Přivezli jste si průjem z chalupy? Příčinou mohou být bakterie v potrubí nebo studnách. Jak poznat, zda je pitná voda opravdu pitná? Na to, co pijeme si dáváme pozor zejména na dovolené v zahraničí. Většinou již víme, že nám i kostka ledu v limonádě může způsobit zažívací problémy a pokud máme žízeň, pijeme zásadně balenou vodu.
Na zažívací potíže jste nikdy netrpěli, v poslední době vás ale sužují nějak často. Proč se to děje? Možná je to následek covidu-19, který vám rozhodil střevní mikrobiom. Jak dát věci zase do pořádku?
Dieta BRAT je již dlouho doporučována jako pomoc při zažívacích potížích, protože dopřává střevům opravdový odpočinek. Spolu s pitím správného množství potravin opravdu pomůže.
Káva je dobrým sluhou, ale zlým pánem. Pokud jste na ni citlivější, počítejte s tím, že vám způsobí vleklé zažívací potíže, vysoký krevní tlak i úzkostné poruchy.
Obzvlášť v chladnějších měsících, jako jsou právě tyto, stoupá potřeba lidí se dostatečně chránit před viry a bakteriemi. Pak dělají vše pro to, aby jejich tělo bylo dostatečně silné a berou nejrůznější vitaminové doplňky.
Prudké zažívací obtíže, provázené průjmem a zvracením, které minulý týden postihly desítky dětí z tábora u Chříče na severním Plzeňsku, způsobily zřejmě potraviny. Testy předběžně odhalily v žaludku postižených kmen bakterie bacillus cereus, který může prudkou nevolnost způsobit.
Ještě v průběhu dnešního dne propustí plzeňská fakultní nemocnice všech 30 dětí i dospělých, které tam transportovali ve čtvrtek v podvečer záchranáři společně s hasiči. Účastníci tábora Machův Mlýn u Chříče na severním Plzeňsku trpěli prudkými zažívacími problémy, průjmem a zvracením. Na vině byla konzumace špatného jídla.
Bolest břicha, nadýmání, plynatost, v těch horších případech problém s vyprazdňováním nebo průjmy potkají čas od času každého. Napadlo vás ale, že by to tak vůbec nemuselo být? Sžívat se s pocitem, že nafouknuté břicho už k vám patří navždy, rozhodně nemusíte!