Zavřít
Viróza

Viróza

Nejnovější články na Seznamu na téma Viróza
  • Vitalia

    Oblíbené léky v podobě horkých nápojů nedokáží uvolnit nos. V USA zvažují jejich zákaz

    Před 4 dny
    Slibují úlevu od ucpaného nosu při chřipce, nachlazení nebo covidu. Americká léková agentura se ale teď zabývá zjištěním, že účinná látka v nich nefunguje. A že některé tablety nebo horké nápoje oblíbené i v Česku jsou spíš placebem než skutečným lékem. Přezkoumání účinnosti se týká látky nazývané fenylefrin. Je v různých kombinacích obsažena ve volně prodejných lécích, které slibují uvolnění nosu a dutin při nachlazení, chřipce a dalších onemocnění. Jak ale zjistili poradci amerického lékového úřadu FDA, část z nich nefunguje.
     Komentáře
  • Proženy

    Pacientů s covidem přibývá. Víte, jak je to nyní s karanténou nebo očkováním?

    Před 10 dny
    Také už vám známí hlásili, že oni nebo jejich děti lehli s covidem? Jenže zatímco před třemi lety se nešlo před informacemi o této nemoci nikam schovat, letos nastal opačný extrém. Informace jsou zmatečné nebo žádné. Očkovat se, nebo ne? A když, tak kdo, kde a za kolik? Pro koho platí, nebo neplatí karanténa? Zajímali jsme se za vás.
     Komentáře
  • Proženy

    Očkování proti chřipce je nutné opakovat každý rok. Rizikovým skupinám ho hradí pojišťovna

    Před 1 měsícem
    Česká republika se dlouhodobě potýká s dramaticky nízkou proočkovaností proti chřipce. Důvodem je zejména mylný dojem občanů, že chřipka je banální onemocnění. Přitom každoročně postihuje statisíce lidí a má průměrně každý rok na svědomí až 1 500 životů.
     Komentáře
  • Proženy

    Nejběžnější infekce? Rýma. Příčinou bývá infekce, alergie i zvětšené nosní mandle

    Před 1 měsícem
    Málokterá zdravotní potíž je tak běžná jako rýma, ale příčiny se mohou lišit. Zatímco rýma spojená s nachlazením může čas od času trápit každého, tu alergickou mají jen lidé, jejichž tělo přemrštěně reaguje na vnější podněty. Tohle je potřeba odlišit a podle příčiny rýmu léčit.
     Komentáře
  • Proženy

    Virózy jsou většinou banální. Když po pěti dnech potíže neustoupí, běžte k lékaři

    Před 3 měsíci
    Virózu prodělá člověk i několikrát ročně. Většinou jde o běžné nachlazení, případně zažívací potíže. Ani jedno z toho naštěstí nemívá závažný průběh. Stačí pár dní, abychom se zase cítili dobře.
     Komentáře
  • Naše zahrada

    Jak využít lékořici – pomůže na jarní virózy, ne pro všechny se však hodí

    Před 3 měsíci
    Jak využít lékořici: „Rozhod jsem se léčit lásku lékořicí…“ Legendární píseň Václava Neckáře je trochu zavádějící. Z nešťastné lásky se lékořicí nevyléčíte, při spoustě jiných neduhů vám ale pomůže.
     Komentáře
  • Proženy

    Studené ruce a nohy mohou signalizovat stres, ale také velké potíže se srdcem

    Před 4 měsíci
    Je normální, že vám v zimě mrznou ruce nebo nohy. Pokud se ale přioblečete nebo přijdete do místnosti s přívětivou teplotou, obtíže by měly pominout. Jestli to u vás takhle nefunguje a přidávají se i další příznaky, mohlo by se jednat o projev více či méně vážné choroby.
     Komentáře
  • Proženy

    Zimnice provází virózu i těhotenství, většinou za chvíli přejde

    Před 4 měsíci
    Zimnice často doprovází horečku, ale ne každý s vysokou teplotou zimnici mívá. Ta se navíc může objevit i bez horečky. Typickým příznakem zimnice je drobný třes, který nejde ovládnout. Někdy se přidává i drkotání zuby nebo celkový pocit chladu.
     Komentáře
  • Proženy

    Petechie mají řadu příčin. Můžou vzniknout po nárazu, při zvracení nebo jsou známkou infekce

