Zavřít
Lyndon B. Johnson

Lyndon B. Johnson

Nejnovější články na Seznamu na téma Lyndon B. Johnson
  • Novinky

    Někdejší osobní strážce Kennedyových nahlodává závěry o jednom střelci

    Před 12 dny
    Na amerického prezidenta Johna F. Kennedyho podle oficiální verze atentátník Lee Harvey Oswald vypálil 22. listopadu 1963 v Dallasu tři kulky. První ho minula, druhá ho zasáhla do krku a třetí do hlavy. Na světlo se nyní dostávají podrobnosti zveřejněné Paulem Landisem (88), někdejším agentem Tajné služby, tělesné stráže amerického prezidenta.
     Komentáře
  • Tiscali

    Kam se poděl rukopis proslulého Kingova projevu?

    Před 26 dny
    Je jen málo tak slavných projevů, jako byla řeč Martina Luthera Kinga, která se před 60 lety zapsala do dějin pod názvem I have a dream ( Mám sen ). Ale kam se vlastně poděl její původní rukopis?
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Útočná puška a pistole. Nákup střelce z USA, který se dříve léčil na psychiatrii

    Před 27 dny
    Při střelbě v obchodním domě ve městě Jacksonville v americkém státě Florida zemřeli tři lidé. Útočník, kterého podle úřadů vedla k činu rasová nenávist, spáchal krátce poté sebevraždu.
     Komentáře
  • WN24

    6 překvapivých příznaků dehydratace, o kterých byste měli vědět

    Před 1 měsícem
    Žízeň, bolest hlavy a sucho v ústech většinou znamenají, že jste dehydrovaní. Příznaky dehydratace však nejsou vždy tak zřejmé. Zde je šest překvapivých příznaků a symptomů dehydratace.
     Komentáře
  • Deník

    Okupace Československa 1968: Západ reagoval vlažně, naopak Čína překvapila

    Před 1 měsícem
    Okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy 21. srpna přesně před 55 lety šokovala lidi na celém světě. V mnoha státech se tamní obyvatelé, kteří cítili s Čechoslováky, shromáždili a protestovali před sovětskými velvyslanectvími. Reakce zahraničních politických představitelů byly ale mnohem pestřejší. Západ invazi odsoudil jen vlažně. Ostřejší postoj naopak, možná překvapivě, zaujaly Rumunsko a Čína.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Nahatý prezident a zakrvácená první dáma. Air Force One je Bílým domem na nebi

    Před 1 měsícem
    Přeprava hlav států je samostatnou disciplínou letectví. Nikdo v ní neexceluje tak jako americký Air Force One.
     Komentáře
  • Čtidoma

    Co se dělo den před sovětskou invazí v srpnu 1968: Američané o ní věděli předem

    Před 1 měsícem
    Letos uplyne 55 let od okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy. Okupace, která měla potlačit uvolnění poměrů v Československu známé jako Pražské jaro. Okupace, která měla jen do konce roku 108 civilních obětí, do roku 1989 potom 402. Invaze, která jen během jednoho roku donutila k emigraci více než 100 000 lidí, do roku 1989 jich přibyly další desítky tisíc. Co se dělo den před invazí?
     Komentáře
  • Redneck

    22 min

    Podcast
    Redneck #77: Prezidentští psi a jiná havěť

    Před 1 měsícem

    ·

    22 minut

    Měli všichni američtí prezidenti domácí mazlíčky? A do jakých problémů své prezidentské majitele dostali a z jakých naopak vytáhli? Jaký je nejdivnější živočich, který kdy žil v Bílém domě? Jaké zívře měla většina amerických prezidentů? Jaký průšvih způsobil papoušek Andrewa Jacksona na jeho pohřbu? Jak řešili kampaně a skandály za pomocí psů Franklin. D. Roosevelt. Richard Nixon a Lyndon B. Johnson? Kteří prezidentští psů někoho pokousali? Jaké zvířata tak trochu omylem choval Andrew Johnson zatímco čekal na výsledek impeachmentu a byli skutečně v Bílém domě někdy aligátoři? To všechno (a vytí Lyndona Johnsona) uslyšíte v dnešním Rednecku.
     Komentáře
  • Portréty

