Zavřít
Zdravotní péče

Zdravotní péče

Nejnovější články na Seznamu na téma Zdravotní péče
  • Linda Albrechtová
    naSeznam Médium

    Vodicí pes: Začátky nejsou občas snadné

    Před 10 hodinami
    V tomto článku bych se ráda věnovala době, kdy člověk začíná synchronizovat svůj život s novým psím parťákem. Situace, když se nová dvojice sžívá, nejsou vždy jen veselé a hravé.
     Komentáře
  • Zdravotnictví a medicína

    Naraženiny vznikají při povrchovém poranění kosti. Léčba závisí na jejich závažnosti

    Před 14 hodinami
    V případě naraženiny není kost zlomená, ale úraz může být dostatečně silný, aby vedl ke krvácení nebo zánětu v kosti a způsoboval silnou bolest. Naraženina je výsledkem poranění povrchu kosti, které na rozdíl od zlomeniny není viditelné na rentgenu. Příznaky naraženiny mohou dále zahrnovat otok, změnu barvy kůže či bolest kloubů. Naraženiny kostí patří mezi nejbolestivější zranění, ale obvykle se zahojí během několika týdnů až měsíců, ačkoliv větší kostní naraženiny se mohou hojit i déle. Naraženiny tedy mohou trvat dny až měsíce a podle závažnosti lékaři tyto stavy klasifikují od mírných až po těžké.
     Komentáře
  • Finance

    Jaká nepovinná očkování máte hrazená ze zdravotního pojištění?

    Před 21 hodinami
    Která nepovinná očkování máte proplacena ze zdravotního pojištění? Jaké podmínky pro to musíte splnit?
     Komentáře
  • TN

    Cizinci hojně využívají české kliniky. Zájem je hlavně o operace očí či plastiku

    Před 1 dnem
    Přes všechny problémy, které trápí naše zdravotnictví, mají některé jeho obory v cizině poměrně dobrou reputaci. Ročně k nám jezdí za lékařskou péčí tisíce cizinců. Léčba u nás je pro ně často levnější, navíc s kratší čekací dobou. Největší zájem je o operace očí, plastické zákroky a také zubní péči.
     Komentáře
  • Olomoucký Report

    Poběžte pro hospic. Chystá se Týden pro mobilní hospice

    Před 1 dnem
    Zůstat doma až do poslední chvíle, tak zní motto charitního domácího hospice, který v následujícím týdnu mohou Olomoučané podpořit. V rámci celostátního Týdne pro mobilní hospice se v Olomouci koná druhý ročník Běhu pro hospic a oblíbená akce Kafe a Bochte pro hospic.
     Komentáře
  • Jsme kočky

    Reportáž z CT vyšetření: Bolesti se neboj. Pozor ale na „počůrání“

    Před 1 dnem
    Pokud ti lékař zamává před nosem žádankou na CT vyšetření, určitě jeho nabídku neodmítej. Během několika mála minut ti totiž může zachránit život!
     Komentáře
  • TN

    Stále více lékařů odmítá sloužit přesčasy, bouří se proti novele zákona

    Před 2 dny
    Mladí lékaři se dále bouří proti přesčasům. Na prosinec je odmítlo už téměř pět tisíc lékařů. V pondělí to oznámila Sekce mladých lékařů České lékařské komory. Doktoři protestují proti legalizaci možnosti sloužit ročně až 832 hodin přesčasů, dosud zákoník práce počítal s polovinou.
     Komentáře
  • Refresher

    Mladí lékaři ČLK: Přesčasy v prosinci vypovědělo 4900 lékařů a lékařek

    Před 2 dny
    Přesčasovou práci v prosinci vypovědělo asi 4900 lékařů. Na Facebooku o tom informovala Sekce mladých lékařů České lékařské komory (ČLK).
     Komentáře
  • Naše zdravotnictví

    Co dělat a nedělat, když se dítě popálí od ohně nebo opaří horkou vodou? Radí lékař z kliniky popálenin FN Královské Vinohrady

