Zavřít
Neil Armstrong

Neil Armstrong

Nejnovější články na Seznamu na téma Neil Armstrong
  • Novinky

    Měsíční móda je proti Armstrongovým časům lehčí a v černé barvě

    Před 8 dny
    Velké, nafouklé bílé skafandry, ve kterých se před půlstoletím po Měsíci procházel Neil Armstrong a další astronauti, už vyšly z módy. První prototyp skafandru nové generace, v kterých by se lidé v blízké budoucnosti mohli na Měsíc vrátit, je lehčí a ohebnější
     Komentáře
  • Aktuálně

    NASA představila skafandr pro přistání na Měsící. Inženýr v něm poskakoval před hosty

    Před 8 dny
    Obleky jsou navrženy tak, aby se do nich vešlo nejméně 90 procent americké mužské a ženské populace. Přistání na Měsíci je plánováno na rok 2025.
     Komentáře
  • Echo24

    OBRAZEM: Vesmírná móda. NASA se chce vrátit na Měsíc v nových skafandrech

    Před 8 dny
    Objemné bílé skafandry, které před půl stoletím nosil Neil Armstrong a jeho kolegové z programu Apollo, již brzy budou minulostí, napsala dnes agentura Reuters. Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) ve spolupráci se společností Axiom Space představil nové vesmírné obleky upravené pro přistání na Měsíci, kam by se Američané měli v nadcházejících letech vrátit.
     Komentáře
  • Newstream

    FOTOGALERIE: Astronauti na Měsíci dostanou nové skafandry. Můžou v nich i dělat dřepy

    Před 9 dny
    Objemné bílé skafandry, které před půl stoletím nosil Neil Armstrong a jeho kolegové z programu Apollo, již brzy budou minulostí, napsala dnes agentura Reuters. Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) ve spolupráci se společností Axiom Space představil nové vesmírné obleky upravené pro přistání na Měsíci, kam by se Američané měli v nadcházejících letech vrátit. Podívejte se níže ve fotogalerii z jejich představení v Houstonu.
     Komentáře
  • České noviny

    NASA představila nové skafandry, s nimiž astronauti přistanou i na Měsíci

    Před 9 dny
    Objemné bílé skafandry, které před půl stoletím nosil Neil Armstrong a jeho kolegové z programu Apollo, již brzy budou minulostí, napsala dnes agentura Reuters. Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) ve spolupráci se společností Axiom Space představil nové vesmírné obleky upravené pro přistání na Měsíci, kam by se Američané měli v nadcházejících letech vrátit.
     Komentáře
  • Fonetech

    Bude se zavádět nové časové pásmo? Čas na Měsíci plyne rychleji než na Zemi

    Před 14 dny
    Měl by mít Měsíc své vlastní časové pásmo? Otázek je zatím víc než odpovědí. Jisté je, že jde o rovnici snů pro matematiky.
     Komentáře
  • MůjLife

    Další vědec NASA tvrdí: „Někdo jiný je již na Měsíci“!

    Před 22 dny
    Žijeme ve velice podivném světě. Jak Neil Armstrong jednou řekl, „existují velké neobjevené myšleny, velké průlomy jsou k dispozici těm, kteří dokáží odstranit jednu z ochranných vrstev pravdy.“ Díky rychlému posunu vpřed k dnešním dnům, velký počet lidí si uvědomilo skutečnost, že ne všechno, co se děje v zákulisí, je sdělováno veřejnosti.
     Komentáře
  • Refresher

    Druhý muž na Měsíci Buzz Aldrin se na své 93. narozeniny oženil. Je to už jeho čtvrtá svatba

    Před 2 měsíci
    Poslední žijící člen mise Apollo 11 vstoupil do svého čtvrtého manželství.
     Komentáře
  • TN

