Zavřít
K. H. Frank

K. H. Frank

Nejnovější články na Seznamu na téma K. H. Frank
  • Květa Houšková
    naSeznam Médium

    Heydrichova manželka Lina věřila, že se do Čech vrátí. Zřídila si tu svůj soukromý pracovní tábor

    Před 10 dny
    Brzy po manželovi v Čechách tragicky přišla i o syna, přesto si to u nás Lina Heydrichová zamilovala a naivně věřila, že se sem zanedlouho po skončení války opět vrátí.
     Komentáře
  • TV Polar

    Před 80 lety nacisté popravili 5 odbojářů v Lískovci u Frýdku-Místku

    Před 23 dny
    V Lískovci si připomněli 80 let od smutné události, kterou byla poprava pěti odbojářů u vlakové trati. Gestapo se tehdy mstilo za atentát na německý vlak převážející munici. Pietního aktu se zúčastnili i rodinní příslušníci popravených.
     Komentáře
  • Čtidoma

    Na popravu se prodávaly vstupenky: Jednookého masového vraha pověsil pražský opilec Nenáhlo

    Před 1 měsícem
    Dne 7. srpna 1945 přistál na letišti v Praze K. H. Frank, aby pykal za své činy. Byl odpovědný za Lidice, Ležáky i popravy odbojářů. Sudetský Němec SS-Gruppenführer Karl Hermann Frank skončil na šibenici pankrácké věznice. Na jeho popravu na dvoře Pankrácké věznice se přišlo podívat kolem pěti tisíc lidí.
     Komentáře
  • Náš region

    V Muzeu Policie je výstava k výročí popravy čtyř četníků – odbojářů

    Před 1 měsícem
    Všichni čtyři příslušníci původně československého četnictva byli počátkem roku 1943 postupně zatčeni gestapem pro odbojovou činnost a po zásahu K. H. Franka a Heinricha…
     Komentáře
  • Prima Zoom

    Smutný osud Adiny Mandlové: Život zapomenuté prvorepublikové hvězdy zničily pomluvy

    Před 2 měsíci
    Patřila k největším hvězdám československého filmu, po válce ji ale čekal strmý pád. Zapomenutá a opuštěná Adina Mandlová zemřela 16. června 1991.
     Komentáře
  • Lifee

    Osudná noc v Lidicích. Nacistická komanda neměla slitování, zapalovala domy, vykopávala rakve a přeživší popravila

    Před 3 měsíci
    Každý rok si z devátého na desátého června připomínáme vyhlazení vesnice Lidice, k němuž došlo po atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Jak na tento fakt zareagoval Vůdce? A co se během oné osudné noci v Lidicích odehrávalo?
     Komentáře
  • Plzeňská Drbna

    Rok po smrti kata českého národa Heydricha zažila Plzeň velmi ostudné veřejné shromáždění. Přihlížely mu i tisíce Čechů

    Před 4 měsíci
    Přesně před 80 lety zažívalo město Plzeň své nejtemnější období, na které ovšem nelze zapomínat. 30. května 1943 začala v 11 hodin před Městským divadlem v Plzni slavnost přejmenování Klatovské třídy na Reinhard – Heydrich Strasse s osobní účastí státního sekretáře SS K. H. Franka. Slavnosti se zúčastnilo mimo jiné i 5000 vybraných škodováků, zejména z řad dělníků. Stalo se tak rok po smrti kata českého národa Heydricha, který zemřel po úspěšném atentátu.
     Komentáře
  • Paměť národa

    V ženském koncentračním táboře Svatava se křižovaly trasy několika pochodů smrti

    Před 4 měsíci
    Německo už vědělo, že válku prohrává, smrtící soukolí koncentračních táborů ale běželo dál. Dokladem toho byla i Svatava u Sokolova, kde nacisté roku 1944 postavili ženský koncentrační tábor. Sedmého května jsme si připomněli 78. výročí jeho osvobození.
     Komentáře
  • Česko živě

    Konečné řešení české otázky: Měli jsme zmizet, nebo se stát Němci

    Před 4 měsíci
    Československý národ si svoji nezávislost moc dlouho neužil. Jen 21 let jsme se mohli chlubit samostatným státem. V roce 1939 po nacistické okupaci nebyly v ohrožení jenom hranice na mapě, ale hlavně národ jako takový. Adolf Hitler chtěl vytvořit čistou árijskou rasu a Češi v ní neměli hrát jen vedlejší roli. Co chtěl dělat s naší krví?
     Komentáře
  • OnlyU

