Největší krásy i těžkosti života popisují pro Vlastu zajímaví lidé. Co rádi jedí, kam rádi utíkají, komu se svěřují? Všetečné otázky jsme nechali na konec.
Tak dychtivě si běžela pro hereckou cenu, až na schodech zakopla... Herečka Jessica Chastain (45) to stejně jako její kolegyně Jennifer Lawrence (32) před deseti lety vzala sportovně a svému faux pas se zasmála.
Talentovaný pan Ripley je americký psychologický thriller z roku 1999, který natočil Anthony Minghella podle stejnojmenného románu Patricie Highsmithové z roku 1955.
Je to 5 let, co tragicky zemřel geniální herec Jan Tříska. Smutnil celý národ, ale velké trápení měl i Jiří Mádl, který ho obsadil do svého tehdy připravovaného filmu Na střeše. V něm už si ale Tříska nezahrál. Kteří další slavní zemřeli v průběhu natáčení?
O životě za zdmi kláštera toho většina lidí moc neví. Filmoví tvůrci se toto zajímavé a trochu tajemné téma snaží divákům přiblížit prostřednictvím děl rozmanitých žánrů – od šílených komedií až po silná sociální dramata. Máte rádi snímky o řádových sestrách?
Poslední film Paula Thomase Andersona je osobní, uvolněnou, ale kompozičně dotaženou kronikou netradičního vztahu dvou mladých lidí. Česká kina ani streamovací služby ho bohužel neuvedly.
Se svou ohnivou barvou vlasů v Hollywoodu vynikají. Ale zdaleka ne všechny slavné krásky se jako zrzky narodily. Víte, kdo se může pochlubit přírodním odstínem a kdo má jen po ruce šikovného kadeřníka?
Film je závěrečnou částí série o Katniss Everdeenové, která se snaží zachránit obyvatele Panemu a zajistit jim budoucnost. V úvodním díle se Katniss vydala místo své sestry bojovat do arény na život a na smrt.
Úspěch knižní série americké spisovatelky Suzanne Collins dával tušit, že se s jejími Hladovými hrami dříve nebo později rozhodně setkáme také na plátně. V roce 2012 se v kinech objevila adaptace prvního dílu trilogie, který pojednává o dystopické budoucnosti, ve které se ze Severní Ameriky stal jeden stát Panem rozdělený do dvanácti krajů, kterým vládne hlavní město Kapitol.
Stručný nástin příběhu a první půlhodina filmu se přitom tváří stejně tuctově jako zmíněný reklamní plakát. Vracíme se na Západ do nelítostných dob, kdy zuří válka Severu proti Jihu, a po krátké dezorientaci způsobené časovým skokem a desetiminutovým hledáním správného sedadla v kině zjišťujeme, že se poněkud netradičně ocitáme právě na straně Jihu.
Mary Daisy Dinkle (Bethany Whitmore/Toni Colette), baculatá osmiletá holčička žijící na předměstí australského Melbourne a Max Horowitz (Philip Seymour Hoffman), velmi obézní čtyřiačtyřicetiletý Žid žijící v pulsujícím New Yorku, trpící Aspergerovým syndromem.
Jeden z nejoriginálnějších amerických scenáristů současnosti nás ve své novince Asi to ukončím opět zavádí do úzkostlivé introspektivní mysli. A dostáváme se hlouběji než kdy dřív.
USA, začátek 50. let. Vojáci po návratu z fronty bojují se svými poválečnými traumaty a snaží se začlenit do běžného života. Jedním z nich je i Freddie Quell (Joaquin Phoenix), který se marně pokouší notnými dávkami vlastnoručně namíchaného alkoholu ovládnout svoje běsy. S každým nervovým výbuchem se propadá stále níž a postupně se stává bezprizorním psancem. Shodou náhod se setkává s charismatickým Lancasterem Doddem (Philip Seymour Hoffman), který je právě se svou oddanou ženou (Amy Adams) a skupinou svých věrných příznivců na cestě do New Yorku, kde hodlá světu představit své nové učení. Lancaster Dodd, svým okolím nazývaný „Mistr“, je Freddieho živelností fascinován a ujímá se jeho „léčby“ podle vlastní teorie, která se má již brzy stát impozantní vírou. Mezi oběma muži vzniká velmi silné a neobyčejné pouto.
Začínajícím scenáristům se říká, ať nepíšou o šílených historkách, které se opravdu staly, protože tomu nikdo neuvěří. Když jde ale o největší tajnou operaci CIA, která navíc pomohla pádu sovětského svazu, prostor pro nedůvěru jaksi není, a to se pak točí samo. Důkazem je snímek Soukromá válka pana Wilsona, který stojí na opravdu neskutečné story.