Zavřít
Dějiny lidstva

Dějiny lidstva

Nejnovější články na Seznamu na téma Dějiny lidstva
  • Ansu

    Černá smrt: Nejsmrtelnější pandemie v dějinách lidstva Evropy

    Před 25 dny
    Virová pandemie jménem Černá smrt, která pustošila Evropu v letech 1347 až 1353, byla nejsmrtonosnější pandemií v dějinách lidstva. Údajně zabila 30-60 % evropské populace. The post Černá smrt: Nejsmrtelnější pandemie v dějinách lidstva Evropy first appeared on ansu.
     Komentáře
  • Proženy

    Jaké jsou vaše znalosti fyziky? Ukažte se v testu, co si pamatujete o Newtonovi a jeho zákonech

    Před 2 měsíci
    Řadí se mezi nejvlivnější osobnosti v historii vědy. Mnozí dokonce tvrdí, že v dějinách lidstva obecně. Je to právě 380 let od narození slavného fyzika, který se zabýval pohybem, optikou a gravitací. Ověřte si v testu: Co všechno víte o Isaacu Newtonovi?
     Komentáře
  • Netflixer

    Nejnebezpečnější pořad na Netlfixu? Nový dokument se snaží vyvrátit současný výklad dějin lidstva

    Před 2 měsíci
    Netflix je plný pořadů, které slibují ponoření se do tajemství naší planety, a dokumentární série Starodávné apokalypsy (Ancient Apocalypse) je jedním z nich. Bývalý britský novinář Graham Hancock se v něm vrací k mýtu o vzdálené zapomenuté civilizaci, která údajně předávala své znalosti ranému člověku. Jeho teorie ale rozčilují archeology.
     Komentáře
  • Armádní Zpravodaj

    Velké a silné jako sám Sovětský svaz: bitevní lodě, které měly patřit k největším v dějinách lidstva. Realita a vize se ale nepotkaly

    Před 4 měsíci
    Sovětský svaz stavěl největší bitevní loď všech dob, nakonec ji ale pohřbil jako řadu dalších projektů. Svou pozornost musel upírat jinam, směrem na západ.
     Komentáře
  • Prima Zoom

    Druhý nejtragičtější den v dějinách lidstva měl 242 tisíc obětí

    Před 4 měsíci
    Druhý nejtragičtější den v dějinách lidstva je zároveň největším katastrofickým momentem 20. století.
     Komentáře
  • Techsvět

    Archeologové objevili nejstarší psanou větu v dějinách lidstva. Je to zaklínadlo na to, jak se zbavit vší

    Před 4 měsíci
    Archeologové objevili nejstarší známou psanou větu. Výzkum zveřejnili v časopise Jerusalem Journal of Archaeology. Pozoruhodný nález obsahuje celou kanaánskou větu z doby kolem roku 1700 př. n. l. a mohla by být nejstarší psanou větou v dějinách lidstva.
     Komentáře
  • Deník

    Černá smrt ovlivňuje lidstvo i po staletích. Může za to nenápadná mutace

    Před 5 měsíci
    Od řádění nejsmrtonosnější pandemie v dějinách lidstva již uplynula celá staletí, takzvaná černá smrt přesto stále ovlivňuje naše zdraví. Nová studie odhalila mutace, které lidstvu v polovině 14. století pomohly přežít řádění moru. Má to ale jeden háček. Tytéž mutace jsou spojovány s některými závažnými autoimunitními onemocněními.
     Komentáře
  • Dotyk

    Byla středověká černá smrt jen epidemií moru nebo šlo o zkázu vytvořenou lidmi?

    Před 1 rokem
    Nová studie vědců z Institutu Maxe Plancka pro vědu o dějinách lidstva o černé smrti tvrdí, že dřívější údaje o úmrtnosti na tuto metlu lidstav nejsou přesné. Cílem studie věnované pylu bylo zjistit, zda historická tvrzení, že černá smrt zabila polovinu evropské populace mezi lety 1346 a 1352 n. l., byla přesná či nikoli. Norský historik Ole Benedictow, přední odborník na mor, odhadl, že nemoc vyhubila 65 procent evropské populace, což se však zdá značně nadnesené.
     Komentáře
  • A2larm

    Svoboda znamená možnost jednat jinak. Nové dějiny lidstva v posmrtné knize Davida Graebera

    Před 1 rokem
    Rok po smrti antropologa Davida Graebera se objevila kniha, na níž spolu s archeologem Davidem Wengrowem pracovali deset let. Autoři přesvědčivě ukazují, že lidstvo mělo vždy možnost žít jinak.
     Komentáře
  • Fajntip

    Jaké státní svátky přinese rok 2022? A které připadají na všední dny?