    Před 5 měsíci
    Slovo petechie jste možná zaregistrovali v detektivce. Tyhle fialové flíčky totiž vznikají mimo jiné i na krku po škrcení. Běžně ale vznikají kdekoli na kůži nebo sliznicích následkem nejrůznějších příčin. Jak se dají bezpečně poznat?
     Komentáře
  • Deník

    Proč jsou u mužů virová onemocnění závažnější než u žen? Vědci znají odpověď

    Před 5 měsíci
    Virové infekce mohou mít horší průběh u mužů než u něžného pohlaví. To je fakt, který sice odborníci znali už delší dobu, ale dosud nevěděli, proč tomu tak je. Tahle záhada se jim však nejspíš podařila vyřešit. Odpověď by se totiž mohla nacházet v imunitě buněk.
     Komentáře
  • Žena-in

    Zánět kyčelního kloubu u dětí může vyvolat i lehká viróza, nepodceňujte varovné příznaky

    Před 5 měsíci
    Večer jde spát zdravé, ráno se ani nepostaví na nožičky. Nebo jen kulhá, aniž by ho něco bolelo. I tak může vypadat zánět kyčelního kloubu při probíhající, případně po prodělané infekci, třeba horních cest dýchacích. Přitom rozhodně nejde o vzácné onemocnění, zvláště u dětí mezi 2. a 8. rokem života.
     Komentáře
  • Žena-in

    Dokáže rýmu léčit, nebo jí předcházet. Účinek mořské vody do nosu závisí na koncentraci soli i přidaných látkách

    Před 6 měsíci
    Mořská voda ve spreji či v kapkách se pomalu stává nezbytnou součástí domácích lékárniček. Ať už pro dospělé, nebo pro děti, a to od narození. Stačí vybrat správný druh. Ne všechny totiž lze používat dlouhodobě, jiné zase nepomohou při pocitu ucpaného nosu. Podle čeho se řídit?
     Komentáře
  • Aktuálně

    Aligátor, hůl na Sobotku i objímání stromů. Snímky odhalují milníky Zemanovy kariéry

    Před 6 měsíci
    Cesta prognostika Miloše Zemana z Prahy na Vysočinu a pak až na politický vrchol. Život odcházejícího prezidenta na fotografiích.
     Komentáře
  • Deník

    Virózy lidé chytají i opakovaně. Důvod? Měsíce v rouškách i počasí

    Před 7 měsíci
    Dlouhé měsíce se zakrytými ústy a nosem a teplejší zima. Takové jsou podle odborníků hlavní příčiny současné vlny viróz a nachlazení. U mnoha lidí se tato onemocnění opakují častěji než dřív.
     Komentáře
  • Novinky

    Chřipka je závažná nemoc. Proč ji podceňujeme?

    Před 7 měsíci
    První případy chřipky na našem území oznámil Státní zdravotní ústav už v listopadu. Obavy lékařů z letošní chřipkové sezony však od počátku vyvolává nejen nedostatek protilátek v populaci, ale také souběh chřipky s covidem-19. Přestože i proti chřipce existuje vakcína, většinu Čechů to k očkování stejně nepřimělo. Proč?
     Komentáře
  • Proženy

    Poradí si s afty či opary, s rýmou umí zázraky: Jak fungují homeopatika a pro koho se hodí

    Před 7 měsíci
    Už je to více než třicet let, co byla homeopatie prohlášena ministerstvem zdravotnictví za lékařskou metodu. Pořád o ní ale panuje spousta mýtů a nepřesných informací. Co je vlastně principem homeopatické léčby a na které neduhy zabírá lépe než prostředky západní medicíny?
     Komentáře
  • Proženy

    Musí zvýšená hladina CRP znamenat léčbu antibiotiky? Není vždy! Co tedy z toho vyšetření zjistit

    Před 7 měsíci
    Vysoké CRP doposud všichni vnímají jako jasný signál, že je nemoc způsobená bakteriemi a že potřebujete antibiotika. Ta ale nejsou potřeba vždy.
     Komentáře
  • Žena-in

    Bolest v krku zaženete i bez návštěvy lékárny, pomocí vyzkoušených babských rad

    Před 7 měsíci
    Začalo vás škrábat v krku, jenže u sebe nemáte žádný zázračný medikament z lékárny? Vyzkoušejte některé z osvědčených rad, jak zatočit s nepříjemnou bolestí při každém polknutí.
     Komentáře
  • Novinky

