Zavřít
Woodrow Wilson

Woodrow Wilson

Nejnovější články na Seznamu na téma Woodrow Wilson
  • G

    První americká letecká bojová mise: Američané vpadli do Mexika s cílem zatknout revolucionáře Pancho Villu

    Před 3 dny
    Psal se 19. březen roku 1916, když osm letounů Curtiss „Jenny“ první letecké perutě odstartovalo z Columbusu v Novém Mexiku v rámci vůbec první bojové letecké mise v historii Spojených států amerických.
     Komentáře
  • Bety

    Přátelství zlepšuje zdraví i psychickou pohodu

    Před 17 dny
    Thomas Woodrow Wilson, což byl 28. prezident Spojených států amerických, kdysi řekl, že přátelství je jediný tmel, který kdy držel svět pohromadě. Tenhle „tmel“ ale drží pohromadě i zdraví!
     Komentáře
  • Topi Pigula
    naSeznam Médium

    Víte, jak dlouho vydrží dvacetidolarovka v oběhu a proč už není zelená?

    Před 1 měsícem
    Dolarová zeleň, která vznikla za občanské války, měla specifický důvod. Dnes už neplatí.
     Komentáře
  • Frekvence 1

    18. ledna začala Pařížská mírová konference. V Německu stanovené podmínky vyvolávaly pocit ublíženosti

    Před 2 měsíci
    18. ledna se začal po konci 1. světové války lámat chleba. V tento den roku 1919 oficiálně odstartovala Pařížská mírová konference. Vítězové požadovali výhody, poražení na druhé straně usilovali o co nejmenší následky. Tvář Evropy se začala razantně měnit. Jak? Na to odpovídá podast Youradia Talk Ozvěny minulosti.
     Komentáře
  • Pravda24

    Bermudský trojúhelník: Přírodní anomálie nebo brána do jiné dimenze?

    Před 3 měsíci
    Bermudský trojúhelník nebo také ďáblův trojúhelník je mýtická a legendami opředená část Atlantského oceánu zhruba ohraničená ve tvaru trojúhelníku Miami, Bermudami a Portorikem, kde se ztrácejí již od dob Kryštofa Kolumbuse desítky lodí a letadel.
     Komentáře
  • Frekvence 1

    11. listopad: Den, kdy utichly boje a ztrhaní vojáci se mohli vrátit ze zákopů domů

    Před 4 měsíci
    Den, který znamenal konec útrap v bojích 1. světové války. 11. listopadu 1918 bylo podepsáno příměří mezi spojenci a Německem. Utichly tak boje a ztrhaní vojáci se mohli vrátit ze zákopů domů ke svým rodinám a příbuzným. Na jejich počest se dodnes slaví Den válečných veteránů. Proč se Československo k 1. výročí nepřipojilo? To prozrazuje podcast Youradio Talk Ozvěny minulosti.
     Komentáře
  • Expres FM

    Malý hrdina zachránil svému spolužákovi život pomocí chvatu, který viděl v seriálu Dobrý doktor

    Před 4 měsíci
    Sledování televize nemusí být vždy nutně škodlivé. Některé dokumenty dokážou rozšířit obzory lépe než kniha a u filmu si koneckonců dokáže člověk výborně odpočinout a třeba se i zasmát. Někdy se člověk může díky televizi dokonce naučit i prospěšné věci. Své o tom ví sedmiletý David Diaz, který zachránil život svému spolužákovi díky chvatu, který…
     Komentáře
  • Novinky

    Z Filadelfie až do Holešovic. Zapomenutý osud druhého zvonu Svobody

    Před 4 měsíci
    Independence Hall, Filadelfie, 26. října 1918. Do největšího města Pensylvánie přijíždí delegace dvanácti evropských národů, aby na stejném místě jako 142 let před nimi Benjamin Franklin a spol. vyhlásili odpojení od cizí nadvlády. S podporou amerického prezidenta Woodrowa Wilsona podepisují Deklaraci společných cílů, kterou se zavazují vzájemně spolupracovat pro dobro svých obyvatel.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Podcast Přepište dějiny: Podzim 1918 přinesl Československu slávu. A Rakousku trápení

