Zavřít
Viróza

Viróza

Nejnovější články na Seznamu na téma Viróza
  • Magazín Plus

    Skořice je přírodní lék tradiční medicíny. Dle vědeckých studií chrání proti rakovině a zpomaluje proces stárnutí

    Před 4 měsíci
    Skořice je koření známé pro své léčivé vlastnosti již po celá tisíciletí. Jedná se o potravinu patřící mezi nejsilnější antioxidanty, čímž chrání tělo před oxidativním stresem a stárnutím organismu.
     Komentáře
  • Žena-in

    Zastavte nemoc ještě dřív, než se naplno rozběhne

    Před 6 měsíci
    Zimní období nahrává nejrůznějším virózám a dalším onemocněním. Jakmile začnete takzvaně cítit, že na vás něco leze, je nejvyšší čas zahájit protiútok a zachránit, co se ještě dá. Pomohou vám v tom následující tipy.
     Komentáře
  • inStory

    Konopí a imunitní systém. Čtyři způsoby jak zvládnout virovou sezónu s CBD

    Před 8 měsíci
    Zároveň si imunitu nevybudujete ze dne na den, proto se vyplatí začít na ní pracovat včas. Znáte pořekadlo: „až se zima zeptá, co jsi dělal v létě”? Co odpovíte vy? Během prázdninového období se kromě sbírání dovolenkových zážitků vyplatí dodat tělu výživu sluncem nabitými potravinami, vitamínem D, začít se otužovat, a třeba ještě přidat doplněk stravy s kanabinoidy.
     Komentáře
  • Prostřeno

    Bylinky vhodné při chřipce a nachlazení

    Před 8 měsíci
    Někdo má „jen“ lehkou virózu, jiný se potýká s chřipkou. Co naplat, bacily si teď žádné servítky neberou! A právě proto je třeba mít po ruce zásobu bazalky, černého bezu, křenu nebo majoránky.
     Komentáře
  • Magazín Plus

    Osobní návštěva lékaře je teď vysoce riziková. Stále více lidí volí konzultaci prostřednictvím mobilní aplikace

    Před 8 měsíci
    Také se vám k doktorovi chce poslední dobou čím dál tím méně? Nejnovější výzkumy totiž ukazují, že onemocnět covid-19 můžete i přesto, že jste očkovaní. Návštěva lékaře a především sdílení prostoru s nemocnými lidmi tak může být pro všechny z nás velmi riziková.
     Komentáře
  • Vitalia

    Běžný zánět průdušek není třeba léčit antibiotiky, pomůže domácí léčba

    Před 9 měsíci
    Zánět průdušek neboli bronchitida patří k nejčastějším onemocněním dolních cest dýchacích. V chladných měsících roku se jeho výskyt zvyšuje. Rozlišuje se akutní a chronická bronchitida, při nekomplikované formě si lze pomoci volně dostupnými prostředky. Průdušky jsou trubicovitý orgán, který slouží k vedení vzduchu do plic. V případě zánětu se v nich může hromadit hlen a způsobuje problémy v podobě zvýšené teploty, kašle nebo dušnosti. Akutní bronchitida trvá obyčejně okolo deseti dní, ale kašel může přetrvávat i několik týdnů. Chronická bronchitida trvá týdny a problémy se obvykle vracejí.
     Komentáře
  • Prostřeno

    Úskalí spojená s podzimním sportováním

    Před 9 měsíci
    Nejen s měnícím se počasím je teď tak trochu kříž. Venkovní aktivitu jsme mnohdy nuceni „odpískat“ i kvůli únavě, viróze nebo zhoršeným světelným podmínkám. Ale když už je nám přáno, dáme do toho maximum!
     Komentáře
  • Magazín Plus

    Děti se ze škol a školek přesouvají do ordinací pediatrů. Kdyby jedly cibuli, nemuselo to tak být

    Před 9 měsíci
    Za poslední rok a půl utrpěl imunitní systém všech lidí velký útlum, jelikož sociální kontakty předchozí dvě zimy byly omezeny na nutné minimum. A co teprve imunita dětí, které si svou obranyschopnost teprve vytvářejí.
     Komentáře
  • inStory

    Pokud chcete tuto zimu přečkat ve zdraví, vyvarujte se chyb, které dělá většina z nás