    23 min

    Podcast
    Jelisej Sinicyn. Brežněvův tajný emisar a jeho spojka s Husákem

    Před 2 měsíci

    ·

    23 minut

    Byla cesta Gustáva Husáka do nejvyšších pater československé politiky po srpnu 1968 přímá? Do určité míry ano. Měl podporu Moskvy. A to podporu velmi delikátní – byl totiž v přímém spojení se šéfem KGB Jurijem Andropovem, nebo se samotným nejvyšším soudruhem Leonidem Iljičem Brežněvem.
     Komentáře
  • Portréty

    25 min

    Podcast
    Alan Levy. Srpen 68 očima amerického novináře v Praze

    Před 2 měsíci

    ·

    25 minut

    „Za jediný den nadělali Rusové v Praze víc škody než Němci za celých šest let, co tu byli,“ řekl 21. srpna 1968 dopoledne jakýsi muž v Praze na Vinohradech americkému novináři, který sledoval první den okupace. Je to srovnání nesrovnatelného, je to až příliš velká zkratka. Ale právě taková zkratka se novinářům hodí. Takovým, mezi které patřil Alan Levy (1932-2004).
     Komentáře
  • Portréty

    23 min

    Podcast
    Co americký prezident Lyndon Johnson udělal po okupaci Československa?

    Před 2 měsíci

    ·

    23 minut

    „Vojenská okupace Československa je důsledkem dohody mezi USA a SSSR. Moskva ztratí zásahem jakékoliv morální právo kritizovat Američany za to, co dělají ve Vietnamu. Za tuto dohodu velmocí zaplatí Čechoslováci daň.“
     Komentáře
  • Pravda

    John F. Kennedy sa vedel poučiť z vlastných chýb

    Před 2 měsíci
    Od návštevy J. F. Kennedyho v Západnom Berlíne, kde vyhlásil pamätnú vetu "Ich bin ein Berliner", uplynulo už 60 rokov.
     Komentáře
  • WN24

    Ve věku 92 let zemřel autor Pentagon Papers Daniel Ellsberg

    Před 3 měsíci
    V pátek zemřel ve věku 92 let Daniel Ellsberg, který v 70. letech minulého století odtajnil informace americké vlády o válce ve Vietnamu. Díky jeho dokumentům nazvaným Pentagon Papers se stal jedním z prvních „whistleblowers“ v historii. Ellsberg zemřel na rakovinu slinivky.
     Komentáře
  • iBydlení

    Den otců se blíží: Potěšte muže luxusním parfémem nebo kutilským vybavením

    Před 3 měsíci
    Čím se ctí dobrý otec? Především tím, že věnuje čas svým dětem. V důležitých chvílích jim stojí po boku. Učí je všemu, co potřebují znát – od hygienických návyků přes jízdu na kole až po řízení auta. Zvládá komunikaci, pozorně a trpělivě svým potomkům naslouchá a nemá nereálná očekávání. Upozorňuje na chyby, ale nezastrašuje, nekřičí, neponižuje ani nenarušuje jejich soukromí. Dokáže najít rovnováhu mezi pravidly a porozuměním.
     Komentáře
  • Asenior

    Jak se Mirek Černý v písni Sto let mýlil

    Před 3 měsíci
    Občas objevíme chvíle, kdy historická fakta dostávají v hávu uměleckém řádně na frak. Někdy to je záměr, aby výsledek byl atraktivnější, jindy nedorozumění, nebo dokonce určitá lenost se přesvědčit, jak to tehdy opravdu bylo.
     Komentáře
  • CNN Prima News

