Zavřít
Vladimír Mečiar

Vladimír Mečiar

Nejnovější články na Seznamu na téma Vladimír Mečiar
  • Reportér Magazín

    Vladimír Mečiar: Všichni politici tušili, že rozdělení federace je nevyhnutelné

    Před 1 dnem
    Kdy jste si uvědomil, že Československo je jako stát odsouzeno k zániku?
     Komentáře
  • Reportér Magazín

    Petr Pithart: Češi Slovákům nerozuměli, ale federace šanci měla

    Před 3 dny
    Co byste řekl na rozhovory s Václavem Klausem a Vladimírem Mečiarem pro magazín Reportér, kteří v nich popisují rozdělení československé federace?
     Komentáře
  • Reportér Magazín

    Michael Žantovský: Československo by dnes v Evropě mělo větší váhu

    Před 6 dny
    Jak byste komentoval rozhovory s Václavem Klausem a Vladimírem Mečiarem pro magazín Reportér, kteří v nich popisují zánik československé federace?
     Komentáře
  • Reportér Magazín

    Václav Klaus: Že se povedlo rozdělit federaci bez jediného výstřelu, je úžasná věc

    Před 9 dny
    Jak se zpětně, po třiceti letech, díváte na rozdělení Československa?
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Jihlavská galerie představuje tvorbu Jana Karpíška a jeho včel

    Před 14 dny
    V jihlavské galerii pod širým nebem Nonstrop se mohou ode dneška lidé seznámit s tvorbou výtvarníka Jana Karpíška. V kopiích jsou na k vidění díla, na kterých se kromě autora pracovaly jeho včely. Techniku nazval včelí interakce.
     Komentáře
  • Podcasty Seznam

    3 min

    Podcast
    Ondřej Houska: Po ruské invazi na Ukrajinu mají Severní Makedonie a Albánie v EU šanci

    Před 22 dny

    ·

    3 minuty

    Do Evropské unie tak, jak existovala před 24. únorem letošního roku, by Severní Makedonie a Albánie jen tak nevstoupily. Asi by se musel stát zázrak, aby byl jejich vstup reálný během příštích 10 let, byť v červenci po dlouhých odkladech zahájily vstupní rozhovory. Po ruské invazi na Ukrajinu se tento horizont může zkrátit. Nelze očekávat otevřeně přiznané úlevy ze vstupních podmínek. Nebylo by to ani správné. Ovšem, jak známo, splnění kritérií lze často vykládat pružně.
     Komentáře
  • Podcasty Seznam

    2 min

    Podcast
    Zprávy Českého rozhlasu Region: Nové zařízení magnetické rezonance stěhovali do kolínské nemocnice pomocí jeřábu. Magnet váží 8 tun

    Před 22 dny

    ·

    2 minuty

    Lidé z východní části Středočeského kraje se od září dostanou rychleji na vyšetření magnetickou rezonancí. Kolínská nemocnice nahrazuje staré zařízení dvěma novými. Jedno z nich technici umístili do nově postaveného diagnostického pracoviště, použili při tom jeřáb.
     Komentáře
  • Podcasty Seznam

    4 min

    Podcast
    Vladimír Mečiar, ten který slovenské politice vštěpil silová řešení, slaví osmdesátiny

    Před 22 dny

    ·

    4 minuty

    Oddané až zfanatizované důchodkyně, které byly ochotné bojovat slovně, ale i fyzicky za svůj idol, to byly na Slovensku v 90. letech „babky demokratky“. Jsou neodmyslitelně spojeny s érou Vladimíra Mečiara, slovenského politika, trojnásobného premiéra a předsedy Hnutia za demokratické Slovensko (HZDS), který slaví v těchto dnech 80. narozeniny. Podnikový právník z Němšové se stal v roce 1990 ministrem vnitra – a to byl moment, kdy Mečiar vstoupil do politiky.
     Komentáře
  • Prima Zoom

    Rozdělení Československa bylo velkou výhrou Mečiara. Referendum s Klausem obešli

    Před 22 dny
    Vladimír Mečiar s Václavem Klausem v brněnské vile rozdělil Československo. Pochvaluje si to i po třiceti letech. Ostatně rozpad země výrazně ovlivnil jeho politickou kariéru.
     Komentáře
  • ČT24

