Zavřít
Woodrow Wilson

Woodrow Wilson

Nejnovější články na Seznamu na téma Woodrow Wilson
  • fZone

    Úmrtí T. G. Masaryka a zánik sondy Cassini v atmosféře Saturnu

    Před 10 dny
    Dnes si připomeneme výročí úmrtí našeho prvního československého prezidenta. T. G. Masaryk zemřel 14. září 1937 na zámku v lánech. Připomeneme si také dvacetiletou misi sondy Cassini, která poskytla nový náhled na Saturn i jeho měsíce.
     Komentáře
  • Hrady

    Staroslovanský bůh Radegast na horském hřebenu a v zoologické zahradě

    Před 1 měsícem
    Americký sochař, původem řezbář z Beskyd, nikdy nezapomněl na svůj rodný kraj a věnoval mu několik svých významných děl, především sousoší slovanských věrozvěstů V Americe patří mezi nejznámější a nejuznávanější sochaře, doma ho však zná jen málokdo a když, tak díky jediné soše. Jmenoval se Albín Polášek a jeho životní příběh není vůbec nezajímavý.
     Komentáře
  • 100+1 zahraniční zajímavost

    Pěnivý mok v odlehčené podobě: Jak se vyrábí nealkoholické pivo?

    Před 1 měsícem
    Lidé v moderní společnosti jsou posedlí péčí o zdraví. Zároveň však udržují vysoké životní tempo a chtějí se i bavit. Mladí proto stále častěji upouštějí od pití klasického piva a obracejí se k jeho nealkoholické variantě
     Komentáře
  • WN24

    KLDR stále mlčí o osudu amerického vojáka, který přešel na její území

    Před 2 měsíci
    Severní Korea se zatím nevyjádřila k případu amerického vojáka, který v úterý bez povolení překročil hranici z Jižní Koreje do KLDR. Americká armáda předpokládá, že byl na severokorejské straně zadržen, a snaží se zjistit více o jeho osudu, napsala dnes agentura AP.
     Komentáře
  • Echo24

    Uprchl z letiště, připojil se k turistům, zasmál se a utekl do KLDR. Americký voják fascinuje svět

    Před 2 měsíci
    Bizarních kontur nabývá případ amerického vojáka, který v úterý bez povolení překročil hranici z Jižní Koreje do KLDR. Třiadvacetiletý vojín Travis King přešel demarkační linii oddělující Jižní a Severní Koreu při exkurzi v pohraniční vesnici Pchanmundžom. K exkurzi připojil poté, co utekl při cestě zpět do USA, kde mu hrozil disciplinární trest. Ve vesnici Pchanmundžom se muž podle svědků od skupiny oddělil, zasmál se a rozběhl se na severokorejskou stranu hranice.
     Komentáře
  • České noviny

    Americký velvyslanec v ČR Sabet: Vztahy mezi USA a ČR nikdy nebyly silnější

    Před 2 měsíci
    Vztahy mezi Spojenými státy a Českem nikdy nebyly silnější. Při příležitosti 247. výročí Dne nezávislosti, který připadá na 4. července, to řekl na slavnostní ceremonii ve své residenci americký velvyslanec v Česku Bijan Sabet. Ocenil také českou pomoc Ukrajině napadené Ruskem. Prezident Petr Pavel, který také vystoupil s krátkým projevem, uvedl, že Česko a USA jakožto spojenci v Severoatlantické alianci (NATO) čelí stejným globálním i vnitřním výzvám. Zmínil Rusko a Čínu.
     Komentáře
  • iBydlení

    Den otců se blíží: Potěšte muže luxusním parfémem nebo kutilským vybavením

    Před 3 měsíci
    Čím se ctí dobrý otec? Především tím, že věnuje čas svým dětem. V důležitých chvílích jim stojí po boku. Učí je všemu, co potřebují znát – od hygienických návyků přes jízdu na kole až po řízení auta. Zvládá komunikaci, pozorně a trpělivě svým potomkům naslouchá a nemá nereálná očekávání. Upozorňuje na chyby, ale nezastrašuje, nekřičí, neponižuje ani nenarušuje jejich soukromí. Dokáže najít rovnováhu mezi pravidly a porozuměním.
     Komentáře
  • Bejvávalo

    Rok 1925: Proč Američané propadli žvýkání žvýkaček, ale u nás o tuhle americkou zvláštnost nikdo nestojí?

