Zavřít
Jack London

Jack London

Nejnovější články na Seznamu na téma Jack London
  • Podcasty Seznam

    34 min

    Podcast
    Žlutý Šátek (Jack London, Povídky rybářské hlídky)

    Před 11 hodinami

    ·

    34 minut

    Povídky rybářské hlídky je sbírka dobrodružných povídek amerického spisovatele Jacka Londona. Jde o částečně autobiografické příběhy z autorova mládí, kdy v sanfranciském zálivu bojoval proti rybářským pytlákům. Povídky jsou spojeny osobami jedné rybářské hlídky.
     Komentáře
  • Super

    253 vražd, 220 nadávek. Fiktivní detektiv z viktoriánské éry měl svůj skutečný předobraz

    Před 1 měsícem
    Na Televizi Seznam se od 1. července můžete každý všední den od 19.15 h dívat na kanadsko-britský seriál Případy detektiva Murdocha (2008-2022). Jeho hlavní hrdina je vskutku výjimečnou postavou – detektiv William Murdoch (Yannick Bisson), který žije v Torontu za viktoriánské éry, využívá totiž forenzní vědu k řešení nejsložitějších zločinů.
     Komentáře
  • Magická motivační minutka Iva Tomana

    Sebedisciplína a brutální sebehodnocení

    Před 3 měsíci
    30. díl | Lidé posedlí úspěchem vědí, že průměrná práce nevytvoří vynikající výsledky. Proto velmi tvrdě hodnotí nejen své spolupracovníky, ale zejména sami sebe. Vůči sobě používají přímo brutální sebehodnocení. A k tomu mají kromě kázně i nějakou normu výkonu. Charles Chaplin nadiktoval za den 1 000 slov, ze kterých zůstalo asi 300 slov dialogu filmu. Jack London napsal denně „svých tisíc slov.“
     Komentáře
  • Novinky

    Spisovatel Roman Vojkůvka: Hodnotné věci je lepší si zasloužit

    Před 3 měsíci
    „Potřeboval jsem trpět, abych měl důvod žít,“ zní část citátu fiktivního filozofa na počátku úderné novely Potřeba hladu. Vypráví o hrdinovi Markovi, jenž z vlastního přesvědčení opustí pohodlí a vydá se vstříc nejistotě života na ulici. Podnícený i vlastní obdobnou zkušeností ji napsal Roman Vojkůvka, letos nominovaný na Českého lva za scénář k romanci Chyby.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Inscenaci inspirovanou románem Jacka Londona uvede divadlo Komedie

    Před 4 měsíci
    Inscenace Volání divočiny - London calling bude mít dnes večer premiéru v pražském divadle Komedie.
     Komentáře
  • Neposlušné Tlapky

    Měli jste jako malí rádi příběhy o zvířatech? Tyhle mohou zaujmout i vaše děti

    Před 4 měsíci
    Jako malí jsme milovali příběhy o statečných psích kamarádech, zvídavých medvídcích nebo vychytralých myšáků. Některé z nich si mohou zamilovat i vaše malé ratolesti. A jaké pohádky to jsou?
     Komentáře
  • Classic Praha

    Užijte si divočinu v divadle aneb Příběh o nejstarším přátelství v nové inscenaci

    Před 4 měsíci
    Londonův román na prknech MDP
     Komentáře
  • Kritiky

    Na scéně divadla Komedie se připravuje premiéra hry "Volání divočiny"

    Před 4 měsíci
    Autorská inscenace „ Volání divočiny“ o svobodě, romantice a touze po krvi je inspirovaná románem Volání divočiny od Jacka Londona. Šest postav se setkává u ohně.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Fenomén českého trampingu: snímky Libora Fojtíka jsou k vidění v Ostravě

    Před 6 měsíci
    Fotografie z cyklu, který mapoval československý trampingový fenomén, vystavuje v ostravské galerii Fiducie fotograf Libor Fojtík.
     Komentáře
  • Čtidoma

    Démoni slavného spisovatele. Zlatokop, námořník a tulák bojoval s alkoholismem již od dětství

