Zavřít
Změna klimatu

Změna klimatu

Nejnovější články na Seznamu na téma Změna klimatu
  • Seznam Zprávy

    Varování z jižní Evropy: Tohle sucho je jiné. Je to rozjetý vlak i alarm pro vás

    Před 1 dnem
    Naše prameny jsou ve stavu bolesti a utrpení. Pod Alpami, kde řeky stékají do nížin, jsou desítky kilometrů zcela suchých koryt. Může za to globální změna klimatu i hospodaření s vodou, říká pro Seznam Zprávy Stefano Fenoglio.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Hrozí vypínání vody, Itálii to ale nezajímá. Je stará, říká mladá generace

    Před 2 dny
    Výhled na vrcholky Kottických Alp má pro partu mladých Italů hořkou pachuť. Mají totiž před očima epicentrum sucha, jehož důsledky pociťují každý den až ve víc než 200 kilometrů vzdáleném Miláně.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Řepku střídá kukuřice. Kvůli suchu ale potřebujeme jiná pole, říká vědec

    Před 3 dny
    „Bojujeme tu s něčím, co je opravdu hodně nepředvídatelné,“ říká o suchu vědec, který zkoumá jak zmírnit jeho dopady na zemědělství. V rozhovoru pro Seznam Zprávy vysvětluje, proč v této oblasti přichází změna pomalu.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Fotky: Spalující horko dělá i z Dunaje potůček

    Před 4 dny
    Hladina vody v druhé nejdelší řece Evropy je třikrát nižší než obvykle.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Bidenův velký úspěch. Mění USA na bojovníka proti klimatické změně

    Před 5 dny
    Americký Senát schválil nejtěsnější možnou většinou zásadní balík zákonů na podporu boje proti klimatické změně a daní. Rozhodující hlas dodala viceprezidentka Kamala Harrisová.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Analýzy Seznam Zpráv: Čína si kupuje svět, který hoří kvůli klimatické změně

    Před 5 dny
    Seznam Zprávy přinášejí výběr pěti analýz, které vám v červenci možná unikly. Vydatné čtení vhodné třeba k vodě nebo pro víkendový letní večer…
  • Neposlušné Tlapky

    Vědci tvrdí, že kvůli změně klimatu jsou ptáci méně barevní

    Před 6 dny
    Podle patnáctileté studie o běžném ptáku sýkoru modřince jsou ptáci kvůli změně klimatu méně barevní. Ztrácí se tak křiklavé peří a ohrožuje se přežití našich opeřených přátel, kteří se spoléhají na opeření, aby přilákali partnery. Panují obavy, že tento jev by mohl snížit počet nových mláďat, uvedl server Newsweek.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Knihy ke krizi: Co číst, když máte pocit, že planeta potřebuje uhasit?

    Před 9 dny
    Jak si představit hrozby, kterým bychom jako lidstvo měli čelit? Možná, že klimatickou krizi nerozlousknou vědci a jejich data, ale romány. Literatura dokáže rozproudit představivost jako máloco.
     Komentáře
  • Zahrádkář

    Proč v létě hrozí úžeh hroznů a proč bobule praskají

    Před 9 dny
    Slunce a voda jsou hlavní klimatické faktory potřebné pro pěstování révy. Někdy však mají na svědomí úžeh hroznů a praskání bobulí.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Vědci umí vyrobit letecké palivo a naftu ze slunce, CO2 a vody

    Před 9 dny
    Evropští vědci úspěšně otestovali zařízení, které za pomoci solární energie dokáže z oxidu uhličitého a vody produkovat letecké palivo. Technologie je podle nich uplatnitelná v průmyslu. A do budoucna chtějí CO2 chytat ze vzduchu.
     Komentáře
  • Deník N

    Teploty neslučitelné se životem, požáry, lidé omdlévající v práci. Španělsko zažívá dopady změny klimatu

    Před 9 dny
    Všudypřítomné požáry, případy zdravotních potíží kvůli práci v nesmírném vedru. Extrémně horkých dní přibývá i na Pyrenejském poloostrově, stejně jako hořících lesů a dnů sucha. Zvyšuje se teplota vody i hladina moře, ubývá písečných pláží. Klimatická změna není ve Španělsku vzdálenou budoucností – už nastala.
     Komentáře
  • OEnergetice

