Zavřít
Pavel Kohout

Pavel Kohout

Nejnovější články na Seznamu na téma Pavel Kohout
  • Kondice

    Uznávaný gastroenterolog Pavel Kohout: Přemíra bílého pečiva je na škodu

    Před 13 hodinami
    Lepek je dnes oblíbeným strašákem a leckdo doporučuje ho vynechávat. Že naše strava obsahuje lepku hodně je ovšem nebezpečné spíš z toho hlediska, že nejvíce je ho v potravinách, které bychom měli omezovat právě proto, že jde o prázdné kalorie. „Nepleťte si bezlepkovou dietu se zdravou stravou. Pro zdravého člověka lepek žádné nebezpečí nepředstavuje, na škodu ale rozhodně je přemíra bílého pečiva,“ říká uznávaný gastroenterolog Pavel Kohout.
     Komentáře
  • Čtidoma

    Nevěrná Pyšná princezna ztropila skandál. Vránová si románek s Rážem pěkně odskákala

    Před 3 dny
    Skandály a nakonec vánoční evergreen. Pohádka Pyšná princezna je bezesporu nádherná. Málokdo ale tuší, jaké zákulisní „hry“ se během natáčení, ale vlastně i po něm, odehrávaly. Dva hlavní představitelé snímku si spolu začali nejen před kamerou, ale i v reálném životě. To ale znamenalo obrovské potíže.
     Komentáře
  • Náš region

    Slavný herec byl tak trochu Cvach i v reálném životě

    Před 9 dny
    Herec od pánaboha, jak o něm řekl Radovan Lukavský, v mezilidských vztazích hodně selhával. Své o tom ví jeho někdejší kolegové, přátelé, manželky i partnerky. Když se ale…
     Komentáře
  • Finmag

    Česko jako finanční velmoc? Proč tohle spojení nemusí být sci-fi

    Před 14 dny
    Česko už se nemůže tak jako dřív opřít o automobilový průmysl, strojírenství či výrobní odvětví obecně. Tak na co by se měla česká ekonomika v příštích letech zaměřit? Jednou z cest je rozvoj finančních služeb. Může se tedy z Česka někdy stát finanční centrum, jak se to povedlo třeba Maltě?
     Komentáře
  • Finmag

    Vláda na nic, liknavé soudy a vysoká korupce. „Blbá nálada“ v Česku nekončí

    Před 22 dny
    Česko je podle Indexu prosperity a finančního zdrav na 12. místě v Evropské unii. Příliš nedůvěřujeme vládě a soudům a korupci vnímáme jako vysokou. Proč tomu tak je a jak by to šlo zlepšit? Odemykáme pro vás komentář ekonoma Pavla Kohouta z tištěného Finmagu.
     Komentáře
  • Náš region

    To nemyslíš vážně, Pavlíčku. S nadhledem a vtipem vylíčený osud Pavla Kohouta

    Před 29 dny
    Silný příběh inspirovaný životem mimořádného českého dramatika Pavla Kohouta To nemyslíš vážně, Pavlíčku uvede divadlo MANA v pražských Vršovicích.
     Komentáře
  • Expres FM

    Koloběžky uprostřed chodníku nejsou nutnost: Je to o výchově, říká konkurence

    Před 1 měsícem
    Sdílené bicykly Rekola letos oslaví 10 let od své první jízdy. O dřevních začátcích, pravidlech pro parkování, infrastruktuře, vývoji aplikace nebo třeba AWS se Jan Kordovský v dnešní epizodě Stopáže baví s jejich šéfem Vítkem Ježkem.  Předpokládám, že spousta posluchačů Stopáže o vašich kolech slyšela, ale třeba je nepoužívají. Co je váš elevator pitch, když…
     Komentáře
  • Novinky

    RECENZE: Šest disidentů v zemljance

    Před 1 měsícem
    S mimořádným ohlasem se na letošní přehlídce amatérského divadla Jiráskův Hronov setkala inscenace Sex Ochotnického spolku Žumpa Nučice, která již na národní přehlídce činoherního divadla Piknik Volyně posbírala řadu cen. A to zcela právem.
     Komentáře
  • iGlanc

