Zavřít
Zdravě

Zdravě

Nejnovější články na Seznamu ze zdroje Zdravě
  • Zdravě

    Sonografické vyšetření – v čem spočívá a jaké orgány dokáže vyšetřit?

    Před 2 dny
    Sonografie je ultrazvukové vyšetření neboli neinvazivní zobrazovací metoda, která prozradí mnohé o orgánech a tkáních lidského těla. K jejich zobrazení využívá vysokofrekvenční zvukové vlny. Diagnostický ultrazvuk se tak využívá pro anatomické zobrazení tkání a orgánů ve vyšetřované oblasti lidského těla a pomáhá s bližším určením potíží.
     Komentáře
  • Zdravě

    Nepříjemnosti, které k houbám patří: otravy z hub. Jaký je správný postup?

    Před 8 dny
    Houbaření je pro mnoho z nás oblíbenou aktivitou, kterou lze provozovat zejména teď, během podzimu a brzy na jaře. Česká republika se může pochlubit bohatou tradicí sběru hub a je známá pro své rozmanité druhy jedlých, ale bohužel i nejedlých či jedovatých hub. Proto se jedná o aktivitu, která vyžaduje zvláštní opatrnost, protože některé druhy hub mohou způsobit vážné zdravotní problémy, včetně otravy.
     Komentáře
  • Zdravě

    Tinktury, extrakty, šťávy a další pomocníci pro naši imunitu

    Před 11 dny
    Aby byla vaše imunita odolná a zvládli jste nadcházející podzim a zimu v co největší pohodě, je dobré ji začít posilovat už v září. Velmi se v tomto ohledu vyplatí vsadit na kvalitní doplňky stravy s vitamíny a minerály, ale také na přírodní prostředky pro její přirozenou modulaci.
     Komentáře
  • Zdravě

    Bezpečnost dětí při docházce do školy – je tzv. digitální trasování dobrý nápad?

    Před 14 dny
    Bezpečnost dětí je pro rodiče prvořadá, a protože nám opět začala škola, bude dobré si připomenout, na co si dát při cestě dětí do školy pozor, co nepodceňovat a na co dbát. Dopravní výchova totiž nezačíná až ve škole, ale především doma, v rodině.
     Komentáře
  • Zdravě

    Materiály, které strčí plast do kapsy: Kaučuk, silikon a gutaperča

    Před 17 dny
    Plast se používá dnes a denně, je prakticky všudypřítomný. Ale také poměrně ekologicky zatěžující například pro vodní ekosystémy a půdu. Dostane se všude, včetně mateřského mléka. Existuje ale několik alternativ, které jsou více ekologické a které poslouží podobnému účelu. Pojďme na ně.
     Komentáře
  • Zdravě

    Konec léta, návrat k povinnostem a blízkost podzimu – jak vše zvládnout a zůstat v pohodě?

    Před 20 dny
    Prázdniny jsou jednou provždy pryč a s nimi skončil i značně rozvolněný režim, kdy děti mohly ponocovat a vstávat třeba až k obědu. Teď už jsou zpět ve školních lavicích a po prvním úvodním týdnu, který bývá spíš přípravný, už jsou tu i domácí úkoly a možná i první opakovací testíky. Jak to všechno zvládnout?
     Komentáře
  • Zdravě

    V čem je lymfatická masáž specifická a komu může nejvíce pomoci?

    Před 23 dny
    Lymfatické masáže jsou vyhledávanou terapeutickou technikou, známou pro svou schopnost podpořit přirozený proud lymfy v těle. Jejich jemná povaha a příjemný účinek láká zákazníky, kteří hledají přirozené a relaxační způsoby péče o tělo. Také ty, kteří chtějí podpořit svůj imunitní systém a dopřát si pocit zdraví a pohody. Lymfatické masáže mohou pomoci s očistou těla, s redukcí otoků, se zlepšením cirkulace, s relaxací a se snížením stresu.
     Komentáře
  • Zdravě

    Zubní implantáty – z čeho se vyrábí, kolik stojí a jak o ně pečovat?