    Buzz Aldrin oslavil 93. narozeniny svatbou. Vzal si o 30 let mladší přítelkyni

    Před 2 měsíci
    To, že věk není překážkou zahájení nového vztahu, všem ukázal bývalý americký astronaut Buzz Aldrin. Muž, který stanul jako druhý na Měsíci, se v pátek oženil se svou o 30 let mladší přítelkyní Ankou Faurovou. Pro Aldrina to je již čtvrtý sňatek.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Bývalý americký astronaut Buzz Aldrin se na své 93. narozeniny počtvrté oženil

    Před 2 měsíci
    Pro amerického astronauta jde o čtvrtý sňatek, předchozí tři manželství skončila rozvodem.
     Komentáře
  • Echo24

    Druhý člověk na Měsíci Buzz Aldrin se na své 93. narozeniny počtvrté oženil

    Před 2 měsíci
    Bývalý americký astronaut Buzz Aldrin, člen mise Apollo 11 a druhý člověk na Měsíci, se ve svých 93 let oženil. Podle médií si vzal za ženu svou dlouholetou přítelkyni, 63letou Anku Faurovou.
     Komentáře
  • České noviny

    Bývalý americký astronaut Buzz Aldrin se na své 93. narozeniny počtvrté oženil

    Před 2 měsíci
    Bývalý americký astronaut Buzz Aldrin, člen mise Apollo 11 a druhý člověk na Měsíci, se ve svých 93 let oženil. Podle médií si vzal za ženu svou dlouholetou přítelkyni, 63letou Anku Faurovou.
     Komentáře
  • Frekvence 1

    Obletovaná kráska Gina Lollobrigida (†95) si prožila peklo. Dvě znásilnění i nahánění od komunistického vůdce

    Před 2 měsíci
    V pondělí ve věku 95 let zemřela italská krasavice Gina Lollobrigida. Ta byla označovaná jako jedna z nejvíc sexy žen světa a toužilo po ní hned několik slavných mužů, včetně Fidela Castra (†90). Herečka ale neměla na růžích ustláno. Informaci uvedl Blesk.cz.
     Komentáře
  • Kritiky

    Babylon – Recenze – 80 %

    Před 2 měsíci
    Režisér a scenárista Damien Chazelle vypráví v dramatické satirické fresce Babylon příběh několika postav se vzájemně propletenými osudy, jejichž život a práci v Hollywoodu v období mezi roky 1926 a 1932 výrazně ovlivnil nástup zvukového filmu.
     Komentáře
  • fZone

    Orion dorazil do Kennedyho vesmírného střediska, kde bude detailně prozkoumán

    Před 2 měsíci
    Kapsle byla převezena do střediska 30. prosince. Nejvíce bude kontrolován tepelný štít, který je nepostradatelný pro průlet atmosférou. Některé vnitřní části vybavení budou použity i pro misi Artemis II.
     Komentáře
  • Peak

    NASA zbrojí na válku o Měsíc: Pokud vyhraje Čína, bude zle

    Před 2 měsíci
    Ředitel americké vesmírné agentury NASA Bill Nelson varuje před čínským režimem, který se bude snažit ovládnout Měsíc nejen k mírovým, ale i k vojenským účelům. To by vedlo k ohrožení bezpečnosti Západu.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Malí velcí lidé. Vítězí ten, kdo si připadá jako nic

    Před 2 měsíci
    Ačkoli český prezident sugeruje něco jiného, věda opakovaně potvrzuje, že nic tak lidem nepomůže stát se většími, jako když si připadají malí.
     Komentáře
  • Dotyk

    NASA připravila veřejnosti hádanku: Najdete symboly na této fotografii kapsle Orionu?

    Před 3 měsíci
    Spekulace a hádanky lidé milují. A tak si také NASA pro své fanoušky připravila vesmírnou hádanku. Poznáte, jaké šifry se skrývají v kapsli Orionu?
     Komentáře
  • Zpíváme a hrajeme si s Rarášky

    Zazpívejte si s rarášky o prvních lidech na Měsíci

    Před 3 měsíci
    Zavzpomínáme si na trojici astronautů kosmické lodi Apollo 11, na velitele Neila Armstronga, pilota lunárního modulu Edwina „Buzze“ Aldrina a pilota velitelského modulu Michaela Collinse, kteří jako první lidé přistáli 16. července 1969 na Měsíci.
     Komentáře
  • Filmtoro

    Zápletka pátého Indyho odhalena. Náckové zaútočí v nečekaném období

    Před 4 měsíci
    Magazín Empire ve svém nejnovějším čísle přinesl nové informace o chystaném závěrečném filmu Harrisona Forda v roli Indiana Jonese. Potvrdily se dlouhodobé spekulace, že Indyho čeká angažmá v dobývání Měsíce.
     Komentáře
  • Novinky

    KVÍZ: Co víte o dobývání Měsíce?