    Před 7 měsíci
    Jen těžko bychom v literatuře hledali dobrodružnější život autora, který se tak pochopitelně otiskl do jeho díla. Jack London, pravým jménem John Griffith Chaney, se nakonec proslavil po celém světě, ale cesta k úspěchu byla trnitá. Bez ní by však nevzniklo tolik nádherné literatury, kterou čteme s velkou chutí i dnes.
     Komentáře
  • SFDB magazín

    Volání divočiny: Digitální psí hrdina má své klady i zápory

    Před 7 měsíci
    Populární román Jacka Londona vyšel poprvé již v roce 1903 a díky své popularitě se stal inspirací již pro několik filmových adaptací. Ta nejnovější vznikla v roce 2020 s Harrisonem Fordem v hlavní roli.
     Komentáře
  • Dřevostavitel

    Rustikální chaty aneb jak se na české lásce k chataření podepsali trampové

    Před 9 měsíci
    Jak ovlivnil fenomén tramping české chutě stavět si sruby a dřevěné chaty v přírodě? Prohlédněte si velice zajímavou a inspirativní galerii nejrůznějších chat z celého světa.
     Komentáře
  • Prima Ženy

    Váhy – jejich mýtus, charakter a téma. Jaký příběh skrývá znamení Vah?

    Před 10 měsíci
    Každý z nás má svůj individuální příběh, který je součástí jednoho velkého archetypálního tématu symbolizovaného slunečním znamením. Jeho smysl se dá přetlumočit pomocí mytických a pohádkových příběhů. Jaké je základní téma znamení Vah?
     Komentáře
  • Mužská věc

    Jack London píše o tom, jak přežít vlastní život

    Před 10 měsíci
    Život je plný zklamání a je to celkem v pořádku. Bez strastí by chutnal jako jalový zákusek na talířku staré dámy, která už čeká jen na smrt. Skuteční muži by na smrt čekat neměli.
     Komentáře
  • Čtidoma

    Chodník mrtvých koní a tisíc nekonečných schodů. Jaká byla cesta za zlatým snem na Aljašce?

    Před 11 měsíci
    V průběhu 19. století se pojem zlatá horečka stal obrovskou nadějí tisíců lidí, kteří se pustili na dobrodružnou cestu s vidinou rychlého zbohatnutí. Nejčastěji se tak dělo v Severní Americe. Smutným faktem však zůstává, že opravdový úspěch potkal jen malou hrstku lidí. Nejrozsáhlejší hromadná akce tohoto typu se odehrála na řece Klondike. Jaký je příběh této masové migrace s cílem získat zlato?
     Komentáře
  • Blanenský deník

    Westernové městečko Boskovice zdobí unikátní sbírka modelů a figurek indiánů

    Před 1 rokem
    /FOTO/ Na desáté narozeniny grafik Michal Kořán z Prahy nikdy nezapomene. Tehdy totiž dostal od rodičů maketu vojenské pevnosti z Divokého západu s figurkami. Kouzlu indiánů a kovbojů propadl natolik, že za dalších čtyřicet let nashromáždil unikátní sbírku těchto předmětů. Řadu z nich si vyrobil sám.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Fojtík: Tramping je svoboda. V Česku se máme úžasně, nechtěl bych být v Německu

    Před 1 rokem
    "Česko je krásná země a i na malém kousku se dají objevit místa, kde nejsou lidi a člověk si najde divočinu," říká v rozhovoru fotograf Libor Fojtík.
     Komentáře
  • Jablonecký deník

    HuskyTours. Chovatelská stanice v Janově ukazuje divokou Aljašku Jacka Londona

    Před 1 rokem
    V Janově nad Nisou sídlí chovatelská stanice aljašských husky, která nabízí zájemcům dogtrekking, vícejazyčné průvodce a úžasnou podívanou odehrávající v srdci Jizerských hor.
     Komentáře
  • Novinky