    Před 1 měsícem
    Přijít o vlastní zub je pochopitelně nepříjemná záležitost. Existují však možnosti, jak ji řešit. Jednou z nich je zubní implantát, plnohodnotná náhrada zubu, která však, stejně jako celý chrup, vyžaduje důslednou péči.
     Komentáře
  • Zdravě

    Kruhy pod očima – nejčastější příčiny, které je potřeba si pohlídat

    Před 1 měsícem
    Kruhy pod očima mohou být nejen kosmetickým neduhem, ale také indikátorem zdravotního stavu. Jejich příčiny mohou být rozmanité, někdy také odráží náš životní styl. Po estetické stránce se opravdu nejedná o nic pěkného, tmavé fleky pod očima dokáží narušit celkový vzhled. Zvláště ženy pak rychle sahají po make-upu či korektoru. Ale co přesně způsobuje tyto kruhy a proč jsou tak viditelné? Existuje mnoho faktorů, které hrají roli v jejich vzniku. S některými bude nutné se smířit, avšak u jiných můžeme jít hlouběji k příčině a po jejím odstranění se dostaví zářivý pohled.
     Komentáře
  • Zdravě

    Jak pečovat o štítnou žlázu a jakých obtíží je dobré si všímat

    Před 1 měsícem
    Štítná žláza je malý, ale důležitý orgán, na který se snadno zapomene, dokud nepřestane fungovat podle plánu. Odchylky od normálu nazýváme hypofunkcí (hypotyreóza) či hyperfunkcí (hypertyreóza). Jedná se o dvě nejčastější poruchy, které nás mohou v životě potkat.
     Komentáře
  • Zdravě

    Cestovní horečka aneb všechno je v hlavě – jak se může projevit a jak s ní bojovat?

    Před 1 měsícem
    Léto je doba cestování, výletů po okolí i pobytů v zahraničí. Ačkoli se na dovolené všeho druhu obvykle všichni těšíme a předchází jim pečlivé plánování, ne každý je může dobře snášet. Cestování, to je zároveň určité vypětí a stres. Za nejvíc stresující se považuje cestování letadlem, ale cestovní horečka se může začít projevovat i před mnohem méně náročnou cestou, obvykle těsně před odjezdem.
     Komentáře
  • Zdravě

    Alergie na bílkovinu kravského mléka – co dělat, když se objeví diagnóza ABKM?

    Před 1 měsícem
    Alergie na bílkovinu kravského mléka (ABKM) se v posledních letech stává čím dál více diskutovaným tématem, jelikož se vyskytuje mnohem častěji. Vzniká především u malých dětí a většinou sama s věkem vymizí, a to přibližně do 3. roku života. Doprovází ji však nepříjemné zdravotní projevy, což je náročné jak pro miminko, tak i pro maminku. Je proto důležité potvrdit, že příčina problémů je kvůli ABKM a následně zavést opatření, aby se zdravotní stav dítěte zlepšil.
     Komentáře
  • Zdravě

    Mezinárodní den energy drinků – jaká rizika přináší jejich pravidelné pití?

    Před 1 měsícem
    Pestré a designově lákavé plechovky, číhající na nás v regálech obchodů, benzinových pump, ale i nápojových automatů, jež najdeme dokonce i ve školních budovách. Řeč je o energetických nápojích. V nedávné době vznikl mezinárodní den energy drinků, jež je připisován na 15. srpna, a tak stojí za to, pozastavit se nad těmito „zázračnými nápoji“ a podívat se na ně více do hloubky.
     Komentáře
  • Zdravě

    Spálová angína: čím je specifická, jak ji rozeznat a léčit?

    Před 1 měsícem
    V poslední době se zdá, že spálová angína, to nepříjemné onemocnění postihující krk a hltan, začíná opět řádit, zvláště v dětských kolektivech. Ačkoli se jedná o poměrně běžnou nemoc, má svá specifika. Častěji se objevuje u dětí, ale není omezena pouze na ně. Dospělí jsou také náchylní. Co je za tímto náhlým vzestupem, jaké jsou příznaky a čím se můžeme chránit před touto nepříjemnou infekcí?
     Komentáře
  • Zdravě

    Správná péče o vlasy před dovolenou u moře a po ní

    Před 1 měsícem
    V létě jsou ženské vlasy vystaveny mnohým zkouškám. Ať už se jedná o působení slunce, větru, mořské soli nebo o působení chlorované vody v bazénech. Aby byly krásné a vypadaly zdravě, je potřeba jim věnovat speciální péči. A jde to udělat čistě přírodně.
     Komentáře
  • Zdravě

    Jak správně ošetřit puchýře na nohou a má se puchýř propichovat?

