Zavřít
OECD

OECD

Nejnovější články na Seznamu na téma OECD
  • České noviny

    Rektoři žádají vládu o nápravu kvůli zhoršení financování VŠ, které tím trpí

    Před 1 dnem
    Vysoké školství podle České konference rektorů (ČKR) trpí zhoršením financování, akademické prostředí kvůli tomu přestává být konkurenceschopné. ČKR proto žádá vládu o nápravu. Organizace to uvedla ve svém prohlášení podepsaném předsedou Martinem Barešem. Na podfinancování VŠ rektoři upozorňují opakovaně, v únoru uvedli, že by vláda měla na vysoké školství dát o deset miliard korun ročně více než nyní.
     Komentáře
  • Newstream

    Důchodová reforma po americku. Ve Státech se daří městům, v nichž žijí jen senioři a žádné děti

    Před 2 dny
    Miliony Američanů se po dosažení důchodového věku stěhují na jih; za slunečným počasím a klidem. Mezi jejich oblíbené destinace už více než 60 let patří i arizonské Sun City, jedna z prvních komunit ve Spojených státech vybudovaná výlučně pro důchodce. Průměrný věk zdejších zhruba 40 tisíc obyvatel je kolem 73 let, v každé domácnosti musí bydlet alespoň někdo starší 55 let, žádné děti zde žít nesmí.
     Komentáře
  • Echo24

    Stanjura chce více zdanit majetek. Průšvih s rozpočtem zachrání jen brutální škrty, zní kritika

    Před 2 dny
    Vláda slibuje brzy představit takzvaný konsolidační balíček, kterým se snaží alespoň částečně mírnit rozklad státních financí. Na příjmové straně by mělo být ve hře i navýšení daně z nemovitosti. Ta by se podle plánů ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) mohla zvednout na dvojnásobek a přinést do státní kasy zhruba osm miliard. To jsou podle kritiků však jen drobné a jde o opatření, které nemá příliš potenciál ovlivnit problém s obrovským strukturálním schodkem. Stěžejní je navíc rozpočtové…
     Komentáře
  • Marianne

    Částečný úvazek: Způsob, jak konečně najít harmonii mezi rodinným životem a kariérou

    Před 3 dny
    Skloubit rodinný a pracovní život? To není utopie, ale realita, kterou můžete zažít díky částečnému úvazku. Jak se částečným úvazkům daří v České republice? A proč za tento typ úvazku bojovat?
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Vláda chtěla 69hodinový pracovní týden, Jihokorejci přitom umírají z vyčerpání

    Před 5 dny
    Přestože mají Jihokorejci jednu z nejdelších pracovních dob na světě, vláda chtěla zvýšit limit ze současných 52 hodin týdně na 69 hodin. A to přes alarmující počet sebevražd a smrtí z přepracování.
     Komentáře
  • RNDr. Štefan Novota
    naSeznam Médium

    Důchody porostou a deficity zamíří k nule, navzdory tvrzením odborníků

    Před 6 dny
    Řada odborníků, včetně poradce nové hlavy státu Vladimíra Bezděka, tvrdí, že na zásadní změnu důchodového systému je již pozdě. Není jasné, co tím myslí. Neříkají, co důležitého se mohlo udělat v minulosti, ale nyní již ne. Hlavně to ale není pravda.
     Komentáře
  • iRozhlas

    Umělá inteligence? Dotkne se základních lidských práv, od důstojnosti po soukromí, vysvětluje expertka

    Před 6 dny
    Umělá inteligence se rozšiřuje do mnoha odvětví. Od automobilů, bank, zdravotnictví, veřejné správy až po média. Vystává proto mnoho otázek: kdo bude zodpovídat za chyby robota nebo jak se pojistíme proti zneužití? Umělá inteligence těží i z dotazů ve vyhledávačích. „Lidé hledají odpovědi na intimní otázky přes Google a myslí si, že o tom nikdo neví,“ říká pro iROZHLAS.cz právnička Alžběta Solarczyk Krausová.
     Komentáře
  • České noviny