    Kreml otáčí. Už žádná speciální operace, Putin mluví o válce čím dál častěji

    Před 3 měsíci
    Již přes 15 měsíců vede Rusko na Ukrajině válku, kterou ale Kreml odmítal takto nazývat. Postupně se to ale mění. Ruský prezident Vladimir Putin totiž používá slovo „válka“ čím dál častěji, napsala agentura Reuters.
     Komentáře
  • Tiscali

    Speciální vojenská operace? Dokonce už i ruský prezident mluví o válce

    Před 3 měsíci
    Již přes 15 měsíců vede Rusko na Ukrajině válku, kterou Kreml odmítal nazvat válkou. Postupně se to ale mění. Ruský prezident Vladimir Putin totiž používá slovo „válka“ čím dál častěji, napsala agentura Reuters.
     Komentáře
  • Finance

    Kdy se slaví Den otců?

    Před 3 měsíci
    Den otců nepatří mezi tradiční české svátky, které by se masově slavily. To ale neznamená, že nemůžeme tátovi něco malého darovat.
     Komentáře
  • G

    Diplomacie dělových člunů aneb Když se dvacet tisíc amerických vojáků vylodilo v Dominikánské republice, aby zabránili komunistické diktatuře

    Před 4 měsíci
    Psal se 28. duben roku 1965, když americký prezident Lyndon B. Johnson vyslal do Dominikánské republiky více než 22 000 amerických vojáků, aby zabránil „komunistické diktatuře“, o níž tvrdil, že se v této ostrovní zemi nepochybně prosadí. Johnsonova akce vyvolala protesty v Latinské Americe a skepsi mnoha lidí ve Spojených státech.
     Komentáře
  • Forum 24

    Další čtyři roky? Demokraté z Bidena nejsou nadšení

    Před 5 měsíci
    KOMENTÁŘ / Joe Biden se podle vlastního vyjádření plánuje v příštím roce zúčastnit prezidentských voleb a obhájit svůj mandát. Oficiální oznámení kandidatury však ještě neučinil. Jaké jsou jeho šance…
     Komentáře
  • StoryMag

    Překvapivé objevy a okamžiky na toaletě, které změnily historii

    Před 5 měsíci
    I když se o tom z pochopitelných důvodů veřejně příliš nemluví, lidé tráví na toaletě každý den poměrně velké množství času. Mnozí z nás zde tak kromě „jiných věcí“ i čtou a přemýšlejí.
     Komentáře
  • Týdeník Hrot

    Dárek Trumpovi? Bobby Kennedy mladší jde do prezidentských primárek proti Bidenovi

    Před 5 měsíci
    Robert Francis Kennedy Jr., prominentní antivaxer a ochránce životního prostředí, jde proti vlastní partaji.
     Komentáře
  • TVguru

    JFK: Příběh prezidenta, jehož vražda se stala jedním velkým spiknutím

    Před 5 měsíci
    Režisér Oliver Stone natočil historické drama s názvem JFK v roce 1991 a na scénáři spolupracoval se scenáristou Zacharym Sklarem.
     Komentáře
  • G

    Ofenzíva Tet: Jednotky severního Vietnamu a Vietkongu překvapivě zaútočily na všechna velká jihovietnamská města v den svátku

    Před 6 měsíci
    24. února roku 1968 došlo k hlavnímu odražení ofenzívy Tet, když americké a jihovietnamské jednotky dobyly zpět starobylé hlavní město Hue od komunistických sil. Přestože rozptýlené boje pokračovaly po celém jižním Vietnamu ještě týden, bitva o Hue byla posledním velkým střetnutím ofenzívy, při níž komunisté zaútočili na všechna velká jihovietnamská města. Po událostech ofenzívy Tet se veřejné mínění ve Spojených státech rozhodujícím způsobem obrátilo proti válce ve Vietnamu.
     Komentáře
  • Deník

