Zavřít
Rudolf Hess

Rudolf Hess

Nejnovější články na Seznamu na téma Rudolf Hess
  • Security Magazín

    Kamarádští dozorci, delikatesy k obědu. Hitlerovo vězení jako „hotel“ s nadstandardní péčí

    Před 6 dny
    Adolf Hitler byl odsouzen po neúspěšném „pivním puči“ v Mnichově v roce 1923 k pětiletému trestu ve věznici v Landsbergu. A není daleko od toho, abychom prohlásili zařízení za ,,fešácký kriminál“, který propůjčoval budoucímu nacistickému diktátorovi značné výhody.
     Komentáře
  • TOP 5 Zajímavosti

    Potomci elitních nacistů: Po válce je čekala drsná srážka s realitou

    Před 1 měsícem
    Většina z nich vyrůstala v blahobytu, stranou od válečné vřavy, zatímco jejich rodiče páchali ty nejhorší zločiny. Děti těch nejvyšších nacistických představitelů jako byli Heinrich Himmler, Hermann Göring, nebo Rudolf Hess, však po válce čekala drsná srážka s realitou. Jejich otcové spáchali sebevraždu, zmizeli nebo byli zatčeni a čekala je poprava či vězení. Společenský propad, vyrovnání se s hrůznou rodinnou historií a napravení své pověsti však každý z potomků prožíval jinak. Pojďme se tedy v dnešním videu podívat na příběhy pěti dětí elitních nacistů. Kde skončily a jak na své rodiče vzpomínají.
     Komentáře
  • Security Magazín

    Ostrahu norimberského tribunálu zajišťovali také bývalí vojáci Waffen-SS z Pobaltí

    Před 3 měsíci
    V lednu 1945 se norimberský tribunál usnesl, že jakýkoli člen organizace usvědčené z válečných zločinů jako celek, a pokud se stal jejím členem dobrovolně po roce 1939, bude označen za válečného zločince. Od prosince 1946 se ale na ochraně vnějšího perimetru budovy tribunálu, rezidencí soudců, žalobců i válečných zločinců v celách podíleli bývalí vojáci pobaltských Waffen-SS. Ve službě budou pokračovat až do roku 1949.
     Komentáře
  • Prima Zoom

    Hitlerovi muži: Jak dopadli Himmler, Hess, Göring a další prominentní nacisté?

    Před 4 měsíci
    Konec války v Evropě zároveň znamenal začátek honu na prominentní nacisty a důstojníky SS a německé armády. Zatímco tisíce z nich našly azyl v Jižní Americe, zejména v Argentině, Brazílii nebo Chile, další padli do rukou Spojenců hned po válce. Jak dopadli lidé z nejbližšího okruhu Adolfa Hitlera?
     Komentáře
  • Dotyk

    Jak se potomci nacistické elity vypořádali s pekelnou historií svých rodin?

    Před 6 měsíci
    Přikazovali zabíjet nebo sami vraždili a mučili. Nacističtí pohlaváři, kteří stáli v čele Hitlerovi továrny na smrt. I přesto, že bez mrknutí oka vyhlazovali „méněcenné" národy a nepohodlné jedince, sami zakládali rodiny a byli milujícími otci.
     Komentáře
  • Prima Zoom

    Zradil Hitlera a čelil nacistickému honu. Smrt nenáviděného Rudolfa Hesse stále vyvolává otázky

    Před 7 měsíci
    I když byl nejbližším spolupracovníkem Hitlera, během bitvy o Británii chtěl Rudolf Hess tajně vyjednat mír. Vůdce Německa byl zlostí bez sebe.
     Komentáře
  • Utajené příběhy českých dějin

    Martine Šmíde, nikdy nezapomeneme!

    Před 10 měsíci
    Historie naší země je plná otazníků a témat, o kterých se nemluví. Odhalte jejich tajemství na iprima.cz
     Komentáře
  • CNN Prima News

    Lezecká stěna i pečení dortů. Tenista Becker přešel z tvrdého vězení do „luxusní“ káznice

    Před 10 měsíci
    Bývalý špičkový tenista, trojnásobný vítěz Wimbledonu Boris Becker, odsouzený na dva a půl roku za podvody a zatajování informací při insolvenčním řízení, byl téměř po měsíci přeložen do jiného vězení. Z nechvalně proslulého zařízení ve Wandsworthu, které se nachází jen tři kilometry od wimbledonských kurtů a jenž „vyniká“ zašlostí, tvrdým režimem a problémovým chodem kvůli drogově závislým vězňům, Beckera v týdnu převezli do „luxusní“ káznice Huntercombe v Nuffieldu, vzdálené 90 minut jízdy autem od Londýna.
     Komentáře
  • Plzeňská Drbna