    Před 3 měsíci
    Dnes se nám zdá žvýkání žvýkaček jako běžná záležitost, kterou občas provozují děti i dospělí. Jak vám ale ukáže článek z roku 1925, tak tehdy se u nás ani přes veškerou reklamu žvýkačky ještě neprosadily. K velké oblíbenosti u nás přispěli až o hodně později američtí vojáci na konci druhé světové války.
     Komentáře
  • Ivana Všetičková
    naSeznam Médium

    Malí hrdinové Velké války: Psi, holubi a kanárci zachraňovali životy mužů na frontě

    Před 4 měsíci
    Během první světové války byl jednou z hvězd americké armády. Přežil plynový útok, byl zraněn granátem a na odvaze mu to neubralo. Hlídal frontové linie a varoval spolubojovníky před blížícími se německými útoky. Seržant Stubby byl úspěšný bulteriér.
     Komentáře
  • Antonín ViK
    naSeznam Médium

    Den matek, našim maminkám vše nejlepší!

    Před 4 měsíci
    V 16. století se v Anglii oslavoval svátek matek pod názvem Mateřská neděle (nebo neděle matek) a připadal na postní dobu před Velikonocemi.
     Komentáře
  • Apetit

    Oslaďte mamince život rychlým dezertem. I bleskový zákuskem jí uděláte radost

    Před 4 měsíci
    Den matek, který připadá první květnovou neděli, slavili již ve staří Řekové. Ti uctívali bohyni Rhéiu, matku bohů. Dnešek je tedy skvělou příležitostí k tomu dopřát maminkám jejich božskou chvilku. Zapomeňte na řezané květiny, parfémy nebo bižuterii, připravte jí božsky dobrý dezert. Máme pro vás 4 recepty, které potěší celou rodinu.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Má smysl Den matek? A je lepší darovat šperky, čokoládu nebo obrázek?

    Před 4 měsíci
    Měla představu tiché pokorné úcty. A spustila rej bombastických darů. Anna Jarvisová chtěla uctít svoji mimořádnou matku. Všechny matky. Prosadila svátek, proti kterému záhy po jeho vzniku začala bojovat.
     Komentáře
  • Novinky

    Matka je nejdůležitější osobou v životě každého z nás. Čím ji potěšit o jejím svátku?

    Před 4 měsíci
    Matka v našich životech sehrává velmi důležitou roli. Je naší první učitelkou, podporovatelkou, vzorem a inspirací. Její bezpodmínečná láska nám dává pocit bezpečí a dodává na sebevědomí. I proto je tak důležité jí za to všechno alespoň jednou za čas poděkovat. Ideální příležitostí k tomu je Den matek, který letos připadá na 14. května.
     Komentáře
  • Peníze

    Kdy bude Den matek. A kde se ten svátek vzal

    Před 5 měsíci
    Den matek je svátek pohyblivý – každý rok připadá na jiné datum. V našem přehledu ho najdete. Přečtěte si taky, kdy se slaví Svátek matek jinde ve světě a kdo ho přinesl do Česka.
     Komentáře
  • G

    První americká letecká bojová mise: Američané vpadli do Mexika s cílem zatknout revolucionáře Pancho Villu

    Před 6 měsíci
    Psal se 19. březen roku 1916, když osm letounů Curtiss „Jenny“ první letecké perutě odstartovalo z Columbusu v Novém Mexiku v rámci vůbec první bojové letecké mise v historii Spojených států amerických.
     Komentáře
  • Bety

    Přátelství zlepšuje zdraví i psychickou pohodu

    Před 6 měsíci
    Thomas Woodrow Wilson, což byl 28. prezident Spojených států amerických, kdysi řekl, že přátelství je jediný tmel, který kdy držel svět pohromadě. Tenhle „tmel“ ale drží pohromadě i zdraví!
     Komentáře
  • Topi Pigula
    naSeznam Médium

    Víte, jak dlouho vydrží dvacetidolarovka v oběhu a proč už není zelená?