    Osudová dopravní nehoda jako důvod seznámení! Film Nikdy neříkej nikdy s Terezou Kostkovou jde do kin

    Před 2 měsíci
    Zapomeňte na Jamese Bonda! V nové slovensko-české prázdninové komedii se za dobrodružstvím vydává Tereza Kostková jako lektorka jógy a matka, která hledá šanci začít znovu. A možná se na obzoru rýsuje i nějaká ta láska.
     Komentáře
  • Vlasta

    Nejoblíbenější princezna slaví narozeniny. Osud se ale s Alenou Vránovou nemazlil

    Před 2 měsíci
    Kdo by neznal Pyšnou princeznu Krasomilu? Před více než 70 lety ji ztvárnila Alena Vránová, která, ač patřila mezi nejkrásnější české herečky, život jí to neusnadnilo. Alena Vránová, která dnes slaví krásné 91. narozeniny, prožila dva nehezké rozvody i smrt jediné dcery. Kdo jí dělá nyní radost?
     Komentáře
  • TVguru

    Stále krásná Marie Drahokoupilová se vrátila před kamery s plnou parádou. Pomohl jí k tomu její bývalý partner

    Před 2 měsíci
    Díky tomu, že Česká televize nyní připomíná několika filmy 95. narozeniny dramatika Pavla Kohouta, mohla se před kamery vrátit i jeho bývalá partnerka a femme fatale českého filmu Marie Drahokoupilová.
     Komentáře
  • Názory a argumenty

    4 min

    Podcast
    Karel Hvížďala: Pavel Kohout, pilný kmet

    Před 2 měsíci

    ·

    4 minuty

    „20. července 1928, nejúspěšnějšího roku republiky československé, porodila Ludvíka, rozená Tálská, manželu Otomaru Kohoutovi synka Pavla, zde zkráceně zvaného Pako, jenž za čtyřiadevadesát let sepíše tyto zprávy v době jedenáctého prezidenta, ve vlasti s devátým názvem.“
     Komentáře
  • CNN Prima News

    Pavel Kohout slaví 95 let. Za své hříchy mládí se omluvil, z vlasti ho kdysi doslova vynesli

    Před 2 měsíci
    Generační souputník Milana Kundery či Václava Havla prožil život, který by mohl být kronikou dvacátého století. Z radikálního stalinisty se přes reformního komunistu vyprofiloval v úhlavního nepřítele režimu a spoluautora Charty 77. Z republiky jej museli fyzicky vynést do Rakouska. Kohout tvoří dodnes nepřetržitě od roku 1945 a patří k nejpřekládanějším českým autorům v historii.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Spisovatel a dramatik Pavel Kohout slaví 95 let. Jeho život vydá za několik románů

    Před 2 měsíci
    "Člověk, kterému dojde jeho omyl, v něm může setrvat, anebo se pokusit o nápravu," říká Pavel Kohout.
     Komentáře
  • Krajské listy

    O čtyřech režimech Pavla Kohouta. Výročí Jakuba Vosáhla

    Před 2 měsíci
    Jedna z jeho knih beletrizovaných vzpomínek nesla název Kde je zakopán pes. Ten odkazoval k incidentu, kdy mu StB otrávila psa. Někteří k tomu poznamenávali cosi o božích mlýnech. Příběh Pavla Kohouta, který u nástupu komunistického režimu horlivě asistoval, aby před ním poté musel odejít do Rakouska, je příběhem této země posledních osmdesáti let. Jemu samotnému je právě dnes pětadevadesát a je jedním z posledních pamětníků éry „zítra se bude tančit všude“.
     Komentáře
  • Echo24

