Zavřít
Náboženství

Náboženství

Nejnovější články na Seznamu na téma Náboženství
  • Proboha

    Bůh před soudem. Univerzální odpověď na utrpení neexistuje

    Před 5 hodinami
    Autor hry Šamhorodský proces Ellie Wiesel dostal nápad na její sepsání během svého uvěznění v Osvětimi. Stal se tam svědkem soudu, kdy tři rabíni obvinili Boha z toho, že dovolil, aby jeho děti byly masakrovány. Wiesel se poté rozhodl zpracovat téma Boží viny za lidské utrpení.
     Komentáře
  • Proboha

    Bez filtru:  Po kněžském svěcení jsem si uvědomila, že si v duchovním životě musím hrábnout hlouběji

    Před 1 dnem
    „Zatím se opatrně a tiše rozkoukávám,“ říká o své nové roli presbyterky sedmapadesátiletá Darina Bártová. V srpnu letošního roku se stala jednou ze dvou prvních žen s kněžským svěcením v české starokatolické církvi a prakticky tak naplnila rozhodnutí Synody této církve z loňského října, že je možné ženy světit kněze i biskupy.
     Komentáře
  • Proboha

    Glosa: Nehledejme za katastrofami Boží soudy

    Před 3 dny
    Tragédie, která člověka potká, nemusí vůbec souviset s jeho hříchy. Nesuďme bez rozmyslu! Čas soudů a trestů ještě nenastal. Zatím žijeme v době trvající milosti. A i v tom nejhorším neštěstí stojí Bůh při těch, kteří o něj stojí.
     Komentáře
  • Proboha

    Kvalitní teologická škola vás nenaučí, čemu máte věřit, ale jak přemýšlet

    Před 4 dny
    Lze říci, že většina evangelikálních církví úplně nebojuje s přebytkem uchazečů o nové kazatele, pastory a vedoucí. Jednou z hlavních překážek a výzev je nedostupnost kvalitní přípravy na fungování v těchto rolích a příslušné vzdělání. Přitom kvalitní vzdělávání vedoucích je pro dlouhodobě stabilní život církve zcela klíčové. Jaké jsou možnosti takového studia v Česku?
     Komentáře
  • Proboha

    Bez filtru: Biskup by měl ztělesňovat především soucit

    Před 4 dny
    V jakém vztahu je obyčejný věřící katolík vůči svému biskupovi? Jak by spolu měli komunikovat a co znamená účast laiků na říjnové celosvětové biskupské synodě? Debatu na tohle téma vedli tvůrci podcastu Týden bez filtru, k nimž se přidal David Macek, člen církevního hnutí Communione e Liberazione a organizátor festivalu Meeting Brno.
     Komentáře
  • Martin Klapetek
    naSeznam Médium

    Poznejme základní formy islámského umění

    Před 4 dny
    Věda o náboženství se věnuje různorodým tématům. Při výzkumu konkrétních společností jistě nelze opomenout umění. Platí to zcela jistě i o „světě islámu“.
  • Beata Krusic
    naSeznam Médium

    První česká farářka, která přiznala vztah se ženou, aneb coming out Martiny Viktorie Kopecké

    Před 5 dny
    Touha po žití v pravdě a lásce aneb zpověď farářky.
     Komentáře
  • Proboha

    Smutek, rozčarování, otázky. Co se stalo se Slovenskem?

