Zavřít
NASA

NASA

Nejnovější články na Seznamu na téma NASA
  • Euro

    Sedm miliard na nový raketoplán. Americká Sierra Space ohlásila významnou investici, se svým Dream Chaserem chce do vesmíru již brzy

    Před 2 hodinami
    Americká společnost Sierra Space zabývající se vývojem vesmírných technologií vybrala od investorů 300 milionů dolarů (přibližně 6,9 miliardy korun)Nejnovější investice z ní podle odhadu dobře informovaných zdrojů serveru CNBC udělá společnost s valuací v přepočtu 115 miliard korunSierra Space vyvíjí nový druh miniraketoplánu, který má být schopen přepravovat na nízkou oběžnou dráhu Země náklad a v budoucnu možná také astronauty. Využívat jej hodlá i NASAKromě nového vesmírného plavidla se však americká firma podílí i na projektu další kosmické stanice. Ta má být zprovozněna v roce 2026 Od konce programu Space Shuttle, v rámci něhož NASA provozovala vlastní flotilu raketoplánů, uběhlo letos v červenci už 11 let. Již brzy by se však mohly na scénu opět vrátit. Tedy víceméně.
     Komentáře
  • Fonetech

    Vědci vytvořili umělou inteligenci, která dokáže odhalit mimozemský život. Netuší, jak funguje

    Před 14 hodinami
    Nový algoritmus strojového učení dokáže rozlišit biologické a nebiologické vzorky s 90% přesností. Pomůže odhalit mimozemský život?
     Komentáře
  • Fonetech

    Mléčná dráha je uzavřena v bublině z temné hmoty, zjistila NASA. Vědci netuší, odkud se vzala

    Před 17 hodinami
    Podle vědců NASA jsme uzavřeni v obrovské bublině z temné hmoty. Zatím netuší, proč naši galaxii obklopuje a odkud se vzala.
     Komentáře
  • CHIP

    Předplatitelé služby Getty Images získají přístup k AI generátoru obrázků

    Před 18 hodinami
    Getty Images, největší světová fotografická agentura, spouští ve spolupráci s Nvidií generátor obrázků s podporou umělé inteligence. Getty také slibuje, že odškodní zákazníky za případní žaloby ohledně autorských práv a bude také platit umělcům za opakované využití jejich snímků pro tréning AI.
     Komentáře
  • Lifee

    Baba Vanga a její proroctví na rok 2024: Najde se lék na rakovinu a dojde ke změnám na oběžné dráze Země

    Před 18 hodinami
    Baba Vanga, často popisována jako Nostradamus moderní doby, byla bulharská mystička, jejíž prorocké schopnosti ji proslavily po celém světě. Pro radu si k ní chodil třeba car Boris III. anebo Leonid Brežněv. Jaké hrůzy tak máme čekat příští rok?
     Komentáře
  • Prima Zoom

    Zamilovaný delfín spáchal kvůli cvičitelce sebevraždu. Podivný experiment platila NASA

    Před 20 hodinami
    Původně šlo o nevinný výzkum delfíních schopností napodobit lidskou řeč, podivný experiment se ale zvrhl a skončil tragédií.
     Komentáře
  • Kinobox

    Armageddon již není první, novým „nejhorším vědeckým filmem“ se stává Moonfall

    Před 1 dnem
    Americký astrofyzik a popularizátor vědy Neil deGrasse Tyson tvrdí, že katastrofický film Moonfall (2022) Rolanda Emmericha překonal Armageddon (1998) jako vědecky nejnepřesnější film.
     Komentáře
  • 100+1 zahraniční zajímavost

    Nadějná pozorování: Z podpovrchového oceánu na Europě vystupuje oxid uhličitý

    Před 1 dnem
    Vědci na Jupiterově měsíci Europa objevili oxid uhličitý. Jde o další z náznaků možné existence života na tomto ledovém měsíci.
     Komentáře
  • Fonetech

