Zavřít
Těžba dřeva

Těžba dřeva

Nejnovější články na Seznamu na téma Těžba dřeva
  • Plzeňská Drbna

    Cesta k Černému a Čertovu jezeru je přístupná jen čtyři dny v týdnu, těží se tam kůrovcové dřevo

    Před 8 dny
    K oblíbeným šumavským jezerům se jen tak nedostanete. Kvůli kácení kůrovcem napadených stromů se cesty pro turisty vždy na tři dny v týdnu uzavírají. Městský úřad v Klatovech tak rozhodl na základě podnětu Lesů ČR. Lesníci budou na místě pracovat až do 30. září. Pokud plánujete výlet, učiňte tak od čtvrtka do neděle, kdy jsou stezky otevřené. Výjimku tvoří Rozvodská cesta, která zůstává uzavřená po celou dobu.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Těžba kůrovcového dřeva tři dny v týdnu zavře cesty u Černého a Čertova jezera

    Před 11 dny
    Vždy na tři dny v týdnu se na Šumavě kvůli nutné těžbě kůrovcem napadeného dřeva uzavřou pro turisty cesty a porosty u Černého a Čertova jezera u Železné Rudy.
     Komentáře
  • Plzeňská Drbna

    Lesníci těží u Černého a Čertova jezera stromy napadené kůrovcem, turistům doporučují změnu trasy

    Před 18 dny
    V lesích v okolí Železné Rudy se usilovně pracuje na odstranění kůrovcového dříví. Lesy ČR nechtějí oblast uzavřít, ale žádají návštěvníky o opatrnost a aby raději pro své výlety volili jiné destinace a trasy. Na území se pohybuje těžká technika a často tamtudy projíždí kamiony naložené dřevem. Práce v této lokalitě potrvají až do září.
     Komentáře
  • Náš region

    Těžba dřeva v Moravskoslezském kraji i nadále klesá

    Před 23 dny
    Z lesů v Moravskoslezském kraji bylo v loňském roce vytěženo 1,2 milionu metrů krychlových dřeva. Oproti roku 2020, kdy bylo vytěženo 1,65 milionu metrů…
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Těžba dřeva z lesů v Moravskoslezském kraji třetím rokem po sobě klesla

    Před 23 dny
    Z lesů v Moravskoslezském kraji bylo v loni vytěženo 1,2 milionu metrů krychlových dřeva. Oproti roku 2020, kdy bylo vytěženo 1,65 milionu metrů krychlových, je to pokles o 26,8 procenta. Těžba v kraji klesla třetí rok po sobě.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Greenpeace se kvůli bučinám v Krušných horách obrátili na ministerstva

    Před 26 dny
    Ekologická organizace Greenpeace podala kvůli nelegální těžbě a prodeji bukového dřeva z lesů v evropsky významné lokalitě Východní Krušnohoří podnět k ministerstvu životního prostředí a ministerstvu zemědělství.
     Komentáře
  • Dotyk

    Co dělali ve středověk zlodějům dřeva? Trest byl krutý. Karel IV. ho zrušil

    Před 2 měsíci
    Známá věta z dob krále Šalamouna říká, že muž má postavit dům, zplodit syna a zasadit strom. Již naši předci si uvědomovali, že dřevo je životně důležité. Jenže strom nevyroste přes noc. S prvním masivnějším kácením se tak začaly objevovat zákony, které lesy chránily.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Ministerstvo razantně: Nezákonné, nelogické, rozsáhlá těžba nechránila přírodu

    Před 4 měsíci
    Státní agentura pro ochranu přírody šla v Lužických horách příliš na ruku těm, kdo prosazují intenzivní těžbu v chráněné oblasti, vyplývá z rozhodnutí úředníků.
     Komentáře
  • Benešovský deník

    Mýtiny se do dvou let znovu stanou lesem. S větším podílem listnatých stromů

    Před 6 měsíci
    Lesní závod Konopiště státního podniku Lesy ČR hospodaří na 38 tisících hektarech státní půdy, které se nacházejí na území v jižní části Středočeského kraje na celkové katastrální výměře téměř půl milionu hektarů. „Nejvíce lesů máme na Benešovsku,“ připomněl ředitel Lesního závodu Konopiště Miroslav Jankovský.
     Komentáře
  • Techsvět

    Lesnická firma začínala s tažnými koňmi. V posledních letech vsadila na moderní techniku

    Před 7 měsíci
    Když Richard Grochol založil v roce 1991 v Beskydech svoji rodinnou lesnickou firmu, mohl navazovat na dvouleté předchozí působení v oboru. „S koňmi jsem přibližoval u lesního závodu v Rožnově pod Radhoštěm. Koně jsou vhodní na roztroušenou těžbu,“ popisuje Richard Grochol svoje předchozí zkušenosti pro Businessinfo.cz. Proč se tehdy rozhodl začít s podnikáním?
     Komentáře
  • Náš region