    Před 1 měsícem
    Puchýře na nohou k létu tak nějak patří. Bývají následkem letní turistiky a spolu s otlaky či mozoly vznikají nejčastěji kvůli nevhodné obuvi. Nejběžnější puchýře na chodidlech, na patě či na prstech u nohou vznikají působením opakovaného tření, které vede k uvolnění povrchové vrstvy kůže, pod níž se pak začne hromadit tkáňová tekutina. Právě tlak této tekutiny způsobuje bolest. Jak a s pomocí jakých výrobků lze puchýře ošetřit? Je vhodné známé propichování? A co je účinnou prevencí proti puchýřům?
     Komentáře
  • Zdravě

    Sluneční alergie může být zesílena kosmetikou nebo léky. Na co dávat pozor?

    Před 2 měsíci
    Sluneční alergie umí pěkně potrápit. Může se objevit znenadání, i když jste jí předtím netrpěli. Třeba v návaznosti na používání kosmetiky, která obsahuje fofotoxické přírodní látky nebo pokud užíváte určité druhy medikace. Mnohdy odezní sama, jindy je však potřebné vyhledat pomoc lékaře.
     Komentáře
  • Zdravě

    Ovocné pecky: jaké můžeme kombinovat bez obav a jakým se raději vyhnout?

    Před 2 měsíci
    Léto je obdobím chutných peckovic. Když jsou zralé, dodávají tělu potřebnou hydrataci a hodně vitamínů i minerálů. Jejich šťavnatá dužina skrývá poklady ve formě jader, které jsou v mnohém prospěšné, ale na některé je potřeba si dát pozor na zkonzumované množství. Jaké pecky můžeme konzumovat bezpečně a na jaké si dát pozor?
     Komentáře
  • Zdravě

    Živočišné uhlí – co to vlastně je a kdy je vhodné po něm sáhnout?

    Před 2 měsíci
    Živočišné uhlí je lidově zažitý název pro medicinální nebo také aktivní uhlí, tedy léčivo, které by mělo být první volbou při akutních průjmech způsobených dietní chybou, jako je například konzumace mastného jídla při potížích se žlučníkem, nebo při méně závažných střevních infekcích způsobených viry a bakteriemi.
     Komentáře
  • Zdravě

    Pravdy a mýty o klimatizaci. Jak teplotní šoky ovlivňují naše zdraví?

    Před 2 měsíci
    V letních měsících se stává klimatizace neodmyslitelnou součástí našeho každodenního života. Poskytuje nám příjemné a chladné prostředí, pomáhá překonat vysoké teploty, dovolí relaxovat i se kvalitně vyspat. Přesto může skýtat i některá potenciální nebezpečí, zvláště pokud není správně navržena, instalována, udržována nebo používána. Pojďme se podívat na některá fakta nebo mýty pojící se s klimatizací.
     Komentáře
  • Zdravě

    Rybíz – jaký je nejzdravější a kterého vitamínu obsahuje významné množství?

    Před 2 měsíci
    Jsme právě uprostřed období dozrávání a sklizně rybízu. Hrst těchto zázračných a pro někoho příliš trpkých bobulí hravě pokryje naši denní potřebu vitamínu C, který si naše tělo neumí samo vyrobit. Ale je celá řada dalších důvodů, proč zařadit rybíz do našeho jídelníčku, alespoň nyní, v jeho sezóně.
     Komentáře
  • Zdravě

    Minerální vody jako hit pro horké letní dny. Předražená voda nebo něco více?

