Zavřít
Česká zemědělská univerzita v Praze

Česká zemědělská univerzita v Praze

Nejnovější články na Seznamu na téma Česká zemědělská univerzita v Praze
  • České stavby

    Životnost solárních panelů je nízká, záruky nevymahatelné a Čína se děsí kvality

    Před 1 dnem
    Většina dodavatelů fotovoltaiky se sice ohání obecnými frázemi o ročním snížení výkonu o cca 0,5 procenta (někteří jen 0,3 %) a pětadvacetileté záruce, realita je však jiná. Patnácti let se podle odhadů nedožije zhruba třetina panelů, i když by měly vydržet až 30 let a na trh se prý řítí panely s životností čtyřicetiletou. A záruky? Příliš nefungují, dodavatelé přenášejí záruku na výrobce, který však již nemusí existovat, případně si hraje odkudsi ze vzdálené Číny na “mrtvého brouka“. A že tuto nehezkou hru moc dobře známe i v podání některých českých firem. Číňané ji však povýšili na umění kartelu.
     Komentáře
  • Naše krásná zahrada

    Důležité zásady, aby rozmarýn na zahradě přežil zimu: zvolte vhodnou odrůdu a hlavně pozor na vodu

    Před 3 dny
    Rozmarýn rozhodně patří mezi top nejoblíbenějších bylinek, aby také ne, jeho jedinečnost spočívá především v typické vůni, která mnohým připomene jeho v létě prožitou dovolenou. Jenže, často lidé dělají několik zásadních chyb při jeho zazimování a rozmarýn naši zimu, byť jsou poměrně mírné, nezvládne. Jak tedy rozmarýn správně zazimovat, abychom nemuseli každoročně kupovat nový? Dodržte tyto 3 zásady.
     Komentáře
  • Seriál Radiožurnálu

    6 min

    Podcast
    Jak se zorientovat v džungli greenwashingu? Pomůže znalost sedmera hříchů, radí expertka

    Před 3 dny

    ·

    6 minut

    Spousta značek, výrobků a obchodů tvrdí, že jsou šetrné k přírodě. Často je to ale lakování reality na zeleno, tzv. greenwashing. Studie Evropské komise zjistila, že u více než poloviny zkoumaných produktů je tvrzení o udržitelnosti zavádějící, u 40 procent úplně nepodložené fakty. „Bylo by zajímavé, kdyby se produkty označovaly naopak: Tady máme dětskou práci. Tamhle zničené lesy... V tu chvíli by si člověk asi vybíral jinak,“ zamýšlí se Martin Jestřábek z organizace NaZemi.
     Komentáře
  • Deník magazín

    Auto s největším zrychlením postavili studenti. Z nuly na sto do sekundy

    Před 3 dny
    Jen 956 tisícin sekundy stačilo elektrickému vozu postavenému studenty k tomu, aby zrychlilo z klidu na 100 kilometrů v hodině. Je z toho nový světový rekord ve zrychlení elektrického auta. Vůz zvaný „Mýtus“ má na svědomí tým ze Spolkové vysoké technické školy v Curychu.
     Komentáře
  • Aktuálně

    "Šupiny luskouna zvyšují kvalitu drog." Český vědec chytá pašeráky exotických zvířat

    Před 4 dny
    Před více než deseti lety založili František Příbrský a Lucie Čižmářová s indonéskými kolegy program na záchranu outloňů a luskounů Kukang.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Noc vědců v Praze odhalí tajemství neurovědy, stomatologie či astronomie

    Před 4 dny
    Tajemství času, fungování detektoru lži nebo třeba interaktivní laserové technologie představí pražská část 18. ročníku Noci vědců. Letošní akce nese podtitul a téma Věda budoucnosti: tajemství odhaleno.
     Komentáře
  • Radiožurnál

    Proti změnám klimatu pomůžou jen zdravé a pestré lesy. „To je úkol pro několik generací,“ upozorňuje expert