    Jak se stavět k zemřelým velikánům na příkladu Milana Kundery

    Před 2 měsíci
    Úmrtí Milana Kundery jistěže přineslo mnoho ohlasů, rychlých, spontánních, ale už i propracovanějších, které se vztáhly k jeho životu a dílu a nějak ho přiblížily, vyložily, shrnuly. Nic neobvyklého, dělá se to tak vždy, když zemře někdo významný, je to slušnost i nutnost. Zároveň ale souhrn těchto příspěvků vždy vyjeví něco o jejich pisatelích a skrze ně o společnosti. Bylo poutavé sledovat tento obraz u Kundery, totiž postavy problematické a spisovatele, který i přes svou půlstoletou fyzickou…
     Komentáře
  • Forum 24

    Kundera v zimě 68 vytkl občanům, že nevěří slibům papalášů a zůstali radši v cizině. Pravdu měli oni

    Před 2 měsíci
    NÁZOR / V eseji Milana Kundery Český úděl není jen známá pasáž o roce 1968 jako jedinečné události světových dějiny, která vyvolala reakci Václava Havla. Zajímavé jsou i věty o tom, nakolik být pesimi…
     Komentáře
  • Náš region

    To mi hlava nebere: Čas všechny rány zhojí!

    Před 2 měsíci
    Kolik máme v Česku světově proslulých spisovatelů? Hašek, Čapek, Havel? Moc těch jmen není, že?
     Komentáře
  • Krajské listy

    Kdyby byl naším lídrem Kundera, a ne Havel… Svět Tomáše Koloce

    Před 2 měsíci
    Před pár týdny, když byla otevřena Knihovna Milana Kundery, mi volala naše šéfredaktorka: „Napiš o Kunderovi!“ Napsal jsem celkem tři díly seriálu „Mystérium Kundera“ . Jsou vloženy mezi odstavce tohoto článku, a o tom, jak vidím Kunderu - umělce a jeho příběh, je v nich vše. Co ale tedy přináším nového dnes, den po mistrově smrti? Svůj dopis - vyznání Milanu Kunderovi jako veřejné osobnosti.
     Komentáře
  • Super

    Král z Pyšné princezny Vladimír Ráž oplakal smrt syna, jeho vztah s představitelkou Krasomily byl vláčen bahnem

    Před 3 měsíci
    „Zavaž mi střevíček!“ poručí princezna Krasomila králi Miroslavovi, který se na jejím dvoře vydává za zahradníka. Ten ji pochopitelně nevyslyší, a i nadále ji nenápadně učí pokoře, což se mu nakonec podaří. Jsme přece v pohádce Pyšná princezna (1952), kterou viděl každý český (a nejspíš i slovenský) divák. Na své si v ní pokaždé přijdou i divačky, protože představitel Miroslava Vladimír Ráž (1. 7. 1923-4. 7. 2000), od jehož narození uplyne právě sto let, patřil k našim největším hereckým fešákům. Dost možná měl i nejvíc fanynek v historii čs. kinematografie.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Máte možnosti, plaťte více. Norsko zdanilo boháče, ti se raději stěhují ze země

    Před 3 měsíci
    Norská vláda zvýšila daň z bohatství loni. Jedním z důsledků je, že ubývá bohatých Norů, kteří v rodné zemi chtějí zůstat.
     Komentáře
  • Lifee

    Zálety krále Miroslava: Herec Vladimír Ráž prý měl spoustu milenek, manželka mu to oplatila jen s jedním mužem

    Před 4 měsíci
    Král Miroslav z Pyšné princezny patří mezi nejslavnější role oblíbeného herce Vladimíra Ráže. Na natáčení pohádky se seznámil se svou druhou ženou Alenou Vránovou, která hrála princeznu Krasomilu. Dodnes úspěšný film jim ale štěstí do manželství nepřinesl.
     Komentáře
  • Vitalia

