David Ruggerio, americký kuchař a televizní osobnost, se narodil do mafiánské rodiny pod zcela jiným jménem. Na ulici byl součástí těch nejkrutějších mafiánských praktik, viděl smrt členů rodiny a mučení svých blízkých. Stal se kulinářskou mega hvězdou 90. let, která však skončila v zapomnění. Jeho život perfektně popisuje newyorského podsvětí té doby.
Herecké řemeslo nabízí množství uměleckých výzev. Výjimkou samozřejmě nejsou ani postavy králů, prezidentů, premiérů a jiných panovníků, kteří rozhodují o osudu svých poddaných. Průprava v přednesu, přesvědčivosti i umění sebeprezentace se navíc hodí i do skutečné politické kariéry. A vy už asi tušíte, kam míříme. Představme si politiky, které znáte i z filmového plátna. Foto:…
Říká se, že alkohol je metla lidstva a jak mu někdo propadne, je zle. Své o tom ví i dcera Imeldy Staunton a Jima Cartera, kterou diváci znají z populárního dobového seriálu Bridgertonovi (Bridgerton). Svůj boj se závislostí na alkoholu vyhrála, a fanoušci ji tak opět uvidí ve třetí řadě.
15. července roku 1978 skončil ve Washingtonu takzvaný „nejdelší pochod“. 4500 kilometrů dlouhý pochod za spravedlnost a práva pro původní obyvatele Ameriky začalo několik stovek účastníků v Kalifornii doprovázených dalšími několika tisíci příznivců. Záměrem akce bylo upozornit na problémy, které se týkají původních obyvatel Ameriky, jako je nedostatek pracovních míst a bydlení, a na legislativu, která se toho času projednávala v Kongresu a která by mohla zásadně změnit jejich práva.
Americká veřejnost spekuluje o zdraví dlouholetého politika a šéfa republikánské menšiny v senátu Mitche McConnella. 81letý senátor se totiž při projevu zasekl uprostřed věty a zůstal několik desítek vteřin nehybně stát. Incident tak opět rozdmýchal debatu o nastavení horní věkové hranice pro odchod do politického důchodu.
Američtí zákonodárci Kongresu začínají být pod mediálním tlakem, zda jejich předci netěžili z práce otroků. V současném Kongresu zasedá zhruba stovka zákonodárců, jejichž praprarodiče využívali otrockou práci.
Když Jimmy Carter v roce 1976 teprve oznámil svůj záměr kandidovat na prezidenta Spojených států, prvním, kdo ho podpořil, byl senátor ze státu Delaware Joe Biden. Když se Biden stal prezidentem v roce 2021, první předchůdce, kterého po 40 letech od odchodu z Bílého domu navštívil on, byl Jimmy Carter.
Dva největší světoví výrobci automobilů, Toyota a Stellantis, nesouhlasí s postojem americké vlády na zpřísnění emisních norem. Z části proto, že se samy nedokázaly včas přizpůsobit a jejich automobily často emisní normy nesplňují.
Wonka zkoumá původ Willyho Wonky, významné postavy z oblíbené dětské knihy Roalda Dahla Karlík a továrna na čokoládu, jedné z nejznámějších a nejprodávanějších dětských knih všech dob.
Warneři nám nadělili první trailer na snímek Wonka, ve kterém se role geniálního výrobce čokolády ujme Timothée Chalamet. Tentokrát se ale můžeme těšit na příběh, kde prozkoumáme jeho minulost.
5. června 2004 zemřel 40. prezident Spojených států. Nejprve hrál ve filmech, později se stal guvernérem Kalifornie. A připomeneme si start roveru Spirit, který na Marsu hledal vodu.
Jak se vyvíjely naše vztahy s klíčovým spojencem? Kdo koho podrazil v kauze Radar? A kdo z českých politiků byl v Bílém domě jako doma a kdo čeká na pozvání dodnes? Téma pro podcast Dobrovský & Šídlo.