    Před 2 dny
    Je to mžik. Dítě na sebe vylije horkou tekutinu nebo se popálí o oheň, zasáhne ho elektrický proud, spadne ručičkama na rozpálená kamna. Co v té chvíli dělat? A co naopak rozhodně nedělat? Jaké typy popálenin existují a jak probíhá následná léčba? O tom jsme si povídali s dětským lékařem Davidem Frejlachem z Kliniky popáleninové medicíny Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.
     Komentáře
  • TN

    Lékaři budou stále sloužit pohotovost dobrovolně. Ministerstvo couvlo

    Před 3 dny
    Ministerstvo zdravotnictví couvá od svého návrhu, aby praktičtí lékaři, kteří odmítnou sloužit pohotovostní služby v nemocnicích, byli penalizováni. Podle původních plánů resortu jim totiž měly být snížené platby od pojišťoven, a to řádově o tisíce korun měsíčně.
     Komentáře
  • Česká psychedelická společnost
    naSeznam Médium

    Srovnání neurobiologických účinků psychedelik a meditace

    Před 4 dny
    Jak působí na náš mozek psychedelika a meditace? A mají tyto účinky nějaké společné rysy a překryvy, případně rozdíly?
     Komentáře
  • Naše zdravotnictví

    Správná péče o dítě s urologickými problémy vyžaduje dobrou multioborovou spolupráci. I na to upozorňuje nová kniha s názvem Dětská urologie

    Před 5 dny
    Medicína postupuje napříč všemi obory mílovými kroky kupředu a výjimkou není ani urologie a obzvláště ta dětská. Lékaři dokážou díky moderním diagnostickým přístrojům odhalit spoustu vad a problémů ještě v prenatální fázi, a začít je tak řešit včas. I proto vznikla po více než 70 letech nová publikace Dětská urologie z pera uznávaných dětských urologů doc. MUDr. Radima Kočvary, CSc., a MUDr. Marcela Drlíka z Urologické kliniky VFN a 1. LF UK v Praze. Jak dlouho kniha vznikala? Jaké největší změny v rámci dětské urologie nastaly? Kdo ještě se na knize podílel?
     Komentáře
  • Refresher

    VELKÝ PŘEHLED: Odvykání kouření, sauna, lekce jógy. Koukni, na co a kolik přispívají zdravotní pojišťovny

    Před 5 dny
    Uvažuješ o změně zdravotní pojišťovny a nevíš, jakou si vybrat? Možná ti pomůže náš přehled.
     Komentáře
  • Soucitně
    naSeznam Médium

    Food Not Bombs HK: Máme štěstí, že jsou nám lidi názorově naklonění

    Před 6 dny
    Víte, kdo jsou Food Not Bombs? Přečtěte si rozhovor se dvěma členy FNB z Hradce Králové - Kristýnou Hrubou a Markem Haltufem. Kladete si otázku, proč zrovna hradecký kolektiv? Po přečtení tohoto rozhovoru budete pravděpodobně znát odpověď.
     Komentáře
  • Za Plzní

    Čeká, než bude potřeba zachránit život. V ulicích se objevují automatické defibrilátory. Naposledy v Radnicích na Rokycansku

    Před 6 dny
    Kolaps a potřeba první pomoci přicházejí jako blesky z čistého nebe. Náhodní kolemjdoucí schopní a ochotní první pomoc podat jsou pak tím, co může rozhodovat o životě a smrti. Někdy ale ruce a nohy nestačí. Zejména v odlehlejších oblastech, kam to záchrance může trvat poměrně dlouho, se stále častěji objevují automatizované defibrilátory. Naposledy v Radnicích na severním Rokycansku.
     Komentáře
  • Ženy sro

    Noste cylindry a křičte, vzkazují bojovníci z FxCK CANCER

    Před 6 dny
    S rakovinou se setká téměř každý z nás – jako pacient nebo osoba blízká. Jak se v této situaci zachovat? Kde hledat pomoc nebo informace?
     Komentáře
  • A2larm

    Přežije Martínek jen díky nám? Na čem může záviset život dítěte

    Před 6 dny
    Českem prošla další neskutečná vlna solidarity a finanční pomoci. Tisíce lidí pomohli rodině malého Martínka s nákladnou genovou terapií. Proč není veřejná pomoc těžce nemocným dětem samozřejmostí?
     Komentáře
  • TN