    Před 5 dny
    Vědci z České zemědělské univerzity budují nedaleko Jevan u Prahy rozsáhlý monitorovací systém tamního lesa. Takzvaná chytrá lesní krajina do budoucna pomůže se zadržením vody, zlepší kondici stromů a tím pomůže v boji s klimatickými změnami. České lesy jsou totiž ve špatné kondici a nejsou připraveny pomáhat nám proti změně klimatu. Dokonce se z nich po kůrovcové kalamitě stal významný zdroj emisí skleníkových plynů – kvůli masivní těžbě jich víc uvolní, než pohltí.
     Komentáře
  • Ecoista

    Koně umírají na trávicí obtíže. Teď jim pomůže “živý uhlík”

    Před 5 dny
    Vedlejší produkt výroby elektřiny jako výživový doplněk pro zvířata? Expertka na výživu koní Denisa Tichá přišla s myšlenkou podávat biouhel neboli char koním jako pomoc s čím dál častějšími trávicími obtížemi.
     Komentáře
  • iRozhlas

    Chov dobytka jako významný zdroj emisí metanu. Pomoci může kvalitnější krmivo

    Před 6 dny
    Klimatická krize je i závod s časem, a tak při snaze o její zmírnění hraje roli také rychlost. Zásadní je období do roku 2030, kdy by světové emise skleníkových plynů měly klesnout přibližně o polovinu, abychom podle vědců měli šanci udržet naše podnebí relativně stabilní. Při rychlé a efektivní pomoci klimatu má velký potenciál snižování emisí metanu. Jejich významným zdrojem je zemědělství - konkrétně chov přežvýkavců, v Česku hlavně dobytka.
     Komentáře
  • Forum 24

    Členka Mladých lidovců: Šance mladých lidí prosadit se v politice je čím dál větší

    Před 7 dny
    ROZHOVOR / Lenka Záhejská je členkou Mladých lidovců, se kterými se nedávno zúčastnila akce "EPP Youth week" v Evropském parlamentu. O této akci, o roli mladých lidí v politice a také o Mladých lidovc…
     Komentáře
  • Pozitivní zprávy

    Češi jsou vášniví houbaři. Loni nasbírali téměř 40 tisíc tun lesních plodů, kralovaly houby

    Před 8 dny
    Češi rádi vyrazí jen tak na procházku do lesa. Ještě radši při tom však hledají nějaké dobrůtky. Baví je sbírání malin, borůvek, lesních jahod, ale ze všeho nejvíc milují hledání hub. Loni nasbírali téměř 39 tisíc tun lesních plodů v hodnotě 7,8 miliardy korun, informovaly České noviny.
     Komentáře
  • Novinky

    Martin Pechlát: Táta v nesnázích se mi líbil hned

    Před 9 dny
    Minulou sobotu viděli diváci první dvě epizody šestnáctidílného seriálu Táta v nesnázích. A nadchnul je, jak ukázaly jejich reakce i statistiky. Z hlediska sledovanosti se stal vítězem večera. Hlavní roli, rozvedeného padesátníka, správce bazénu, otce tří dcer Petra Horu hraje Martin Pechlát. „Řeší s nimi úplně všechno, včetně jejich vztahů,“ řekl Novinkám.
     Komentáře
  • Ekolist

    Jak omezit povrchový odtok vody na lesních cestách?

    Před 12 dny
    Hospodaření s vodou v krajině dnes představuje jeden ze stěžejních pilířů trvale udržitelného zemědělství a lesnictví. Soustřeďuje se na zadržování vody a zpomalení jejího odtoku. V lesním prostředí jsou hlavním zdrojem povrchového odtoku vody lesní cesty, jinak k němu dochází jen ojediněle. Zpomalit či omezit rychlý odtok vody z lesa mají pomoci vsakovací zařízení budovaná na objektech lesních cest, zejména na trubních propustcích.
     Komentáře
  • Naše krásná zahrada

    KVÍZ: Poznáte ty nejznámější trvalky kvetoucí na podzim? Vyzkoušejte si, jak jste na tom se svými znalostmi