    EDF: Dopady emisí vodíku na globální změny klimatu jsou přehlíženy a podceňovány

    Před 10 dny
    Dopady emisí vodíku na globální klimatickou změnu jsou dle americké neziskové výzkumné instituce EDF vyšší, než bylo dosud známo. Nové poznatky o jejich vlivu mohou zásadně ovlivnit rozvoj vodíkové energetiky, na kterou sází i Evropská unie.
     Komentáře
  • Deník

    Největší americká nádrž Mead stále vysychá. Vydává vraky lodí i lidské ostatky

    Před 15 dny
    Hladina největší přehradní nádrže Spojených států klesá a vydává děsivá tajemství. Správa místního národního parku v pondělí informovala o nálezu lidských ostatků. Jde již o třetí podobný nález v krátkém časovém horizontu.
     Komentáře
  • Vesmírné zprávy

    Nová družice bude sledovat oblačnost. Jaký vliv mají změny mraků na ohřívání atmosféry a klima?

    Před 15 dny
    Mise EarthCARE má prozkoumat poslední velký faktor, který má vliv na změnu klimatu, a přitom o jeho roli stále víme velmi málo. Družice bude sledovat oblačnost a aerosoly v ovzduší. Přinese tak cenné informace pro lepší modelování dalšího vývoje klimatu. EarthCARE, která má startovat příští rok, nyní zahájila více než půlroční testovací fázi, během které se ověří, že je připravena na svou misi.
     Komentáře
  • Deník N

    Požár souvisí se změnou klimatu, připouští náměstek Hubáčkové. Jak chce Česko předejít dalším katastrofám?

    Před 15 dny
    Požár, který již pátý den zuří v Českém Švýcarsku, souvisí se změnou klimatu. Jan Dusík, náměstek ministryně životního prostředí pro řízení sekce ochrany klimatu, v rozhovoru popisuje, jak chce Česko podobným mimořádným situacím předcházet a kde na to vezme peníze.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Komentář: Změna klimatu? Pozor na cigaretovou manipulaci. Lžeme sami sobě

    Před 16 dny
    Proč řešíme, zda za požáry na Hřensku může globální oteplování? Otázka je možná akademicky podnětná, ale slouží jako zkratka k popírání klimatických změn. Proč si lžeme do kapsy? Je to pohodlné.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Kdo a co může za zkázu v Českém Švýcarsku? Musíme změnit zákony, říká vědec

    Před 16 dny
    Požár v Českém Švýcarsku je jedním z projevů klimatických změn ve střední Evropě. A nejspíš nás čekají další. „Postupné hromadění nepěkných věcí společnost obrátí,“ myslí si přírodovědec Jakub Hruška. Více v podcastu 5:59.
     Komentáře
  • VědaŽivě

    Projekt Stormfury – dlouhodobý proces, kterým se vědci snažili ovládat počasí. Riskantní kroky překvapivě zaznamenaly úspěch

    Před 17 dny
    Odvážný a dlouhodobý projekt, který se pokusil několikrát ovlivnit přírodní živly. Pokusy však byly komplikované a velice složité na provedení.
     Komentáře
  • Deník N

    Vlna veder není podle expertů jen ochutnávkou budoucnosti, ale už současnou realitou

    Před 21 dny
    Spalující horka se z jihozápadní Evropy přesunula na severovýchod. Poté co teploty přes 40 stupňů v Portugalsku, Španělsku a Francii způsobily rozsáhlé požáry, vyhnaly desetitisíce lidí z domovů a vyžádaly si téměř 2000 životů, byly zlomeny teplotní rekordy i v obvykle chladnější Británii. O čem současné počasí vypovídá? Jde o nevinný výkyv počasí, náhled do budoucnosti, kterou poznamenávají klimatické změny, nebo už současný problém? A jaké jsou vyhlídky pro Evropu do příštích let? Na to Deníku N odpověděli Pavel Tolasz z Českého hydrometeorologického ústavu a Pavel Zahradníček z Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd ČR.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Chcete zpomalit vlny veder v Česku? Zakažte si auto a maso

    Před 22 dny
    ANALÝZA. Přestoupit z auta do MHD, z vany pod úspornou sprchu. Omezit nákupy masa. Kupovat jídlo od místních výrobců. Možností, jak přibrzdit vlnu veder, mají Češi mnoho. A často nečekaných.
     Komentáře
  • Svět