    Schillerová: Babiš má virózu, proto nedorazil na hlasování o nedůvěře

    Před 8 měsíci
    Prezidentský kandidát a bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) bojuje s virózou. I vzhledem k náročnému programu v předvolební kampani nakonec odpočíval, a nedorazil tedy na večerní hlasování o nedůvěře vládě, vysvětlovala ve čtvrtek novinářům předsedkyně poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová.
     Komentáře
  • Novinky

    Byliny na podporu imunity

    Před 8 měsíci
    Čekají nás ještě dva měsíce zimy a naše obranyschopnost už dostává pěkně zabrat. Naštěstí jsou tu byliny, které nám dokážou svou silou pomoci, a to nejen s nemocemi, ale i se stresem, který oslabuje a otevírá tak bránu různým patogenům. Vyzkoušet můžete tři léčivé kořeny.
     Komentáře
  • JenŽeny

    Berenika Kohoutová zrekapitulovala svou dovolenou na Zanzibaru: Počet chorob 5, počet návštěv nemocnice 2 a počet bílých pláží cca 7

    Před 8 měsíci
    Herečka Berenika Kohoutová si vychutnávala se svým manželem a dcerou dovolenou na exotickém Zanzibaru. Pobyt v dovolenkovém ráji jim již skončil, a tak Berenika svou dovolenou na závěr zrekapitulovala. Jak to vypadá, na Zanzibaru nebylo vše zalité sluncem, Bereniku Kohoutovou s rodinou přepadla viróza a skončili i v místní nemocnici.
     Komentáře
  • Deník

    Lékárníci radí: Jak při výpadcích léků léčit virózy dětí a jak snížit horečku

    Před 8 měsíci
    Virózy jsou běžnou součástí stávajících zimních dnů a týdnů. Kuckají a smrkají dospělí i děti, pro něž rodiče horko těžko shánějí dětský sirup Nurofen i ibuprofenové čípky proti bolestem a horečce. Do Česka sice ke konci loňského roku dorazilo státem objednaných tři sta tisíc balení. Mnohde je ale rodiče vykoupili během několika hodin či dnů. Deník proto shrnuje rady lékárníků, čím jiným dětem ulevit.
     Komentáře
  • Vitalia

    Vypotit se neznamená se vyléčit, říká lékařka. Kdy teplotu srážet a kdy ji prostě přečkat

    Před 8 měsíci
    Angína, chřipka nebo obyčejná viróza. Často ji doprovází horečka a pacient stojí před rozhodnutím: vzít si prášek, zalézt do postele a vypotit se, nebo se naopak chladit třeba zábalem? Co radí odborníci? Internet, a především mateřská fóra jsou takových otázek plná: při horečce si naleju horký čaj, vezmu paralen a zalezu (nebo uložím své dítě) pod pořádnou duchnu a potím se a potím. Dělám ale vlastně dobře?
     Komentáře
  • Vitalia

    Za rok bude možné se očkovat proti RS viru, věří odborníci. První vakcína čeká na registraci

    Před 8 měsíci
    Letošní virová sezóna je atypická, protože pacienti v ní trápí naráz RS viry, chřipka i covid. Jenže zatímco proti chřipce a covidu existuje prevence v podobě očkování, u RS viru tomu tak zatím není. To by se do příští zimy ovšem mohlo změnit. Úvahy o očkování napadly nejspíše nejednoho člověka, který skončil kolem Vánoc v posteli s vysokými horečkami, zahleněnými dýchacími cestami, ale také třeba zvracením, průjmem či svalovou slabostí. Virózy potrápily kolem Vánoc hlavně děti, místy kvůli nim školní třídy zely téměř prázdnotou a pohotovosti byly mezi svátky zavalené malými pacienty, z nichž část musela zůstat v nemocnici.
     Komentáře
  • Hanácká Drbna

    Kvůli vysokému počtu viróz a chřipek některé nemocnice v Olomouckém kraji zakázaly návštěvy

    Před 8 měsíci
    Kvůli vysokému počtu nachlazení, viróz a chřipek některé nemocnice v Olomouckém kraji omezily návštěvy. Za pacienty se nepodívají příbuzní a známí například v šumperské nemocnici a na některých odděleních prostějovské a šternberské nemocnice a olomoucké fakultní nemocnice.
     Komentáře
  • Náš region

