Legendární Jarda Pávek z Vesničko má středisková alias Stanislav Aubrecht na vrcholu své kariéry onemocněl leukémií. Léčil se dlouhé dva roky v izolaci.
Všichni ji znají jako četařku Babinčákovou z Tankového praporu. Martina Adamcová se však z obrazovek vytratila, když se natrvalo usadila v Kanadě. Tady také našla svou životní lásku a oporu.
Martina Adamcová (59), která se proslavila hlavně jako četařka Babinčáková z oblíbeného filmu Tankový prapor, prožívá velmi bolestivé období. V jednasedmdesáti letech zemřel její kanadský manžel Steve Elliott. Podle informací Blesku podlehl idiopatické plicní fibróze.
Do pořadu Na kafeečko webu Lifee.cz tentokrát přijali pozvání režisér Vit Olmer a herečka Simona Chytrová. Oba se zde rozpovídali o tom, jak vypadá jejich společný život, který trvá úctyhodných 38 let a ze kterého vzešel syn Vít. Syn se však nevydal cestou svých rodičů, ale vystudoval ve Francii politické vědy.
Pozvání do talkshow Na kafeečko tentokrát přijal slavný manželský pár, který od sebe dělí dvacet let, režisér Vít Olmer a kostýmní výtvarnice Simona Chytrová, hvězda filmu Tankový prapor. V rozhovoru s Miluškou Bittnerovou zavzpomínali na své seznámení, na nejznámější filmy, které natočili, a zmínili i syna Víta. Jaké je tajemství jejich spokojeného vztahu, který trvá už 38 let?
Elegantní, důvtipná a upřímná. Herečka, která nezústala jen u herectví – stala se i producentkou, a spolu s partnerem režisérem Vítem Olmerem vytvořili autorské duo. Známe ji z televizních obrazovek i divadelních prken, ale její přínos se čím dál více přesouvá do zákulisí. Hostem talk show Face to Face René Kekelyho byla Simona Chytrová.
Pozvání do talkshow Na kafeečko tentokrát přijal slavný manželský pár, který od sebe dělí dvacet let, režisér Vít Olmer a kostýmní výtvarnice Simona Chytrová, hvězda filmu Tankový prapor. V rozhovoru s Miluškou Bittnerovou zavzpomínali na své seznámení, na nejznámější filmy, které natočili, a zmínili i syna Víta. Jaké je tajemství jejich spokojeného vztahu, který trvá už 38 let?
Tankový prapor byl natočen podle úspěšné knížky a do podvědomí filmových i televizních diváků se dostal v roce 1991. Od té doby ho zhlédly davy diváků všech generací, protože pravdivě vystihuje dobu ne zas tak dávno minulou.
Uplynulo už 33 let od premiéry vojenské komedie Tankový prapor o Dannym Smiřickém a jeho boji s komunistickými oficíry na vojně. Redakce eXtra.cz vyzpovídala představitele Juraje Bamzy Bohdana Tůmu, který popsal natáčení lechtivých scén. Na co nejraději vzpomíná?
Herečka Martina Adamcová se do paměti diváků nesmazatelně vryla jako četařka Babinčáková z Tankového praporu. V roce 1993 se však rozhodla následovat hlas svého srdce a odjet do Kanady za partnerem. Tam ale prožila peklo.
Tankový prapor je plný humorných situací a vtipných hlášek, které české diváky baví již několik desítek let. Otestujte s námi své znalosti ohledně tohoto legendárního filmu.
Neexistuje snad nikdo, kdo by neviděl snímek Tankový prapor. Nebo o něm aspoň neslyšel, případně nečetl literární předlohu. Podívejme se proto na pár zajímavostí o tomto fascinujícím porevolučním snímku.
Roman Skamene na natáčení Tankového praporu vzpomíná rád. Možná i proto, že sám má modrou knížku. Při natáčení se mu ovšem stal i jeden nepříjemný úraz.