    Předpokládá se, že je konec: Indická sonda se neprobudila. Misi na Měsíci ukončily teploty minus 238 stupňů

    Před 1 dnem
    Naděje na obnovení kontaktu s indickou měsíční sondou Vikrám slábnou. Vědci agentury ISRO se domnívají, že podlehla chladu lunární noci.
     Komentáře
  • CHIP

    V jaké technologie jsme doufali před 10 lety: Chip 10/2013

    Před 1 dnem
    10 roků je v digitálních technologiích strašně dlouhá doba. Mohou se během nich rozvinout úplně nové věci nebo naopak se některé naděje ukázat jako plané. Vítězství se střídají s porážkami. Pojďte se s námi podívat, o čem jsme například psali v říjnovém Chipu 2013.
     Komentáře
  • Techsvět

    NASA potvrdila návrat důležitých vzorků z potenciálně nebezpečného asteroidu Bennu. Část se uzamkne pro další generace

    Před 1 dnem
    Na Zemi byly přivedeny vzorky prachu z nejnebezpečnější známé horniny ve Sluneční soustavě. Tyto vzorky byly dopraveny v kapsli americké vesmírné agentury NASA, která přistála v Západní poušti státu Utah v USA.
     Komentáře
  • iRozhlas

    OBRAZEM: Převoz vrtulníkem a napojení na dusík. Vědci převezli schránku ze sondy Osiris-Rex z pouště

    Před 1 dnem
    Po sedmi letech a miliardách kilometrů procestovaných Sluneční soustavou se v neděli k Zemi vrátila americká sonda Osiris-Rex. S sebou přivezla několik set gramů horniny z planetky Bennu, která krouží okolo Slunce mezi oběžnými drahami Země a Marsu. Pouzdro obsahuje vzorky kamínků a původního materiálu, ze kterého se zformovala naše Sluneční soustava.
     Komentáře
  • WN24

    Vzorek „nejnebezpečnější známé horniny ve Sluneční soustavě“ dopadl na padácích do pouště v Utahu

    Před 1 dnem
    Na Zemi byly dopraveny prachové vzorky z „nejnebezpečnější známé horniny ve Sluneční soustavě“. Největší a teprve třetí vzorek asteroidu se snesl na padácích do pouště v Utahu.
     Komentáře
  • inSmart

    NASA OSIRIS REx stručně a jasně: Historie, zajímavosti i význam mise pro současnou vědu

    Před 1 dnem
    Nedělní návrat vesmírné kapsle nesoucí na své palubě vzácné vzorky tajuplného asteroidu Bennu byl jednou z nejsledovanějších kosmických událostí tohoto roku. Proč je tento kus skály pro vědce tak důležitý? Třeba proto, že může pomoci odhalit původ života na Zemi. Přistání tajemné černé kapsle, ke kterému došlo v neděli 24. září, je pomyslným završením vesmírné mise OSIRIS-REx (Origins, Spectral Interpretation, Resource Identification and Security – Regolith Explorer), jejímž cílem byl průzkum nedaleké planetky Bennu objevené v roce 1999. Od té doby provedla agentura NASA celou sérii experimentů a misí, které zajistily, že se vzorek z asteroidu Bennu po téměř 15 letech od prvního pozorování dostal
     Komentáře
  • Fonetech

    Co vytváří vodu a led na Měsíci? Vědci NASA si myslí, že elektrony z magnetického pole Země

    Před 1 dnem
    Vodní led na Měsíci se nachází v nejchladnějších částech polárních oblastí. Nyní se američtí vědci snaží zjistit, odkud se vlastně bere.
     Komentáře
  • Prima Zoom

    Unikátně prozkoumáme obří asteroid, který může narazit do Země. NASA provedla husarský kousek

    Před 1 dnem
    Střet asteroidu Bennu se Zemí, ke kterému by s pravděpodobností 1 : 2 700 mělo dojít 24. září 2182, by po sobě mohl nechat obrovský kráter s nedozírnými následky na naší atmosféru, klima a přirozeně i život jako takový.
     Komentáře
  • Refresher

