V kauze podezřelé zakázky Fotbalové asociace ČR na dezinfekci stadionů policisté obvinili šest fyzických a čtyři právnické osoby z podvodu a legalizace výnosů z trestné činnosti. Fyzickým osobám hrozí v případě prokázání viny vězení od dvou do osmi let. Policie o tom informovala na webu.
Nevrátil peníze, protože je prohrál v kasinu. To včera vypověděl u pražského soudu v případu galeristy Jana Třeštíka obviněného z podvodu a zpronevěření obrazů za 250 milionů svědek, podnikatel Pavel Kyllar. Ten je sám obviněný z vydírání a praní špinavých peněz. Třeštíkovi hrozí až deset let vězení.
Premiér Petr Fiala (ODS) bude řešit s ministrem vnitra Vítem Rakušanem (STAN) dřívější pravidelné schůzky nového šéfa rozvědky Petra Mlejnka s obviněným lobbistou Michalem Redlem. O jejich stycích Rakušan věděl už před Mlejnkovým jmenováním. O dalším postupu chce informovat po úterní schůzce s premiérem. Pro deník Echo24 ale ministr sdělil, že „nevidí důvod pro žádné mimořádné kroky“. Zároveň přiznal, že o Redlovi poprvé slyšel už před pěti lety.
Ve Všeobecné zdravotní pojišťovně (VZP) skončil náměstek pro informatiku Tomáš Knížek, dnes byl odvolán z funkce. Informaci Zdravotnického deníku ČTK potvrdil ředitel odboru komunikace VZP Vlastimil Sršeň, podrobnosti nesdělil. Média náměstka Knížka spojovala s kauzou Dozimetr kolem exnáměstka pražského primátora Petra Hlubučka (dříve STAN).
Letos v únoru předali čeští detektivové svá zjištění v případu nákupu vil Andreje Babiše do zahraničí. Krátce poté začalo ve Francii vyšetřování, zda nedošlo k daňovému úniku.
Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) prověřuje, zda ředitel Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Petr Mlejnek při svých schůzkách s podnikatelem Michalem Redlem, obviněným v korupční kauze Dozimetr, nevynášel citlivé informace. Šéf civilní rozvědky Mlejnek kvůli tomu už vypovídal na policii.
Ministr vnitra Vít Rakušan zveřejnil na svém twitterovém účtu odkaz na stanovisko Generální inspekce bezpečnostních sborů, která se zabývá články na serveru Seznam Zprávy. GIBS odmítl, že by ...
Každý soudný člověk, který toto horké léto sleduje divadlo, v němž účinkuje česká policie, si nutně musí klást otázky plné obav. Jak vlastně funguje náš stát? Nakolik loajální jsou vůči státu ...
Vrchní státní zastupitelství v Praze podalo obžalobu na Rusa Alexandra Frančettiho za účast na anexi Krymu. V pátek ráno o tom informovala Česká televize. Podle spisu vytvořil v Sevastopolu ...
Po celorepublikovém zásahu policie a celní správy z konce července je stíháno 14 lidí. Serveru iROZHLAS.cz to potvrdil Jan Daněk, mluvčí pražských kriminalistů, kteří na případu také pracovali. Mezi zadrženými je i kontroverzní podnikatel Vlastislav Římský, který je podle informací serveru iROZHLAS.cz vyšetřovaný více policejními útvary. Celníci a pražští policisté skupinu viní z krácení daní.
Byl to výstavní kousek, kterým se pyšnila Národní galerie. Jenže nakonec se obraz Kruh a skvrna slavného ruského malíře Vasilije Kandinského stal předmětem sporu a podle policie dokonce i vydírání, které skončilo až loni v říjnu zásahem detektivů při předání peněz v pražském hotelu Hilton.
Dezinformátory Patrika Tušla a Tomáše Čermáka soud poslal do vazby. Radiožurnálu to potvrdil mluvčí městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala. Policie oba muže zadržela kvůli vyzývání k odporu proti Ukrajincům.
V kauze Vrbětice založili čeští detektivové společný vyšetřovací tým s britskými policisty. Tím propojili informace z vyšetřování výbuchů ve Vrběticích a úroku na bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala v Salisbury. Na webu o tom ve čtvrtek informoval mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej.