    Adina Mandlová strávila 3 měsíce za mřížemi. Po propuštění se dočkala omluvy v novinách

    Před 5 měsíci
    Adina Mandlová byla slavná česká herečka. Dodnes je známá z filmů pro pamětníky. Ve své době bývala ikonou. V životě si však prošla také řadou problémů. Mimo jiné se musela potýkat s pobytem ve vězení. Zdroj
     Komentáře
  • Za Plzní

    Rokycany si připomenou 78. výročí osvobození

    Před 5 měsíci
    Po třech letech se uskuteční v Rokycanech na den přesně po 78 letech Oslavy osvobození. Oslavy ve městě, kde se setkaly americká a ruská armáda, jsou přichystány s bohatým programem na neděli 7. května 2023 odpoledne. Kompletní program se uskuteční v největším nestátním vojenském muzeu v České republice. Program je zaměřen především na děti, nebudou ale chybět ani ukázky vojenské techniky, Policie ČR či překvapení ze vzduchu.
     Komentáře
  • Česko živě

    Kolaborantka s nacisty a milenka K. H. Franka? Život Adiny Mandlové je stále plný otázek

    Před 5 měsíci
    Hvězda stříbrného plátna a sex symbol 30. let okouzlovala inteligencí a krásou. Byla však schopná díky lehkovážnému stylu života zamotat se do tak kontroverzních vztahů, že se s jejím jménem velmi významně spojuje slovo kolaborace. Kdo byla Adina Mandlová a stala se doopravdy milenkou K. H. Franka?
     Komentáře
  • Paměť národa

    K. H. Frank ho chtěl nechat zastřelit. On proti němu pak svědčil

    Před 6 měsíci
    Kuneš Sonntag pomáhal přesvědčit ministra Zdeňka Nejedlého o obnovení univerzity na Moravě. Předtím ho za organizování pohřbu Jana Opletala, Kunešova kamaráda, málem zastřelili, pak si prožil věznění v koncentračním táboře Sachsenhausen.
     Komentáře
  • Novinky

    Ďáblický hřbitov. Je tu Kubiš a Gabčík?

    Před 6 měsíci
    Hledání ostatků Jozefa Gabčíka, Jana Kubiše a dalších parašutistů, kteří zabili nacistického zločince Reinharda Heydricha, se dostává do dalšího dějství. Do letitých sporů nadšenců, kteří se odmítají smířit s tím, že na Ďáblickém hřbitově v Praze leží kosti národních hrdinů promíchané s ostatky jejich vrahů v čele s popraveným K. H. Frankem, a skeptických historiků se zapojili i politici.
     Komentáře
  • iRozhlas

    Archiváři objevili dosud neznámé nahrávky z procesu s K. H. Frankem. Je na nich i Milada Horáková

    Před 6 měsíci
    Archiváři Českého rozhlasu objevili dosud neznámé záznamy z procesu s Karlem Hermannem Frankem, někdejším nacistickým německým státním ministrem pro Čechy a Moravu a válečným zločincem zodpovědným mimo jiné za vypálení Lidic. Zrestauroval je mistr zvuku Miloslav Turek.
     Komentáře
  • Radiožurnál

    „Frank, to jsou Lidice!“ Archiv Českého rozhlasu digitalizoval proces s K. H. Frankem

    Před 6 měsíci
    Archiv Českého rozhlasu dokončil digitalizaci zvukových záznamů z procesu s K. H. Frankem. Jedinečný materiál z fondů Archivu Českého rozhlasu dokumentuje na ploše více než 82 hodin průběh události, která v roce 1946 vedla k odsouzení k smrti někdejšího státního ministra Protektorátu Čechy a Morava. Poslechněte si unikátní záznamy.
     Komentáře
  • Česko živě

    Poprava K. H. Franka byla společenská událost. Lístky šly na dračku

    Před 7 měsíci
    Konec druhé světové války přinesl mnoho momentů pomsty na nenáviděném nacistickém nepříteli. V období bez pravidel zemřelo mnoho nevinných Němců, ale po strastiplné druhé světové válce se jen těžko podobným excesům mohlo zabránit. V případě popravy Karla Hermanna Franka však dějiny pokročily o jeden rok po válce, ale nenávist vůči symbolu okupace byla stále v živé paměti. Jak vypadala pankrácká poprava nacistického zločince?
     Komentáře
  • Paměť národa