    NASA přepsala historii. Na Zemi přivezla 250 gramů vzácných hornin z asteroidu, takto se jí to podařilo

    Před 2 dny
    Sonda byla vypuštěna z kosmodromu NASA na Mysu Canaveral v září 2016 a k asteroidu Bennu dorazila přibližně o dva roky později.
     Komentáře
  • Forum 24

    Poslanec Kobza z SPD naměřil radioaktivní pozadí. Vášeň tohoto muže pro vědu je ohromná

    Před 2 dny
    NÁZOR / Když se někdo z SPD pustí do vědy, dostaneme se hned na úroveň prvního stupně základní školy, někdy ještě níž. Jiřího Kobzu z SPD ale lidské bádání nějak neodolatelně přitahuje jako světlo lam…
     Komentáře
  • 100+1 zahraniční zajímavost

    Návratový modul se vzorky z planetky Bennu úspěšně přistál na Zemi

    Před 2 dny
    Návratový modul se vzorky prachu a hornin, které americká sonda OSIRIS-REx nabrala v roce 2020 na planetce Bennu, úspěšně přistál na Zemi.
     Komentáře
  • Osel

    Materiál z planetky Bennu je na Zemi

    Před 2 dny
    Na Zemi úspěšně přistálo pouzdro sondy OSIRIS-REx a dopravilo do našich laboratoří stovky gramů vzorků z planetky Bennu. Mělo by jít o velmi starý materiál, který nese informaci o formování Sluneční soustavy.
     Komentáře
  • iBydlení

    Webbův teleskop sotva začal pracovat, astronomové již spřádají plány na přístroje nové generace

    Před 2 dny
    Vesmírný dalekohled Jamese Webba je v současnosti považován za nejdokonalejší přístroj, který astronomové mají k dispozici. Vzhledem k tomu, že vývoj takto velkých a sofistikovaných nástrojů trvá mnohdy i 15 či 20 let, řada lidí je zvědavá, co chystají astronomové dále, a čím chtějí Webbův teleskop v budoucnu nahradit. Ve skutečnosti je tato otázka položena dost špatně. Pokud se na ní však přesto pokusíme odpovědět, dozvíme se mnoho zajímavého.
     Komentáře
  • iBydlení

    Vzniká nový obor: vesmírná architektura

    Před 2 dny
    Práci běžného architekta si asi umí představit každý z nás. Nyní se však na seznamu profesí objevují tzv. vesmírní architekti. Mezi těmi nejlepšími na světě jsou přitom i Češi. Co si pod tímto pojmem konkrétně představit, a k čemu je jejich práce dobrá?
     Komentáře
  • Aktuálně

    Pohled do počátků sluneční soustavy. Sonda se vzorky z planetky Bennu je zpět na Zemi

    Před 2 dny
    Je to poprvé, co se Spojeným státům podařilo na některé z planetek sesbírat materiál a dopravit ho zpět ke zkoumání.
     Komentáře
  • iRozhlas

    Prach a horniny ze vzdáleného vesmíru úspěšně přistály na Zemi. Sonda pokračuje dál v cestě kosmem

    Před 2 dny
    Schránka se vzorky prachu a hornin, které americká sonda OSIRIS-REx nabrala v roce 2020 na planetce Bennu, po celkem sedmileté misi úspěšně přistála na Zemi, ukázal přímý přenos amerického Úřadu pro letectví a vesmír (NASA). Je to poprvé, co se Spojeným státům podařilo na cizí planetce sesbírat materiál a dopravit ho zpět na Zemi ke zkoumání.
     Komentáře
  • Refresher

    Webbův teleskop objevil na Jupiterově měsíci molekuly nezbytné pro život

    Před 2 dny
    Přítomnost kapalné vody činí z tohoto Jupiterova měsíce zajímavý objekt pro další zkoumání.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Video: Největší vzorek asteroidu přistál na Zemi. Cestou se část vysypala

