Zavřít
Antonín Wiehl

Antonín Wiehl

Nejnovější články na Seznamu na téma Antonín Wiehl
  • Svět cestovatele

    Co dělat v Praze, když je venku nevlídno?

    Před 1 měsícem
    V Praze je krásně, ale kdo potřebuje chodit na výlety v nepromokavém plášti a holínkách? Nebo v silném kabátě? Nestresujte se, v našem hlavním městě je vždycky kam jít, a nemusí to být jen bary a hospody. Vybrali jsme pro vás pár míst, kam můžete vyrazit na vlastní pěst, když máte volno, nebo abyste věděli, kde spolehlivě zabavit své děti.
     Komentáře
  • Žena-in

    Královské město Slaný – místo s bohatou historií a krásnou přírodou

    Před 3 měsíci
    Asi 25 km severozápadně od Prahy leží královské město Slaný. Objevte jeho bohatou historii při procházení centra, které bylo vyhlášené městskou památkovou zónou, navštivte některou ze zajímavých expozic Vlastivědného muzea a ochutnejte místní pivo z Pivovaru Antoš. Naučná stezka vás zavede na Slánskou horu, dominantu města, ze které budete mít krásné výhledy na okolní krajinu a nevynechejte také návštěvu největšího českého menhiru, který se nachází poblíž.
     Komentáře
  • Náš region

    Jubilejní zemská výstava: Česká chalupa ukázala život na venkově

    Před 1 rokem
    Velkou atrakcí jubilejní výstavy se stala Česká chalupa. Odpovídala dobovému zájmu o „lidové umění“, i když okouzlovala především měšťáky. Venkované, jak psal dobový tisk, „se kol sebe jaksi tupě rozhlíželi“ a nechápali, proč „tohle harampádí, které jsme u nás už dávno všechno zahodili“, se tady má obdivovat. Dlaskův statek se stal jedním ze vzorů pro Českou chalupu.
     Komentáře
  • Náš region

    Muzeum Bedřicha Smetany slaví narozeniny! Zajímá vás život hudebního velikána?

    Před 1 rokem
    Dnes je Muzeum Bedřicha Smetany jednou ze specializovaných expozic Muzea české hudby a organizačně spadá pod Národní muzeum v Praze. Historicky ale bylo samostatným muzeem, které funguje už od roku 1926.
     Komentáře
  • Náš region

    Jubilejní zemská výstava: Jako dílna „Cyklopů“!

    Před 2 roky
    Jubilejní výstava byla 15. května 1891 podle plánu zahájena a od prvního dne sklízela neuvěřitelný úspěch. Denně sem proudily davy ohromených i okouzlených návštěvníků. Nebylo divu – nic tak velkolepého do té doby Praha ani Čechy nezažily.
     Komentáře
  • Cestovinky

    Co dělat v Praze, když prší? Dejte si laser game, vláčky nebo hurikán

    Před 2 roky
    Nemusí samozřejmě jen pršet. Může nepříjemně mrznout, chumelit nebo cokoli jiného. V Praze ale nikdy není nuda, ani když padají trakaře. Máme pro vás 10 tipů na zábavu pro všechny.
     Komentáře
  • Krajské listy

    Historickým centrem královského města k tajemným vchodům do Slánské hory

    Před 3 roky
    FOTOGALERIE Počasí stále nepřeje návštěvám horských středisek, tak i v dnešním putování se vydáme takzvaně do nížin. Navštívíme bývalé královské město Slaný a jeho blízkou Slánskou horu.
     Komentáře
  • Náš region

    Sochař Josef Mauder. Nebyl jen autorem romantického pomníku Julia Zeyera v Chotkových sadech

    Před 3 roky
    Josef Mauder se narodil 1. prosince 1854 jako nejmladší ze čtyř dětí v pražské měšťanské rodině krejčího v novoměstském domě čp. 940 (Jindřišská 22 x Růžová 4). Jeho starší bratři Jeroným (*1849) a Karel (*1852) byli zlatníky.
     Komentáře
  • Čtidoma

    Pražské vodárenské věže. Nenápadný půvab skrývá i nejšikmější stavbu v Praze

    Před 3 roky
    Říká se, že Praha je stověžatá. K tomuto romantickému popisu přispívá i jeden speciální druh staveb, který sice není v centru zájmu davu turistů, ale naši pozornost si jistě zaslouží. Hlavní město je totiž plné krásných vodárenských věží, které však postupem času přestaly sloužit svému původnímu účelu. Jaké to jsou a čemu dnes slouží?
     Komentáře
  • Náš region

    Quido Bělský, jméno, které budí u milovníků pražské architektury respekt

    Před 3 roky
    Stavitel a architekt Quido Bělský se narodil 5. ledna 1855 v Praze v Bartolomějské ulici č. 305/3.
     Komentáře
Reklama