Zavřít
Robert Louis Stevenson

Robert Louis Stevenson

Nejnovější články na Seznamu na téma Robert Louis Stevenson
  • Krajské listy

    Sen islamistů se splnil, Rushdieho pobodali. V čem se ale Chomejního islamistická fatva liší od fatev, vyhlášených Obamou, Bartuškou nebo Rychetským? Svět Tomáše Koloce

    Před 6 hodinami
    Dnes jsem viděl velmi dobrou starou českou televizní adaptaci románu Podivný případ Dr. Jekylla a pana Hyda. Postupně mi došlo, že v ní otec Ostrova pokladů a Klubu sebevrahů Robert Louis Stevenson během upjaté vlády královny Viktorie (1837–1901) v kostce odvyprávěl celý dnešní příběh takzvané západní civilizace pod vedením Anglosasů…
     Komentáře
  • WN24

    Zapomeňte na dřevěné nohy a pásky přes oči. Kde se vzaly mylné interpretace pirátů?

    Před 2 měsíci
    Když se řekne pirát, většina lidí si představí drsné muže s páskami přes oči, papoušky a mapy pokladů. V mysli jim vytanou rozjaření korzáři, kteří nutí své oběti vyjít po prkně nad mořskou hladinu, křičí něco o suchozemských krysách a nad hlavami se jim třepotá vlajka s lebkou a zkříženými hnáty. Tyto stereotypy ale nemají s pravdou nic společného. Piráti tu jsou téměř tak dlouho, jak lidstvo pluje po světových mořích, a existují do dneška. Jejich vyobrazení je ale často zavádějící. Časopis National Geographic se ptal, odkud se tyto mylné interpretace vzaly.
     Komentáře
  • Armádní Zpravodaj

    Proč piráti nosili pásku přes oko? Zakrýt zraněné oko se tím pravděpodobně nesnažili

    Před 6 měsíci
    Piráti a námořníci v minulosti nedisponovali přístroji k nočnímu vidění a páska přes zdravé oko jim tak přišla velmi vhod.
     Komentáře
  • Prostřeno

    Nesprávným jídlem přímou cestou ke vzniku zánětu

    Před 9 měsíci
    Diabetes, mozková příhoda či artritida. Co všechno hrozí, když nebudete řešit zánět ve svém těle, a jakým potravinám se v rámci zachování zdraví vyhnout? Zbavte se rohlíků i slaniny!
     Komentáře
  • Svět Ženy

    Jsou sny odrazem vaší duše, brána do jiného světa či projekce budoucnosti? Skutečnosti o snech, které jste nevěděli

    Před 1 rokem
    Už od pradávna považují lidé sny za něco tajuplného. Někteří dokonce věří, že sny jsou odrazem jejich duše, brána do jiného světa či projekce budoucnosti. Jak je to ale se sny doopravdy?
     Komentáře
  • Svět cestovatele

    Ostrovy Samoa: Exotický ráj i azyl slavného spisovatele

    Před 1 rokem
    Sníte-li o zastrčeném koutu světa, kde šumí oceán a listí palem a člověk by se tam měl jako v ráji, navštivte ostrovy Samoa. Vzdálenějšího místa na světě není (leda snad Antarktida). Sice vás to bude stát víc než týden na Jadranu, ale možná vás místní obyvatelé a příroda uhranou stejně jako jednoho slavného skotského spisovatele.
     Komentáře
  • Krajské listy

    Šílenství četby a bezvýznamnost spisovatelů. Kniha nikdy nemůže za svého autora. Glosa Iva Fencla (která není o Kunderovi, i když…)

    Před 1 rokem
    Zájem o knihy vyšel z módy. Tam nikdy nebyl, u více vrstev obyvatelstva určitě ne, ale ještě se to zhoršuje, což je dle mě markantnější než market. Jistě, každý žijeme v nějaké své bublině, a je-li to bublina (celkem kulturní) Prahy nebo osazenstvo - intelektuálně zaměřené - nádražní čekárny anebo Česká akademie věd, popřete toto mé tvrzení. Ale já se rozhlížím všemi vrstvami a snad i končinami, i když to druhé spíš pomocí pár přátel, příbuzných a zpravodajců. Jeden třeba bydlí v Torontu a líčí mi hotové hrůzy, ačkoli já měl doteď zrovna Kanadu za nejlepší zem z těch, kam se dá utéct. Ty asi nejhorší naopak budou Afghánistán a Sýrie, ač co my vlastně víme o některých oblastech Afriky.
     Komentáře
  • 100+1 zahraniční zajímavost

    Rod zelených cizinců: Zdomácnělý platan a vzácný ořešák

    Před 1 rokem
    Vedle stromů, které v naší zemi rostou od nepaměti, je možné na mnoha místech vidět také druhy nepůvodní. Některé u nás téměř zdomácněly, jiné jsou dosud raritou. Do první skupiny patří platan javorolistý, zástupcem té druhé je ořešák černý.
     Komentáře
  • Deník

    Zariskoval a inicioval vzpouru na fregatě. Odpověď Sovětů byla rychlá a krutá

    Před 2 roky
    Krátce po pádu železné opony, v březnu 1990, měl v kinech premiéru americký velkofilm Hon na ponorku, který se svým dějem vracel ještě do časů studené války. Jeho hrdinou byl sovětský kapitán ponorky Marco Ramius, původem Litevec, jenž se vzbouří proti sovětské moci a pokusí se i se svou supermoderní ponorkou emigrovat. Děj filmu se zčásti inspiroval skutečným příběhem, který se odehrál v roce 1975.
     Komentáře
  • Náš region

    Poklad kapitána Kidda se hledá dodnes. V okolí New Yorku

    Před 2 roky
    Má to být neskutečná hromada cenností, která časem v legendách nejspíš stále roste. A s tím roste i pověst kapitána Kidda jako velkého piráta, kterým podle historických podkladů objektivně nejspíš nikdy nebyl. A možná už neexistuje ani jeho poklad?
     Komentáře
  • Náš region

    Lebku nepřítele nechal zasadit do stříbra, vlastní kapitány popravit

    Před 2 roky
    Anglický admirál John Benbow (10. 3. 1653 – 4. 11. 1702) byl prostě mužem na svém místě. Do královského válečného námořnictva vstoupil ve věku 25 let, když se stal svědkem bitvy s alžírskými piráty. A to jako by předznamenalo i jeho další osudy.
     Komentáře
  • Dokument týdne

    Turistické stezky v Evropě: Po stopách skotského spisovatele Roberta Louise Stevensona

    Před 2 roky
    Stevensonova cesta se vydává po stopách skotského spisovatele Roberta Louise Stevensona. Autor knihy Ostrov pokladů putoval přes Massif Central v jižní Francii se svým oslem Modestine a v roce 1879 publikoval vůbec první psaný cestopis: Cesty s oslem v Cévennes.
     Komentáře
Reklama