    Před 2 dny
    Američané dopravili na Zemi pravděpodobně až padesátkrát víc hornin z asteroidu, než se dosud podařilo komukoli jinému. A to se jim při cestě nějaký náklad i vysypal. Vybraná planetka obsahovala organické molekuly i vodu.
     Komentáře
  • Tech

    Video: Největší vzorek asteroidu přistál na Zemi. Cestou se část vysypala

    Před 2 dny
    Američané dopravili na Zemi pravděpodobně až padesátkrát víc hornin z asteroidu, než se dosud lidstvu podařilo. A to se jim při cestě nějaký náklad i vysypal. Vybraná planetka obsahovala organické molekuly i vodu.
     Komentáře
  • Tech

    Video: Největší vzorek asteroidu přistál na Zemi. Má odhalit, jak vznikl život

    Před 2 dny
    Američané dopravili na Zemi pravděpodobně až padesátkrát víc hornin z asteroidu, než se dosud podařilo komukoli jinému. A to se jim při cestě nějaký náklad i vysypal. Vybraná planetka obsahovala organické molekuly i vodu.
     Komentáře
  • Novinky

    Vzorky z planetky Bennu sonda úspěšně „odhodila“ na Zemi

    Před 2 dny
    Schránka se vzorky, které americká sonda OSIRIS-REx v roce 2020 nabrala na planetce Bennu, úspěšně v neděli přistála na Zemi. Informuje o tom americká televize NBC News, podle které by vzorky hornin a půdy mohly pomoci vědcům odhalit některá tajemství sluneční soustavy.
     Komentáře
  • CNN Prima News

    Průlom v objevování vesmíru. Na Zemi přistála schránka se vzorky z nebezpečného asteroidu

    Před 2 dny
    Schránka se vzorky, které americká sonda OSIRIS-REx v roce 2020 nabrala na planetce Bennu, úspěšně přistála na Zemi, ukázal přímý přenos NASA.
     Komentáře
  • Echo24

    Schránka se vzorky z planetky Bennu úspěšně přistála v poušti v USA

    Před 2 dny
    Schránka se vzorky prachu a hornin, které americká sonda OSIRIS-REx nabrala v roce 2020 na planetce Bennu, dnes úspěšně přistála na Zemi, ukázal přímý přenos amerického Úřadu pro letectví a vesmír (NASA).
     Komentáře
  • Tvůj magazín

    Záhadné záblesky na Venuši možná ve skutečnosti nejsou blesky

    Před 2 dny
    Venuše má hustou smrtící atmosféru. Oblačnost se táhne do vzdálenosti 20 kilometrů a vyznačuje se světelnými záblesky.
     Komentáře
  • iRozhlas

    Na Zemi dorazí schránka se vzorky z planetky Bennu. Pomůže vědcům pochopit počátky Sluneční soustavy

    Před 3 dny
    Na Zemi se v neděli v případě úspěšného manévru vrátí schránka s prachem a horninami nasbíranými v roce 2020 na planetce Bennu. Mise amerického Úřadu pro letectví a vesmír (NASA) umožní vědcům zjistit, z jakých látek se planetka skládá, je ale i pohledem do hluboké minulosti z počátků Sluneční soustavy, který se zachoval ve vesmírném vakuu.
     Komentáře
  • CNN Prima News

    Zvrat v případu těl údajných mimozemšťanů? Konec dohadům, do věci se má vložit NASA

    Před 3 dny
    Smluvní partner vesmírné agentury NASA chce údajně prozkoumat mimozemská těla, která byla mexickému Kongresu představena během kontroverzního slyšení o UFO. Informoval o tom ufolog Jaime Maussan. O jakého partnera jde, ale neuvedl.
     Komentáře
  • České noviny