Když se v osmdesátých letech tehdy více než rok nezaměstnaný Dennis Hope rozhodoval, kam se jeho pracovní život bude dál ubírat, uvědomil si, že má dobré předpoklady pro to, aby se stal úspěšným podnikatelem, a to v odvětví správy nemovitostí.
Bude zabíjet lidi, ale budovy zůstanou při jejím použití stát. Taková pověst provázela neutronovou bombu, jež jakoby byla ztělesněním ponuré vize Julesa Verna z jeho románu Ocelové město. Na přelomu 70. a 80. let byl její vývoj ožehavým mezinárodním tématem, které řešili představitelé Spojených států, evropských zemí i Sovětského svazu. Před 45 lety nakonec dostala stopku.
Apríl, tedy den, kdy se snažíme své blízké napálit, je za dveřmi. Měli bychom si však dávat pozor na to, zda již takzvaně nepřekračujeme čáru. Historie totiž zná spoustu případů, kdy aprílový žert vypálil trochu jinak.
Americký exprezident Jimmy Carter (98) požádal nynějšího šéfa Bílého domu Joea Bidena (80), aby pronesl smuteční řeč, až zemře. Prozradil to, zřejmě nechtěně, přímo Biden.
Byl vystaven nevídanému množství radiace. Šest měsíců pak vylučoval radioaktivní moč. Jimmy Carter, 39. prezident USA, v r. 1952 zasahoval u jedné z prvních jaderných nehod v dějinách.
Bývalý americký prezident Jimmy Carter bude mít hospicovou péči. Místo dalšího lékařského zákroku stráví zbývající čas doma se svou rodinou, uvedlo Carterovo centrum.
Bývalý americký prezident Jimmy Carter ukončil léčbu v nemocnici a dále mu bude poskytována již jen paliativní péče. Zbytek života chce 98letý prezident strávit doma s rodinou. V prohlášení to v sobotu uvedla jeho nadace Carter Center.
Bývalý americký prezident Jimmy Carter ukončil léčbu v nemocnici a dále mu bude poskytována již jen paliativní péče. Zbytek života chce 98letý prezident strávit doma s rodinou. V prohlášení o tom ...
Bývalý americký prezident Jimmy Carter ukončil léčbu v nemocnici a dále mu bude poskytována jen paliativní péče. Zbytek života chce 98letý prezident strávit doma s rodinou. V prohlášení to uvedla jeho nadace Carter Center.
Bývalý americký prezident Jimmy Carter ukončil léčbu v nemocnici a dále mu bude poskytována již jen paliativní péče. Zbytek života chce 98letý prezident strávit doma s rodinou. V prohlášení to uvedla jeho nadace Carter Center.
Bývalý americký prezident Jimmy Carter ukončil léčbu v nemocnici a dále mu bude poskytována již jen paliativní péče. Zbytek života chce 98letý prezident strávit doma s rodinou. V prohlášení to dnes uvedla jeho nadace Carter Center.
Ministr zahraničí Jan Lipavský se s Českým olympijským výborem (ČOV) a Národní sportovní agenturou shodují, že by se ruští a ukrajinští sportovci neměli účastnit letní olympiády v Paříži. Druhý krok, zvýšit tlak na Mezinárodní olympijský výbor (MOV), který s touto ideou přišel, však nikdo z jmenovaných dělat nechce. Podle nich by bojkot nebyl dobrý, a tak jím ani nehrozí.
Aby se americké námořnictvo vypořádalo s převahou sovětských ponorek, vytvořilo nejlepší ponorku studené války, třídu Seawolf. Ponorky Seawolf, Connecticut a Jimmy Carter jsou nejdražšími ponorkami světových oceánů s jednotkovou cenu přes 2,4 miliardy dolarů.
