Zavřít
Ševětín

Ševětín

Okres České Budějovice, Jihočeský kraj
  • Budějcká Drbna

    Soutěž na stavbu trati Ševětín - Nemanice by mohla Správa železnic vypsat letos

    Před 4 dny
    Soutěž na stavbu železničního koridoru mezi Ševětínem a Nemanicemi na Českobudějovicku by Správa železnic (SŽ) mohla vypsat ještě letos. Modernizace 17 kilometrů dlouhého úseku by stála 24 miliard korun. Stavba měla začít letos, ale vláda původní soutěž zrušila a projekt zastavila. Stavba úseku má dokončit budování IV. koridoru mezi Prahou a Českými Budějovicemi.
     Komentáře
  • Jižní Čechy Teď

    Obyvatelé Ševětína se znovu ptají na budoucnost průmyslové zóny Švamberk. Investor s obcí rok nejednal

    Před 4 dny
    ŠEVĚTÍN – Téma plánovaného skladového a výrobního areálu v lokalitě Švamberk se po delší době vrátilo na jednání zastupitelstva Ševětína. Podle vedení městyse však investor v posledním roce s obcí nekomunikuje a další postup tak zatím není jasný.
     Komentáře
  • Jižní Čechy Teď

    Žáci základních škol z Veselí i Ševětína propojili umění s digitálním světem

    Před 26 dny
    VESELÍ NAD LUŽNICÍ – Koláže inspirované Picassem, mandaly i motivy ze seriálu Stranger Things. Vestibul kulturního domu ve Veselí nad Lužnicí se ve středu 28. ledna zaplnil díly žáků, kteří dokazují, že digitální technologie do výtvarné výchovy patří. Společná výstava Základní školy Blatské sídliště a školy ze Ševětína představuje 86 prací, v nichž se klasická ruční malba doplňuje s prací v grafických programech.
     Komentáře
  • Lesy ČR

    Školní týmy prověřily své znalosti o lese v místním kole mezinárodní soutěže YPEF

    Před 27 dny
    Do regionálního kola letošního ročníku mezinárodní znalostní soutěže YPEF– Mladí lidé v evropských zemích postupuje tým budějovické Základní školy Pohůrecká. Ten dnes uspěl v místním kole v konkurenci dalších čtyř týmů ze základních škol v Českých Budějovicích, Horní Stropnice a Ševětína. Soutěže se na Oblastním ředitelství Lesů ČR v Dobré Vodě u Českých Budějovic zúčastnilo patnáct žáků. Absolvovali… Příspěvek Školní týmy prověřily své znalosti o lese v místním kole mezinárodní soutěže YPEF pochází z Lesy České republiky, s. p.
     Komentáře
  • ČT24

    Soud zrušil osvobození obžalovaných v kauze solárních elektráren Ševětín

    Před 2 měsíci
    Soud znovu zrušil osvobození pětice obžalovaných z podvodu při stavbě fotovoltaické elektrárny Ševětín. Prvoinstanční soud je přitom letos v únoru obžaloby už podruhé zprostil, protože podle něj nešlo o trestný čin. Proti tomu se ale odvolala žalobkyně, která s osvobozením nesouhlasila, sdělila ČT mluvčí Vrchního soudu v Praze Eliška Duchková. Státní zástupkyně obžalované viní z toho, že uměle zvýšili cenu výstavby elektrárny a způsobili tím škodu 96 milionů korun.
     Komentáře
Reklama