    Před 17 dny
    Právě v těchto dnech mnohé druhy trvalek začínají pomalu nakvétat, aby nám svoji krásu předvedly v době, kdy už se ostatní druhy pomalu připravují na zimní spánek. Zahrada na podzim bývá velmi barevná, tedy pokud si vyberete ty správné druhy rostlin. Jste milovníci kvetoucích rostlin a především trvalek? Vyzkoušejte si, jak na tom se svými znalostmi jste v našem kvízu. V něm najdete ty nejčastěji pěstované trvalky neboli pereny, které kvetou velmi dlouho a lze je použít i k řezu.
     Komentáře
  • PrahaIN

    Mrazivá historie navždy zapsala Čechoslováky do kroniky francouzského ragby

    Před 17 dny
    V pátek začalo ve Francii mistrovství světa v ragby. České republiky se netýká, ale zkušený novinář a odborník na tento sport Petr Skála a legendární ragbista Miloslav Hradec říkají, že jsme navždy zapsaní v dějinách tohoto sportu právě v zemi hostitele šampionátu.
     Komentáře
  • Ekonews

    V bytech bývá v létě natolik nesnesitelné horko, že zabíjí. Vedro doma ale předpisy neřeší

    Před 19 dny
    Lidé se v letních měsících doslova dusí ve vlastní šťávě.Horka zastihla česká sídla nepřipravená a v mase betonu se drží dlouho do nočních hodin.
     Komentáře
  • Sport

    Útok na divácký rekord! V Praze se bude konat Hokejový souboj univerzit

    Před 21 dny
    V Brně tradice, v Praze novinka. Ve Sportovní hale Fortuna v Holešovicích se bude 2. listopadu konat první ročník hokejového souboje čtyř největších pražských univerzit. Organizátoři akce by rádi zaútočili na divácký rekord univerzitního hokeje, který drží se 7700 návštěvníky právě loňský šestý ročník duelu brněnských škol MUNI a VUT ve Winning Group areně.
     Komentáře
  • Naše krásná zahrada

    Kvíz ze základní školy: poznáte běžné stromy podle listu? Tak schválně, ukažte se

    Před 21 dny
    Listnaté stromy tvoří základ našich lesů, parků a zahrad. Jsou proměnlivé během roku a hlavně na podzim nás okouzlí barvou svých listů. A právě proto má mnoho lidí podzim tolik rádo, není to totiž období nějak smutné, naopak, je plné barev. Užijte si ho, jak jen můžete. Aby vám ten čas ještě lépe utíkal, vyzkoušejte si své znalosti v našem kvízu. Vaším úkolem je poznat běžné domácí stromy podle jejich listu. A určitě k tomu pozvěte i školáky, klidně si mezi sebou můžete zasoutěžit. Tak, jdeme na to..
     Komentáře
  • Novinky

    Covid opět nabírá na síle, varuje WHO

    Před 22 dny
    Světová zdravotnická organizace (WHO) varovala, že počet infekcí covidem-19 se v srpnu ve srovnání s předchozím měsícem zvýšil o 38 procent. S nástupem nového školního roku rostou obavy, že by se mohla pandemie vrátit, uvedla agentura AP.
     Komentáře
  • Ekolist

    V Troji byly k vidění zemědělské roboty schopné rozpoznat plevel od zeleniny

    Před 23 dny
    Zemědělské roboty, které umí rozpoznat salát od plevelu, nebo drony, které dokáží najít poškozené rostliny a cíleně je postříkat například hnojivem či pesticidy, si mohli lidé prohlédnout na Hortibotickém polním dni v pražské Troji. Zemědělci i další zájemci na akci mohli také nahlédnout do skleníků, vinohradu a sadů. Prohlídky ovocných výsadeb, porostů zeleniny i květinářské produkce doprovázely komentáře odborníků, na akci se podle pořadatelů sešlo přes 200 lidí.
     Komentáře
  • Novinky