    Před 4 měsíci
    Zájemci o kosmonautiku už dlouho netrpělivě vyhlížejí start rakety Space Launch System (SLS), která má i s modulem Orion v rámci mise Artemis I – zatím bez posádky – obletět Měsíc. Její start byl odložen na 16. listopadu. Vyjde to příští týden? A kdy se dočkáme nových pozemšťanů na lunárním povrchu? Otestujte si své znalosti o dobývání naší přirozené družice.
     Komentáře
  • Prima Zoom

    Před 55 lety odstartovala kosmická loď Apollo 4, která zahájila úspěšnou éru dobývání vesmíru

    Před 4 měsíci
    Američané do vesmíru před více než půl stoletím poprvé vyslali nepilotovanou kosmickou loď. Jmenovala se Apollo 4 a odstartovala novou éru.
     Komentáře
  • 100+1 zahraniční zajímavost

    Improvizace ve vesmíru: 10 nejúžasnějších kosmických oprav

    Před 4 měsíci
    Legendární věta „Houstone, máme problém“ zaznívá z úst astronautů častěji, než by se mohlo zdát. A protože na oběžné dráze či u Měsíce bychom jen těžko hledali opravářské stanice a vybavené dílny, musejí posádky kosmických plavidel pracovat s tím, co mají – a improvizovat.
     Komentáře
  • Mix24

    Tajemná jeskyně, kterou zkoumal astronaut N. Armstrong. Obývala ji vyspělá civilizace, která již znala laser

    Před 4 měsíci
    Opředená tajemstvím, takovou pověst má jeskyně Cueva de los Tayos v ekvádorské džungli. Pro zdejší indiánský kmen Šuarů se stala rituálním místem. Vznikla z obrovských kamenných bloků, které by nedokázala opracovat lidská ruka. Musela by mít k dispozici stroj. V dnešní době by to byla hračka, jenže tahle jeskyně vznikla před mnoha tisíci lety.
     Komentáře
  • inStory

    NASA nyní používá to, co už vymyslela velmi dávno. Lidské základny na Měsíci plánovala ještě dříve, než se tam dostal první člověk

    Před 5 měsíci
    Astronaut Neil Armstrong byl prvním mužem, respektive člověkem, na Měsíci, a dodnes je to nepřekonatelná událost. Dnes je Měsíc znovu centrem zájmu vesmírných agentur a některé z nich tam plánují vybudovat trvalé základny.
     Komentáře
  • Opráski z historje

    Američané na Měsíci a malý vtípek. Pochopíte ho? Vysvětlení přijde v 19. sekundě

    Před 5 měsíci
    „Malý krok pro člověka, velký skok pro lidstvo“. Jeden z nejslavnějších a nesmrtelných citátů pronesl Neil Armstrong na povrchu Měsíce 20. července 1969. A co na to jeho parťák Buzz Aldrin? A Buzz Rakeťák?
     Komentáře
  • Prima Zoom

    Neil Armstrong mohl 3 roky před přistáním na Měsíci tragicky zemřít. Podívejte se, jak zachránil sebe i kopilota

    Před 5 měsíci
    Legendární astronaut Neil Armstrong měl rozhodně zajímavý a mnohdy dramatický život, a to i před letem na Měsíc. Jedním z okamžiků, který pro něho málem neskončil dobře, byl i let Gemini 8.
     Komentáře
  • To nejlepší ze světa

