Zavřít
Zdeněk Štěpánek

Zdeněk Štěpánek

Nejnovější články na Seznamu na téma Zdeněk Štěpánek
  • Super

    Vždycky říkal, co si myslí, a sklízel za to kritiku. Život slavný herec ukončil vlastní rukou

    Před 9 dny
    Martin Štěpánek (11. 1. 1947 - 16. 9. 2010) se narodil do rodiny legendárního Zdeňka Štěpánka (†71) a byl na nejlepší cestě stát se slavným hercem stejně jako jeho otec. Ostatně, na hereckou dráhu se úspěšně vydali i jeho sourozenci, bratr Petr (73) a sestra Jana (✝84). Martin však v roce 1981 otočil kormidlo svého života jiným směrem.
     Komentáře
  • Krajské listy

    Životní láska ho opustila kvůli ,zajíčkovi‘. Na pohřeb šel legendárnímu bardovi i prezident Masaryk. Tajnosti slavných

    Před 3 měsíci
    Dlouho narážel na nezájem, publikum totiž mělo raději operetu. Zabralo až ,kafe od Žida‘. Novou vlnu herectví odstartoval král českého divadla až díky Vilému Mrštíkovi.
     Komentáře
  • Krajské listy

    Léta učil druhé, sám ale ani nevystudoval. Šoupli ho totiž rovnou na jeviště. Tajnosti slavných

    Před 3 měsíci
    Láska pro něj nebyla jen slovo, svěřoval se ale jen velmi neochotně. Nejšťastnější byl totiž ve svém malebném světě a v rázného chlapa ho dokázala proměnit jedině role.
     Komentáře
  • Proti všem

    Zdeněk Štěpánek v závěrečném dílu velkolepé husitské trilogie Otakara Vávry

    Před 8 měsíci
    Závěrečná část tzv. husitské trilogie, kterou realizoval Otakar Vávra v průběhu 50. let. Podobně jako kostýmní historická dramata Jan Hus (1954) a Jan Žižka (1955), také třetí film inspirovala literární předloha Aloise Jiráska. Vyprávění líčí vzestup husitského hnutí po bitvě u Sudoměře a vítězství nad vojsky krále Zikmunda na pražském Vítkově.
     Komentáře
  • Classic Praha

    K objevení ztracené hudby ke Svatému Václavu pomohla náhoda

    Před 10 měsíci
    Svatováclavská tradice se odrážela v hudbě, v divadle, ale také na filmovém plátně. Snímek, který těsně nestihl oslavy milénia v roce 1929, je prvním filmovým ztvárněním této tematiky. Původní hudbu zkomponoval tandem Oskar Nedbal a Jaroslav Křička. Že ji dnes známe, je dílem náhodného objevu.
     Komentáře
  • Podcasty Seznam

    18 min

    Podcast
    Josef Škvorecký. Symbol české exilové literatury

    Před 10 měsíci

    ·

    18 minut

    Před 97 lety se v Náchodě narodil spisovatel Josef Škvorecký. Do literatury vstoupil v roce 1958 románem Zbabělci. Napsal Petr Kukal. Další Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.
     Komentáře
  • Podcasty Seznam

    18 min

    Podcast
    Jiří Hrzán. Mimořádný herec, který se nedržel při zemi

    Před 10 měsíci

    ·

    18 minut

    Vyrůstal mezi květinami a od malička se chtěl stát hercem. To bylo i součástí věštby, kterou mu při výkladu karet předpověděl rodinný známý. Napsal Radek Brož. Další Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.
     Komentáře
  • Podcasty Seznam

    19 min

    Podcast
    Jaroslav Seifert. Vždy stál za svým, i když mu to přineslo problémy

    Před 10 měsíci

    ·

    19 minut

    Jeden z nejmilovanějších českých básníků, který svými verši provází člověka od dětství do seniorského věku. Gurmán života, tichý milovník žen a krásy ve všech podobách. To byl Jaroslav Seifert. Napsala Jana Soprová. Další Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.
     Komentáře
  • Podcasty Seznam

    18 min

    Podcast
    Zdeněk Štěpánek. Jeho osud odráží 20. století

    Před 10 měsíci

    ·

    18 minut

    Jestli lze u nás na osudu jednoho člověka zrcadlit první dvě třetiny 20. století, pak asi neexistuje lepší osobnost než vynikající herec, pan Zdeněk Štěpánek. Napsal Martin Matejka. Další Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.
     Komentáře
  • Kinobox

    Pracoval s Františkem Filipovským, daboval mistra Yodu, inspektora Columba a Simpsonovy. Dalimil Klapka propůjčil svůj hlas další pozoruhodné postavě