    Před 6 dny
    Volební preference slovenských voličů příliš neodpovídají představě o tradičně katolické zemi. Úspěch slaví populistické strany, doprovázené radikální pravicí. Biskupové balancují mezi touhou podpořit obhajobu křesťanských hodnot a pastí politického extrémismu.
     Komentáře
  • Proboha

    Bez filtru: Nevyvyšujeme křesťanskou ideologii. Díky tomu do CityHouse chodí i ateisté

    Před 7 dny
    Bylo jich patnáct a začínali v obýváku, dnes k nim do CityHouse na nedělní bohoslužby přijdou klidně tři stovky lidí. Chtějí být otevřenou a srozumitelnou církví: oslovit třeba i ty, kteří se křesťanství vysmívají. “Není pro nás měřítko, co dělají ostatní. Formu chceme přizpůsobit potřebám, které vnímáme ve společnosti,” říká o církvi CityHouse Michal Apetauer, který ji před pěti lety založil v rámci Apoštolské církve společně s manželkou Kamilou.
     Komentáře
  • Proboha

    Lidé usilují o změnu fasády, Ježíš chce proměnit vše uvnitř

    Před 8 dny
    Tradice, provoz sboru a církve se nesmí stát cílem, ale pouze prostředkem k následování Ježíše. Není-li tomu tak, snadno upadneme do duchovní slepoty.
     Komentáře
  • Egyptologická glosa
    naSeznam Médium

    Emigrace na onen svět. Čekal Egypťany po smrti soud?

    Před 8 dny
    Egypťané dali světu propracovanou ideu posmrtného soudu, při němž se vážilo srdce člověka. Nové výzkumy odhalují detaily této zásvětní události, která nejspíš vůbec nebyla soudem.
  • Proboha

    Člověk nepotřebuje titul z teologie, aby chápal, že odpuštění zmůže víc než odsouzení

    Před 10 dny
    Ježíš nikdy neukazuje na něčí slabosti, aby ho tím přivedl do úzkých, nebo do problémů s náboženskou či státní mocí. Dnešní "mravní deratizátoři" se však rozhořčují, že už ani nemohou veřejně pojmenovat hříšné chování druhých, aby se nestali terčem opovržení. Přitom nevědí o životě lidí, které ponižují, nic. Jejich hlasitá kritika se dotýká všech, kteří hledají vlastní duchovní identitu a místo ve světě.
     Komentáře
  • Poliscope
    naSeznam Médium

    Je homosexualita poruchou? Učitelka církevní školy studenty mystifikuje

    Před 11 dny
    Úkolem učitele je předávat nejnovější vědecké poznatky a učit studenty kultivované diskusi.
     Komentáře
  • LP-Life

    Chtěli opustit "ráj na zemi", a tak byli zavražděni. Přívrženci sekt jsou fanatičtí a mohou ohrožovat lidské zdraví

    Před 11 dny
    Sektářství ve společnosti může mít řadu podob. Lidé, kteří jsou nějakým způsobem „divní“ a snaží se od většiny společnosti oddělovat, vzbuzují kontroverze. Pokud se nejedná o introverty, kteří to mají prostě v povaze, řadí se mezi ně často členové různých sekt.
     Komentáře
  • Lukáš Moravec
    naSeznam Médium

    Svědkové Jehovovi: Žádné narozeniny, žádné Vánoce, žádná transfuze

    Před 11 dny
    Usměvaví lidé ve vyžehlených košilích, kteří si s vámi chtějí povídat o Bohu a velice rádi vás pozvou do své komunity. Svědci Jehovovi jsou však velice striktní ve svých pravidlech - pokud se jim znelíbíte, přestanete pro ně doslova existovat.
     Komentáře
  • Proboha

    Rozhovor: Ymkaři dokázali do světa vyzářit naději

    Před 12 dny
    Katolická církev pořád řeší, jestli se snažit dál zaujímat společensky autoritativní pozici a mluvit lidem do života, nebo spíš hledat příležitosti, jak moci být užitečná. Těm, kdo hledají Boha, ale třeba o tom vůbec nevědí, a kteří, když se na ně půjde autoritativně, se to ani nedovědí," říká publicista Pavel Kosatík. Vyjadřuje se také k odkazu osobností z okruhu Akademické Ymky a Křesťanské revue.
     Komentáře
  • Ema Reisingerová
    naSeznam Médium

