Životopisný snímek o ikonické glam rockové kapele by se měl objevit na Netflixu. Zmapuje úplné začátky její hvězdné kariéry. Konkrétně první čtyři roky.
Koncem roku opět za českým publikem dorazí kanadský zpěvák Bryan Adams. Těšit se lze nejen na plejádu klasických hitů, jako jsou Summer of ’69 a (Everything I Do) I Do It For You, ale i na nové písně. Turné, v rámci nějž zavítá do pražské O2 areny zavítá 16. prosince, totiž náleží k loňskému albu So Happy It Hurts.
„Cítil jsem, že tohle prostě musíme dodělat,“ říká producent Lukáš Chromek o nové skladbě, jejíž základy stihnul David Stypka nahrát ještě za svého života. Část skladby Nebreč se objevila v jiné verzi už v pohádce Největší dar.
Říká se, že kdo si desky Jiřího Schmitzera půjčí od kamarádů, už jim je nikdy nevrátí. Tak dovedou jeho písně přirůst k srdci! Teď právě sedí ve skoro prázdné kavárně Ypsilonky, a zatímco je za okny vidět čilý ruch, svým charakteristickým, lehce nakřáplým hlasem zrovna pomalu a potichu vypráví, jak zkoušel být profesionálním textařem.
V neděli večer mohli diváci Tv Prima zhlédnout nový seriál režiséra Filipa Renče Ďáblovo rogalo. V hlavních rolí napínavého pořadu se objevili herci, jako Jiří Schmitzer, Igor Bareš, nebo Natálie Řehořová. Jak se divákům líbil premiérový díl hororového psychothrilleru se vyjádřili na primáckém Facebooku.
Má to být první ze série šesti povídek, v nichž hlavní roli hraje strach. Sanitka, která veze podivného pacieta a doktora lidumila, skončí pádem ze skály. Letěli jako rogalo, konstatuje policista z přivolané hlídky. Řidič a doktor mrtví. Ale kde je pacient?
Televize Prima přichází s novým seriálem, jehož žánr se na české filmové scéně moc často neobjevuje. Režisér Filip Renč a scenárista Richard Bergman spojili síly a vytvořili šestidílnou sérii psychothrillerů. V pilotním díle s názvem Ďáblovo rogalo si zahrají herecká esa jako Jiří Schmitzer, Igor Bareš či Natálie Řehořová. "Natáčení bylo poměrně náročné, několik hodin jsem ležel v jedoucí sanitce a hrál," prozradil Schmitzer pro eXtra.cz skrze TV Prima.
Na televizních obrazovkách se objeví nový seriál, který bude mít daleko od příběhů jako z telenovely. Naopak se jedná o cyklus hororových povídek, které diváky připoutají k obrazovkám a nenechají je oddychnout od napětí a skvělých hereckých výkonů. Nutno dodat, že každá z povídek bude mít uzavřený děj. Střídat se má i hlavní obsazení.
Film Ďáblovo rogalo je první vlaštovkou z cyklu strašidelných thrillerů, které se v případě diváckého zájmu budou na televizních obrazovkách objevovat. Tvůrci slibují hodně intimní a strašidelný zážitek, který diváky vmáčkne do křesel a nenechá je vydechnout. Jiří Schmitzer divákům vezme dech.
V neděli se na obrazovkách televize Prima objeví pilotní díl nového projektu Filipa Renče Ďáblovo rogalo. V rozhovoru pro Lifee.cz režisér vysvětluje, jak složité bylo přesvědčit představitele hlavní role tohoto temného psychothrilleru Jiřího Schmitzera. A jakou divokou masku Renč herci vymyslel?
Vyhlášení nejlepších herců uplynulého roku v rámci udílení cen Český lev se blíží. Než se dočkáme vítěze letošního ročníku, pojďme si připomenout 29 předešlých tváří, které ovládly tuto prestižní kategorii. Cennou sošku si podle oficiálních stránek odnesli mimo jiné Karel Roden, Bolek Polívka, Kryštof Hádek, Ivan Trojan, Jiří Schmitzer nebo Vlastimil Brodský.
Ďáblovo rogalo je cyklus hororových povídek, které režíruje Filip Renč. Hlavní roli získal právě Jiří Schmitzer, který se rozhodl vypovědět, jak složité natáčení musel podstoupit kvůli hororovému dramatu.