    Před 7 měsíci
    Dolarová zeleň, která vznikla za občanské války, měla specifický důvod. Dnes už neplatí.
     Komentáře
  • Pravda24

    Bermudský trojúhelník: Přírodní anomálie nebo brána do jiné dimenze?

    Před 9 měsíci
    Bermudský trojúhelník nebo také ďáblův trojúhelník je mýtická a legendami opředená část Atlantského oceánu zhruba ohraničená ve tvaru trojúhelníku Miami, Bermudami a Portorikem, kde se ztrácejí již od dob Kryštofa Kolumbuse desítky lodí a letadel.
     Komentáře
  • Expres FM

    Malý hrdina zachránil svému spolužákovi život pomocí chvatu, který viděl v seriálu Dobrý doktor

    Před 10 měsíci
    Sledování televize nemusí být vždy nutně škodlivé. Některé dokumenty dokážou rozšířit obzory lépe než kniha a u filmu si koneckonců dokáže člověk výborně odpočinout a třeba se i zasmát. Někdy se člověk může díky televizi dokonce naučit i prospěšné věci. Své o tom ví sedmiletý David Diaz, který zachránil život svému spolužákovi díky chvatu, který…
     Komentáře
  • Novinky

    Z Filadelfie až do Holešovic. Zapomenutý osud druhého zvonu Svobody

    Před 10 měsíci
    Independence Hall, Filadelfie, 26. října 1918. Do největšího města Pensylvánie přijíždí delegace dvanácti evropských národů, aby na stejném místě jako 142 let před nimi Benjamin Franklin a spol. vyhlásili odpojení od cizí nadvlády. S podporou amerického prezidenta Woodrowa Wilsona podepisují Deklaraci společných cílů, kterou se zavazují vzájemně spolupracovat pro dobro svých obyvatel.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Podcast Přepište dějiny: Podzim 1918 přinesl Československu slávu. A Rakousku trápení

    Před 10 měsíci
    Rozpad habsburské monarchie dal vzniknout hned několika nástupnickým státům. Některé z nich ale jen velmi pracně hledaly smysl své existence.
     Komentáře
  • Garáž

    Cadillac vozil prezidenty, první se zbavil roztáčecí kliky a zavedl motory V8! A předběhl Škodu s Q

    Před 11 měsíci
    Automobily Cadillac, nejluxusnější značky amerického koncernu General Motors, měly po skromných začátcích po dlouhá léta image limuzín pro starší pány, případně luxusních vozů s najatým řidičem, ostatně sloužily mnoha americkým prezidentům už od časů Woodrowa Wilsona. Před třiceti lety se to přece jen změnilo, Cadillac slouží prezidentům dále, ale vrátil se na závodní dráhy a uvedl různé sportovně laděné modely, aby oslovil mladší klientelu.
     Komentáře
  • Prima Zoom

    Kulka v hrudi prezidenta netrápila, poklidně krvácel během projevu. Jak dopadl velmi podivný atentát?

    Před 11 měsíci
    Bylo 14. října 1912, když na bývalého prezidenta Theodora Roosevelta před hotelem v Milwaukee kdosi vystřelil. Kulka uvízla v hrudi, zkušeného zálesáka ale nezastavila... ba naopak.
     Komentáře
  • ArmyWeb

    USS Texas, poslední plavbyschopný dreadnought z 1. světové války, projde opravami za 35 milionů dolarů

    Před 1 rokem
    Přibližně tři roky poté, kdy byla bitevní loď USS Texas (BB-35) jako plovoucí muzeum uzavřena z technických důvodů pro veřejnost, byla převezena ze svého kotviště ve státním historickém areálu San Jacinto Battleground do loděnice Gulf Copper & Manufacturing Corp v Galvestonu. Poslední plavbyschopná bitevní loď typu dreadnought má projít opravami trupu za 35 milionů dolarů, po nichž odpluje na nově určené místo, kde bude opět zpřístupněna veřejnosti.
     Komentáře
  • ArmyWeb

    1918: Bitva u Cantigny – podceňovaní a nevycvičení Američané porazili sebevědomé Němce

    Před 1 rokem
    Bitva u Cantigny byla prvním velkým americkým vítězstvím v 1. světové válce. S nedostatečně vycvičenou a špatně připravenou armádou bylo nutné zvítězit na světové scéně, aby se prokázala síla ozbrojených sil Spojených států, které zde poprvé vystoupily na evropském kontinentu. Cantigny pak bylo prvním místem, kde se americká armáda musela osvědčit – a nezklamala. Dne 6. dubna 1917 vyhlásily Spojené státy pod vedením prezidenta Woodrowa Wilsona vstup do první světové války.
     Komentáře
  • Forum 24

    Geneze a brizance fenoménu střední Evropy v nynějším kontextu rizik totalitarismu (2.)