    OECD zlepšila výhled růstu na letošek, varuje ale před křehkostí oživení

    Před 8 dny
    Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) zlepšila výhled růstu hlavních světových ekonomik na letošní rok na 2,6 procenta, zatímco v listopadu počítala s růstem o 2,2 procenta. Zdůvodnila to poklesem cen potravin a energií a uvolňováním opatření proti šíření covidu-19 v Číně. Varovala ale před křehkostí hospodářského oživení kvůli vysokým úrokovým sazbám. Vyplývá to z dlouhodobého hospodářského výhledu, který dnes organizace zveřejnila.
     Komentáře
  • FinTag

    Ceny ropy klesají. Zejména kvůli ochabnutí ekonomik Západu

    Před 8 dny
    Ceny ropy v posledních dnech klesají a obchodníci omezují expozice. Obávají se, že náhlá bankovní krize, kterou odstartoval krach dvou amerických bank, způsobí nižší poptávku po ropě a palivových produktech.
     Komentáře
  • Faei

    Cena ropy klesá. Důvodem je očekávaný propad poptávky v zemích OECD

    Před 8 dny
    Ropa se již druhý den obchoduje za nižší ceny a obchodníci omezují své expozice z obavy, že se náhlá bankovní krize, kterou minulý týden odstartoval krach Silicon Valley Bank, rozšíří do zbytku ekonomiky a rozpoutá recesi, která s sebou přinese nižší poptávku po ropě a palivových produktech.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    V Koreji se bouří mladí, nechce se jim pracovat 69 hodin týdně

    Před 10 dny
    Jihokorejská vláda čelí kritice za návrh zákona prodlužující maximální pracovní dobu za týden na 69 hodin. Mladá generace a odbory se bouří, považují to za krok zpět v porovnání se zbytkem světa.
     Komentáře
  • Novinky

    Sociolog Daniel Prokop: Jak na důchodovou reformu

    Před 11 dny
    Když je řeč o důchodové reformě, začíná se většinou tématem zvyšování věku odchodu do penze. Samotné zvyšování bude asi nevyhnutelné, nejde ale o žádnou reformu, nýbrž nejbanálnější parametrickou úpravu reagující spíše na absenci reforem.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Zdražte chlast. Česko je špička v jeho dostupnosti. Suchý únor svádí nerovný boj

    Před 11 dny
    Alkohol propagují politici všeho druhu, s pivem se samozřejmě nemohl nevyfotit ani nový prezident Petr Pavel, s pivem se fotí politici odleva doprava.
     Komentáře
  • Travel Adventure

    Soumrak turismu v Česku. Vláda chce těžce zkoušené branži zasadit další ránu

    Před 11 dny
    VVláda zvažuje výrazné zvýšení sociálního pojištění OSVČ. Pro některá odvětví oslabená pandemií a růstem cen však tento krok může být i likvidační, varuje Česká unie cestovního ruchu.
     Komentáře
  • Refresher

    Česko mezi ostatními zeměmi pohořelo. Příjmy žen proti platům mužů stále zaostávají

    Před 12 dny
    Rovnocenné postavení žen a mužů na tuzemském trhu práce se v celosvětovém srovnání dál propadá. Česko je ze zemí Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) na 24. místě. Oproti loňsku si tak pohoršilo o tři pozice.
     Komentáře
  • Týdeník Hrot

    Česko a rakovina: skvělému zdravotnictví to kazí nezodpovědní občané

    Před 16 dny
    Až příliš mnoho Čechů zbytečně umírá na rakovinu. Zhoubnému onemocnění by se přitom často dalo předejít už jen lepší životosprávou. Ta u nás ale patří k nejhorším v Evropě
     Komentáře
  • Newstream

    PwC: České ženy za stejnou práci berou o pětinu méně než muži. V managementu jich přibývá

    Před 17 dny
    Ženy v Česku vydělávají o 19 procent méně než muži na stejných pozicích. Proti loňsku se rozdíl v odměňování prohloubil o tři procentní body, v pětiletém srovnání zůstává na podobné úrovni. Vyplývá to z analýzy společnosti PwC.
     Komentáře
  • Echo24

