Kdo by neměl rád sladké jahody? Jsou plné vitamínů a mají široké využití. Můžeme z nich připravit sladkou šťávu či marmeládu, nicméně hodí se také do kynutých knedlíků či do buchty. Aby však jahodníky plodily sladké plody, kterých bude dostatek, je třeba jim nyní v březnu poskytnout péči. Jakou přesně?
Mohla by být zahrada navržena a zrealizována tak, aby starost o ni byla co možná nejmenší? Ptají se často klienti zahradních architektů. Rady od zahrádkářů pro zahrádkáře. Zahrádkář
Na mladých rostlinách pekingského zelí se mohou pást jak slimáci, tak i dřepčíci, vyhledávají je však i květilky zelné. The post Jak chránit pekingské zelí před hladovými larvami květilky zelné appeared first on Zahrádkář.
Pokud nechcete přijít o kvalitní úrodu v samotném finále pěstování, měli byste věnovat pozornost muchničkám. Jejich larvy se specializují se na různé druhy zeleniny. Které druhy muchnic škodí nejčastěji a jak před nimi úrodu bránit?
Jahdníky pomalu odplodily, zpracováme poslední zbytky jahod a nastal čas odměnit rostliny péčí, aby nám zase příštím rokem vydaly množství lahodných zdravých plodů.
Pokud doma máte sáčkový vysavač, zřejmě pravidelně řešíte v obchodě dilema, zda sáhnout po sáčku z filtračního papíru, nebo raději po tom z netkané textilie. Rozdíl mezi nimi je značný.
Při semenaření více odrůd od jednoho cizosprašného druhu je velmi důležité předejít nežádoucímu křížení. Pomůže dostatečná vzdálenost, časový odstup, ruční opylování i netkaná textilie.
Oslavit jaro náručí doma vypěstovaného salátu je radost. Ze záhonu rovnou do kuchyně – takový salát je nejchutnější a také nejzdravější. Jak si zajistit časnou úrodu?
Mrazivá období střídá oteplení, pak zase teploty klesnou. Pokud máme možnost přizpůsobit ochranu rostlin aktuálnímu počasí, přečkají zimu v té nejlepší kondici a na jaře se za péči odmění.