Zavřít
Rostliny

Rostliny

Nejnovější články na Seznamu na téma Rostliny
  • iReceptář

    Naše babičky stříkaly na rostliny okurek medovou vodu. Dobře věděly proč

    Před 8 hodinami
    Mezi zahrádkáři najdete rozhodně zastánce i odpůrce používání cukru či medu v zahradě. Nicméně rostliny také tvoří cukry, není to pro ně látka nebezpečná, ani taková, kterou by nedokázaly zpracovat. Proč stříkat okurky či jinou zeleninu medovou vodou? Ochrání med snad před škůdci nebo prospívá okurkám jinak?
     Komentáře
  • Magazín zahrada

    Jochovec olšolistý – půvabný keř s nádhernými květy

    Před 9 hodinami
    Jochovec olšolistý (Clethra alnifolia), u nás méně známý keř, si zatím velkou oblibu vysloužil spíše na Slovensku. V létě, v průběhu července až srpna tyto keře potěší záplavou krásných vonných květů. Jedná se o opadavé listnáče střední velikosti, které se skvěle hodí i do našich zahrad.
     Komentáře
  • ČasProŽeny

    Zvažujete tetování? Inspirujte se nejnovějšími trendy!

    Před 1 dnem
    Pokud uvažujete o novém tetování (nebo o svém prvním), možná vás také zajímají trendy v tetování v létě 2022. Začne se objevovat několik "nevkusných" trendů z 90. let, které budou nově pojaty? Realismus ustoupí hravějším kreacím, a všimnete si více tetování, která jsou zaměřena na sebereflexi, píše deník Bustle.
     Komentáře
  • iReceptář

    Lahodný nápoj z netřesku je nejlepší rozpouštědlo tuku na břiše. Jak ho vyrobit?

    Před 1 dnem
    Netřesk střešní bývá okrasou každé skalky a tvoří barevně zajímavé růžice, které jsou navíc velmi přínosné zdraví svými blahodárnými léčivými účinky. A dokonce vám pomohou i k plochému bříšku!
     Komentáře
  • Magazín zahrada

    Naučte se množení rostlin pomocí řízkování

    Před 1 dnem
    V dnešní době je řízkování nejběžnějším způsobem množení nových rostlin. Není vůbec náročné, zvládne jej i úplný nováček v zahradničení, navíc ušetříte peníze a máte radost z vlastní práce. A to se všechno počítá. Jak tedy správně řízkovat?
     Komentáře
  • ČasProŽeny

    Jak úspěšně přesadit pivoňky a maximalizovat jejich kvetení

    Před 2 dny
    Pokud použijete tyto tipy na omlazení rostlin, budou vaše rostliny kvést ještě dlouhá léta, radí web Better Homes & Gardens.
     Komentáře
  • iReceptář

    Je nejvyšší čas zaštípnout vrchol rajčat, jinak se připravíte o část úrody

    Před 2 dny
    Naučte se zkrátit rajčata a hlavně to udělejte včas. I když právě teď stále kvetou, na dozrání už čas nebude. Zkraťte rajčata tak, abyste se mohli z úrody těšit až do října.
     Komentáře
  • iReceptář

    Skořice má překvapivá využití na zahradě i doma. Teď v létě umí zázraky

    Před 2 dny
    Skořice není jen příjemně vonící koření, ale je i drahocennou ingrediencí, kterou ocení vaše zahrada. Bude bujná, zdravá, plodící a plná květů. A navíc? Dokonale odpudí některé škůdce a obtížný hmyz.
     Komentáře
  • Magazín zahrada

    Houbové choroby révy a tipy, jak na ně vyzrát

    Před 2 dny
    Stejně jako houbám v lese, tak i houbovým chorobám vyhovuje teplé a vlhké počasí. Houbové choroby révy na tom nejsou jinak. Vstupní branou pro nákazu mohou být nejrůznější poranění keřů révy nebo jejich hroznů. Důležité je tedy révu po celou dobu jejího vegetačního období sledovat, a vyskytnou-li se problémy, ihned je promyšleně řešit.
     Komentáře
  • Vitalia