    Video: Moře plné bublin. V Izraeli natočili obří hejno medúz

    Před 22 dny
    Poblíž pobřeží izraelské Haify se objevilo obrovské množství medúz. Na záběrech z dronu, které zveřejnil izraelský úřad pro parky a přírodu, to vypadá, jakoby moře bylo plné velkých bublin.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Video: Moře plné bublin. V Izraeli natočili obří hejno medúz

    Před 22 dny
    Poblíž pobřeží izraelské Haify se objevilo obrovské množství medúz. Na záběrech z dronu, které zveřejnil izraelský úřad pro parky a přírodu, to vypadá, jakoby moře bylo plné velkých bublin.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Glosa: Letní utrpení v rozžhaveném Chorvatsku

    Před 1 měsícem
    Bude-li klimatická změna postupovat nynějším tempem, za nějakých třicet, padesát let se Rujána může stát novým Dubrovníkem.
     Komentáře
  • Deník N

    Kdy budou elektroauta levnější než ta na benzin a naftu? Ukazujeme, co se stane na českém trhu

    Před 1 měsícem
    Evropským parlamentem před časem prošel návrh na zákaz prodeje nových aut se spalovacími motory. Vysvětlujeme, jaké dopady to bude mít na české motoristy.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Poláky překvapil mrož. Z Arktidy zabloudil až na pláž na Baltu

    Před 1 měsícem
    Nejdřív na Rujáně, potom na polském pobřeží. Německá i polská média si všímají mrože, který zabloudil do Baltského moře.
     Komentáře
  • Deník N

    O miliardáři, který zastíní Slunce: spekulace, která by se mohla stát realitou

    Před 1 měsícem
    Neříkáme, že to tak bude. Říkáme, že to není úplně vyloučeno. Základní technická data v následujícím textu jsou správně, o politických a ekonomických souvislostech nechť každý přemýšlí podle svého.
     Komentáře
  • EnergoZrouti

    Vědci se zaměří na využití lesních cest k zadržení vody, která v lesech chybí

    Před 1 měsícem
    Nový projekt vědců z Mendelovy univerzity v Brně a České zemědělské univerzity by mohl v budoucnu pomoci s lepším hospodařením vody v lese. Vědci totiž chtějí najít způsoby, jak účinně využívat vodu z lesních cest, která dnes velmi rychle odtéká, aby nepoškozovala povrch cesty.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Horko zabíjí. Gazely pískové v irácké rezervaci umírají hlady

    Před 1 měsícem
    Klimatické změny po letech války zasazují Iráku další těžkou ránu. Ještě není plné léto a teploty už dosahují 50 stupňů Celsia.
  • Deník

    Oranžová apokalypsa. V Sýrii a Iráku řádí písečné bouře, záběry šokovaly svět

    Před 2 měsíci
    Nárůst počtu nejrůznějších bouří v důsledku klimatické krize způsobuje čím dál větší ztráty na životech a větší zkázu, tvrdí odborníci. V Iráku a Sýrii poslaly od začátku dubna „deky“ hustého zrnitého oparu tisíce lidí do nemocnic. Zlověstná oranžová obloha si navíc vyžádala již nejméně čtyři úmrtí.
     Komentáře
  • Ekonews

    Zpráva o stavu lesů ve světě: za třicet let jich zmizela desetina

    Před 2 měsíci
    Světové lesy mizí, za posledních třicet let se jejich plocha snížila o více než desetinu. Hlavní příčinou tohoto úbytku je zemědělství, konstatuje mimo jiné nová obsáhlá 160stránková zpráva Organizace pro výživu a zemědělství (FAO) o stavu lesů.
     Komentáře
  • Newstream

    Změna klimatu dopadá na byznys pojišťoven. Aby přežily, musí změnit strategii

    Před 2 měsíci
    Pojišťovny čelí enormnímu nárůstu přírodních katastrof. Aby situaci ustály, musí změnit své obchodní modely. Vyplývá to ze studie společností Capgemini a Efma.
     Komentáře
  • Ekonews

    Česko dává na klimatická opatření méně, než slíbilo. Chybuje ale i samotná EU, říká analýza

    Před 2 měsíci
    Pětina z peněz, které Česká republika získala v předchozím programovém období z evropských fondů, měla putovat na klimatická opatření.  Podle analýzy provedené Centrem pro dopravu a energetiku ale šlo pouze o 12,7 procenta.Chybí především větší podpora obnovitelných zdrojů.
     Komentáře
  • VědaŽivě

    Hmyz vymírá děsivou rychlostí a podle statistik už polovina druhů vyhynula. Co to pro nás znamená a můžeme to zvrátit?