    Rezignace na pravicové sliby: příjmy státu stále rostou, lidé chudnou drastickým propadem mezd

    Před 17 dny
    Vláda Petra Fialy (ODS) si seškrtala programové prohlášení. Některé stěžejní body, které definovaly program spíše pravicového kabinetu, zmizely, což premiér i jeho ministři obhajují neudržitelností veřejných financí, a tedy nutností šetřit. Na počínání nejsilnějších koaličních občanských demokratů však míří kritika za to, že na své pravicové sliby rezignovali. Zmizel například klíčový slib snížit odvody pro zaměstnavatele, které jsou u nás mimořádně vysoké, a do hry se naopak dostalo zvýšení…
     Komentáře
  • Faei

    Mzdy v Česku se loni rekordně propadly. Letos to nebude o mnoho lepší

    Před 18 dny
    Reálné mzdy v Česku se loni propadly o 7,5 procenta, vyplývá z údajů, které v pondělí zveřejnil Česká statistický úřad (ČSÚ). Jde o pětkrát hlubší propad než ten z dosud v daném ohledu nejhoršího roku. Až do loňska se totiž životní úroveň lidí v ČR vyjádřená změnou průměrné reálné mzdy nejvíce propadala v roce 2013, a to o 1,5 procenta (viz graf níže, pozn. aut.).
     Komentáře
  • Týdeník Hrot

    Sestřelit inflaci bude těžší než čínský balon

    Před 19 dny
    Investoři sázejí na návrat dobrých časů. Daleko pravděpodobnější jsou však turbulence na trzích
     Komentáře
  • Newstream

    Lukáš Kovanda: Mzdy v Česku se loni rekordně propadly, pětkrát více než v dosud nejhorším roce 2013. Obrat letos nečekejte

    Před 19 dny
    Reálné mzdy v Česku se loni propadly o 7,5 procenta, vyplývá z údajů ČSÚ. Jedná se o pětkrát hlubší propad než ten z dosud v daném ohledu nejhoršího roku. Až do loňska se totiž životní úroveň lidí v ČR vyjádřená změnou průměrné reálné mzdy nejvíce propadala v roce 2013, a to o 1,5 procenta.
     Komentáře
  • Newstream

    Moody's: Rovné odměňování mužů a žen by světové ekonomice přineslo sedm bilionů dolarů

    Před 19 dny
    Překonání rozdílu ve mzdách mezi muži a ženami by zvýšilo globální hrubý domácí produkt (HDP) zhruba o sedm procent, respektive o sedm bilionů dolarů (asi 155 bilionů korun). Uvádí to zpráva společnosti Moody's Analytics. Při aktuálním tempu ale vyrovnání rozdílů potrvá podle ní 132 let.
     Komentáře
  • Voxpot

    Kudy z krize II. Zelený růst se snaží trefit zmenšující se terč

    Před 19 dny
    Zachránit klima před kolapsem, a přitom se mít stále líp, navíc bez drakonických státních zásahů do životů. Myšlenku zeleného růstu si oblíbil průmysl, veřejnost i vlády, navíc už má první pozitivní výsledky. Co se může pokazit? The post Kudy z krize II. Zelený růst se snaží trefit zmenšující se terč appeared first on VOXPOT
     Komentáře
  • Faei

    Proč Česko ekonomicky nedohání Německo a jak to změnit?

    Před 19 dny
    Reálné mzdy v Česku se od rozdělení Československa zvýšily o 141 procent. Vyplývá to z analýzy Hospodářské komory ČR, kterou v neděli zveřejnila ČTK. Nabízí se tak otázka, proč i přes tento růst Česko stále nedohání Německo, resp. jeho ekonomickou výkonnost. Před třiceti lety to byla klíčová úvaha doby: Za jak dlouho Němce doženeme?
     Komentáře
  • FocusOn

    Lukáš Kovanda: Životní úroveň Čechů klesá. Doženeme někdy Němce?