    Před 1 rokem
    Rok 2022 se blíží a s ním i otázka, jaké státní svátky a volné dny budeme očekávat. V České republice se můžeme těšit celkem na třináct státních svátků a z toho jich připadá sedm na pracovní dny. V článku si o těchto svátcích přečtete více.
     Komentáře
  • Deník

    Pohřbené město i ztracený obraz. Několik výjimečných objevů letos měnilo dějiny

    Před 1 rokem
    Po těžkém roce, jako byl ten právě končící, by snad každého potěšil nález starých zlatých mincí ukrytých ve zdi či odhalení prastarého hodnotného talíře, který někdo schoval do šuplíku. Archeologové a výzkumníci několik podobných objevů v průběhu uplynulého roku 2021 učinili. Mnoho z nich změnilo pohled na dějiny lidstva.
     Komentáře
  • Fajntip

    Jevdokija Zavalijová: ruská hrdinka a postrach nacistů

    Před 1 rokem
    Bylo jí pouhých 15 let, když Německo napadlo Sovětský svaz. Byl červen roku 1941, kdy nad její hlavou proletěly první německé bombardéry, a přesto se z ní nestalo traumatizované dítě, nýbrž vojenská hrdinka a jedna z nejdůležitějších žen v historií světové války. Toto je Jevdokija Zavalijová.
     Komentáře
  • Deník N

    Naše civilizace mohla vypadat úplně jinak

    Před 1 rokem
    Nové archeologické objevy staví tradiční výklad dějin lidstva vzhůru nohama, píšou autoři nové knihy David Graeber a David Wengrow.
     Komentáře
  • Armádní Zpravodaj

    2000 bombardérů a 1000 stíhaček v akci: Největší bojové nasazení letectva v dějinách lidstva proběhlo na Štědrý den

    Před 1 rokem
    V rámci německé protiofenzívy v Ardenách spojenci provedli největší letecký úder v dějinách lidstva. Útoku se účastnilo více jak 3000 letadel a 20000 mužů posádek. Letecká formace zakrývala celý horizont jihovýchodní Anglie.
     Komentáře
  • Fajntip

    Dodržujete vánoční zvyky a tradice jak se patří?

    Před 1 rokem
    Vánoce jsou za dveřmi a s nimi i vánoční zvyky, které Vánocům dodávají jejich magickou krásu. Jen těžko každý večer po večeři krájíme jablko či házíme botou, lijeme olovo nebo pouštíme lodičky. Tyto zvyky zkrátka patří jen k Vánocům a tak to má být.
     Komentáře
  • Fajntip

    Vánoční zvyky pro děti

    Před 1 rokem
    I když Vánoce dokážou zahřát u srdce i dospělé, nejvíce si je užijí právě děti. Už kvůli nim se dospělí snaží dodržet všechny tradice a zvyky, které se k Vánocům pojí. Jaké vánoční zvyky u dětí bodují nejvíce?
     Komentáře
  • Fajntip

    Vánoční tradice stojí za to dodržovat

    Před 1 rokem
    Vánoční tradice milujeme právě proto, že se dodržují pouze o Vánocích, a to je činí tolik výjimečné. Zatímco někdo vánoční tradice omezí jen na krájení jablka a šupinky, jiný se jich snaží dodržet co nejvíce. Jaké tedy jsou vánoční tradice?
     Komentáře
  • Fajntip

    Vánoční zvyky v Česku

    Před 1 rokem
    Vánoční zvyky v Česku a ve světě se liší, i když určitě v nich lze spatřit řadu podobností. Například vánoční stromeček, ten si na Vánoce zdobí téměř všichni. Naštěstí vánoční zvyky v Česku patří k těm nejkouzelnějším, a je škoda je opouštět.
     Komentáře
  • Fajntip

    Jak se liší slovenské vánoční zvyky od těch českých?