    Lidovci otáčejí, koalice připouští zdanění tichého vína

    Před 25 dny
    Při debatě o konsolidačním balíčku ve vládě byli proti, teď ale lidovci otáčejí a zdanění tichého vína připouštějí. Zástupci vládní koalice a některých ministerstev začali ve středu večer jednat o tom, za jakých podmínek by na něj bylo možné spotřební daň uvalit.
     Komentáře
  • Deník

    Splašené ceny rajčat a kečupů klesají. Ve slevách téměř o polovinu

    Před 27 dny
    Rajčata i kečupy jsou pro mnoho lidí drahé. Vyhlíží proto hlavně ty zlevněné. Podle odborníka situaci ovlivnilo loňské splašení cen, na které doplatili hlavně spotřebitelé.
     Komentáře
  • Ekolist

    Zabezpečme stromy podél silnic a železnic. Stát ušetří miliardy, tvrdí expert na lesy a krajinu Aleš Erber

    Před 28 dny
    S lesníkem a pracovníkem České zemědělské univerzity Alešem Erberem jsme si povídali o stromech a lesích podél železnic, silnic a elektrického vedení. Probrali jsme i jeho pohled na vznik Národního parku Křivoklátsko či téma dřevostaveb jako hozené rukavice pro české lesnictví a průmysl.
     Komentáře
  • Magazín Experiment

    3 min

    Podcast
    Přesnější diagnostika i trénink mladých lékařů. Šumperští radiologové testují umělou inteligenci

    Před 1 měsícem

    ·

    3 minuty

    Radiologové nemocnice v Šumperku nově testují využití umělé inteligence. Speciální software jim pomáhá s hodnocením rentgenových snímků plic. Dokáže totiž objevit i nálezy, které jsou lidským okem špatně rozpoznatelné.
     Komentáře
  • Hospodářské noviny

    Kout železo, dokud je žhavé. S náborem studentů do firmy neotálejte, aby vám ti nejlepší neutekli

    Před 1 měsícem
    Míra nezaměstnanosti v Česku se v červenci držela na nízkých 3,5 procenta. To poukazuje na fakt, že kvalifikovaných a schopných jedinců je na trhu práce opravdu málo. Zaměstnavatelé se tak nalézají v situaci, kdy doslova hledají jehlu v kupce sena.
     Komentáře
  • Magazín Experiment

    19 min

    Podcast
    Magazín Experiment: Jak může elektřina a kryoenergie vyléčit arytmii? Pomůže AI číst rentgeny?

    Před 1 měsícem

    ·

    19 minut

    00:00 témata magazínu00:45 léčba arytmie04:52 rozhovor s kardiologem Vivekem Reddym08:45 výzkum růstu rostlin12:44 využití AI v radiologii16:16 léčiva proti virovým pandemiím
     Komentáře
  • Káva o čtvrté

    34 min

    Podcast
    Vaše každodenní inspirace: Srpnová péče o jahodníky

    Před 1 měsícem

    ·

    34 minut

    Host: Dagmar Hančová, pěstitelka jahod. Dotazy posílejte na adresu: dvojka@rozhlas.cz. Moderuje Patricie Strouhalová.
     Komentáře
  • Káva o čtvrté

    35 min

    Podcast
    Vaše každodenní inspirace: Náhražky masa

    Před 1 měsícem

    ·

    35 minut

    Host: Anna Grosmanová, foodblogerka roku 2022. Dotazy posílejte na adresu: dvojka@rozhlas.cz. Moderuje Patricie Strouhalová.
     Komentáře
  • Radiožurnál

    Pro lidi zábava, pro životní prostředí zátěž. Letní festival dokáže vyprodukovat až sto tun odpadu

    Před 1 měsícem
    Letní hudební festivaly s sebou přinášejí hluk, extrémní spotřebu vody, poničený trávník a velkou produkci odpadu. Jak tuto zátěž snížit? Tomu už se několik let věnují odborníci z České zemědělské univerzity. Letos se zaměřili na nedopalky cigaret, a to i těch elektronických. Jak to probíhalo, prozrazuje vedoucí týmu Lenka Wimmerová.
     Komentáře
  • Ekolist