    Lidé s dětmi zaplnili pohotovosti v Praze, podle lékařů ale někdy stačí jen léky a hodně pít

    Před 8 měsíci
    Rodiče s nemocnými dětmi zaplnili o Vánocích v Praze pohotovosti nemocnic, sdělily mluvčí Fakultní nemocnice v Motole Jana Krejčí Merxbauerová a mluvčí Všeobecné fakultní…
     Komentáře
  • Vitalia

    Zbavte se nekonečného kašle po virózách, pomohou vitamíny C a D i bylinky

    Před 8 měsíci
    Ordinace jsou v posledních týdnech plné pacientů s respiračním onemocněním doprovázeným nepříjemným kašlem. Ten přitom může přetrvávat i několik týdnů poté, co se z virózy vyléčíme a už nejsme infekční. Abychom se ho rychleji zbavili, doporučují odborníci bylinné přípravky i vitaminy. „Kašel je obranný mechanismus organismu, který udržuje dýchací cesty průchodné. Je jedním z nejčastějších příznaků onemocnění převážně dýchacího ústrojí. Akutní kašel netrvá zpravidla déle než 3 týdny. V souvislosti se závažnějším respiračním onemocněním lze tuto hranici posunout na 6 až 8 týdnů. Pokašlávání nás tedy může trápit i delší dobu, ale nakažliví už nejsme, onemocnění postupně odeznívá,“ popisuje konzultantka lékáren Benu Ivana Lánová.
     Komentáře
  • Deník

    Lékaři zatím chřipkovou epidemii zvládají. Stát ale zavede povinné zásoby léků

    Před 8 měsíci
    Kašlání, smrkání a teploty napříč generacemi dál sužují Česko. Během posledního týdne některé z respiračních onemocnění potrápilo 2343 lidí na sto tisíc obyvatel, což ministerstvo zdravotnictví označuje za probíhající epidemii chřipky.
     Komentáře
  • Novinky

    Spolehlivé rady, nebo jen mýty? Jak se podle odborníků obrnit proti nachlazení

    Před 9 měsíci
    Chladné období roku je tu v plné síle a s ním i velmi nízké teploty, mlha, sníh či déšť. Počasí, které nám nejen nezlepšuje náladu, ale zároveň i nahrává nachlazení. Najednou tak všude vidíte kýchající či posmrkávající jedince, ke kterým se nejspíš nechcete přidat. Že víte, jak se podobným potížím vyhnout a čím podpořit vlastní imunitu? Možná ano, možná jste ale stejně jako mnozí další jen uvěřili věcem, které sice znějí hezky, ale nejsou nijak vědecky podpořeny.
     Komentáře
  • Sport

    Viróza útočí. Kladno nehraje

    Před 9 měsíci
    Utkání 27. kola extraligy mezi Kladnem a Pardubicemi se ve čtvrtek neuskuteční. Kvůli virovému onemocnění hokejistů Kladna ho vedení soutěže odložilo.
     Komentáře
  • Proženy

    Pokojovky pro vaše zdraví: Rýmovník na nachlazení, angínovník na bolesti v krku a kalísie na močák

    Před 9 měsíci
    Živé pokojové rostliny by měly být nedílnou součástí každé domácnosti. Krásně ji zútulní, dodají jí pohodovou a příjemnou atmosféru, umí čistit vzduch a některé dokonce prospějí i vašemu zdraví. Zejména pak v nadcházejícím zimním období. Jaké pěstovat?
     Komentáře
  • Deník

    Kapky, tablety, injekce? Jak a kolik vitaminu D máme správně užívat

    Před 10 měsíci
    S blížící se chřipkovou vlnou prudce stoupá zájem lidí o podporu imunity. Už během covidové pandemie se začalo hodně mluvit o zatím opomíjeném vitaminu D. Ten je totiž pro naši obranyschopnost klíčový. Jak ho užívat nejlépe? Jak vybrat správnou formu léku či doplňku stravy? A nemůžeme se předávkovat? Přinášíme nejčastější otázky a odpovědi.
     Komentáře
  • Žena-in

    Od čiré po zelenou. Barva rýmy prozradí, co se děje s vaším tělem

    Před 10 měsíci
    Párkrát kýchnete a máte jasno. Tohle nebude znamení, že „je to pravda“. Nezbývá, než říct „na zdraví“, protože to budete potřebovat. Snesla se na vás kletba s názvem rhinosinusitida – hezky česky prostě rýma. Jak moc vás potrápí, to naznačí její barva.
     Komentáře
  • VipShow

    Petra Janů leží v bolestech a nedokáže vstát z postele: Fanoušci o ni mají velké obavy!