    Vznikla petice na podporu celiaků, žádá příspěvek na dietu

    Před 4 měsíci
    Pacienti s celiakií žádají veřejnost o podporu. Založili petici, s jejíž pomocí chtějí prosadit stabilní příspěvek na bezlepkové potraviny. Bezlepková dieta je v jejich případě nezbytná a celoživotní – jde o jedinou léčbu, kterou nyní mají k dispozici. Petice za příspěvek na léčbu celiakie vznikla v polovině dubna, nyní ji její autoři připomněli v rámci Mezinárodního dne celiakie, který je 16. května. Organizátorem petice je pacientská Společnost pro bezlepkovou dietu. Podpis pod ni lze připojit fyzicky i elektronicky na Portálu občana.
     Komentáře
  • Kondice

    Kilo chleba za 300 Kč. Celiaci měsíčně platí za bezlepkovou stravu tisíce

    Před 4 měsíci
    Celiakie je autoimunitní onemocnění, při kterém dochází k chronickému zánětu tenkého střeva. Jedinou možnou léčbou je přísná celoživotní bezlepková dieta, jenže ouha – pojišťovny ji u nás neproplácejí. Přitom celiak zaplatí každý měsíc v obchodech s potravinami přibližně o 3 000 Kč více než ti, jimž lepek v jídle nevadí. Stovky pacientů už proto podepsaly petici za příspěvek na léčbu.
     Komentáře
  • Proženy

    Celiakii mu lékaři odhalili náhodou. Chce, aby pojišťovny přispívaly na bezlepkové potraviny

    Před 4 měsíci
    Celiakií trpí přibližně jedno procento populace. Ne všichni však o své nemoci vědí. Její projevy jsou velmi rozmanité, a mnohdy je proto obtížné ji odhalit. V České republice se s celiakií léčí 25 tisíc pacientů. V rámci Mezinárodního dne celiakie, který připadá na 16. května, chtějí mimo jiné upozornit na finanční náročnost diety, kterou musí držet.
     Komentáře
  • DIAstyl

    Pacienti s celiakií žádají o příspěvek na léčbu. Když je dieta drahá, vede to k jejímu porušování

    Před 4 měsíci
    Stovky pacientů se už podepsaly pod petici za příspěvek na léčbu celiakie – autoimunitního onemocnění, při kterém dochází k chronickému zánětu tenkého střeva. Petice upozorňuje na fakt, že ačkoliv jedinou možnou léčbou je přísná celoživotní bezlepková dieta, pojišťovny ji neproplácí. Přitom lidé, kteří musí dietu dodržovat, zaplatí každý měsíc v obchodech s potravinami přibližně o 3 000 Kč více než ti, jimž lepek v jídle nevadí. Pacienti o tom informují u příležitosti Mezinárodního dne celiakie, který připadá na 16. května.
     Komentáře
  • Proboha

    Fejeton: Možná by tolik lidí neztroskotalo, kdyby měli přístavy

    Před 5 měsíci
    Nejspíš se nelze stát přístavem pro druhé jen z vlastního rozhodnutí. Jsem přesvědčená, že k takovému úkolu je zapotřebí mít ráda lidi a nacházet na nich něco pozitivního za všech okolností. V některých případech je to těžké více, v jiných méně.
     Komentáře
  • Novinky

    KOMENTÁŘ: Tato vláda nestojí za nic – Alexander Tomský

    Před 5 měsíci
    Doufal jsem, že budeme mít konečně vládu, která bude spravovat státní finance hospodárně, nabobtnalou správu země zeštíhlí, výdaje státu seškrtá a dotační politiku skrouhne. Její proklamace, že ani v dnešní hospodářské krizi daně nezvýší, byla opravdu slibná, protože signalizovala snížení státních výdajů vůči věčné a dobře zapouzdřené byrokratické opozici. Říkal jsem si, to bude potřebovat silné nervy a výdrž. A též soudržnou koalici!
     Komentáře
  • Finmag

    Robožížala, robohmyz, robopes. A znovu trocha umělé inteligence

    Před 5 měsíci
    Světem poslední dobou hýbe umělá inteligence, takže se jí znovu nevyhneme ani v novém Finmag newsletteru. Tentokrát se ale víc zaměříme na segment, který s ní stejně úzce souvisí: na roboty. Skutečně nám brzy seberou práci?
     Komentáře
  • Magazín