    Před 4 měsíci
    Rozpad habsburské monarchie dal vzniknout hned několika nástupnickým státům. Některé z nich ale jen velmi pracně hledaly smysl své existence.
     Komentáře
  • Garáž

    Cadillac vozil prezidenty, první se zbavil roztáčecí kliky a zavedl motory V8! A předběhl Škodu s Q

    Před 5 měsíci
    Automobily Cadillac, nejluxusnější značky amerického koncernu General Motors, měly po skromných začátcích po dlouhá léta image limuzín pro starší pány, případně luxusních vozů s najatým řidičem, ostatně sloužily mnoha americkým prezidentům už od časů Woodrowa Wilsona. Před třiceti lety se to přece jen změnilo, Cadillac slouží prezidentům dále, ale vrátil se na závodní dráhy a uvedl různé sportovně laděné modely, aby oslovil mladší klientelu.
     Komentáře
  • Prima Zoom

    Kulka v hrudi prezidenta netrápila, poklidně krvácel během projevu. Jak dopadl velmi podivný atentát?

    Před 5 měsíci
    Bylo 14. října 1912, když na bývalého prezidenta Theodora Roosevelta před hotelem v Milwaukee kdosi vystřelil. Kulka uvízla v hrudi, zkušeného zálesáka ale nezastavila... ba naopak.
     Komentáře
  • ArmyWeb

    USS Texas, poslední plavbyschopný dreadnought z 1. světové války, projde opravami za 35 milionů dolarů

    Před 6 měsíci
    Přibližně tři roky poté, kdy byla bitevní loď USS Texas (BB-35) jako plovoucí muzeum uzavřena z technických důvodů pro veřejnost, byla převezena ze svého kotviště ve státním historickém areálu San Jacinto Battleground do loděnice Gulf Copper & Manufacturing Corp v Galvestonu. Poslední plavbyschopná bitevní loď typu dreadnought má projít opravami trupu za 35 milionů dolarů, po nichž odpluje na nově určené místo, kde bude opět zpřístupněna veřejnosti.
     Komentáře
  • ArmyWeb

    1918: Bitva u Cantigny – podceňovaní a nevycvičení Američané porazili sebevědomé Němce

    Před 6 měsíci
    Bitva u Cantigny byla prvním velkým americkým vítězstvím v 1. světové válce. S nedostatečně vycvičenou a špatně připravenou armádou bylo nutné zvítězit na světové scéně, aby se prokázala síla ozbrojených sil Spojených států, které zde poprvé vystoupily na evropském kontinentu. Cantigny pak bylo prvním místem, kde se americká armáda musela osvědčit – a nezklamala. Dne 6. dubna 1917 vyhlásily Spojené státy pod vedením prezidenta Woodrowa Wilsona vstup do první světové války.
     Komentáře
  • Forum 24

    Geneze a brizance fenoménu střední Evropy v nynějším kontextu rizik totalitarismu (2.)

    Před 6 měsíci
    Střední Evropa je pojem, jenž se od 19. století periodicky jako ponorná řeka sui generis postupně a nezřídka i souběžně objevuje v pěti souvisejících okruzích veřejného zájmu, a to teoreticky ...
     Komentáře
  • Tiscali

    Hledat podporu mezi voliči může být smrtelné - a leckdy zbytečné

    Před 6 měsíci
    Vyrážet za voliči po celé zemi a přesvědčovat je o správnosti své politiky se může někdy šeredně nevyplatit. A kdo to přežene, nemusí to ve zdraví přežít.
     Komentáře
  • A2larm

    Zbraň, která měla zajistit mír. Příchod druhé světové války ale ekonomické sankce urychlily

    Před 6 měsíci
    Nová kniha historika Nicholase Muldera ukazuje, že se systém ekonomických sankcí zrodil ze zkušenosti první světové války. Obava z blokády ovšem zároveň akcelerovala druhou světovou válku.
     Komentáře
  • Forum 24