    30 let zpět: ODS a HZDS se shodly na konci Československa

    Před 24 dny
    V roce 1992 již řadu měsíců čeští a slovenští politici jednali o budoucí podobě Československa. Již nějakou dobu sílily tendence k osamostatnění Slovenska. Značná část veřejnosti i řada politiků si rozpad státu nepřály. Snahy o záchranu společného státu však pohřbila společná jednání vítězných stran parlamentních voleb: české ODS a slovenské HZDS. Nejen jejich předsedové Václav Klaus a Vladimír Mečiar se právě před 30 lety shodli, že společný stát už nemá budoucnost. Československo zaniklo posledním dnem téhož roku.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1992.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Dobrovský & Šídlo: Jak jsme se vrátili z dovolené a bylo po Československu

    Před 25 dny
    Červenec 1992. Zlomový měsíc pro Československo. 17. července přijala Slovenská národní rada deklaraci o svrchovanosti. Tři dny poté v reakci na tento krok odstoupil československý prezident Václav Havel. Bylo to jasný symbol.
     Komentáře
  • Deník

    Havel odstoupil z funkce prezidenta a rozpad Československa už nešlo zastavit

    Před 25 dny
    Léto roku 1992 bylo horké nejenom kvůli počasí, ale také z politických důvodů. Psala se poslední kapitola společného státu Čechů a Slováků.
     Komentáře
  • Paměť národa

    Fakt to chcete rozdělit? Jak jsme se vrátili z dovolené a bylo po Československu

    Před 26 dny
    Červenec 1992. Zlomový měsíc pro Československo. 17. 7. přijala Slovenská národní rada deklaraci o svrchovanosti. 20. července v reakci na tento krok odstoupil československý prezident Václav Havel. Byl to jasný symbol. Konec společné cesty dvacátým stoletím...
     Komentáře
  • Paměť národa

    Když na Václava Havla létala vajíčka

    Před 30 dny
    Přelomová doba umožňuje závratné politické kariéry, a když moc leží na ulici, může se jí chopit kdokoliv. I v tom spočívá příběh rozpadu Československa před 30 lety. Hostem 33. dílu podcastu Dobrovský & Šídlo je šéfredaktor slovenského Denníku N Matúš Kostolný.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Sbohem, Československo. Havel abdikoval a vzplály vatry svrchovanosti

    Před 1 měsícem
    Je to přesně třicet let, kdy horkým letním dnem otřásly hned dvě nesmazatelné události, díky nimž beztak již nezadržitelný rozpad společného státu Čechů a Slováků dospěl k definitivnímu zlomu.
  • Seznam Zprávy

    Dobrovský & Šídlo: Když na Václava Havla létala vajíčka

    Před 1 měsícem
    Vladimír Mečiar na začátku roku 1990 udělal „konkurs“ na slovenského ministra vnitra. Do půl roku byl premiérem za VPN. A pak už to jelo. V dalším dílu podcastu Dobrovský & Šídlo vzpomínáme, jak se začalo drolit Československo.
     Komentáře
  • České noviny

    O rozdělení Československa se ve školách učí různě, někde vůbec

    Před 1 měsícem
    Žáci základních škol se 30 let po rozdělení Československa nemusí ve výuce o důvodech a procesu rozpadu státu moc dovědět. Záleží na rozhodnutí jednotlivých škol i učitelů. Vyplývá to z takzvaného rámcového vzdělávacího programu, podle kterého si školy vytváří své učební plány. Předepsaný seznam učiva pro dějepis na druhém stupni zmiňuje vznik České republiky, podrobněji ale rozsah či obsah látky nepopisuje. Česká školní inspekce již dříve uvedla, že téměř dvě třetiny učitelů končí s výukou dějepisu nejpozději v roce 1990.
     Komentáře
  • ČT24

    30 let zpět: Programové prohlášení slovenské vlády

    Před 1 měsícem
    Vladimír Mečiar v projevu k Slovenské národní radě představil program nové vlády. Programovým cílem ve státoprávní oblasti bylo dosažení nového vztahu k České republice a získání mezinárodněprávní subjektivity Slovenské republiky. Stejně jako nabytí politické a ekonomické svrchovanosti. K učinění těchto korků dostala vláda, podle Mečiara, mandát v demokratických volbách.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1992.
     Komentáře
  • ČT24

