Rychlost je jen jednou z důležitých schopností stíhacích letounů. Záleží i na obratnosti a dnes hlavně na schopnostech použitých radarů a protiletadlových raket.
Strážníci olomoucké městské policie začnou od příštího týdne měřit rychlost automobilů na vybraných lokalitách v Olomouci novým přenosným radarem. Čtyřicítku míst městská policie vybrala ve spolupráci s komisemi místních částí a vedením mateřských a základních škol. Jde o lokality, kde řidiči často jezdí rychle.
Výzkumy v armádní oblasti jsou pro čínské vědce mezi těmi nedůležitějšími. Nyní se jim zřejmě podařilo vytvořit dlouho diskutovanou “létající ponorku”. Bojový stroj, který dokáže svého nepřítele ...
Vysoký představitel Pentagonu, podtajemník po obrannou politiku Colin Kahl v pondělí nevyloučil, že by na Ukrajinu mohla zamířit západní vojenská letadla. Současně potvrdil dodávky raket HARM pro ničení radarů, napsal server Flight Global.
Velký šok přichystala Rusku ukrajinská armáda. Invazní vojska během posledních dní přišla o několik systémů protivzdušné obrany. V troskách jednoho z nich Rusové údajně našli úlomky americké střely AGM-88 HARM. Nejenže se nikde neobjevily zprávy, že by Ukrajina tyto zbraně dostala. Zajímavé je ale především to, jak je na ruské pozice vypálila. Jde o řízené střely odpalované z letadel, které nejsou kompatibilní s žádnými letouny, které ukrajinské letectvo používá.
Dělostřelectvo je důležitou zbraní vojenských konfliktů již několik staletí. Proto se ho nepřátelé také vždy snažili zničit nebo co nejvíce eliminovat jeho vliv na bitvy.
Stíhače páté generace jsou nejlepšími stroji, které dnes může letectvo mít. Ve světě jsou nyní ve výzbroji letectev jen čtyři modely, pro mnoho zemí zůstávají stále nedostupné.
Ruské jednotky rozmístili okolo dvou mostů do Chersonu, poničeného silničního Antonivského a nedalekého poškozeného železničního koutové odražeče. Upozornila na to ve čtvrtek britská rozvědka s tím, že zřejmě mají zabránit použití radary naváděných střel.
Rychlost na kopci u Slavkova u Brna na silnici I/50 překročilo za měsíc a půl od začátku úsekového měření přes 15 tisíc řidičů. V místě je dovolena rychlost 70 kilometrů v hodině, rekordman jel 129 kilometrů v hodině.
SPL (Passive Location System) je název zařízení, které Polsku závidí celý svět. Jedná se o pasivní radar vyvinutý společností Radwar. Zařízení nevysílá žádné signály, což velmi ztěžuje jeho odhalení. Zároveň je schopen odhalit nejen běžná letadla, ale i stroje typu stealth, píše server Defence 24.
Německá policie zachytila cyklistu, kterak v místě s omezením rychlosti na 30 km/h jede 62 km/h. Pokutovala by ho několika stovkami eur, stejně jako řidiče auta - kdyby ovšem z místa neujel.
Kuriózní úlovek zaznamenali policisté z německého města Mettmann při kontrole dodržování povolené rychlosti. Mezi hříšníky za volantem se přimotal i cyklista – úsekem, kde platí limit 30 km/h, se prohnal víc než dvojnásobnou rychlostí. Dokonce ho vyfotil policejní radar. Dostal pokutu? A jak je to s pokutami pro příliš rychlé cyklisty u nás?
Další ze série dopravně bezpečnostních akcí proběhla o víkendu na Červenohorském sedle na Jesenicku. Klikatá horská silnice je oblíbeným cílem motorkářů, ale i příznivců rychlé jízdy v automobilech. Policisté řešili na místě desítky přestupků, řidičům dávali i preventivní rady. Ke zklidnění lokality, ve které došlo i k několika fatálním nehodám, má přispět úsekové měření rychlosti. Termín instalace radarů je podle ŘSD zatím neznámý.