    V čem se mýlili a co správně odhadli známí experti o válce na Ukrajině

    Před 9 měsíci
    V průběhu této války se různí západní experti pokoušeli dělat prognózy, jak dlouho může válka trvat. Některé z těchto odhadů teď shromáždil a v chronologickém pořadí uvedl na svých stránkách ruský ekonom Andrej Illarionov. Ukazuje se, že v březnu a dubnu se analytici celkem shodovali v tom, že Rusko hned tak nevyhraje. Neodhadli ale další vývoj konfliktu.
     Komentáře
  • Security Magazín

    První konzervy pro psy v Americe byly vyrobeny z přebytečných koní z první světové války

    Před 11 měsíci
    Když skončila první světová válka, armádě Spojených států zůstala přemíra mužů, vozidel, lodí, zásob a koní. Demobilizace úsilí potřebného k boji v Evropě i jinde byla chaotická a náhlá.
     Komentáře
  • Ekolist

    Miroslav Havránek: Jaké dopady na životní prostředí bude mít válka na Ukrajině?

    Před 11 měsíci
    Válka, kterou rozpoutala Ruská federace proti svému sousedu, je rámovaná myriádou lidských tragédií. Je pochopitelné a správné, že dopady na životy a živobytí ukrajinského národa mají větší váhu, než úvahy o environmentálních dopadech válečných aktivit. Ale podívejme se i na ně.
     Komentáře
  • Forum 24

    Zlověstný vítr z druhé strany Atlantiku

    Před 1 rokem
    „S rychlostí, která vyráží dech, se ve Spojených státech v průběhu jednoho roku výrazně prosadila protizápadní, antiracio­nalistická a segregacionistická ideologie, zavilá odpůrkyně svobody jednotlivce a svobody myšlení, která získala v celé zemi značnou moc,“ píše v letním čísle francouzské revue Commentaire její pravidelný přispěvatel Armand Laferrère.
     Komentáře
  • Týdeník Hrot

    Skutečně studená válka

    Před 1 rokem
    Invaze na Ukrajinu ohrožuje spolupráci Ruska se Západem i na sporném území Arktidy.
     Komentáře
  • Armádní Zpravodaj

    USS Arizona je symbolem japonského útoku na Pearl Harbor. Jaké byly osudy bitevní lodi, kterou proslavilo až její potopení?

    Před 1 rokem
    Je jen málo tak výmluvných symbolů zkázy a hanby, jako je USS Arizona. Jaká byla služba na pýše amerického námořnictva do 7. prosince 1941?
     Komentáře
  • Armádní Zpravodaj

    Ohlédnutí za Pařížskou mírovou konferencí: Před více než 100 lety začalo mírové jednání, jež změnilo světovou rovnováhu sil

    Před 1 rokem
    Vyústěním poválečné Versailleské mírové konference v roce 1919 byla série mírových smluv, podepsaných na pařížských předměstích téměř přesně před 113 lety.
     Komentáře
  • Peníze

    Kdy bude Den matek? Ne všude se slaví stejně

    Před 1 rokem
    Druhá květnová neděle patří každý rok všem maminkám. Jejich svátek má dlouhou historii, která sahá až do starověku. Jak vznikl a na jaký den připadá?
     Komentáře
  • Voxpot

    Pět podcastů, které nás letos zaujaly nejvíce

    Před 1 rokem
    Chcete být v kurzu a vědět, o čem se ve světě horlivě diskutuje? Pak by vám rozhodně neměly uniknout naše tipy na nejlepší podcasty uplynulého roku. Ve výběru jsme se zaměřili na ty, které nejedou na vlně mainstreamu, o to víc stojí za poslech.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    V americké škole nutili třeťáky hrát si na holokaust

    Před 1 rokem
    Zaměstnankyně školy ve Washingtonu DC nutila mladé studenty přehrávat tragické události, které se staly v období holokaustu. Škola v omluvě uvedla, že se nejednalo o součást schváleného plánu výuky.
     Komentáře
  • Ozvěny minulosti