    Před 19 dny
    Němci se více soustředí na části výrobních podniků, které mají v gesci výzkum a vývoj, kde je vyšší přidaná hodnota, tedy i reálné mzdy. Samotný proces výroby, nebo jen montování, vykazuje nižší přidanou hodnotu a nižší reálné mzdy. Takže Němci tuto část procesu přesunují zhusta právě do Česka. Čech tak montuje pro své německé „šéfy“, kteří pak s mnohem větší marží prodávají u sebe doma i do světa, říká Lukáš Kovanda, hlavní ekonom Trinity Bank.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Ze sedmi na 40 tisíc za třicet let. Tak rostly v Česku platy

    Před 20 dny
    Průměrná mzda Čechům od roku 1994 vzrostla bezmála na šestinásobek. Většinu z toho vzala inflace, přesto si Češi polepšili téměř 2,5 krát.
     Komentáře
  • Newstream

    Mzdy v Česku za 30 let narostly o 141 procent. Nyní rekordně padají

    Před 20 dny
    Reálné mzdy v Česku se od rozdělení Československa zvýšily o 141 procent. Vyplývá to z analýzy Hospodářské komory ČR. Nabízí se tak otázka, proč i přes tento růst Česko stále nedohání Německo, respektive jeho ekonomickou výkonnost. Před třiceti lety to byla klíčová úvaha doby: za jak dlouho Němce doženeme?
     Komentáře
  • České noviny

    Hospodářská komora: Reálné mzdy se od vzniku ČR zvýšily o 141 procent

    Před 20 dny
    Reálné mzdy v Česku se od rozdělení Československa do roku 2021 zvýšily o 141 procent. Vyplývá to z analýzy Hospodářské komory ČR, kterou má ČTK k dispozici. Mzdy rostly nejrychleji v letech 1995 a 1996 kvůli oživení růstu po hospodářské transformaci. Loňský rok podle odhadů Hospodářské komory přinesl nejhlubší pokles reálné mzdy, konečné údaje ale zatím nebyly zveřejněny, a proto nejsou součástí analýzy.
     Komentáře
  • Echo24

    Chudneme nejrychleji v historii, životní standard klesá. Vyhlídky se nezlepšují

    Před 25 dny
    Češi chudnou. Už dlouho trvající velmi vysoká inflace znehodnocuje rychlým tempem úspory a způsobuje prudký pokles reálné mzdy. Ta u nás minulý rok zažila nejstrmější propad ze všech ekonomicky vyspělých zemí OECD a kupní síla průměrné mzdy nás vrátila minimálně do roku 2018. Vyhlídky nezlepšuje ani fakt, že ve srovnání s ostatními zeměmi odevzdáváme vzhledem k vysokým odvodům na pojistném velkou část ze svých příjmů státu.
     Komentáře
  • Echo24

    V Česku je důchodový armagedon, jedeme do zdi

    Před 25 dny
    Píše se rok 2003, ve Strakově akademii sedí sociálnědemokratický premiér Vladimír Špidla odmítající jakékoli zásahy do stále bobtnajícího sociálního státu pod heslem Zdroje tu jsou. V britském finančním deníku Financial Times vychází zpráva s titulkem Důchodový armagedon. Richard Hackoson z amerického Centra pro strategická studia v něm popisuje, jakou tikající bombou se starobní důchody stávají pro vyspělé země se stárnoucí populací.
     Komentáře
  • Echo24

    Univerzity chtějí deset miliard ročně navíc, platy učitelů bude řešit vláda

    Před 1 měsícem
    Vláda by podle České konference rektorů (ČKR) měla na vysoké školství dát o deset miliard korun ročně více než nyní. Podle rektorů univerzit je vysoké školství podfinancované. V Česku je totiž poměr výdajů na univerzity k HDP výrazně nižší i ve srovnání se státy sdruženými v OECD. Nároky na vysoké školy se přitom v posledních letech zvyšují, nejen ve smyslu tlaku na vědecký výkon, ale také kvůli rostoucí demografické křivce. Dílčí problém nízkých platů učitelů by se měl v řádu týdnů objevit…
     Komentáře
  • Finmag

