Evropským parlamentem otřásá možný korupční skandál. Belgická policie v pátek podnikla 16 razií, zadržela minimálně čtyři lidi a zabavila hotovost ve výši téměř 15 milionů korun. V poutech skončila i místopředsedkyně europarlamentu Eva Kailiová z Řecka. Politici měli podle policie za úplatu rozhodovat ve prospěch "nejmenované země v Perském zálivu". Podle dostupných informací šlo o Katar.
Podezření proti významným evropským představitelům je třeba důsledně prověřit, korupci nelze tolerovat. Uvedl to v sobotu předseda ČSSD Michal Šmarda. Belgická policie v pátek zadržela v souvislosti s podezřením z korupce několik lidí v Evropském parlamentu (EP). Většina zadržených a vyšetřovaných má blízko k Pokrokovému spojenectví socialistů a demokratů (S&D), což je druhá největší frakce v EP. Jediná česká členka frakce S&D je Radka Maxová, která zatím na dotaz nereagovala.
Podezření proti významným evropským představitelům je třeba důsledně prověřit, korupci nelze tolerovat. Uvedl to v sobotu předseda ČSSD Michal Šmarda. Belgická policie v pátek zadržela v souvislosti s podezřením z korupce několik lidí v Evropském parlamentu (EP). Většina zadržených a vyšetřovaných má blízko k Pokrokovému spojenectví socialistů a demokratů (S&D), což je druhá největší frakce v EP. Jediná česká členka frakce S&D je Radka Maxová, která zatím na dotaz nereagovala.
Podezření proti významným evropským představitelům je třeba důsledně prověřit, korupci nelze tolerovat. Na dotaz ČTK to dnes uvedl předseda ČSSD Michal Šmarda. Belgická policie v pátek zadržela v souvislosti s podezřením z korupce několik lidí v Evropském parlamentu (EP). Většina zadržených a vyšetřovaných má blízko k Pokrokovému spojenectví socialistů a demokratů (S&D), což je druhá největší frakce v EP. Jediná česká členka frakce S&D je Radka Maxová, která zatím na dotaz ČTK nereagovala.
Téměř všichni čeští europoslanci včera při klíčovém hlasování o pravidlech označovaných jako taxonomie podpořili dočasné zařazení energie z jádra a plynu mezi zelené investice. Většina z nich se snažila lobbovat u svých kolegů v obavách z možného úspěchu námitky prosazované zejména levicovými frakcemi. O tom, jak velký bude mít taxonomie skutečně dopad na budoucnost energetiky, podle poslanců rozhodne zejména to, zda se jí budou finanční instituce a investoři skutečně řídit.
Poslanci Evropského parlamentu těsnou většinou prosadili zařazení zařazení produkce energie z jádra a plynu mezi takzvané zelené investice. Jde o naprosto klíčové rozhodnutí pro řadu zemí včetně České republiky. Podle českých europoslanců je taxonomie klíčová pro zajištění české i evropské energetické bezpečnosti.
Velmi napínavou podívanou slibuje tento týden hlasování Evropského parlamentu (EP) o zařazení jádra a zemního plynu mezi takzvané zelené investice. Poslanci, kteří mají možnost zamítnout takzvanou taxonomii podporovanou většinou států včetně České republiky, jsou dva dny před hlasováním rozděleni na dvě podobně velké skupiny a očekávají velmi těsný výsledek. Krátce před klíčovou volbou k nim promluví český premiér Petr Fiala, který by podle informací ČTK mohl taxonomii přímo podpořit.
Uvnitř koaliční TOP 09 propukl spor o uzákonění manželství pro stejnopohlavní páry. Zatímco předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová chce návrh zákona, který zřejmě půjde do sněmovny v červnu, zaštítit z pozice šéfky dolní komory, ozval se proti ní bývalý ministr financí Miroslav Kalousek. Ten už v TOP 09 nezastává žádný výrazný post, patří nicméně k zakladatelům strany a podle něj jde podpora sňatků pro všechny proti programu, který před lety sestavoval.