    Magické i léčebné účinky čemeřice se využívaly od starověku. Dnes to rozhodně nezkoušejte

    Před 2 dny
    Černá čemeřice, kterou známe ze zahrádek, je nejen oblíbenou jarní trvalkou, ale i proslulou magickou bylinkou, která by mohla konkurovat takovým velikánům, jako jsou třeba durman, rulík, mandragora, bolehlav nebo blín. Kdo by to byl řekl, že? K čemu kdysi čemeřici využívali naši předkové a proč byla tak vyhledávaná? Čemeřice černá (Helleborus niger) patří mezi pryskyřníkovité rostliny. A i když se jí říká černá, kvete výraznými bílými květy. Řadí se mezi brzy vykvétající jarní rostliny. Jejím specifikem je, že kvete dokonce už v zimě, a to během ledna a února, jakmile trochu sleze sníh. Setkat se s ní můžeme v celé Evropě, zejména však na jihu ve vyšších oblastech Alp. Nejvíce se vyskytuje v Rakousku, Německu a Švýcarsku. U nás se uměle vysazuje na zahrádkách jako jarní rostlina, která občas zplaňuje.
     Komentáře
  • Náš dům

    Jak se postarat o pokojovky, když jedete na dovolenou

    Před 2 dny
    Při cestách na dovolenou je potřeba přemýšlet i nad tím, jestli vám doma bez problémů přežijí pokojové rostliny. U většiny druhů není problém zabezpečit je klidně i na více než týden, takže nemusíte nutně shánět nikoho na zalévání. Podívejte se na několik způsobů, jak pokojovky připravit na to, že je doma necháte nějakou dobu samotné.
     Komentáře
  • Zahrádkářská poradna

    Bojíte se, že vám úrodu zeleniny odnese velká voda? Díky tomuto typu záhonu ji ochráníte!

    Před 3 dny
    Pěstování brambor a obecně zeleniny na venkovních záhonech má své klady, ale i rizika. Jedním takovým rizikem je vyplavení záhonu kvůli přívalovým dešťům. Jestli se chcete vyhnout této nepříjemnosti, zkuste si založit vyvýšený záhon.
     Komentáře
  • iReceptář

    Orchideji ztmavly listy: Zbystřete a jednejte hned, jinak vám nepokvete

    Před 3 dny
    Pokud vám doma až doposud zpříjemňovala atmosféru v bytě krásně rostoucí orchidej, které se však z ničeho nic dělají na listech tmavé skvrny a nekvete, nenechte nic náhodě a zachraňte ji! Mohlo by se stát, že byste o ni dokonce mohli i přijít.
     Komentáře
  • Tipy pro nádhernou zahradu

    Dracunculus vulgaris: Zapáchající nádhera na vaší zahradě

    Před 4 dny
    Dneska máme pro vás jednu zapáchající nádheru, jejíž květ je neuvěřitelně velký - dorůstá až k jednomu metru. Věděli jste, že Dracunculus vulgaris můžete pěstovat i doma na zahradě?
     Komentáře
  • iReceptář

    Tyto druhy bambusů si raději nikdy nepořizujte na zahradu. Nemáte je?

    Před 5 dny
    Bambusy jsou na zahradách v poslední době velmi oblíbené. Každý si totiž myslí, že se jedná o nenáročnou, originální a velkolepou rostlinu, která přinese za málo práce hodně muziky. Není tomu ale tak vždy, měli byste totiž vědět, jaký bambus si na zahradu pořizujete.
     Komentáře
  • Magazín zahrada

    Maceráty, výluhy a zákvasy jako hnojivo i ochrana proti škůdcům. Jak je vyrobit?

    Před 5 dny
    Hnojení, postřik proti škůdcům a zase hnojení. V průběhu sezony do své zahrady dostaneme takové množství nejrůznějších chemických látek, že rozhodně stojí za to popřemýšlet o jejich přírodní alternativě. A tou jsou maceráty, výluhy a zákvasy z nejrůznějších bylin. Poslouží stejně dobře a vaše zahrada bude stále bio. Jak na jejich výrobu?
     Komentáře
  • iReceptář

    Jak se zbavit mandelinky bez chemie: Znáte trik s návnadovými rostlinami?