Čeští detektivové, kteří vyšetřují výbuch muničního skladu ve Vrběticích, vytvořili v únoru letošního roku vyšetřovací tým s britskými policisty, kteří pracují na případu otravy bývalého ruského agenta Sergeje Skripala. Na webu o tom ve čtvrtek informoval mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej. Důvodem vzniku společného týmu je výměna informací o podezřelých. Podle mluvčího nebylo možné o jeho vytvoření informovat dříve.
Čeští detektivové, kteří vyšetřují výbuch muničního skladu ve Vrběticích, vytvořili v únoru letošního roku vyšetřovací tým s britskými policisty, kteří pracují na případu otravy bývalého ruského agenta Sergeje Skripala. Na webu o tom dnes informoval mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej. Důvodem vzniku společného týmu je výměna informací o podezřelých. Podle mluvčího nebylo možné o jeho vytvoření informovat dříve.
Česká Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) a britská Metropolitní policie založili společný vyšetřovací tým, který bude mít zas úkol prošetřit jednak českou kauzu výbuchu v areálu Vrbětice a jednak otravu dvojitého britského agenta Sergeje Skripala. Oba incidenty spojuje podezření na zapojení ruské tajné služby GRU a jejích agentů. Policie o tom informovala na svých stránkách.
Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ), kteří vedou trestní řízení ve věci výbuchu muničního skladu ve Vrběticích, vytvořili ...
Jeho „podnikatelskou činností“ se zabývá několik útvarů policie po celém Česku, a to včetně elitních detektivů. Podnikatel Vlastislav Římský je teď navíc podle informací serveru iROZHLAS.cz od konce minulého týdne ve vazbě. Obviněn ale byl v jedné ze svých kauz už dříve. A to pardubickými kriminalisty v případu podvodu při výstavbě seniorského domu v obci Těšetice na Olomoucku.
Seznam Zprávy získaly výpis ze španělského registru, dle něhož bývalý šéf pražského STAN a exnáměstek primátora Petr Hlubuček převedl nemovitosti poblíž Málagy na svého partnera.
V bulharském městě Karobat vypukl údajně kvůli malé explozi požár v tamním muničním skladu. Ten vlastní podnikatel Emilian Gebrev, který měl mít podle spekulací uložené v roce 2014 zbraně ve vrbětických skladech.
V květnu tohoto roku vynesl Okresní soud v Rakovníku verdikt: prezident Miloš Zeman se musí omluvit svému bývalému poradci Zdeňku Šarapatkovi za výrok z roku 2017, že jej ještě coby předseda ...
Pražský městský soud již rozhodl o stížnostech čtveřice obviněných v kauze pražského dopravního podniku (DPP) proti vazebnímu stíhání. O rozhodnutí soudu informoval bez dalších podrobností jeho mluvčí Adam Wenig. Podle mluvčí vězeňské služby Markéty Prunerové jsou obvinění zatím stále ve vězení.
Pražský městský soud rozhodl o stížnostech proti vazbě čtveřice obviněných v kauze pražského dopravního podniku (DPP). Bez dalších podrobností to ČTK sdělil mluvčí soudu Adam Wenig. Muži zatím zůstávají ve věznici, uvedla dnes mluvčí vězeňské služby Markéta Prunerová. Policisté v případu obvinili více než desítku lidí, mimo jiné primátorova náměstka Petra Hlubučka (dříve STAN), podnikatele Michala Redla, bývalého člena představenstva DPP Mateje Augustína a další členy vedení podniku.
V minulém roce pokračoval trend klesající kriminality, uvádí ve výroční Zprávě o činnosti Nejvyšší státní zastupitelství (NSZ). V roce 2021 bylo zahájeno téměř 170 tisíc trestních řízení proti fyzickým osobám, tedy o 13 tisíc méně než v předešlém roce. Před soud se dostalo téměř 60 tisíc lidí.
Policisté se budou muset dál zabývat případem milosti, kterou udělil prezident Miloš Zeman kvůli vážné nemoci podnikateli Pavlu Podroužkovi. Státní zástupkyně zrušila rozhodnutí, kterým kriminalisté kauzu odložili. Informoval o tom v pondělí server Seznam Zprávy. Omilostněný muž podle dřívějších zpráv médií dále podnikal, řídil své firmy nebo cestoval.