    Před 10 měsíci
    V Lucerně, kterou naplnila až po strop, oslavila před týdnem s předstihem svoje 70. narozeniny a také 50 let na hudební scéně. A potom Petra Janů doslova odpadla! Včerejší koncert v Mariánských lázních už musela zrušit. Podle dostupných informací ji do postele uložila vážná viróza, někteří spekulují o tom, zda nebojuje s covidem!
     Komentáře
  • Deník

    Nohy pěkně v teple. Lidový recept proti virózám skvěle funguje

    Před 11 měsíci
    Nastydnutí od nohou? To je hned. Od malička slýcháme od babiček i maminek, že musíme mít nohy v teple. Lékaři s tím naprosto souhlasí. A dodávají, že nejde jen o teplé ponožky a boty. Teplo na nohy jako léčebný prostředek můžeme aplikovat i jinak.
     Komentáře
  • Proženy

    Pátá nemoc je infekční už týden před vypuknutím. Podle čeho ji poznáte a pro koho je hrozbou?

    Před 11 měsíci
    Trápí dítě červenofialová vyrážka, která začíná výrazným zarudnutím na tvářích a může se táhnout až k chodidlům? Pravděpodobně se jedná o pátou dětskou nemoc. Ze začátku ji nerozeznáte od nachlazení a průběh bývá lehký. Pro koho představuje hrozbu?
     Komentáře
  • Náš region

    Češi zneužívají antibiotika. Chodí si pro ně s každou „rýmičkou“

    Před 11 měsíci
    Až 90 procent infekcí, které ve svých ordinacích řeší praktičtí lékaři, je podle lékařky Ludmily Bezdíčkové virových a antibiotika na ně nezabírají. Přesto stále…
     Komentáře
  • Femina

    Jak nechytit virózu? Je to snadné!

    Před 11 měsíci
    Tak a je to tady, stačí pár studených dešťů a rýma je na světě. Virózy s odchodem léta na sebe nedají dlouho čekat, proto bys měla utužovat své zdraví a starat se také o psychickou pohodu. Poradíme ti pár tipů, jak být fit a virům nedat šanci.
     Komentáře
  • ČasProŽeny

    Eva Holubová bojuje se zákeřnou virózou. Léčbu jí naordinoval duchovní z Vatikánu!

    Před 11 měsíci
    Eva Holubová, jedna z nejobsazovanějších českých hereček, prochází peklem. Skolila ji zákeřná viróza, díky níž není schopna ani vyvenčit psa!
     Komentáře
  • Kafe

    Eva Holubová lehla s virózou: Léčí se nezvyklou terapií od duchovního poradce

    Před 11 měsíci
    Eva Holubová už několikátý den tráví v posteli, jelikož ji skolila zákeřná viróza. Herečka se ozvala svým fanouškům na Instagramu a přiznala, že jí není zrovna nejlépe.
     Komentáře
  • Proženy

    Nadužívání antibiotik? V budoucnosti nás to může zabít, varuje lékař

    Před 11 měsíci
    Z rýmy a kašle, byť jakkoliv otravného, budete za pár dní venku i bez užívání antibiotik. Přesto je někteří pacienti vyžadují, aniž by tušili, že si tím mohou zadělat na fatální problém. V českých nemocnicích už nyní umírají lidé, protože je jejich organismus vůči antibiotikům rezistentní. To znamená, že na závažnější nemoci, než jsou ty respirační, antibiotika často nezabírají.
     Komentáře
  • Deník

    Jak se léčí viróza? Lékař radí, kdy stačí samoléčba a kdy už vyrazit do ordinace

    Před 1 rokem
    Základem léčby většiny nachlazení jsou odpočinek, postel, vitamíny, pitný režim. Všeho ale s mírou. Nevyplácí se na samoléčbu spoléhat stoprocentně, ani hned s prvními příznaky spěchat k lékaři a vyžadovat antibiotika.
     Komentáře
  • Deník