    Tábory smrti v SSSR, Praha 1933. Autor první zprávy o lágrech byl pak vyhoštěn

    Před 7 měsíci
    Čtyřicet let před Solženicynem vydal bývalý čekista N. I. Kiselev knihu předjímající slavné Souostroví Gulag. Zprávu o lágrech na Soloveckých ostrovech v roce 1938 nechal vydat i K. H. Frank. Je tak dokumentem třídní a rasové nenávisti obou totalit 20. století.
     Komentáře
  • Prima Zoom

    Kat českého národa byl ambiciózní zrůda bez soucitu. Jeho popravu sledovalo 5000 lidí

    Před 8 měsíci
    K. H. Frank je přímo odpovědný za vyhlazení Lidic a nekonečnou řadu poprav českých vlastenců. Když válka skončila, došlo i na něj.
     Komentáře
  • Deník

    Hrdinové vedle zločinců. Lidé žádají exhumaci těl z hromadných hrobů v Ďáblicích

    Před 9 měsíci
    Je to místo, jaké jinde v Česku nemá obdoby. A zrcadlí se v něm smutné dějiny 20. století. Na Ďáblickém hřbitově v Praze jsou na sobě v hromadných hrobech už desítky let společně uloženi národní hrdinové i váleční zločinci. Ostatky osobností, jakými byli parašutisté Jan Kubiš, Josef Gabčík nebo Alfréd Bartoš, leží neoznačené a pomíchané ve společných šachtách vedle ostatků nacistických zločinců, jakým jsou Karl Hermann Frank a (patrně) i symbol kolaborace Emanuel Moravec. Vedle nich jsou pak těla obětí komunistické zvůle.
     Komentáře
  • Zaostřeno

    25 min

    Podcast
    Je Francie zemí vína nebo už se o ní dá mluvit i jako o zemi piva?

    Před 10 měsíci

    ·

    25 minut

    Konkurují si tyto dva nápoje? A jaký je vůbec historický vztah Francouzů k alkoholu? Téma pro pořad Marie Sýkorové. 
     Komentáře
  • iRozhlas

    Barbarský řev, bouchání a bití. Studenti na záznamech popisují, jak nacisté zavřeli vysoké školy

    Před 10 měsíci
    17. listopadu roku 1939 vtrhli němečtí vojáci na vysokoškolské koleje v Brně, Praze a Příbrami. Pozatýkali přes 1200 studentů. Většina z nich skončila v koncentračních táborech. Nacisté tak reagovali na pohřeb studenta medicíny Jana Opletala o dva dny dříve, který se změnil v celonárodní protiokupační demonstraci.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Ďáblický hřbitov je ostudným smetištěm českých dějin. Hrdinové tam leží v jámách

    Před 1 rokem
    V Ďáblicích spočívají ostatky odbojářů z druhé světové války spolu s jejich vrahy, zrádci a dalšími nacistickými zločinci popravenými po válce.
     Komentáře
  • Patriot magazín

    Archivy vydaly svědectví – úředníkem vítkovické radnice byl i K. H. Frank

    Před 1 rokem
    ​Na Dni Vítkovic!!! byla v pátek 9. září představena publikace s názvem Vítkovická radnice – cihelná architektura mezi novogotikou, secesí a železem, jež detailně mapuje 120letou historii vítkovického radničního objektu.
     Komentáře
  • Aktuálně

    "Hitler vás vede do zkázy, vaše říše bude sražena," nedala se první popravená Češka

    Před 1 rokem
    Inka Bernášková spolu se svým otcem Vojtěchem Preissigem byla výraznou osobností českého odboje. Obstála i při mučení. Nacisté oba zavraždili.
     Komentáře
  • Forum 24

    Parašutisté z Anthropoidu na hřbitově v Ďáblicích patrně neleží

    Před 1 rokem
    Letos v létě se zrodila petice požadující exhumaci šachtových hrobů v Ďáblicích, kde by měli být pohřbeni Josef Gabčík a Jan Kubiš, hrdinové, kteří odstranili Reinharda Heydricha, a identifikaci ...
     Komentáře
  • Temná doba