    Schránka se vzorky hornin z planetky Bennu úspěšně přistála v USA

    Před 3 dny
    Schránka se vzorky prachu a hornin, které americká sonda OSIRIS-REx nabrala v roce 2020 na planetce Bennu, dnes po sedmileté misi úspěšně přistála na Zemi, ukázal přímý přenos amerického Úřadu pro letectví a vesmír (NASA). Je to poprvé, co se Spojeným státům podařilo na některé z planetek sesbírat materiál a dopravit ho zpět ke zkoumání. Vůbec poprvé se to v roce 2010 podařilo Japonsku.
     Komentáře
  • Fonetech

    Záhadná „zkamenělá“ bublina 10 000krát větší než Mléčná dráha by mohla být pozůstatkem Velkého třesku

    Před 3 dny
    Vědci spatřili gigantickou prázdnotu, o níž se domnívají, že je baryonovou akustickou oscilací – pozůstatkem z doby, kdy byl vesmír „ohnivou plazmovou polévkou“.
     Komentáře
  • Fonetech

    Významný objev Webbova teleskopu zvyšuje šance na život mimo naši galaxii. Ve vesmíru našel mnoho Mléčných drah

    Před 3 dny
    Webbův teleskop nahlédl do hlubin vesmíru a času a našel mnoho galaxií podobných naší Mléčné dráze. Jsme o krok blíže k objevení mimozemského života?
     Komentáře
  • Vesmírné zprávy

    Jubilejní čtyřicátý start skončil havárií. Raketa selhala, mise je ztracena

    Před 4 dny
    Malá raketa Electron od firmy Rocket Lab si bohužel při svém 40. startu připsala 4. selhání, jelikož se jí nezažehnul druhý stupeň. Společnosti SpaceX se naopak podařilo opět posunout hranice znovupoužitelnosti prvních stupňů svých raket Falcon. Jeden první stupeň se totiž poprvé dočkal 17. startu. NASA a Northrop Grumman pracují na vývoji vylepšených motorů na tuhé pohonné látky pro raketu SLS. Součástí jsou i statické zážehy zmenšených exemplářů. 0:00 Úvod a představení témat 0:44 Raketa Electron selhala 3:27 SpaceX opět posouvá hranice znovupoužitelnosti 5:54 Zkouška nového pomocného motoru pro rakety SLS
     Komentáře
  • Fonetech

    Webbův teleskop odhalil zdroj uhlíku na Jupiterově měsíci. Je na ledové Europě oceán plný života?

    Před 4 dny
    Teleskop Jamese Webba detekoval na ledovém Jupiterově měsíce Europa oxid uhličitý, který zřejmě pochází z podpovrchového oceánu.
     Komentáře
  • Novinky

    Sonda OSIRIS-REx má o víkendu odevzdat vzorky sesbírané na planetce Bennu

    Před 4 dny
    Sonda OSIRIS-REx amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) se v neděli pokusí o jedinečný manévr. Ve výšce 102 tisíc km nad Zemí uvolní schránku se vzorky z asteroidu Bennu, která o několik hodin později dopadne v poušti amerického státu Utah. Pokud se akce podaří, bude to pro NASA první úspěšně dopravený vzorek z planetky. Patrně půjde i o největší vzorek, jaký kdy lidstvo na podobných planetách odebralo.
     Komentáře
  • Novinky

    Další úlovek Jamese Webba. Na Jupiterově ledovém měsíci odhalil zdroj uhlíku

    Před 4 dny
    Kosmický dalekohled Jamese Webba detekoval oxid uhličitý (CO2) na povrchu Jupiterova ledového měsíce Europa, jednoho z největších měsíců této největší planety Sluneční soustavy. Analýza ukazuje, že vzniklý uhlík pravděpodobně pochází z podpovrchového oceánu daného měsíce.
     Komentáře
  • Security Magazín

    Společnost Bell zahájila na letecké základně Holloman testování technologie HSVTOL

