Zavřít
Martin Bormann

Martin Bormann

Nejnovější články na Seznamu na téma Martin Bormann
  • Prima Ženy

    Stanislav Motl prozradil, o jakém povolání snil. Pak mu řekli, že má tuctový obličej

    Před 17 dny
    Stanislav Motl (71) pracuje celý život jako novinář a spisovatel. Znám je zejména knihami s historickou tematikou, které se převážně týkají období druhé světové války. V talkshow u Jana Krause prozradil, jakému povolání by se věnoval, kdyby nebyl publicista, jak se mu podařilo rozplést záhadu smrti francouzského spisovatele i zajímavosti o posledním přeživším Titaniku, který byl původem Čech.
     Komentáře
  • Česko živě

    Český léčitel pomáhal nacistům, komunistům i Masarykovi. Film o Janu Mikuláškovi Šarlatán neřekl zdaleka vše

    Před 1 měsícem
    Léčil miliony lidí a k diagnóze mu postačil pohled na pacientovu moč. Nejedná se o žádnou fiktivní postavu, ani prvoplánového podvodníka. Léčitel Jan Mikulášek se totiž věnoval i těm nejvýznamnějším osobnostem své doby. „Úředně zkoušený léčitel“ pomohl Masarykovi, ale třeba také Martinu Bormannovi či Antonínu Zápotockému. Neuvěřitelný osud muže s darem od Boha jsme mohli vidět ve filmu Šarlatán.
     Komentáře
  • Svět2000

    Hitlerův uranový projekt. Mohli nacisté vytvořit atomovou bombu?

    Před 2 měsíci
    Walter Gerlach napsal ve zprávě Martinu Bormannovi: „Jsem přesvědčen, že v současné době výrazně předbíháme Spojené státy jak v oblasti výzkumu, tak vývoje atomových zbraní.“
     Komentáře
  • Mix24

    Okamžiky po Hitlerově smrti. Pálení jeho mrtvoly způsobilo traumata

    Před 3 měsíci
    Pochopil, že jeho sny o nadvládě nadřazené árijské rasy jsou u konce. Prohrál. Adolfu Hitlerovi bylo jasné, že mu nic jiného nezbývá, a tak se připravil na odchod na onen svět. Chtěl mít všechno pod kontrolou, nic neponechal náhodě. Kapsli s kyanidem proto nejdříve vyzkoušel na své zvířecí družce, fence německého ovčáka jménem Blondi.
     Komentáře
  • Security Magazín

    Hitlerova šedá eminence Martin Bormann: Pan nepostradatelný i nenáviděný

    Před 8 měsíci
    Šedá eminence Adolfa Hitlera se jmenovala Martin Bormann. Vůdcův tajemník patřil v nacistické hierarchii k těm nejmocnějším. Jeho smrt však byla poměrně dlouho zahalena rouškou tajemství.
     Komentáře
  • WN24

    Orlí hnízdo, bývalé sídlo Hitlera

    Před 9 měsíci
    Tato pivní zahrádka, tyčící se ve výšce přes 1800 m v bavorských Alpách, byla kdysi Hitlerovým dárkem k 50. narozeninám.
     Komentáře
  • Armádní Zpravodaj

    Hitlerův věrný tajemník: Martin Bormann byl za války po Führerovi nejmocnějším mužem v nacistickém Německu

    Před 10 měsíci
    Ztotožňoval se s Hitlerovou ideou rasové politiky i konečným řešením židovské otázky. Hitlerovým jménem konal špinavou práci a rozhodoval o osudu milionů lidí.
     Komentáře
  • Hradecká Drbna

    Před 133 lety se narodil „šarlatán“ Mikolášek. Léčil i na východě Čech

    Před 11 měsíci
    Dnes je to přesně 133 let, co se narodil český léčitel a znalec bylin Jan Mikolášek. Před jeho domem stávaly davy lidí, které diagnostikoval na základě barvy moči. Před dvěma lety byl podle Mikoláškova života natočen film Šarlatán.
     Komentáře
  • 100+1 zahraniční zajímavost

    Manželka Hitlerova tajemníka: Věřila v polygamii ve jménu rasové čistoty

    Před 1 rokem
    Dvě ženy a jeden muž. To ve většině případů nedělá dobrotu. Ne však v rodině Hitlerovy „hnědé eminence“ Martina Bormanna. Přitom propagátorem života v polygamii nebyl ani tak on jako jeho manželka!
     Komentáře
  • Deník

    V posteli jim to s Hitlerem šlapalo. Osudový krok učinila Eva Braunová v obchodu

    Před 1 rokem
    Před 110 lety se v bavorském Mnichově narodila Eva Braunová. Žena, která jako poslední vydržela po boku Adolfa Hitlera až do společného konce, třebaže svůj vztah s ní nikdy nechtěl změnit v manželství a ostatní nacistické manželky ji očerňovaly. Nikdy nejspíš nebyla úplně šťastná, přesto německého vůdce vždy podporovala.
     Komentáře
  • Forum 24