    Čeští vědci pracují na ekologických materiálech, které omezí srážky se zvěří

    Před 1 měsícem
    Na nových ekologických materiálech, které by zamezovaly srážkám se zvěří, pracuje tým českých vědců. Zatímco u dálnic a silnic s velkým provozem doporučují odborníci využívat ploty, pro silnice nižších tříd žádná obecně uznávaná opatření se stejnou účinností nejsou. V řadě zemí střední Evropy se využívají pachové repelenty, nanášejí se ale na montážní pěny, a tím silně znečišťují životní prostředí. Řešením by mohly být materiály vyrobené z biologického odpadu, informovala Technologická agentura.
     Komentáře
  • Deník

    Zemědělství čekají škrty, chce šetřit na dotacích. Odborníci ale kroutí hlavou

    Před 1 měsícem
    Ministerstvo zemědělství se chystá šetřit na platech. Ostatně úspory po jednotlivých resortech vyžaduje šéf státní pokladny Zbyněk Stanjura. Odborníci se ovšem domnívají, že zrovna zemědělství nemá příliš prostor k velkým škrtům, pokud by mělo zůstat konkurenceschopné.
     Komentáře
  • Naše krásná zahrada

    KVÍZ: Ďáblovo oko nebo hadí truňk. Otestujte se, jak se vyznáte v lidových názvech známých bylin

    Před 1 měsícem
    Lidová pojmenování rostlin, především těch divoce rostoucích, nám může pořádně zamotat hlavu. Málokdo totiž ví, co za bylinu se skrývá pod názvem hadí truňk nebo třeba vraní chléb. Nějaký název můžeme zaslechnout od našich babiček nebo třeba v pohádkách, kde se vyskytují báby kořenářky.
     Komentáře
  • Epeníze

    V roce 2022 si Češi odnesli z lesa bohatství za miliardy

    Před 1 měsícem
    Houbaření nebo sbírání borůvek jsou oblíbené činnosti Čechů. Kdo by rád alespoň občas nezašel s košíkem do lesa hledat houby, které mu potom budou v kuchyni vonět ještě v zimě? Je však také zajímavé podívat se na to, jakou cenu vlastně mají plody lesa, které si nosíme domů. Rok 2022 byl v tomto ohledu rekordní a Češi si v lese nasbírali doslova miliardy.
     Komentáře
  • Ekolist

    V národním parku České Švýcarko se narodilo minimálně pět vlčat

    Před 1 měsícem
    V národním parku České Švýcarsko se narodilo minimálně pět vlčat. Správcům parku se je podařilo na kameru zachytit při jejich hře, video zveřejnili na na sociálních sítích.Vlci se objevují na Děčínsku v posledních letech. První reprodukci vlků obecných v Českém Švýcarsku v novodobé historii doložili vědci z České zemědělské univerzity (ČZU) na podzim roku 2021.
     Komentáře
  • iRozhlas

    VIDEO: V Českém Švýcarku se narodilo minimálně pět vlčat. Správci parku je natočili na kameru

    Před 1 měsícem
    V národním parku České Švýcarsko se narodilo minimálně pět vlčat. Správcům parku se je podařilo na kameru zachytit při jejich hře, video zveřejnili na sociálních sítích. Vlci se objevují na Děčínsku teprve v několika posledních letech. První reprodukci vlků obecných v Českém Švýcarsku v novodobé historii doložili vědci z České zemědělské univerzity (ČZU) na podzim roku 2021.
     Komentáře
  • České noviny

    V národním parku České Švýcarko se narodilo minimálně pět vlčat

    Před 1 měsícem
    V národním parku České Švýcarsko se narodilo minimálně pět vlčat. Správcům parku se je podařilo na kameru zachytit při jejich hře, video zveřejnili na na sociálních sítích.Vlci se objevují na Děčínsku v posledních letech. První reprodukci vlků obecných v Českém Švýcarsku v novodobé historii doložili vědci z České zemědělské univerzity (ČZU) na podzim roku 2021.
     Komentáře
  • Super

