Zavřít
Hostinné

Hostinné

Okres Trutnov, Královéhradecký kraj
  • Seznam Zprávy

    Začala série výstav ke 100 letům Adrieny Šimotové

    Před 15 dny
    Na papír malovala a kreslila, papír prořezávala i vrstvila. Srpnové 100. výročí narození Adrieny Šimotové, jedné z nejvýraznějších českých umělkyň 20. století, připomenou výstavy v pražském Museu Kampa a brněnské Moravské galerii.
    Na papír malovala a kreslila, papír prořezávala i vrstvila. Srpnové 100. výročí narození Adrieny Šimotové připomíná nová výstava v lounské Galerii Benedikta Rejta.
    Přehlídka potrvá do 31. května.
    Kurátor Pavel Brunclík ji nazval Rozhraní.
    Ukazuje na ní hlavně práce na papíře: velkoformátové kresebné perforace, to znamená proděravění, a frotáže neboli otisk reliéfu.
    S těmito technikami výtvarnice, jež žila v letech 1926 až 2014, začala pracovat už na přelomu 60. a 70. let.
    Snímek z výstavy děl Adrieny Šimotové v Galerii Benedikta Rejta.
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    Snímek z výstavy děl Adrieny Šimotové v Galerii Benedikta Rejta.
    Snímek z výstavy děl Adrieny Šimotové v Galerii Benedikta Rejta.
    +
     Komentáře
  • Trutnovinky

    FOTO: Jak bronzová olympijská hvězda rozzářila náměstí v Hostinném

    Před 1 měsícem
    Před pár dny se postarala o jeden z největších českých příběhů letošní zimní olympiády. Bronzová biatlonistka Tereza Voborníková se vrátila z Itálie jako hrdinka a ve čtvrtek v podvečer ji fanoušci vítali na náměstí doma v Hostinném. Pětadvacetiletá olympionička kromě dortu a spousty květin byla od vedení města obdarována náhrdelník se šperkem ve tvaru vločky a také na její počest vysadí na autobusovém nádraží strom. Velká přivítání olympioniků se chystá i zítra v 16 hodin na náměstí ve Vrchlabí.
     Komentáře
  • Deník

    Hostinné uvítalo hrdinku z olympiády. Tereza Voborníková dostala šperk a rajčata

    Před 1 měsícem
    Tady je doma. V sobotu nadchla český národ bronzovou olympijskou medailí, o čtyři dny později ji ukázala lidem na zaplněném náměstí v Hostinném. Město připravilo ve středu pro biatlonistku Terezu Voborníkovou slavnostní uvítání.
     Komentáře
  • Náš region

    Policie hledá svědky vážné nehody v Hostinném. Řidič srazil cyklistu

    Před 3 měsíci
    Dopravní policisté vyšetřují střet osobního auta s cyklistou, ke kterému došlo v říjnu na Husitské ulici v Hostinném. Cyklista utrpěl těžké zranění a policie…
     Komentáře
  • CNN Prima News

    Čistá bílá? Kdepak! Antické sochy hrály barvami, jak dokazuje výstava v Hostinném

    Před 4 měsíci
    Antické umění v našich končinách? Ale jistě. Najdete ho v Hostinném na Trutnovsku. Tamější sbírka čítá desítky plastik a kopií prastarých soch. Její jedinečnost tkví například v tom, že umělci zrekonstruovali části děl, které se z pradávných originálů nedochovaly, jako například končetiny. A navzdory tomu, že sochy hrají tradičními odstíny bílé a šedé, tady zjistíte, že původně hrály všemi barvami.
     Komentáře
Reklama