    Trpí víc Rusko, nebo Evropa? „Fatální“ ruské sankce mají nečekaného vítěze

    Před 1 měsícem
    Bez jediného dne je to dneska rok, po který trvá tragická Putinova invaze na Ukrajinu. Během tohoto roku jsme mohli pozorovat nejrůznější ekonomické důsledky války, a to včetně bezprecedentních sankcí, které měly různé dopady. Lze vůbec najít na tomto poli jednoznačného vítěze?
     Komentáře
  • Týdeník Hrot

    Čechy drtí rakovina. Někdy úplně zbytečně

    Před 1 měsícem
    Pokud by se Češi chovali zodpovědněji ke svému zdraví, výrazně by ubylo onkologických onemocnění.
     Komentáře
  • CNN Prima News

    KOMENTÁŘ: Stát nemá peníze. Berme to jako fakt, přestaňme fňukat a zatněme na čas zuby

    Před 1 měsícem
    Kabinet Petra Fialy si vytyčil nesmírně obtížný úkol. Konsolidovat veřejné finance, které stojí na pokraji rozvratu. Jenže ať z vládních kruhů vzejde byť jen náznak nějakého opatření na osekání výdajů, posílení příjmů či udržitelnosti důchodového systému, reakcí je hlasitý odpor té či oné skupiny obyvatel, na něž má konsolidační úsilí dopadnout.
     Komentáře
  • Novinky

    Rektoři odsoudili sexuální obtěžování

    Před 1 měsícem
    Česká konference rektorů (ČKR) po oslavách 30 let od svého založení vyjádřila znepokojení nad stavem financování vysokých škol a rovněž apelovala na akademiky, aby se k případům nevhodného chování stavěli odpovědně a s plnou vážností.
     Komentáře
  • FinTag

    Chorvati vstup do eurozóny zvládli. Bulharsko ho odkládá

    Před 1 měsícem
    Zatímco Chorvatsko se letos stalo 20 zemí eurozóny, Bulharsko přijetí eura odložilo na rok 2025. Dlouhodobě vstup plánovalo v roce 2024. Nyní termín ale posunulo o rok. Zprávu potvrdila bulharská ministryně financí Rositsa Velkova-Zheleva.
     Komentáře
  • Lupa

    Ministerstvo zahraničí hledá národního experta v globálním partnerství pro umělou inteligeci

    Před 1 měsícem
    Česko skrze ministerstvo zahraničních věcí začalo hledat člověka na pozici národního experta v Globálním partnerství pro umělou inteligenci. The Global Partnership on Artificial Intelligence (GPAI) je platforma 29 zemí včetně České republiky spojující odborníky na AI z vědy, průmyslu, mezinárodních organizací, občanské společnosti a vlád. Spadá pod OECD. “Cílem je podpořit umělou inteligenci založenou na lidských právech, začlenění, rozmanitosti, inovacích a hospodářském růstu a přispět tak ke…
     Komentáře
  • Zítřek

    Kovanda: Je zrušení stavebního spoření správně? Co je hlavním problémem zvýšení daně z nemovitosti?

    Před 1 měsícem
    Zrušení stavebního spoření je správné. Zastaví nespravedlivý penězovod od chudých k bohatým. Ministr financí Zbyněk Stanjura vrací na stůl možné snížení nebo zrušení podpory státnímu stavebnímu spoření. Po prezidentských volbách se totiž vládě otevírá několikaměsíční „okno příležitosti“, kdy může provádět citlivá a nepopulární úsporná opatření. Už od příštího roku se v Česku podle všeho zvedne daň z nemovitosti. S myšlenkou jejího zvýšení si vážně pohrává ministerstvo financí. Někteří politici vládní pětikoalice pak přibližují, že by se mohla zvýšit na dvojnásobek stávající úrovně. Česko by i tak patřilo mezi ty země OECD, které nemovitosti zdaňují vůbec nejméně.
     Komentáře
  • Žena

    Na matiku nemáš buňky, géniové jsou jen muži. České vědkyně boří mýty v zahraničí