    Branišovský les opředený tajemstvím i děsivými historkami

    Před 6 měsíci
    U Českých Budějovic leží tajemné místo opředené řadou děsuplných historek, které straší i některé místní obyvatele.
     Komentáře
  • TVguru

    Lékaři se kají: káva podle nich prospívá zdraví více než čaj. Dokonce i ta s mlékem a cukrem

    Před 6 měsíci
    S nejnovějšími výsledky studií, týkajících se vlivu kofeinu na lidské zdraví, seznámil diváky zpravodajského kanálu ČT24 primář interního oddělení Thomayerovy nemocnice v Praze Pavel Kohout.
     Komentáře
  • Novinky

    V Praze vzniká první banka stolice v Česku. Fekální dárci musí splnit náročné podmínky

    Před 6 měsíci
    V pražské Thomayerově nemocnici vznikne letos v létě zcela první banka lidské stolice v Česku. Ponese název Restore-Restart. Darované vzorky bude nemocnice ukládat do speciálních mrazicích boxů a přístup k nim nabídne i dalším zdravotnickým zařízením. Stolice je zatím určena pouze pacientům s vážným onemocněním tlustého střeva.
     Komentáře
  • Deník N

    Vzali jí Boha, pak i víru v komunismus. Psala, bojovala, ale svou nezměrnou energii a sílu nakonec upnula jen k sobě

    Před 6 měsíci
    Seriál Česká inteligence 20. století: Za svobodna se jmenovala Sílová. Nomen omen. Narodila se do poměrů, v nichž jí možná ani nezbývalo nic jiného než zmáhat věci silou. Řekla si, že se jí smí přihodit leccos, jen jedno ne: nesmí rezignovat na vlastní silnou vůli. Naopak – musí ji pěstovat.
     Komentáře
  • TN

    Chorvaté se bouří proti speciální dani z kávy. Stojí dvakrát tolik než v Itálii

    Před 6 měsíci
    Chorvaté se snaží přimět vládu, aby zrušila speciální daň, kterou před třemi lety uvalila na kávu. Šálek tam vyjde v přepočtu zhruba na 40 korun. Pětatřicet procent jde přitom státu.
     Komentáře
  • Novinky

    Devět dní po Stalinovi zemřel Klement Gottwald

    Před 6 měsíci
    Ještě ani nedoznělo loučení se zesnulým sovětským vůdcem Josefem Stalinem a 14. března 1953 zemřel první československý dělnický prezident Klement Gottwald. Obě smrti dělilo jen devět dní a souvisely spolu nejen kvůli reakcí občanů, z nichž mnozí opravdu cítili smutek.
     Komentáře
  • Peníze

    Žádnou paniku. SVB není Lehman Brothers, říkají ekonomové

    Před 6 měsíci
    Kolaps kalifornské banky Silicon Valley Bank vyděsil trhy. I když je to relativně malá banka, jde pořád o největší bankrot v USA od finanční krize v roce 2008. Jak to ovlivní naše vklady a akcie?
     Komentáře
  • Peníze

    Proč padla SVB? Přecenila dluhopisy, podcenila zajištění

    Před 6 měsíci
    Banku, která se zaměřovala hlavně na startupy, dostal na kolena nezvykle vysoký podíl dluhopisů v aktivech v kombinaci s naprostou absencí takzvaných zajišťovacích swapů. Komentář ekonoma Pavla Kohouta.
     Komentáře
  • Finmag

    ChatGPT bez skrupulí, trapák Musk a válka třikrát jinak. Finmag Newsletter

    Před 6 měsíci
    Posledně jsme si udělali exkurs do tajů (novo)češtiny, dnes to pojmeme zas tradičněji. Nesu tipy na zajímavé čtení nejen z Finmagu, ale i odjinud. Doslova do vás vyprázdním plný seznam četby, kam si průběžně ukládám tipy do newsletteru. Posaďte se, jdeme na to.
     Komentáře
  • Finmag