    Třinecká nemocnice má kuriozitu. CT vyšetření tam dělají na parkovišti

    Před 7 dny
    Pacienty, kteří míří do nemocnice v Třinci na CT vyšetření, čeká nevšední zážitek. Snímkování totiž dočasně probíhá na parkovišti. Dokud nemocnice nespustí nový tomograf, umístila přístroj do návěsu kamionu.
     Komentáře
  • TN

    Bez sbírky by Martínek na operaci neměl. Pojišťovny ale fungují, tvrdí ministerstvo

    Před 7 dny
    Případ nemocného Martínka, na jehož léčbu se vybralo 100 milionů korun, vyvolal mimořádnou vlnu solidarity, ale také spoustu otázek. Například, proč některé léky jsou ze strany pojišťoven a státu hrazeny a některé ne. Ministerstvo zdravotnictví přitom tvrdí, že systém funguje.
     Komentáře
  • TN

    Měla léčbu Martínka uhradit pojišťovna? Politici se nemohou dohodnout

    Před 8 dny
    Proč léčbu neplatí zdravotní pojišťovny nebo proč se musí pořádat sbírky? To jsou otázky, které případ malého Martínka znovu oživil. Podle opozice měla vláda rychle jednat. Podle koalice jsou úhrady léků hlavně na pojišťovnách. Dobrou zprávou je, že se sbírka nebude muset danit.
     Komentáře
  • VIPosobnosti

    Ajurvéda má své místo i u nás, říká Alka Hájková

    Před 8 dny
    Ajurvéda má své místo i u nás, říká Alka Hájková
     Komentáře
  • Refresher

    Češi si vlastní močí léčí ekzém, astma i rakovinu. Vědecké důkazy o kladech urinoterapie ale neexistují

    Před 8 dny
    Většina odborné veřejnosti se k urinoterapii staví negativně. Najdou se ale lékařské osobnosti, které tuto alternativní metodu propagují. Jednu z nejvýraznějších najdeme i v Česku.
     Komentáře
  • TN

    Uvidí Martínek všechny vybrané peníze? Úřady hledají cestu, jak odpustit daň

    Před 9 dny
    Sbírka na malého Martínka by mohla být osvobozena od daně. Podle premiéra Fialy o tom jedná ministerstvo financí s organizátory sbírky. U podobných velkých sbírek může totiž část peněz skončit ve státní pokladně jako daň. Ale dá se tomu vyhnout. Na léčbu dvouletého Martínka se vzácným genovým onemocněním už se vybralo ke středeční 20. hodině asi 78 milionu korun, tedy téměř tři čtvrtiny cílové částky.
     Komentáře
  • České noviny

    V Bohuslavicích zkoumají u nemocných dětí efekt hipoterapie

    Před 9 dny
    Centrum hiporehabilitace Mirákl (CHM) v Bohuslavicích na Jihlavsku zkoumá vliv hipoterapie na děti se spinální muskulární atrofií (SMA). Cílem je objektivně potvrdit efektivitu a funkčnost fyzioterapeutické metody, při které se využívají koně. V Bohuslavicích nyní končí výzkumné pobyty dětí. Po analýze výsledků a jejich publikování by měly být výsledky studie zjara příštího roku představené v Budapešti na světové konferenci věnující se hipoterapii. ČTK to řekla Kateřina Maříková, ředitelka CHM a vedoucí výzkumu.
     Komentáře
  • TN

    Část lékařů odmítá sloužit přesčasy, rozšiřují protest proti vládě

    Před 9 dny
    Někteří lékaři v nemocnicích odmítají sloužit přesčasy. Připojují se tak k protestu mladých lékařů. Běžně se jim totiž prý stává, že v práci tráví i přes třicet hodin v kuse.
     Komentáře
  • Klára Šimáčková Laurenčíková
    naSeznam Médium

    100 milionů za život. Proč sbírka pro Martínka supluje stát?

