Zavřít
Duševní zdraví

Duševní zdraví

Nejnovější články na Seznamu na téma Duševní zdraví
  • EDUzín

    Jak se změní přijímačky. Víc přihlášek, snad méně stresu

    Před 17 minutami
    Přijímací zkoušky a zmatky kolem nich plnily letos na jaře média i sociální sítě. Ukázalo se, že systém papírových přihlášek a zápisových lístků už definitivně nevyhovuje a je nezbytné ho změnit. Během léta se tedy připravovala nová podoba přijímacího řízení. Zdá se, že se přijímačky změní - i když ještě záleží, zda se podaří včas vysoutěžit dodavatele nového systému.
     Komentáře
  • ELLE

    Nakrmte mozek, ať vám to pálí: Jak podpořit kognitivní funkce a své duševní zdraví

    Před 1 dnem
    Náš mozek je jedním z nejdůležitějších orgánů, který ovlivňuje myšlení, učení, paměť a celkovou duševní pohodu. A i mozek potřebuje správnou výživu, aby mohl optimálně fungovat. Správný výběr potravin s klíčovými živinami může pomoci podpořit kognitivní funkce a udržet mozek zdravý. Máme pro vás pár důležitých potravin a suplementů, které bychom všichni měli zařadit do naší stravy pro prospěch mozku. Nakrmte ho tím, co potřebuje.
     Komentáře
  • Kafe

    Příběh Ivy Frühlingové má šťastný konec: Díky vhodným lékům je zase v pořádku

    Před 2 dny
    Talent a umělecké sklony mají také svá negativa. Citlivé duše těch, kdo mají dar tvořit, se velmi často potýkají s řadou těžkostí a nevyhýbají se jim ani psychické obtíže. O svých vlastních démonech promluvila například zpěvačka Iva Frühlingová, kterou závažné duševní onemocnění málem připravilo o život. V některých okamžicích byla podle svých slov nebezpečná dokonce svému malému synovi.
     Komentáře
  • Pavla Urbanová
    naSeznam Médium

    Co je to životní zátěž a jak se s ní vypořádat

    Před 3 dny
    Během života se setkáváme s velkou spoustou informací a zážitků, vždy je to přínos pro naši osobu, ať už se nám to líbí, nebo ne.
     Komentáře
  • EDUzín

    Hůř se učí a zlobí. Rodiny dětí se specifickými potřebami popisují, jak náročná je pro ně základní škola

    Před 5 dny
    Cesta vzdělávacím procesem pro některé děti i jejich rodiče místo pouti za vědomostmi připomíná spíš bitevní pole. Ukazují to některé příběhy rodin, které vychovávají děti se specifickými potřebami. Pokud se k zvýšenému nároku na péči přidá například obtížně zvladatelné chování, jde o kombinaci, se kterou si české školy mnohdy nedokážou poradit. Pokud to ale nezvládnou, trpí tím všichni zúčastnění.
     Komentáře
  • Vědátor

    Vlaky jsou jeden z nejlepších vynálezů dějin – Vědátoreferát

    Před 5 dny
    Protože šetří mozek i přírodu, a to navzdory jejich mnohdy problematické pověsti. Moderní technologie jim nicméně mohou pomoct stejně, jako mohou pomoct i autům.
     Komentáře
  • Markéta Rohovská
    naSeznam Médium

    V zahraničí umí využít sílu přírody pro zdraví lépe než v ČR. Tady jde hlavně o byznys

    Před 7 dny
    V ČR se staví v přírodě samé atrakce pro zábavu a ničí se tím ráz krajiny. Jinde v zahraničí využívají krajinu pro uzdravení těla nebo i duše. Výzkumy ukazují, že pobyt v lese příznivě působí na naši imunitu, snižuje stresové hormony.
     Komentáře
  • Novinky

    Duševní zdraví v ohrožení, nemoc může postihnout až polovinu populace

    Před 7 dny
    Ohledně duševního zdraví a péče o něj se v posledních letech vedou stále větší diskuze, klade se mnohem větší důraz na prevenci i léčbu. Pacientů totiž stále přibývá, podle nejnovější studie se může během života s nějakou formou psychických potíží setkat každý druhý člověk.
     Komentáře
  • Novinky

