Zájem o studium zdravotnických škol podle ministerstva práce i ministerstva zdravotnictví od začátku epidemie covidu-19 roste, navyšují se kapacity a otevírají nové prostory. Jejich…
Zájem o studium zdravotnických škol podle ministerstva práce i ministerstva zdravotnictví od začátku epidemie covidu-19 roste, navyšují se kapacity a otevírají nové prostory.
Do energetických úspor státních nemocnic a dalších organizací zřizovaných ministerstvem zdravotnictví půjde zhruba pět miliard korun z evropských fondů. Největším schváleným projektem je zateplení takzvaného Modrého pavilonu pražské Fakultní nemocnice v Motole za 1,3 miliardy korun, řekl mluvčí ministerstva zdravotnictví Ondřej Jakob. Investiční projekty za stovky milionů začínají také například v Psychiatrické nemocnici Bohnice nebo Fakultní Thomayerově nemocnici v Praze. Velké nemocnice vydají za energie každý rok desítky milionů korun, od úprav si slibují milionové úspory.
V nemocnici začala největší energetická modernizace za posledních čtyřicet let, která zahrnuje 20 nemocničních objektů. Společnost ČEZ garantuje nemocnici úsporu 35,5 milionů korun za prvních pět let. Ročně nemocnice uspoří 2 517 tun emisí CO 2 a vymění celkem 11 500 svítidel za LED osvětlení.
Fakultní Thomayerova nemocnice odstartovala modernizační maratón, jehož součástí je i velký projekt energetických úspor. Během pěti let chce nemocnice na spotřebě zemního plynu a elektřiny ušetřit přes 35 milionů korun. Projekt je realizován metodou energetických úspor se zárukou (EPC), kdy uvedenou úsporu má nemocnice garantovánu přímo ve smlouvě.
Fakultní Thomayerova nemocnice odstartovala velký projekt energetických úspor. FTN sníží spotřebu plynu a elektřiny minimálně o 30 procent. Projekt se dotkne 20 objektů nemocnice.
Fakultní Thomayerova nemocnice odstartovala modernizační maratón, jehož součástí je i velký projekt energetických úspor. Během pěti let chce nemocnice na spotřebě zemního plynu a elektřiny ušetřit přes 35 milionů korun. Projekt je realizován metodou energetických úspor se zárukou (EPC), kdy uvedenou úsporu má nemocnice garantovánu přímo ve smlouvě.
Do energetických úspor státních nemocnic a dalších organizací zřizovaných ministerstvem zdravotnictví půjde zhruba pět miliard korun z evropských fondů. Schváleno je 42 projektů, z nichž největší je zateplení takzvaného Modrého pavilonu pražské Fakultní nemocnice v Motole za 1,3 miliardy korun. Na dotaz ČTK to dnes řekl mluvčí ministerstva zdravotnictví Ondřej Jakob. Investiční projekty za stovky milionů začínají také například v Psychiatrické nemocnici Bohnice nebo Fakultní Thomayerově nemocnici v Praze. Velké nemocnice vydají za energie každý rok desítky milionů korun, od úprav si slibují milionové úspory.
V areálu Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) bude realizován unikátní projekt čistění specifických nemocničních odpadních vod přímo u jejich zdroje, takže tato voda nepoteče už přímo do kanalizace. Informoval o tom mluvčí společností Pražské vodovody a kanalizace (PVK) Tomáš Mrázek.
Už jedenáctý ročník sbírky s názvem Děti dětem, organizované Prahou 4 v mateřských a základních školách, které sama zřizuje, zajistil pro Dětské centrum při Fakultní…
Vláda rozhodne o povinném testování ve firmách, úřadech a bezpečnostních sborech. Zdravotníci mají v návrhu nařízení výjimku - pokud mají plné očkování.
Vláda bude ve středu jednat o detailech k testování zaměstnanců ve firmách a institucích. Jedním z dílčích rozhodnutí bude i to, zda testovat personál v nemocnicích.
Denně přináší zprávy o počtech hospitalizovaných lidí s covidem-19, o vzniku nových a nových covidových center, o bezmeznému úsilí zdravotníků často hraničícím s vyčerpáním v takřka dvouleté pandemii. Moderátoři hlavní zpravodajské relace televize Prima a CNN Prima News Klára Doležalová, Karel Voříšek a Petr Vágner se proto vypravili do pražské Thomayerovy nemocnice, aby tamější personál pobavili.