    Jak člověk pozná, jestli má virózu, chřipku nebo covid? Doma to nejde

    Před 1 rokem
    Když na nás „něco leze“, říkáme si už třetí rok: hlavně, aby to nebyl covid. Příznaky běžné virózy, chřipky nebo covidu-19 mohou být ale tak podobné, že sami nejsme schopni rozeznat, čím jsme onemocněli.
     Komentáře
  • Proženy

    CRP test odhalí infekci: Jak funguje domácí a kdy jít k lékaři, protože asi potřebujete antibiotika

    Před 1 rokem
    CRP testy se používají především v případě, kdy má obvodní lékař podezření, že v těle pacienta probíhá nějaký zánět nebo infekce. Odhalí, zda je onemocnění bakteriálního, nebo virového původu. Můžete si ale udělat i domácí test. Co znamenají jednotlivé hodnoty a jak se v nich vyznat?
     Komentáře
  • Deník

    S virózami se potýká na podzim mnohem víc lidí. Chlad za to ale nemůže

    Před 1 rokem
    Lidský organismus se na vliv okolní teploty adaptuje a je pro to dobře vybaven. Imunita prostě v chladnějším počasí funguje podobně, jako v počasí teplém. Proč nás tedy na podzim virózy více trápí? Co způsobuje, že jsme častěji nemocní?
     Komentáře
  • Magazín Plus

    Skořice je přírodní lék tradiční medicíny. Dle vědeckých studií chrání proti rakovině a zpomaluje proces stárnutí

    Před 1 rokem
    Skořice je koření známé pro své léčivé vlastnosti již po celá tisíciletí. Jedná se o potravinu patřící mezi nejsilnější antioxidanty, čímž chrání tělo před oxidativním stresem a stárnutím organismu.
     Komentáře
  • Žena-in

    Zastavte nemoc ještě dřív, než se naplno rozběhne

    Před 1 rokem
    Zimní období nahrává nejrůznějším virózám a dalším onemocněním. Jakmile začnete takzvaně cítit, že na vás něco leze, je nejvyšší čas zahájit protiútok a zachránit, co se ještě dá. Pomohou vám v tom následující tipy.
     Komentáře
  • inStory

    Konopí a imunitní systém. Čtyři způsoby jak zvládnout virovou sezónu s CBD

    Před 1 rokem
    Zároveň si imunitu nevybudujete ze dne na den, proto se vyplatí začít na ní pracovat včas. Znáte pořekadlo: „až se zima zeptá, co jsi dělal v létě”? Co odpovíte vy? Během prázdninového období se kromě sbírání dovolenkových zážitků vyplatí dodat tělu výživu sluncem nabitými potravinami, vitamínem D, začít se otužovat, a třeba ještě přidat doplněk stravy s kanabinoidy.
     Komentáře
  • Prostřeno

    Bylinky vhodné při chřipce a nachlazení

    Před 1 rokem
    Někdo má „jen“ lehkou virózu, jiný se potýká s chřipkou. Co naplat, bacily si teď žádné servítky neberou! A právě proto je třeba mít po ruce zásobu bazalky, černého bezu, křenu nebo majoránky.
     Komentáře
  • Magazín Plus

    Osobní návštěva lékaře je teď vysoce riziková. Stále více lidí volí konzultaci prostřednictvím mobilní aplikace

    Před 1 rokem
    Také se vám k doktorovi chce poslední dobou čím dál tím méně? Nejnovější výzkumy totiž ukazují, že onemocnět covid-19 můžete i přesto, že jste očkovaní. Návštěva lékaře a především sdílení prostoru s nemocnými lidmi tak může být pro všechny z nás velmi riziková.
     Komentáře
  • Vitalia

    Běžný zánět průdušek není třeba léčit antibiotiky, pomůže domácí léčba

    Před 1 rokem
    Zánět průdušek neboli bronchitida patří k nejčastějším onemocněním dolních cest dýchacích. V chladných měsících roku se jeho výskyt zvyšuje. Rozlišuje se akutní a chronická bronchitida, při nekomplikované formě si lze pomoci volně dostupnými prostředky. Průdušky jsou trubicovitý orgán, který slouží k vedení vzduchu do plic. V případě zánětu se v nich může hromadit hlen a způsobuje problémy v podobě zvýšené teploty, kašle nebo dušnosti. Akutní bronchitida trvá obyčejně okolo deseti dní, ale kašel může přetrvávat i několik týdnů. Chronická bronchitida trvá týdny a problémy se obvykle vracejí.
     Komentáře
  • Prostřeno