Je správné omezovat činnost „alternativních webů“, ať už zahraničních nebo českých? Kde jsou hranice? Jaká je role médií v dnešní době internetu a sociálních sítí? A v jakém stavu je evropská a česká mediální krajina? Sledujte přímý přenos debaty s místopředsedkyní Evropské komise Věrou Jourovou, europoslankyní Radkou Maxovou (za ČSSD, S&D), pořadatelem Letní žurnalistické školy Milanem Pilařem a šéfredaktorem portálu Hlídací pes Robertem Břešťanem. Do diskuse se mohou zapojit se svými…
Čeští zástupci v Evropském parlamentu (EP) oceňují schopnosti a zápal nově zvolené maltské lidovecké předsedkyně Roberty Metsolaové. Podporují například její plán na větší otevření EP široké veřejnosti. Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) ji v rozhovoru s ČTK popsal jako energickou a upřímnou ženu, naznačil také možnost její brzké cesty do Česka.
Europoslanci za ANO zaujali k návrhu svého předsedy Andreje Babiše na likvidaci Evropského parlamentu buď pozici mrtvého brouka, nebo se snaží jeho výroky bagatelizovat. Už nyní má kvůli Babišovi ANO velké problémy ve frakci liberálů Renew.
Europoslankyně Radka Maxová stála u zrodu hnutí ANO, od léta 2012 do jara 2013 byla dokonce jeho místopředsedkyní. V loňském roce však z Babišova hnutí po osmi letech vystoupila.
Petr Novák, bývalý manažer Jihočeských nemocnic a rovněž někdejší politik Babišova hnutí ANO, tvrdí: „Byl jsem prostředník při stamilionových obchodech se státem.“ Chce za to deset milionů. Odmítá ovšem říct, co přesně dělal.
Radka Maxová byla do Evropského parlamentu zvolena za hnutí ANO Andreje Babiše. Stranu ale opustila a nyní jako nezávislá zastupuje v této instituci ČSSD. Deníku FORUM 24 řekla, že lituje odvolání ministra zahraničí Tomáše Petříčka, a doufá, že strana dokáže jeho schopnosti využít.
Europoslankyně Radka Maxová nedávno vystoupila z hnutí ANO a v rámci Evropského parlamentu jako bezpartijní přešla k ČSSD. V rozhovoru pro Právo vysvětlovala, co ji k tomu vedlo.
Europoslankyně Radka Maxová, která byla zvolená za ANO, by měla v Evropském parlamentu jako nezávislá zastupovat ČSSD ve frakci Pokrokové spojenectví socialistů a demokratů (S&D). V pátek to schválilo předsednictvo sociální demokracie, informovala mluvčí strany Eva Gregorová. Maxová, která je europoslankyní od roku 2019, patřila k zakládajícím členům hnutí ANO, se kterým se rozešla loni v říjnu.
Europoslankyně Radka Maxová bude v Evropském parlamentu jako nezávislá zastupovat ČSSD. V pátek to schválilo předsednictvo sociální demokracie. V minulosti zakládala hnutí ANO, se kterým se rozešla loni v říjnu.
Europoslankyně Radka Maxová by měla v Evropském parlamentu jako nezávislá zastupovat ČSSD ve frakci Pokrokové spojenectví socialistů a demokratů (S&D). Dnes to schválilo předsednictvo sociální demokracie, informovala ČTK mluvčí strany Eva Gregorová. Maxová, která je europoslankyní od roku 2019, patřila k zakládajícím členům hnutí ANO, se kterým se rozešla loni v říjnu.
Europoslankyně Radka Maxová, která odešla z hnutí ANO, přestoupí v rámci Evropského parlamentu do ČSSD. Vrátí tak do EP stranu, která se do něj po volbách v roce 2019 vůbec nedostala, získala jen 3,9 procenta hlasů. Maxová do strany nevstoupí, v EP ji bude reprezentovat jako nezávislá.
Radka Maxová zastávala od srpna 2012 do března 2013 post místopředsedkyně hnutí. Vedla také jihočeskou organizaci ANO a v letech 2013 až 2019 byla poslankyní českého parlamentu.
Europoslankyně Radka Maxová opouští hnutí ANO. Maxová patřila k zakládajícím členům v současnosti nejsilnějšího politického uskupení v Česku. Deníku N řekla, že se hnutí odklonilo od původních idejí a převládají v něm marketingové zájmy. Výhrady má k jeho sociální politice a vadí jí, že hnutí už nestojí o její názory. Poslankyní Evropského parlamentu Maxová zůstane.