    30 let zpět: Tajná zpráva vlády o rozpadu Československa

    Před 1 měsícem
    Slovenský premiér Vladimír Mečiar vyzval českou vládu ke zveřejnění přísně tajné zprávy o rozpadu Československa. Ta podle něj měla obsahovat časově rozpracovaná opatření pro případný rozpad federace. O den později se k „tajné zprávě“ vyjádřil bývalý český premiér Petr Pithart.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1992.
     Komentáře
  • Forum 24

    Mečiar, Klaus a Zeman. I po třiceti letech směšní, zlomyslní a plní lží

    Před 1 měsícem
    Polozapomenutí a stále směšnější zloději archívů a plnicích per Vladimír Mečiar a Václav Klaus zavzpomínali s třicetiletým odstupem v brněnské vile Tugendhat na rozdělení Československa. Vždy ...
     Komentáře
  • Hlídací pes

    Jan Urban: Mečiar, Klaus a Zeman. I po třiceti letech směšní, zlomyslní a plní lží

    Před 1 měsícem
    KOMENTÁŘ. Polozapomenutí a stále směšnější zloději archívů a plnicích per Vladimír Mečiar a Václav Klaus zavzpomínali s třicetiletým odstupem v brněnské vile Tugendhat na rozdělení Československa. Vždy připraveni lhát o svojí neomylnosti přišli tentokrát dokonce s tvrzením, že kdyby Češi a Slováci už tehdy byli v Evropské unii, začali by po sobě střílet. Znal jsem oba pány osobně. Vždy
     Komentáře
  • ČT24

    30 let zpět: Mečiarův projev na cyrilometodějských oslavách

    Před 1 měsícem
    Slovenský premiér Vladimír Mečiar sice ve své řeči na historickém hradě Devíně hovořil o „sjednocování namísto rozdělování“, současně však horoval za „národní, státní a emancipační zájmy“ Slovenska. Sliboval též, že nedopustí, aby „o osudových otázkách národa rozhodovala úzká skupinka politiků z jedné nebo z druhé strany“.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1992.
     Komentáře
  • Newstream

    Šlo hlavně o to, abychom po sobě nezačali střílet, říkají po 30 letech Klaus a Mečiar o rozpadu Československa

    Před 1 měsícem
    Ta fotografie je už ikonická. Poklidný letní den na rozlehlé zahradě, dva muži u stolu. Bylo 26. srpna 1992 a v brněnské vile Tugendhat se setkali tehdejší premiéři Klaus a Mečiar. Dva představitelé států se právě domlouvali na rozdělení federace. Historická událost, která ani dnes nemá, a možná nikdy nebude mít jednoznačný výklad. Věčným sporem nejspíš zůstane, kdo za rozpad může víc, zda Češi, nebo Slováci. Dnes se oba aktéři shodují, že už tehdy byla federace rozdělená a šlo jen o to, aby po sobě oba národy nezačaly střílet.
     Komentáře
  • Hlídací pes

    Fedor Gál, Jan Urban: Pánové Klaus a Mečiar jsou naše černé svědomí

    Před 1 měsícem
    Konfrontovat rozhovor Václava Klause a Vladimíra Mečiara (pro RTVS, 30. 6.2022) s fakty nemá valný smysl. Osobních svědectví, historiografických knih, analytických textů jsou přehršle a jsou komukoli k dispozici. Ponechat jejich výroky zcela bez reakce ovšem nelze. Jsou lživé, manipulativní a mimo mísu. Povídání obou pánů nekorigoval žádný historik, ani protagonista opačného názoru (byť rozhovor následně hodnotili v televizi slovenští
     Komentáře
  • Novinky

    Pohledem Thomase Kulidakise: Klaus, Mečiar, EU a vzpomínky na federaci

    Před 1 měsícem
    Od rozdělení federace uběhlo skoro třicet let. Dva hlavní političtí aktéři té minulé doby, Václav Klaus a Vladimír Mečiar stále žijí, stejně jako žijeme i my, kteří si ještě Československo pamatujeme.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Klaus: Rozhodlo se o kamarádském rozdělení. Česko-slovenský problém trval od nepaměti