    Úskalí spojená s podzimním sportováním

    Před 1 rokem
    Nejen s měnícím se počasím je teď tak trochu kříž. Venkovní aktivitu jsme mnohdy nuceni „odpískat“ i kvůli únavě, viróze nebo zhoršeným světelným podmínkám. Ale když už je nám přáno, dáme do toho maximum!
     Komentáře
  • Magazín Plus

    Děti se ze škol a školek přesouvají do ordinací pediatrů. Kdyby jedly cibuli, nemuselo to tak být

    Před 1 rokem
    Za poslední rok a půl utrpěl imunitní systém všech lidí velký útlum, jelikož sociální kontakty předchozí dvě zimy byly omezeny na nutné minimum. A co teprve imunita dětí, které si svou obranyschopnost teprve vytvářejí.
     Komentáře
  • inStory

    Pokud chcete tuto zimu přečkat ve zdraví, vyvarujte se chyb, které dělá většina z nás

    Před 1 rokem
    Viry a bakterie mají na podzim a v zimě ideální podmínky pro množení. Přetopené místnosti, které v zimě neopouštíme tak často jako v létě, nedostatečné větrání, střídání tepla a chladu, to vše je pro náš imunitní systém velkou výzvou.
     Komentáře
  • Vitalia

    Kašel a rýma u dětí letos přišly dříve, pediatři čelí náporu až trojnásobku pacientů

    Před 1 rokem
    Počet malých dětí s akutní virózou stoupá strmě vzhůru, respirační infekce se letos objevily o dva týdny dříve a s nebývalou razancí. Ordinace pediatrů i pohotovosti od začátku září čelí nebývalému náporu. Například ve Fakultní nemocnici Brno jsou počty pacientů na pohotovosti trojnásobně vyšší než obvykle.
     Komentáře
  • Magazín Plus

    Kašel a rýma u dětí se mohou protáhnout, pokud je léčíte špatně. Jak je správně léčit a kdy jít k lékaři

    Před 1 rokem
    Kašel a rýma bývá zejména u dětí v předškolním věku nejběžnějším projevem nachlazení. Obzvlášť s koncem léta a začátkem podzimu, kdy děti přecházejí z domácího prostředí zpět do školkového či školního kolektivu, bývá obvyklé, že onemocní velmi záhy.
     Komentáře
  • Magazín Plus

    Zařaďte bobulky rakytníku do jídelníčku dítěte a podzimní virózy se mu vyhnou obloukem

    Před 1 rokem
    Se začátkem školního roku přichází jedna nepříjemná věc, a tou je rýma, kašel a obecně virózy, které si děti začnou nosit z kolektivu domů. Do školy vám dítě s rýmou nejspíš vezmou, ale ze školky vás s největší pravděpodobností pošlou domů i s dítětem.
     Komentáře
  • Baren

    Jak se co nejrychleji zbavit podzimní virózy přírodní cestou

    Před 2 roky
    Podzim pomalu klepe na dveře a začínají nás trápit ucpané nosy, škrábání v krku a únava. Typická podzimní viróza, kterou chytneme raz dva. Jednoduchými způsoby se nejen vyléčíte o mnohem dříve, ale i můžete předejít této otravné viróze úplně.
     Komentáře
  • inStory

    Nepodceňujte kašel, může signalizovat i vážnou chorobu. Kdy zpozornět?

    Před 2 roky
    Během přechodu mezi zimním a jarním obdobím můžeme typicky sledovat vyšší výskyt viróz. Je to jednak způsobeno tím, že je ve vzduchu vysoký počet virových i bakteriálních patogenů, a dále kvůli častým přechodům z teplého do studeného prostředí.
     Komentáře
  • Kafe

    Karel Šíp ruší natáčení Všechnopárty kvůli covidu

    Před 2 roky
    Covid-19 může mít fatální následky zejména pro starší ročníky. Mezi ty patří bezpochyby Karel Šíp, kterého můžeme pravidelně vídat ve Všechnopárty. Moderátor natáčení talkshow ale úplně zrušil, jelikož má strach z nákazy.
     Komentáře
Reklama