    Všude byli mrtví. Ofenzíva Tet skončila porážkou Vietkongu, cena byla ale vysoká

    Před 6 měsíci
    Vítězství, které vedlo k porážce. Tak zněl titulek v americkém deníku Washington Post z roku 1968, referující o zastavení ofenzívy severovietnamského Vietkongu, známé jako ofenzíva Tet. Přestože se Američanům a vietnamské armádě podařilo útoky zastavit, šok z jejich intenzity vytvořil v americkém povědomí silný obraz ztrát a nekonečné války, který se už nikdy nepodařilo plně zvrátit.
     Komentáře
  • Armádní Zpravodaj

    Nejrychlejší stíhačka 60. let byla „pohřbena“ i přesto, že měla skvělé výsledky. Přednost dostala válka ve Vietnamu

    Před 8 měsíci
    Američané vyvinuli stíhačku s vysokou rychlostí dříve než Sověti, kteří však představili mnohem úspěšnější (a také sériově vyráběný) stíhací letoun Mig-25.
     Komentáře
  • Novinky

    Národní archiv USA zveřejnil 13 000 dokumentů ohledně atentátu na Kennedyho

    Před 9 měsíci
    Americký Národní archiv v pátek zveřejnil skoro 13 000 dokumentů týkajících se vraždy prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho v roce 1963. Několik dalších tisíc dokumentů ale zůstává utajeno kvůli obavám z ohrožení národní bezpečnosti, uvedla agentura AFP. Přes tisíc dokumentů na stejné téma Národní archiv uvolnil i v loňském roce.
     Komentáře
  • G

    Když se Čína připojila k jadernému klubu: Byla pátým státem, který disponoval atomovou zbraní

    Před 9 měsíci
    Psal se 16. říjen roku 1964, když se Čínská lidová republika po úspěšném jaderném testu oficiálně zařadila mezi země disponující atomovou bombou. Čína se tak stala pátým členem tohoto exkluzivního jadernému klubu a připojila se ke Spojeným státům, Sovětskému svazu, Velké Británii a Francii.
     Komentáře
  • PrahaIN

    Kronika krve, slz a smrti. Vychází monumentální kniha Vietnam 1945-1975

    Před 9 měsíci
    Redakce PrahyIN.cz měla možnost listovat dvěma novinkami v žánru literatury faktu z nakladatelství Práh. Šlo o knihu Vietnam 1945 - 1975, dosud nejpreciznější kroniku jednoho z nejtragičtějšího konfliktu 20. století. Druhým dílem byla kniha Pavla Kosatíka o politické situaci uplynulých třiceti let na Slovensku: Slovensko 30 let poté.
     Komentáře
  • Prima Zoom

    Před 59 lety došlo k atentátu na Kennedyho. Jaké konspirační teorie ho obestírají?

    Před 10 měsíci
    JFK alias atentát na prezidenta Kennedyho – zkratka pro desítky let konspirací. Část spisů je mimochodem stále tajná.
     Komentáře
  • Prima Zoom

    Před 53 lety proběhla největší protiválečná demonstrace v historii USA. Co k ní vedlo?

    Před 10 měsíci
    Největší americká demonstrace proti válce neměla absolutně obdoby. Zprvu byl odpor malý, postupně ale nabobtnal do obřích rozměrů.
     Komentáře
  • Security Magazín

    Po zuby vyzbrojené torpédoborce Zumwalt: Každé plavidlo bude moci pojmout až 12 hypersonických raket

    Před 10 měsíci
    Server USNI News informoval, že každý z tria moderních stealth torpédoborců Zumwalt může být vyzbrojen až 12 hypersonickými raketami.
     Komentáře
  • Security Magazín

    Ukořistěná americká špionážní loď mohla dostat svět na pokraj jaderné války. Lyndon Johnson zvažoval nukleární útok na KLDR

    Před 10 měsíci
    V roce 1968 propukl vážný konflikt mezi KLDR a USA, Severokorejci zajali americkou špionážní loď USS Pueblo a napětí začalo stoupat.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    USA lákají pozornost čínské armády. Do regionu vyslaly nejmodernější loď