    Vítejte v moderní Evropě 21. století: Zákaz potratů a vymývání mozků dětí náboženskou ideologií

    Před 12 dny
    Když jsem si nedávno přečetla článek o tom, že se v Polsku žáci na základní škole učí krédo „lepší zemřít než zhřešit“, nedalo mi to napsat celkové zamyšlení o náboženství v 21. století.
     Komentáře
  • Proboha

    Potenciál vzniku sekty se skrývá v radikální zbožnosti

    Před 13 dny
    Důraz na vnější projevy zbožnosti, jako jsou okázalé modlitby, drastické půsty a kvantita skutků, odvádí pozornost od skutečného niterného duchovního života. Vede k pojetí křesťanství, které si vystačí samo. A v závažnějších případech také ke vzniku sekt, jako tomu bylo v případě Mariiných bojovníků. Odpovědí na tento problém by měly být pravidelné supervize.
     Komentáře
  • Proboha

    Na „duchovní poradenství“ v církvi bychom si měli dávat velký pozor

    Před 15 dny
    Není snad na světě člověk, který by nikdy nepotřeboval poradit. V církvi je běžné absolvovat „povinné kolečko“ po „autoritách duchovního života“. Bohužel následky takové poutě bývají neveselé. Jelikož v katolickém prostředí radí druhým výhradně muži, je naprostá většina žen odkázána na ně. V řadě případů však dané rady hraničí nejen s hloupostí, ale i s proradností.
     Komentáře
  • Proboha

    Bez filtru: Prý pohřbívám svou církevní kariéru. Autocenzurou bych ale ztratil sám sebe

    Před 16 dny
    Historik a kněz Tomáš Petráček ve 20 letech vážně onemocněl. Čtyři roky, které prožil doma a v nemocnicích, jej vedli k uvědomění, že zbývající roky svého života by chtěl využít naplno. I díky tomu se naučil v životě říkat a prezentovat své názory tak, jak je doopravdy cítí - i za cenu perzekuce. Ta přišla v nedávné době i v podobě vyhazovu z Katolické teologické fakulty.
     Komentáře
  • Proboha

    Rozhovor: Žijeme v době zásadní proměny paradigmatu. Díky Bohu za to

    Před 17 dny
    „Duchovně i intelektuálně neplodných kulturních válek se trapně účastní i naši biskupové. Jde o snahu nalézt pevný řád ve složitém světě. Nebo o nostalgickou touhu po světě, který však nikdy neexistoval,“ dotýká se palčivého problému současnosti bývalá redaktorka Radia Proglas Hana Svanovská. V podobných debatách podle ní dotyčným o Boha ani víru vůbec nejde.
     Komentáře
  • Proboha

    Potřebujeme s Bohem mluvit, pokud nám to má fungovat

    Před 18 dny
    Význam slov se mění. Možná se brzy změní význam slova manželství a docela jistě i význam slovesa zamilovat se. Leckdo jím myslí, že dotyčného chce prostě mít, vlastnit nebo s ním uzavřít pomyslnou dohodu o společných aktivitách. Pořád ale existuje poetický význam tohoto slova, oslnění druhým člověkem, ochota být vlastněn a obětovat se pro druhého.
     Komentáře
  • UdálostiExtra

    Duchovní péče: posilující dimenze komplexního ošetření

    Před 19 dny
    „Duchovní péče je součástí komplexní péče o pacienta.“ Tématu nemocniční duchovní péče se dnes věnovala redakce našeho magazínu.
     Komentáře
  • Proboha

    Glosa: Toužím najít Boží úhel pohledu na vlekoucí se válku

    Před 19 dny
    Je mi bolestným zážitkem denně kontrolovat stavy počtů válečných obětí, zničených tanků, děl, letadel, lodí a dronů na rusko-ukrajinské frontě. Přemýšlím, jak to musí prožívat On? Jakou bolest musí cítit náš nebeský Otec? Každého z těch mužů a žen přece zná a miluje. Jeho srdce je nekonečně větší a citlivější než moje.
     Komentáře
  • Cool magazín

