Krypto firmy se snaží najít banky, se kterými by mohly spolupracovat po pádu Signature Bank a Silvergate Capital. Ty byly totiž přátelské vůči společnostem s digitálními měnami.
Války lidé vedou od nepaměti… Od původních konfliktů kvůli půdě, potravinám a místu k žití, se lidé přesunuli k válčení o moc, nebo za účelem zlikvidování jiné skupiny, která té první tak úplně nevoní. Války vznikají náhle, ale i z postupně eskalujících konfliktů. Příčinou může být náboženství, peníze, území, nebo vlastně cokoliv, co národy motivuje k tomu, aby se uchýlily k bojům na život a na smrt. Víte ale, že i fotbalový zápas může být iniciační událostí válečného konfliktu?
První dva tisíce trestanců dorazily v pátek do nově postavené věznice v Salvadoru s kapacitou až 40 tisíc vězňů. Pokud by tomu tak skutečně bylo, jednalo by se o věznici se zřejmě nějvětší kapacitou na světě. Stavba obřího „Střediska pro zvládání terorismu“ trvala sedm měsíců a má ulevit přeplněným salvadorským káznicím.
Salvadorská vláda přesunula v pátek tisíce podezřelých členů gangu do nově otevřeného „mega vězení“. Jedná se o poslední krok v kontroverzním zásahu proti zločinu, který způsobil prudký nárůst vězeňské populace v tomto středoamerickém národě.
Brazílie, domov krásných pláží, bohatých mokřadů a hustého deštného pralesa, se rychle stává jednou z nejnavštěvovanějších zemí Jižní Ameriky. Kromě své přírodní nádhery se však může pochlubit i skutečně živými městy.
V Salvadoru v úterý otevřeli supermoderní nejpřísněji střežené vězení pro 40 tisíc nejnebezpečnějších gangsterů. Stavba obřího „Střediska pro zvládání terorismu“ trvala sedm měsíců a má ulevit přeplněným salvadorským káznicím. Záběry ze zbrusu nového vězení ještě před nastěhováním vězňů zveřejnila agentura Reuters.
Ať už chcete vyrazit na výlet na sopku, zaplavat si v nejhlubším jezeře Latinské Ameriky nebo pátrat po krásném ptáku, který inspiroval měnu, Guatemala to nabízí vše.
Každé čtyři roky se koná Mistrovství světa ve fotbale, které je organizováno světovou fotbalovou konfederací FIFA. Jedná se o nejdůležitější soutěž mužských fotbalových družstev a odměnou pro vítězný tým je trofej pro mistra světa. V řadě zemí tuto událost opravdu prožívají a rivalita nepanuje jen na hřišti, ale i mimo stadion. V roce 1969 dokonce…
Americká farmaceutická skupina Pfizer odmítla, že by se zástupci Číny jednala o možnosti vyrábět na jejím území generickou verzi léku proti covidu Paxlovid. Výkonný ředitel Pfizeru Albert Bourla však připustil, že obě strany o Paxlovidu jednaly, ovšem v jiném kontextu, než bylo zmíněno, uvedla agentura Reuters. „Neprobíhají mezi námi rozhovory.
Studie publikovaná teprve před několika lety naznačuje, že starověcí Mayové si možná neúmyslně způsobili vlastní zánik tím, že radikálně změnili klima. K čemu tehdy došlo, a kolik je na tomto příběhu pravdy?
Své nepřátele nemilosrdně vraždí. Oběti rozstřílí na kusy nebo rozsekají mačetou – pro výstrahu. Gangy Mara Salvatrucha 13 a Barrio 18, které patří mezi nejbrutálnější na světě, dlouhá léta terorizují Salvador. Prezident Nayib Bukele vyhlásil organizovanému zločinu v zemi totální válku. Během operace „železná pěst“ policie s armádou pozavírala už na sto tisíc lidí, tedy přibližně dvě procenta dospělých obyvatel země, odhaduje CNN.
Salvadorský prezident Nayib Bukele v sobotu oznámil, že vyslal 10.000 vojáků, aby obklíčili předměstí hlavního města San Salvadoru, které je ovládané zločineckými gangy. Na předměstí Soyapango žije kolem 300.000 lidí a je považováno za oblast mimo plnou kontrolu bezpečnostních složek, píše agentura Reuters.
