Režisér Tomáš Bojar debatoval v Karlových Varech o dokumentárním filmu Good Old Czechs o československých válečných pilotech v britské RAF, který právě dokončil.
Sokolská organizace v těchto dnech oslavila těžko představitelných 160 let od svého založení. A je to důkaz jeho životaschopnosti, neexistuje u nás jiná organizace, jejíž činnost zasahuje hned do tří staletí.
Než českoslovenští letci mohli nasednout do letounů Lavočkin, museli projít teoretickým přeškolovacím kurzem. Po usednutí do nich měli zprvu rozpačité dojmy.
Lídryně koalice SPOLU v Praze a šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová podpořila výzvu #SbohemSoudruzi. Na sociální síti zveřejnila svou fotku, kde má na sobě tričko s nápisem „Už nikdy fronta na banány“.
Chtěl za každou cenu bojovat proti nacismu. František Fajtl, který se narodil 20. srpna 1912, nejdříve utekl do Polska, následně do Francie, kde se stal stíhacím letcem.
Učitelka občanské výchovy ze střední školy v Lounech vymyslela zvláštní způsob, jak žáky motivovat k očkování proti koronaviru. Každému, kdo v září přinese certifikát, nabízí jedničku. Podle zástupce ředitelky, s nímž mluvila redakce TN.cz, vedení o ničem neví. Jestliže však kantorka známky odůvodní, nezasáhne proti tomu.
Za výstavbu nové sportovní haly u Rychnovské ulice zaplatí radnice v pražských Letňanech 47,7 milionu korun. Sportoviště nyní na pozemku u budovy Základní a mateřské školy generála Františka Fajtla DFC staví firma Geosan Group. Stavební práce by měly být hotové v příštím roce. Vyplývá to z dokumentů k veřejné zakázce. Vybudování sportoviště u školy má stávající koalice ve svém programovém prohlášení a patří k hlavním investičním akcím radnice.
Sedm let byl členem cizinecké legie. Po návratu do vlasti se mu tehdejší režim odměnil sedmnácti měsíci věznění na Mírově a po propuštění navíc vystěhováním z vlastního domova. Nesměl vykonávat jinou než pomocnou práci. Rehabilitace se dočkal až po listopadové revoluci. Takový byl ve zkratce život nebeského jezdce Františka Fajtla.