    Cítil se osamělý, chtěl se oběsit. Zachránili ho rodiče

    Před 7 dny
    Sebevražda je mezi mladými lidmi druhou nejčastější příčinou úmrtí. Dospívající a mladí dospělí často sahají i k sebepoškozování kvůli depresím a pocitu osamocení. Podobně na tom byl i Martin Lhoták, který se o sebevraždu pokusil před šesti lety, když mu bylo sedmnáct. Přežil jen díky tomu, že ho na poslední chvíli našli rodiče.
     Komentáře
  • EDUzín

    Jak se efektivně učit? Zapomínání je normální a čtení pořád dokola nepomáhá, říká učitelka

    Před 8 dny
    “Proč se neučíš? Běž se učit!” Jako byste se slyšeli, že? Tohle magické zaklínadlo se poměrně často nese leckterými českými domácnostmi. Jenže hodně dlouho se učit ještě neznamená hodně se toho naučit . Co má dítě sedící nad vyjmenovanými slovy nebo příklady na čtvrtletku z matematiky konkrétně udělat, aby mu znalosti v hlavě zůstaly, ideálně co nejdéle?
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Sex terapeuta s maturantkou. Asociace člena po měsících prodlev potrestala

    Před 8 dny
    Česká asociace pro psychoterapii vyřešila stížnost ženy, která tvrdí, že měla jako maturantka pohlavní styk s terapeutem. Spolek shledal „zjevné porušení etických zásad“. Terapeut není mezi členy asociace, služby ale nabízí dál.
     Komentáře
  • ELLE

    Přepadá vás už v neděli strach z práce? Sunday scaries jsou nepříjemné, dá se s nimi však bojovat

    Před 8 dny
    Někdy za život se s nimi pravděpodobně každý setkáme, může to být třeba součástí stresovějšího období v práci nebo zkrátka proto, že se do své práce netěšíte a nestihli jste si o víkendu dostatečně odpočinout. Sunday scaries aneb nepříjemné úzkosti, které nastupují přibližně v neděli odpoledne, sužují mnohé z nás. Nebojte, proti těmto nepříjemným pocitům se dá bojovat.
     Komentáře
  • ELLE

    Probuďte v sobě ženu a muži vás budou milovat: Jak pracovat se svou ženskou energií

    Před 9 dny
    Dnešní doba se zaměřuje na výkon, výsledky, neustálé posouvání se kupředu a touhu být stále lepší. Ve vzduchu cítíme soutěživost na každém rohu a všudypřítomný tlak. Neustálé porovnávání se v práci, škole, na sociálních sítích... Těžko se pak obrací k sobě samé. Ženskost však není slabost, ale vaše síla. Každý z nás ji má. Každý v sobě má mužskou i ženskou energii a je na nás ji probudit.
     Komentáře
  • Pavla Urbanová
    naSeznam Médium

    Jak si pomoct bez psychologa

    Před 11 dny
    Každý, kdo se někdy dostal do situace, se kterou si už nevěděl rady a snažil se vyhledat odbornou pomoc, ví, že je velmi těžké najít dobrého psychologa. A co navíc, je velmi těžké najít vůbec nějakého psychologa.
     Komentáře
  • ELLE

    Když se z života stane rutina, je čas na změnu. Jak na to a co vás z koloběhu vytrhne

    Před 11 dny
    Každý z nás se někdy ocitne v začarovaném kruhu každodenní rutiny. Jídlo, spánek, práce, a to celé znovu od začátku. Zdá se, že nic nového nepřichází do našich životů a každý den se stává tak trochu monotónním. Jak se z tohoto koloběhu vymanit?
     Komentáře
  • Wizard Michal
    naSeznam Médium

    O čem se nemluví – mužské zdraví

    Před 11 dny
    Muži žijí kratší život než ženy a čelí vyššímu riziku úmrtí v každém věku. Tento rozdíl v dlouhověkosti je ovlivněn biologickými, sociálními a kulturními faktory, které ovlivňují zdravotní chování, přístup k péči a kvalitu života mužů.
     Komentáře
  • EDUzín