    Poslední trojice finalistů Muže roku: Soutěží mediální poradce, obchodní ředitel i student úspěšný v beach volejbalu

    Před 1 měsícem
    Představujeme poslední trojici finalistů soutěže krásy Muž roku, jejíž finále proběhne poslední srpnový víkend v náchodském divadle. A zrovna tito tři pánové jsou důkazem toho, že se do soutěže nehlásí jen samí fitness trenéři.
     Komentáře
  • Ekolist

    Jaké jsou klíčové faktory pro ochranu lesní biodiverzity ve střední Evropě?

    Před 1 měsícem
    Biodiverzita zahrnuje rozmanitost života na všech jeho úrovních, od genů, přes druhy organismů, až po pestrost ekosystémů a ekologických vztahů. Kromě vnitřní hodnoty života a jeho rozmanitosti je důležité, že biodiverzita je zjevně nepostradatelná pro existenci člověka a z více důvodů, včetně antropocentrických, je proto nezbytné ji chránit. V lesích žije asi 80 % všech suchozemských druhů organismů, jsou tak klíčovým nositelem pevninské biodiverzity.
     Komentáře
  • Karlovarská Drbna

    Karlovarský kraj chce požádat o dotaci na inovační centrum, stát má 635 milionů korun

    Před 1 měsícem
    Karlovarský kraj chce v září podat žádost o evropskou dotaci na Karlovarské inovační centrum (KIC). Investice do rozvojového centra, které má propojovat firmy s výzkumnými a vývojovými pracovišti, má činit 635 milionů korun a z větší části má být financována z Fondu Spravedlivá transformace. S podáním žádosti musí ještě souhlasit krajské zastupitelstvu, a to patrně v září, řekl krajský radní Patrik Pizinger (Místní).
     Komentáře
  • Faei

    Češi by si letos mohli z lesů odnést houby za více než pět miliard korun

    Před 1 měsícem
    Díky deštivému počasí, které v Česku panuje už od posledního červencového týdne, je nyní pravděpodobnost růstu hub na drtivé většině území ČR vysoká, nebo dokonce velmi vysoká. Vyplývá to z pondělních údajů Českého hydrometeorologického úřadu.
     Komentáře
  • TN

    MAPA: Houby rostou skoro všude. Češi v jejich sbírání trhli rekord

    Před 1 měsícem
    Přišla jedna z nejlepších chvil pro cestu do lesa na houby. Skoro na celém území je totiž nyní velká pravděpodobnost, že porostou. Loni Češi trhli rekord a z lesa si jich odnesli skoro 25 tisíc tun za 5,2 miliardy korun.
     Komentáře
  • Newstream

    Lukáš Kovanda: Kilogram hub je nejdražší v historii. Houbaři mohou nasbírat miliardy

    Před 1 měsícem
    Nynější deště přejí houbám, lidé v Česku by si jich letos mohli z lesů odnést za více než pět miliard korun. Kilogram hub je letos nejdražší v historii, vyjde na 220 korun – na rok 2013, tak zlý pro pojišťovny, ale celkový sběr hub a jejich cena stačit nebudou.
     Komentáře
  • Příbram

    Lidé loni v lesích nasbírali téměř 39.000 tun lesních plodů, nejvíce hub

    Před 1 měsícem
    Průměrně navštívil každý Čech loni les téměř sedmatřicetkrát.
     Komentáře
  • Ekolist

    Je potřeba počítat s tím, že lesní požáry nám v Evropě zničí víc lesů než kůrovec, říká lesník Aleš Erber

    Před 1 měsícem
    Loňský lesní požár v Národním parku České Švýcarsko se zapsal do historie. Plyne z něj nějaké ponaučení pro lesníky? O tématu lesních požárů jsme si povídali s lesním hospodářem a pracovníkem České zemědělské univerzity Alešem Erberem.
     Komentáře
  • České noviny