    Před 2 měsíci
    Čas od času se objeví nějaký oblíbený trend, který spustí boom nadšených reakcí. Jedním z nich jsou minerální vody ve spreji. Jsou takovým zázrakem nebo jde o další marketingový trik prodejců, jak za co nejvyšší cenu prodat něco, co byste si jinak bez potřebné reklamy vlastně vůbec nekoupili?
     Komentáře
  • Zdravě

    Hory v létě – co nám dávají, na co si dát pozor a co s sebou?

    Před 2 měsíci
    V létě mají hory pochopitelně docela jiné kouzlo než v zimě, ale kdo má za to, že v létě hory za návštěvu nestojí, o mnohé přichází. I v létě však na horách platí, že nás může nečekaně překvapit nepříjemné počasí, nebo i jiná situace, na kterou je dobré být předem připraven. Co si vzít v létě na hory, abychom se vyhnuli nepříjemnostem? Proč myslet na správné vybavení a na co nezapomenout? Co dělat v případě nouze, kam jít pro pomoc a proč dobře znát své možnosti?
     Komentáře
  • Zdravě

    Zklidnění spálené pokožky přírodní cestou. Vyzkoušejte nový hit – velbloudí mléko

    Před 2 měsíci
    V létě dostává naše pokožka celkem zabrat. Sluneční záření dosahuje vysoké intenzity a má jak pozitivní, tak bohužel i negativní dopady na zdraví svrchní vrstvy, epidermis. Pokud se spálíte a bojujete s červenou, svědící kůží, můžete ji ihned zklidnit pomocí přírodních prostředků. Jaké se vyplatí mít po ruce?
     Komentáře
  • Zdravě

    Předoperační vyšetření – co obnáší a jaká je nezbytná příprava?

    Před 2 měsíci
    Předoperační vyšetření je soubor jednotlivých vyšetření, na jejichž základě se interní nebo obvodní lékař rozhodne, zda je pacient v odpovídajícím zdravotním stavu k operačnímu výkonu. Předoperační vyšetření se skládá z laboratorního vyšetření krevního obrazu, minerálů, cukru, jaterních testů, srážlivosti krve, moči, EKG vyšetření, vyšetření krevní skupiny a fyzikálního vyšetření interním nebo obvodním lékařem.
     Komentáře
  • Zdravě

    Krásné nohy do letních žabek – jak na ztvrdlou kůži na patách?

    Před 2 měsíci
    Přichází ideální počasí pro nošení otevřené obuvi. Ne každý si však tento luxus může dovolit. Krásná a hladká kůže na patách není samozřejmostí a máme-li místo ní struhadlo, snažíme se tento nedostatek většinou skrývat. Zrohovatělá kůže na patách není ale jen kosmetickým problémem, může způsobovat nepříjemné zdravotní komplikace, jako je suchost, tvrdost, trhliny a bolest.
     Komentáře
  • Zdravě

    Letní zdravotní nástrahy, které na vás čekají v bazénech

    Před 3 měsíci
    V prvních letních dnech a s příchodem prázdnin se už nemůžeme dočkat prvního skoku do bazénu, ať už je to bazén doma na zahradě, nebo ten veřejný. Vodní radovánky s sebou ale nesou i riziko různých kožních problémů, od bradavic a plísní až po některé pohlavní choroby. Jak se tomu všemu vyhnout a užít si koupání bez nepříjemných následků?
     Komentáře
  • Zdravě

    Léky a fototoxicita. Se kterými léky byste měli pobyt na slunci omezit?

    Před 3 měsíci
    Nadbytek slunečního záření a jeho účinky na lidský organismus jsou stále předmětem zájmu farmaceutických firem, odborníků i laiků. Slunce může být pro naše zdraví jak prospěšné, tak i škodlivé.
     Komentáře
  • Zdravě

    Potničky – co je způsobuje, jak je ošetřit a jak na účinnou prevenci?

    Před 3 měsíci
    Během horkých letních měsíců se na kůži našich ratolestí mohou začít vyskytovat drobné, načervenalé pupínky, které nejsou ani ekzémem, ani alergií, ani plenkovou dermatitidou, jednoduše ničím známým. Novopečené maminky takový úkaz může vyděsit, protože dítě je kvůli němu neklidné, pláče a škrábe se. O co se tedy jedná?
     Komentáře
  • Zdravě

    Mořská voda jako lék zdarma. Jak její složení prospívá pokožce?