    Astronaut, který se zřítil z vesmíru. Příběh tragického letu Vladimira Komarova

    Před 5 měsíci
    Neil Armstrong, Buzz Aldrin, Chris Hadfield, všichni známe tyto hrdiny vesmírného výzkumu. Stejně jako cokoli jiného má však i vesmírný výzkum své zapomenuté neopěvované hrdiny a nejlepším příkladem je Vladimir Komarov ze Sovětského svazu. Pojďme se v dnešním videu podívat na příběh tohoto muže.
     Komentáře
  • Classic Praha

    Dvořákova hudba byla nejen na Měsíci: Zazněla taky v řadě filmů i v seriálech Simpsonovi a Městečko South Park

    Před 6 měsíci
    Téměř 120 let už uplynulo od smrti českého hudebního velikána. Jeho hudba i životní osudy stále žijí na koncertních pódiích i ve světě filmu.
     Komentáře
  • Prima Zoom

    Nejsledovanější události historie: Přilákal víc diváků Muhammad Ali, nebo princezna Diana?

    Před 6 měsíci
    Diváky k televizním obrazovkám odjakživa lákají šťastné okamžiky světových celebrit a velké tragické události. Málokdo ale zasáhl srdce diváků tolik jako britská královská rodina, která se v žebříčcích sledovanosti objevuje od vynálezu a rozšíření televize s železnou pravidelností.
     Komentáře
  • Deník

    Badatel Ciolkovskij: Živly mu vzaly domov, smrt syna. Pak lidem přiblížil vesmír

    Před 6 měsíci
    Před 265 lety se ve vesnici Iževsk narodil Konstantin Eduardovič Ciolkovskij, slavný ruský badatel v oblasti letectví a kosmonautiky. Po celý svůj život se musel prát s osudem: jeden jeho domov zničil požár, druhý povodeň a živly s sebou pokaždé vzaly i jeho práci. Přišel tragicky o syna. I tak ale otevřel lidstvu cestu do vesmíru.
     Komentáře
  • Dotyk

    Astronaut N. Armstrong zkoumal tajemnou jeskyni. Stvořila ji vyspělá civilizace

    Před 6 měsíci
    Jeskyně Cueva de los Tayos je pro Šuary, místní indiánský kmen, centrem duchovních a obřadních praktik, domovem mocných duchů, ale také tarantulí, škorpiónů, pavouků a duhových hroznýšů. Pro některé badatele je místem, kde se nacházela ztracená kovová knihovna, pro jiné přepisuje historii. Jsou zde ale i tací, kteří existenci jeskyně připisují mimozemské civilizaci, která před desítkami tisíc let znala laser. Vítejte v jeskyni Cueva de Tayos.
     Komentáře
  • Deník

    Vyšleme člověka na Měsíc, slíbil Kennedy. Za programem se skrývala i děsivá smrt

    Před 6 měsíci
    Na některé projevy politiků se zapomene krátce poté, co byly vyřčeny. Pak ale existují i takové, které se navěky zapíší do historie. Mezi ty druhé bezesporu patří i oznámení amerického prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho, že jeho země je připravena vyslat na Měsíc prvního člověka. Došlo k němu přesně před 60 lety a výrazně napomohlo vývoji programu Apollo. Počátky programu ovšem poznamenala i děsivá smrt.
     Komentáře
  • Tecs

    Cesta do vesmíru je rizikem, na které se nedá připravit. Smrt může přijít kdykoli

    Před 6 měsíci
    Už je to 53 let, co měla posádka Apolla 11 opustit téměř po 22 hodinách povrch Měsíce. Tehdejší prezident Nixon měl připravené dva projevy. Jeden z nich zněl: „Osud nařídil, že muži, kteří se vydali na Měsíc, aby ho v míru prozkoumali, zůstanou na něm, aby odpočívali v míru.“ Dožili by však Neil Armstrong a Buzz Aldrin zbytek svých dnů zíráním na modrou záři ve vzdálenosti 400 000 km?
     Komentáře
  • Prima Zoom

    Nově zrestaurované fotky misí Apollo vyráží dech. První selfie ve vesmíru nikdy nevypadalo lépe