    Před 9 dny
    Jsem obrovsky vděčná za všechny dobré lidi, kteří poslední dny spojují svoje síly a pomáhají zachránit život malého Martínka. Proč se ale na 100 milionů korun, které malý chlapec potřebuje, aby mohl žít, musejí skládat? Proč nepomůže stát?
     Komentáře
  • TN

    Domovům důchodců chybí personál. Nemají sestry ani pečovatele

    Před 10 dny
    Pobytovým zařízením v Česku chybí stále více pečovatelů a zdravotních sester. Ačkoliv se investují peníze do výstavby nových budov, zájem o práci v tomto sektoru není.
     Komentáře
  • TN

    Unikátní operace v Jihlavě. Lékaři měnili ženě obě ramena a bez krevní transfúze

    Před 10 dny
    Ortopedi z jihlavské nemocnice mají za sebou unikátní operaci. Pacientce po úrazu museli udělat totální endoprotézu obou ramen najednou. Kvůli její náboženské víře navíc nesměli použít krevní transfúzi.
     Komentáře
  • OnlyU

    KVÍZ: Znáte základy první pomoci?

    Před 10 dny
    Dokázali byste v případě potřeby někomu zachránit život? Stát se to může každému z nás, že se vyskytneme u nějaké nehody, nebo se našemu blízkému udělá špatně. Víte ale, jak v kterém případě reagovat? Zdroj
     Komentáře
  • Za Plzní

    V plzeňské Fakultní nemocnici už mají modifikovanou vakcínu proti COVID-19

    Před 10 dny
    I když COVID-19 už dávno neplní stránky novin a časopisů, lékárny a čekárny lékařů stále. Pacienti se zájmem o očkování proti tomuto onemocnění obvykle dostávají doporučení počkat na novou modifikovanou vakcínu. Ta je nyní k dispozici ve Fakultní nemocnici Plzeň.
     Komentáře
  • TN

    Přelomový verdikt: Za zničený zrak z práce musí zaměstnavatel zaplatit brýle

    Před 10 dny
    Soustavné sezení u počítače se nepochybně špatně projeví na kvalitě zraku zaměstnanců. Evropský soudní dvůr teď k nelibosti zaměstnavatelů rozhodl, že zdravotní újmu budou muset kompenzovat příspěvky na brýle či kontaktní čočky.
     Komentáře
  • TN

    Problémy po covidu má méně lidí, než se čekalo, ukázala studie

    Před 11 dny
    Potíže s dušností, extrémní únava, poruchy spánku nebo bolesti hlavy a kloubů. To jsou zdravotní problémy lidí, kteří prodělali těžkou formu covidu. Na začátku pandemie lékaři odhadovali, že tyto problémy bude mít každý druhý hospitalizovaný. Nejnovější studie ale prokázala, že takových případů je mnohem méně.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Poškození plic, ztráta čichu, padání vlasů. U nových variant covidu méně časté

    Před 11 dny
    Po hospitalizaci s covidem-19 si následky neslo v dalším roce asi osm procent pacientů. Ukazují to výsledky dosud nepublikované české studie. Konečné číslo bude zřejmě o něco vyšší, není ale tak hrozivé, jak se předpokládalo.
     Komentáře
  • TN

    Speciální vyšetření zachraňuje životy. Řada lidí, kteří na něj mají nárok, o tom neví

    Před 11 dny
    Nejvýznamnější roli při vzniku rakoviny plic hraje kouření. Zhoubný nádor se u tohoto typu onemocnění neprojevuje hned. Často se odhalí až ve chvíli, kdy pacient příznaky pociťuje a je v pokročilém stadiu. Tomu má pomoci zabránit projekt časného záchytu karcinomu plic, který byl spuštěn v minulém roce. Určený je však pouze pro dlouhodobé kuřáky od 55 do 74 let věku. Ti by se podle pneumoložky Martiny Koziar Vašákové měli o program zajímat sami od sebe, včasná diagnóza jim totiž může zachránit život.
     Komentáře
  • Lékaři bez hranic
    naSeznam Médium