    Alkoholik a násilník. Popravčí nacistických zločinců a K. H. Franka skončil v uranových dolech

    Před 1 rokem
    Proslavil popravou Karla Hermanna Franka. Byl pro své povolání jako zrozený - násilník, kterého se lidské utrpení moc nedotýkalo. Rád holdoval alkoholu a měl za sebou i nějakou tu kriminální minulost. Vězení si před i po popravčí kariéře vyzkoušel několikrát. Celý jeho život ho provázel alkohol, který se mu stal osudným. Slavný kat se upil k smrti.
     Komentáře
  • Radiožurnál

    Po štěchovickém pokladu pátrají dobrodruzi i seriozní badatelé. A v románu i spisovatel Jarchovský

    Před 1 rokem
    Štěchovický poklad by měl ukrývat jak zlato, tak i tajné dokumenty o německých zbraních a další cennosti. Už desítky let po něm pátrají na pravém břehu Vltavy nedaleko Prahy dobrodruzi i seriózní badatelé. Na poklad se zaměřil i spisovatel Zdeněk Jarchovský v románu Štěchovická stěna. A tak místo nedaleko Hradišťka zaujalo i nás v seriálu Česko mezi řádky.
     Komentáře
  • Magazín

    Heydrichův zámek se otevřel veřejnosti, a to zcela výjimečně

    Před 1 rokem
    Ke konci května se připomíná jeden z nejodvážnějších činů naší historie, a sice atentát na říšského protektora Reinharda Heydricha. Při letošních vzpomínkových akcích se mimořádně otevřelo i jeho sídlo.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Podcast: Ten, který ukrýval Heydrichovy katy v kryptě

    Před 1 rokem
    Nechtěnou poctu charakteru Vladimíra Petřeka vzdal nacista K. H. Frank: "Má-li český národ zůstat živ, nesmí se stát národem takovýchto Petřeků."
     Komentáře
  • TN

    Od vyhlazení Lidic uplynulo 80 let. Nacisty k nim dovedl milostný dopis

    Před 1 rokem
    Za likvidaci zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha se nacisté Československu pomstili vražděním nevinných lidí. Uplynulo 80 let od vyhlazení středočeské vsi Lidice, při kterém přišlo o život 192 mužů, 60 žen a 88 dětí. Němce do obce zavedl milostný dopis. Připomínce tragické události se budeme věnovat i ve speciálním vysílání na TN LIVE.
     Komentáře
  • Forum 24

    Noc utrpení a hrůzy v Lidicích. Běsnění kvůli Heydrichově smrti spustil nevinný dopis

    Před 1 rokem
    Šetření atentátu, vypsaná odměna ani tvrdé represe nepřinášely žádné výsledky. Až se 3. června 1942 objevil dopis v továrně Jaroslava Pály. V něm stálo: „Drahá Aničko! Promiň, že Ti píši tak pozdě, a snad mě pochopíš, neboť víš, že mám mnoho starostí. Co jsem chtěl udělat, tak jsem udělal. Onoho osudného dne jsem spal někde na Čabárně. Jsem zdráv, na shledanou tento týden, a pak už se neuvidíme. Milan.“ Dopis byl adresován dělnici Anně Maruščákové, která se kvůli nemoci v práci toho dne nenacházela. Továrník, který poštu přečetl, se s obavou, že se jedná o provokaci ze strany Němců, rozhodl dopis předat četníkům, z četnické stanice poté putoval přímo na kladenské gestapo.
     Komentáře
  • fZone

    Historické události tohoto týdne – vypálení Lidic i Den D – Stalo se

    Před 1 rokem
    V dnešním díle si připomeneme události z druhé světové války. V roce 1942 byla vypálena a srovnána se zemí obec Lidice. Odehrálo se také vylodění v Normandii, což přineslo osvobození Francii a poté i západní Evropě.
     Komentáře
  • Extra

    Lidice: Jak moc filmové drama odpovídá hrůznému nacistickému zvěrstvu

    Před 1 rokem
    10. června roku 1942 došlo pod falešnou záminkou k vyhlazení české obce Lidice. Příkaz vydal tehdejší státní tajemník Úřadu říšského protektora Karl Hermann Frank. O život přišlo 340 obyvatel obce - muži, ženy i děti. O této hrůzné události pojednává film Lidice z roku 2011.
     Komentáře
  • Forum 24