    Před 6 měsíci
    Přistání na Měsíci je jedním z největších vrcholů dějin lidstva. Stalo se zdrojem inspirace pro další odvážné lety do vesmíru, mnoho dalších úvah o budoucnosti vesmírného programu i předmětem mnoha konspiračních teorií.
     Komentáře
  • Svět Huawei

    NASA plánuje další misi na Měsíc. Známe rok, kdy se člověk opět projde po jeho povrchu

    Před 7 měsíci
    Podle posledních zpráv agentura NASA potvrdila, že Artemis III může přistát na Měsíci. Bezpečnými místy pro přistání je prozatím 13 oblastí v blízkosti jižního pólu Měsíce. Každá oblast bezpečného přistání nabízí několik různých možností pro plánované dosednutí.
     Komentáře
  • Náš region

    Čím je pro nás Měsíc tak zajímavý? Ovlivňuje nás každý den a ani o tom nevíme

    Před 7 měsíci
    Měsíc je jedinou známou přirozenou družicí Země, jeho střední vzdálenost od země je 384 000 km. Většina z nás ho má spjatý především s noční oblohou nebo…
     Komentáře
  • Fonetech

    Ovečka Shaun, LEGO a odznáčky: NASA vybrala posádku pro měsíční misi Artemis I

    Před 7 měsíci
    Populární pohádková postavička se vydá k Měsíci. Na misi NASA Artemis I poletí i LEGO nebo odznáčky se Snoopym.
     Komentáře
  • Newstream

    Vítězství techniky. Baidu získalo v Číně licenci na taxíky zcela bez řidiče

    Před 7 měsíci
    Malý krok pro lidstvo, ale velký pro firmu Baidu, chtělo by se parafrázovat slavný výrok Neila Armstronga při vstupu na povrch Měsíce. Společnost Baidu získala v Číně licenci k provozování autonomních taxi zcela bez řidiče, což sama firma přirovnává nejen k přistání na Měsíci, ale rovnou k vybudování základny na něm, uvedla agentura Bloomberg.
     Komentáře
  • fZone

    Dražba letové kombinézy Buzze Aldrina dosáhla rekordu

    Před 7 měsíci
    Bunda byla vydražena v přepočtu za 66,8 milionů korun. Předchozí rekord v dražbě z roku 2019 držel zlatý medailon Neila Armstronga. Dohromady se dražilo 70 položek z mise Apollo 11 a Gemini 12, kde byl Aldrin přítomen.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Bunda, kterou měl astronaut Aldrin na Měsíci, se vydražila za 2,8 milionu dolarů

    Před 7 měsíci
    Jde o rekordní částku vydraženou za předmět použitý při jednom z amerických letů do vesmíru.
     Komentáře
  • Novinky

    Bunda astronauta Aldrina se vydražila za 68 milionů

    Před 7 měsíci
    Bunda, kterou měl na sobě astronaut Edwin „Buzz“ Aldrin během historicky první mise na povrch Měsíce v roce 1969, se vydražila za 2,8 milionu dolarů (68 milionů Kč), napsala agentura AP.
     Komentáře
  • Byznys

    Vydražila se bunda z Měsíce. Pero, které posádce Apolla zachránilo život, nikoli

    Před 7 měsíci
    Buzz Aldrin se proslavil jako druhý člověk chodící po měsíčním povrchu. A teď jako první astronaut z klíčové mise nabídl v aukci věci, které ho ke slavné misi přivedly i přímo doprovázely. Jeho bunda zlomila rekord, pero selhalo.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Vydražila se bunda z Měsíce. Pero, které posádce Apolla zachránilo život, nikoli

    Před 7 měsíci
    Buzz Aldrin se proslavil jako druhý člověk chodící po měsíčním povrchu. A teď jako první astronaut z klíčové mise nabídl v aukci věci, které ho ke slavné misi přivedly i přímo doprovázely. Jeho bunda zlomila rekord, pero selhalo.
     Komentáře
  • Frekvence 1

    Osobní věci druhého muže na Měsíci jdou do aukce. Součástí je i pero, kterým astronauti opravovali rozbitý jistič

    Před 8 měsíci
    Do aukce podle serveru PopSci míří osobní sbírka amerického astronauta Buzze Aldrina. Ten v roce 1969 stanul jako druhý člověk na Měsíci. V dražbě najdete například leteckou bundu, kterou měl astronaut během letu Apollo 11 na sobě.
     Komentáře
  • G

    Co se stalo s Apollem 11 po přistání na Měsíci?