Policie se musí dál zabývat milostí, kterou prezident Miloš Zeman udělil kvůli vážné nemoci podnikateli Pavlu Podroužkovi. Server Seznam Zprávy píše, že žalobkyně zrušila rozhodnutí o odložení případu. Prověřování policisté přerušili v polovině července, protože se podle nich trestný čin nestal. Omilostněný muž ale podle dřívějších zpráv médií dále podnikal, řídil své firmy nebo cestoval.
V případu pracovních smluv s externisty na středočeském krajském úřadě potrestal soud bývalou vedoucí kanceláře někdejší hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO) Hanu Mastrini roční podmínkou s odkladem na dva a půl roku. Uložil jí také peněžitý trest 150 tisíc korun, úřadu má žena nahradit zhruba 1,47 milionu korun. Externisté podle policie odpracovali méně hodin, než za kolik dostali zaplaceno, Mastrini podle obžaloby výkazy práce podepisovala. Její obhájce se proti rozsudku odvolal.
V případu pracovních smluv s externisty na středočeském krajském úřadě potrestal soud Hanu Mastrini, bývalou vedoucí kanceláře někdejší hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO), roční podmínkou s odkladem na dva a půl roku. Uložil jí také peněžitý trest 150.000 korun. Externisté podle policie odpracovali méně hodin, než za kolik dostali zaplaceno, Mastrini podle obžaloby výkazy práce podepisovala.
Hnutí STAN na sněmu vybíralo nové vedení. Chce se oprostit od politiků napojených na korupční kauzu Dozimetr a znovu získat důvěru voličů. V podcastu 5:59 se dozvíte, jak sjezd stranu změnil nebo co se šuškalo v kuloárech.
Ne, že by to něco trvale řešilo, takový útěk k mýtům, ale řekněme si upřímně: venku je vedro, lidé věří divným věcem a člověk z toho může být trochu nervózní. Vyberme pár bizárů z poslední doby, třeba: Česká lékařka, nositelka příslušného titulu, varuje před vápennou krustou tvořící se na našich šišinkách z přemíry škodlivých fluoridů a vápníku. Neříká sice, zdali a jak nános otlouci kladívkem, zato nabízí dietu a kurzy aktivace třetího oka.
Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) navrhli obžalovat jednu osobu kvůli neoprávněné těžbě bitcoinů. Využíval totiž ukázkových počítačů v prodejnách elektroniky. “Podle našich závěrů si obviněný muž v roce 2021, ve veřejně přístupném prostoru prodejen elektroniky (showroomech), vybral počítače s vyšším výpočetním výkonem procesorů a zejména grafických karet. Do nich pak měl neoprávněně a v některých případech i opakovaně nainstalovat speciální software určený k…
Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) v těchto dnech navrhli obžalovat jednu osobu pro neoprávněnou „těžbu“ bitcoinů.
Daniel Hůlka se opět začal angažovat v politice. Na své sociální síti, kde má tisíce sledujících, se velmi ostře vymezil proti vládě premiéra Petra Fialy (ODS) a servítky si nebral. Trnem v oku je mu především ministr vnitra Vít Rakušan (STAN), který podle něj v naší zemi zavádí totalitní, komunistické a fašistické praktiky. Označil ho dokonce za zločince.
Kriminalisté navrhli obžalovat muže, který těžil virtuální měnu bitcoin s pomocí počítačů vystavených v prodejnách elektroniky. Za neoprávněný přístup k počítačovému systému mu hrozí půlroční až čtyřleté vězení. Informoval o tom mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.
Policie v květnu obvinila pět lidí a firmu kvůli ovlivňování tendrů v úřadu spravujícím jaderná úložiště v Česku. Server Seznam Zprávy nyní získal o kauze bližší informace. V podcastu 5:59 se třeba dozvíte, o jaké zakázky šlo.
Těsně před důležitou schůzí věřitelů zbankrotované investiční firmy Arca Investments se o slovo přihlásilo Městské státní zastupitelství v Praze. Má pochybnosti o tom, zda Arca navrženou reorganizaci myslí poctivě.