    T-Mobile loni v Česku zvýšil čistý zisk o 13 procent na 7,04 miliardy Kč

    Před 1 měsícem
    Operátor T-Mobile loni v Česku zvýšil čistý zisk o 13 procent na 7,04 miliardy korun. Výnosy vzrostly meziročně téměř o pět procent na 31,2 miliardy korun. Výsledky ovlivnil vojenský konflikt na Ukrajině i zdražování vstupů. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.
     Komentáře
  • Budějcká Drbna

    Sbírka vynesla na přípravu fotografického atlasu rostlin více než 670 tisíc korun

    Před 1 měsícem
    Tříměsíční sbírka vynesla od dárců na přípravu fotografického atlasu rostlin více než 670 tisíc korun. Výnos zajistil vědeckému týmu, který publikaci dává dohromady, peníze na další práci. Jde o první kompletní fotografický atlas rostlin v ČR. Obsahovat by měl více než 3000 druhů. Fotoatlas připravují vědci z Jihočeské univerzity, brněnské Masarykovy univerzity, olomoucké Univerzity Palackého nebo České zemědělské univerzity a botanického ústavu Akademie věd.
     Komentáře
  • Můj chlupáč

    Oční červ nebo vlasovec psí. Veterinář varuje před riziky pro psa během dovolené za hranicemi

    Před 1 měsícem
    Na zahraniční dovolenou s sebou stále více Čechů bere i čtyřnohé mazlíčky. Kromě psů a koček si ale zpět do Česka často přiváží i nezvané hosty v podobě parazitů. Ti mohou zvířata, a dokonce i jejich majitele, smrtelně ohrozit. Podle veterinářů by měli lidé svá zvířata před cestou chránit antiparazitiky a po návratu z dovolené je nechat preventivně vyšetřit.
     Komentáře
  • Ekonews

    100 reportů udržitelnosti na jednom místě a na jedno kliknutí. Od ČEZ, Lidlu i Kofoly

    Před 1 měsícem
    Platforma Reportyudrzitelnosti.cz obsahuje po osmi měsících fungování sto reportů udržitelnosti neboli ESG reportů.Na jednom místě tak kdokoliv může procházet zprávy firem z různých oborů na českém trhu od Lidlu přes Kofolu či Skansku až po Průša Research.
     Komentáře
  • Runwayonline

    Tip na výlet: Mělník, Kutná Hora, Karlštejn aneb za vínem do středních Čech

    Před 1 měsícem
    Víno z Čech sice není tolik známé jako to moravské, má ale svou tradici, která sahá hluboko do historie. Ve středních Čechách se je mnoho zajímavých míst, kde se dá nejenom ochutnat dobré víno, ale udělat si výlet. Kam tedy vyrazit?  Vinařská oblast Čechy se dělí na dvě vinařské podoblasti – Litoměřickou a Mělnickou.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Expert: Pro velké pivovary je vzdělaný zákazník nejhorší, tupý konzument nic neřeší

    Před 1 měsícem
    Přestože mají minipivovary na celkovém prodeji piva v Česku stále jen minimální podíl, zásadně změnily celý trh.
     Komentáře
  • InRybář

    Rybáři ostře reagují na dopis „o bolesti ryb“: dílo „ultra zeleného“ spolku

    Před 1 měsícem
    Na nedávno zveřejněný otevřený dopis skupiny vědců z České zemědělské univerzity v Praze reagoval také ČRS.
     Komentáře
  • Radiožurnál

    Hrozba lesních požárů v Česku dál poroste. Nejrizikovější oblastí je jižní Morava, upozorňuje expert

    Před 1 měsícem
    V Česku v posledních letech výrazně roste počet lesních požárů. Jak by na to měli reagovat majitelé lesů? Jakou roli může v prevenci a zvládání lesních požárů hrát stát? A které tuzemské oblasti jsou nejrizikovější? Na otázky Tomáše Pancíře odpovídal Aleš Erber, lesnický poradce, správce lesních majetků a expert České zemědělské univerzity na klimatickou změnu.
     Komentáře
  • Dvacet minut Radiožurnálu