    Před 8 měsíci
    Příběh o Neilu Armstrongovi a prvním přistání člověka na Měsíci je legendární. Astronauti opouští lunární modul, dělají první kroky na měsíčním povrchu a vztyčují americkou vlajku. Co se ale dělo s Apollem 11 poté? Psal se tehdy 24. červenec roku 1969, čas 12:51. Appolo 11, americká kosmická loď, která vynesla první astronauty na povrch Měsíce, se bezpečně vrátila na Zemi.
     Komentáře
  • ELLE

    Vesmírná móda: 7 momentů inspirovaných dobytím kosmu

    Před 8 měsíci
    Dvacátého července roku 1969 se Neil Armstrong a Edwin Aldrin a Michael Collins v lunárním modulu spustili na povrch Měsíce. O několik hodin později se mohli jako vůbec první projít po povrchu nezemského charakteru. I když to byl tehdy malý krok pro kosmonauty, znamenalo to velký moment pro lidstvo. Tuto repliku samozřejmě známe. Ovšem víte, že tento moment byl zcela zásadní pro módní svět?
     Komentáře
  • fZone

    Přistání astronautů na Měsíci a provoz první elektrické tramvaje v Česku – Stalo se

    Před 8 měsíci
    V minulém díle jsme se zaměřili na start mise Apollo 11. V tomto díle si povíme něco o přistání na Měsíci i návratu zpět na Zemi. A v Praze byla zprovozněna první elektrická tramvajová dráha.
     Komentáře
  • Novinky

    Američané hodlají na konci srpna vyslat raketu k Měsíci. Odhalili lidské stopy na povrchu

    Před 8 měsíci
    Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) plánuje na konci srpna vyslat novou obří raketu SLS k Měsíci, informovala agentura AP. Mise Artemis I má – bez posádky – naši přirozenou družici obkroužit a vrátit se zpět na Zemi. NASA zároveň zveřejnila záběry stop Neila Armstronga a Buzze Aldrina na lunárním povrchu, které jsou stále po 53 letech viditelné.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Okouzleni vědou. Jak se snímky z družic a laboratoří mění v díla, která hýbou světem

    Před 8 měsíci
    Vypadá to, jako by červenec přál fotografiím, na které se nezapomíná. A které – jakkoli to zní jako klišé – se mění v „ikony“. Jedné takové je dnes přesně třiapadesát let. Dalším jen něco přes týden. A všechny spojuje fakt, že nevznikly na planetě, kterou uvedly v úžas.
     Komentáře
  • Příběhy z kalendáře

    19 min

    Podcast
    Apollo 11. Lidská stopa na Měsíci

    Před 8 měsíci

    ·

    19 minut

    Malý krok pro člověka, ale velký skok pro lidstvo, věta, kterou řekl Neil Armstrong po přistání na Měsíci. Apollo 11 na něj dosedlo 20. července 1969. Pojďte se podívat na pátý let z programu Apollo. Velitel Neil Armstrong - neviditelný hrdina, pilot lunárního modulu Edwin „Buzz“ Aldrin, jehož psací pero zachránilo celý let a pilot velitelského modulu Michael Collins – nejosamělejší muž ve vesmíru. Odkud se vzala přezdívka Buzze Aldrina, konvertoval Neil Armstrong k islámu?
     Komentáře
  • inStory

    Legenda všech legend: I když je starý 60 let, dodnes je X-15 nejrychlejším pilotovaným letounem