    Díky jeho vnukovi znovu ožívají snímky Ferdinanda Bučiny

    Před 1 rokem
    Tomáš Rasl, sám povoláním fotograf, se rozhodl připomínat tvorbu svého dědečka. Pořádá výstavy jeho snímků a nyní mu vydal krásnou monografii, na které se podílela i Bučinova vnučka Kateřina Vytejčková.
     Komentáře
  • Krajské listy

    Legendou za pouhých devět let. Původně parta trampů dosáhla rekordů, které sotva někdo překoná. Tajnosti slavných

    Před 1 rokem
    AUDIO / VIDEO V období mezi světovými válkami se stali jedním z nejlepších moderních pěveckých těles v celé Evropě. Začínali trampskými písničkami, brzy ale o ně byl takový zájem, že nevěděli, kam dřív skočit.
     Komentáře
  • Liberecký deník

    Liberečan se toulá po pražcích. Fotí nádražky a zákoutí železné dráhy

    Před 1 rokem
    Obrázky o poklidném putování po zákoutích železné dráhy, samotářském vysedávání v nádražkách a hledání stop ztraceného času.
     Komentáře
  • Finmag

    Tramping jako politikum. Putování za obzor svléká český fenomén donaha

    Před 1 rokem
    V zásadní knize českých historiků se dozvíme detaily ze života trampů, ale lze ji číst i jako doklad neustálého vyjednávání práva na svobodné trávení volného času. Střetávání trampingu s mocí má řadu vrstev, což je možná důvod, proč se autoři bojí odvážnějších závěrů.
     Komentáře
  • Svět z nebe

    Dawson City - město hříchu a zlaté horečky na řece Klondike

    Před 1 rokem
    Z hlavního města Aljašky Juneau jsem přeletěl pár krásných ledovců, vysoké hory i hranici s Kanadou a přistál na letišti Whitehorse. Tady jsem po telefonickém pasovém odbavení vstoupil znovu do Kanady. Z Whitehorse jsem pak pokračoval do asi 3 hodiny letu vzdáleného Dawson City, střediska zlaté horečky v Klondike. Ta tu vrcholila v letech 1897-1899, kdy se sem na vorech po řece Yukon přesunulo celkem asi 100 000 zlatokopů. Ti pak v okolí Dawson City, ležícím na soutoku řek Yukon a Klondike pokoušeli své štěstí hledáním nugetů zlata. Ti trpělivější vymývali zlaté šupiny ze zlatonosného písku. V té době se proslavil i levý přítok řeky Klondike, potok Bonanza, v jehož korytě a okolí bylo tehdy nalezeno ohromné množství zlata. Část zlaté horečky prožil v Dawson City i spisovatel Jack London. Dnešní video vám ukáže nejen další krásné ledovce, ale i to jak vypadají naleziště zlata v oblasti Klondike dnes.
     Komentáře
  • Novinky

    Potřeštěné příběhy z drsného kanadského severu

    Před 1 rokem
    Lákají vás drsné planiny kanadského severu a chcete se současně i báječně pobavit? Pak byste asi neměli přeslechnout audioknihu Benoniho Jassika Alaska Joe, která právě vyšla v nadmíru zdařilém podání Davida Novotného.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Podívejte se na jízdu psího spřežení jak z knihy Jacka Londona

    Před 1 rokem
    „Psy to musí hlavně bavit, říká přední česká mašérka Anita Bebr z Holoubkova na Rokycansku. Mistryně ČR ve sprintu čtyřspřežení sibiřských husky na 10 km patří k domácí špičce.
     Komentáře
  • Lifee

    Jack London si splnil mnoho snů, ale jeden se mu zhroutil. Proč se nikdy nemohl nastěhovat do Vlčího domu?