    Před 3 měsíci
    Máte-li šanci vyměnit v létě pobyt u bazénu za pláž, příjemný vánek a mořské vlny, neváhejte ani vteřinu nad tím, to udělat. Získáte totiž výborného parťáka pro krásnější pokožku a zdravější tělo. Mořská voda je totiž voda opravdu blahodárná.
     Komentáře
  • Zdravě

    Vyšetření u dětského ortopeda: jaké vady a onemocnění patří k nejčastějším?

    Před 3 měsíci
    Ortopedie je chirurgický obor, zabývající se léčbou a rehabilitací onemocnění a poruch pohybového aparátu, tedy kostí, kloubů, svalů a šlach, a to přes vrozené vývojové vady dětí, úrazy a degenerativní onemocnění velkých kloubů až po onkologická onemocnění.
     Komentáře
  • Zdravě

    Účinné přírodní prostředky na kousance od hmyzu

    Před 3 měsíci
    Na jarně-letní pikniky v přírodě se netěší jen lidé, své sosáčky si brousí i všudypřítomný otravný hmyz. Co dělat, pokud se nám na hostinu přizvou nepříjemní hosté, kteří mají v plánu napojit se naší krví?
     Komentáře
  • Zdravě

    Vlčí mák a jeho léčivé účinky a symbolika

    Před 3 měsíci
    Právě v těchto dnech se můžete na loukách a polích setkat se záplavou jeho jasně červených květů. I podél cest a silnic se můžete pokochat krásou této typické plevelovité rostliny. Vlčí mák svou krásu inspiruje i mnoho umělců. V našich podmínkách kvete od května do srpna, v teplejším počasí se s ním setkáte i v září.
     Komentáře
  • Zdravě

    Červen je měsíc tenkého střeva. Jak mu můžeme prospět?

    Před 3 měsíci
    V červnu se těšíme na léto, dopřáváme si sezonní ovoce, tíhneme ke zdravějšímu a lehčímu jídelníčku, užíváme si pobyt venku. I nastupující léto nás však podle tradiční čínské medicíny nabádá k důsledné péči o naše orgány. Červen je úzce spjatý s tenkým střevem, které je párovým orgánem srdce, a tudíž patří k nejdůležitějším. Velká část naší imunity je ovlivněna právě kondicí našich střev a jejich špatný stav může způsobit kožní problémy, únavu, nedostatek energie i špatnou náladu.
     Komentáře
  • Zdravě

    Vsaďte na citron v kosmetice: eliminuje kožní skvrny a působí proti stárnutí pokožky

    Před 3 měsíci
    Citron je oblíbené ovoce a zároveň zdroj vitamínu C, který je důležitý pro dobře fungující imunitu. Rovněž i pleť má svoji přirozenou imunitu, které toto kyselé ovoce prospěje v množství více než malém. Jeho překvapivé benefity jsou totiž čím dál více využívány na poli přírodní kosmetiky.
     Komentáře
  • Zdravě

    Třešně – jejich význam pro naše zdraví a zajímavosti o tomto oblíbeném ovoci

    Před 3 měsíci
    Máme tu období třešní, jasnou a neomylnou předzvěst léta. Přestože je všichni známe, možná o nich zas tolik nevíme a nebude na škodu přečíst si o nich pár zajímavostí. Třešně patří k nejzdravějším druhům ovoce, a protože jejich sezóna je velmi krátká, přecpat se jimi, a třeba i několikrát, je prostě nezbytnost.
     Komentáře
  • Zdravě

    Laserové operace křečových žil – kdy jsou vhodné a na jakém principu fungují?

    Před 3 měsíci
    Chodit po pláži v plavkách nebo krátkých šortkách může být nepříjemné, zvláště pokud by naše křečové žíly nejraději zůstaly sedět doma. Kdo přes zimu poctivě nosil kompresní punčochy, se stoupajícími venkovními teplotami jistě začíná ztrácet motivaci.
     Komentáře
  • Zdravě

    Muži a kosmetika: co potřebuje mužská pleť a jaké látky jí prospívají?