    24 min

    Podcast
    Hostem Aleš Erber, lesnický poradce, správce lesních majetků a expert České zemědělské univerzity na klimatickou změnu

    Před 1 měsícem

    ·

    24 minut

    Proč v Česku v posledních letech výrazně roste počet lesních požárů? Jak by na to měli reagovat majitelé lesů? Jak daleko je příprava státní koncepce prevence a zvládání lesních požárů? A v jakém stavu vlastně jsou české lesy po obdobích sucha a kůrovcových kalamit? Moderuje Tomáš Pancíř.
     Komentáře
  • TN

    Ryby cítí bolest. Ochránci a biologové žádají zákaz rybolovu na živou nástrahu

    Před 1 měsícem
    Ochránci zvířat a biologové požadují po ministrovi zemědělství, aby podpořil zákaz rybolovu na živou nástražní rybu. Takový způsob lovu je prý barbarský a ryby napíchnuté na háček prožívají podle odborníků dlouhé minuty bolesti a strachu. Úředníci z resortu zemědělství si to ale nemyslí. Až když se o téma začala zajímat TV Nova, změnili názor.
     Komentáře
  • InRybář

    Piráti chtějí zákaz lovu na živé nástražní rybičky, napsala poslankyně

    Před 1 měsícem
    Mezi rybářskou veřejností v posledních dnech rezonuje otevřený dopis ministru zemědělství od vědců z České zemědělské univerzity v Praze.
     Komentáře
  • Radiožurnál

    Odpolední publicistika: Evakuace turistů z Rhodosu. Úpravy konsolidačního balíčku. Spory o obilné dohody

    Před 2 měsíci
    Jaké komentáře provázejí v Řecku postup místních úřadů a hasičského sboru při evakuaci zahraničních turistů a zásahu proti rozsáhlým požárům na ostrově Rhodos? Jaké možné úpravy tzv. ozdravného balíčku projednávají v těchto chvílích špičky české vládní koalice? Do jaké míry se států EU dotýkají spory kolem obilných dohod Ukrajiny a Ruska? A může EU výrazněji pomoci Kyjevu s vývozem zemědělských komodit? Poslechněte si odpolední publicistiku s Vladimírem Krocem.
     Komentáře
  • Novinky

    Ryby cítí bolest, říkají vědci a chtějí zákaz lovu na živou rybku

    Před 2 měsíci
    Biologové a ochránci zvířat píšou ministru zemědělství Marku Výbornému (KDU-­ČSL), aby zakázal nastražování živých rybek při sportovním rybolovu. Živé rybky menší velikosti často používají rybáři k lovu dravých ryb, především štik a sumců. Podle expertů je už prokázáno, že ryby cítí bolest, a takový způsob lovu je podle nich trýznivý.
     Komentáře
  • Komora Plus

    Jak marketingové firmy hledají talenty na vysokých školách

    Před 2 měsíci
    Marketing patří v Česku k nejpopulárnějším oborům na trhu. Z nejnovějších dat portálu Startupjobs.cz vyplývá, že hned po vývojářích láká tato práce druhý nejvyšší počet lidí. Proto není divu, že firmy i marketingové agentury mapují školní terén a snaží se podchytit nadané talenty včas.
     Komentáře
  • InRybář

    Konec lovu na živé nástražní rybičky? Vědci vyzvali ministra k zákazu

    Před 2 měsíci
    Mezi rybářskou veřejností rezonuje otevřený dopis ministru zemědělství, který zveřejnili vědci na portálu Ekolist.
     Komentáře
  • Novinky

    Na Slovensku žije až 1275 medvědů

    Před 2 měsíci
    Vědci Karlovy univerzity a České zemědělské univerzity odhadují počet medvěda hnědého na Slovensku na 1012 až 1275 jedinců. Výsledky studie v úterý zveřejnila slovenská státní ochrana přírody.
     Komentáře
Reklama