    Před 1 rokem
    Střední Evropa je pojem, jenž se od 19. století periodicky jako ponorná řeka sui generis postupně a nezřídka i souběžně objevuje v pěti souvisejících okruzích veřejného zájmu, a to teoreticky ...
     Komentáře
  • Tiscali

    Hledat podporu mezi voliči může být smrtelné - a leckdy zbytečné

    Před 1 rokem
    Vyrážet za voliči po celé zemi a přesvědčovat je o správnosti své politiky se může někdy šeredně nevyplatit. A kdo to přežene, nemusí to ve zdraví přežít.
     Komentáře
  • A2larm

    Zbraň, která měla zajistit mír. Příchod druhé světové války ale ekonomické sankce urychlily

    Před 1 rokem
    Nová kniha historika Nicholase Muldera ukazuje, že se systém ekonomických sankcí zrodil ze zkušenosti první světové války. Obava z blokády ovšem zároveň akcelerovala druhou světovou válku.
     Komentáře
  • Forum 24

    V čem se mýlili a co správně odhadli známí experti o válce na Ukrajině

    Před 1 rokem
    V průběhu této války se různí západní experti pokoušeli dělat prognózy, jak dlouho může válka trvat. Některé z těchto odhadů teď shromáždil a v chronologickém pořadí uvedl na svých stránkách ruský ekonom Andrej Illarionov. Ukazuje se, že v březnu a dubnu se analytici celkem shodovali v tom, že Rusko hned tak nevyhraje. Neodhadli ale další vývoj konfliktu.
     Komentáře
  • Security Magazín

    První konzervy pro psy v Americe byly vyrobeny z přebytečných koní z první světové války

    Před 1 rokem
    Když skončila první světová válka, armádě Spojených států zůstala přemíra mužů, vozidel, lodí, zásob a koní. Demobilizace úsilí potřebného k boji v Evropě i jinde byla chaotická a náhlá.
     Komentáře
  • Ekolist

    Miroslav Havránek: Jaké dopady na životní prostředí bude mít válka na Ukrajině?

    Před 1 rokem
    Válka, kterou rozpoutala Ruská federace proti svému sousedu, je rámovaná myriádou lidských tragédií. Je pochopitelné a správné, že dopady na životy a živobytí ukrajinského národa mají větší váhu, než úvahy o environmentálních dopadech válečných aktivit. Ale podívejme se i na ně.
     Komentáře
  • Forum 24

    Zlověstný vítr z druhé strany Atlantiku

    Před 1 rokem
    „S rychlostí, která vyráží dech, se ve Spojených státech v průběhu jednoho roku výrazně prosadila protizápadní, antiracio­nalistická a segregacionistická ideologie, zavilá odpůrkyně svobody jednotlivce a svobody myšlení, která získala v celé zemi značnou moc,“ píše v letním čísle francouzské revue Commentaire její pravidelný přispěvatel Armand Laferrère.
     Komentáře
  • Týdeník Hrot

    Skutečně studená válka

    Před 1 rokem
    Invaze na Ukrajinu ohrožuje spolupráci Ruska se Západem i na sporném území Arktidy.
     Komentáře
  • Armádní Zpravodaj

    USS Arizona je symbolem japonského útoku na Pearl Harbor. Jaké byly osudy bitevní lodi, kterou proslavilo až její potopení?