    Před 11 měsíci
    Válečná loď USS Zumwalt je schopna nést hypersonické rakety. Přítomnost této moderní lodi ve východní Asii podle amerických médií zcela jistě zavdá Číně důvod přemýšlet o další strategii.
     Komentáře
  • CNN Prima News

    Trump se před ní ztrapnil, Reagana rozesmála. Alžběta zažila na trůnu 14 prezidentů USA

    Před 1 rokem
    Zatímco exprezident USA Barack Obama ještě nebyl ani na světě, Alžběta II. se už osobně znala s několika jeho předchůdci v prezidentské funkci. Britská královna v počtu let strávených v čele země hravě strčila do kapsy jiné světové rekordmany. Rovnat se jí v tomto ohledu nemohl ani kubánský vůdce Fidel Castro, který byl u moci téměř půl století.
     Komentáře
  • České noviny

    Tisk: Alžběta II. nepoužívala pro udržení vztahů s USA tajné zbraně, byla přítel

    Před 1 rokem
    Jedním z talentů zesnulé britské královny Alžběty II. bylo změnit nejmocnějšího z mužů v nadšeného fanouška. Osobně se sešla se 13 americkými prezidenty, kteří vládli za její éry, výjimkou byl pouze Lyndon B. Johnson. Ti z nich, kteří jsou stále naživu, se shodují, že se Alžběta II. svým přístupem vymykala mnoha světovým vůdcům. Nebylo to kvůli slávě, ale protože se v ní prezidenti setkávali se ztělesněním nejbližšího amerického spojence a později také s někým, kdo znal jejich předchůdce lépe než oni sami, napsal v materiálu o americko-britských vztazích za Alžbětiny vlády Politico. Nový britský král Karel III. může být podle tohoto serveru pro USA příliš politický.
     Komentáře
  • Portréty

    23 min

    Podcast
    Otakar Michl, kronikář českého undergroundu.

    Před 1 rokem

    ·

    23 minut

    Před šestačtyřiceti lety se komunistický režim pokusil rozprášit český hudební underground. Nepovedlo se mu to – naopak přispěl ke vzniku Charty 77. Oba fenomény, underground a Chartu, propojuje hudebník a překladatel Otakar Michl, kterého v pořadu Portréty připomene hudební publicista Jaroslav Riedl.
     Komentáře
  • Tiscali

    Před 59 lety přednesl King svůj slavný projev. Kam zmizel jeho rukopis?

    Před 1 rokem
    Je jen málo tak slavných projevů, jako byla řeč Martina Luthera Kinga, která se před 59 lety zapsala do dějin pod názvem I have a dream ( Mám sen ). Ale kam se vlastně poděl její původní rukopis?
     Komentáře
  • ArmyWeb

    Titan použitý k výrobě letounu SR-71 Blackbird pocházel ze Sovětského svazu

    Před 1 rokem
    Letecká technologie se ve 20. století rychle vyvíjela a s pokrokem vývoje letadel se vyvíjely i zařízení a technologie určené k jejich detekci. Na počátku 60. let 20. století se společnost Lockheed rozhodla vyrobit elegantní a rychlý průzkumný letoun z nejvhodnější materiálu, který existoval –⁠ titanu. Problémem však bylo, že většina titanu pocházela ze Sovětského svazu. Projekt SR-71 Blackbird probíhal ve tzv. Skunk Works společnosti Lockheed.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Zabijeme tě! 55 let od největšího rasového střetu v americkém městě

    Před 1 rokem
    „Zabijeme tě, negře,“ vyhrožovali pistolí dva bílí policisté černému kolegovi. Utekl, ale byl otřesený. Říkal si: „Když se takhle chovají ke mně, co musí vytrpět lidé na ulicích?“ Trpěli. A vzbouřili se. Detroit, červenec 1967.
     Komentáře
  • Finance

    Kdy se slaví Den otců?