    Konference ve Wannsee. 80 let od vzniku děsivých nacistických plánů

    Před 1 rokem
    20. ledna 1942 by byl zcela běžný zimní den.
     Komentáře
  • G

    Z lékárníka nacistou a z nacisty lékárníkem: Julius Schaub byl spoluzakladatelem SS a hlavním Hitlerovým pobočníkem

    Před 1 rokem
    Julius Schaub byl ve srovnání s Heydrichem, Bormannem nebo třeba Göringem tím méně známým prominentním nacistou, ovšem neméně důležitým. Byl velice blízkým přítelem Adolfa Hitlera a zůstal mu věrný až do konce druhé světové války. Byl spoluzakladatelem SS a Hitlerovým hlavním pobočníkem, pracoval jako jeho sekretář, tělesný strážce i řidič. Jeho role byla spíše politická a “osobní” než válečná, což bylo také jedním z důvodů, proč byl po válce zproštěn viny. Před válkou se Julius Schaub živil jako lékárník, k čemuž se nakonec vrátil i v poválečných letech.
     Komentáře
  • Security Magazín

    Hitlerova utajená návštěva Paříže – okouzlen městem, které později nařídí zničit

    Před 1 rokem
    22. června 1940 po krátkém tažení se Adolf Hitler v Compiègne setkal s představiteli francouzské vlády a přijal kapitulaci, která vejde v platnost o tři dny později. Francie bude rozdělena na okupovanou a neokupovanou zónu. Paříže se válka nedotkla. Byla prohlášena otevřeným městem, nebyla bráněna, a Němci ji rychle a beze ztrát obsadili již 14. června. Hitler se kromě všeho cítil být zneuznaným umělcem. V Paříži nikdy nebyl. A kromě válečného a následně diplomatického programu si připravil také "turistickou" návštěvu francouzského hlavního města.
     Komentáře
  • Security Magazín

    Ponorkový šampion Erich Topp - 35 nepřátelských zářezů, s Američany slitování neměl

    Před 1 rokem
    Erich Topp byl třetí nejúspěšnější německý velitel U-Bootů během druhé světové války. Dokázal potopit 35 plavidel o celkové tonáži 197 460 tun. Po skončení války se stal kontradmirálem a sloužil v NATO.
     Komentáře
  • MůjLife

    Orlí hnízdo: Z tohoto úchvatného výhledu se měl radovat jen Hitler

    Před 1 rokem
    Pevnost Kehlsteinhaus naleznete v německé oblasti Berchtesgaden, kterou lidé navštěvují také pro proslulé termální prameny nebo solné doly. Kromě jednoho z nejhlubších a nejčistších jezer v Evropě se zde ale nachází i místo, které vystavěli pro samotného Führera.
     Komentáře
  • Extrastory

    Hitler miloval Blondi více než Evu Braunovou

    Před 2 roky
    Blondi byla fena německého ovčáka a podle mnohých ji Adolf Hitler miloval více než svou dlouholetou družku Evu Braunovou, kterou si vzal těsně před smrtí. Jeho vztah k Blondi byl opravdu vřelý, byť fenu také krutě bil.
     Komentáře
  • Fandíme filmu

    Oscar 2021: Do boje o zlatého plešouna vysílá Česká republika životopisné drama Šarlatán

    Před 2 roky
    Dle očekávání se do oscarové vřavy vrhnou Agnieszka Holland a Ivan Trojan.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Skutečný příběh šarlatána: Vyléčil 5 milionů lidí, skončil v kriminále

    Před 2 roky
    Před pár dny měl premiéru dlouho očekávaný film režisérky Agniežky Holland „Šarlatán“. Jako předloha jí posloužil život muže, který je dnes sice zapomenut, ale kdysi ho znala celá republika.
  • Aktuálně

    Ivan Trojan: Češi se jen tváří, že jsou tolerantní. Demokracie je neustále v ohrožení

    Před 2 roky
    Rozhovor s hercem Ivanem Trojanem o tom, jak těžké bylo pochopit léčitele Jana Mikoláška a co si z osudu hrdiny filmu Šarlatán mohou diváci vzít dnes.
     Komentáře
  • Security Magazín

    Kdo viděl naposledy Hitlera živého? Věrný komorník, který skončil v nechvalně známém sovětském vězení

    Před 2 roky
    Komorník Heinz Linge měl být poslední osobou, která spatřila nacistického diktátora Adolfa Hitlera živého. Posléze byl zajat Sověty.
     Komentáře
  • Novinky