    Před 4 dny
    Společnost Bell Textron Inc., člen koncernu Textron Inc. (NYSE: TXT), oznámila, že na leteckou základnu Holloman dodala testovací zařízení pro vysokorychlostní vertikální vzlet a přistání (HSVTOL), který slouží k demonstraci a vyhodnocení technologie. Tým plánuje využít vysokorychlostní zkušební dráhu Arnold Engineering Development Complex na Hollomanu k testování sklápěcího rotoru, integrovaných pohonů a technologií pro řízení letu.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Další známka, že by tam mohl být život. Vědce nadchl objev na měsíci Jupitera

    Před 4 dny
    Astronomové dlouho považují měsíc Europa za vážného kandidáta na místo, kde by se ve Sluneční soustavě mohli vyskytovat „mimozemšťané“. Teď se domnívají, že v tamním oceánu je uhlík, jeden ze základních stavebních kamenů života.
     Komentáře
  • Extra

    Lidstvo ohrožuje obří asteroid o síle 24 atomovek: Astronomové uvedli, kdy má zasáhnout Zemi

    Před 5 dny
    K Zemi zamíří asteroid Bennu, který představuje podle Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) potenciální hrozbu pro Zemi. Astronomové následky srovnávají s výbuchy několika desítek atomových bomb, jak upozornil britský web Mirror.
     Komentáře
  • Fonetech

    Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ bude mít výbavu nejlepších telefonů na trhu. Cenu jen poloviční

    Před 5 dny
    Do prodeje se chystají chytré telefony řady Xiaomi Redmi Note 13 Pro. Zaujmout budou chtít prvotřídní výbavou i přátelskou cenou.
     Komentáře
  • fZone

    Konec sondy Galileo a premiéra prvního dílu Přátelé – Stalo se

    Před 5 dny
    V roce 1994 se poprvé na televizních obrazovkách objevil seriál Přátelé. Hostovali v něm herci jako Bratt Pitt, Bruce Willis nebo Winona Ryder. A v tomto týdnu byla také ukončena mise Galileo, která zkoumala Jupiter i jeho hlavní měsíce.
     Komentáře
  • Fonetech

    Historický úspěch NASA: Sonda Solar Probe proletěla erupcí. U Slunce ji bičovaly víry žhavého plazmatu

    Před 5 dny
    NASA přepsala historii, když její sonda proletěla výronem koronální hmoty. Plazmový mrak do vesmíru vyvrhla velká a aktivní sluneční skvrna.
     Komentáře
  • Fonetech

    Výpočty vědce NASA zmátly. Podle všeho jsme uzavřeni v obrovské bublině z temné hmoty

    Před 5 dny
    Vědci zjistili, že je naše galaxie Mléčná dráha obklopena velkou bublinou z temné hmoty. Záhadou zůstává, odkud přesně se vzala.
     Komentáře
  • Tvůj magazín

    Astronomové pomocí simulovaných dat ukázali, jak by vypadala obloha v gravitačních vlnách

    Před 5 dny
    Astronomové z NASA a dalších agentur použili simulovaná data, aby ukázali, jak by na obloze vypadaly gravitační vlny.
     Komentáře
  • Techsvět

    Obrovský teleskop na Měsíci umístěný v kráteru. To je ambiciózní plán astronomů

    Před 6 dny
    Dalekohledy jsme postavili na různých místech na Zemi a některé jsme dokonce vyslali do vesmíru. Každý nový teleskop plný technologických inovací vedl k úžasným objevům o vesmíru. Jaká by tedy měla být další observatoř, která by výrazně rozšířila naše znalosti? Vhodným místem pro vybudování observatoře by byl povrch Měsíce, jak píše server Universe Today.
     Komentáře
  • TN

    Asteroid o síle 24 atomovek může ohrozit Zemi. NASA zná přesné datum srážky

    Před 6 dny
    Asteroid Bennu představuje podle Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) potenciální hrozbu pro naši planetu. Astronomové nyní odhalili přesné datum, kdy by se mohl objekt srazit se Zemí. Následky pak srovnávají s výbuchy několika desítek atomových bomb.
     Komentáře
  • Cool magazín