    Před 1 rokem
    Je jen málo tak výmluvných symbolů zkázy a hanby, jako je USS Arizona. Jaká byla služba na pýše amerického námořnictva do 7. prosince 1941?
     Komentáře
  • Armádní Zpravodaj

    Ohlédnutí za Pařížskou mírovou konferencí: Před více než 100 lety začalo mírové jednání, jež změnilo světovou rovnováhu sil

    Před 1 rokem
    Vyústěním poválečné Versailleské mírové konference v roce 1919 byla série mírových smluv, podepsaných na pařížských předměstích téměř přesně před 113 lety.
     Komentáře
  • Peníze

    Kdy bude Den matek? Ne všude se slaví stejně

    Před 1 rokem
    Druhá květnová neděle patří každý rok všem maminkám. Jejich svátek má dlouhou historii, která sahá až do starověku. Jak vznikl a na jaký den připadá?
     Komentáře
  • Voxpot

    Pět podcastů, které nás letos zaujaly nejvíce

    Před 1 rokem
    Chcete být v kurzu a vědět, o čem se ve světě horlivě diskutuje? Pak by vám rozhodně neměly uniknout naše tipy na nejlepší podcasty uplynulého roku. Ve výběru jsme se zaměřili na ty, které nejedou na vlně mainstreamu, o to víc stojí za poslech.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    V americké škole nutili třeťáky hrát si na holokaust

    Před 1 rokem
    Zaměstnankyně školy ve Washingtonu DC nutila mladé studenty přehrávat tragické události, které se staly v období holokaustu. Škola v omluvě uvedla, že se nejednalo o součást schváleného plánu výuky.
     Komentáře
  • Ozvěny minulosti

    4 min

    Podcast
    10. listopadu: Den, kdy vypukla Křišťálová noc

    Před 1 rokem

    ·

    4 minuty

    10. listopadu, úplně exaktně v noci z 9. na 10. listopadu 1938 v celém Německu vypukl protižidovský pogrom, který bývá označován - poněkud závádějícím a eufemistickým - názvem „křišťálová noc“ (německy „Kristallnacht“). Pogrom symbolizoval a urychlil vyostření nacistické protižidovské politiky v roce 1938.
     Komentáře
  • Ozvěny minulosti

    4 min

    Podcast
    9. listopadu: Den, kdy padla Berlínská zeď

    Před 1 rokem

    ·

    4 minuty

    Byl to velký okamžik, na který Němci zejména ve východní části rozdělené země dlouho čekali. Večer 9. listopadu 1989 přestali pohraničníci Německé demokratické republiky (NDR) hlídat přechod z východního do Západního Berlína. Zeď se otevřela a začal konec NDR a proces sjednocení Německa, završený 3. října 1990.
     Komentáře
  • Ozvěny minulosti

    4 min

    Podcast
    4. listopadu: Den, kdy se stal Barack Obama prezidentem USA

    Před 1 rokem

    ·

    4 minuty

    Change We Need a Yes We Can. S těmito hesly vyrazil do volebního boje Barack Obama - a uspěl. Demokratický senátor za stát Illinois a skvělý řečník byl 4. listopadu 2008 - tedy podle tradice první úterý po prvním listopadovém pondělí, zvolen prvním americkým prezidentem tmavé pleti.
     Komentáře
  • Ozvěny minulosti

    2 min

    Podcast
    27. října: Den, kdy Andrašyho nóta předznamenala vznik samostatného Československého státu

    Před 1 rokem

    ·

    2 minuty

    27. říjen je důležitým dnem pro vznik tehdejšího Československa. V tento den, v roce 1918, byla totiž ministrem zahraničí Rakouska-Uherska hrabětem Gyulym Andráššym odeslána odpověď na 14 bodů prezidenta USA Woodrowa Wilsona, v nichž byly vyjádřeny podmínky nutné k uzavření mírové dohody. Tato zpráva je známa pod názvem Andrašyho nóta. Ta byla chápána jako faktická kapitulace monarchie a stala se tak signálem k manifestacím na zřízení samostatného státu.
     Komentáře
  • A2larm

    Tyranie ajťáků, nebo tyranie chyb? Republikáni znovuobjevují antimonopolní politiku

    Před 1 rokem
    Kniha Tyranie ajťáků amerického republikánského senátora Joshe Hawleyho je plná omylů. Přesto může posloužit jako úvod do antimonopolní problematiky.
     Komentáře
  • Armádní Zpravodaj