    Před 1 rokem
    Coby naši nejbližší sousedé, s nimiž nás pojí společná historie, a tedy i společné zvyky, dodržují Slováci řadu stejných vánočních tradic jako my. To ale neznamená, že by neměli vlastní speciality, třeba opekance s brynzou, kapustnicu nebo štědrák.
     Komentáře
  • Fajntip

    Vánoční zvyky ve středověku

    Před 1 rokem
    Vánoce jsou speciálním a jedinečným časem. Přípravě na nejvýznamnější svátky roku proto věnujeme nemalou pozornost. A úplně stejně to měli i naši předci ve středověku. Přesto se jejich Vánoce od těch našich v mnoha ohledech lišily. Co zvycích lidí ve středověku víme? A jak takové středověké Vánoce vypadaly?
     Komentáře
  • Fajntip

    Jak prožívají Vánoce naši evropští sousedé: Polsko

    Před 1 rokem
    Přestože jsou Poláci naši blízcí sousedé, moc toho o jejich vánočních tradicích nevíme. Nejsou tak moc rozdílné od těch našich a samozřejmě je nutné přihlédnout k tomu, že je to země s hluboce zakořeněnou křesťanskou vírou.
     Komentáře
  • Fajntip

    Čokoláda: Její cesta od mayské populace až po španělské kolonizátory, kteří ji přivezli do Evropy

    Před 1 rokem
    Tmavá nebo světlá, sladká nebo hořká, ochucená, v tyčinkách, v tabulkách nebo krémech či ve zmrzlině. Kolik má čokoláda podob? Milujeme ji od dětství, a je to láska na celý život, i když s přibývajícím věkem jde spíše o lásku tajnou.
     Komentáře
  • Fajntip

    Vánoční tradice v jiných zemích aneb, kde Ježíška nepotkáte

    Před 1 rokem
    Vánoce jsou nejoblíbenější svátky v roce a u nás představují stromeček, dárky, cukroví, kapra a rodinnou pospolitost. Jak jsou na tom ale jinde ve světě? Koho děti vyhlíží a co dobrého se servíruje?
     Komentáře
  • Fajntip

    Halloween, Samhain, Svátek Všech svatých nebo Dušičky. Který podzimní svátek slavíte vy?

    Před 1 rokem
    Víte, že místo dýní vyřezávali naši předci lampičky z cukrové řepy? Očišťovali tak svá obydlí a chránili je před zlými duchy. V prodlužujících se podzimních večerech se všichni sesedli kolem stolu, rozsvítili svíce a vyprávěli si příběhy a pohádky.
     Komentáře
  • Fajntip

    Je cibetková káva opravdu tak výjimečná?

    Před 1 rokem
    Pokud rádi ochutnáváte speciální druhy kávy, pravděpodobně jste už o cibetkové kávě slyšeli. Nejen že se řadí mezi nejdražší kávy na světě, ale s její výrobou a prodejem je spojeno mnoho otazníků.
     Komentáře
  • Fajntip

    I Němci mají v srpnu jedno tragické výročí: Jak vznikla Berlínská zeď

    Před 1 rokem
    V noci z 12. na 13. srpna v roce 1961 byla zahájena stavba Berlínské zdi. Stavba, která měla délku 155 km tak rozdělila město a vlastně celé Německo na dvě části a vydržela stát až do konce studené války. Tu noc, od půlnoci do úsvitu se děly věci!
     Komentáře
  • Fajntip

    Tipy na letní čtení. Tyto knihy ještě stihnete do konce léta přečíst

    Před 1 rokem
    Čeká vás dovolená a vy nevíte, co s sebou za knihu? Přinášíme vám několik tipů na letní nenáročné čtení, které vás pobaví i dojme a každopádně vám zlepší náladu.
     Komentáře
  • Fajntip

    Saskia Burešová: Sedmdesátnice plná šarmu a elánu

    Před 1 rokem
    29. července oslavila narozeniny hlasatelka a moderátorka Saskia Burešová. Jen málokterá dáma vypadá v 75 letech tak dobře. Saskia jako by objevila tajný elixír mládí a rozdává kolem sebe úsměvy, klid a pohodu.
     Komentáře
  • Fajntip

    Grace Kelly, herečka, která pověsila profesi na hřebík, aby se mohla stát princeznou

    Před 1 rokem
    Přezdívali ji „monacká labuť“ a její svatba byla událostí století. Lidé ji milovali pro hezký vzhled, filmové role a jako symbol pohádkového osudu, o kterém snilo mnoho žen. Ona sama si roli princezny moc neužívala. Snažila se alespoň nezklamat v roli matky a dát svým třem dětem obyčejné dětství.
     Komentáře
  • Fajntip

    Eleanor Roosevelt: Žena, která se vzepřela tchýni, aby se Franklin Roosevelt stal prezidentem Spojených států