    Teror a popravy. Druhé stanné právo po atentátu na Reinharda Heydricha

    Před 1 rokem
    Bezprostředně po atentátu bylo vyhlášeno na celém území Protektorátu Čechy a Morava druhé stanné právo, které známe také pod označením heydrichiáda. Na dopadení pachatelů byla vypsána odměna deset milionů korun a nastaly tvrdé represe na obyvatelích. Kontroly probíhaly na ulicích, ve vlacích a také v pražských bytech. Mezitím se podařilo parašutistům z různých skupin postupně ukrýt v kryptě pravoslavného kostela sv. Cyrila a Metoděje.
     Komentáře
  • Dotyk

    Co se stalo s ženou a dětmi K. H. Franka po jeho ostudné veřejné popravě?

    Před 1 rokem
    Patřila mezi nejpůvabnější „německé paničky". Karola Franková, vystudovaná lékařka pocházející z česko-německé rodiny, vypadala vždy reprezentativně a chovala se mile. Bylo až k neuvěření, že mohla sdílet manželství s někým tak krutým, jako byl K. H. Frank. Muž, který nařídil vypálení Lidic a Ležáků.
     Komentáře
  • iRozhlas

    Čtyři dny po atentátu. Himmler dorazil před 80 lety do Prahy zkontrolovat Heydrichův zdravotní stav

    Před 1 rokem
    Čtyři dny po atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha přijíždí do Prahy šéf SS a gestapa Heinrich Himmler. V nemocnici navštíví zraněného Heydricha, a poté odjede do Panenských Břežan za jeho manželkou. Dění z 31. května 1942 vám přinášíme v dalším díle deníku z protektorátu.
     Komentáře
  • Armádní Zpravodaj

    Muž, který údajně vydal rozkaz k vypálení Lidic. Na popravu Karla Hermanna Franka si lidé kupovali vstupenky

    Před 1 rokem
    Ať už šlo o demonstrace studentů na podzim roku 1939, potlačování odboje či o mstu za smrt Reinharda Heydricha, přezdívkou Krvavý pes se Frankovi neříkalo jen tak.
     Komentáře
  • Lifee

    80 let od atentátu na Heydricha: Dopustil se jedné osudné chyby, která ho stála život

    Před 1 rokem
    Atentát na Reinharda Heydricha se uskutečnil 27. května 1942 v pražské Libni, šlo o akci Jozefa Gabčíka a Jana Kubiše, která dostala krycí jméno Operace Anthropoid. Jak to probíhalo z pohledu samotného říšského protektora Heydricha? A jak vypadaly jeho poslední chvíle s rodinou?
     Komentáře
  • Náš region

    Před 76 lety si spravedlnost konečně našla i nacistického zločince v protektorátu

    Před 1 rokem
    Muž, který stál většinou v závětří, ale za vraždy stovek až tisíců Čechů je stejně zodpovědný jako například Reinhard Heydrich. Za vyvraždění Lidic dostal po…
     Komentáře
  • Čtidoma

    Nenalezený nacistický poklad u řeky Sázavy. Státní bezpečnost mučila svědky, nadšenci hledají marně

    Před 1 rokem
    Když už si nacisté v roce 1945 uvědomovali, že válka nedopadne tak, jak si představovali, tak museli rychle jednat. Všechny poklady, tajné dokumenty a předměty, které jsou zahaleny legendami, údajně uložili do těžko přístupných štol kousek za Prahou. Někteří po štěchovickém pokladu dodnes pátrají.
     Komentáře
  • Čtidoma

    Hlad po nacistické krvi. Na popravu K. H. Franka se prodaly všechny lístky na dvůr pankrácké věznice

    Před 1 rokem
    Konec druhé světové války přinesl mnoho momentů pomsty na nenáviděném nacistickém nepříteli. V období bez pravidel zemřelo mnoho nevinných Němců, ale po strastiplné druhé světové válce se jen těžko podobným excesům mohlo zabránit. V případě popravy Karla Hermanna Franka však dějiny pokročily o jeden rok po válce, ale nenávist vůči symbolu okupace byla stále v živé paměti. Jak vypadala pankrácká poprava nacistického zločince?
     Komentáře
  • Patriot magazín

    Ostravu za války ničily desítky bombardování, nálezy pum nejsou neobvyklé

    Před 1 rokem
    ​Ostrava byla jako průmyslové město, které za druhé světové války dodávalo ocel a uhlí nacistickému Německu, cílem mnoha bombardování.
     Komentáře
  • Hlídací pes