    Před 6 dny
    Co dělat se škůdci jako je mandelinka? Platí na ně jen insekticidní postřiky, anebo naopak něco docela jiného? S mandelinkami je třeba bojovat, to je jisté. Jaké alternativy opravdu fungují?
     Komentáře
  • Vitalia

    Mateřídouška nejen voní a chutná, může pomoci i s některými neduhy

    Před 6 dny
    Voňavá rostlina s drobnými květy toho dokáže hodně. Doladí chuť mnoha pokrmů, provoní zahrádku a podle lidového léčitelství podpoří uzdravení z řady nemocí. Okouzlila nejenom bylinkáře a kuchaře, ale dokonce také mnohé spisovatele a básníky. Mateřídouška (Thymus) je rod aromatických rostlin z čeledi hluchavkovitých. Mateřídoušky jsou rozšířeny na většině území Evropy a velké části Asie, v severní Africe a některých dalších regionech. Na našem území se vyskytují zástupci sedmi původních druhů a řada přirozených kříženců.
     Komentáře
  • ČasProŽeny

    Snížení krevního cukru, zlepšení paměti i protizánětlivé účinky: Věděli jste, které bylinky a koření podporují naše zdraví?

    Před 6 dny
    Naši předkové pomocí nich léčili nemoci a neuměli si bez nich představit svůj každodenní život. V dnešní době dají mnozí z nás přednost vitamínům zakoupených v lékárně a na blahodárné účinky těchto bylin mnohdy zapomínají. Pojďme si připomenou bylinky a koření, které můžou mít podle Healthline výborný vliv na naše zdraví.
     Komentáře
  • Naše zahrada

    Jak si lehce vytvořit vlastní zenovou zahradu

    Před 6 dny
    Vytvoření zenové kultivace je jedním ze způsobů, jak vytvořit promyšlený prostor na dvoře. Zatímco někteří pěstitelé zneužívají barevné hypotézy a využívají uklidňujícího účinku „chladných“ barev, jako je modrá a levandulová, vy dosáhnete stejného výsledku s exponovanějším plánem, jak získat náboj z klidu na dvorku. Zkušený zahradník, který zbožňuje přírodu a rád studuje takovéto proměny, může být obvykle skvělým kandidátem na zenové zahrady. Ale i milovníci a laici pro nenáročné terénní úpravy by si měli dvakrát rozmyslet, než takový plán zavedou.
     Komentáře
  • Marianne

    Velký manuál zalévání: Co potřebují citrusy, pokojovky nebo zelenina?

    Před 7 dny
    Hodně lidí říká, že jim doma zajde i kaktus, a proto raději žádné rostliny nemají. Problém ale většinou není v tom, že by se o ně nestarali, ale naopak – moc je zalévají. Univerzální recept na zálivku neexistuje, ale my jsme pro vás přehledně shrnuli nejčastější chyby, kterým se teď můžete snadno vyhnout.
     Komentáře
  • iReceptář

    Rajčata svými listy volají o pomoc: Pokud žloutnou, ihned zakročte

    Před 7 dny
    Rajčatová sezóna jede naplno, a tak už se nejeden zahrádkář těší z příjemné úrody. Pokud se chcete ze zralých rajčat radovat i nadále, ale začínají se objevovat na rostlinách žluté listy, měli byste co nejdříve zasáhnout. Důvodů totiž může být více.
     Komentáře
  • Magazín zahrada

    Rostliny s repelentním účinkem aneb Přírodní odpuzovače hmyzu

    Před 7 dny
    Letní období s sebou přináší mnohé radosti, ale i starosti. Z těch nejběžnějších problémů, co nás v létě potkávají, jsou to hlavně útoky otravného a všudypřítomného hmyzu. Ať už se s nimi naše tělo vypořádává jakkoli, zvykli jsme si, že na obranu proti nim používáme nejrůznější přípravky, spreje, masti, gely, návnady. Existuje však i velká řádka rostlinných repelentů.
     Komentáře
  • Olomoucká Drbna