    Dřívka od nanuků, barevné kelímky. Učitelé kutnohorského gymplu proměňují výuku

    Před 12 dny
    „Stále hledáme způsoby, jak pomáhat studentům, aby převzali odpovědnost za své učení a pracovali na své osobní maximum,“ říká Jiří Kopecký, učitel na Gymnáziu Jiřího Ortena v Kutné Hoře. Spolu se svojí kolegyní, Václavou Kapitánovou, se proto na této škole snaží učit „formativně“. Tedy přístupem, jehož cílem je, aby studenti neztratili chuť se učit, v hodinách aktivně spolupracovali, snažili se zlepšovat a naučili se sami hodnotit svůj studijní pokrok.
     Komentáře
  • EDUzín

    Jsme škola pro rychlé i pomalé. V Krnově se na inkluzi nenadává

    Před 13 dny
    Inkluze neboli společné vzdělávání dětí „běžných“ a těch s fyzickým nebo mentálním handicapem byla v Česku zavedena zákonem v r. 2005. Uplynulo osmnáct let, a ještě stále mnozí lidé pochybují o tom, že takový způsob vzdělávání dětem prospívá. Jednou z nejvíce inkluzivních českých obcí je Krnov ve Slezsku, a mezi ostatními tu dlouhodobě vyniká Základní škola Janáčkovo náměstí. Na této „škole pro všechny“ vznikl i další díl seriálu Jak se dělá dobrá škola.
     Komentáře
  • Antea
    naSeznam Médium

    Máš problém? Zobni si Neurol!

    Před 13 dny
    Dnešní doba patří ufňukánkům. Je to tak. Tam, kde se dříve „zaťaly zuby“ a udělalo se, co bylo potřeba se dnes muži i ženy v slzách hroutí a sypou do sebe prášky na nervy.
     Komentáře
  • Ema Reisingerová
    naSeznam Médium

    Ufňukaná doba: Fňukají dospělí, děti, celebrity a všichni se ládují antidepresivy

    Před 13 dny
    S příchodem sociálních sítí narostl trend si na všechno a na všechny stěžovat. Zdá se, že tento ufňukaný trend jde ruku v ruce s dnešní společností, která se zdá ufňukanější víc než kdy dřív.
     Komentáře
  • Zdravotnický deník

    Buďme striktnější ke kouření, zaznělo na jednání SANT

    Před 13 dny
    Na své včerejší schůzi diskutovali členové Evropského podvýboru pro veřejné zdraví (SANT) o pozměňovacích návrzích k návrhům zpráv o duševním zdraví a o nepřenosných onemocněních. Těch se sešlo souhrnně hodně přes tisíc, přesto ale podle většiny diskutujících začíná v zásadních bodech docházet ke shodě.
     Komentáře
  • Komora Plus

    Proč je dobré naučit se říkat NE!

    Před 14 dny
    Ze své dlouholeté zkušenosti mohu říct, že existuje jedna oblast, kterou podnikatelé při budování své firmy nejvíce podceňují.
     Komentáře
  • Patrik Kudláček
    naSeznam Médium

    Umění sebeovládání: Techniky pro rozvoj kázně a soustředění

    Před 17 dny
    Seznamte se s technikami, které vám pomohou rozvinout neotřesitelnou disciplínu a soustředění a připraví vám cestu k životu plnému smyslu a naplnění.
     Komentáře
  • Nej Maminka
    naSeznam Médium

    Autista nemluví a chodí po špičkách! Vy máte jen nevychovaného spratka

    Před 17 dny
    Zatímco rodiče dětí na vozíku se dočkávají pochopení a podpory ze všech stran, rodiče dětí s autismem jsou často terčem urážek a moralizování.
     Komentáře
  • Jezdci

    Jezdectví není jen sport. Život s koňmi dodá fyzické i duševní zdraví

    Před 19 dny
    Jezdectví je zcela unikátní sport díky propojení člověka a koně. Jen velmi málo sportovních odvětví může nabídnout tak pozitivní psychologický dopad, jako jízda na koni. Jedinečná je i z fyzického hlediska. Zajišťuje intenzivní izometrický trénink.
     Komentáře
  • Baren

    Proč je v životě důležitá sebereflexe

    Před 21 dny
    Pravděpodobně se většinu dní díváte do zrcadla a svůj vzhled znáte stejně jako téměř jakýkoliv pohled. Jak často se ale díváte dovnitř, abyste se lépe seznámili se svým vnitřním já?
     Komentáře
  • Jaroslav Král
    naSeznam Médium

    Moderní manipulační techniky: Víte, co je negging, ghosting nebo stonewalling?