    Před 4 měsíci
    Běžný muž se na poli kosmetiky cítí jako Alenka v říši divů. Buď mu ji kupuje jeho drahá polovička nebo pokud martyriem výběru z nějakého důvodu prochází sám, může to pro něho znamenat hotové peklo. Kosmetika pro muže by měla být v prvé řadě praktická a nezabírat hodně místa v koupelně nebo kufru. Co mužská pleť potřebuje a v čem spočívá základní péče?
     Komentáře
  • Zdravě

    Jak zvládnout stres před přijímacími zkouškami na vysokou školu?

    Před 4 měsíci
    Přijímací zkoušky jsou pochopitelně významnou záležitostí, kterou není radno podceňovat. Jejich výsledek mnohdy rozhoduje o tom, kam se budeme v našem životě ubírat dál. Stres před přijímacími zkouškami na vysokou školu trápí mnoho studentů. Není určitě dobré se mu zcela poddat a nechat se jím ochromit, určité míře nervozity však není třeba se bránit, je zcela přirozená.
     Komentáře
  • Zdravě

    Správná péče o mléčný chrup dětí

    Před 4 měsíci
    Mléčný chrup se skládá z dvaceti mléčných zubů, které se prořezávají postupně zhruba od šestého měsíce života. Celý proces může trvat až tři roky. I mléčné zuby potřebují řádnou péči, protože jejich sklovina je měkčí a k tvorbě zubního kazu i náchylnější.
     Komentáře
  • Zdravě

    Přehledně: včelí produkty v péči o pokožku – jaký produkt na co použít?

    Před 4 měsíci
    Pro život nezbytná včelstva dávají mnoho produktů, které se úspěšně využívají nejen v naturopatii, ale rovněž v kosmetice. Jsou bohaté na vitamíny a minerály, které mají antioxidační účinky a prospějí vaší pleti i vlasům.
     Komentáře
  • Zdravě

    Rebarbora – bezpečně si ji vychutnáte jen několik týdnů v roce

    Před 4 měsíci
    Máte rádi rebarboru? Pak se o ní možná rádi dozvíte trochu víc. Je právě její sezóna, a proto si ji dopřávejte podle chuti, dokud to jde. Její příjemně nakyslá chuť dokáže obohatit každý koláč neodolatelnou svěžestí. Rebarbora se však konzumuje jen v době své sezóny, tedy od začátku května do konce června. Víte proč?
     Komentáře
  • Zdravě

    Kontaktní alergie: co ji nejčastěji způsobuje a jak ji efektivně řešit?

    Před 4 měsíci
    S projevy kontaktní alergie se setkává čím dál více lidí. Problém bývá kosmetika, potraviny, ale i oblečení nebo šperky. Kdy a proč se objevuje a můžeme se vůbec vyhnout alergenům, které nás denně obklopují?
     Komentáře
  • Zdravě

    Fototerapie aneb léčba světlem: Proč byste ji měli vyzkoušet?

    Před 4 měsíci
    Do podvědomí veřejnosti se v poslední době derou alternativní terapie, o kterých byste vůbec nemuseli vědět, že existují. Fungují? Co od nich může ten, který se přihlásí na sezení, čekat? Fototerapie je jedna z těch, které stojí za to zkusit. Je neinvazivní a opravdu zajímavá.
     Komentáře
  • Zdravě

    Menopauza a zdraví pohybového aparátu – vyšetření, podpůrné doplňky stravy a fytoterapie

    Před 4 měsíci
    Menopauza je jako konec jedné cesty a současně začátek jiné, proto se nikdo nediví, že je zapotřebí životní síla, vitalita a opravdu zdravé kosti. Toto náročné období nemusí být jen plné děsu a obav, ale může poskytnout i příležitost pro osobní růst a potřebnou změnu. Stačí se dobře připravit a pečovat o sebe, abychom mohly jít příjemnou procházkou.
     Komentáře
  • Zdravě

    Chmel to není jen hlavní složka piva. Jaké jsou jeho účinky pro zdraví?