Od premiéry legendární komedie Tankový prapor uplynulo již 31 let. Film Víta Olmera nic neztratil na svém kouzlu ani po nesčetných televizních reprízách a pokaždé ho provází zájem diváků. K prvnímu porevolučnímu filmu se váže i několik zajímavostí, o kterých jste možná dosud neměli tušení. Jejich seznam nabízí web ČSFD.cz
Asociace producentů v audiovizi (APA) se rozhodla zhruba po třiceti letech fungování nezávislého filmového producentství v Čechách oceňovat ty, kteří se zasloužili o jeho rozvoj a dosáhli se svými projekty významných úspěchů. Historicky první uvedení do nově otevřené Producentské síně slávy proběhlo během prvního víkendu MFF Karlovy Vary v Grandhotelu Ambassador Národní dům.
Na první pohled herečka Simona Chytrová neztratila nic z půvabů Janinky Pinkasové z filmu Tankový prapor. Milá jemná tvář, hloubavé oči, štíhlá postava, až se nechce věřit, že od natáčení uběhlo víc jak 30 let. A tolik je i jejímu jedinému potomkovi Vítkovi.
Úspěšné filmy 90. let Černí baroni, Tankový prapor, Dědictví aneb Kurvahošigutntag, Šakalí léta, Kolja či Báječná léta pod psa spojuje ve funkci producenta či vedoucího produkce jediné jméno: Jiří Ježek. Ikonu českého producentství ocení Asociace producentů v audiovizi (APA) na 56. ročníku MFF Karlovy Vary v rámci nově otevřené Producentské síně slávy.
Úspěšné filmy 90. let Černí baroni, Tankový prapor, Dědictví aneb Kurvahošigutntag, Šakalí léta, Kolja či Báječná léta pod psa spojuje ve funkci producenta či vedoucího produkce jediné jméno: Jiří Ježek. Ikonu českého producentství ocení Asociace producentů v audiovizi (APA) na 56. ročníku MFF Karlovy Vary v rámci nově otevřené Producentské síně slávy.
Vojín Vata z Ivančic nebo rotný Soudek. Filmové role z Černých baronů a Tankového praporu, které jsou neodmyslitelně spjaté s hercem Milanem Šimáčkem pocházejícím ze Strážnice na Hodonínsku. Také především díky nim zůstává v pamětích diváků. Ve čtvrtek by oslavil šedesáté narozeniny. Šimáček zemřel v září 2018. Deník Rovnost zjišťoval, jak na něj vzpomínají přátelé.
Od premiéry legendární komedie Tankový prapor uplynulo již 31 let. Film Víta Olmera nic neztratil na svém kouzlu ani po nesčetných televizních reprízách a pokaždé ho provází zájem diváků. K prvnímu porevolučnímu filmu se váže i několik zajímavostí, o kterých jste možná dosud neměli tušení.
Byl dětskou hvězdou, ale herectví se vlastně nikdy jako profesi věnovat nechtěl. Přesto Michal Kocourek vystudoval konzervatoř a ještě nějaký čas hrál. Poslední velkou roli měl před jednatřiceti lety ve filmu Tankový prapor. "A pak jednu miniroličku, k níž mě vyhecoval Milan Šteindler, když mi zavolal, jestli bychom si spolu zahráli duo přiblblých policajtů v jeho komedii Díky za každé nové ráno," vzpomínal.
Na společenské akce chodí jen opravdu výjimečně. Roman Skamene (67) už příliš neopouští svou milovanou chatu ve Stradonicích. Kvůli svému kamarádovi Romanu Řehákovi ale udělal výjimku a vyrazil do pražského Obecního domu na vernisáž jeho výstavy photoArt 2022.
Od premiéry filmu Tankový prapor uplynulo letos 30 let. Snímek nic neztratil na svém kouzlu ani po nesčetných televizních reprízách a diváci se k prvnímu porevolučnímu filmu, který vznikl za soukromé peníze, rádi vracejí. S oblíbenou komedií je spojeno několik zajímavostí, o kterých jste možná dosud neměli tušení.