    Nemáš děti? Chceš volit? Zaplať daně! Ďáblův advokát radí, jak zalátat rozpočet

    Před 6 měsíci
    Pokusím se zahrát si na ďáblova advokáta v oblasti daní. Popustím uzdu fantazii a zapojím se na chvíli do perverzní hry s názvem „jaké daně lze ještě zvýšit nebo zavést“. Ohledy na možné důsledky (ať už politické, či jiné), ať jdou stranou. Budu se dívat na ekonomiku očima někoho, jehož cílem je dostat z ní co nejvíc peněz.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Představil vinyl a zahrál Vinnetoua. Třešňák po čase vystoupil před lidmi

    Před 6 měsíci
    Písničkář a spisovatel, kterého StB brutálními výslechy donutila k emigraci, vloni po téměř desetileté pauze vydal album. Teď následuje LP.
     Komentáře
  • České noviny

    Vlastimil Třešňák představil vinylovou limitovanou edici svého alba Kiks

    Před 6 měsíci
    Hudebník, malíř, básník, spisovatel a fotograf Vlastimil Třešňák dnes v Praze představil vinylovou limitovanou edici svého loňského alba Kiks. Při té příležitosti několika desítkám příznivců v Salónu Koncept Letná za doprovodu členů kapely Temporary Quintet zahrál titulní píseň, ke které přidal na úvod melodii Martina Hermanna Böttcherze z filmu Vinnetou. Třešňák už několik let veřejně nevystupuje, podle jeho slov ho v současné době nejvíce naplňuje malířství.
     Komentáře
  • Krajské listy

    Psaní mi doma relativně tolerují, říká nejmladší z psavé čtveřice Pavlů Kohoutů, detektivkář a držitel ceny Jiřího Marka

    Před 7 měsíci
    ROZHOVORY NA OKRAJI Když se řekne Pavel Kohout, vybaví se většině čtenářů nejspíše slavný dramatik a chartista, kterému ke stovce chybí už pouhé pětiletí (*1928). Jiní si vzpomenou na publicistu a ekonoma Pavla Kohouta (*1967), jemuž se zvolna blíží šestý křížek. Lékaři a milovníci kvalitní zdravotnické literatury si vzpomenou na lékaře Pavla Kohouta (*1962) a zájemci o detektivní četbu vyloví v hlavě ještě čtvrtého Pavla Kohouta z jihu Čech. Ten je se svými 42 léty (*30. 10. 1981 v Českých Budějovicích) ze čtveřice píšících Kohoutů nejmladší, a právě jemu bude věnován následující rozhovor.
     Komentáře
  • Hradecká Drbna

    Obyvatelé Opatovic odmítli stavbu průmyslové haly, obec se teď musí za ně postavit a jednat

    Před 7 měsíci
    Obyvatelé Opatovic nad Labem rozhodli v referendu o tom, že má obec zabránit stavbě průmyslové haly. Výsledky jsou nyní pro vedení obce závazné a musí jednat, jinak Opatovicím hrozí soud a náhrada škody.
     Komentáře
  • Krajské listy

    Žije především ten, kdo si prošel těžkostmi a překonal je, řekl mi Miroslav Horníček. Svět Tomáše Koloce

    Před 7 měsíci
    První díl autorova osobního svědectví o svorníku české satiry a kultury, od jehož smrti tuto středu uplynulo 20 let.
     Komentáře
  • Deník

    Důchody: Loni vzrostly třikrát za sebou, letos má být valorizace již jen jedna

    Před 7 měsíci
    Rekordní drahota, ale také rekordní růst důchodů. Tak by mohli na uplynulý rok vzpomínat senioři. Přestože ceny zboží a služeb prodražily nákupy všem obyvatelům Česka, z pohledu čísel důchodci rozhodně neskončili jako poražení. Naopak. Zatímco reálná mzda o pár stovek korun klesla, starobní důchody díky vládním valorizacím rostly nebývalým tempem. V průměru se už blíží kulaté dvacetitisícové hranici. Další zvýšení penzí navíc přijde v červnu 2023. Podle expertů, které oslovil Deník, ale letní valorizace bude jediná. Na další finanční injekci už letos nedojde.
     Komentáře
  • CNN Prima News