    Ve Velké kotlině v Jeseníkách botanici našli rostliny, které již v této lokalitě považovali za vyhynulé

    Před 7 dny
    Ve Velké kotlině v Jeseníkách botanici objevili rostliny považované v této lokalitě za vyhynulé. Po více než sedmdesáti letech narazili například na kriticky ohroženou ostřici vláskovitou, která v tuzemsku roste pouze v Krkonoších. Našli také silně ohrožený skalník černoplodý, jehož výskyt se potvrdil po více než šedesáti letech.
     Komentáře
  • Náš dům

    Jak doma využít starý chleba

    Před 8 dny
    Zkušenost našich předků hovoří, že chleba je třeba si nesmírně vážit a podle něj se k němu chovat. My jsme na to již díky nadbytku a blahobytu pomalu bohužel zapomněli. Není proto výjimkou, že v koších a popelnicích končí celé bochníky nespotřebovaného chleba. Bylo by skvělé, pokud bychom se byli schopni vrátit k přístupu našich předků, třeba tím, že i pro starý chléb najdeme další využití.
     Komentáře
  • iReceptář

    Kanadské borůvce rostou listy, ale má málo plodů: Může za to banální chyba

    Před 8 dny
    Hnojíte, staráte se, ale i přesto borůvky málo plodí? Jsou krásně zelené a plné bujných listů, přesto nasazují na květ jen málo? Problém může být v tom, jak kanadské borůvky přihnojujete.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Úchvatné křišťálové paláce s exotickou náplní. Nejkrásnější skleníky světa

    Před 9 dny
    Zdobné stavby pro palmy z viktoriánských dob, ale i moderní výzkumné stanice. Velké skleníky se liší podobou i využitím, ale jejich blyštivé konstrukce ze skla a kovu vždy vyvolávají dojem krásy a majestátnosti.
     Komentáře
  • iReceptář

    3 geniální způsoby, jak využít starý chleba: Vyhazovat ho je hřích

    Před 9 dny
    Zbývá vám doma občas starý chleba? V žádném případě ho nevyhazujte, byla by to věčná škoda. Kromě toho, že si z něj v kuchyni můžete vykouzlit topinky, krutonky či strouhanku, může být užitečný i pro pěstované rostliny. Jak ho můžete využít?
     Komentáře
  • Zahrádkářská poradna

    Jak vytvořit originální kompozici v truhlíku? Osázejte ji těmito letničkami!

    Před 10 dny
    Truhlíky za okna nebo na balkon můžeme osázet prakticky čímkoliv. Přes léto nám ale největší radost udělají letničky, které sice rozkvétají v červnu a červenci, ale radost nám mohou přinášet i po celé léto v podobě bohaté záplavy různobarevných květů.
     Komentáře
  • ČasProŽeny

    Jakých je 10 nejvoňavějších květin pro vaši zahradu? Inspirujte se

    Před 10 dny
    Květiny mohou vonět všelijak. Některé uvolňují sladkou vůni po celý den, zatímco u jiných si musíte počkat až do večera nebo do noci. Existují voňavé květiny pro každé roční období, od prvního jarního tání až po letní dny. Mění se i jejich životnost - některé odrůdy kvetou jen několik hodin, jiné vydrží kvést celé měsíce.
     Komentáře
  • ČasProŽeny

    Měsíční květ je nejkouzelnější noční rostlina, kterou můžete pěstovat

    Před 10 dny
    Měsíční květ, jinak též známý jako Povijnice (Ipomoea alba), s velkými, čistě bílými květy, příjemnou vůní a srdčitými listy patří mezi mé oblíbené popínavé rostliny. Jak název napovídá, květy této vitální liány jsou díky své bledé barvě a kulatému tvaru skutečně měsíční. Ve skutečnosti si však svou přezdívku vysloužily proto, že se otevírají pouze v noci nebo za zamračených dnů, píše web Better Homes & Gardens.
     Komentáře
  • iReceptář

    Většina lidí v létě zalévá pokojovky špatně a ničí je: Neděláte to taky?