Cyklus hororových povídek pouští do světa svou první vlaštovku pod názvem Ďáblovo rogalo. Psychothriller, který diváky přiková k obrazovkám a nenechá je oddychnout od napětí a skvělých hereckých výkonů. V hlavní roli první povídky Ďáblovo rogalo se představí Jiří Schmitzer, jehož vzhled v ní bere dech a jehož výkon vyvolá ohňostroj emocí.
Zatímco u nás jsme řešili otázku, jak vysvětlit dětem, co se děje ve světě a co znamená válka, v Rusku si předškoláci hrají vojáky. Sociálními sítěmi se šíří video, na kterém mají být děti ze školky v ruském Tambově, které se učí pochodovat. Pobuřující je také házení improvizovaných granátů na papírové tanky.
Zatímco ZZ Top se pomalu blíží pětapadesátce, sólová kariéra zpěváka a kytaristy Billyho Gibbsona je kratší – čítá tři alba vydaná v posledních osmi letech. Jak to texaskému hudebníkovi hraje v jiném triu, než jsme obvykle zvyklí ho vídat, uvidíme v České republice poprvé naživo 26. června v pražském O2 universu.
Po krátké nemoci zemřel Petr „Sid“ Hošek, frontman skupiny Plexis. Headlineru to potvrdil jeho přítel Petr Hraboš Hrabalik. "Ten celoživotní mejdan dával jeho tělu strašně zabrat, až nakonec dnes ráno (23. 1.) svou službu vypovědělo," napsal později na sociální sítě. Petru Hoškovi bylo 55 let.
Slovenská kapela IMT Smile oznámila, že její baskytarista Peter Bartoník prohrál boj s onkologickým onemocněním, jež mu bylo diagnostikováno loni v létě.
O účasti hard rockové legendy na letošním ročníku kultovního britského festivalu už se poměrně dlouho spekuluje. Jediným oficiálně potvrzeným a oznámeným headlinerem však zůstává Elton John.
Liam a Noel Gallagherové opět baví internet a napínají fanoušky. I když, baví je asi silný výraz, zkrátka přidali další sloku nekonečné písničky o jejich rozpadlé kapele.
Miroslav Horníček kdysi řekl: „Smích v hledišti neprobouzím tím, co jsem řekl, ale myšlením pod tím a kolem toho.“ Přesně takovou metodu používal Jiří Schmitzer při svém vystoupení 17. ledna v Malostranské besedě.
Jiří Sovák patřil mezi naše nejnadanější herce a od jeho smrti uběhlo už více než 20 let. Jaká byla tajemství jeho života? Jedním z nich je například jeho změna jména. Proč se k ní herec uchýlil?
Z hrabalovské komedie Postřižiny utkvěla divákům v paměti zvláště doba zkracování a okouzlující Magda Vášáryová. Ženskost z ní v této roli jenom sršela, což je jedním z důvodů, proč kultovní film režiséra Jiřího Menzela přitahuje diváky k obrazovkám i po více než čtyřiceti letech od premiéry. Přečtěte si pár zajímavostí z natáčení, které sesbíral web ČSFD.cz.
Josef Abrhám (†82), Jiří Sovák (†79), Iva Janžurová (81) nebo Ladislav Smoljak (†78). S těmito jmény máme mimo jiné spojený oblíbený československý film Marečku, podejte mi pero! Geniální komedie režiséra Oldřicha Lipského (†62) neomrzí ani po více než čtyřiceti letech od svého vzniku. Věděli jste například, že Jiří Schmitzer se, podle portálu Blesk, díky filmu málem usmířil s Jiřím Sovákem?
Nová pohádka Petera Bebjaka, která se natáčela letos v létě, na obrazovky vrátí trochu opomíjenou postavu záhadného Krakonoše. Tentokrát si plnovous nalepil padesátiletý David Švehlík.
Dobové kostýmy mu předepisovaly role v seriálech Já, Mattoni, Marie Terezie, Božena nebo v pohádkách Anděl Páně či O Šípkové Růžence. Letos si David Švehlík do své filmografie připisuje další postavu.
To, že mezi hercem Jiřím Schmitzerem a jeho otcem, legendárním hercem Jiřím Sovákem, panovaly už od Schmitzerova mládí napjaté vztahy, není žádným tajemstvím. Vlastně už od doby, co Jiřímu mladšímu bylo 27 let, spolu nepromluvili, a Sovák se svého syna dokonce zřekl a vydědil ho. Podívejme se, proč vlastně k rodinné rozepři došlo.