    Kohout: Čekat od ČNB zdolání inflace je naivní. Rezignovali na svoji funkci, říká Zlámalová

    Před 7 měsíci
    Panuje naivní představa rozšířená i mezi ekonomy a širokou veřejností, že Česká národní banka (ČNB) může zvýšit úrokové sazby a najednou z čista jasna bude po inflaci. Tak to ale nefunguje. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl ekonom Pavel Kohout. Připomněl situaci z konce 90. let. Analytička Lenka Zlámalová doplnila, že ČNB podle ní rezignovala na plnění svého mandátu cenové stability.
     Komentáře
  • Vitalia

    Začíná Suchej únor. Jdu do toho, zkusím měsíc abstinovat

    Před 8 měsíci
    Pravidla osvětové kampaně Suchej únor jsou jednoduchá: ani kapka alkoholu. Pro někoho maličkost, pro někoho dost podstatná životní změna. Loni si měsíc bez alkoholu vyzkoušelo na 900 tisíc lidí a naprostá většina z nich úspěšně. Letos budu jednou z nich poprvé i já. Nepovažuji se za alkoholičku, nicméně skleničku vína si ráda dám. V posledních týdnech ale nějak častěji než dřív, vlastně skoro každý večer. I proto mě myšlenka Suchého února, tedy 28 dní bez jakéhokoliv alkoholu, zaujala víc než kdy jindy.
     Komentáře
  • Náš region

    Stavba průmyslové haly na Pardubicku dostala stopku v referendu

    Před 8 měsíci
    Obec Opatovice nad Labem na Pardubicku má zabránit stavbě průmyslové haly, rozhodli o tom lidé v referendu. Výsledky jsou platné a závazné, řekl starosta…
     Komentáře
  • Finmag

    Než jim to tam hodíte. Jak kandidáti na prezidenta vidí klíčová témata dneška

    Před 8 měsíci
    Už zítra, v pátek 13. ledna, se otevřou volební místnosti. Třetí přímá volba prezidenta nabízí možnost vybírat z celkem osmi kandidátů, jejichž seznam se v průběhu kampaně měnil. Připomeňte si, jak kandidáti na prezidenta odpovídali na pět klíčových ekonomických otázek v anketách na Finmag.cz.
     Komentáře
  • Prima Zoom

    Charta 77 zničila Landovskému život. Jak proběhla osudná honička s StB?

    Před 8 měsíci
    Herec Pavel Landovský stál u dramatického pokusu o uveřejnění iniciativy požadující dodržování lidských práv, Charty 77. Jeho dramatický pokus ujet StB mu radikálně změnil život.
     Komentáře
  • Prima Ženy

    Život pyšné princezny Aleny Vránové měl k pohádce daleko. Mstil se jí manžel i režim

    Před 9 měsíci
    Alena Vránová, která v letošním roce oslavila 90. narozeniny, patřila k nejkrásnějším českým herečkám. Celému národu se zapsala do paměti zejména rolí princezny Krasomily ve slavné pohádce Pyšná princezna. Ne všichni ale vědí, že její osobní život až tak růžový nebyl.
     Komentáře
  • Extra

    Pyšná princezna nedávno oslavila 70 let: Milostný poměr na place zkomplikoval Vránové kariéru

    Před 9 měsíci
    Herci Alena Vránová a Vladimír Ráž, představitelé princezny Krasomily a krále Miroslava, se do sebe zamilovali přímo na place. Co dalšího museli tvůrci překonat, aby pohádka mohla vzniknout? Vránová prozradíla více deníku Blesk.
     Komentáře
  • TVguru

    Zakázaný románek hlavních postav z Pyšné princezny mohl skončit vězením

    Před 9 měsíci
    Je to až k nevíře, že je to již 70 let co poprvé diváci spatřili pohádku Pyšná princezna. Televizní premiéru měla až o 13 let později. Během natáčení na place vznikla i zakázaná láska.
     Komentáře
  • Babinet

    Sváteční přejídání a opíjení. Jaké zdravotní potíže hrozí?