    Před 2 měsíci
    Počet hmyzu každým novým dnem ubývá. Existuje mnoho možností, jak lze životní prostředí a tato nebohá stvoření zachránit.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Spása včel. První úly na světě z 3D tisku dělá Čech a má i nejdražší med

    Před 2 měsíci
    V pátek byl Světový den včel a i Česko přispělo. Z největšího evropského národa včelařů vzešel i podnikatel, který chce hmyz - klíčový pro obživu lidstva - zachránit úly z 3D tiskáren. A prvenství mu patří i v ceně medu.
     Komentáře
  • Dotyk

    Lidstvu zbývá sto let, varoval vědec. Vymře jako obyvatelé Velikonočního ostrova

    Před 2 měsíci
    Australský profesor mikrobiologie Frank Fenner se zasloužil o vyvinutí vakcíny proti pravým neštovicím a v odborných kruzích byl vysoce uznávanou kapacitou. Krátce před svou smrtí v roce 2010 však vyjádřil kontroverzní předpověď: lidský druh vyhyne již během příštích 100 let. Šlo o pouhý pesimismus rozčarovaného starce, nebo se máme vážně obávat brzkého hromadného vymírání?
     Komentáře
  • Ekonews

    Umělá inteligence může pomoci s ochranou klimatu. Musí si však „vyžehlit“ vlastní emise

    Před 2 měsíci
    Unie řeší, jak se postavit k umělé inteligenci (AI).Připravuje k ní proto nový akt, který nastaví pravidla pro její využívání.
     Komentáře
  • Dotyk

    Video: Jak se proměnila příroda v uplynulém století? Snímky NASA jsou děsivé

    Před 2 měsíci
    Stále se hovoří o možných důsledcích, jaké bude mít změna klimatu na naši planetu v blízké budoucnosti. Málokdo si ale uvědomuje, jak se příroda vlivem lidské činnosti již změnila za posledních 30, 50 či 100 let. Unikátní snímky NASA porovnávají podobu krajiny ve vybraných oblastech Země před relativně krátkou dobou a dnes. Podívejte se na video.
     Komentáře
  • Dotyk

    Jak bude vypadat svět v roce 2500: Někde zmizí život, v Česku porostou palmy

    Před 3 měsíci
    Kdybyste měli šanci cestovat časem a přesunuli se o 500 let dopředu, na Zemi byste si připadali jako na jiné planetě. Do některých oblastí byste nemohli vycestovat bez ochranného skafandru. O lyžovačce v Krkonoších by nebyla ani řeč, zato v českých údolích byste se procházeli palmovými háji. Jak bude vypadat svět v roce 2500, pokud se nám nepodaří zpomalit oteplování?
     Komentáře
  • EnergoZrouti

    Změna klimatu by podle vědců v příštích letech mohla vyvolat novou pandemii

    Před 3 měsíci
    Klimatické změny, odlesňování a devastace krajiny může mít za následek rychlou migraci mnoha druhů divokých zvířat. Právě setkávání některých druhů, které spolu běžně nežijí ale může spojit různé druhy virů a vyvolat novou pandemii.
     Komentáře
  • Jímeto

    Na některé potraviny dopadá změna klimatu už teď. Těchto bude v blízké budoucnosti nedostatek

    Před 4 měsíci
    Klima se mění, o tom pochybuje asi už málokdo. Nechme nyní stranou to, jak moc se na změně klimatu podílí člověk. Místo toho se podívejme, jak měnící se klimatické podmínky již nyní působí na některé typy potravin.
     Komentáře
  • Techsvět

    Klimatologové nevědí, jak ještě více varovat lidstvo. Množství skleníkových plynů stoupá

    Před 4 měsíci
    Měření provedená Národním úřadem pro oceán a atmosféru (NOAA) ukazují, že metan, jeden z nejsilnějších skleníkových plynů, roste rychleji, než kdykoli v historii uvádí se na webu Gizmodo. Podle zprávy úřadu stoupla v roce 2021 hladina metanu o 17 částic na miliardu (ppb). To je největší meziroční nárůst od roku 1983, kdy vědci začali zaznamenávat jeho množství v atmosféře.
     Komentáře
  • Techsvět