    Před 1 měsícem
    Podle OSN je žen ve vědě něco přes 33 procent, což odpovídá i průměru EU. Česká republika se v EU řadí na poslední příčky. Má přitom skvělé odbornice.
     Komentáře
  • Neovlivní

    Proč nejsou léky. Zdravotnictví se rozpadá

    Před 1 měsícem
    Navzdory epochálnímu navýšení zdravotnických rozpočtů se dostupnost péče zhoršuje. Tolik peněz jako v posledních letech do českého zdravotnictví dosud neputovalo. A přesto se prezidentská kampaň znovu mohla točit na chybějících lékařích v okresech a novinové titulky plnit zprávami o týdny trvajících výpadcích jednotlivých léků. Rada ministra zdravotnictví, ať si pacienti obvolají sto lékáren a třeba někde uspějí, jen umocnila dojem, že se celý obor vymkl kontrole. Je tomu tak? Jak se dočtete v následujícím rozboru, pokud se dostupnost péče i přes epochální navýšení zdravotnických rozpočtů zhoršuje, lze jen těžko vyloučit závěr, že se celý systém rozpadá. Na začátku současné sezóny respiračních chorob se…
     Komentáře
  • Newstream

    Každý sní o dlouhém, zdravém důchodu. Největší šance je ve Francii. Jak je na tom Česko?

    Před 1 měsícem
    Téměř každý sní o dlouhém období důchodu s co nejdelším obdobím bez zdravotních potíží. Šance na jeho dosažení se však ve světě dramaticky liší – a budou i nadále s tím, jak se objevují plány na prodloužení věku pro odchod do důchodu včetně České republiky, uvedla agentura Bloomberg s odkazem na průzkum mezi čtyřmi desítkami zemí OECD.
     Komentáře
  • České noviny

    Fiala: Zvyšování věku by se netýkalo lidí, kteří mají krátce před penzí

    Před 1 měsícem
    Zvažované další zvyšování důchodového věku by se netýkalo lidí, kteří mají krátce před důchodem. Dotklo by se případně až pracovníků, kteří mají do penze třeba 20 či 30 let. Rozlišily by se také náročné profese, které by mohly odejít na odpočinek dřív. Na tiskové konferenci po své návštěvě ministerstva kultury to řekl premiér Petr Fiala (ODS). Důchodový věk se postupně zvyšuje už léta, a to u mužů o dva měsíce a u žen obvykle o čtyři měsíce za rok. Na 65 letech by se měl zastavit ve 30. letech. Experti doporučují v pomalém posouvání věkové hranice pokračovat. Zmírnilo by to finanční propad penzijního systému.
     Komentáře
  • Ekolist

    Mikuláš Peksa: Proč Evropský parlament volá po zákazu vývozu plastů z EU?

    Před 1 měsícem
    V roce 2021 jsme z Evropské unie vyvezli 32,7 tun odpadu, z toho více než milion tun tvořil odpadový plast. Objem vyvezených odpadků se od roku 2004 zvýšil o 75 %. Část odpadu se podaří recyklovat, zbytek ale končí na nelegálních skládkách, které znečišťují životní prostředí, otravují lidi, živočichy a rostliny. Současný stav představuje také ekonomický problém, protože znamená ztrátu zdrojů a příležitostí pro recyklační průmysl v EU. Navíc silná závislost EU na zpracování některých toků odpadu v zahraničí představuje další negativní dopad, který byl odhalen v souvislosti s dovozními omezeními zavedenými zeměmi jako Čína v roce 2018.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Jurečka: Vyšší důchody porostou pomaleji

    Před 1 měsícem
    Ministerstvo plánuje snížit valorizaci u nadprůměrných důchodů a naopak pomoci lidem s nízkou penzí. Chce tak omezit rozevírání nůžek mezi penzisty.
     Komentáře
  • WN24