Rusko v současné době bojuje jen o menší vesnice na Donbasu a neuspělo ve své snaze obsadit důležitou elektrárnu. Ukrajinci zničili Rusům drahý radar a Američané jim slíbili další čtyři HIMARS. Sergej Lavrov řekl, že cílem Ruska již nejsou jen Doněcká a Luhanská oblast, ale také Cherson a Záporoží. Podle analytiků si Rusové připravují půdu pro referendum o připojení těchto oblastí k Rusku. […]
K dosažení neviditelnosti na radaru je třeba, aby se signál z radaru neodrazil zpět k přijímači a nesdělil tak polohu letounu. Omezeny musí být i naváděcí a komunikační prostředky.
Ozbrojené síly Ukrajiny se ve středu na sociálních sítích pochlubily úspěšným raketovým úderem ve vesnici Lazurne v Chersonské oblasti. Údajně měli Rusům zneškodnit nejmodernější radar, který má nepřítel k dispozici. Rusové tento typ zařízení mohou využívat i pro detekci raket, které Ukrajinci vypalují z raketometů HIMARS.
Vláda ve středu rozhodla, že ministerstvo obrany zahájí s USA jednání o pořízení čtyřiadvaceti bojových letounů F-35 Lightning II. Jde o radarem obtížně zjistitelné stíhačky, u nichž letová hodina vyjde na statisíce korun. Podle dřívějších odhadů expertů bude hodnota zakázky ve vyšších desítkách miliard korun, půjde tak nejspíš o nejdražší armádní nákup moderní historie.
Válka v Perském zálivu přinesla řadu intenzivních vzdušných soubojů mezi koaličními a iráckými silami, přičemž jen v rámci letecké kampaně koalice bylo v období od 17. ledna do 23. února 1991 svrženo 88 500 tun bomb v rámci 100 000 vzletů. Dne 14. února se posádce víceúčelového stíhacího letounu McDonnell Douglas F-15E Strike Eagle podařilo jedno z nejpůsobivějších vítězství kampaně, když úspěšně shodili naváděnou bombu na irácký vrtulník, který tak zasáhli v letu.
Britské ministerstvo obrany nedávno schválilo investici do modernizace flotily stíhacích letounů Eurofighter Typhoon za celkem 2,3 miliardy dolarů. Modernizace se bude týkat především radaru European Common Radar System (ECRS) Mk 2 a výzbroje určené pro elektronický boj. Záměr zmodernizovat víceúčelové letouny oznámil v pátek 15.
Konflikt na Ukrajině ukázal zranitelnost všech typů obrněných vozidel. Společnost Indra vyvíjí radar schopný včas detekovat střely přenosných protipancéřových systémů
Modernizace léta starých bojových letadel dokáží výrazně zvýšit jejich schopnosti. Při ceně nových letounů je to přijatelná cesta, jak své letectvo udržet na špici a nevykrvácet.
Letos v červenci je tomu přesně 35 let ode dne, kdy vrtulník tehdejší Československé lidové armády pronásledoval objekt, který byl považován za mimozemský. Stalo se tak nad Vranovskou přehradou a tento incident nebyl dodnes zcela vysvětlen. Foto: Bojový vrtulník Mi-24 se v roce 1987 střetl s neznámým létajícím objektem (ilustrační foto) | Wikimedia Commons / Public domain Píše se 12.
Ještě do nedávna platilo, že každou správnou vesnici tvoří náves a hospoda. Moderní českou ves však nyní v mnohém doplňují i úsekové radary. Míst, kde se měří průměrná rychlost a poté případnému hříšníkovi přijde do schránky jak pěkná fotka, tak i přípis o požadavku zaplacení pokuty, rok od roku přibývá.
V českém tisku se ve středu dočtete, že Rusové mizí z českých univerzit, píše deník E15. Nedostatek zaměstnanců řeší podle Mf Dnes řada firem statisícovými nástupními bonusy. A v Česku přibývá úsekových radarů, informuje Deník. Více se dozvíte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.
Záchranářům s pátráním po nezvěstných turistech v italských Dolomitech budou pomáhat i vojenští policisté a hasiči, popsala z místa reportérka CNN Prima NEWS Darja Stomatová. Ta se společně se záchranáři vydala i na průzkumný let vrtulníkem nad místo neštěstí. Bezpečnost by měly pomoci zajistit i speciální radary. Z nedalekého parkoviště zároveň zmizelo auto s českou registrační značkou, policisté ho odtáhli. Zřejmě jde o vůz dvojice Čechů, která při nedělním sesuvu přišla spolu s dalšími o život.