    Před 1 měsícem
    Jednání o rozdělení Československa před 30 lety byla už jen završením dlouhodobého procesu rozcházení Čechů a Slováků, řekl Klaus.
     Komentáře
  • CNN Prima News

    Klaus a Mečiar: Československo jsme rozdělili bez konfliktu, mohlo se i střílet

    Před 1 měsícem
    Československo se nám podařilo rozdělit férově a hlavně bez konfliktu, protože ten opravdu reálně hrozil. Mohlo dojít i na střelbu. Ve speciálním vysílání slovenské RTVS se na tom shodli český expremiér a později i prezident Václav Klaus společně se svým bývalým slovenským protějškem Vladimírem Mečiarem. Právě tato dvojice se před 30 lety na rozdělení federace dohodla. Podle Klause byl navíc český a slovenský národ už dávno rozdělen sérií historických událostí.
     Komentáře
  • Novinky

    Klaus: Být v EU, tak po sobě Češi a Slováci stříleli

    Před 1 měsícem
    Bývalý český prezident Václav Klaus a slovenský expremiér Vladimír Mečiar se ve čtvrtek po třiceti letech setkali v brněnské vile Tugendhat, kde svého času jednali o rozdělení Československa. Jejich debatu vysílal veřejnoprávní Rozhlas a televize Slovenska. Oba tvrdili, že když v roce 1992 zasedli k jednání, o rozdělení federace už bylo rozhodnuto.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Nezvítězil jen Klaus, ale i republika. Před 30 roky jsme zvládli nejdůležitější volby

    Před 2 měsíci
    Hlasování v roce 1992 dopadlo šťastně. Revoluční hnutí definitivně nahradily strany.
     Komentáře
  • Hlídací pes

    Ján Rakytka: Třicet let na psí knížku. Mečiar, Klaus a konec pomlčkové republiky

    Před 2 měsíci
    Byl počátek léta 1992 a dolů Loretánskou ulicí si to valila rozložitá postava Vladimíra Mečiara. Tenkrát ještě chodili politici normálně po chodníku a nikdo z kolemjdoucích neměl ten hloupý nápad, aby si s nimi dělal exkluzivní selfíčko. Nebyly mobily a internet, proto i dolování informací bylo o dost složitější než dnes. A tak se na veřejnosti vědělo,
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Unesené Slovensko: Účtování s érou expremiéra Roberta Fica

    Před 3 měsíci
    Slovenští poslanci rozhodují o vydání expremiéra Roberta Fica k vazebnímu stíhání. Čelí obvinění ze založení zločinecké skupiny a zneužívání moci, policie a finanční správy proti politickým oponentům. Sám obvinění odmítá.
     Komentáře
  • G

    Krvavé devadesátky, Mikuláš Černák: Slovenský capo di tutti capi. Moje oběti by zaplnily autobus, říkával

    Před 4 měsíci
    Mikuláše Černáka se báli i ostatní bossové. Jak říká jeden jeho známý, byl vlkem mezi psy. Proslul svou chladnokrevností, chlubil se hláškou „není týdne, co někoho nezabiju“.
     Komentáře
  • Náš region

    Česká vlajka vznikla před 102 lety. Jak také mohla vypadat?

    Před 4 měsíci
    Česká vlajka je jedním z našich státních symbolů. Učíme se o ní už od základní školy. Od roku 1920, kdy byla schválena, prošla několika…
     Komentáře
  • Forum 24

    Slepá vyhlídka: Před 29 lety bylo odtrženo Slovensko

    Před 7 měsíci
    Už je zase pryč ta země, o niž jsme byli připraveni. Měl bych říct: kus země, protože pro mne to byla naše země.
     Komentáře
  • Forum 24

    Rozdělení federace bylo přínosem pro Slovensko i pro Česko

    Před 7 měsíci
    Vždy při výročí rozdělení československé federace slyšíme pláč, jaká to byla nesmírná tragédie, že se společný stát po volbách v roce 1992 fakticky rozpadl a k 1. 1. 1993 se ustavily dvě samostatné republiky.
     Komentáře
  • CNN Prima News