    Čerstvá zpráva o klimatu je nejvarovnější v historii lidstva. Máme tři roky na to, abychom změnili směr, jinak už bude pozdě

    Před 4 měsíci
    Aby se svět vyhnul nejhorším dopadům změny klimatu, musí během příštích tří let zásadně změnit směr a omezit emise, uvádí se v nové zprávě, kterou začátkem dubna zveřejnil Mezivládní panel pro změnu klimatu. Ještě máme šanci, ale pouze za předpokladu vážných, okamžitých a trvalých opatření ve všech oblastech života, cituje tvrzení vědců server Gizmodo.
     Komentáře
  • Ekonews

    Desítky expertů přiblíží veřejnosti téma klimatické změny. Sdružila je platforma Co bude dál?

    Před 4 měsíci
    V Česku vznikla první komunikační platforma svého druhu zaměřená na téma klimatické změny.Cílem platformy Co bude dál?
     Komentáře
  • VědaŽivě

    Co přesně bylo „velké vymírání“? Před více než 252 miliony let vyhladilo téměř všechen život na planetě

    Před 4 měsíci
    V době před asi 250 miliony let zažila naše planeta tak výrazné vymření druhů, že se stalo hovorově známým jako tzv. velké vymírání.
     Komentáře
  • EnergoZrouti

    Britští meteorologové kvůli rychlému oteplování zvyšují teplotu definice vlny veder

    Před 4 měsíci
    Vlny veder ve Spojeném království jsou podle místních meteorologů stále častější. Úřad tak nyní zvyšuje prahové limity, které vlny veder definují. Podle odborníků budou vlny veder v příštích letech pravidelným jevem.
     Komentáře
  • EnergoZrouti

    Další ročník akce Hodina Země zhasl světla napříč celou republikou

    Před 4 měsíci
    Již pošestnácté se letos pořádala akce Hodina Země, která v sobotu 26. 3. postupně napříč celým světem mezi 20:30 a 21:30 místního času zhasla veřejné osvětlení ve městech i obcích nebo nasvícení památek.
     Komentáře
  • Dotyk

    Podivná klimatická událost uvrhla středověk do temnoty: Přinesla smrt a zhoubu

    Před 5 měsíci
    Když se řekne doba ledová, automaticky nám mozek nabídne asociace mamutů stojících v zemi věčného sněhu a ledu. Jenže jak se zdá, v historii naší Země bylo dob ledových více, i když ne tak intenzívních. Tak zvaná malá doba ledová a s ní spojená změna klimatu v pozdním starověku vyvolala mor, úpadek říší a stěhování národů.
     Komentáře
  • Peak

    Sucho, teplejší klima i narušené dodavatelské řetězce. To vše vyhání cenu kávy na maxima

    Před 5 měsíci
    Cena kávy v posledních dnech vystoupila na nejvyšší úrovně za deset let. Bohužel se zdá, že faktory, které za růst ceny této komodity mohou, budou mít trvalejší charakter. Podle analytiků se ceny poblíž maxim udrží delší dobu.
     Komentáře
  • Techsvět

    Nejsilnější bouře za poslední tři desetiletí se valí celou Evropou. Souvisí se změnou klimatu?

    Před 5 měsíci
    V posledních dnech byly v Anglii zaznamenány rekordní poryvy větru o rychlosti až 196 km/h. Spojené království, Irsko, Belgie, části Nizozemska, Francie a Německa čelí nejhorší bouři za více než tři desetiletí. Stromy se lámaly, kamiony a auta převracely na bok a tisíce domů zůstaly bez proudu. To způsobila bouře Eunice.
     Komentáře
  • Ekonews

    Margaret Thatcherová byla „zelená“ aktivistka, upozorňovala na změnu klimatu už před 30 lety

    Před 5 měsíci
    Margaret Thatcherová byla prvním prominentním světovým lídrem, kterého vědecká data o oteplování planety v důsledku lidské činnosti naprosto přesvědčila.Stala se významnou "zelenou" aktivistkou a  začala bojovat za urychlené řešení klimatické krize.  Do té doby se debaty o ozónové díře, kyselých deštích a změnách klimatu odehrávaly převážně mezi vědci mimo politickou půdu.
     Komentáře
  • Vědátor