Miroslav Donutil před několika dny oslavil sedmdesáté narozeniny, tak byl čas se ohlédnout za jeho bohatou hereckou kariérou. Nepřekonatelný Sluha dvou pánů, ale také Tankový prapor a Černí baroni jsou jen střípky úspěšné kariéry předního českého herce. Ne všechno se však proměnilo v televizní či seriálový hit. Proč právě Doktor Martin patří k tomu horšímu?
Miroslav Donutil, jeden z nejznámějších českých herců, dnes slaví své sedmdesátiny. K jeho nejslavnějším rolím patří lehce despotický major Šebek z oblíbených Pelíšků, televizní diváci si ho vybaví také jako doktora Martina ze stejnojmenného seriálu. Jako herec mnoha poloh se uplatnil v oblíbených filmových komediích jako je Nuda v Brně a Tankový prapor, dramatech Želary či Fany, v divadelních inscenacích a rozhlasových pořadech i jako moderátor.
Malý vzrůstem, velký aktivitou. Tak to je oblíbený herec Roman Skamene. Má za sebou stovky rolí ve filmech či seriálech a jak doufá, řada dalších ho ještě čeká. Bony a klid, Tankový prapor, Nebát se a nakrást, Princ a chuďas, Dívka na koštěti atd. To je jen skromný výčet děl a dílek, v nichž si zahrál.
Stanislava Aubrechta diváci znají jako mladého kudrnatého Jardu Pávka z komedie Vesničko má středisková (1986), který se nešťastně zamiloval a chtěl spáchat sebevraždu. S přibývajícími roky sice přišel o svou bujnou kštici a Jardu byste v něm poznali jen stěží, před kamerou jej můžeme ale vidět i dnes. Herectví už ale není jeho hlavní obživou.
Vyhlídkovou mohylu na Šlovickém vrchu (431 m n. m.) postavili v místech bývalého tankodromu v roce 2016. Má výšku 8 metrů a je z ní pěkný výhled na Dobřany, Martinskou stěnu a Křížový vrch. A také na okolí ve směru na jih a jihozápad.
Snímek, v němž se to nadávkami a posílání do "temných krajů" jen hemží, je dnes na Československé databází ohodnocen pouze 69 %. Ve své době však přitáhl do kin téměř dva a půl milionu diváků.
Lucie Vondráčková je hezká a milá žena, která si občas ráda zahraje ve filmu. Ale v tomto případě to nebyla úplně šťastná volba. Hlavní hrdinka filmu v podání Lucky připomíná hodně nepovedenou kopii Bridget Jonesové.
Tankový prapor se může pyšnit jedním prvenstvím. Po revoluci byl jako úplně první natočený ze soukromých fondů. Zpočátku panovalo všeobecné nadšení, jenomže pak se provalilo, že možná nebude na výplaty, a ještě k tomu by mohly přijít oplétačky se zákonem.
Českou klasiku, komedii Tankový prapor viděl snad každý. Příběh se odehrává v roce 1953 a popisuje život na vojně rotného Dana Smiřického. Ten musí čelit mnohdy až nesmyslné „buzeraci“ velícím důstojníkům a také vzpomínkám na nepřístupnou dívku Lizetku.
Mohl by si v klidu užívat penze, ale to mu vůbec nevoní. Herec Roman Skamene (65) je i ve svých pětašedesáti letech aktivní a čilý jako rybička. Je to prostě v přeneseném slova smyslu brouk Pytlík – práce všeho druhu. aAna jeho haciendě ve Stradonicích, kde tráví čas s rodinou, je to vidět.
Josefa Škvoreckého, věříme, nemusíme blíže představovat. Za tohoto velikána české literatury totiž hovoří především jeho knihy: zlidovělá Prima sezóna, prastarý Tankový prapor nebo raní Zbabělci. Kromě těchto titulů se ovšem Škvorecký vydal do pole výsostných spisovatelů velikosti Faulknera nebo Hemingwaye, a to právě svým několikadílným cyklem Příběh inženýra lidských duší, prvně vydaným v Kanadě v roce 1977.