    Kristovy uzdravující zázraky

    Před 20 dny
    Kristovy uzdravující zázraky jsou události a příběhy spojené s Ježíšem Kristem, které jsou popsány v Novém zákoně Bible.
     Komentáře
  • Proboha

    KTF se podřizuje církvi i nárokům kladeným na vysoké školy. Výsledkem je fiasko

    Před 21 dny
    Fakulta by i pro církevní představitele měla být místem otevřeného dialogu a konstruktivní výměny názorů. Představení církve by proto měli respektovat akademické svobody. Autoritářské vyžadování poslušnosti k hledání porozumění nepřispěje. Naopak schopnost naslouchat a respektovat jeden druhého stojí sice hodně námahy, ale dlouhodoběji to přináší více stability než formalizované rozhodnutí od stolu.
     Komentáře
  • Proboha

    Milan Balabán byl básníkem hebrejského myšlení

    Před 22 dny
    Jednou z výrazných osobností, spojených s časopisem Křesťanská revue, byl evangelický teolog, religionista, básník a spisovatel Milan Balabán, profesor Evangelické teologické fakulty Univerzity Karlovy.
     Komentáře
  • LUI

    Duka začal využívat v tažení proti manželství pro všechny už také Židy. Jeho boj proti homosexuálům (a nejen jim) ale může připomínat praktiky nacistického Německa

    Před 22 dny
    Kardinál Dominik Duka srovnal hájení manželství svazku muže a ženy s utrpením Židů během nacistické diktatury. Jeho slova nejen pobouřila zástupce Židů v Česku, ale Dukovo tažení proti LGBT+ lidem může naopak připomínat přístup k homosexuálům za nacismu.
     Komentáře
  • Proboha

    Komentář: Křesťanství na Slovensku koroduje. Stejně jako demokracie

    Před 23 dny
    Kombinace nacionalismu, falešného konzervativismu a touhy po odplatě vytváří nebezpečný mix, který by naše východní sousedy mohl navrátit zpět do minulosti.
     Komentáře
  • Proboha

    Komentář: Tak tohle se Františkovi nepovedlo

    Před 25 dny
    Papež František se v pátek 25. srpna prostřednictvím videa na dálku setkal s několika stovkami mladých Rusů, kteří se účastnili setkání katolické mládeže v Petrohradě. Popřál jim, aby „byli řemeslníky míru uprostřed tolika konfliktů a uprostřed tolika polarizací, které přicházejí ze všech stran a sužují náš svět.“
     Komentáře
  • Flowee

    Plný toulec šípů: Televizní rodina křesťanských fundamentalistů rodí děti, které mají ovládnout svět

    Před 25 dny
    Stránkám rodiny Duggarových vévodí romantický nadpis „Láska, která se násobí”. Co se ale skrývá za jejich servilními úsměvy, fanatickou morálkou a nepřirozeně poslušnými dětmi?
     Komentáře
  • Proboha

    Bez filtru: Papež nepotěšil ani ruské katolíky, jen Kreml

    Před 26 dny
    Kritiku vyvolala papežova slova k mladým ruským katolíkům, aby se stali dědici velkého Ruska Petra Velikého a Kateřiny II., panovníků 17. a 18. století, kteří Rusko pozvedli mnoha reformami, ale také utlačovali obyvatele dobytých území. Záležitosti se věnuje podcast Týden bez filtru.
     Komentáře
  • Proboha

    Glosa: Při chválách se stáváme společenstvím jedné víry

    Před 27 dny
    Když slyším hudbu a zpěv, když mají tu správnou frekvenci a intenzitu, v mé duši rezonují. Rozeznívají mou vnitřní strunu. Působí proti otupělosti, lhostejnosti, rozpouští zatvrdlost srdce a sedliny mysli.
     Komentáře
  • Proboha