    Metanu v atmosféře je nejvíce od počátku měření

    Před 5 měsíci
    Průměrné atmosférické koncentrace metanu překročily v září 2021 hodnotu 1900 ppb – to je nejvíce v historii od počátku měření.
     Komentáře
  • VědaŽivě

    Jaké u nás bylo počasí před 10 000 lety? Vědci jsou pomocí pylu z dávných dob schopni určit povětrnostní podmínky

    Před 5 měsíci
    Částečky pylu cestují s pomocí větru opravdu daleko. To dovoluje vědcům, kteří je najdou, rekonstruovat směr a sílu dávného proudění. A třeba také odhalit velkou změnu.
     Komentáře
  • Dotyk

    Výkyvy v dráze Měsíce se stanou za 10 let velkým problémem, ohrozí miliony lidí

    Před 6 měsíci
    O tom, že oběžná dráha Měsíce okolo Země není tak úplně pravidelná, astronomové vědí už od roku 1728. Ještě nikdy v moderní historii však tyto výkyvy nepřinesly lidstvu zásadní potíže. To se ale zřejmě brzy změní. Když se totiž k měsíčnímu fenoménu přidá globální oteplování, katastrofa na sebe nenechá dlouho čekat.
     Komentáře
  • EnergoZrouti

    Tající permafrost by podle vědců mohl uvolnit rakovinotvorný plyn

    Před 6 měsíci
    Tající permafrost v arktických oblastech je vekou hrozbou nejen pro infrastrukturu nebo šíření dlouhá léta zmizelých infekčních nemocí. Další tání by podle vědců mohlo uvolnit i rakovinotvorný plyn radon.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Největší změna krajiny od kolektivizace? Teď je šance. Expert říká proč

    Před 6 měsíci
    Vláda v programovém prohlášení slibuje vyhradit do roku 2030 minimálně deset procent zemědělské půdy na aktivní ochranu biodiverzity. Jak popisuje v rozhovoru pro Seznam Zprávy Vojtěch Kotecký, je to šance zbavit se obřích lánů.
     Komentáře
  • Deník

    Vědci jsou znepokojeni. Květy rozkvétají o měsíc dřív, ohrožuje to i zvěř

    Před 6 měsíci
    Květiny v Británii rozkvétaly po staletí téměř jako hodinky. S příchodem pozdního jara, někdy kolem května a června, se celé Spojené království pravidelně zahalovalo do pestré palety barev. Při analýze rostlin však vědci zjistili znepokojivý posun. Květiny rozkvétají čím dál tím dříve.
     Komentáře
  • WN24

    Dříve ojedinělé extrémní teplotní výkyvy oceánů jsou dnes novým normálem

    Před 6 měsíci
    Včerejší extrémy teplot světových oceánů jsou dnešním normálem, upozorňují podle magazínu Cosmos mořští ekologové. Jejich studie zdůrazňuje, že změna klimatu se netýká budoucnosti. Abnormální povrchové teploty oceánů se staly normálem už v roce 2014.
     Komentáře
  • Zítřek

    Green Deal: záchrana Evropy nebo cesta do pekel?

    Před 6 měsíci
    Má Zelená dohoda pro Evropu (Green Deal) šanci na úspěch? Je to cesta k prvnímu klimaticky neutrálnímu světadílu do roku 2050, jak to vidí předsedkyně Evropské komise Ursula Von der Leyenová? Nebo je to utopická fantazie, jak ho prezentuje maďarský premiér Viktor Orbán?
     Komentáře
  • Techsvět

    Ptáci se připravují na oteplování planety a změnu klimatu „po svém“. Rostou jim větší zobáky

    Před 6 měsíci
    Teplokrevní živočichové mění zobáky, nohy a uši, aby se přizpůsobili teplejšímu klimatu a lépe regulovali svou teplotu, uvedl The Guardian.
     Komentáře
  • Náš region

    Česko se otepluje. Mrazivých dnů je nejméně od roku 1961

    Před 6 měsíci
    Od roku 1961 ubylo v Česku každou dekádu v průměru 4,7 mrazových dnů, tedy takových, kdy se minimální denní teplota dostane pod bod mrazu.…
     Komentáře
Reklama