Kdysi býval Jiří Schmitzer velmi pohledný muž, na kterého stály krásné ženy frontu. Bohužel mu však šarm sebral alkohol, se kterým má problémy od mládí. Při natáčení filmu Marečku, podejte mi pero dokonce opilý zabil při autonehodě člověka. Jeho slavný otec, herec Jiří Sovák, mu to nikdy neodpustil.
Oblíbený seriál Chalupáři plný hereckých hvězd letos oslaví již 47 let od své televizní premiéry. Jaké byly honoráře, proč se někteří herci museli skrývat před sluncem a další zajímavosti.
Společné natáčení komedie Marečku, podejte mi pero! mělo vztah otce a syna zachránit, tragická událost však měla fatální dopad a až do smrti Jiřího Sováka spolu nepromluvili.
/FOTOGALERIE/ Filmový štáb oprýskané krnovské činžáky v Alšově ulici doplnil podivnými symboly. Sotva zazní klapka a pokyn „Akce!“, vjíždí na plac obytňák se samolepkami z celé Evropy. Táta David Prachař slibuje rodince, že dnešním dnem je kočování u konce a začíná normální život…
Michaela Klevisová patří k nejprodávanějším českým spisovatelkám. Filmové zpracování její knihy Dům na samotě s ústřední postavou inspektorem Bergmanem odvysílá v premiéře 6. března Česká televize.
Od smrti legendárního herce a dabéra Ladislava Mrkvičky uplynul smutný rok. Na odchod z pozemského světa však byl připraven. Dokonce měl jasno i v tom, jak by chtěl být oblečen do rakve. Poslední měsíce svého života však bohužel protrpěl.
Zasloužilý umělec Jiří Sovák patří bezesporu mezi naše herecké legendy. Právě si připomínáme výročí 101 let od jeho narození. Dokázal zahrát cokoliv, proto byl u režisérů a diváků tak oblíbený.
Vyhlašování cen Český lev je za rohem, nominace jsou rozdány a čekáme na vyhlášení vítězů. Ještě než přijde, pojďme se podívat na herce a herečky, kteří mají těchto skleněných sošek doma nejvíce. Některá jména vás určitě překvapí.
Jiří Schmitzer (71) získal řadu ocenění. Patří k tomu nejlepšímu, co česká umělecká scéna má. Přesto jako většina umělců v současnosti je omezován vládními restrikcemi - tedy dobou, do které epidemie koronaviru vnesla řadu nepříjemných zákazů a omezení. "Doba se opakuje, je to cyklické," řekl pro ŽivotvČesku.cz brilantní herec a písničkář svůj pohled na současnost.
Ladislav Mrkvička (✝81), který v neděli náhle zemřel, si naposledy zahrál ve filmu Staříci. V tandemu s Jiřím Schmitzerem ztvárnili bývalé politické vězně v seniorském věku, kteří chtějí vypátrat a zabít komunistického prokurátora z padesátých let, jenž nebyl za své činy nikdy potrestán.
Před sto lety přišel v pražské v ulici Na bojišti na svět zvláštní chlapec jménem Jiří, který měl později vstoupit ve známost jako Jiří Sovák, král české komedie a jeden z nejpopulárnějších a nejlepších herců své generace. Jedním z vrcholů Sovákovy kariéry je jistě i snímek "Marečku, podejte mi pero!", kde hrál se svým synem Jiřím Schmitzerem. Na začátku natáčení legendární komedie zřejmě ale ani jeden z nich nevěděl, že je to naposledy, kdy se v dobrém uvidí.
Jednasedmdesátiletý herec a písničkář Jiří Schmitzer získal řadu ocenění. Patří k tomu nejlepšímu, co česká kinematografie má. Přesto jako většina umělců v současnosti trpí dobou, do které epidemie koronaviru vnesla řadu nepříjemných zákazů a omezení. Alespoň vánoční svátky mu zvedají náladu. Těší se na ně. "Budu s rodinou," prozradil legendární herec. The post Jiří Schmitzer promluvil o práci a Vánocích: Divadlo nehraji, recitály mám zakázané. Svátky s rodinou first appeared on Život v Česku.