    Jak vypadal poslední rok Československa? Před třiceti lety se rozpadala federace

    Před 7 měsíci
    Společné soužití Čechů a Slováků v jednom státě se před třiceti lety pomalu chýlilo ke konci. Československo v roce 1992 vstupovalo do posledního roku své existence. K rychlému konci společného státu přispěly právě události z roku 1992. Pojďme si připomenout, jaké kroky vedly k zániku této středoevropské země.
     Komentáře
  • Podcasty Seznam

    4 min

    Podcast
    31. prosince: Jak a proč se v Česku slaví Silvestr

    Před 7 měsíci

    ·

    4 minuty

    K poslednímu dni v roce patří ohňostroje, slavnostní jídlo a přátelé. Silvestr se slaví po celém světě, ale tradice jsou odlišné. Jak si podle rad našich předků zajistit spokojený a šťastný další rok, jaké české tradice jsou spjaty s tímto dnem a kdo byl vlastně Silvestr?
     Komentáře
  • Podcasty Seznam

    3 min

    Podcast
    31. prosince: Den, kdy zaniklo Československo

    Před 7 měsíci

    ·

    3 minuty

    Oslavy příchodu nového roku často zastiňují důležité výročí našich dějin. Z noci 31. prosince 1992 na 1. leden 1993 se rozpadlo Československo a vznikly dva suverénní státy. Rozdělení předcházela dlouhá a komplikovaná jednání Václava Klause a Vladimíra Mečiara v Brněnské vile Tugendhat. Připomeňte si s námi události, které předcházely vzniku České republiky a Slovenské republiky.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Podcast Na dotek: Slováky jsem považoval za iracionální pachatele rozpadu

    Před 7 měsíci
    Se spisovatelem Pavlem Kosatíkem o jeho nové knize Slovenské století, o mostu mezi Východem a Západem i o zápasu mezi Pithartem a Mečiarem.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Slováci za naše chyby nemohou. Kosatíkova kniha ukazuje, jak rozumět sobě i sousedům

    Před 7 měsíci
    Slovenské století patří k nejpodstatnějším knihám Pavla Kosatíka. Štefánika neukazuje jako třetího vzadu za Masarykem a Benešem.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Trest po čtvrtstoletí? Slovensko může stíhat únos exprezidentova syna

    Před 8 měsíci
    Soudní dvůr EU rozhodl, že Slovensko může stíhat amnestované za únos syna exprezidenta Michala Kováče z roku 1995. Léta se spekuluje, že za činem stála tajná služba, protože prezident kritizoval tehdejšího premiéra Mečiara.
     Komentáře
  • Novinky

    Soudní dvůr EU: V kauze únosu syna prezidenta Kováče může trestní řízení pokračovat

    Před 8 měsíci
    Podle rozhodnutí soudního dvora Evropské unie může pokračovat trestní řízení v případě tzv. Mečiarových amnestií, které se týkaly únosu syna bývalého slovenského prezidenta Michala Kováče. Bývalému šéfovi Slovenské informační služby (SIS) Ivanu Lexovi a dalším 12 lidem tak opět hrozí vězení.
     Komentáře
  • Přehledně 24

    Babiš za jistých okolností může sám zastavit své trestní stíhání. V minulosti se o to pokusil i Mečiar

    Před 9 měsíci
    Andrej Babiš je bezpochyby jednou z nejvýraznějších politických osobností, zároveň je ale třeba nezapomínat také na to, že jde neustále o člověka trestně stíhaného. To by se ale mohlo změnit v případě, že by došlo k aktivaci takzvaného článku 66 Ústavy. Trestní stíhání by pak Babiš mohl proti své osobě klidně zastavit, jak informuje CNN Prima NEWS.
     Komentáře
  • CNN Prima News

    Babiš v případě aktivace článku 66 může zastavit své trestní stíhání. Mečiar to udělal

    Před 9 měsíci
    Pokud by byl prezident Miloš Zeman zbaven svých pravomocí a ty by se rozdělily mezi premiéra a předsedu či předsedkyni Sněmovny, Andrej Babiš by mohl rozhodnout o zastavení svého vlastního trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo. V minulosti se o to pokusil třeba slovenský premiér Vladimír Mečiar, a přestože to soud nakonec zrušil, získal tím odklad vyšetřování o více než deset let.
     Komentáře
  • CNN Prima News

    Kňažko: Když získáte moc, slovo má sílu kulometu. Mečiara to dohnalo až k paranoie