    Zakažte těžbu dřeva v Krušných horách, požaduje Greenpeace od vlády

    Před 9 měsíci
    Nezisková organizace Greenpeace se odvolala k ministerstvu životního prostředí proti rozhodnutí krajského úřadu o těžbě dřeva v evropsky významné lokalitě Východní Krušnohoří. Od ministerstva…
     Komentáře
  • Peak

    Místo tajgy pustina. „Pohostinné“ Rusko by Číně prodalo celou Sibiř

    Před 1 rokem
    Sibiřské lesy jsou zlatým dolem pro nelegální těžaře a obchodníky se dřevem. Beneficentem neregulované těžby jsou Číňané. Zatímco ekologičtí aktivisté i ruská média hlasitě bijí na poplach, tajga se dál s tichým souhlasem Kremlu mění v pustinu
     Komentáře
  • Drbna

    Příroda nejde naplánovat, říká ředitel Národního parku Šumava

    Před 1 rokem
    Kromě hlubokých odborných znalostí přírody a hlavně Šumavy je i vynikajícím malířem a hudebníkem. Svůj hudební sluch uplatňuje například pří určování ptačích druhů. Řeč je o řediteli Národního parku Šumava. Pavla Hubeného teď v rozhovoru vyzpovídala Drbna.
     Komentáře
  • Drbna

    Plzeňskému kraji patří třetí místo s nejvyšším podílem lesů ze 14 krajů ČR

    Před 1 rokem
    Na třetím místě v žebříčku krajů s nejvyšším podílem lesních pozemků na celkové výměře se umístil Plzeňský kraj. Více než čtyři pětiny plochy dřevin v regionu tvoří jehličnaté stromy. Nové zalesňování plochy po kůrovcové kalamitě postupně změní původní strukturu méně odolných jehličnatých lesů ve prospěch těch smíšených. Na celkové těžbě dřeva se téměř výhradně podílí jehličnaté dřeviny.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Ve velkém se kácí Boubínský prales, tvrdí aktivisté. Lež, oponují lesníci

    Před 1 rokem
    Ekologičtí aktivisté tvrdí, že se v Boubínském pralese ve velkém těží dřevo. Lesníci to odmítají. „V bezzásahové části Boubína Lesy ČR nikdy nekácely a kácet nebudou,“ uvedli.
     Komentáře
  • Náš region

    Kounovské kamenné řady ve vleku těžby dřeva

    Před 2 roky
    Čtrnáct kamenných řad, které jsou od roku 1958 chráněnou kulturní památkou, se nachází na náhorní plošině Rovina v Ústeckém kraji, katastru Domoušice. Nedaleko rozhraní Rakovnicka a Lounska, respektive Středočeského a Ústeckého kraje. Lokalita je porostlá smíšeným lesem, trávou a křovím, přičemž v důsledku nedávné lesní těžby dřeva nejsou minimálně dva kameny uloženy v původních lůžkách.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Kácení lesů nabralo v Evropě obrátky. A to mnohonásobně, nejvíce na severu

    Před 2 roky
    V souvislosti s příliš objemnou těžbou dřeva se obvykle skloňuje Brazílie. Nová studie však dokládá, že vážný problém má i Evropa.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    „Kůrovec je horší než koronavirus.“ Lesníci chtějí po státu pět miliard

    Před 2 roky
    Soukromí vlastníci lesů bojují se státem o miliardy na pomoc pro zvládnutí kůrovcové kalamity. Své letošní potřeby vyčíslili na 5,2 miliardy korun, ministerstvo pro ně ale zatím tolik nemá.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Poušť v Česku? Každá paseka se rozpálí na 50 stupňů a voda hned zmizí

    Před 2 roky
    Spolu s lesy kvůli kůrovci z krajiny zmizí i voda, obávají se lesníci. Paseky se vyhřejí i na 50 stupňů a voda se z nich rapidně vypařuje. Odlesnění může mít vliv na lokální klima v nejpostiženějších regionech, třeba na Vysočině.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Koronavirus zastavil evropský obchod se dřevem. Spasitelem má být opět Čína

    Před 2 roky
    Poté co koronavirus omezil nebo úplně zastavil vývoz českého dřeva do sousedních zemí, upírají lesníci naději k Číně, která už je zase hladová po českém dřevu. I tak v českých lesích zůstane možná až třetina vytěženého dříví.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Sabine napáchala ve státních lesích škody za víc jak čtvrt miliardy. A řítí se další

    Před 2 roky
    Orkán Sabine jen ve státních lesích napáchal škody za víc jak čtvrt miliardy korun. Lesníci se postupně dostávají do posrostů a výši škod upřesňují. Na některých místech však má před polomy přednost kůrovcem napadené dřevo, které musí z lesa dostat před jarním rojením.
     Komentáře
Reklama