    Před 21 dny
    Manipulátoři se nás snaží ovládat různými technikami. Tyto techniky mohou být nenápadné a je obtížné je rozpoznat, ale důležité je znát, abychom se jim mohli bránit.
     Komentáře
  • Petra Sofia Horňáková
    naSeznam Médium

    Pozor na snahu být superhrdinou za každou cenu

    Před 22 dny
    Společnost oslavuje multitaskery, neúnavné a neúnavné nadšence, ale za jakou cenu? Temnou realitou je, že neúnavná honba za statusem superhrdiny je jistou cestou k vyhoření.
     Komentáře
  • TERAPEUTA - duševní rehabilitace
    naSeznam Médium

    Nejběžnější projevy narcistických dětí ke svým rodičům

    Před 22 dny
    Každá individuální a rodinná situace je jedinečná a dynamika ve vztahu mezi narcistickým dítětem a jeho rodiči se může lišit. Navigace může být složitá a emočně náročná.
  • Kafe

    Aneta Krejčíková v ohrožení: Pronásleduje ji pomatený stalker trpící bludy

    Před 22 dny
    Sláva má bohužel i svou stinnou stránku, o čemž se nyní přesvědčila herečka Aneta Krejčíková. V jejím případě se jedná o nechtěnou pozornost neznámého muže, který ji zatím naštěstí pouze na internetu vytrvale stalkuje. I přesto, že se ji zatím nepokusil kontaktovat tváří v tvář, působí ale jeho chování velice znepokojivě.
     Komentáře
  • Patrik Kudláček
    naSeznam Médium

    Síla teď a tady: Využijte přítomného okamžiku pro nastartování osobního růstu

    Před 23 dny
    Objevte transformující kouzlo života v přítomném okamžiku. Přijměte přítomnost a podpořte svůj osobní růst, hlubší vztahy a bohatší a naplněnější život.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Sebevražd přibývá, ohroženi jsou zejména mladí muži

    Před 23 dny
    V České republice vloni přibylo sebevražd. Pokračuje tak mírně stoupající trend, který začal v roce 2019. Každá stá smrt v loňském roce byla z vlastního rozhodnutí.
     Komentáře
  • Zdravotnický deník

    Startují Týdny pro duševní zdraví

    Před 23 dny
    Křest knihy Na antidepresivech o antidepresivech, promítání dokumentů o lidech, kteří onemocněli vážnou duševní chorobou, či výstava zachycující život s mentálním onemocněním – to je jen zlomek akcí, které se chystají v rámci dnes startujících Týdnů pro duševní zdraví. Cílem akce, která se koná už po 34.
     Komentáře
  • Klára Šimáčková Laurenčíková
    naSeznam Médium

    Bez křiku a konfliktů. Dětem v těžké životní situaci má škola pomoct, ne jim ještě víc naložit

    Před 25 dny
    Událost z pražské školy, kde došlo ke konfliktu mezi učitelkou a žákem, jasně ukazuje, že se musí intenzivně rozvíjet podpora škol v práci s dětmi, které mají za sebou traumatické zážitky či pocházejí ze složitého rodinného prostředí.
     Komentáře
  • Novinky

    Děti stále trpí dopady pandemie, poradny jsou přetížené

    Před 26 dny
    Ani rok po skončení pandemie covidu se děti neotřepaly z následků lockdownů. A nové krize jim na duševním zdraví nepřidaly. Dopady jsou nyní ještě zřetelnější a pedagogicko-psychologické poradny jsou stále přetížené.
     Komentáře
  • Michal Strych
    naSeznam Médium