    Kázání: Bůh si všímá maličkostí

    Před 29 dny
    Žijeme ve světě, ve kterém být vidět je velmi vysokou hodnotou. Odráží to jednu z našich základních lidských potřeb. Je to nástroj slávy, zisku, vlivu a dopaminu. Tato hodnota však zbytní a zdegeneruje ve chvíli, kdy velký počet lidí přestane věřit v Boha, který se dívá.
     Komentáře
  • Jan Hanáček
    naSeznam Médium

    Kdo nejde s námi, jde proti nám! Co nám říká „kauza Petráček“ o církvi?

    Před 1 měsícem
    Vyhození prof. Petráčka z Katolické teologické fakulty hovoří o rozsáhlých problémech v církvi. Proč nás, obyčejné lidi, mají zajímat? Co je skutečně potřeba? Facka a restrukturalizace.
     Komentáře
  • Petra Pavlíčková
    naSeznam Médium

    Fenomén těl, která odolávají rozkladu: zázrak, podvod, nebo hříčka přírody?

    Před 1 měsícem
    The Incorruptibles. Neporušená těla nejsou nijak balzamována ani chráněna před vlivy prostředí. Přesto nepodléhají rozkladu. Je to považováno za znamení svatosti a věda pro tento úkaz obvykle nemá vysvětlení. Pojďme se podívat na nejznámější případy.
     Komentáře
  • Hlídací pes

    Když biskupové nemají co říct. Církev jako spolek uctívající sám sebe

    Před 1 měsícem
    KOMENTÁŘ. Odvolání Tomáše Petráčka z Katolické teologické fakulty UK a Prohlášení České biskupské konference k aktuálnímu dění ohledně manželství a rodiny nevypovídají jen o nesouhlasu církevních představitelů s Istanbulskou úmluvou a manželstvím pro všechny. Biskupové nedokáží projevit schopnost naslouchání reálným problémům společnosti a vyhledávat a vstřebávat relevantní informace. Místo toho se dopouští nekvalifikovaných a ideologických prohlášení, která pro společnost nemají konstruktivní přínos.
     Komentáře
  • Vědátor

    Kočky, psi, krávy: Dlouhá historie náboženského uctívání zvířat

    Před 1 měsícem
    V historii lidé uctívali nejrůznější zvířátka. Optikou antropologie to mělo různá vysvětlení, která jsou ale nakonec… veskrze sympatická!
     Komentáře
  • Refresher

    Papež František: Církev má být otevřena každému, především to platí pro LGBTQ lidi

    Před 1 měsícem
    „Chtěl bych těm lidem připomenout, že zpátečnictví není k ničemu dobré. Musíme pochopit, že v chápání záležitostí víry a morálky probíhá náležitý vývoj,“ vysvětlil papež František.
     Komentáře
  • Hana Mudrová
    naSeznam Médium

    Víření kolem věření

    Před 1 měsícem
    Víra v Boha je jen pro staré a nemocné, moderní člověk ví, že žádný fousatý dědeček na obláčku neexistuje. Neviděl ho Gagarin ani Remek. Nebo?
     Komentáře
  • Proboha

    Církev musí přemýšlet, komu otevřít dveře svých kostelů

    Před 1 měsícem
    Myslím si, že v následujících desetiletích nebude římskokatolická církev revidovat pojetí svátosti manželství jako svazku muže a ženy. Postupně se odváží přijít s konceptem žehnání dvěma lidem stejné sexuální orientace, kteří spolu v úctě, lásce a věrnosti žijí, a jsou proto důležitými stavebními kameny svého společenství.
     Komentáře
  • Flowee

    Buddhismus je o sebepoznání a radosti, říká bývalý tibetský láma, který teď žije v Praze