    Matka vězně, který uhořel ve své cele, neuspěla se stížností u Ústavního soudu, nešlo o cizí zavinění

    Před 10 měsíci
    Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost matky vězně, který zahynul po požáru v cele v Plzni na Borech. Neexistují podle něj důkazy o cizím zavinění. Žena zpochybňovala verzi policie a domáhala se práva na účinné vyšetřování. Podle kriminalistů usnul čtyřiadvacetiletý muž se zapálenou cigaretou, od které se vznítil závěs uložený pod lůžkem. Čtyřiadvacetiletý muž bylo ve vězení tři dny. Odpykat si měl půlroční trest za výtržnictví a podporu hnutí směřujících k potlačování práv a svobod.
     Komentáře
  • inStory

    Nacista Rudolf Hess tajně seskočil padákem do Skotska, aby jednal o míru. Hitler ho pak označil za duševně narušeného

    Před 10 měsíci
    Stalo se to 10. května 1941 a když to Hitler zjistil, doslova zuřil.
     Komentáře
  • Liberecký deník

    Před 83 lety Němci obsadili Československo. V Liberci lidé slavili

    Před 1 rokem
    Osmdesát tři let uplynulo dnes, 15. března, od obsazení Československa Němci. Zatímco jinde byli lidé zděšeni, Liberec jásal a lidé slavili.
     Komentáře
  • G

    Okultisté ve službách vůdců: jasnovidci v druhé světové válce

    Před 1 rokem
    Kouzlům a magii se dnes většina lidí s výjimkou esoteriků vysmívá, nebo je prostě nebere vážně. Ve 20. století byl však okultismus nedílnou součástí života, seance se pořádaly ve všech vrstvách obyvatelstva. Nemůžeme se proto divit, že k nim sáhli i velcí vůdci Evropy v dobách druhé světové války.
     Komentáře
  • Lifee

    Choulostivá tajemství nacistického vůdce: Dle psychologů si liboval ve výkalech a bití. Údajně také postrádal varle

    Před 1 rokem
    Proč Adolf Hitler rozpoutal takové šílenství? Tuto otázku si pokládal nejeden psycholog. Podle Waltera C. Langera byla povaha malého muže s knírkem ovlivněná nějakou nemocí, traumatem z dětství anebo sexuální úchylkou. Jaké jsou mýty a dohady o duševním zdraví Adolfa Hitlera?
     Komentáře
  • Čtidoma

    Nacisté byli posedlí okultismem a kouzly. Himmler a jeho věrní pořádali hony na čarodějnice

    Před 1 rokem
    Nacistický režim byl fascinovaný nadpřirozenými jevy. Třetí říše nebyla postavena jen na nenávisti a násilí, ale i na kouzlech a obdivu jevů mimo naše chápání. Celá jejich teorie rasové nadřazenosti byla založena na tom, že pocházejí z vesmíru. Ze zániku čarodějnic vinili židy.
     Komentáře
  • Čtidoma

    Soud s těmi, kteří uvrhli svět do katastrofy. Norimberský proces některé dokonce osvobodil

    Před 1 rokem
    Kdo se nestihl zabít jedem, posadil se do lavice obžalovaných. Norimberský proces nesoudil bezvýznamné pěšáky na šachovnici druhé světové války, ale ty, kteří rozhodovali o milionech životů a osudu celého světa. Kdo nakonec skončil na šibenici a kdo překvapivě odseděl jen několik let?
     Komentáře
  • Aktuálně

    Tváře zla z norimberského procesu. Byl jsem hrdý, že jsem nacisty pověsil, líčil kat

    Před 1 rokem
    Před 75 lety tribunál v Norimberku vynesl dvanáct rozsudků smrti a dalších trestů pro představitele německého nacistického režimu.
     Komentáře
  • Deník

    Norimberský proces: důkazy nechyběly, za děsivá zvěrstva padlo 12 trestů smrti

    Před 1 rokem
    Jde o nejslavnější soudní proces druhé poloviny 20. století. Jeho étos ovlivnil nejen mezinárodní trestní právo, ale stal se obecně známým mementem a zásadním způsobem přispěl ke vzniku takových dokumentů, jako byla všeobecná deklarace lidských práv či Úmluva o nepromlčitelnosti válečných zločinů a zločinů proti lidskosti. Norimberský proces s hlavními válečnými zločinci skončil 1. října 1946.
     Komentáře
  • 100+1 zahraniční zajímavost