    Lubomír Vejražka: Kdy ještě bojovat a kdy už ne? Význam beznadějného boje pro budoucnost

    Před 1 rokem
    KOMENTÁŘ. Vnímám hlasy radící Ukrajincům, ať se raději vzdají a přistoupí na své odzbrojení, na neutralitu. Ušetří tím životy civilistů a bohatství země. Rozumím, je to jedna z možných cest. Je však třeba doplnit, že neutralita v očích Putina je to samé jako ustanovení loutkové vlády pod dozorem moskevských komisařů, uvěznění desetitisíců Ukrajinců, mučení oponentů, „lidové“ soudy,
     Komentáře
  • Aktuálně

    Vystavovat se zatím nebude, není místo. Muzeum dostalo Audi od Pavla Rychetského

    Před 1 rokem
    Předseda Ústavního soudu ČR Pavel Rychetský věnoval pražskému Národnímu technickému muzeu své třináct let staré Audi A8 L.
     Komentáře
  • ArmyWeb

    Jak vznikla tradice uctívání hrobu neznámého vojína

    Před 1 rokem
    Tradice uctívání hrobu neznámého vojína vznikla po skončení bojů první světové války. Britská Komise pro válečné hroby byla tehdy vyslána na bývalá bojiště západní fronty s úkolem exhumovat, identifikovat a řádně pohřbít padlé britské vojáky. Protože však identifikace byla u téměř poloviny těl nemožná, členové komise - sir Fabian Ware a podplukovník Henry Williams - se rozhodli převézt ostatky jednoho z neidentifikovatelných vojáků do Británie.
     Komentáře
  • Náš region

    Premiér protektorátní vlády skončil jako nemocný a bez peněz

    Před 1 rokem
    I přestože byl Richard Bienert ministrem vnitra a předsedou protektorátní vlády, uvažovalo se dokonce i s jeho zapojením do květnového povstání, byl totiž v…
     Komentáře
  • Čtidoma

    Komunistická zrůda Reicin. Muž, kterého musela odstranit vlastní strana

    Před 1 rokem
    Pokud bychom hledali zosobněné zlo, Bedřich Reicin by jistě stál za úvahu. Jeden z nejagilnějších komunistů měl za svůj krátký život na svých rukou krev válečných hrdinů a elity národa. Jeho fanatismus byl natolik přes čáru, že se ho nakonec zbavila vlastní strana. Co ho vedlo k brutálnímu chování a proč ho poslali na šibenici?
     Komentáře
  • Dotyk

    Tragický osud českého kata Nenáhla: Popravil K. H. Franka a potupně zemřel

    Před 1 rokem
    František Nenáhlo byl pověrčivý kat a alkoholik, který zanedbával svoji práci. I přesto se mu ale povedlo poslat do pekel nejen českým národem nenáviděného K. H. Franka. Ten svoji přezdívku „krvavý pes“ získal na základě své krutosti, jež se projevila zejména při likvidaci Lidic a bezcitnou popravou jejich obyvatel, včetně dětí. Velmi prestižní událost – popravu - měl na starost pankrácký kat František Nenáhlo.
     Komentáře
  • Super

    Drby zničily Adině Mandlové život. V téhle slavné veselohře ale klepy prohrály a herečka se radovala z happyendu

    Před 1 rokem
    Myslíte, že důraz na konexe a známosti na nejvyšších místech stvořil předchozí režim? Jste na omylu. Klientelistické vazby jsou staré jako lidstvo samo a česká společnost je znala pochopitelně i v dobách první republiky a za protektorátu. Přesvědčit vás o tom může komedie Přítelkyně pana ministra (1940) s Adinou Mandlovou (✝81), Oldřichem Novým (✝83) a Jaroslavem Marvanem (✝72) v hlavních rolích. Mimochodem, Mandlová a Nový tvořili filmový pár už rok předtím v úspěšné veselohře Kristián.
     Komentáře
  • Forum 24

    Podle právníka Koudelky se demokraté chovají hůře než K. H. Frank a Štrougal

    Před 1 rokem
    Na Parlamentních listech se 22. 10. objevil titulek: „I ten K. H. Frank projevoval nemocnému Háchovi větší respekt. Zmatečný Vystrčilův papír z nemocnice, poukazuje ústavní právník.“ Můžeme se tedy těšit na značně výživnou duševní stravu.
     Komentáře
  • Armádní Zpravodaj

    Kam zmizela manželka kata českého národa K. H. Franka po jeho smrti? Osud ženy říšského protektora opředen tajemstvím

    Před 1 rokem
    Karl Hermann Frank byl popraven 22. května 1946, jeho žena byla v té době již v Sovětském svazu. Jak se tam dostala a co tam dělala?
     Komentáře
  • Dotyk

    Jaký osud čekal ženu a děti říšského protektora K. H. Franka po jeho popravě?