    Vzepřel jsem se astmatu a začal běhat

    Před 27 dny
    Jako dítě jsem nebyl fyzicky moc aktivní. Tělocvik patřil mezi mé méně oblíbené předměty, takže jsem byl rád za každou příležitost, kdy jsem se nemusel zúčastnit.
     Komentáře
  • EDUzín

    Paní učitelko, pane učiteli, díky za to

    Před 28 dny
    Sloh mi můžeš odvyprávět. Chybu si zkus najít sám a pak dostaneš jedničku. A hlavně: chci o tobě vědět víc. Zeptali jsme se rodičů, čím je učitelky a učitelé jejich dětí mile překvapili.
     Komentáře
  • Zdravotnický deník

    Duševní zdraví matek souvisí s rizikem předčasného porodu

    Před 1 měsícem
    Existuje celá řada důvodů, proč věnovat pozornost duševnímu zdraví těhotných žen. Nová studie publikovaná v prestižním žurnálu The Lancet Psychiatry k tomu přidává další.
     Komentáře
  • EDUzín

    Zápisy do kroužků. Jak ustát souboj s časem, penězi a nastavit flow pro celý školní rok?

    Před 1 měsícem
    Ať žijete v místě, kde se bojuje o každé volné místo na kroužcích už od jara předchozího školního roku, nebo u vás stačí pohodlně vybírat během září, je nastavování rozvrhu volnočasových aktivit dětí disciplínou hodnou obratného manažera. Jak kroužky vybírat, do jaké míry do toho dětem zasahovat, kdy říct STOP na další prosby o nové aktivity a proč potřebujete do plánování kroužků zahrnout i svůj docela obyčejný dobrý pocit?
     Komentáře
  • Ansu

    Střevní zdraví, duševní zdraví a imunita: Jak na podzim udržet harmonii v těle i duši

    Před 1 měsícem
    Podzimní období je časem, kdy se naše tělo a psychika musí vyrovnat s několika výzvami. Nejenže nás ohrožují sezónní nachlazení, ale také může stres ze změny období a hektického životního stylu způsobit rozladění v našem trávicím traktu. Co můžeme udělat, abychom udrželi rovnováhu mezi střevním zdravím, psychickým stavem a imunitou?
     Komentáře
  • Zdravotnický deník

    SANT projednal zprávy o duševním zdraví i NCD

    Před 1 měsícem
    Evropský podvýbor pro veřejné zdraví (SANT) na včerejší schůzi projednal návrhy zpráv o duševním zdraví a o nepřenosných onemocněních (NCD – non-communicable diseases). Členové obsah návrhů víceméně kvitovali, ale již nyní někteří z nich doporučili jejich menší či větší změny.
     Komentáře
  • Radek Ptáček
    naSeznam Médium

    Proč si vážíme věcí, až když o ně přijdeme?

    Před 1 měsícem
    Hodnotu vztahů a věcí v našich životech si často uvědomíme, až když je ztratíme. Tato skutečnost nám ukazuje, jak složité a neúplné je naše vnímání reality. Proč tomu tak je? Pojďme se na to podívat.
     Komentáře
  • Hana Mudrová
    naSeznam Médium

    Víření kolem věření

    Před 1 měsícem
    Víra v Boha je jen pro staré a nemocné, moderní člověk ví, že žádný fousatý dědeček na obláčku neexistuje. Neviděl ho Gagarin ani Remek. Nebo?
     Komentáře
  • ELLE

    Video: Vyměňte tisíc sklapovaček za jeden jediný cvik. S vaším tělem dokáže zázraky

    Před 1 měsícem
    ​​​​​​​V poslední době jsme si zamilovali cvičení s gymnastickým míčem. Proč? Doporučuje jej i fitness trenérka celebrit. A rovnou ukáže, jak na jeden jediný cvik, který vydá za tisíc sklapovaček.
     Komentáře
  • EDUzín

    Jak poznat dobrou školku? Sledujte, zda mají děti čas si hrát a na zdi nevisí stejné obrázky

