S přibývajícím počtem elektrických automobilů vyvstává otázka, jak si poradit s vysloužilými bateriemi. V současnosti využívané způsoby recyklace jsou nákladné a neekonomické.
S přibývajícím počtem elektrických automobilů vyvstává otázka, jak si poradit s vysloužilými bateriemi. V současnosti využívané způsoby recyklace jsou nákladné a neekonomické.
S přibývajícím počtem elektrických automobilů vyvstává otázka, jak si poradit s vysloužilými bateriemi. V současnosti využívané způsoby recyklace jsou nákladné a neekonomické. S udržitelným řešením pomocí tzv. retrofitingu za využití pokročilé automatizace a umělé inteligence přichází slovenská firma ZTS - VÝSKUM A VÝVOJ, a.s.. Jako strategického partnera vybrala Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky Českého vysokého učení technického.
Se zaváděním nejmodernějších technologií do českého průmyslu má pomoci nově dobudovaná experimentální laboratoř na Českém vysokém učení technickém (ČVUT) v Praze.
Rakovina prsu je jedno z nejčastějších nádorových onemocnění a často se léčí odstraněním prsu. V takových případech může ženě výrazně pomoci rekonstrukce: a to jak fyzicky, tak i emočně a sociálně. Co všechno plastika po rakovině obnáší?
Natáčí nás skoro všude – na ulici, v obchodě, na benzínové pumpě, v metru, autobusech, tramvajích, v zaměstnání… Bezpečnostní kamery jsou nainstalovány i na soukromých pozemcích a objektech. Co všechno se dá zjistit z kamerových záznamů, kdo k nim má přístup, a jak se můžeme bránit, když nás někdo natáčí bez našeho vědomí?
Majitelé firem často trpí provozní slepotou. Odmítají si přiznat, že na tom firma není dobře. Když dojde cash, už je většinou pozdě, tvrdí krizový manažer Petr Karásek. Přinášíme druhý díl ze série rozhovorů s krizovými manažery.
Západ tlačí na zelenou revoluci v energetice, aby lidstvo nezničila globální změna klimatu. Egyptolog Miroslav Bárta říká, že by pomohlo omezení spotřeby. Výhodou naší doby je, že o tom můžeme přesvědčit celý svět.
Covidová krize odsunula do pozadí otázku, mimořádně důležitou pro další rozvoj země: proměnu české energetiky. Právě to je téma videokonference, kterou můžete tento týden sledovat na webu SZ Byznys.
Naše města budou chytřejší. Alespoň to slibují zástupci radnic, když hovoří o konceptu, často označovaném anglickým výrazem smart cities. Je to celý balík technologických nápadů, díky nimž by měl být život ve městě pohodlnější. Prý to není sci-fi, ale otázka zítřka. Co nás čeká? A měli by vesničané měšťákům závidět?
Lékaři už vám na těle dokážou vylepšit skoro všechno. Obličej, prsa, břicho, kolena i intimní partie. To všechno můžete mít díky šikovnosti moderní medicíny jako zamlada, nebo dokonce lepší. Připravte se však, že to zadarmo nebude.
Česká ekonomika si začíná sama ordinovat letošní v pořadí už druhý, tentokrát však zatím dobrovolný koronavirový lockdown. A to i přesto, že vláda tentokrát na rozdíl od jara s nařízeními šetří.
Kamerové systémy jsou budovány jako nástroj k monitorování veřejného prostranství s cílem zvýšit bezpečnost občanů. Značná část veřejnosti je bere jako nástroj pro „špehování“. V dnešní době ale umějí rozpoznat vše od dopravních přestupků, přes odložené zavazadlo nebo dítě až po kolaps člověka. Nejednou tak stále se vyvíjecí software zachránil lidský život nebo předešel krádeži. Podívejte se, jak to funguje.
Čeští vědci během koronavirové krize předvedli, co dokáží. Je na čase, aby Česko místo komponentů vyrábělo vlastní produkty, říká Vladimír Mařík, vědecký ředitel Českého institutu informatiky, robotiky, kybernetiky při ČVUT.
Institut Equilibrium pořádá konferenci na téma Hledání české cesty. Představitelé české a slovenské vědy se na ní zamýšlejí nad budoucností ČR napříč nejrůznějšími obory.
Na konci července se v Hluboké nad Vltavou uskutečnil již čtvrtý ročník nejvýznamnější republikové akce na poli plastické estetické chirurgie - Castle Beauty Conference. Zorganizovali ji primář oddělení plastické chirurgie českobudějovické nemocnice Vladimír Mařík a jeho zástupce Pavel Kurial.