    Před 10 dny
    Ve vysokých venkovních teplotách během letních měsíců trpí nejen rostliny na zahradě či balkoně, ale také pokojovky a rostliny v květináčích. Jak je v horku správně zalévat?
     Komentáře
  • Proti Proudu

    Proč se zabíjí zvířata kvůli rohům, ploutvím a podobně? Mýty čínské medicíny

    Před 10 dny
    Jak vznikají některé mýty a fámy čínské medicíny? Dejte si BEST OF rozhovoru s ochránci zvířat.
     Komentáře
  • iReceptář

    3 neškodné suroviny z kuchyně jsou smrtícími likvidátory plevele: Znáte je?

    Před 11 dny
    Otravuje vás vytrhávat stále dokola ten zatracený plevel? Ušetřete si svoje záda a zároveň i tvrdou práci domácími ingrediencemi, jako jsou ocet, jedlá soda a sůl.
     Komentáře
  • Poznáváme zemědělství

    Pesticidy pod kontrolou

    Před 12 dny
    Pro někoho jsou pesticidy využívané v zemědělství strašákem. Ovšem pro zemědělce jde o důležité pomocníky při ochraně rostlin. Ne nadarmo se ochraně rostlin věnují samostatné obory na vysokých školách. Vyjeli jsme na agronomickou fakultu Mendelovy univerzity v Brně, abychom několik otázek o významu i skutečném používání pesticidů položili docentce Evě Hrudové. Výroba, distribuce i vlastní použití
     Komentáře
  • Magazín zahrada

    Zahrada v srpnu. Co vás čeká a nemine?

    Před 12 dny
    Léto se přehouplo do své druhé poloviny a na zahradě je stále co dělat. Sklízíte plody své práce a vychutnáváte si je, ale nuda stále nehrozí. Co vše je potřeba udělat na zahradě v srpnu? Máme pro vás velký manuál.
     Komentáře
  • iReceptář

    Výhony jahod neházejte na kompost: Udělejte si z nich vlastní sadbu zadarmo

    Před 13 dny
    Pěstujete si na zahradě své vlastní jahody? Neutrácejte za nové sazenice, poradíme vám, jak si je můžete množit sami. A právě srpen je k tomu naprosto ideální.
     Komentáře
  • iReceptář

    Rajčata mají hodně listů, ale málo plodů? Zřejmě děláte tyto chyby

    Před 13 dny
    Těšili jste se na hojný přísun plodů rajčat, ale nic takového se prozatím nekoná? Možná si nejste vědomí žádné pěstitelské chyby, ale! Pečlivě prozkoumejte keříky a možná poznáte, co vaši rostlinu trápí.
     Komentáře
  • iReceptář

    Proč nevyhazovat lebedu: Je to zdravotní zázrak a špenát z ní je skvostný

    Před 14 dny
    Možná vám roste na zahradě plevel, který nejen báječně chutná, ale dokonce posílí vaše zdraví. Jmenuje se lebeda a už naše babičky nedaly na tuto rostlinu dopustit.
     Komentáře
  • iReceptář

    Objevili jste na rajčatech černohnědý pruh? Zbystřete a hned jednejte

    Před 14 dny
    Jdete si ráno pro čerstvé rajče ke snídani na zahrádku a přijde šok! Na rostlině se začaly zbarvovat konce rajčat dočerna! Co to znamená? Jak je to možné?
     Komentáře
  • Události247

    Jaké bude počasí tento týden? Úroda letos pravděpodobně nebude nejlepší

    Před 14 dny
    Víkendový déšť zlepšil kondici rostlin a tím i vyhlídky na úrodu zejména na Moravě, v Praze a na Českokrumlovsku. 37 % území ČR je přesto stále sužováno suchem.
     Komentáře
  • iReceptář