Europoslankyně Radka Maxová opouští hnutí ANO. Maxová patřila k zakládajícím členům v současnosti nejsilnějšího politického uskupení v Česku. Deníku N řekla, že se hnutí odklonilo od původních idejí a převládají v něm marketingové zájmy. Výhrady má k jeho sociální politice a vadí jí, že hnutí už nestojí o její názory. Poslankyní Evropského parlamentu Maxová zůstane.
Europoslankyně Radka Maxová sdělila v rozhovoru pro Deník N, že opouští hnutí ANO. O tomto kroku hovořila europoslankyně dlouhodobě s tím, že nesouhlasí s jeho nynějším směřováním a zejména s tím, že nad idejemi převládl marketing.
Již po deváté byly předány ceny bePROUD oceňující počiny a osobnosti LGBT+ komunity. Ocenění získaly Radio Wave, zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková či bývalá ombudsmanka Anna Šabatová. Oceněni byli také zakladatelé Domu světla (kde nacházejí pomoc HIV pozitivní) Václav Strouhal a Miroslav Hlavatý. Organizátorem byl spolek Platforma pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu.
Evropským parlamentem ve středu definitivně prošla několik let vyjednávaná pravidla pro řidiče kamionů v EU. Europoslanci zamítli všechny pozměňovací návrhy, čímž byl balíček přijat a může vstoupit v platnost. Legislativa zavádí minimální dobu odpočinku a maximální dobu jízdy. Naopak se na řidiče nebude vztahovat minimální mzda státu, kterým projíždí.
Zatímco opoziční strany se v názoru na rezoluci o možném střetu zájmů premiéra Andreje Babiše shodují na tom, že premiér je ve střetu zájmů a rezoluci Evropského parlamentu tak podpořily, své zastánce hledá premiér o poznání hůř. Ve většině se ho zastali pouze europoslanci jeho vlastní strany (a to s výjimkou Radky Maxové), či jeho vlastní poradce a bývalý ministr Cyril Svoboda (KDU-ČSL). Zastání nenašel ani u komunistů, kteří obvykle podporují Babišovu vládu.
Hnutí ANO v lednu splatilo poslední část půjčky svému předsedovi a zakladateli, současnému premiérovi Andreji Babišovi ve výši 24 milionů korun. Nedluží mu tak už žádné peníze. Vyplývá to z dodatečné informace ve výroční finanční zprávě hnutí za rok 2019, která je k dispozici na webu ANO. Na informaci dnes upozornil server Seznam zprávy.
Hnutí ANO loni hospodařilo se ziskem 63,4 milionu korun. Vyplývá to z výroční finanční zprávy zveřejněné na webu Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí. Na volby do Evropského parlamentu subjekt vedený premiérem Andrejem Babišem (ANO) vydal 32,2 milionu. V roce 2018 zaznamenalo ANO ztrátu bezmála 43 milionů korun.
Někdy mám slzy v očích, chci pomáhat lidem a dělat dál politiku, ale uvidíme, jakým směrem půjde hnutí ANO, říká europoslankyně Radka Maxová. Je stále loajální a nechce zradit, zároveň je ale velmi kritická. Vadí jí třeba, že se stále neposunuje dál zákon o manželství homosexuálních párů, z čehož viní předsedu poslanců Faltýnka, a připouští, že vláda je někdy populistická. Zároveň má jasně nastavenou červenou linii.
Uvítala jsem podporu Andreje Babiše pro sňatky homosexuálů, říká ve Výzvě europoslankyně ANO Radka Maxová. Novela, která by je uzákonila, ale leží dlouhé měsíce ve Sněmovně a naráží i na odpor některých poslanců hnutí.
Uvítala jsem podporu Andreje Babiše pro sňatky homosexuálů, říká ve Výzvě europoslankyně ANO Radka Maxová. Novela, která by je uzákonila, ale leží dlouhé měsíce ve Sněmovně a naráží i na odpor některých poslanců hnutí.
Nově zvolená europoslankyně ANO Radka Maxová se v rozhovoru pro Právo přidala k vnitrostranické kritice hnutí i lídra a premiéra Andreje Babiše. Vadí jí například sociální politika, ve které prý ANO ustupuje ze svých původních idejí.
Jediným jihočeským kandidátem, který byl na konci května zvolen do europarlamentu, je poslankyně Radka Maxová z Tábora (50), čtyřka na kandidátce ANO 2011. Získala 11286 preferenčních hlasů.