    Před 1 rokem
    12. ledna roku 1876 přišel na svět Jack London, tedy muž, na něhož vzpomínáme dodnes – zvláště pak lidé dobrodružnější povahy. Právě ti mohou hledat v knihách tohoto světoznámého spisovatele to, co sami většinou nikdy neprožijí. Jaký ale byl Jack London ve skutečnosti a jaký byl osud jeho vysněného Vlčího domu?
     Komentáře
  • Super

    Tramp a bavič s šibalským pohledem brnkal na nervy komunistům. Takto si s populárním komikem rozuměla i mladá Mahulena Bočanová

    Před 1 rokem
    Na naší kulturní scéně se v průběhu času objevila celá řada velmi či méně dobrých komiků a bavičů. S mnohými z těch, kteří už nejsou mezi námi, ať už je to třeba Jiří Wimmer nebo Felix Holzmann, se občas setkáváme na TV obrazovkách i teď, ale na některé se zapomíná. Patří k nim i herec a originální komik Jaroslav Štercl (18. 11. 1919 – 4. 4. 1996), který ale o sobě hrdě prohlašoval, že je povoláním kabaretiér.
     Komentáře
  • Deník

    Mumie vlčete z doby ledové odkryla svá tajemství. Závěry výzkumu jsou úchvatné

    Před 1 rokem
    Klondike, Dawson City, Yukon, zlatokopové, to jsou pojmy, které máme spojeny s dobrodružstvími zachycenými v povídkách Jacka Londona a se zlatou horečkou konce 19. století. Ale tato odlehlá oblast dokáže mnohými objevy vzrušit i dnes. Ve věčně zamrzlé půdě se totiž neskrývá jen zlato, ale také vzácně uchované doklady o životě před desítkami tisíc let.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Langerová: Žijeme v neuvěřitelném blahobytu. Internet přímý kontakt nikdy nenahradí

    Před 1 rokem
    Rozhovor se zpěvačkou Anetou Langerovou o tom, proč utíká na venkov, proč se nestala tenistkou a proč si v SuperStar připadala jako páté kolo u vozu.
     Komentáře
  • Novinky

    Aneta zpívá o klidu v duši v singlu Bílý den

    Před 1 rokem
    O prostém životě a nalezení klidu zpívá Aneta Langerová v novém singlu Bílý den. Celé album Dvě slunce vyjde 26. listopadu 2020.
     Komentáře
  • Drbna

    Režisér Divadla Drak Jakub Vašíček získal ocenění na festivalu v bosenské Banja Luc. Bodoval se Šípkovou Růženkou

    Před 1 rokem
    Letošní 19. ročník Mezinárodního festivalu divadla pro děti Banja Luka 2020 v Bosně a Hercegovině proběhl netradičně. Pořadatelé se museli z důvodů pandemické situace obejít bez osobní účasti pozvaných zahraničních divadelních souborů. Na festivalu se představilo dvanáct inscenací z osmi zemí. V Kategorii nejlepší režie bodoval Jakub Vašíček z Divadla Drak v Hradci Králové.
     Komentáře
  • Deník

    785 hřibů za pouhé tři hodiny! Tak houby zaplnily kufr od auta na Českolipsku

    Před 1 rokem
    Ke zlaté horečce na Klondiku, známé třeba z románů Jacka Londona, lze přirovnat pocity houbařů v těchto dnech na Českolipsku. Lesy jsou okupované sběrači hub, snad u každého vjezdu do lesa parkují automobily, přesto se stále daří nosit plné košíky.
     Komentáře
  • Extra LIFE

    Radoslav Brzobohatý: Smutné výročí slavného herce, zemřel den před svými 80. narozeninami

    Před 1 rokem
    Radoslav Brzobohatý hrál často nesmlouvavé a odhodlané muže, i když v soukromí byl přívětivý a pohodový. Díky tomu se vypořádal také s odsunem na vedlejší kolej, který ho čekal po trezorových filmech Všichni dobří rodáci a Ucho.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Unplugged v Rudolfinu: Na ekologické výstavě se 11 umělců zamýšlí nad světem

    Před 1 rokem
    V Galerii Rudolfinum začala výstava „bez elektřiny, bez strojů, bez zbytečných transportů”. Dílo Belgičana Veldeho na kole z Antverp přivezl jeho kamarád, půldruhé tuny těžký podstavec Tomáše Moravce dopravilo koňské dvojspřeží.
     Komentáře
  • Čtidoma