    4 min

    Podcast
    10. listopadu: Den, kdy vypukla Křišťálová noc

    Před 1 rokem

    ·

    4 minuty

    10. listopadu, úplně exaktně v noci z 9. na 10. listopadu 1938 v celém Německu vypukl protižidovský pogrom, který bývá označován - poněkud závádějícím a eufemistickým - názvem „křišťálová noc“ (německy „Kristallnacht“). Pogrom symbolizoval a urychlil vyostření nacistické protižidovské politiky v roce 1938.
     Komentáře
  • Ozvěny minulosti

    4 min

    Podcast
    9. listopadu: Den, kdy padla Berlínská zeď

    Před 1 rokem

    ·

    4 minuty

    Byl to velký okamžik, na který Němci zejména ve východní části rozdělené země dlouho čekali. Večer 9. listopadu 1989 přestali pohraničníci Německé demokratické republiky (NDR) hlídat přechod z východního do Západního Berlína. Zeď se otevřela a začal konec NDR a proces sjednocení Německa, završený 3. října 1990.
     Komentáře
  • Ozvěny minulosti

    4 min

    Podcast
    4. listopadu: Den, kdy se stal Barack Obama prezidentem USA

    Před 1 rokem

    ·

    4 minuty

    Change We Need a Yes We Can. S těmito hesly vyrazil do volebního boje Barack Obama - a uspěl. Demokratický senátor za stát Illinois a skvělý řečník byl 4. listopadu 2008 - tedy podle tradice první úterý po prvním listopadovém pondělí, zvolen prvním americkým prezidentem tmavé pleti.
     Komentáře
  • Ozvěny minulosti

    2 min

    Podcast
    27. října: Den, kdy Andrašyho nóta předznamenala vznik samostatného Československého státu

    Před 1 rokem

    ·

    2 minuty

    27. říjen je důležitým dnem pro vznik tehdejšího Československa. V tento den, v roce 1918, byla totiž ministrem zahraničí Rakouska-Uherska hrabětem Gyulym Andráššym odeslána odpověď na 14 bodů prezidenta USA Woodrowa Wilsona, v nichž byly vyjádřeny podmínky nutné k uzavření mírové dohody. Tato zpráva je známa pod názvem Andrašyho nóta. Ta byla chápána jako faktická kapitulace monarchie a stala se tak signálem k manifestacím na zřízení samostatného státu.
     Komentáře
  • A2larm

    Tyranie ajťáků, nebo tyranie chyb? Republikáni znovuobjevují antimonopolní politiku

    Před 1 rokem
    Kniha Tyranie ajťáků amerického republikánského senátora Joshe Hawleyho je plná omylů. Přesto může posloužit jako úvod do antimonopolní problematiky.
     Komentáře
  • Armádní Zpravodaj

    Winston Churchill měl jasný plán, dostat Teddyho Roosevelta do první světové války

    Před 1 rokem
    Winston Churchill požadoval, aby se Theodore Roosevelt osobně zapojil do první světové války. K tomuto kroku měl jasně vymyšlený plán.
     Komentáře
  • Novinky

    Režisér nového Batmana si pořídil dům, z nějž dýchá atmosféra časů před sto lety

    Před 1 rokem
    Klasika z počátku minulého století se spoustou původních i zcela moderních prvků. Tak lze v krátkosti popsat dům, který si v kalifornské Pasadeně koupil v přepočtu za 119 milionů korun americký režisér a scenárista Matt Reeves. Jeho jméno je nyní nejčastěji zmiňováno v souvislosti s novou verzí filmu Batman s Robertem Pattinsonem v titulní roli.
     Komentáře
  • Pražská Drbna

    Dnes je Den matek. Jeho kořeny v Československu sahají až do roku 1923

    Před 1 rokem
    Den matek je dnem, kdy se vzdává pocta všem matkám. Slaví se na celém světě v různé dny a vychází z nejrůznějších tradic. V Česku se slaví, podobně jako v USA, druhou květnovou neděli. Obdobou je u nás Den otců, který se slaví vždy třetí neděli v červnu.
     Komentáře
  • Pozitivní zprávy