    Před 4 měsíci
    Chmel máme všichni spojený s pivem, ale je to opravdu jeho jediné využití? Určitě ne. Přestože byl chmel využíván k výrobě piva už před mnoha staletími, vždy obsahoval zdraví prospěšné látky. Staří Řekové a Římané znali jeho močopudné a krev čistící účinky, stejně jako schopnosti celkového zklidnění, jisté účinky měl prý kdysi i proti žloutence.
     Komentáře
  • Zdravě

    Stravou proti šedivění vlasů. Co jíst, aby byly krásné a zdravé?

    Před 4 měsíci
    Krásná zdravá hříva je korunou ženské krásy. Její předčasné šedivění je obzvláště u žen poměrně velkým estetickým problémem. Podpořit to, aby byly vlasy co nejdéle přirozeně pigmentované, můžete také pomocí vhodně zvolené stravy.
     Komentáře
  • Zdravě

    Bolesti hlavy a migrény trápí nejvíce v jarním období. Jak si od nich pomoci?

    Před 5 měsíci
    S obdobím jara přichází také střídání počasí, jeden den vás hřejivé slunce donutí jít ven jen v tričku a další den nevystrčíte nos bez zimní bundy. Neustálé výkyvy teplot, tlaku, střídání deště a slunečních dnů vykolejí člověka nejen psychicky, ale také fyzicky.
     Komentáře
  • Zdravě

    Doplňte hořčík pomocí příjemné koupele – využijte k tomu speciální, tzv. epsomskou sůl

    Před 5 měsíci
    Epsomská sůl je známý kosmetický a farmaceutický prostředek, který si získává popularitu i mezi laickou veřejností. Je tomu tak z mnoha dobrých důvodů. Jeden z nich je ten, že představuje skvělý přírodní zdroj hořčíku pro vaše tělo. Hořčík se navíc získává velmi příjemným způsobem – relaxací ve vaně.
     Komentáře
  • Zdravě

    7 dětských nemocí – které jsou rizikem a kterými si vaše dítě pravděpodobně projde?

    Před 5 měsíci
    Dětská imunita se učí poznávat viry a bakterie a také se s nimi samozřejmě účinně vypořádat. Po prodělání infekce dítě obvykle získá celoživotní imunitu, v jiných případech pomůže očkování. Víte ale, jakým zdravotním potížím u dětí se říká první, druhá nebo třeba pátá či šestá nemoc? Pokud jste se setkali s těmito názvy nemocí a nevíte, co si pod nimi představit, pojďte si na to posvítit s námi.
     Komentáře
  • Zdravě

    Teče vám krev z nosu. Co všechno může být příčina?

    Před 5 měsíci
    Krvácení z nosu může mít zcela banální a obyčejné, ale i vážnější příčiny. Mezi ty nejčastější patří poranění, ale i nachlazení a časté, nešetrné smrkání. Krvácení z nosu se může objevit i zcela nečekaně a zdánlivě bez důvodu, což nezřídka vede k panice. Příčin krvácení může být celá řada, někdy se podaří rychle zastavit, jindy je potřeba vyhledat odbornou pomoc.
     Komentáře
  • Zdravě

    Svrab – onemocnění, které vám dítě může přivést z tábora

    Před 5 měsíci
    V Česku je v současné době stále aktuální nezanedbatelný nárůst případů svrabu. Už za první dva měsíce tohoto roku jich byl oproti loňsku téměř dvojnásobek. Podobné nárůsty však podle odborníků nejsou výjimkou. Přestože onemocnění postihuje všechny věkové kategorie, nejvyšší počet pacientů je aktuálně mezi dětmi ve věku od pěti do čtrnácti let a mezi mladistvými mezi patnácti až čtyřiadvaceti lety.
     Komentáře
  • Zdravě

    Jaro patří klíčení – jak začít a jaká semínka vybrat?