    Před 9 měsíci
    Viry a bakterie mají na podzim a v zimě ideální podmínky pro množení. Přetopené místnosti, které v zimě neopouštíme tak často jako v létě, nedostatečné větrání, střídání tepla a chladu, to vše je pro náš imunitní systém velkou výzvou.
     Komentáře
  • Vitalia

    Kašel a rýma u dětí letos přišly dříve, pediatři čelí náporu až trojnásobku pacientů

    Před 9 měsíci
    Počet malých dětí s akutní virózou stoupá strmě vzhůru, respirační infekce se letos objevily o dva týdny dříve a s nebývalou razancí. Ordinace pediatrů i pohotovosti od začátku září čelí nebývalému náporu. Například ve Fakultní nemocnici Brno jsou počty pacientů na pohotovosti trojnásobně vyšší než obvykle.
     Komentáře
  • Magazín Plus

    Kašel a rýma u dětí se mohou protáhnout, pokud je léčíte špatně. Jak je správně léčit a kdy jít k lékaři

    Před 10 měsíci
    Kašel a rýma bývá zejména u dětí v předškolním věku nejběžnějším projevem nachlazení. Obzvlášť s koncem léta a začátkem podzimu, kdy děti přecházejí z domácího prostředí zpět do školkového či školního kolektivu, bývá obvyklé, že onemocní velmi záhy.
     Komentáře
  • Magazín Plus

    Zařaďte bobulky rakytníku do jídelníčku dítěte a podzimní virózy se mu vyhnou obloukem

    Před 10 měsíci
    Se začátkem školního roku přichází jedna nepříjemná věc, a tou je rýma, kašel a obecně virózy, které si děti začnou nosit z kolektivu domů. Do školy vám dítě s rýmou nejspíš vezmou, ale ze školky vás s největší pravděpodobností pošlou domů i s dítětem.
     Komentáře
  • Baren

    Jak se co nejrychleji zbavit podzimní virózy přírodní cestou

    Před 10 měsíci
    Podzim pomalu klepe na dveře a začínají nás trápit ucpané nosy, škrábání v krku a únava. Typická podzimní viróza, kterou chytneme raz dva. Jednoduchými způsoby se nejen vyléčíte o mnohem dříve, ale i můžete předejít této otravné viróze úplně.
     Komentáře
  • inStory

    Nepodceňujte kašel, může signalizovat i vážnou chorobu. Kdy zpozornět?

    Před 1 rokem
    Během přechodu mezi zimním a jarním obdobím můžeme typicky sledovat vyšší výskyt viróz. Je to jednak způsobeno tím, že je ve vzduchu vysoký počet virových i bakteriálních patogenů, a dále kvůli častým přechodům z teplého do studeného prostředí.
     Komentáře
  • Kafe

    Karel Šíp ruší natáčení Všechnopárty kvůli covidu

    Před 1 rokem
    Covid-19 může mít fatální následky zejména pro starší ročníky. Mezi ty patří bezpochyby Karel Šíp, kterého můžeme pravidelně vídat ve Všechnopárty. Moderátor natáčení talkshow ale úplně zrušil, jelikož má strach z nákazy.
     Komentáře
  • Prostřeno

    Zaktivujte správně svoji imunitu

    Před 1 rokem
    Během sezonních epidemií je ze všech stran kladený apel na posilování imunity. Právě ta totiž určuje, zda se nám podaří nemocem odolat, nebo jestli nás porazí. V době epidemie koronaviru je navíc posilování obranyschopnosti významným krokem, kterým můžeme chránit sebe i ostatní.
     Komentáře
  • inStory

    Ucpaný nos dokáže malé děti pořádně potrápit. Ulevit jim lze i přírodní cestou

    Před 1 rokem
    Rýma spojená s ucpaným nosem se nevyhýbá ani batolatům, nejvíce pocítí potíže v noci nebo při kojení. Malým prckům jde naštěstí pomoci, a to i čistě přírodními metodami.
     Komentáře
  • inStory

    Pokud vás bacily či viry připoutají k posteli, věnujte lůžku zvýšenou pozornost

    Před 1 rokem
    Své posteli by člověk měl věnovat pozornost pravidelně v průběhu celého roku, pokud ale náhle onemocníte a musíte chorobu vyležet, měli byste se z hygienických důvodů svému loži věnovat ještě pečlivěji.
     Komentáře
  • inStory