Jako čert, Mikuláš a anděl rozdávaly hvězdy televize Prima radost v pražské Thomayerově nemocnici. S košíky dárků přišli vyjádřit uznání a poděkovat zdravotníkům za jejich usilovnou péči zpravodajci Primy a CNN Prima News Karel Voříšek, Klára Doležalová a Petr Vágner.
Lék na covid, který zachraňuje lidské životy. I tak by se daly popsat monoklonální protilátky, které jsou v boji proti koronaviru určené především pro rizikové skupiny. Před rokem pomohly překonat nákazu bývalému americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi, v Česku zase moderátorce Halině Pawlowské i herci Jiřímu Lábusovi.
Jejich rodinný dům je tak trochu na vesnici a trochu ve městě. A také malým hudebním územím. Nejprve totiž na parcele postavili menší domek, který dodnes slouží jako zázemí hudebního vydavatelství, a až později postavili prostorný rodinný dům, ve kterém žijí posledních devatenáct let.
Fakultní Thomayerova nemocnice ve středu představila čtyři nové porodní pokoje, které nabízí větší soukromí a pohodlí pro rodičky i jejich doprovod. Rekonstrukcí za 1,4 milionu korun tak reaguje na zvyšující se zájem o přirozené porody. Na pokoje i jedno z prvních miminek, které v nich přišlo na svět, se podívejte v reportáži.
Morové epidemie byly na českém území v období mezi 14. a 18. stoletím poměrně časté. Tuzemští obyvatelé jich zažili desítky, přičemž k té úplně první mohlo dojít již 4. února roku 1016. Ničivý mor měl tehdy zasáhnout město Prahu a vyhubit téměř devadesát procent tamějšího obyvatelstva. Jediným problémem je, že možná o žádnou morovou epidemii vlastně nešlo. Veškeré informace o ní totiž vyplývají z nechvalně známé Kroniky české od Václava Hájka z Libočan, která je často považována spíše za literární dílo muže s bujnou fantazií než za faktograficky přesný popis historických skutečností.
Navyšování kapacity lůžek, sociální hospitalizace, nedostatek personálu i méně ochoty ze strany veřejnosti. To jsou aktuálně největší obtíže pražské Thomayerovy nemocnice, která se připravuje na nápor nových covid pozitivních pacientů, kterých každým dnem přibývá. Jaký je aktuální stav a co by nemocnici v tuto chvíli nejvíce pomohlo, vysvětlil její ředitel Zdeněk Beneš.
Navyšování kapacity lůžek, sociální hospitalizace, nedostatek personálu i méně ochoty ze strany veřejnosti. To jsou aktuálně největší obtíže pražské Thomayerovy nemocnice, která se připravuje na nápor nových covid pozitivních pacientů, kterých každým dnem přibývá. Jaký je aktuální stav a co by nemocnici v tuto chvíli nejvíce pomohlo, vysvětlil její ředitel Zdeněk Beneš.
Thomayerova nemocnice splnila formální požadavky k zahájení experimentální léčebné metody u onemocnění Covid-19 pomocí krevní plazmy od dárců, kteří tuto virovou infekci již prodělali. Použití plazmy u Covid+ pacientů je jednou z možností, jak nemocné s koronavirovou infekcí léčit.
Pražská Thomayerova nemocnice v Krči pro veřejnost uzavřela odběrový stan i odběrové místo v jednom ze svých pavilonů. Do odvolání bude odběry pro testy na koronavirus dělat jen u hospitalizovaných pacientů a zaměstnanců, případně u akutních případů. Nemocnice informaci zveřejnila na webu a ČTK ji potvrdil její mluvčí Petr Sulek. Dodal, že zařízení k tomu přistoupilo z kapacitních důvodů. V Praze se odběry provádí ve třech dalších nemocnicích.
Nakažených nemocí COVID-19 je 13 seniorů na oddělení následné péče Thomayerovy nemocnice v Praze. Na dotaz ČTK to dnes sdělil ředitel nemocnice Zdeněk Beneš. Jeden nakažený, pětasedmdesátiletý muž, dnes zemřel. Minulý týden se tam nemoc prokázala u tří zdravotních sester, před nimi u dvou dalších na plicní klinice.