    Před 1 měsícem
    Sonam Tsering má více než zajímavý život. Byl vybrán jako reinkarnace učitele, aby se stal duchovním. Z Tibetu utekl s matkou do Nepálu, pak se přesunul do Indie a z Indie do Přerova. Teď je z něj pražský kavárník
     Komentáře
  • Antonín ViK
    naSeznam Médium

    Svatý Bartoloměj činí konec bouřkám: lidové zvyky, pověry a pranostiky

    Před 1 měsícem
    Období kolem sv. Bartoloměje se také říká Bartolomějské léto, pro které jsou typické výrazné výkyvy teplot. Horké dny se rychle střídají s výrazným ochlazením. Neméně typické jsou i intenzivní bouřky.
     Komentáře
  • Demokratka
    naSeznam Médium

    Vyhazovat za názor? Vizitka katolíků

    Před 1 měsícem
    Před týdnem jsem podala přihlášku na obor Filosofie a etika na KTF UK. Skvělé načasování, já vím.
     Komentáře
  • Proboha

    Podobenství: V nouzi poznáš bližního

    Před 1 měsícem
    Bližního aby člověk (někdy dost zoufale) pohledal. Teprve v nouzi se ukáže, že bližními nejsou zdaleka všichni, na které by člověk spoléhal. Ani ti nejbližší.
     Komentáře
  • Martin Klapetek
    naSeznam Médium

    Islámské kulturní centrum ve Štýrském Hradci

    Před 1 měsícem
    Islámu v Německu, Rakousku a Švýcarsku se odborně věnuji už roky. Zajímají mě mešity jakožto multifunkční prostor. Bosenská komunita ve Štýrském Hradci je důležitým tématem na výzkum.
  • Proboha

    Rozhovor: Přesvědčených ateistů už moc není. Lidem je spíš všechno jedno

    Před 1 měsícem
    O víře, náboženství a skepsi v českých dějinách s historikem Jaroslavem Šebkem a politologem Stanislavem Balíkem. V rozhovoru pojmenovávají ty milníky českých dějin, které jsou spjaty s vírou či obecněji s náboženstvím. Přinášíme také ukázku z jejich nové knihy Český Bůh. Hovory o historii, víře a ateismu (Vyšehrad, 2023).
     Komentáře
  • Martin Klapetek
    naSeznam Médium

    Mešita „Květ Srebrenice“ stojí v rakouském Klagenfurtu

    Před 1 měsícem
    Do Rakouska jsem v květnu, červnu a červenci 2023 jezdil především kvůli muslimské pohřební kultuře. Pokud byla v nějakém městě pozoruhodná mešita, udělal jsem si na ni čas.
  • Justday

    Víte, jak žijí američtí Amišové? Jejich život bychom si jen těžko dokázali představit, nepoužívají internet, auta ani telefony

    Před 1 měsícem
    Amišové jsou náboženská komunita z velké části sídlící v mnoha částech Pensylvánie, Ohia a Indiany. Žijí jednoduše, bez moderních technologií a bez špetky módy. V jejich životě ale existuje výjimka, kterou je tradice Rumspringa.
     Komentáře
  • Proboha

    Kázání naplněná egem, které se nemá kde vybouřit a zpokornět, jsou pro kočku

    Před 1 měsícem
    Asi každý člověk občas trpí určitou slepotou. Žije dlouho na jednom místě, navštěvuje tentýž kostel, totéž farní společenství, tentýž sbor, a pomalu ztrácí citlivost k tomu, co je zde krásné a inspirující.
     Komentáře
  • Náš region

    Starokatolická církev v Praze poprvé vysvětila na kněží dvě ženy

    Před 1 měsícem
    Starokatolická církev v Česku poprvé světí dvě ženy na kněží.
     Komentáře
  • Proboha