    Jak se starat o paprskovky v horkých letních dnech, abyste nepřišli o květy

    Před 15 dny
    Osteospermum patří k rostlinám, které mohou bohatým kvetením a nádhernými velkými květy zdobit celé léto. Jak se o ně postarat, aby vás paprskovky těšily a opakovaně rozkvétaly až do podzimu?
     Komentáře
  • iReceptář

    Jedete na dovolenou? Díky tomuto triku se pokojovky budou zalévat i bez vás

    Před 15 dny
    Pro většinu Čechů je ten pravý čas na dovolenou. Sluníčko, voda, dobré jídlo a drink v ruce. Ale kdo se vám postará doma o rostlinstvo? Nemusíte se obávat zániku! Máme pro vás skvělou vychytávku!
     Komentáře
  • iReceptář

    Nejlepší hnojivo na rajčata končí v odpadu a je to škoda: Rajský životabudič

    Před 15 dny
    Nevyhazujte banánové slupky a raději z nich přichystejte báječné hnojivo, které budou milovat nejen rajčata. Domácí hnojivo z banánových slupek je bohaté především na drasílk, takže skvěle doplňuje třeba dusíkatá hnojiva.
     Komentáře
  • Prostřeno

    Rostliny na pracovišti přispívají k nižší nemocnosti zaměstnanců

    Před 15 dny
    Chcete být v práci spokojenější, kreativnější, produktivnější, a navíc i zdravější? Doneste si do ní nějakou rostlinu. Její blahodárné účinky můžete pocítit už po 40 vteřinách!
     Komentáře
  • iReceptář

    Co se stane, když budete hortenzie zalévat kávou

    Před 16 dny
    Proč je kávová sedlina právě to pravé pro hortenzie? Není to jediná rostlina, které kávový lógr prospívá. Nehodí se bohužel pro všechny, ale rozhodně také nepatří do koše. Schovejte si sedlinu z kávy a použijte ji ve prospěch vašich okrasných květin, třeba hortenzií, ale také některých plodin.
     Komentáře
  • ČasProŽeny

    6 krásných, ale problematických trvalek, které nikdy nesázejte na zahradu

    Před 17 dny
    Jistě, rostliny, jako je například vytrvalá chrpa polní, mohou mít krásné květy nebo zajímavé listy, ale mají také méně žádoucí vlastnosti, kvůli kterým budete litovat dne, kdy jste je zastrčili do země, píše web Better Homes & Gardens.
     Komentáře
  • iReceptář

    Krásnoočko: Bezúdržbová trvalka našich babiček vydrží všechno a září na dálku

    Před 17 dny
    Krásnoočko je prérijní rostlina, která snadno odolá prosluněným horkým dnům i mrazům. Jak pěstovat půvabná krásnoočka, která nádherně kvetou až do podzimu?
     Komentáře
  • iReceptář

    Flekaté listy okurek: Jednoduchá domácí pomoc za pár korun

    Před 17 dny
    Flekaté listy okurek jsou znamením, že je s vašimi okurkami něco v nepořádku. Jak ošetřit flekaté listy a celé rostliny? Překvapivě účinný je obyčejný postřik, na který postačí jediná ingredience.
     Komentáře
  • ČasProBydlení

    Bioluminiscenční pokojové rostliny mohou být dalším velkým trendem v interiéru

    Před 18 dny
    Pokud chcete svou sbírku pokojových rostlin obohatit o futuristický nádech, pak byste měli sledovat trh s bioluminiscenčními pokojovými rostlinami. Společnost Light Bio se zabývá genetickým inženýrstvím rostlin, které svítí ve tmě.
     Komentáře
  • iReceptář

    Petúnie ho milují: Jak vyrobit domácí hnojivo z piva a ovesných vloček

    Před 18 dny
    Domácí hnojiva jsou poplulární a díky nim rostlinám přilepšíte podobně stejně dobře jako drahými minerálními průmyslovými hnojivy. Petúnie a mnohé další květiny milují jednoduché hnojivo z ovesných vloček a prospívají také po pivu. Vyzkoušejte, jak se taková velmi prostá domácí hnojiva osvědčí vám.
     Komentáře
  • iReceptář

    Estragon je zdravotní zázrak pro kardiaky a cukrovkáře: Snižuje cukr a nejen to

    Před 18 dny
    Máte mezi bylinkami na zahradě i estragon? Dobře děláte, protože jde o rostlinu, která má mimořádné léčebné účinky na lidské tělo.
     Komentáře
  • iReceptář

    Které rostliny na zahradě nesmíte nikdy vysadit vedle sebe: Tyto se nenávidí!