    Před 9 měsíci
    Slovenský herec a bývalý ministr Milan Kňažko v rozhovoru pro CNN Prima NEWS říká, že politici by měli být v boji o moc opatrní. Během voleb a při dalších vypjatých okamžicích má slovo podle něj sílu kulometu. Kňažko v této souvislosti vzpomíná, jaký byl zblízka Vladimír Mečiar nebo Alexander Dubček, co vedlo k dělení federace. A taky co s Čechy a Slováky udělalo, že je i dlouho po revoluci komandují komunisté a estébáci.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Šídlo: Není tu dost silný lídr, který by se Babišovi postavil sám

    Před 10 měsíci
    Nejsem si jistý, že skončí éra Andreje Babiše. Zásadní zlom v české politice přijde teprve s odchodem Miloše Zemana. Pandora Papers nejsou „lithiem“ těchto voleb, voliči Babiše mu to odpustí, říká Jindřich Šídlo.
     Komentáře
  • Respekt

    Dokáže opozice společně vládnout?

    Před 11 měsíci
    Obava z Babiše se nakonec nemusí ukázat jako dostatečně silné sjednocující pouto. Ale i tak ale Česko čekají úkoly, které mohou působit jako tmel.
     Komentáře
  • Novinky

    Fico i extremisté svolávají do Košic protivládní protesty

    Před 11 měsíci
    Ve středu se mají v Košicích konat protivládní protesty, které organizuje opoziční strana Směr-slovenská sociální demokracie Roberta Fica a extrémní pravice. Mimoparlamentní strana Progresivní Slovensko (PS) na to upozornila evropské socialisty.
     Komentáře
  • Události247

    Petr Pithart si nebere servítky: „Prezident Zeman je semtex vložený do našeho ústavního systému“

    Před 11 měsíci
    Bývalý předseda Senátu a předseda české vlády se netají kritikou Miloše Zemana. Nedobře popisuje i vztah hlavy státu s premiérem Babišem.
     Komentáře
  • Hlídací pes

    Jan Urban: Nedůstojná žaloba Milana Kňažka na Fedora Gála. Žížala prostě tango nezatančí

    Před 11 měsíci
    KOMENTÁŘ. Stáří kdysi slavných lidí bývá někdy smutné, a v případě některých slavných herců možná nejsmutnější. Jen hvězdami vyvoleným, jako byli Milan Lasica nebo Josef Kemr, je dovoleno zemřít na jevišti či dotočit filmovou roli umírajícího moudrého starce den před smrtí. Pro většinu ostatních platí mrazivá připomínka rakouského dramatika Thomase Bernharda ze hry „Minetti (Portrét umělce
     Komentáře
  • Kafe

    Lasicu se Satinským zbožňovali Češi i Slováci, vadili komunistům i Mečiarovi

    Před 1 rokem
    Herec Milan Lasica, který náhle a nečekaně zemřel přímo na jevišti bratislavského divadla, dlouhá léta spolupracoval s neméně oblíbeným kolegou Júliem Satinským. Zatímco dospělí diváci v Česku i na Slovensku se nemohli dočkat jejich vtipných scének a trefných komentářů, děti si oba herce zamilovaly v mnoha televizních pořadech. Stačí vzpomenout na pohádku Tři veteráni, seriál Křeček v noční košili nebo komedii století S tebou mě baví svět.
     Komentáře
  • Hlídací pes

    Okamurova šťastná země z fotobanky: nejlepší Čech je cizinec s instantním úsměvem

    Před 1 rokem
    Usměvavý penzista, šťastná rodina nebo zpocený, ale spokojený farmář – bez podobných ilustračních videí či fotek se politici v kampani na letácích či billboardech neobejdou. To, že ve skutečnosti nejde o záběry Čechů, na něž kampaň cílí, ale o lidi pestrých národností ze zahraničních fotobank, nevadí ani „vlasteneckým“ stranám typu SPD Tomia Okamury, které svůj marketing jinak špikují slovy jako vlast a národ.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Komentář: Trump, Netanjahu, Babiš. Velké děti, které nechtějí vrátit stát

    Před 1 rokem
    Izraelské široké opoziční spojenectví má jediný účel - zbavit zemi Benjamina Netanjahua. Není vám to povědomé?
     Komentáře
  • Novinky