    Před 1 rokem
    Setkali jsme se před několika týdny v budově postprodukčního Studia Pokrok, kde Dalimil Klapka namlouval postavu animovaného čmeláka do dokončovaného filmu Petra Vachlera Tajemství a smysl života. Legendární dabér je ve svých 88 letech plný života, chutě do práce a vzpomínek.
     Komentáře
  • Kinotip2

    Co hluboce trápí hvězdu Ordinace v růžové zahradě 2 Petra Štěpánka

    Před 1 rokem
    V Ordinaci v růžové zahradě hraje docenta Eduarda Valšíka. Je vynikajícím lékařem a operatérem, který dokázal mnoha pacientům zachránit život. Škoda, že není možné využít někdy až nadlidských lékařských schopností v běžném životě. Jistě by chtěl život svému otci prodloužit, jak jen by to bylo možné, aby s ním mohl hodnotit své výkony na jevišti a popovídat si jako dospělý a rozumný syn se zkušeným otcem.
     Komentáře
  • Deník

    První česká záchytka: šlo o světový unikát, udivila netradiční metodou léčby

    Před 1 rokem
    „Je opilý. Patří na záchytku,“ říká v románu Skalpel, prosím spisovatelky Valji Stýblové lékař, který se náhodně nachomýtne u výjezdu policejní hlídky k muži v bezvědomí. „A to zas ne,“ začne vykřikovat mužova partnerka. „Pepovi se udělalo špatně, a vy hned k Apolináři!“ Slavná záchytná stanice slaví 70 let.
     Komentáře
  • Lifee

    Těžce nemocný Martin Štěpánek nechtěl být na obtíž. Svůj konec vzal do vlastních rukou

    Před 1 rokem
    Zdá se, že narodit se do herecké rodiny Štěpánků znamená být „odsouzen” k pokračován v rodinné tradici. A tak se zachoval také Martin, syn Zdeňka Štěpánka a vnuk Vincence Františka Štěpánka, kteří byli, jak jinak, také herci. K Martinu Štěpánkovi ale nebyl osud příliš laskavý, zvláště na konci života...
     Komentáře
  • Novinky

    Ředitel divadla Viola Robert Tamchyna: Pauza vyvolala úvahy o budoucnosti

    Před 1 rokem
    Divadlo Viola patří co do rozměru sálu k nejmenším pražským scénám. Více než padesátiletá tradice a herecké osobnosti s Violou spojené je ale staví na jedno z předních míst. Svou stopu na jeho jevišti zanechali Zdeněk Štěpánek, Eduard Kohout, Karel Höger, Václav Voska, Radovan Lukavský, Luděk Munzar, Dana Medřická, Boris Rösner a mnozí další. Roční nedobrovolná pauza vyvolala kromě ekonomických starostí i úvahy o budoucnosti Violy a zachování její jedinečnosti na pražské divadelní mapě.
     Komentáře
  • Kinotip2

    Císařův pekař a Pekařův císař: Werich si svůj sen o Golemovi splnil až na druhý pokus a Voskovce se to dotklo

    Před 1 rokem
    Velkofilm Císařův pekař a Pekařův císař z roku 1951 už patři neodmyslitelně do vánoční nabídky televizních stanic. Film představoval jeden z finančně nejnáročnějších projektů v poválečné době, drahý byl Golem, dobové kostýmy, průtahy v natáčení i použitý barevný materiál, na který se natáčelo.
  • Kinobox

    Pohádky jsou rodinnou záležitostí. Tito členové hereckých klanů o tom ví své

    Před 1 rokem
    Na pohádky se nejčastěji dívá celá rodina. Je to pohodová podívaná, kterou máme dost často spojenou se svátečními dny. Televize je od rána vysílají na Vánoce, Velikonoce nebo i o státních svátcích. Nabídka programů je pestrá a většinou si něco hezkého vybereme.
     Komentáře
  • Lifee

    Pohnutý osud herce Zdeňka Štěpánka: Smrt si ho našla v hospůdce u piva

    Před 1 rokem
    Herec Zdeněk Štěpánek toho zažil v životě opravdu hodně. Bojoval ve válce a také musel překousnout setkání s nejvyššími nacistickými pohlaváry. Dokonce mu hrozili i smrtí. Když mu nic jiného nezbylo a poslechl, obvinili jej z kolaborace. A to ještě není zdaleka všechno.
     Komentáře
  • České noviny

    Soud poslal do vazby soudce v kauze ovlivňování případů

    Před 1 rokem
    Obvodní soud pro Prahu 1 poslal do vazby soudce pražského vrchního soudu Zdeňka Sováka a další dva obviněné v kauze údajného ovlivňování soudních kauz a korupce. Žalobce Zdeněk Štěpánek požadoval vazbu pro čtyři z pěti obviněných, soud mu vyhověl ve třech případech. Štěpánek to řekl novinářům po vazebním zasedání. U většiny obviněných se obává zejména možného ovlivňování svědků.
     Komentáře
  • Náš region