    Zapomenutá historie: Jackie Kennedyovou s dětmi vykopli po ztrátě druhého dítěte a atentátu na manžela

    Před 6 dny
    Amerikou otřásl atentát na prezidenta John F. Kennedyho. Před 59 lety, v osudný pátek 22. listopadu 1963, kdy byl postřelen během jízdy v otevřeném autě v Texasu v rámci své prezidentské kampaně.
     Komentáře
  • 100+1 zahraniční zajímavost

    Desetkrát NASA: Poznejte nejvýznamnější střediska americké vesmírné agentury

    Před 6 dny
    Nejúspěšnější kosmická organizace světa začínala se čtyřmi laboratořemi a osmi tisíci zaměstnanci. Dnes pro NASA pracuje téměř 18 tisíc lidí ve 155 střediscích. Deset z nich pak hraje důležitou roli ve velkých projektech.
     Komentáře
  • Nedd

    Sonda NASA přežila průlet sluneční erupcí a pořídila její první blízké záběry

    Před 6 dny
    Přímo ve sluneční erupci se při průletu kolem naší hvězdy ocitla Parkerova sluneční sonda.
     Komentáře
  • Fonetech

    Úžasná fotka odvrácené strany Měsíce. NASA přelstila tmu a rozzářila kráter, který nespatřil denní světlo po miliardy let

    Před 6 dny
    Aparát ShadowCam zkonstruovaný NASA odeslal na Zemi snímek, který zachycuje odvrácenou stranu Měsíce, jak ji lidstvo ještě nikdy nevidělo.
     Komentáře
  • Poznat svět

    Vědci našli nejstaršího přímého předka člověka. Byl ošklivý a vypadal jako červ

    Před 6 dny
    V odlehlé oblasti Nilpena v Jižní Austrálii byl pod písky objeven pozoruhodný fosilní nález, který mění naše dosavadní poznatky o evoluční historii. Vědci z Kalifornské univerzity v Riverside našli malého červího tvora nazvaného Ikaria wariootia. Tento nenápadný organismus je považován za nejstaršího známého předka většiny dnešních živočichů, a to včetně člověka.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Bouři před katastrofou v Libyi zesílilo nezvykle teplé moře, zjistili vědci

    Před 6 dny
    V důsledku klimatické změny se stalo až padesátkrát pravděpodobnější, že bouře v Libyi bude natolik ničivá a zanechá za sebou tisíce obětí i pohřešovaných, zjistili klimatologové z World Weather Attribution.
     Komentáře
  • Fonetech

    Telefony s Androidem napadá nebezpečný virus, varují bezpečnostní experti. Jak se bránit?

    Před 6 dny
    Trojan Hiddad, který útočí na mobily se systémem Android, stále nepřestává strašit. Podle statistik je zodpovědný za každý třetí útok v Česku.
     Komentáře
  • Fonetech

    NASA se dme pýchou: Rover Curiosity na Marsu po třech neúspěšných pokusech zdolal strmou horu

    Před 6 dny
    Na vozítko Curiosity čekal nelehký úkol. Na Marsu muselo vyjet hřeben Gediz Vallis, kterému vědci NASA přezdívají „bermudský trojúhelník“.
     Komentáře
  • Dotyk

    Běžné činnosti, které mají kosmonauti ve vesmíru zakázané: Pití alkoholu, sex, konzumace chleba a další

    Před 8 dny
    Astronauti, odvážní lidé, kteří cestují mimo naši planetu, poznávají vesmír na vlastní oči, jak se o tom většině z nás může jen zdát. Jejich dobrodružství jsou však spojena s řadou každodenních omezení, která my na Zemi považujeme za samozřejmost. Co nesmí třeba kosmonaut ve vesmíru udělat?
     Komentáře
Reklama