    Před 1 rokem
    Den otců nepatří mezi tradiční české svátky, které bychom slavili. To ale neznamená, že nemůžeme tátovi něco malého darovat.
     Komentáře
  • České noviny

    První černoška mezi soudci nejvyššího soudu zdůraznila význam svého jmenování

    Před 1 rokem
    Soudkyně Ketanji Brownová Jacksonová dnes vyzdvihovala historickou povahu svého jmenování k Nejvyššímu soudu Spojených států, když vystoupila v Bílém domě den po schválení její kandidatury Senátem. Známá také jako "KBJ", 51letá rodačka z Washingtonu D.C. by se po létě měla stát první ženou tmavé pleti sloužící u nejvyšší soudní instance v USA. Při emotivním projevu po boku prezidenta Joea Bidena a viceprezidentky Kamaly Harrisové prohlásila, že v její vlasti "je možné všechno".
     Komentáře
  • Novinky

    Do nejvyššího soudu v USA byla poprvé zvolena černoška

    Před 1 rokem
    Americký Senát schválil do nejvyššího soudu Ketanji Brownovou Jacksonovou, informovala agentura AP. Je první černoškou, která kdy získala post u nejvyšší soudní instance USA. Kandidátku amerického prezidenta Joea Bidena podpořilo 53 senátorů, proti se vyslovilo 47.
     Komentáře
  • Žena

    Svatba a pak hostina v Bílém domě. Bidenově vnučce se to umožní, popáté v historii

    Před 1 rokem
    Svou listopadovou svatební recepci osmadvacetiletá vnučka americké hlavy státu uskuteční v Bílém domě.
     Komentáře
  • Security Magazín

    V japonském hledáčku budoucí americký prezident. Elitní pilot mohl změnit historii, své ,,životní dílo" nedokončil

    Před 1 rokem
    Saburo Sakaj byl slavným japonským pilotem, který zaútočil na bombardér B-26 s budoucím americkým prezidentem Lyndonem Johnsonem. Dorazit svou práci však nakonec nedokázal.
     Komentáře
  • 1t

    Kdy je mezinárodní den otců v roce 2022?

    Před 1 rokem
    Mezinárodní den otců je událost, která oslavuje otcovství a roli otce v moderní společnosti. Přesto, že se v České republice netěší takové oblibě jako Den matek nebo MDŽ, je dobré vědět, na který den tato událost spadá. Prozradíme vám, kdy je mezinárodní den otců v roce 2022 i zajímavosti z jeho historie.
     Komentáře
  • Peníze

    Kdy je Den otců v roce 2022 a jak vlastně vznikl

    Před 1 rokem
    Den otců se v Česku stává stále populárnějším. Kdy se slaví a jaká je historie tohoto svátku?
     Komentáře
  • CNN Prima News

    Stáli za vraždou Kennedyho Sověti? Biden odtajnil šokující dokumenty k atentátu

    Před 1 rokem
    Administrativa Joea Bidena odtajnila téměř 500stránkový dokument pojednávající o vyšetřování atentátu na exprezidenta USA Johna Fitzgeralda Kennedyho, kterého zastřelil Lee Harvey Oswald v roce 1963 v Dallasu. Z nových detailů vyplývá, že do dění kolem vraždy mohl být zapletený i tehdejší Sovětský svaz.
     Komentáře
  • Security Magazín

    V Šestidenní válce neumírali jen Izraelci a Arabové, ale i Američané. Když spojenec napadl spojence

    Před 1 rokem
    Během Šestidenní války byla omylem napadena americká loď USS Liberty Izraelci, kteří ji zaměnili za egyptské plavidlo. Nešťastný incident stál životy 34 Američanů.
     Komentáře
  • Armádní Zpravodaj

    F-105 ani poškození nezaskočí. Úkol zněl jasně – zničit postavení severovietnamské PVO