    Winston Churchill měl jasný plán, dostat Teddyho Roosevelta do první světové války

    Před 2 roky
    Winston Churchill požadoval, aby se Theodore Roosevelt osobně zapojil do první světové války. K tomuto kroku měl jasně vymyšlený plán.
     Komentáře
  • Novinky

    Režisér nového Batmana si pořídil dům, z nějž dýchá atmosféra časů před sto lety

    Před 2 roky
    Klasika z počátku minulého století se spoustou původních i zcela moderních prvků. Tak lze v krátkosti popsat dům, který si v kalifornské Pasadeně koupil v přepočtu za 119 milionů korun americký režisér a scenárista Matt Reeves. Jeho jméno je nyní nejčastěji zmiňováno v souvislosti s novou verzí filmu Batman s Robertem Pattinsonem v titulní roli.
     Komentáře
  • Pražská Drbna

    Dnes je Den matek. Jeho kořeny v Československu sahají až do roku 1923

    Před 2 roky
    Den matek je dnem, kdy se vzdává pocta všem matkám. Slaví se na celém světě v různé dny a vychází z nejrůznějších tradic. V Česku se slaví, podobně jako v USA, druhou květnovou neděli. Obdobou je u nás Den otců, který se slaví vždy třetí neděli v červnu.
     Komentáře
  • Pozitivní zprávy

    Oslavujeme Den matek. Potěšte nejen tu svou

    Před 2 roky
    Druhá květnová neděle patří maminkám. Den Matek, k jehož příležitosti děti obdarovávají své maminky drobnými dárky, má kořeny už ve starověkém Řecku. Které inspirativní ženy stojí za jeho vznikem? A jak svátek oslavit dobrým skutkem?
     Komentáře
  • Novinky

    Čím potěšit maminky k jejich svátku

    Před 2 roky
    Každá druhá květnová neděle patří u nás již 98 let všem maminkám. Letos tento sváteční den připadá na 9. května. Je tedy ideální čas popřemýšlet, jak své mamince poděkovat za její lásku a péči. A to zejména letos, kdy mají mnohé z nich za sebou velmi náročné období ať už spjaté přímo s covidem, nebo izolací kvůli pandemii či kvůli práci z domova a zároveň výuce svých dětí.
     Komentáře
  • Garáž

    V bývalé továrně na elektromobily, které lidé nechtěli, vzniklo před 40 lety proslulé automobilové muzeum

    Před 2 roky
    V současné době je takový vývoj nepředstavitelný, ale v roce 1980 stále převažovaly nevýhody elektromobilů nad výhodami, a tak jejich výrobce Battronic Truck Corporation raději výrobu ukončil, aby zabránil dalším finančním ztrátám. Ještě v roce 1973, jak ukazuje přiložená reprodukce inzerátu, nabízel Battronic of Boyertown širokou škálu účelově karosovaných užitkových elektromobilů od skříňových vozů pro náklady do hmotnosti 500 až 3 500 liber (tedy 227 až 1 590 kg) po minibusy ve dvou velikostech pro 11 až 25 cestujících.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Trumpův poslední vzdor. V bojkotu inaugurace není první, říká politoložka

    Před 2 roky
    Ve středu v poledne se novým americkým prezidentem oficiálně stane Joe Biden. Inaugurace, během které složí prezidentský slib, je symbolické předání moci a letos bude stejně jako předvolební a povolební dění v mnohém jiná.
     Komentáře
  • Dotyk

    Tragédie parníku SS Eastland: Převrátil se hned v přístavu, zemřelo 850 lidí

    Před 2 roky
    Dne 24. července roku 1915 se stala jedna z největších námořních tragédií v historii Spojených států. Parník Eastland, který měl chudým lidem poskytnout pár dní odpočinku a zábavy, ztroskotal hned v přístavu. Pod tíhou více než dvou tisícovek návštěvníků se převrátil. Tato tragédie si vyžádala na 850 životů, mezi kterými bylo 22 rodin.
     Komentáře
  • Expres FM

    Otevřela se nám Evropa. Přijel Řidič slečny Daisy

    Před 2 roky
    13. prosince 1918 poprvé vkročil americký prezident na evropskou půdu. A v roce 2002 Evropská komise schválila 10 nováčků EU...
     Komentáře
  • StoryMag