    Haiti by mohlo být rájem na zemi, kdyby se nepropadlo do temnoty plné násilí

    Před 12 dny
    „Zdravotní péče na Haiti je nedostatkovým zbožím, proto je každá fungující nemocnice naprosto klíčová,“ popisuje situaci manažerka komunikace Tereza Wyn Haniaková.
     Komentáře
  • Techsvět

    Microsoft se podílí na nejobsáhlejší umělé inteligenci na světě pro diagnostiku rakoviny

    Před 12 dny
    Microsoft společně s poskytovatelem digitální patologie, společností Paige, oznámila záměr vytvořit nejobsáhlejší umělou inteligenci založenou na obrazech na světě pro identifikaci rakoviny.
     Komentáře
  • Refresher

    Rarita v jihlavské nemocnici: Jehovistce udělali endoprotézu obou ramen zároveň a bez transfuze

    Před 13 dny
    Operace, která se jen tak nevidí.
     Komentáře
  • Žena-in

    Na změnu zdravotní pojišťovny máte už jen pár dní. Rozmyslete si ale, zda se vám skutečně vyplatí

    Před 13 dny
    Zdravotní pojištění musíme mít ze zákona všichni. Co si ale svobodně zvolit můžeme, to je konkrétní instituce, u níž ho uzavřeme. Na výběr máme hned ze sedmi zdravotních pojišťoven. Přechod mezi nimi však má svá pravidla.
     Komentáře
  • ByznysDeník

    Zdravotní péče v Česku za rok 2021 vyšla na 55 tisíc korun na jednoho obyvatele

    Před 13 dny
    Celkové výdaje na zdravotní péči v Česku v roce 2021 dosáhly bezmála 580 mld. Kč a meziročně vzrostly o 53,6 mld. Kč. V přepočtu na jednoho obyvatele přesáhly částku 55 tis. Kč a výše výdajů byla ovlivněna probíhající epidemií onemocnění covid-19. Vyplývá to z dnes zveřejněné publikace Výsledky zdravotnických účtů ČR 2010–2021.
     Komentáře
  • LP-Life

    "Díky léčiteli jsem otěhotněla," míní dotázaná. Umí ale šarlatáni opravdu zázraky a komu v dnešní době věřit

    Před 13 dny
    Je dnes léčitelů méně než dříve? Jsou lepší, nebo horší? Těžko říci. Existuje sice několik léčitelských společností, ale mnozí z léčitelů se v nich neangažují. Většina z nich ani nepociťuje nutnost se jakkoli veřejně prezentovat. Na druhé straně lze přitom narazit na inzeráty, které slibují nemocným takřka zázraky právě pomocí alternativní medicíny nebo léčitelských schopností. Ženy často přistupují k léčitelským metodám i v době, kdy nemohou otěhotnět. Co si o tématu léčitelů myslí čeští lékaři?
     Komentáře
  • A2larm

    Když lékaři pracují příliš, naložíme jim ještě víc

    Před 13 dny
    Lékaři a lékařky protestují proti tomu, aby se zákonný objem dobrovolných přesčasů navýšil ze současných 416 na 832 hodin ročně. Co chystaná novela vypovídá o naší společnosti?
     Komentáře
  • TN

    Lékaři chtějí vymýtit rakovinu děložního čípku. Důležité je očkování

    Před 13 dny
    Čeští lékaři chtějí vymýtit rakovinu děložního čípku. Kvůli tomuto onemocnění každý rok zbytečně zemřou stovky žen. Vysoká míra úmrtnosti řadí Česko k nejhorším státům v Evropě. Plánované změny v prevenci by mohly tato alarmující data zmírnit. Některé novinky bude možné využít už na podzim.
     Komentáře
  • Lubomír Stejskal
    naSeznam Médium

    Rozum policistům nestačil, zasáhnout musela ministryně

    Před 14 dny
    Kontroverzní téma. Rozděluje veřejnost stejně jako aktivity proti – řeč je o umělých potratech. Čím méně je společnost ateistická, tím více v ní nacházíme odpůrců záměrného přerušení těhotenství.
     Komentáře
  • Plné zdraví