    Před 8 měsíci
    Je to legenda všech legend, které kdy létaly na nebi. A přestože je starý už šedesát let, je stroj X-15 stále nejrychlejším letadlem všech dob.
     Komentáře
  • Deník

    NASA chce zpátky svůj ztracený měsíční prach z Apolla 11. A také některé šváby

    Před 8 měsíci
    Americký Národní úřad pro letectví a kosmonautiku (NASA) kontaktoval bostonskou aukční síň RR Action s žádostí o zastavení prodeje měsíčního prachu, který během prvního přistání na Měsíci nasbírali astronauti Apolla 11. NASA ho chce zpátky, a spolu s ním i vzorky švábů, jimž byl podáván, aby se zjistilo, zda neobsahuje nějaké patogeny.
     Komentáře
  • SpokojeneZeny

    Tereza Brodská skoncovala se svou jedinou neřestí. Přestala ze dne na den kouřit!

    Před 9 měsíci
    Často se říká, že herci jsou pro to, aby dostali vysněnou roli, ochotni udělat téměř všechno. Zhubnout, ztloustnout, nechat si obarvit vlasy, narůst plnovous, ostříhat se dohola a mnoho dalšího.
     Komentáře
  • fZone

    Měsíční prach z mise Apollo 11 je v aukci. Byl extrahován ze žaludků švábů

    Před 9 měsíci
    Dražba bude trvat až do 23. června. Švábi byli součástí pokusu, kdy byli krmeni napůl normálním jídlem a napůl měsíčním regolitem. Entomoložka najatá agenturou NASA, která experiment prováděla, v rámci biologických testů měsíční prach ze švábů extrahovala.
     Komentáře
  • Magazín Plus

    Poprvé v historii. Vědcům se podařilo vypěstovat rostliny v půdě z Měsíce

    Před 10 měsíci
    Vůbec poprvé v historii biologové dokázali vypěstovat rostliny v měsíční půdě. K svému převratnému pokusu využili vzorky z měsíčního povrchu, které odebrala NASA během průzkumu Měsíce v minulém století.
     Komentáře
  • Prima Zoom

    Jak budeme žít na Měsíci? Unikátní lunární domy mají za sebou úspěšný test

    Před 10 měsíci
    Lunární moduly budou muset splnit neuvěřitelné množství požadavků. Včetně malé velikosti, aby se vešly do rakety. Jedno z možných řešení testovali v Grónsku.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Video: První rostliny vypěstované v prachu z Měsíce

    Před 10 měsíci
    Vědcům z USA se podařilo nemožné. Po několika letech čekání na schválení získali od NASA vzorky lunární půdy, i k vlastnímu údivu z ní vyklíčili zeleň a otevřeli tak cestu pěstování jídla i výrobě kyslíku přímo na Měsíci.
     Komentáře
  • fZone

    Jaký je původ konspirací o přistání na Měsíci? Měl to být žert, který se vymkl

    Před 10 měsíci
    Původ hoaxu lze vysledovat k nonkonformnímu americkému spisovateli. Ten měl původně psát satiru, nakonec se do svých lží zamotal. Jeho výstupy nebyl schopen nikdo korigovat, média jim naopak dávala nepřiměřeně velký prostor. Činila tak kvůli zisku a také kvůli atmosféře ve společnosti.
     Komentáře
  • Červený koberec

    Recenze: Návrat do vesmíru aneb O tom, jak Elon Musk a SpaceX přesvědčili Ameriku, že budoucnost je pořád tam nahoře

    Před 10 měsíci
    V roce 2009 NASA ukončuje americký vesmírný program kvůli vysokým nákladům a chybějící prosperitě. O 11 let později vysílá na oběžnou dráhu dva astronauty ze svého území, tentokrát má na startu pouze produkční váhu. O tom, jak došlo ke skutečnosti, že Spojeným státům naději vrátil jeden muž, vizionář Elon Musk, zpět do hry, pojednává dokument Návrat do vesmíru. SpaceX se stala první soukromou společností poskytující komerční lety (například s astronauty NASA) na oběžnou dráhu z území USA.
     Komentáře
Reklama