    Oslavujeme Den matek. Potěšte nejen tu svou

    Před 1 rokem
    Druhá květnová neděle patří maminkám. Den Matek, k jehož příležitosti děti obdarovávají své maminky drobnými dárky, má kořeny už ve starověkém Řecku. Které inspirativní ženy stojí za jeho vznikem? A jak svátek oslavit dobrým skutkem?
     Komentáře
  • Novinky

    Čím potěšit maminky k jejich svátku

    Před 1 rokem
    Každá druhá květnová neděle patří u nás již 98 let všem maminkám. Letos tento sváteční den připadá na 9. května. Je tedy ideální čas popřemýšlet, jak své mamince poděkovat za její lásku a péči. A to zejména letos, kdy mají mnohé z nich za sebou velmi náročné období ať už spjaté přímo s covidem, nebo izolací kvůli pandemii či kvůli práci z domova a zároveň výuce svých dětí.
     Komentáře
  • Garáž

    V bývalé továrně na elektromobily, které lidé nechtěli, vzniklo před 40 lety proslulé automobilové muzeum

    Před 2 roky
    V současné době je takový vývoj nepředstavitelný, ale v roce 1980 stále převažovaly nevýhody elektromobilů nad výhodami, a tak jejich výrobce Battronic Truck Corporation raději výrobu ukončil, aby zabránil dalším finančním ztrátám. Ještě v roce 1973, jak ukazuje přiložená reprodukce inzerátu, nabízel Battronic of Boyertown širokou škálu účelově karosovaných užitkových elektromobilů od skříňových vozů pro náklady do hmotnosti 500 až 3 500 liber (tedy 227 až 1 590 kg) po minibusy ve dvou velikostech pro 11 až 25 cestujících.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Trumpův poslední vzdor. V bojkotu inaugurace není první, říká politoložka

    Před 2 roky
    Ve středu v poledne se novým americkým prezidentem oficiálně stane Joe Biden. Inaugurace, během které složí prezidentský slib, je symbolické předání moci a letos bude stejně jako předvolební a povolební dění v mnohém jiná.
     Komentáře
  • Dotyk

    Tragédie parníku SS Eastland: Převrátil se hned v přístavu, zemřelo 850 lidí

    Před 2 roky
    Dne 24. července roku 1915 se stala jedna z největších námořních tragédií v historii Spojených států. Parník Eastland, který měl chudým lidem poskytnout pár dní odpočinku a zábavy, ztroskotal hned v přístavu. Pod tíhou více než dvou tisícovek návštěvníků se převrátil. Tato tragédie si vyžádala na 850 životů, mezi kterými bylo 22 rodin.
     Komentáře
  • Expres FM

    Otevřela se nám Evropa. Přijel Řidič slečny Daisy

    Před 2 roky
    13. prosince 1918 poprvé vkročil americký prezident na evropskou půdu. A v roce 2002 Evropská komise schválila 10 nováčků EU...
     Komentáře
  • StoryMag

    Prohibice v USA ve 20. letech 20. století nepřinesla nic dobrého, navzdory očekáváním vzrostla kriminalita

    Před 2 roky
    Menší skupinka žen se hlasitě modlí před jedním saloonem. Horují proti alkoholu a svými slovy prý bojují za křesťanskou střídmost, alespoň to stojí v názvu jejich unie. Vedle nich působí ještě jedna organizovaná skupina, která zase demonstruje proti výčepům.
     Komentáře
  • Security Magazín

    Zkáza lodi, která vyvolala hněv americké vlády. Přispěla k rozhodnutí USA vstoupit do války

    Před 2 roky
    Potopení obchodní lodi William P. Frye německým křižníkem SS Prinz Eitel Friedrich v roce 1915 přispělo k rozhodnutí americké vlády vstoupit později do války.
     Komentáře
  • Extrastory

    Iluminátské konspirace hýbou americkou politikou od druhých prezidentských voleb

    Před 2 roky
    4. července roku 1789 prezident Yaleské univerzity Timothy Dwight oznámil, že Amerika bude čelit silné hrozbě. Plamenně hovořil o tom, že konec se blíží, apokalypsa je na dosah, přichází antikrist a národ bude poslouchat falešné proroky. Největší hrozbou pro Ameriku je tajný řád iluminátů. Vypadá to jako obyčejné náboženské blouznění, ale jak se ukazuje i dnes, hrozba iluminátů je stále živá.
     Komentáře
  • Náš region