    Před 1 měsícem
    Jak vypadá ideální školka? Mělo by si z ní dítě přinést každý týden písničku, básničku a namalovaný obrázek? Eva a Ondřej Koželuhovi ve školkách dlouhá léta pracovali a dnes se na univerzitě věnují přípravě budoucích učitelek a učitelů předškolního vzdělávání. Pro svou dceru vybírali školku nedávno. „Přijde nám důležité, aby v mateřské škole nebyl čas rozplánovaný na čtvrthodiny a nebyly tam pokud možno žádné kroužky,” říkají. A mají pro tápající rodiče dobrou zprávu: skvělé školky existují.
     Komentáře
  • EDUzín

    Jste nervózní z nového školního roku? Nejste sami. Šest tipů pro pohodovější začátek školy, které ještě stihnete

    Před 1 měsícem
    Nová aktovka, bačkůrky, sešity, ale také slzy, strach nebo odpor. Nástup nebo návrat do školy po prázdninách může být pro děti i rodiče spojen se směsící vzrušení a obav. Možná máte dítko, které se do školy těší a nástup do první třídy nebo návrat do školních lavic mu nečiní potíže. Pokud jsou pro vaše dítě změny a přechody náročné, je podle odborníků dobré nepodcenit přípravu. A to u dětí i dospělých.
     Komentáře
  • ELLE

    Jak zdravě hladovět: Přerušovaný půst není pro každého, možná je ale odpovědí na to, jak konečně zhubnout

    Před 1 měsícem
    Jíst, co chcete a co máte rádi, a zároveň hubnout? Přerušovaný půst. Není možná pro každého, ale je odpovědí na mnohé. Jaké jsou jeho benefity, na co si dát naopak pozor a jaký druh půstu je ten nejlepší?
     Komentáře
  • Václav Lang
    naSeznam Médium

    Už dost. Hoteliéři, kasteláni ani cestovky nemůžou za vaše zpackané životy

    Před 1 měsícem
    Když se vám zdá, že vám v životě nic nevychází, nezoufejte. Vždycky to můžete svést na předražené památky, nevyhovující jídlo nebo něco v Chorvatsku.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Pod čarou: Trauma je problém, nikoliv návod k výkladu života

    Před 1 měsícem
    Máte někdy nepříjemný pocit, že vám nikdo nerozumí a neuznává vaše prožité útrapy? Nejste sami. Pod čarou proto zkoumá, jak se z konejšení těchto úzkostí stalo jedno z ústředních témat kultury i politiky.
     Komentáře
  • EDUzín

    Pohyb dětí nezachráníme jen my, musí být aktivní i doma s rodinou, připomínají školy. Žáci jsou podle inspektorů oproti minulosti horší v běhu a vytrvalosti

    Před 1 měsícem
    Inovativní školy mají pohyb v rámci vyučování zakotvený jako standard. S dětmi se učí venku tak často, jak jim to jen počasí dovolí. Investují do hřiště i vybavení nebo se jejich učitelé vzdělávají navíc tak, aby mohly se svými žáky jezdit třeba na lyžák. I když nejsou tělocvikáři. Pořád je ale takových škol podle České školní inspekce málo, protože děti jsou na tom podle výsledků šetření hůře, než tomu bylo v minulosti. A děvčata skončila až za chlapci.
     Komentáře
  • Novinky

    Dopady extrémních veder na duševní zdraví lidí

    Před 1 měsícem
    Vlna veder, která zasáhla téměř celý svět, s sebou přináší nemalé problémy. Vedle lesních požárů a sucha také výrazně ovlivňuje lidské životy. Vedle fyzické výkonnosti odborníci upozorňují i na zhoršené duševní zdraví.
     Komentáře
  • Olga Richterová
    naSeznam Médium

    Terapie pomáhá. I díky Fondům prevence

    Před 1 měsícem
    Svěřit se psychoterapeutovi naštěstí přestává být „divné“. A jde o velikou věc - třetina dospělých si připouštěla podle Národního ústavu duševního zdraví obtíže za covidové pandemie, covid ale jen ukázal na už existující trápení. A nyní už jsme dál.
     Komentáře
  • ELLE

    Zázračná maca: Váš nový recept na plodnost i dobrou náladu

    Před 1 měsícem
    Je jednou ze superfood plodin dneška, které stojí za pozornost. Maca může pozivitně ovlivnit naše hormonální zdraví a tím i plodnost, ale i přispět k duševní pohodě. Možná si budete říkat – proč že jste ji nezkusili už dříve?
     Komentáře
  • Klára Z.
    naSeznam Médium

    Fobie: fobofobie, helifobie a další. Také se něčeho bojíte?