    Před 9 měsíci
    Nejméně závažným problémem je přejedení, kdy lidé nemohou usnout a spát, tlačí je žaludek, přidává se pálení žáhy. Na vině je velká spotřeba masa, především tučného, případně mírná opilost. V žaludku zůstávají různé potraviny rozdílnou dobu, nejdéle jídla s vysokým obsahem bílkovin a tuků, tedy typicky tučná masa, bramborový salát, chlebíčky se salámem nebo různými masnými či uzeninovými pomazánkami, klobásky apod. Alkohol sám o sobě může ve větším množství vyvolat zánět žaludku (gastritidu), případně zvracení.
     Komentáře
  • Finmag

    Jak nebýt montovnou Evropy? Recepty kandidátů na prezidenta 2023

    Před 9 měsíci
    I když se v posledních letech třeba vyšším důrazem na inovace postavení české ekonomiky lepší, stále se nemůže zbavit nálepky „montovna Evropy“. Měla by se tedy tuzemská ekonomika transformovat? A pokud ano, jakým způsobem? Zeptali jsme se kandidátů na prezidenta 2023.
     Komentáře
  • Vitalia

    Reklama na ibalgin lékaře zarazila. Češi už teď užívají léky na bolest přes míru

    Před 9 měsíci
    Možná jste si jí také všimli. Na menších billboardech na vlakových stanicích nebo na inzertních plochách u zastávek MHD září růžové reklamy propagující lék na bolest Ibalgin například coby „skvělej kauf“. To u léku, který má při nadměrném užívání poměrně dost vedlejších účinků, trochu překvapuje. Firma Sanofi nedávno spustila kampaň na podporu volně prodejného léku proti bolesti Ibalginu. Tento lék, nebo přesněji řečeno léky s účinnou látkou ibuprofen, jsou přitom v Česku už tak velmi populární, a lidé je přitom často berou zbytečně nebo rovnou špatně. Náš web Vitalia o tom psal opakovaně, stejně jako o vedlejších účincích, které tyto léky proti bolesti mají – například zde.
     Komentáře
  • Vlasta

    KVÍZ: Poznejte princezny z oblíbených českých pohádek

    Před 9 měsíci
    Viděli jsme je stokrát a stejně se na ně o svátcích s chutí podíváme znova. Bez tradičních českých pohádek by to snad ani nebyly ty pravé Vánoce. Jak dnes vypadají herečky, které se před mnoha lety objevily v roli princezny? Poznáte je všechny?
     Komentáře
  • Classic Praha

    Proč měla Popelka při natáčení tři koně a proč byla Pyšná princezna pro Alenu Vránovou osudová? Nejoblíbenější české pohádky

    Před 9 měsíci
    Od jejího prvního uvedení je to letos rovných 70 let, přesto tento oblíbený pohádkový evergreen nestárne.
     Komentáře
  • Brněnská Drbna

    V Brně ukazují lidem originál prohlášení Charty 77 z pera Havla a Kohouta

    Před 9 měsíci
    Originály dokumentů, které souvisejí s politickým bojem, vystavují v brněnském Moravském zemském muzeu (MZM). V Dietrichsteinském paláci si lidé mohou prohlédnout například první verzi Charty 77. Takzvaný Měsíc originality je součástí výstavy věnované disidentovi Jaroslavu Šabatovi.
     Komentáře
  • A2larm

    Leták z Kauflandu jako politický manifest

    Před 9 měsíci
    Ekonomové obviňují z krize ty nejchudší. Co s tím? V těžkých časech je stejně lepší studovat slevové akce hypermarketů.
     Komentáře
Reklama