    Nespokojení Francouzi jsou opět v ulicích kvůli plánu zvýšit důchodový věk

    Před 1 měsícem
    Ve městech po celé Francii dnes pokračují protesty proti vládní penzijní reformě, která by pro většinu Francouzů posunula hranici odchodu do důchodu ze 62 na 64 let. Odborové organizace pořádají už čtvrtou „mobilizaci“ proti letošnímu návrhu ve snaze donutit vládu a prezidenta Emmanuela Macrona ke změně kurzu. Nově avizovaly svolání generální stávky na 7. března, nebudou-li jejich požadavky vyslyšeny.
     Komentáře
  • Forum 24

    Nespokojení Francouzi vyšli opět do ulic kvůli plánu zvýšit důchodový věk

    Před 1 měsícem
    Ve městech po celé Francii v sobotu pokračují protesty proti vládní penzijní reformě, která by pro většinu Francouzů posunula hranici odchodu do důchodu ze 62 na 64 let. Odborové organizace ...
     Komentáře
  • Finmag

    Mezivládní kartelová dohoda? Debaty o globální minimální dani znovu ožívají

    Před 1 měsícem
    Mimo ohnisko veřejného zájmu probíhala na nedávném zasedání Světového ekonomického fóra (WEF) v Davosu diskuse o velmi závažném tématu. Zástupci mnoha zemí diskutovali o globální minimální dani z firemních zisků. Pokud někdy taková dohoda projde, svět už nikdy nebude stejný jako dřív.
     Komentáře
  • Ekonomický magazín

    Schmarcz: Že nejde ušetřit v rozpočtu 200 miliard? Ale jde. Jen se možná nechce

    Před 1 měsícem
    Prezident je zvolen, je čas zklidnit emoce a vrátit se ke starým problémům. Jedním z těch nejzávažnějších je rozval veřejných financí.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Srovnání života v Česku: v čem ženy válcují muže a proč ztrácejí v politice

    Před 1 měsícem
    ANALÝZA. Muži a ženy jsou v České republice zastoupeni poměrně rovnoměrně, půl na půl. Jak ale ukazuje velké statistické srovnání, v mnoha případech jsou mezi oběma skupinami velké rozdíly.
     Komentáře
  • Refresher

    Francii ochromila vlna stávek proti navýšení věku odchodu do důchodu

    Před 1 měsícem
    Francouzské odbory v úterý vyhlásily třetí vlnu stávek proti návrhu důchodové reformy, která by prodloužila věk, kdy Francouzi odcházejí do důchodu, na 64 let. Protesty ochromily veřejnou dopravu, neučí se ani v některých školách.
     Komentáře
  • WN24

    Francie zažívá třetí vlnu protestů proti důchodové reformě. Tlak na Macrona sílí

    Před 1 měsícem
    Francii zasáhla třetí vlna stávek a masových pouličních demonstrací proti nepopulárnímu plánu prezidenta Emmanuela Macrona zvýšit věkovou hranici pro odchod do důchodu na 64 let. Vláda se v parlamentu také potýkala s křikem a bučením, když zákonodárci o návrhu zákona začali jednat.
     Komentáře
  • Deník

    Bývalá hvězda ČSSD Jana „Venezuela“ Maláčová se rozvedla. Už má nabídky na rande

    Před 1 měsícem
    Bývalá ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová se rozvedla. Někdejší výrazná tvář ČSSD oznámila konec manželství s diplomatem a vysokým státním úředníkem Alešem Chmelařem na svém Instagramu. K fotografii, na níž je se skleničkou v ruce, napsala: „Tak na novou životní etapu,“ a přidala hashtag #finallydivorced, tedy „konečně rozvedená“. Manželství trvalo asi osm let. Pár má syna Gustava, který nyní chodí do druhé třídy.
     Komentáře
  • Echo24

    Stanjurova „opravdu nebezpečná“ daň z nemovitosti. Už se jí nebrání

    Před 1 měsícem
    Nejen změny v sazbách DPH, od příštího roku mohou lidé začít odvádět státu mnohem vyšší částky také na dani z nemovitosti. Je to jedno z „nepopulárních“ opatření, které dříve vláda Petra Fialy v rámci slibu nezvyšovat daně odmítala. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS), který vyšší zdanění nemovitostí připouští, to sám dříve označoval dokonce za „opravdu nebezpečný nápad“. To je pryč a vláda nyní za hlavní úkol pokládá udržet letos schodek pod 300 miliard korun a bojovat s nebezpečně vysokým…
     Komentáře
  • Faei