    Před 5 měsíci
    Klíčky jsou počátkem jara nejlepší způsob, jak posílit organismus jarní vitalitou a energií přírody, doplnit po zimě chybějící vitamíny a minerály, zkrátka a dobře, jsou hotový poklad. Zařadit klíčky do jídelníčku je ideální a také maximálně levný způsob, jak vytěžit co nejvíc z probouzející se přírody. Nakličování je přitom jednoduché a zvládne ho i začátečník.
     Komentáře
  • Zdravě

    Přírodní způsoby, jak zmírnit projevy kožního onemocnění, lupénky

    Před 5 měsíci
    I přesto, že nejedná o nijak vzácné ani nové kožní onemocnění, o vzniku a příčinách lupénky toho mnoho nevíme. Jediné, co jsme byli schopni vypozorovat jsou faktory, kdy se psoriáza rozjíždí a zhoršuje. Není to mnoho, ale díky těmto znalostem jsme schopni upravit životní styl a dát doporučení pro zlepšení nejen kvality kůže, ale celého života nemocných.
     Komentáře
  • Zdravě

    Narcisy a hyacinty jsou oblíbení průvodci jarem, využití mají také v kosmetice

    Před 5 měsíci
    V kosmetice se využívá léčivých schopností mnoha rostlin a květin. Jarní stálice hyacint a narcis patří mezi ty, kterých v nich můžete najít v menším zastoupení, ale určitě je dobré vědět, jak působí na vaši pleť.
     Komentáře
  • Zdravě

    Není bolest jako bolest. Jak postupovat při podezření na neuropatii?

    Před 5 měsíci
    Bolest má být signálem pro organismus, že něco není v pořádku. Obvykle dochází ke stimulaci určitých receptorů, které následně vedou bolestivé vzruchy z postiženého místa do mozku. To je důvod proč se snažíme řešit konkrétní příčinu potíží, odstranit nepříjemný podnět, nejen tlumit příznaky. S periferní neuropatickou bolestí je to bohužel trochu jinak.
     Komentáře
  • Zdravě

    Znáte česnáček nebo bršlici kozí nohu? Využijte netradiční bylinky do jarních pokrmů

    Před 5 měsíci
    Zima se sice stále hlásí o slovo, ale jsou tu Velikonoce a s tím i fakt, že jaro je definitivně tady. Venku se všechno začíná zelenat, a mělo by tomu tak být i v našich kuchyních. S příchodem tohoto ročního období se v nás přirozeně probouzí také chuť odlehčovat, čistit se a obklopovat se barvami, hlavně zelenou. Vyhledávejte proto čerstvé zelené potraviny a přivítejte jaro i na svém talíři, zejména teď na Velikonoce, svátky jara!
     Komentáře
  • Zdravě

    Alergické reakce – jak řešit sennou rýmu, zánět spojivek či dušnost

    Před 6 měsíci
    Výskyt alergií celosvětově stoupá a příznaky se stupňují. Účinná léčba by proto měla být komplexní, přesto u každého probíhá trochu jinak a postupy se mohou lišit. Základem pro všechny je odhalení provokujícího alergenu a jeho odstranění z pacientova prostředí, edukace, přiměřený životní styl a vhodná prevence. Další postupy se mohou lišit, podle okolností.
     Komentáře
  • Zdravě

    Borosilikát jako cesta k omezení plastu v domácnosti. Co byste o něm měli vědět?

    Před 6 měsíci
    Nebaví vás nosit neefektivní a oprýskané plastové lahve, které neúměrně zatěžují přírodu a neprospívají ani vašemu zdraví? Měli byste pouvažovat o hezkých, designových lahvích z lehkého borosilikátu. Prospěje vašemu zdraví i přírodě.
     Komentáře
  • Zdravě

    Aspergerův syndrom – lehká forma autismu, kterou měl i Albert Einstein

    Před 6 měsíci
    Aspergerův syndrom je jednou z řady poruch autistického spektra, na rozdíl od jiných forem autismu však nezasahuje oblast intelektu. K jeho příznakům patří nedostatek či absence empatie, neschopnost orientace ve společenském životě a jeho situacích, potíže ve vztazích i v komunikaci, nepochopení humoru a někdy i tělesná neobratnost. Častěji se objevuje u mužů a chlapců.
     Komentáře
Reklama