Deset tisíc vojáků obkličuje předměstí hlavního města Salvadoru. Oblast, kde žije 300 tisíc lidí, je ovládána gangy, proti kterým mají vojáci zasáhnout.
Některé země světa už přijaly bitcoin jako svou oficiální měnu. Jsou to El Salvador (Střední Amerika) a Středoafrická republika. Vypadalo to, že se k nim přidá další země. Svatý Kryštof a Nevis chce přijmout jako platidlo bitcoin cash, uvádí Finmag.cz.
Kdo by neznal ikonický film z roku 1983? A pokud ne film, tak rozhodně píseň, která hraje napříč celým světem dodnes. Herečka a modelka Jennifer Beals (58) vypadá 39 let od premiéry naprosto úchvatně. Elixír mládí ale neobjevila, spíše ví, jak nakládat s botoxem.
Coinbase ovládá dva miliony bitcoinů, Svatý Kryštof koketuje s bitcoin cash a do vězení míří podvodníci i autor mixéru Tornado Cash. A Ronalda můžete mít jako NFT díky Binance. Je tu už osmý #TýdenVKryptu.
Sázka na bitcoin se prezidentovi středoamerického státu nevyplatila. S devalvací kryptoměn vůči dolaru hrozí Salvadoru bankrot. To hraje do karet Číně, která by mohla celou ekonomiku prakticky ovládnout.
Fotbalové mistrovství světa v Mexiku se československému výběru nepodařilo. Po třech prohrách ve skupině jel výběr Jozefa Marka domů, a velké ambice tak nenaplnil.
Další česká banka bojuje proti kryptu, prezident Madeiry chce vybudovat evropskou Bitcoin Beach, Národní divadlo prodalo své první NFT a může být rádo, že prodej neproběhl přes Apple. A Norům se zdá jako super nápad otevřít pobočku berňáku v metaversu. Týden v kryptu #4
Bitcoin minulý týden opět překonal hranici 20 000 dolarů (zhruba půl milionu korun), a to již druhý týden v řadě, a udržel se nad touto cenovou úrovní delší dobu, než se v důsledku čerstvých údajů o zaměstnanosti v USA vrátil k trendu poklesu, říká Simon Peters, analytik ze společnosti eToro.
Hurikán Julia v neděli ráno místního času dosáhl karibského pobřeží Nikaraguy a vstoupil na území země. Následně však zeslábl zpět na tropickou bouři, napsala s odvoláním na americké Národní středisko pro hurikány (NHC) agentura Reuters.
Města starých Mayů v Mezoamerice nás asi nikdy nepřestanou překvapovat. Tentokrát se zjištěním, že právě pod nimi se nacházely důmyslné smrtící pasti. Vědci netuší, jak je indiáni vyrobili.
Pouliční násilí je v zemích Střední Ameriky dlouhodobým problémem. Příčina tkví především v přítomnosti kriminálních skupin, mezi nimiž vévodí gang Mara Salvatrucha. Jedná se o mezinárodní zločinecký gang, který vyniká nad ostatními svou krutostí, čímž je považován za jednu z nejnebezpečnějších a nejkrutějších zločineckých organizací na celém světě.
Láhve se šumivými nápoji, balíčky s léky, otrhané žabky. Scéna, která v zemích Latinské Ameriky nebývá výjimečná. Podívejte se, jak silné znečištění je k vidění na plážích Hondurasu či v řekách a jezerech Gueatemaly a Salvadoru.
Uplynul rok od průkopnického rozhodnutí salvadorské vlády, která jako první na světě uznala bitcoin za oficiální měnu. Jenže místní ji zatím moc nevyužívají.
Ve středu uplynul rok od doby, kdy byl v Salvadoru zaveden bitcoin jako oficiální platidlo. Tato středoamerická země tak vsadila na kryptoměny jako první na světě. Zatím nic ale bohužel nenasvědčuje tomu, že by to byl krok správným směrem. Chudá země totiž ještě více zchudla. A podle některých zahraničních médií míří k bankrotu.
Netflix zatím zavedl poplatky v několika zemích Latinské Ameriky. Více než 100 milionů uživatelů používá účet někoho jiného. Neftlix poplatky za sdílení rozšíří i do dalších zemí světa.
Cukrová třtina z úrodných polí a dokonale čistá voda. Dvě klíčové ingredience pro výrobu rumů v salvadorském údolí Cihuatán. „Tento kraj se svou půdou a tropickým počasím dává našemu rumu jedinečnost, proto jsme ho pojmenovali podle místa, kde se rodí,“ říká Gabriela Ayalaová, master blenderka Cihuatánu.