    Zkušenost „nevěřících“ s autentickým hledáním Boha nám může být inspirací

    Před 1 měsícem
    Vědomí poslání představuje jedno z klíčových slov synodálního procesu, jenž aktuálně probíhá  v katolické církvi. Můžeme si je představit jako nutkání, které nás vybízí, abychom společně s ostatními křesťany a věřícími z jiných náboženství vyšli ven. Tedy abychom do zájmu o druhého promítali duchovní zkušenost vycházející z našeho vztahu s Bohem.
     Komentáře
  • Ondřej Havelka
    naSeznam Médium

    Syrský Damašek a jeho unikátní chrám

    Před 1 měsícem
    V nejstarším a nejkrásnějším městě světa od hromovládce Hadada až k mešitě s Ježíšovým minaretem…
     Komentáře
  • Proboha

    Bez filtru: Ukrajina bude naši pomoc potřebovat ještě mnohem víc

    Před 1 měsícem
    Kristina Ambrožová je ředitelkou Střediska humanitární a rozvojové spolupráce při Diakonii Českobratrské církve evangelické. V rámci své práce nedávno navštívila Ukrajinu. Nový díl Příběhů bez filtru tentokrát není tolik příběhem jedné ženy, ale spíše jedné země, zkoušené válkou. Připravil jej Jaroslav Tomáš.
     Komentáře
  • Flowee

    „Pálíme se zapalovačem, nesmíme moc spát.“ Čeští členové Sinčchondži o krutých podmínkách v hnutí

    Před 1 měsícem
    K nebeskému království vede jednoduchá cesta – skrze bolest, utrpení a strach. O psychickém teroru v hnutí Sinčchondži se toho ví málo, její členové ale postupně promlouvají.
     Komentáře
  • Ondřej Havelka
    naSeznam Médium

    Saharští Tuaregové: muslimové s křesťanskou minulostí a polyteistickými kořeny

    Před 1 měsícem
    Tuaregové jsou mimořádně zajímaví lidé s fascinujícím (a velmi dramatickým) dějinným příběhem a vyznávaným náboženstvím.
     Komentáře
  • Proboha

    Rozhovor: Pocit náboženské identity může vést k nejhorším zneužitím

    Před 1 měsícem
    Poté, co se filosofka Julia de Funès zabývala iluzemi o osobním rozvoji a kvalitě života, se nyní ve své nové knize věnuje pojmu identity. Mimo jiné navrhuje způsob, jak se vypořádat s paradoxem lidské potřeby „stát se sami sebou“ a současně nebýt posedlí hledáním vlastní identity. „Jedinou cestou vpřed je rozvíjet vědomí odlišností a obdiv k tomu, co je větší než my sami,“ myslí si.
     Komentáře
  • Objevím

    Nabízet bohům pohoštění nebo oběti je běžné. V Thajsku navíc bohové dostanou i červenou limonádu

    Před 1 měsícem
    Pokud jste někdy byli v Bangkoku nebo v jakémkoli jiném thajském městě, museli jste si nepochybně všimnout něčeho zvláštního – většina svatyní a chrámů je plná nejen jídla a květin, ale i lahví červené Fanty. I takové pohoštění se bohům nabízí a samozřejmě to má svůj důvod.
     Komentáře
  • Proboha

    Bez filtru: Kde má kněz domov?

    Před 1 měsícem
    Během léta dochází k přesunům kněží mezi farnostmi. Co tyto změny znamenají pro vztahy duchovních s farníky? Umožňuje takový systém vůbec kněžím, aby se někde cítili být doma a navázali stabilní vztahy? Právě to bylo tématem nového dílu podcastu Bez filtru.
     Komentáře
  • Proboha

    Tělo není jen hříšná slupka duše, ale geniální Boží výtvor

    Před 1 měsícem
    Moje práce je sice duševní, ale abych mohl přemýšlet, potřebuji k tomu tělo, které funguje. Jak stárnu, tak pozoruji u sebe, ale i u druhých následující moudrost: Od určitého věku začínáte být buď vyspělí, nebo vyčpělí – podle toho, jak dobře a jak rádi se pohybujete.
     Komentáře
Reklama