    Tramping jako fenomén Československa. Revoluce vše zásadně změnila

    Před 2 roky
    Je to československý unikát a dodnes má v naší zemi silnou tradici. Po revoluci v roce 1989 si prožil svoji krizi, ale tramping žije dál. Přežil nacismus i komunismus, ale kapitalismus byl pro milovníky lesního tuláctví tou největší zkouškou. Jak tento fenomén vznikl? A kdo je paďour?
     Komentáře
  • Žena-in

    Mánička a Žeryk slaví 90. narozeniny. Podívejte se na retro fotografie slavných loutek

    Před 2 roky
    Roku 1930 soubor Divadla Spejbla a Hurvínka do svého repertoáru zařadil i představení pro dospělé „Hurvínkova jarní revue“, ve kterém debutovali jak Mánička, tak i pejsek Žeryk.19. 4. 1930 byla premiéra a od té chvíle prošly postavy i hra řadou proměn, přečkala 2. světovou válku, rok 1948 a 1968, dočkala se revoluce v roce 1989. Pod rouškou dnešních dní trvá dodnes.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Recenze: Nový film podle Jacka Londona trestuhodně zkrotil divočinu

    Před 2 roky
    Filmové Volání divočiny s Harrisonem Fordem na děti bezpečně zabere. Škoda, že psa Bucka Disneyho studio vytvořilo kompletně v počítači.
     Komentáře
  • Čtidoma

    Tramping jako československý druh hnutí hippies. Po revoluci přišlo probuzení ze sna

    Před 2 roky
    Je to Československý unikát a dodnes má v naší zemi silnou tradici. Po revoluci v roce 1989 si prožil svojí krizi, ale tramping žije dál. Přežil nacismus i komunismus, ale kapitalismus byl pro milovníky lesního tuláctví tou největší zkouškou. Jak tento fenomén vznikl? A kdo je paďour?
     Komentáře
  • Lifee

    Film Volání divočiny s Harrisonem Fordem schytává kritiku. Psa Bucka vytvořily moderní technologie

    Před 2 roky
    Kniha Volání divočiny, kterou na začátku 20. století napsal známý spisovatel Jack London, se stala velmi úspěšnou a dočkala se i několika filmových zpracování. Ta však svou kvalitou nikdy nedosáhla takového úspěchu jako samotný román. Teď se ale na filmová plátna chystá další adaptace v čele se slavným hercem Harrisonem Fordem.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Konec čekání. Spielberg s Fordem začnou točit pátého Indiana Jonese

    Před 2 roky
    Sedmasedmdesátiletý Harrison Ford potvrdil, že v nejbližší době začne natáčet pátý film o archeologovi a dobrodruhovi Indiana Jonesovi.
     Komentáře
  • Chatař & Chalupář

    Když se cestovatelé usadí

    Před 2 roky
    Na návštěvu vyjíždíme plni zvědavosti, čím rodině cestovatelů, která žila i v nejdrsnější kanadské divočině, učaroval podkrkonošský statek přestavěný na penzion, že ji k sobě natrvalo připoutal.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Zemřel režisér Jan Schmidt. Natočil filmy Osada Havranů či Smrt talentovaného ševce

    Před 2 roky
    Jan Schmidt se jako pomocný režisér se podílel i na filmu Amadeus, který natočil jeho spolužák Miloš Forman.
     Komentáře
  • Náš region

    Taktak vyvázl při náletu na plzeňskou Škodovku, smrt mu nakonec přinesla jeho vlastní zbraň o 24 let později

    Před 2 roky
    Malíř Jaromír Vraštil se narodil 16. května 1922 v Horažďovicích idealistickému učiteli (a pak i řediteli), který napsal několik knih a jednu pohádkovou i vydal, a který i slušně kreslil. Taky Vraštilův strýc Vladimír (*1896 v Seči, Plzeň-jih) byl malířem a dostal se dokonce do slovníku.
     Komentáře
Reklama