    August Landmesser: Muž, který nehajloval

    Před 1 rokem
    Šestadvacetiletý August Landmesser odmítl zvednout pravačku v nacistickém pozdravu. Byl to vypjatý okamžik – závěrečný ceremoniál spuštění lodi Horst Wessel, na které Landmesser pracoval jako dělník.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Byl neonacista a na nikoho to nesvádí. Je to jen má vina, píše

    Před 1 rokem
    Nebyl žádný Daliborek. Někdejší německý neonacista se k vlastní minulosti staví nesmlouvavě. „Je to všechno jen má vina,“ píše v knize, která nedávno vyšla česky.
     Komentáře
  • Plzeňská Drbna

    Odsouzený muž uhořel v plzeňské věznici bez cizího zavinění

    Před 1 rokem
    Smrt trestance Petra K. nebyla vraždou. Tak zní závěr sedmiměsíčního policejního vyšetřování. Vězeň zemřel na cele v borské věznici, kde si pravděpodobně i přes zákaz zapálil cigaretu a usnul. Vyšetřovatelé ale museli pracovat i s variantou, že šlo o cizí zavinění. Muž si měl odpykat půlroční trest za to, že na shromáždění homosexuálů provokoval v tričku s nacistickým pohlavárem.
     Komentáře
  • Novinky

    Smrt trestance v plzeňské věznici nebyla vraždou, uzavřela policie

    Před 1 rokem
    Po sedmiměsíčním vyšetřování uzavřela policie případ smrti Petra K. (44), který loni v září zemřel na cele borské věznice. Nikdo cizí podíl na jeho smrti neměl.
     Komentáře
  • Lifee

    Na apríla dostal Hitler jen aprílový trest: Soud za pivní puč pojal jako reklamu

    Před 1 rokem
    V kalendáři bylo datum 1. dubna 1924 a soud, zasedající v mnichovském sídle Ústřední pěchotní školy Reichswehru, vynesl rozsudek nad muži zodpovědnými za takzvaný pivní puč. Byl mezi nimi také budoucí vůdce Adolf Hitler, který dostal za velezradu pouhých pět let. Vypadá to jako aprílový žert?
     Komentáře
  • Security Magazín

    Nacista Rudolf Hess: Liboval si v tajemnu, záhadná byla i jeho smrt

    Před 2 roky
    Jedním z vysoce postavených nacistů byl i Rudolf Hess, který byl souzen Norimberským tribunálem. Hess měl zálibu v tajemnu, stejně záhadná byla i v roce 1987 jeho smrt.
     Komentáře
  • Extrastory

    Dopis očerňující Einsteina jde do dražby. Autorem byl nacistický fyzik

    Před 2 roky
    Phillip Lenard v roce 1905 získal Nobelovu cenu za fyziku a patřil k nejuznávanějším vědcům v oboru. Ovšem jeho osobnost měla také stinnou stránku.
     Komentáře
  • České noviny

    Sál 600 v norimberském Justičním paláci je kolébkou soudu v Haagu

    Před 2 roky
    Soudní sál číslo 600 v Justičním paláci v Norimberku, kde v listopadu před 75 lety začal proces s nacistickými pohlaváry, je kolébkou haagského Mezinárodního trestního soudu. Tvrdí to prezident bavorského vrchního zemského soudu Thomas Dickert. Právě v tomto sále v listopadu 1945 usedlo 22 nacistických funkcionářů včetně klíčových postav jako byli Herman Göring či Rudolf Hess, aby si zde o rok později vyslechli rozsudky. Byl mezi nimi také někdejší říšský protektor Čech a Moravy Wilhelm Frick, pro kterého to byl trest smrti.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Desítky tisíc eur z unijních peněz na newslettery popírající holokaust

    Před 2 roky
    Firmu, která dostala příspěvek od europarlamentu, provozoval známý organizátor neonacistických koncertů. V minulosti se pokusil o vraždu uprchlíka. Peníze dostal díky přízni politika extremistické NPD.
     Komentáře
  • G

    Skandální cesta britského panovníka za Hitlerem: Eduard VIII. po abdikaci navštívil Třetí říši i koncentrační tábory

    Před 2 roky
    Britský král Eduard VIII. se do historie své země zapsal neslavnou abdikací kvůli plánované svatbě s rozvedenou Američankou Wallis Simpson. Navzdory přáním britské vlády se ale bývalý panovník rozhodl politicky angažovat, což vyvrcholilo v roce 1937 jeho návštěvou Třetí říše. Skandální návštěva Adolfa Hitlera ve vypjaté předválečné době nakonec vedla k jeho nucenému odchodu do ústraní.
     Komentáře
  • Novinky