    Dnes slavíme Den válečných veteránů. Tento svátek však u nás ještě nezakořenil

    Před 2 roky
    Každý rok se právě v dnešní den ve Velké Británii na dvě minuty zastaví život. Magický okamžik 11. 11. v 11 hodin je už od roku 1919 symbolem konce první světové války a uctění padlých. Tento den však neslaví jen Velká Británie, ale i další země, nechybí mezi nimi ani Česká republika.
     Komentáře
  • Drbna

    Za Koněva, za SSSR. Někdo posprejoval sochu Wilsona ve Vrchlického sadech

    Před 2 roky
    Zatím neznámí pachatelé poničili pomník Woodrowa Wilsona ve Vrchlického sadech. Na Facebooku o tom informovala městská část Praha 1. Policie již zahájila vyšetřování.
     Komentáře
  • Echo24

    „Rasimus je na Princetonu pevně zakořeněn,“ napsal rektor studentům. Ministerstvo vyslalo inspekci

    Před 2 roky
    Rektor Princetonské univerzity napsal otevřený dopis, ve kterém uvedl, že rasismus je na univerzitě „pevně zakořeněn.“ V reakci na dopis se dočkal reakce ministerstva školství, které uvedlo, že na Univerzitu posílá inspekci. V případě, že by se slova rektora potvrdila, hrozí Princetonu pozastavení programů, které jsou hrazeny z veřejných peněz. Se zprávou přišel server Washington Examiner.
     Komentáře
  • Finmag

    Tři pochody na Washington. Jak ho obsadila armáda nezaměstnaných veteránů

    Před 2 roky
    Zoufalí lidé dělají... V květnu 1932 se několik stovek nezaměstnaných veteránů vydalo přes celé Státy do Washingtonu, aby si vyjednali předčasné vyplacení peněz, které měli slíbené službu v první světové. Nabalovali se další a nakonec v hlavním městě kempovalo několik desítek tisíc lidí. Vyhnali je až budoucí hrdinové druhé světové.
     Komentáře
  • Finmag

    Tři pochody na Washington. Jak Washington obsadila armáda nezaměstnaných veteránů

    Před 2 roky
    Zoufalí lidé dělají... V květnu 1932 se několik stovek nezaměstnaných veteránů vydalo přes celé Státy do Washingtonu, aby si vyjednali předčasné vyplacení peněz, které měli slíbené službu v první světové. Nabalovali se další a nakonec v hlavním městě kempovalo několik desítek tisíc lidí. Vyhnali je až budoucí hrdinové druhé světové.
     Komentáře
  • Security Magazín

    Inteligence amerických prezidentů je globální téma - nejbystřejším byl John Adams

    Před 2 roky
    Profesor psychologie Dean Simonton je autorem studie, v níž zkoumá intelektuální ,,brilantnost" 42 amerických prezidentů, od George Washingtona po Billa Clintona. U každého z nich se pokusil určit přibližnou hodnotu jejich IQ na základě vybraných povahových rysů zahrnujících například moudrost, invenci, bystrost či zvědavost. Těchto deset prezidentů obsadilo první příčky pomyslného žebříčku.
     Komentáře
  • České noviny

    Trumpová chystá rekonstrukci Růžové zahrady Bílého domu

    Před 2 roky
    První dáma Spojených států Melania Trumpová se chystá na rozsáhlou úpravu Růžové zahrady Bílého domu, chce ji více přiblížit podobě z 60. let minulého století, kdy byl prezidentem John Kennedy. Trumpová to oznámila v prohlášení.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Byl Woodrow Wilson rasista?