Kancelář prezidenta republiky si na své konto připsala další pokutu. Kvůli chybnému nakládání s utajovanými dokumenty ji dostal zaměstnanec ze zahraničního odboru Pražského hradu. Zjistil to web ...
Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu obvinili z nedovoleného ozbrojování a přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu muže, který v bytě v Letňanech vyráběl výbušné směsi. Hrozí mu až pět let vězení.
Policie obvinila muže z pražského sídliště Letňany z toho, že vyráběl výbušné směsi a odpalovací zařízení. Za nedovolené ozbrojování a za přechovávání jedů mu hrozí až pětileté vězení. ČTK to dnes sdělil mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej.
Bývalý vicepremiér Jan Hamáček se loni v květnu bránil článkům Seznam Zpráv o plánované cestě do Moskvy žalobou na 10 milionů korun odškodnění. Soud se Seznamem prohrál, proti verdiktu se ani neodvolal – a platit nakonec bude on.
Kauza Dozimetr má dalšího podezřelého – policistu z hospodářské kriminálky v Praze, informoval deník Právo. Muž měl obviněným podávat informace z neveřejného registru vozidel. Gang v čele s bývalým náměstkem pražského primátora Petrem Hlubučkem se totiž obával, že jej sleduje policie.
Kauza Dozimetr týkající se úplatků a manipulací kolem zakázek pražského dopravního podniku (DPP) může mít trestní dohru pro dalšího muže, a to policistu z hospodářské kriminálky v Praze. V případu je dosud obviněno dvanáct lidí včetně exnáměstka pražského primátora Petra Hlubučka (dříve STAN).
Národní archiv zahájil přestupkové řízení s Kanceláří prezidenta republiky. Hradu kvůli neoprávněné skartaci dokumentů týkajících se zapojení ruských tajných služeb do výbuchu ve Vrběticích hrozí ...
Národní archiv na konci června zahájil přestupkové řízení s Kanceláří prezidenta republiky (KPR). Za neoprávněnou skartaci tajných dokumentů hrozí Pražskému hradu pokuta 200 000 korun. Uvedl to v pondělí server Seznam Zprávy.cz.
Národní centrála proti terorismu, extremismu a kybernetické kriminalitě začne fungovat od příštího roku. Oddělí se z Národní centrály proti organizovanému zločinu.
Vedení policie v pátek formálně rozdělilo své elitní detektivy z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ). Vzniká nový útvar, má bojovat proti teroristům a kyberkriminalitě. Naplno by měl začít fungovat od začátku roku 2023.
Policisté odložili případ prověřování milosti, kterou udělil prezident Miloš Zeman kvůli vážné nemoci podnikateli Pavlu Podroužkovi. Detektivové nezjistili, že by byl spáchán trestný čin, uvedl dnes server Seznam Zprávy. Státní zástupkyně, která kauzu dozoruje, by měla během několika dní postoj policie buď potvrdit, nebo ho vrátit k došetření. Omilostněný muž podle dřívějších informací médií dále podnikal, řídil své firmy nebo cestoval.
Na sociálních sítích vzbudily ohlas dvě fotografie, na kterých poslanec hnutí ANO Karel Havlíček a jeho předseda Andrej Babiš pózují s Patrikem Tušlem a Tomášem Čermákem. Oba jsou přitom stíhaní za pronásledování zdravotníků během covidové pandemie. Čermáka navíc policie viní i z propagace terorismu. „Známe je jen od vidění. Když ale takoví lidé chtějí fotku, tak jim ji uděláme,“ vysvětluje situaci exministr Karel Havlíček (ANO).
Policisté odložili případ prověřování milosti, kterou udělil prezident Miloš Zeman kvůli vážné nemoci podnikateli Pavlu Podroužkovi. Detektivové nezjistili, že by byl spáchán trestný čin, uvedl server Seznam Zprávy. Státní zástupkyně, která kauzu dozoruje, by měla během několika dní postoj policie buď potvrdit, nebo ho vrátit k došetření. Omilostněný muž podle dřívějších informací médií dále podnikal, řídil své firmy nebo cestoval.