Znát schopnosti protivníkových zbraní může být velmi důležité. Lze pak proti nim snadněji postavit obranu, která bude účinnější než jen předpokládaná konstrukce.
Armáda poptává vůz jakožto mobilní pracoviště i pro převoz balistického radaru WEIBEL pro provádění zkušebnictví munice za účelem zabezpečení kontroly balistických, funkčních a technických vlastností skladované munice a vykonávání akreditované zkoušky (měření balistickým radarem WEIBEL) k prodlužování životnosti skladované munice, nově nakupované malorážové, kanónové a dělostřelecké munice.
Dosud nevysvětlená pozorování podivuhodných objektů a fenoménů z nového tisíciletí matou veřejnost i odborníky. O hoax přitom jít nemůže, neboť tyto nevysvětlené fenomény pozorovaly desítky svědků, anebo jsou dokonce zachycené na videu.
Izraelská společnost Camero-Tech nedávno představila zařízení, které je schopno skrze zdi ukázat, zda jsou ve zkoumané místnosti lidé. Zařízení je vhodné především pro armádní a policejní účely. Využití by ovšem našlo i u záchranářů. Foto: Zařízení o hmotnosti 16 kilogramů je schopen obsluhovat jeden člověk | Camero-Tech Izraelská společnost Camero-Tech v nedávné době představila zařízení, které dokáže detekovat osoby skrze zdi. Toto zařízení nese označení Xaver 1000.
Výzkumníci ze společnosti Camero-Tech, která sídlí v Izraeli, přišli s umělou inteligencí nové generace. Prototyp radaru jménem Xaver 1000 zvládne zase o něco lépe „vidět“ skrz zdi, systém využívaný izraelskou armádou totiž pracuje s algoritmy ke sledování cílů za zábranou. Dokáže určit, zda sledovaný objekt sedí, stojí nebo leží a rovněž zda se jedná o dospělé, děti či zvířata.
Radary na měření rychlosti jsou v provozu osm měsíců a za tu dobu se doprava v ulicích Chvalšinská a Objížďková zklidnila. Provoz, je podle vedení města,…
Pokud vám rádiové vlny poskytují radar a zvuk vám dává sonar, co vám gravitační vlny přinesou? Odpověď by mohla znít „GRADAR“, gravitační vlnový radar, potenciální budoucí technologie, která by mohla využívat odrazy gravitačních vln k mapování neviditelného vesmíru
V Madridu se ode dneška koná World ATM Congress, což je o nejdůležitější akce roku, která se týká se oblasti ATC (Air Traffic Control) a ATM (Air Traffic Management). Účast si opět nenechají ujít společnosti divize CSG Aerospace průmyslově-technologického holdingu Czechoslovak Group.
V Madridu se v červnu uskuteční World ATM Congress. Jde o nejdůležitější akci roku týkající se oblasti ATC a ATM, proto si účast opět nenechají ujít společnosti divize CSG Aerospace průmyslově-technologického holdingu Czechoslovak Group. Své produkty a řešení budou ve španělské metropoli v termínu od 21. do 23. června prezentovat softwarové společnosti CS SOFT a ATRAK a pardubické radarové společnosti ELDIS a RETIA.
V Madridu se v červnu uskuteční World ATM Congress. Jde o nejdůležitější akci roku týkající se oblasti ATC a ATM, proto si účast opět nenechají ujít společnosti divize CSG Aerospace průmyslově-technologického holdingu Czechoslovak Group. Své produkty a řešení budou ve španělské metropoli v termínu od 21. do 23.
Na řidiče, kteří překračují rychlost, si hodlá došlápnout olomoucká radnice. Městské policii koupí ruční radar, díky kterému strážníci budou moci v různých částech města monitorovat dodržování povolené rychlosti. Na překračování maximální rychlosti v některých částech města si často stěžují obyvatelé i zástupci místních komisí.