Jakmile vidíme, že na filmu spolupracovala dvojice Bohumil Hrabal a Jiří Menzel, je to záruka kvality a s chutí se posadíme před obrazovku. Výjimku netvoří ani film Postřižiny z roku 1980, který se pyšní nejedním skvostem.
Když do horského hotelu přijde mladá Anna a s trochu bláznivým úsměvem se začne vyptávat po kamarádce, netuší, že za pár dnů jí samotné půjde o život. Její kamarádka totiž záhadně zmizela a ona začne pátrat. Krimifilm, který měl původně využít komediálního talentu tehdy ještě Dagmar Veškrnové, přinesl režiséru Juraji Herzovi nemalé trápení.
Film, který patří mezi ty nejkultovnější porevoluční snímky u nás. To jsou Černí baroni. Čo bolo, to bolo... Major Terazky vede svůj šik pétépáků od průšvihu k průšvihu vstříc světlým zítřkům. Česká filmová komedie byla natočena podle románu Miloslava Švandrlíka a hláškami je prokvetlá skrz naskrz.
Dnes večer si v televizi můžete připomenout (od 20.10 na ČT1) ceněný snímek Staříci (2019), v němž se Jiří Schmitzer a Ladislav Mrkvička vydávají na poslední velké dobrodružství. Snímek inspirovaný skutečným případem muže, který se "na stará kolena" odhodlá vzít spravedlnost do vlastních rukou, režírovala autorská dvojice Martin Dušek a Ondřej Provazník. Níže uvádíme obsáhlý rozhovor s autory Staříků, který vznikl v roce 2019.
První měsíc prázdnin se přehoupl do své druhé poloviny a letní hit Chalupáři pomalu končí. Pojďme si jej tedy ještě jednou připomenout. Tentokrát se zaměříme na Jiřího Schmitzera, kterého do seriálu protlačil jeho otec Jiří Sovák. Také se podíváme blíže na veterána, kterého Schmitzer, spolu s Maciuchovou, dostanou v poslední epizodě od Josefa Hlinomaze.
Franta z Mostu: "Já jsem tady jako zástupce černobílého filmu." – Marhoul: "Přeji všem režisérům, abychom se i nadále ubírali cestou lásky, a ne sexu." Připomeňte si udílení Českých lvů ve velké fotogalerii.
Folk, jazz, blues, rock, šansony, trocha té prvorepublikové hudby... Ať už se vám líbí jakýkoli žánr, tenhle týden si v Praze muziku svého srdce najde asi každý.
Jiří Schmitzer (70) se po delší době objevil ve společnosti. A nepřišel sám. Herci a písničkáři dělala doprovod jeho sympatická dcera Kristýna, která s úsměvem zapózovala fotografům.
Hned zkraje roku u nás začal obvyklý maraton rozdávání různých uměleckých cen, přičemž stále platí, že v případě Česka jde o jejich inflaci. O víkendu se v Berouně udílely Ceny Českého filmového a televizního svazu Trilobit 2020. Přímý přenos slavnostního ceremoniálu vysílal kanál ČT Art, ale divákům tentokrát nabídl velmi rozpačitý a místy i trapný zážitek.
Uplynulý sobotní večer byl jedním ze svátků českého filmu, protože Český filmový a televizní svaz FITES uděloval v trochu komorním prostředí berounského kulturního domu Plzeňka filmové a televizní ceny Trilobit 2020. Večerem provázel poněkud nervózní a kapánek unylý herec a moderátor Martin Myšička a strnulou atmosféru večera trochu rozproudil swingovými melodiemi alespoň Original Vintage Orchestra Petra Kroutila s pěveckým triem Hot Sisters. Hlavní ceny Trilobit 2020 udělila porota hercům Jiřímu Schmitzerovi a Ladislavu Mrkvičkovi za jejich role ve filmu Staříci. Poctu za celoživotní dílo v podobě Ceny Vladislava Vančury si v berounském kulturním domě Plzeňka osobně převzal legendární herec Vladimír Pucholt žijící v Kanadě.
Herci Jiří Schmitzer a Ladislav Mrkvička získali v sobotu večer v kulturním domě Plzeňka v Berouně hlavní cenu Trilobit 2020. Obdrželi ji za své role ve filmu Staříci režisérů Martina Duška a Ondřeje Provazníka. Audiovizuální ceny Trilobit byly letos předány po třiatřicáté.