    MUDr. Dita Benešová: Potíže v oblasti konečníku má více než 50 % lidí, mnozí se je bojí řešit

    Před 15 dny
    Hemoroidy, anální fisury, perianání píštěle, periproktální abscesy a marasky či další obtíže v oblasti konečníku jsou velmi nepříjemné. Často jsou tyto problémy spojené také se studem lidí. Není se bohužel čemu divit, nicméně odkládání léčby rozhodně nepředstavuje žádné efektivní řešení, spíše naopak. Já jsem si o těchto obtížích povídal s MUDr. Ditou Benešovou z proktologie v Klinickém centru ISCARE.
     Komentáře
  • TN

    Do moravského města přišel nový zubař. Už nepřijímám, mám plno, hlásí po pár hodinách

    Před 16 dny
    Nová zubní ordinace z Rožnova pod Radhoštěm na svém webu oznámila otevření od prvního září, teď už hlásí plno, registrace prý neprobíhala ani 24 hodin. Opakuje se scénář z jiných míst v republice. Lékaře radnice nalákala na výhodnou půjčku, ten však musí přijímat i pacienty, kteří nejsou přímo z Rožnova.
     Komentáře
  • TN

    Denně se u nás předčasně narodí desítky dětí. Porodnice přichází s novinkou

    Před 16 dny
    V České republice se každý den předčasně narodí více než 20 dětí. Tým pražské porodnice u Apolináře přišel s novinkou, která pomáhá tato miminka zachraňovat. Unikátní přístroje mají snížit rizika komplikací, zmírňují traumata z porodu a posilují vazbu mezi dítětem a matkou.
     Komentáře
  • Kondice

    Chrápete? Navštivte speciální spánkové centrum

    Před 16 dny
    Chrápání bývá častým, ale velmi nevítaným hostem sdílených ložnic. Přestože problém má chrápající, spát nemůže jeho spolunocležník. Proč chrápou častěji muži? Jakou roli hraje věk nebo obezita? Kdy přestává být chrápání kosmetickým defektem? A co když za problémy se spánkem nemůže jen cizí chrápání? Spánková medicína odpovědi zná.
     Komentáře
  • Refresher

    Je to generační trauma a my říkáme dost, zní od mladých a na smrt unavených lékařů a lékařek

    Před 16 dny
    Příběhy těch, kteří se mají starat o naše zdraví, na drsný úkor toho svého.
     Komentáře
  • TN

    Nový způsob léčby atopického ekzému. Dostanou se k ní ale jen někteří pacienti

    Před 16 dny
    Atopická dermatitida označovaná také jako atopický ekzém je nemoc, kterou trpí minimálně dva lidé ze sta, závažnou formu má přes 21 tisíc Čechů. Ke klasickým způsobům léčby přibývají nové metody. Dostanou se k nim ale jen někteří pacienti.
     Komentáře
  • PrahaIN

    „Jste pomalý, propadne mně parkování!“ rozzlobil se pacient na urologii. Primář ho umravnil čtyřmi slovy

    Před 19 dny
    Každý rok se nespokojení pacienti obracejí se stížnostmi všeho druhu na Českou lékařskou komoru nebo dokonce resort zdravotnictví. Ve zcela jiné pozici jsou ovšem samotní doktoři. Na chování a útoky některých pacientů si nemají kde a u koho stěžovat.
     Komentáře
  • Kryštof Havel
    naSeznam Médium

    Potraty nejsou alternativou pro antikoncepci

    Před 19 dny
    Jsem pro potraty, ale pouze v rozumných mezích. Dělat z potratů nástroj, který slouží jako alternativa pro antikoncepci, mi nepřijde správné.
     Komentáře
  • Arcidiecézní charita Praha
    naSeznam Médium

    Petr přišel o nohu, pomohla mu Fatima a kamarádka

    Před 19 dny
    Vážná nemoc nebo úraz obrátí člověku život vzhůru nohama.
     Komentáře
  • Brněnská Drbna

    Miminka v boskovické nemocnici hlídá nový přístroj. Vyhřívané lůžko uleví lékařům i rodičům