Před deseti lety zemřel Valerij Jarynič, jeden z architektů sovětského systému Perimetr. Tato obávaná „Mrtvá ruka“, zaručující odvetnou jadernou apokalypsu v případě, že je eliminováno vrchní velení Kremlu, slouží Rusku jako strašák dodnes.
Představitelé olympijského hnutí se rádi tváří jako zastánci apolitické otevřenosti na všechny strany a neustále opakují (v nejrůznějších více či méně vynalézavých variantách) omšelou mantru, že „politika do sportu nepatří“. Je samozřejmě v pořádku bránit svět sportu před přímými zásahy politických veličin, i letmý pohled do moderní historie her pod pěti kruhy však svědčí o tom, že bojkoty z politických důvodů nejsou ničím novým.
Počet případů bolestivé a nepříjemné drakunkulózy klesl loni na rekordní minimum. Objevují se tak naděje, že takzvaná guinejská červí nemoc bude brzy vymýcená úplně a stane se tak druhou nákazou, u které se to lidstvu podařilo.
Spisovatelka Laura Carneyová z New Jersey našla dlouho po smrti otce seznam jeho přání, která si za života chtěl splnit. Většina z nich na splnění stále čekala, a tak se do toho Laura pustila sama. Trvalo jí to téměř šest let a pomohlo jí to pochopit, jaký její otec vlastně byl.
Hned zkraje roku řeší americký prezident Joe Biden pořádný průšvih. Americké úřady dospěly k tomu, že jeho zadržování tajných vládních dokumentů je tak zavážné, že se případem začne zabývat speciálně přidělený právník. Ten spadá pod stejný úřad, který v současnosti prověřuje i Donalda Trumpa a v minulosti řešil aféru Watergate.
Americký týdeník se dostal k e-mailům, ve kterých whistleblower z ruské kontrarozvědky zblízka popisuje ruského prezidenta Vladimira Putina. Přibližuje jeho psychologický profil a odhaduje, čeho je na Ukrajině schopen.
Po třech stříbrech a jednom bronzu se Kabát konečně probojoval na vrchol domácí albové hitparády. Triumf desky "El Presidento" přišel symbolicky krátce poté, co se kapela vrátila na trůn v anketě popularity Český slavík. Rádiovému éteru podruhé dominují Chinaski.
Většinou se na nejvyšších místech české rádiové hitparády objevují písně minimálně několik měsíců staré, v případě Chinaski si ale dramaturgové pospíšili. Singl "Měl bych si boty zout" bere první místo už po čtyřech kolech v pořadí. Albový žebříček vede podruhé Taylor Swift s nahrávkou "Midnights".
Byla neděle 6. listopadu 1977. Nad vodopády Toccoa v americké Georgii nedaleko stejnojmenného města se v důsledku silných podzimních dešťů protrhla hráz naplněná zeminou. Vodní stěna, která se vzápětí prohnala strmou roklí, zabila 39 lidí.
Náhoda za náhodou, tak podle vynálezce solárního panelu technologie vznikla. Martin Green, australský profesor z Univerzity Jižního Walesu, za svůj vynález získal Millenium Technology Prize, někdy přezdívanou jako „technická Nobelovka“. K výzkumu se kdysi dostal náhodou, téměř všechny dnes prodávané panely jsou ale založené na jeho technologiích. V exkluzivním rozhovoru pro Radiožurnál hleděl i do budoucnosti solárních panelů.
Hrozba použití jaderných zbraní zaznívá v souvislosti s eskalací válečného konfliktu na Ukrajině stále častěji. Není to však poprvé, kdy se svět použití jaderné zbraně obával. Když pomineme všeobecně známou Kubánskou krizi, je zde ještě jedna velmi znepokojivá událost – v minulosti americký prezident ztratil kódy k nukleárním zbraním. Během rané fáze studené války se…
ANALÝZA. Inspiraci pro řešení aktuální energetické krize můžeme hledat v americké historii. Ropná krize v roce 1979 způsobila v USA totální nedostatek benzinu. Situaci tehdy vyostřila vláda nedomyšlenými regulacemi.