Americká internetová televize Netflix testuje nové zpoplatnění sdílených účtů, aby zabránila neplacenému sledovaní filmů a seriálů a zvýšila tím své zisky. Nový systém poplatků byl zaveden v březnu roku 2022 ve Chile, Kostarice a Peru. Od srpna se seznam rozroste o Argentinu, Dominikánskou republiku, Salvador, Guatemala a Honduras. Informoval o tom Netflix na svých stránkách.
Už je to delší dobu, co Netflix varoval před zdražováním, a teď je to tady. Uživatelé, kteří sdílí svůj účet s někým jiným, si připlatí. Podle statistik společnosti svůj účet sdílí s někým jiným více než 100 milionů lidí. To je opravdu velké číslo, které způsobuje Netflixu obří ztráty. Celá tato situace se odvinula od ztráty 200 000 uživatelů na začátku tohoto roku, na kterou má velký podíl i sdílení účtu se svými kamarády apod.
Společnost Netflix, která léta nezastavitelně rostla, letos oznámila první pokles počtu předplatitelů za více než deset let. Hledá proto nové způsoby, jak přijít k penězům.
Jak už jsme vás informovali, expardubický záložník Cadu, rodák z brazilského Salvadoru, podepsal před pár dny v západočeské Doosan aréně kontrakt na tři roky do 30. června 2025.
V pořadí sedmou letní posilou plzeňské Viktorie se stal brazilský záložník Cadu, který přichází do západočeského celku z Pardubic. Čtyřiadvacetiletý rodák ze Salvadoru podepsal smlouvu na tři roky. Plzeň rovněž dneska odehrála úvodní zápas letní přípravy a rozdrtila Klatovy 6:0. Během zápasu se blýskl především navrátilec Václav Pilař, jenž si připsal hattrick.
Prezident El Salvadoru se nehodlá vzdát svého bitcoinového snu. Pokračuje ve spekulativních nákupech a chystá supermoderní město ve tvaru bitcoinové mince. Zemi tím stále více přibližuje krachu.
16. – 19. května proběhla V El Salvadoru akce pro zástupce 32 centrálních bank a 12 finančních úřadů z celkem 44 rozvojových zemí. Akce se věnovala finanční inkluzi a použití Bitcoinu pro bankovnictví pro lidi bez bankovních účtů.
Nejnebezpečnějšími městy na světě jsou Kábul a Mogadišo, obecně nejvíce jsou ale zločinností ohrožení obyvatelé měst v Latinské Americe. Ve stovce nejrizikovějších měst zabraly aglomerace v Jižní a Střední Americe 62 míst. Ve dvacítce velkoměst, která jsou kvůli kriminalitě obzvlášť nebezpečná, je například venezuelský Caracas, kolumbijský Medellín, Salvador nebo mexické město Chihuahua. Vyplývá to z analýzy poradenské společnosti Verisk Maplecroft.
Průzkum amerického Federálního rezervního systému (Fed) odhalil, že v roce 2021 vlastnilo různé kryptoměny nebo Bitcoin asi 12 procent všech Američanů.
Když 7. září loňského roku malá země střední Ameriky zavedla bitcoin jako oficiální platidlo, v komunitě „hodlerů“ se ozvalo uznalé zamručení. Jenže už po několika měsících se ukazuje, že šlo o obrovský risk, který nevyšel. Jako by hrstka lidí, která se loni v září vydala proti bitcoinu protestovat, tušila, co přijde. El Salvador si totiž adopcí bitcoinu výrazně zkomplikoval svou finanční situaci.
Na Valném shromáždění OSN, si Bukele udělal selfie na pódiu a řekl publiku, že „pár obrázků na Instagramu má větší dopad než jakýkoli projev na tomto shromáždění“. Poté aktualizoval svůj neustále se měnící životopis na Twitteru na „Nejlepší diktátor na světě“. Pojďme si představit člověka jenž může být jak velký vizionář, tak jen další z mnoha diktátoru v malém středoamerickém státu.
Kvůli striktním potratovým zákonům padl ve středoamerickém Salvadoru nejtvrdší trest za posledních několik let. Soud k němu přistoupil i přesto, že dotyčná potratila samovolně, tvrdí lidskoprávní organizace.