    Před 2 roky
    Objevili o něm Američané něco nového, když ho chtějí vymazat z dějin?
     Komentáře
  • České noviny

    Princeton odstranil jméno prezidenta USA Wilsona kvůli rasismu

    Před 2 roky
    Prestižní americká Princetonská univerzita se rozhodla odstranit jméno někdejšího prezidenta USA Woodrowa Wilsona z názvu jedné ze svých kolejí a z fakulty veřejných a zahraničních záležitostí. Vedení školy to podle agentury Reuters zdůvodnilo Wilsonovým rasistickým smýšlením a rasistickou politikou jeho vlády.
     Komentáře
  • Novinky

    Princetonská univerzita vyškrtla jméno prezidenta USA Wilsona kvůli rasismu

    Před 2 roky
    Prestižní americká Princetonská univerzita se rozhodla odstranit jméno někdejšího prezidenta USA Woodrowa Wilsona z názvu jedné ze svých kolejí a z fakulty veřejných a zahraničních záležitostí. Vedení školy to zdůvodnilo Wilsonovým rasistickým smýšlením a rasistickou politikou jeho vlády.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Woodrow Wilson u prověrek neobstál. Princeton se prezidenta zbaví

    Před 2 roky
    Na seznam historických postav, které se ve sledu posledních událostí staly trnem v oku, přibyl Woodrow Wilson. Univerzita v Princetonu došla k závěru, že jeho „rasistické smýšlení a politika“ nejsou hodny pojmenování budov školy.
     Komentáře
  • Náš region

    Unikátní zvukový objev. Z hlubin minulosti se ozývá T. G. Masaryk

    Před 2 roky
    Máme jedinečný přístroj na záchranu zvukových památek. Jakýkoliv zvukový nosič, podobně jako jiné, časem degraduje. Často přitom jde o unikátní či historicky cenné nahrávky, které by byly ztraceny. Dnes je naštěstí tento problém řešitelný pomocí digitalizace obsahu zvukových analogových nosičů. Co zajímavého nám taková investice přináší?
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Rok 2020 s covidem vypadá jako rok 1918 navzdory pokroku vědy

    Před 2 roky
    Ale způsoby, jak se vyhnout onemocnění, a co v případě nákazy dělat, se změnily jen málo. A také neschopnost amerických prezidentů brát hrozbu hned od začátku vážně spojuje minulost s přítomností, píše agentura AP.
     Komentáře
  • České noviny

    Rok 2020 s covidem vypadá jako rok 1918 navzdory pokroku vědy, píše AP

    Před 2 roky
    Navzdory století vědeckého pokroku se rok 2020 do značné míry podobá roku 1918. Během více než stovky let mezi dvěma smrtícími pandemiemi, z nichž jedna dostala nesprávné pojmenování španělská chřipka a druhá covid-19, se svět dozvěděl hodně věcí o virech, vyléčil různé choroby, vytvořil účinné vakcíny, vyvinul prostředky okamžité komunikace i propracované veřejné zdravotní sítě, napsala agentura AP.
     Komentáře
  • Lifee

    Den matek: Slaví se od 16. století, původně se mu říkalo Mateřská neděle

    Před 2 roky
    Historie tohoto svátku, který slavíme druhou květnovou neděli, je u nás poměrně komplikovaná. Původně se totiž v Čechách objevil už po roce 1918, a to díky Alici Masarykové.
     Komentáře
  • Příbram

    Dnes slaví svůj svátek všechny maminky

    Před 2 roky
    Právě dnes bychom si měli všichni připomenout, co pro nás maminky znamenají a poděkovat jim za péči, kterou nás zahrnují.
     Komentáře
  • Novinky

    V neděli slaví svůj svátek všechny maminky, nezapomeňte na ně

    Před 2 roky
    Již tuto neděli 10. května bychom si měli všichni připomenout, co pro nás maminky znamenají a poděkovat jim za péči, kterou nás zahrnují. Svátek matek si letos o to víc zaslouží oslavit maminky, které kromě práce z domova zároveň učí své děti a zajišťují jim i komfort školní jídelny. Zapomínat by se ale nemělo ani na starší maminky, které naopak byly vlivem všech omezení delší čas izolované od všeho a všech, které mají rády.
     Komentáře
Reklama