    Před 2 roky
    Když bývalý říšský sekretář K. H. Frank krátce po skončení války zpytoval své svědomí v pankrácké věznici, přál si, aby ho směla navštívit jeho manželka. Vyšetřovatel generál Josef Bartík proti tomu nic neměl, ale narazil na problém: Karolu Frankovou se mu nepodařilo najít. Jako by se do země propadla.
     Komentáře
  • Jihlavská Drbna

    Uvnitř známého, ale tajemného Hrádku. Někdejší školu pro Hitlerjugend nyní využívá policejní prezidium

    Před 2 roky
    Všichni tu budovu znají, ale uvnitř byl málokdo. Řeč je o monumentálním Hrádku, který se rozprostírá v lesoparku Heulos jen pár desítek metrů od panelových domů sídliště Březinova. Stavba, původně určená pro výchovu a vzdělání elitní německé mládeže, nyní slouží policejnímu prezidiu.
     Komentáře
  • Super

    Milovala ho Adina Mandlová, která mu posílala balíčky do koncentráku. Známý herec ji ale po válce drsně odkopl

    Před 2 roky
    Lásku k divadlu dostal Vladimír Šmeral (16. 10. 1903 – 15. 3. 1982) do vínku. A to bylo i důvodem, proč přestoupil z Vyšší průmyslové školy elektrotechnické na dramatické oddělení brněnské konzervatoře, kterou absolvoval v roce 1926. Od počátku své divadelní dráhy byl považován za mimořádný herecký talent.
     Komentáře
  • Čtidoma

    Adina Mandlová uměla žít. Milovala muže, kvůli jednomu se chtěla zabít. Zkrotil ji až homosexuální návrhář

    Před 2 roky
    Patřila k největším českým celebritám filmového plátna za první republiky. Především díky svému talentu i kráse prožila poměrně bujarý život, střídala milence jak na běžícím páse, čekala dítě a vychutnávala si mejdany do ranních hodin.
     Komentáře
  • Dotyk

    Poprava K. H. Franka se zvrhla ve veřejné divadlo. Kat použil rakouskou metodu

    Před 2 roky
    "Krvavý pes" Karl Hermann Frank byl v Československu tak nenáviděn, že se nikdo nechtěl ujmout jeho obhajoby. Pro jeho zločiny neexistovala omluva ani rozumné psychologické vysvětlení. Podepsal celé stohy rozsudků k smrti, zasáhl proti studentům, rozhodl o vypálení Lidic a Ležáků. Trest nejvyšší byl nevyhnutelný.
     Komentáře
  • Náš region

    Petřínská rozhledna. Zdařilá napodobenina, která přežila všechny režimy

    Před 2 roky
    Petřínská rozhledna je stále jednou z nejnavštěvovanějších pražských památek. S pohnutou historií je stále symbolem Prahy, jak by také ne, vždyť odolala ničivému pořáru a poté i samotnému Hitlerovi. Osud nebo náhoda?
     Komentáře
  • Prima Zoom

    Před 30 lety zemřela Adina Mandlová. Život zapomenuté prvorepublikové hvězdy zničily pomluvy

    Před 2 roky
    Patřila k největším hvězdám československého filmu, po válce ji ale čekal strmý pád. Zapomenutá a opuštěná Adina Mandlová zemřela 16. června 1991.
     Komentáře
  • Cestovinky

    Od vypálení Lidic uběhlo 79 let. Obec nedaleko Prahy ale v zapomnění neupadla

    Před 2 roky
    Němci se u nás za války nemazlili s nikým, proces s obyvateli Lidic měl ale pachuť pomsty. Bylo 10. června 1942 a Reinhard Heydrich už byl po smrti.
     Komentáře
Reklama