    Prohibice v USA ve 20. letech 20. století nepřinesla nic dobrého, navzdory očekáváním vzrostla kriminalita

    Před 2 roky
    Menší skupinka žen se hlasitě modlí před jedním saloonem. Horují proti alkoholu a svými slovy prý bojují za křesťanskou střídmost, alespoň to stojí v názvu jejich unie. Vedle nich působí ještě jedna organizovaná skupina, která zase demonstruje proti výčepům.
     Komentáře
  • Security Magazín

    Zkáza lodi, která vyvolala hněv americké vlády. Přispěla k rozhodnutí USA vstoupit do války

    Před 2 roky
    Potopení obchodní lodi William P. Frye německým křižníkem SS Prinz Eitel Friedrich v roce 1915 přispělo k rozhodnutí americké vlády vstoupit později do války.
     Komentáře
  • Extrastory

    Iluminátské konspirace hýbou americkou politikou od druhých prezidentských voleb

    Před 2 roky
    4. července roku 1789 prezident Yaleské univerzity Timothy Dwight oznámil, že Amerika bude čelit silné hrozbě. Plamenně hovořil o tom, že konec se blíží, apokalypsa je na dosah, přichází antikrist a národ bude poslouchat falešné proroky. Největší hrozbou pro Ameriku je tajný řád iluminátů. Vypadá to jako obyčejné náboženské blouznění, ale jak se ukazuje i dnes, hrozba iluminátů je stále živá.
     Komentáře
  • Náš region

    Dnes slavíme Den válečných veteránů. Tento svátek však u nás ještě nezakořenil

    Před 2 roky
    Každý rok se právě v dnešní den ve Velké Británii na dvě minuty zastaví život. Magický okamžik 11. 11. v 11 hodin je už od roku 1919 symbolem konce první světové války a uctění padlých. Tento den však neslaví jen Velká Británie, ale i další země, nechybí mezi nimi ani Česká republika.
     Komentáře
  • Drbna

    Za Koněva, za SSSR. Někdo posprejoval sochu Wilsona ve Vrchlického sadech

    Před 3 roky
    Zatím neznámí pachatelé poničili pomník Woodrowa Wilsona ve Vrchlického sadech. Na Facebooku o tom informovala městská část Praha 1. Policie již zahájila vyšetřování.
     Komentáře
  • Echo24

    „Rasimus je na Princetonu pevně zakořeněn,“ napsal rektor studentům. Ministerstvo vyslalo inspekci

    Před 3 roky
    Rektor Princetonské univerzity napsal otevřený dopis, ve kterém uvedl, že rasismus je na univerzitě „pevně zakořeněn.“ V reakci na dopis se dočkal reakce ministerstva školství, které uvedlo, že na Univerzitu posílá inspekci. V případě, že by se slova rektora potvrdila, hrozí Princetonu pozastavení programů, které jsou hrazeny z veřejných peněz. Se zprávou přišel server Washington Examiner.
     Komentáře
  • Finmag

    Tři pochody na Washington. Jak ho obsadila armáda nezaměstnaných veteránů

    Před 3 roky
    Zoufalí lidé dělají... V květnu 1932 se několik stovek nezaměstnaných veteránů vydalo přes celé Státy do Washingtonu, aby si vyjednali předčasné vyplacení peněz, které měli slíbené službu v první světové. Nabalovali se další a nakonec v hlavním městě kempovalo několik desítek tisíc lidí. Vyhnali je až budoucí hrdinové druhé světové.
     Komentáře
  • Finmag

    Tři pochody na Washington. Jak Washington obsadila armáda nezaměstnaných veteránů

    Před 3 roky
    Zoufalí lidé dělají... V květnu 1932 se několik stovek nezaměstnaných veteránů vydalo přes celé Státy do Washingtonu, aby si vyjednali předčasné vyplacení peněz, které měli slíbené službu v první světové. Nabalovali se další a nakonec v hlavním městě kempovalo několik desítek tisíc lidí. Vyhnali je až budoucí hrdinové druhé světové.
     Komentáře
Reklama