    RECENZE: Šarlatán. O síle přírody a strachu z bezmoci

    Před 2 roky
    Půl roku po světové premiéře na Mezinárodním filmovém festivalu v Berlíně, s odkladem způsobeným protipandemickými opatřeními, vstupuje do kin film scenáristy Marka Epsteina a polské režisérky Agnieszky Hollandové Šarlatán. Současně s ním vychází i stejnojmenná kniha, kterou podle Epsteinova scénáře přepsal Josef Klíma. Doplnil ji o vlastní publicistickou část o tom, jak to bylo opravdu.
     Komentáře
  • Kinotip2

    Šarlatán: Kdo byl ve skutečnosti legendární léčitel Jan Mikolášek a které osobnosti léčil

    Před 2 roky
    Do našich kin právě míří snímek Šarlatán. Životopisné drama na motivy skutečného životního příběhu člověka, který měl zvláštní schopnosti. Pohled režisérky Agnieszky Holland je skutečně neobyčejný – a každý si o hlavním hrdinovi může svobodně udělat vlastní úsudek. Kdo byl Jan Mikolášek?
     Komentáře
  • Aktuálně

    Recenze: Rozporuplný léčitel. Po filmu Šarlatán divákům zůstane spousta otázek

    Před 2 roky
    Šarlatán režisérky Agnieszky Hollandové je inteligentní, precizní drama. Po řemeslné stránce vysoce přesahuje české standardy, chyby má ale také.
     Komentáře
  • Čtidoma

    Vyvolený ďáblem. Desítky pokusů o zabití Hitlera, které se nezdařily

    Před 2 roky
    Bezesporu se jedná o jednoho z největších zločinců našich dějin. Plán Adolfa Hitlera na ovládnutí světa stál život miliony lidí ve válce, ale také v koncentračních táborech. Během jeho života se našlo několik odvážných, kteří se pokusili tuto mašinérii zla zastavit právě likvidací vůdce Třetí říše, avšak bez úspěchu.
     Komentáře
  • Novinky

    Nové knihy: Josef Klíma, Jaroslav Čechura a Lisa Jackson

    Před 3 roky
    Investigativní novinář Josef Klíma transformoval do knižní podoby děj filmu Šarlatán, kromě toho přináší týdenní nabídka knih i životopisnou črtu slavného rybníkáře Jakuba Krčína z Jelčan. Čtenáři se mohou těšit také na detektivní román Lisy Jackson, ve kterém vyšetřovatelka pátrá po vrahovi své sestry.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Ivan Trojan byl dobro a já zlo, říká Agnieszka Hollandová o natáčení Šarlatána

    Před 3 roky
    "Pokud nerozumíme dějinám, budeme ty strašné věci opakovat, možná ještě horším způsobem. Globalizace, technologie a vynálezy umožňují šíření lži a zla mnohem účinněji než ve 30. letech," říká Agnieszka Hollandová v rozhovoru o svém novém filmu Šarlatán.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Vyléčil pět a půl milionu lidí. Komunisté stejně poslali léčitele do kriminálu

    Před 3 roky
    Jan Mikolášek byl za první republiky i po válce velmi známý léčitel. Pomáhal běžným občanům stejně jako nacistům či komunistům.
     Komentáře
  • Náš region

    Mohl se stát Hitlerovým švagrem, zemřel den před svatbou. Šarmantní důstojník SS bídného charakteru i chování Hermann Fegelein

    Před 3 roky
    V Hitlerově Německu udělal závratnou kariéru, která zákonitě skončila v posledních dubnových dnech roku 1945. Jako Himmlerovu oblíbenci mu ledacos prošlo a pomocí zjevně účelového sňatku s Gretl Braunovou, sestrou Evy Braunové, se málem dostal Hitlerovi až „do rodiny“. Nakonec jen ke své škodě.
     Komentáře
  • Náš region

    Symbol nacismu byl pokořen. Spravedlnost ho dostihla v Norimberku

    Před 3 roky
    Mezinárodní vojenský tribunál vynesl své rozsudky 1. 10. 1946. Stalo se tak v Norimberku, ve městě, které bylo vybráno zcela záměrně. Symbol nacismu měl být zadupán do prachu právě zde, kde nacismus zdvihl hlavu. Kdysi hrdé a prastaré město, spjaté i s českou historií, se změnilo v hromady trosek. Nyní bylo třeba potrestat i lidi, kteří tuto zkázu započali.
     Komentáře
  • G

    Kdo byl kdo mezi nacisty odsouzenými v Norimberském procesu

    Před 3 roky
    1. října 1946 bylo 12 z 22 nacistických pohlavárů obžalovaných v rámci Norimberského procesu odsouzeno k trestu smrti. Šlo o největší soudní proces s válečnými zločinci své doby. Na šibenici pak ale skončila jen desítka mužů; Hermann Göring v předvečer popravy spáchal sebevraždu a Martin Bormann byl odsouzen v nepřítomnosti. Kdo všechno našel smrt v oprátce spravedlnosti?
     Komentáře
Reklama