Americký stát New Jersey chce omezit sdílení osobních dat řidičů s úřady cizích států, aby řidiči nemohli být pokutováni automatickými systémy, např. stacionárními radary. Není v USA jediný.
Byla a stále to je jen otázka času. Losene Keita je velkým objevem Oktagonu, podobně talentovaného bojovníka se zřejmě dlouho udržet nepodaří. Podle jeho slov už je na radaru UFC, sám by rád bojoval už na turnaji v Paříži.
Firma z Izraele, Camero-Tech, vytvořila přenosný, vysoce výkonný radar nové generace, který skutečně „vidí“ skrz zdi. Nazývá se Xaver 1000 a poskytne ozbrojeným silám, policii, zpravodajským jednotkám a záchranářům bezkonkurenční schopnosti.
Duální autokamera MiVue C588T poskytuje kvalitní natáčení i za zhoršených světelných podmínek. Novinka disponuje mimo jiné parkovacím režimem, včetně sledování pohybu okolo vozu a také odolným superkapacitátorem namísto integrované baterie.
Ve Švermově ulici v Liberci, jež patří mezi dopravně nejvytíženější ve stotisícovém městě, přibyly dva radary k měření rychlosti. Zatím mají jen informativní funkci, řidiči by se i tak měli mít na pozoru.
Ve Švermově ulici v Liberci, jež patří mezi dopravně nejvytíženější ve stotisícovém městě, přibyly dva radary k měření rychlosti. Zatím mají jen informativní funkci.
Člověk občas natrefí na dokonalé věci, mezitím ale utratí výplatu za zbytečnosti. Už roky jezdím ráda na silničním kole a podělím se s vámi o ty věci, které mi skutečně pomáhají a neleží doma v koutě.
Hledáte autokameru, která bude v poměru cena/výkon ta nejlepší? Tak to jste na správném místě. Přinášíme vám tipy na nejlepší kamery do auta, přímo od samotných řidičů.
Na dvou frekventovaných prostějovských výpadovkách se objevily další radary na měření rychlosti aut. Řidičům, kteří příliš šlapou na plyn, ukážou rychlost a poznávací značku. To by je mělo zpomalit, věří prostějovská městská policie, která radary pořídila.
Zklidnění automobilové dopravy si slibuje vedení městské policie v Prostějově od dvou nových informačních měřičů rychlosti projíždějících vozidel, které byly instalovány na rušných silnicích ve Vrahovické a Brněnské ulici.
Bezpilotní vzdušný systém (UAS) Heron I spojuje jedinečnou konstrukci letadla společnosti Israel Aerospace Industries s nejpokročilejšími technologiemi operačního zpravodajství na světě. Pokročilé senzory, které jsou v letounu Heron integrovány, jako jsou elektrooptické senzory, senzory pro signální zpravodajství (SIGINT) a radar se syntetickou aperturou (SAR), shromažďují pro operátora důležité informace.
Všichni, kdo vlastní DCS: F/A-18C Hornet a DCS: F-14 Tomcat obdrželi v poslední otevřené betaverzi nové inspirativní skiny a pro Horneta se chystá nová výzbroj.
Vědci odhadují, že v džunglích Latinské Ameriky se ukrývá bezpočet neobjevených míst, která byla obývána dávnými kulturami. Několik z nich se jim nyní podařilo objevit pomocí laserových skenerů umístěných na helikoptérách.
Radiolokátor neboli radar (anglický akronym pro Radio Detection and Ranging, „rádiové rozpoznávání a zaměřování“). Zařízení určené k vyhledání cílů, určení jejich polohy, případně i jejich identifikaci pomocí rádiových vln. Dříve se využíval zejména k vojenským účelům. Dnes se s radary setkáváme i v mnoha civilních oborech od letecké nebo námořní navigace přes měření rychlosti až po astronomická měření.
Radiolokátor neboli radar (anglický akronym pro Radio Detection and Ranging, „rádiové rozpoznávání a zaměřování“). Zařízení určené k vyhledání cílů, určení jejich polohy, případně i jejich identifikaci pomocí rádiových vln. Dříve se využíval zejména k vojenským účelům. Dnes se s radary setkáváme i v mnoha civilních oborech od letecké nebo námořní navigace přes měření rychlosti až po astronomická měření.