    Za tričko s nacistickým pohlavárem půjde muž z Plzně na půl roku do vězení

    Před 2 roky
    Na půl roku do věznice s ostrahou poslal v úterý Krajský soud v Plzni Petra Kindla (44) za to, že loni v srpnu na shromáždění homosexuálů provokoval v tričku s podobiznou nacistického pohlavára Rudolfa Hesse. Zrušil tak rozsudek okresního soudu z letošního května, který muži uložil 300 hodin veřejně prospěšných prací.
     Komentáře
  • Deník

    Před 95 lety vyšel poprvé Mein Kampf. Hitler se k němu později nechtěl znát

    Před 2 roky
    "Kdybych tehdy v roce 1924 věděl, že se stanu říšským kancléřem, nikdy bych tuto knihu nenapsal," prohlásil po svém uchopení moci Adolf Hitler. Mluvil přitom o svém stěžejním "díle" Mein Kampf (Můj boj), kombinujícím jeho životopis s ideologickým traktátem. Hitlerovi nevadily protižidovské a nacistické myšlenky, jež v knize šířil, ale spíše to, že zjistil, že mu její nedostatečná literární úroveň odrazuje řadu příznivců.
     Komentáře
  • Extrastory

    Hitlerovi pomohla k napsání Mein Kampfu benevolence vězení

    Před 2 roky
    Nejnebezpečnější kniha všech dob, tak se někdy říká dílu Adolfa Hitlera s názvem Mein Kampf. Kniha poprvé vyšla 18. července roku 1925 a o 15 let později díky ní svět zažil největší konflikt ve svých dějinách. Přitom stačilo málo, a kniha by nevznikla.
     Komentáře
  • G

    “Jestli mě chce Adolf zabít, ať to přijde udělat sám!” řekl Ernst Röhm, než ho nacisté popravili

    Před 2 roky
    Památná věta Ernsta Röhma “Jestli mě chce Adolf zabít, ať to přijde udělat sám!” naznačuje, že Ernst Röhm byl nějaký supercool odbojář, který si s nacisty vytíral zadek a vzdoroval až do konce. Ehm… určitě si s některými nacisty vytíral zadek a vzdoroval až do konce, ale odbojář to určitě nebyl. Byl to taky nacista, a rovnou jako poleno. A zároveň to byl jediný člověk, který směl Hitlerovi tykat. Dokud ho vůdce nenechal oddělat.
     Komentáře
  • Bejvávalo

    Humor, který pomáhal Čechům přežít druhou světovou válku

    Před 2 roky
    Humor dokáže v těžkých dobách alespoň na chvíli ulehčit tíživou životní situaci. Podívejte se, jak si naši předci za dob Protektorátu brali na paškál Adolfa Hitlera a jeho armádu, Hesse, Franka nebo Moravce i naše kolaboranty. Ve své době tento doslova smrtelně nebezpečný humor jistě zaujme a pobaví i vás.
     Komentáře
  • 100+1 zahraniční zajímavost

    Vůdce a Thule: Jaký byl vztah Adolfa Hitlera k okultistické společnosti

    Před 2 roky
    O vztahu nacistického diktátora Adolfa Hitlera k různým okultním skupinám bylo napsáno velké množství knih i článků. Co ho spojovalo se společností Thule?
     Komentáře
  • Čtidoma

    Soud s těmi, kteří uvrhli svět do katastrofy. Norimberský proces některé dokonce osvobodil

    Před 3 roky
    Kdo se nestihl zabít jedem, posadil se do lavice obžalovaných. Norimberský proces nesoudil bezvýznamné pěšáky na šachovnici druhé světové války, ale ty kteří rozhodovali o milionech životů a osudu celého světa. Kdo nakonec skončil na šibenici a kdo překvapivě odseděl jen několik let?
     Komentáře
  • Náš region

    Od kluzáků po první proudový letoun. Dlouhá cesta messerschmittů i jejich konstruktéra

    Před 3 roky
    Muž, jehož stroje se staly jednou z ikon druhé světové války, se jmenoval Wilhelm (Willy) Emil Messerschmitt 26. 6. 1898 – 15. 9. 1978 Mnichov. To, že se přiklonil na tu nesprávnou stranu, nic nemění na tom, že první úspěšně provozované letadlo navrhl právě on.
     Komentáře
Reklama