    Pokud už zvyšovat daň z nemovitosti, tak ať peníze zůstanou obcím

    Před 1 měsícem
    Už od příštího roku se v Česku podle všeho zvedne daň z nemovitosti. S myšlenkou jejího zvýšení si vážně pohrává ministerstvo financí. Někteří politici vládní pětikoalice pak přibližují, že by se mohla zvýšit na dvojnásobek stávající úrovně. Česko by i tak patřilo mezi ty země OECD, které nemovitosti zdaňují vůbec nejméně.
     Komentáře
  • Extra

    Jana Maláčová je oficiálně svobodná. Po oznámení rozvodu je pod náporem nápadníků

    Před 1 měsícem
    Bývalá ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (41) se rozvedla. Jejím manželem byl český ekonom Aleš Chmelař (35), se kterým má sedmiletého syna Gustava. Na svém Instagramu přidala fotku, na které vypadá velice spokojeně s vínem v ruce a s popiskem, který řekl vše.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Kdy jste dostali naposledy přidáno? Někteří Japonci třeba před 30 lety

    Před 1 měsícem
    Japonsko se potýká s nejvyšší inflací za poslední dekády. Problém je, že některé firmy po letech deflace jako by zapomněly, jak se to dělá. Důvodem je japonské celoživotní zaměstnání, ale i odměny na základě takzvané seniority.
     Komentáře
  • CNN Prima News

    Jana Maláčová se rozvedla. Informovala o tom na sociální síti, připsala překvapivý vzkaz

    Před 1 měsícem
    Bývalá ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová z ČSSD se rozvedla s vysokým státním úředníkem Alešem Chmelařem. Někdejší místopředsedkyně sociální demokracie to stručně oznámila na sociální síti Instagram a drobná zmínka se už objevila i na jejím profilu na Wikipedii.
     Komentáře
  • Pod úroveň
    naSeznam Médium

    Daň z nemovitosti paradoxně zaplatí ti, kteří žádnou nemovitost nevlastní

    Před 1 měsícem
    Vláda se navzdory svým předvolebním slibům chystá zvýšit daň z nemovitosti až na dvojnásobek. K čemu to povede?
     Komentáře
  • Euro

    30 let stejná mzda. Řada japonských pracovníků uvízla ve stejné platové smyčce, nyní je děsí inflace

    Před 1 měsícem
    Ačkoli se inflace v Japonsku aktuálně rovná ,pouhým‘ čtyřem procentům, zažívá země největší zdražování za posledních 41 letZaměstnanci, kteří jsou desítky let zvyklí brát víceméně stejný plat, nyní bojují se zvyšováním životních nákladůPremiér Fumio Kišida už vyzval japonské firmy k tomu, aby na inflaci reagovaly zvýšením mezd. V opačném případě hrozí zemi stagflace Japonsko má zásadní problém. Ačkoliv tamní čtyřprocentní inflace je ve srovnání s tou, kterou pociťují země Evropské unie, ani ne poloviční, spousta lidí každý měsíc řeší, jak, potažmo jestli vůbec vyjde se svými penězi. Takový je ostatně i případ učitele angličtiny Hideja Tokijoši.
     Komentáře
  • Hospodářské noviny

    Zvyšme daň z nemovitosti chytře. Česku to prospěje, rozhýbe se trh nemovitostí

    Před 1 měsícem
    V Česku je extrémně vysoce zdaněna práce. Opakovaně na to poukazují komparativní studie OECD, IMF i EU. Nemůže být v našem zájmu takto tlumit invenci, úsilí a tvořivost většiny lidí. Mzda je tržní ocenění přidané hodnoty práce, tudíž zdanění sazbou vyšší než DPH není logické ani spravedlivé.
     Komentáře
Reklama