Stoupenci Donalda Trumpa žádají vysvětlení policejního zásahu ve floridském sídle exprezidenta. „Je to ohromující, máme tu zvláštní druh postprezidentsví,“ říká komentátor The Atlantic David Frum. Bude mít razie politické dopady?
Před 43 lety Kongres Spojených států amerických drtivou většinou schválil a prezident Jimmy Carter podepsal zákon o vztazích s Tchaj-wanem, který je jedním z nejdůležitějších pilířů americké ...
Bývalý tajemník ústředního výboru KSČ Jan Fojtík není schopen chápat obsah a smysl procesních úkonů ve svém trestním řízení. K tomuto závěru došli podle advokáta Lubomíra Müllera znalci, kteří zkoumali Fojtíkův duševní stav. Někdejší komunistický politik a novinář podle nich trpí demencí.
Někdejší tajemník ústředního výboru KSČ Jan Fojtík není schopen chápat obsah a smysl procesních úkonů ve svém trestním řízení. K tomuto závěru došli podle advokáta Lubomíra Müllera znalci, kteří zkoumali Fojtíkův duševní stav. Někdejší komunistický politik a novinář podle nich trpí demencí.
Bývalý tajemník ústředního výboru KSČ Jan Fojtík není schopen chápat obsah a smysl procesních úkonů ve svém trestním řízení. K tomuto závěru došli podle advokáta Lubomíra Müllera znalci, kteří zkoumali Fojtíkův duševní stav. Někdejší komunistický politik a novinář podle nich trpí demencí.
Více než 70 procent Američanů si nepřeje, aby se prezident Joe Biden v příštích volbách ucházel o znovuzvolení. Vyplývá to z průzkumu, který si u společnosti Harris a Harvardova politického institutu nechal vypracovat portál The Hill. Prezidentské volby se v USA budou konat v roce 2024, Bidenovi v té době bude 81 let.
Více než 70 procent Američanů si nepřeje, aby se prezident Joe Biden v příštích volbách ucházel o znovuzvolení. Vyplývá to z průzkumu, který si u společnosti Harris a Harvardova politického institutu nechal vypracovat portál The Hill. Prezidentské volby se v USA budou konat v roce 2024.
Voyager 1 je nejvzdálenějším objektem vyrobeným člověkem od Země. Po průletu kolem Jupiteru, Saturnu, Uranu a Neptunu se nyní nachází téměř 24 miliard kilometrů od naší planety v mezihvězdném prostoru.
Konzervativní revoluci ve Spojených státech nenastartoval jenom Ronald Reagan. Studenty práv založená Federalist Society se od roku 1982 snaží změnit tvář americké justice a obzvlášť v posledních letech sklízí plody své práce. Může nesourodá koalice konzervativních a libertariánských právníků přežít obrovský úspěch své organizace?
Kdyby noční směna ve velínu americké jaderné elektrárny Three Mile Island ke konci své šichty usnula tvrdým spánkem, zřejmě by se datum 28. března 1979 do historie jaderné bezpečnosti nezapsalo tak hluboko. Chlapi by asi přišli o odměny, možná by dostali padáka, ale celé by to byla jen drahá nepříjemnost. Jenomže oni nespali. Ani nemohli, protože nad ránem se rozezněla siréna, která by probrala i mrtvého. A operátoři elektrárny začali konat – a v dobré víře odstartovali jednu z největších jaderných havárií amerického kontinentu.
Madeleine Jana Korbelová Albrightová (rodným jménem Marie Jana Korbelová; 15. května 1937 - 23. března 2022) byla americká diplomatka, která v letech 1997-2001 zastávala funkci 64. ministryně zahraničí Spojených států za prezidenta Billa Clintona. Byla první ženou na postu ministryně zahraničí v historii USA.