    Před 1 rokem
    Nad severním Vietnamem používali Američané speciální letadla na umlčování protiletadlové obrany. Jejich práce byla nebezpečná, ale užitečná.
     Komentáře
  • Security Magazín

    Jak americký prezident Johnson hrozil KLDR kvůli zajaté lodi jadernou válkou

    Před 1 rokem
    V roce 1968 se schylovalo k vážnému konfliktu mezi USA a KLDR. Důvodem bylo zajetí americké špionážní lodi USS Pueblo Severokorejci.
     Komentáře
  • ArmyWeb

    F-105 jako řešeto. Úkol zněl jasně – zničit postavení severovietnamské PVO za každou cenu

    Před 2 roky
    V roce 1967 zaútočili Američané na průmyslový objekt v Severním Vietnamu. Během útoku bylo jedno z amerických letadel těžce poškozené intenzivní protiletadlovou palbou ze země, a také palbou nepřátelských letadel. Místo aby se však pilot vrátil zpět na základnu, pokračoval v útoku.
     Komentáře
  • Tiscali

    Kam zmizel rukopis slavného Kingova projevu?

    Před 2 roky
    Je jen málo tak slavných projevů, jako byla řeč Martina Luthera Kinga, která se před 58 lety zapsala do dějin pod názvem I have a dream ( Mám sen ). Její původní rukopis ale nenajdeme v žádném muzeu. Kam se vlastně poděl?
     Komentáře
  • 100+1 zahraniční zajímavost

    Poselství časových schránek: Jaké zprávy zanecháme budoucím civilizacím?

    Před 2 roky
    Nejen historikové se rádi zabývají otázkou, jak vypadal běžný život v minulosti. Částečnou představu nám mohou poskytnout tzv. časové schránky, do nichž naši předkové uložili vzkazy pro budoucí generace. Co se z nich dá vyčíst? A jaké zprávy zanecháme vzdáleným potomkům my?
     Komentáře
  • Týdeník Hrot

    Oteplování Země? Vědci jej předpovídali už před sto lety

    Před 2 roky
    Během 19. století přišla řada vědců s tvrzením, že zvyšování koncentrace oxidu uhličitého v atmosféře, jež způsobuje spalování uhlí, zvýší průměrnou teplotu planety.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Bidenův ostrý start. "Ospalý Joe" dělá progresivní revoluci, před kterou sám varoval

    Před 2 roky
    Prezidentův politický program by změnil Spojené státy. Nabízí více sociálních jistot, více státní podpory, ale také "velkou vládu" a vyšší daně.
     Komentáře
  • Týdeník Hrot

    Bezděčný obraz naděje. Somaliland ukazuje, že Afričané by si uměli vládnout sami

    Před 2 roky
    Somaliland prosperuje navzdory nepřátelství afrických sousedů a díky cynické lhostejnosti Západu.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Omezit, či neomezit? Zbraně rozdělují Ameriku, má jich nejvíc na světě

    Před 2 roky
    Otázka, jež polarizuje společnost v USA. Kontrola držení zbraní je ve Spojených státech ožehavé téma, které se s pravidelností vrací do popředí americké veřejné debaty. Nejnověji po letošních masových střelbách s desítkami obětí.
     Komentáře
  • Týdeník Hrot

    Potřebuje Amerika atomovky?

    Před 2 roky
    Americké balistické rakety zastarávají. Joe Biden musí rozhodnout, jestli arzenál obnoví.
     Komentáře
  • Security Magazín

    Mohl změnit americkou historii. Slavný japonský pilot mířil na bombardér s budoucím prezidentem. Dorazit ho ale nezvládl

    Před 2 roky
    Saburo Sakaj byl slavným japonským pilotem, který měl na mušce bombardér B-26 i s Lyndonem Johnsonem na palubě, pozdějším americkým prezidentem. Stroj však nedokázal nakonec sestřelit.
     Komentáře
Reklama