    Tajemství krve profesora Janského. Pro českou vědu byl objeven až dva roky po své smrti

    Před 1 rokem
    Vítěz závodu cyklistů právě projíždí vraty lékařského ústavu. Vrátný na něj v poslední chvíli hodí dlouhý plášť. V závodním dresu se ke zkoušce nechodí. I profesor Kuffner je překvapen. Ten závodník ze sebe sype znalosti jako z rukávu. Chybí vám skromnost, pane kandidáte. Křivdíte mi, pane profesore. Já bych chtěl být české vědě užitečný.
     Komentáře
  • Čtidoma

    Herečka Lenka Vlasáková o filmu Bábovky: Je to o nás, ženách, každá přece pečeme jinou bábovku!

    Před 1 rokem
    Radka Třeštíková patří mezi naše nejčtenější, ale také nejkontroverznější současné spisovatelky. Někdo ji miluje, jiný nenávidí a snobský způsob života, který schovává za takové luxusní punkáčtví, nemůže vystát. Jedno je ale jisté, nový film Bábovky pod taktovkou režiséra Havlíka bude stát za to!
     Komentáře
  • Super

    Erotický symbol První republiky. Tahle krásná herečka (✝80) si žila na vysoké noze a prý měla dítě s otcem Nataši Gollové

    Před 1 rokem
    Když se mluví o našich předválečných filmových hvězdách, většinou nás napadnou jména Adina Mandlová (✝81) , Lída Baarová (✝86) či Nataša Gollová (✝76) , a jen málokdo si vzpomene na Andulu Sedláčkovou (29. 9. 1887 – 24. 11. 1967), která byla také velkým sexsymbolem a celebritou určující módní trendy.
     Komentáře
  • SFDB magazín

    Jan Hus: Připomeňme si dnešní svátek životopisným filmem

    Před 2 roky
    Připomeňme si dnes slavné výročí upálení mistra Jana Husa stejnojmenným filmem, který byl natočen už v roce 1954 a věrně zachycuje jeho život. Tento životopisný film je prvním snímkem z husitské trilogie. Hlavní roli si zahrál Zdeněk Štěpánek, režie se ujal Otakar Vávra.
     Komentáře
  • Čtidoma

    Hus obětí propagandy: Fašisté i komunisté ho měli jako oblíbenou historickou postavu

    Před 2 roky
    Osud významných historických osobností lze často upravit k obrazu svému. Mrtvý se nemůže bránit a lidé mají tendenci si odkaz mnohých idealizovat, či naopak znevažovat. Jinak tomu není ani v případě mistra Jana Husa. Příběh kazatele, který zemřel kvůli tomu, že chtěl církev reformovat zevnitř, si každý rok připomínáme státním svátkem a poněkud překvapivě to byly totalitní režimy, které si příběh kazatele velmi oblíbily. Jak se to projevovalo?
     Komentáře
  • České noviny

    Státní zástupce podal obžalobu za schvalování Breivikova útoku

    Před 2 roky
    Pražské vrchní státní zastupitelství podalo obžalobu na obviněného, který na facebooku schvaloval teroristické útoky Anderse Breivika v Norsku. Na webu to dnes uvedl dozorový státní zástupce Zdeněk Štěpánek. Za podporu a propagaci terorismu hrozí podle českého trestního zákoníku pachatelům pět až 15 let vězení.
     Komentáře
  • Deník

    Na Jiřího Štěpničku mě oficiálně přejmenovali až po revoluci, říká herec

    Před 2 roky
    O herci a dabérovi Jiřím Štěpničkovi se začalo v poslední době opět víc mluvit v souvislosti s uvedením televizního filmu Past o uvěznění jeho matky, rovněž známé české herečky Jiřiny Štěpničkové, v 50. letech minulého století. V rozhovoru pro Deník vzpomíná na dobu po jejím návratu - i na to, kdy se vlastně oficiálně začal jmenovat Štěpnička.
     Komentáře
  • Čtidoma

    Ladislav Stroupežnický: Nepovedená sebevražda ho připravila o část obličeje

    Před 2 roky
    K tomu, aby se proslavil jako spisovatel nepotřeboval ani literární vzdělání. Ladislav Stroupežnický patří mezi přední české dramatiky, jejichž dílo neztratilo nic na své oblíbenosti a nadčasovosti. Vždyť hra Naši furianti se v divadlech hraje dodnes. Jaký byl život tohoto umělce, který miloval život a rád se s chutí od srdce zasmál, přestože jeho obličej nesl známky po nedokonané sebevraždě?
     Komentáře
Reklama