    Nakopněte zavčasu svou obranyschopnost. S dobrou imunitou přečkáte podzim ve zdraví

    Před 1 rokem
    S podzimem se výrazně zvyšuje počet lidí, které trápí chřipka či nachlazení. Přitom stačí myslet na to, že je třeba včas posílit svou obranyschopnost. S dobrou imunitou přečkáte chladné počasí ve zdraví.
     Komentáře
  • Náš region

    Období rýmiček je tady! Jak se bránit a neonemocnět

    Před 1 rokem
    Období snižujících se teplo a zhoršujícího se počasí, to je podzim. Odhlédneme-li od potencionální hrozby koronaviru, je spousta dalších virů a onemocnění, které nás v nadcházejícím období mohou dostat do postele na nucený odpočinek. Obyčejná rýma nebo nachlazení nejsou vůbec nic příjemného. Jak vůbec neonemocnět?
     Komentáře
  • inStory

    Poklad jménem léčivka. Nezapomeňte si zasadit mátu či fenykl

    Před 2 roky
    Pojďme se společně podívat, na jaké bylinky byste neměli na svých záhoncích zapomenout. Z vlastní zahrádky Zahrádkáři i vyznavači alternativních přírodních zdrojů se shodují v tom, že často neexistuje lepší lék než čaj z čerstvých bylinek.
     Komentáře
  • Žena-in

    Prevence a léčba dětské rýmy. Na co (ne)stačí mořská voda ve spreji

    Před 2 roky
    Rýma dokáže potrápit dospělé, natož miminka a malé děti. Také se snažíte předcházet ucpanému nosíku a nekonečnému smrkání, či odsávání hlenů? Víme, kdy si vystačíte s jakými spreji, a kdy je čas jít k lékaři.
     Komentáře
  • TechFocus

    Geneticky upravené včely by měly zachránit vymírající populaci nenahraditelných dělnic

    Před 2 roky
    Včely jsou důležité pro opylování květin. A květiny jsou zase podstatné pro potravní řetězec a druhovou rostlinnou rozmanitost. Pokud vyhynou včely, bude to mít pro přírodu i lidstvo katastrofické následky. Vědci z Texaské univerzity v Austinu však přišli s řešením.
     Komentáře
  • inStory

    Pokud chcete posílit organismus, výborný je rakytník, černý bez i olej z jedle nebo máty

    Před 2 roky
    Během chřipkových období je nejdůležitější posilování imunity, a to především dostatečným přísunem vitaminů a správně zvolenými výtažky z rostlin a bylinek. Ty jsou vhodné ve formě olejů, jako je například měsíčkový nebo rakytníkový, vhodná je také echinacea, kterou lze užívat v různých formách jako čaje nebo tinktury.
     Komentáře
  • Náš region

    Období viroz a chřipek je tady. Vylepšete si svoji odolnost česnekovým sirupem

    Před 2 roky
    V druhé polovině zimy každoročně hlásí hygienici zvýšený výskyt respiračních chorob a také někdy i nástup nebezpečné chřipky. Pomůžou notoricky známé ingredience.
     Komentáře
  • inStory

    Potraviny, které vám pomohou, když máte virózu nebo chřipku

    Před 2 roky
    Existují potraviny, které vám mohou pomoci přitížit ve chvíli, kdy máte virózu nebo chřipku. Které to jsou? Představíme vám je.
     Komentáře
  • Žena-in

    Zatočí s akutní i chronickou rýmou: Výplach nosu speciální konvičkou doporučují i lékaři

    Před 2 roky
    Co chvíli vás skolí nějaká viróza, s rýmou bojujete častěji než byste chtěla? Možná se dostatečně nestaráte o svůj nos. Ano, i ten potřebuje pravidelnou očistu, aby mohl fungovat tak, jak má.
     Komentáře
  • Náš region

    Virózy útočí, černý česnek táhne do boje. Připravíte si ho i sami

    Před 2 roky
    A to z obyčejného česneku bílého. Získáte tak superpotravinu s mnoha zdraví prospěšnými účinky, kromě jiného zvýší vaši imunitu a jako bonus pomáhá proti zadržování vody v těle. Dlouhodobě potom působí jako antioxidant, tj. jako prevence proti rakovině. Jak na to?
     Komentáře
Reklama