    Před 19 dny
    Zdá se vám, že některé pěstované rostliny nevypadají moc k světu? Důvod může být prostý. Možná se jedná o druhy, které se mezi sebou nesnášejí.
     Komentáře
  • Magazín zahrada

    Drmek obecný – léčivá rostlina užitečná hlavně pro ženy

    Před 19 dny
    Vitex agnus-castus čili drmek obecný patří do čeledi hluchavkovitých. Vytváří rozvětvené keře a je poměrně náročný na slunce, světlo i zálivku. Pochází z teplejších oblastí Evropy. Již staří Římané jej využívali pro jeho speciální léčebné účinky. A proč byste mu měli dát šanci vy?
     Komentáře
  • iReceptář

    Vyléváte vodu po uvaření těstovin? Chyba. Namočte si do ní chodidla

    Před 20 dny
    Voda z těstovin má širokou škálu využití, přičemž o některých z nich mnozí jistě už někdy slyšeli. Dá se použít při následné přípravě omáčky, díky obsaženým vitamínům a minerálům slouží jako dokonalé hnojivo na rostliny, a dokonce zastoupí přípravky na čištění mastných povrchů. Její schopnosti ale sahají ještě dál. Věděli jste, že je možné si z vody z těstovin připravit i například zázračnou koupel na nohy?
     Komentáře
  • iReceptář

    Tyto rostliny byste nikdy neměli mít na zahradě: Máte je? Raději se jich zbavte

    Před 21 dny
    Jsou tak krásné, že se z nich zahrádkářům podlamují kolena. Jenže má to jeden háček – tyhle atraktivní rostliny jsou jedovaté. Ptáte se, jak moc? Tak tyhle opravdu HODNĚ. Na nic nečekejte a raději jim dejte vale!
     Komentáře
  • iReceptář

    Tyto rostliny se o sebe starají úplně samy a příští rok bez práce zase vykvetou

    Před 21 dny
    Některé druhy rostlin pro nás mají výhodu v tom, že jsou samovýsevné. Nejedná se jen o rostliny „na parádu“, ale i o ty jedlé. Zajímá vás, které druhy rostlin vám budou na zahradě vyrůstat každoročně?
     Komentáře
  • BydlímeÚtulně

    Horké počasí je pro rostliny skutečnou zatěžkávací zkouškou. Zalévat je nemůžete, kdy chcete

    Před 23 dny
    Během horkých dnů trpí především zahradní rostliny a ty na terasách. Klíčové je jejich pravidelné zalévání, i to je však třeba provést ve správnou dobu a šikovně.
     Komentáře
  • Magazín zahrada

    Kozlík lékařský a co byste o něm měli vědět

    Před 23 dny
    Každý, kdo alespoň párkrát viděl seriál Vraždy v Midsomeru, ví, že Valeriana, tedy kozlík je ve větší koncentraci smrtelně účinkující jed. Ovšem v malém množství je naopak velmi účinnou léčivkou, která nás může zbavit mnoha neduhů. Co byste o něm měli ještě vědět?
     Komentáře
  • inStory

    Vyplatí se pořídit si čističku vzduchu? Podobnou službu vám udělají i některé pokojové rostliny, třeba fíkus nebo dracena

    Před 25 dny
    Dýchat čistý vzduch chtějí doma všichni. Prašné prostředí, alergeny, pyl, roztoči, to vše se nachází uvnitř každého bytu či domu.
     Komentáře
Reklama