    Před 22 dny
    V Nemocnici Boskovice se radují z nového vyhřívaného lůžka pro novorozence. Moderní technologie poskytne bezpečnější péči především o předčasně narozené děti díky funkci pulzního oxymetru, který u miminek hlídá dech a saturaci. Narozdíl od starších přístrojů tak sestřičkám ušetří práci, protože děti není potřeba tolik kontrolovat.
     Komentáře
  • WN24

    Rakovina napadá stále mladší lidi. A bude hůř, varuje studie

    Před 22 dny
    Rakovina je stále častější u osob mladších padesáti let. V posledních třech desetiletích vzrostl počet případů časného onemocnění touto zákeřnou nemocí o téměř osmdesát procent. Vědci věří, že tohle číslo ještě do roku 2030 vzroste a radí, jak rizika časného nástupu rakoviny snížit.
     Komentáře
  • Jsme kočky

    Na vlastní otvor: Reportáž přímo z gastroskopie

    Před 22 dny
    Naše tělo je důmyslným systémem, který je navržený tak, aby dokázal fungovat řadu let. Když se v něm něco porouchá, obvykle nás na to upozorní bolest.
     Komentáře
  • StyleUp

    Bolesti kolen mohou mít různé příčiny, lékař navrhne správnou léčbu

    Před 23 dny
    Bolesti kolen mohou být velmi nepříjemné, zvlášť pokud vás přepadnou v noci. Pokud to trvá delší dobu, bude nutné zajít si k lékaři, který situaci zhodnotí. Tento problém ale není radno podceňovat, protože se může stát, že vás trápí zdravotní komplikace, kvůli kterým budete hodně omezení. Co znamená ostrá bolest v kolenou v noci?
     Komentáře
  • UdálostiExtra

    Duchovní péče: posilující dimenze komplexního ošetření

    Před 23 dny
    „Duchovní péče je součástí komplexní péče o pacienta.“ Tématu nemocniční duchovní péče se dnes věnovala redakce našeho magazínu.
     Komentáře
  • Kochlear.cz
    naSeznam Médium

    Jak získal ohluchlý příspěvek na zvláštní pomůcku

    Před 24 dny
    Asi před šesti lety (2017) mě napadlo, že bych si mohl požádat o příspěvek na zvláštní kompenzační pomůcku (proč to je zvláštní, netuším). Zašel jsem tedy na Úřad práce a poptal se na to. Za rok jsem zestárl o pět let.
     Komentáře
  • TN

    EMA schválila vakcínu pro těhotné proti RS virům. Dosud žádná neexistovala

    Před 24 dny
    Obrovský milník v očkování. Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) schválila úplně první vakcínu pro těhotné, která má ochránit narozené dítě proti RS virům a vakcína by měla vydržet až šest měsíců. Doteď totiž proti RS virům, které způsobují infekci dýchacích cest, očkování neexistovalo. A všichni si pamatujeme přelom roku, kdy nejen v Česku byly kvůli těmto virům tisíce dětí v nemocnici.
     Komentáře
  • Vitalia

    Už tuhle sobotu se můžete naučit, jak poskytnout první pomoc. Červený kříž spustil i web pro děti

    Před 25 dny
    Chcete vidět, jak by vlastně měla vypadat správně poskytnutá první pomoc? Můžete se to dozvědět v sobotu 9. září, kdy u příležitosti Světového dne pořádají místní spolky Červeného kříže ukázky toho, jak zasáhnout v případě úrazu nebo zdravotních komplikací. Pro Český červený kříž je výuka první pomoci po desítky let tradičním programem. Našimi kurzy projde 50 tisíc lidí ročně, od dětí až po dospělé. A posouváme ji i do digitálního světa. Letos jsme spustili inovovaný portál www.MladyZdravotnik.cz - návštěvníci se dozvědí, jakou pomoc poskytnout při úrazech nebo neúrazových stavech, jako jsou infarkt, mrtvice nebo epileptický záchvat. Správným postupům se děti mohou učit i pomocí kvízů, které otestují potřebné znalosti, uvedl Marek Jukl, prezident Českého červeného kříže.
     Komentáře
Reklama