    Společnost Penta prodala podíl v deníku Sme Sorosově firmě, Fica to pobouřilo

    Před 1 rokem
    Investiční skupina Penta prodala svůj 34procentní podíl ve vydavatelství Petit Press, které vydává deník Sme. Do vydavatelství vstupuje tradiční investor do nezávislých médií newyorský Media Development Investment Fund (MDIF). Mezi největší podporovatele fondu patří Open Society Fundations miliardáře a filantropa Georga Sorose.
     Komentáře
  • Novinky

    Slovensko má nového premiéra

    Před 1 rokem
    Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová jmenovala ve čtvrtek dosavadního ministra financí Eduarda Hegera (Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti, OLaNO) předsedou nové vlády, kterou po demisi Igora Matoviče vytvořila současná čtyřčlenná koalice. Matovič rezignoval v úterý v zájmu řešení téměř měsíc trvající vládní krize, během které jeho odchod z čela vlády požadovaly dvě menší koaliční strany.
     Komentáře
  • Náš region

    Naše vlajka slaví 101. narozeniny, jaká byla její historie a jak mohla také vypadat?

    Před 1 rokem
    Česká vlajka je jedním z našich státních symbolů. Od roku 1920, kdy byla schválena, prošla několika modifikacemi, aby se z původní vlajky československé stala i ta samostatná česká. Tak, jak ji známe nyní ale vypadat nemusela, existovala i řada dalších návrhů.
     Komentáře
  • Novinky

    Weiss: Matovič se zapsal do dějin. Žalostně

    Před 1 rokem
    Slovensko se zmítá v nejhorší vnitropolitické krizi od získání samostatnosti. Hloubkou a komplexitou překonává i ty z dob Vladimíra Mečiara, Roberta Fica a Ivety Radičové.
     Komentáře
  • Tváře vzdoru

    Moc byla pro nás něco špinavýho, to se nám vrátilo jak bumerang, říká Fedor Gál

    Před 1 rokem
    Narodil se na konci války v terezínském ghettu. Otce nepoznal, odešel do koncentračního tábora. Matka se dvěma syny pak hospodařila na statku, než ho komunisté znárodnili. Před revolucí se Fedor Gál věnoval sociologii a prognostice v několika výzkumných ústavech. V listopadu 1989 spoluzakládal hnutí Verejnosť proti násiliu, byl činný v politice. Právě za hnutí VPN se stal premiérem neznámý ambiciózní právník Vladimír Mečiar, který byl později podezřelý, že zneužívá tajné služby. Po rozpadu Československa se Gál přestěhoval do Prahy, přednášel na Fakultě sociálních věd UK. Stál u zrodu televize Nova. Založil nakladatelství G plus G, vydává knihy věnované menšinám, jinakosti, holocaustu. Od roku 2009 se věnuje dokumentu, natočil čtyři dlouhé a dvanáct krátkých esejů. Jeden z nich mapuje osudy jeho otce.
     Komentáře
  • Ekonomický deník

    Slovensko: policejní prezident úplatky nejen bral, ale také rozdal, vypověděl svědek

    Před 1 rokem
    Bývalý policejní prezident Milan Lučanský podle výpovědí svědků úplatky nejen bral, ale také rozdával. Lučanský měl po bývalém šéfovi národní finanční policie Bernardu Slobodníkovi žádat, aby zastavil vyšetřování případu miliardáře, žijícího v České republice, Milana Fiľa. Korupce na Slovensku zasáhla do nejvyšších pater byznysu, policie i justice. Lučanský spáchal na sklonku roku sebevraždu ve vazební cele.
     Komentáře
  • Echo24

    Z psychiatrie do vazby. Slovenský miliardář Brhel je za mřížemi

    Před 1 rokem
    Slovenský Specializovaný trestní soud uvalil v pátek vazbu na jednoho z nejbohatších Slováků, miliardáře Jozefa Brhela. Prokuratura jej podle slovenských médií viní z podílu na korupčním skandálu, který souvisí se zmanipulovanými státními IT zakázkami za desítky milionů eur. Soud vazbu odůvodnil obavou, aby se někdejší mecenáš Ficovy strany Smer nepokusil o útěk či neovlivňoval svědky.
     Komentáře
Reklama