    Před 1 měsícem
    Každý se v podstatě někdy něčeho obává, ale někteří trpí fobií. Jedná se o chorobný strach. Jaké jsou fobie a jaké jsou nejdivnější? Jak se léčí?
  • Lena Cohenová
    naSeznam Médium

    Nevidí v životě další smysl a pak přijde konec. Workoholici, ke kterým máme vzhlížet

    Před 1 měsícem
    Dopis bývalého vedoucího oddělení cestovního ruchu Jakuba Šepse, který ukončil svůj život kvůli nadměrnému pracovnímu vytížení a workoholismu, přinesl zamyšlení nad tímto závažným problémem moderní společnosti.
     Komentáře
  • EDUzín

    Děti v lesní školce spát nenutíme, přesto spí – a rády, říká Johana Passerin

    Před 1 měsícem
    Spánek po obědě je jedním z častých bodů sváru mezi rodiči a mateřskou školou. Část rodičů si přeje, aby jejich dítě přestalo spát co nejdříve. Mnohdy ale zrovna tyto děti odpočinek ještě vyloženě potřebují. “Tři čtvrtiny dětí v Česku spí méně, než by měly,” říká zakladatelka a ředitelka lesní mateřské školy Hvězdy v lese v Praze. Pokud se dětem vytvoří ke spaní vhodné podmínky, většinou s ním nemají problém.
     Komentáře
  • ELLE

    Tradičnímu čištění pleti odzvonilo, seznamte se s red light terapií: Tato beauty procedura zaručí dokonalou pleť

    Před 1 měsícem
    Nejspíš jste v posledních letech zaznamenali biohacking fenomén red light therapy. Ať už v různých kosmetických salonech či lékařských a estetických klinikách, ale i doma. Terapie červeným světlem léčí tělo i mysl a dokáže divy s naší problematickou pletí. Otázkou je, proč jste jí ještě nepropadli?
     Komentáře
  • EDUzín

    Klára Laurenčíková: Chcete vychovat odolné děti s dobrými vztahy? Nebijte je

    Před 1 měsícem
    Podle studie odborníků z Psychiatrické kliniky 1. lékařské fakulty a Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze používá více než třetina rodičů v Česku fyzické tresty jako běžnou součást výchovy. Polovina rodičů si myslí, že by měli mít právo své děti fyzicky trestat. Výzkum, kterého se účastnilo 1013 rodičů také ukázal, že k trestům inklinují rodiče, kteří byli sami jako děti trestáni.
     Komentáře
  • EDUzín

    Třikrát přečíst složitý text dyslektikům nijak nepomůže, říká učitelka a speciální pedagožka

    Před 1 měsícem
    Milada Smutná je letošní finalistkou ceny pro inspirativní učitele Global Teacher Prize Czech Republic 2023. Vyučuje na soukromé základní škole Liška a je také spoluautorkou knihy Dyslektický mozek. Co je pro ni při výuce nejdůležitější? Aby se dítě při učení nestresovalo. A to ani v případech, kdy mu něco opravdu nejde. „Ve stresu mozek dítěte nemůže optimálně fungovat,“ říká.
     Komentáře
  • Oorendo
    naSeznam Médium

    V zajetí spánkové paralýzy: Nemohla jsem se hýbat ani křičet. Myslela jsem, že zemřu

    Před 1 měsícem
    Nemohla jsem se pohnout ani křičet o pomoc. Na hrudi mi někdo seděl a chtěl mi ublížit. Zdálo se to jako věčnost, avšak trvalo to jen pár minut. Přesně takhle probíhala jedna z mých spánkových paralýz. Bohužel to nebylo poprvé ani naposled.
     Komentáře
Reklama