    Před 1 rokem
    Kdo poznat tuto ženu až v okamžiku, kdy se starala o svého nemocného muže, nevěřil by, že to byla původně velice tichá, plachá a ušlápnutá žena, kterou roky dusila tchýně. Nakonec po smrti svého muže spolupracovala s dalšími dvěma prezidenty.
     Komentáře
  • Fajntip

    Přírodní živly mají v boji s civilizací vždy navrch, jsou nepředvídatelné, divoké a silné

    Před 1 rokem
    Každý den se miliony lidí na celém světě potýkají s přírodními živly. Přestože má naše země relativně chráněnou polohu, nemáme aktivní sopky, co občas chrlí lávu, země se nám pod nohama zachvěje jen výjimečně a vlny tsunami to k nám mají daleko, i u nás máme přírodní katastrofy.
     Komentáře
  • Ruik

    Vitrína dneška: Český zápis do historie, Vaňkát nadále velebí zlo

    Před 1 rokem
    Česká reprezentace postoupila přes favorizované Nizozemsko do čtvrtfinále mistrovství Evropy a učinila zápis do historie. Bývalý policista, rozhodčí a nyní funkcionář Zdeněk Vaňkát nadále hájí zlo, které páchal náčelník Roman Berbr.
     Komentáře
  • Novinky

    Na hrad Lipnice se s ručně psanou biblí vrátil duch historie

    Před 1 rokem
    Jedinečná příležitost dotknout se 600 let staré historie se naskýtá lidem, kteří v příštích dvou měsících navštíví hrad Lipnice ve stejnojmenném městečku nad Sázavou. Součástí prohlídky je totiž poutavá výstava, jejímž středobodem je originál Lipnické bible, rukopisný kodex, který tu byl v roce 1421 dopsán. Zapůjčilo ho washingtonské Muzeum bible.
     Komentáře
  • TVguru

    Krajkové kalhotky nebo první návštěva královny: Nezapomenutelné momenty v historii konzervativního Wimbledonu

    Před 1 rokem
    V pořadí již 134. ročník nejstaršího a zároveň nejslavnějšího tenisového turnaje na světě se představí od pondělí 28. června na travnatých kurtech v jihozápadní části londýnského Wimbledonu. Historie a tradice dýchá z této tenisové události jako nic jiného.
     Komentáře
  • Pozitivní zprávy

    Na Antarktidě vzniká archiv ledovců. Pomůže s odkrýváním klimatické historie

    Před 1 rokem
    Paměť ledu bude navždy dostupná lidské vědě, a to i navzdory globálnímu oteplování. Vědci z mezinárodního programu ICE MEMORY totiž na Antarktidě budují první ledový archiv na světě.
     Komentáře
  • Sport

    Rodinné štěstí, pak zápis do české historie! K absolutní radosti chybělo jediné

    Před 1 rokem
    Třináct zlatých medailí z republikového šampionátu si může vedle sebe vyskládat tyčkař Jan Kudlička a obdivovat už je můžou vedle manželky i jeho dvě dcery. Během týdne stihl český rekordman přivítat na světě druhého potomka a získat ve Zlíně rekordní titul. Stejný počet zlatých z jedné disciplíny má v historii už jen diskař Libor Malina a oštěpařka Barbora Špotáková. Ta ale může svoji bilanci ještě vylepšit v neděli.
     Komentáře
  • Fajntip

    Paměť národa: Životní příběh Lidušky Pilné

    Před 1 rokem
    Paměť národa je mezinárodní sbírka vzpomínek pamětníků důležitých historických událostí 20. století. Dostupná je i v internetovém archivu. Najdete tam významné i velmi osobní zkušenosti lidí, kteří byli a jsou součástí historie této země.
     Komentáře
  • Novinky

    Íránský torpédoborec vplul poprvé v historii do Atlantiku

    Před 1 rokem
    Íránský torpédoborec Sahand vplul poprvé v historii do Atlantského oceánu, sdělil státní tiskové kanceláři IRNA admirál Habibulláh Sajjari. Sahand nemusel cestou zakotvit v některém z přístavů, protože ho doprovázela zásobovací loď Makran.
     Komentáře
  • Žďárský deník

    Výhled na památku Unesco a na Žďár umocní příběhy z dávné historie

    Před 1 rokem
    Je to jedinečný zážitek. Už jsem tam byla. Nahoru vede asi sto schodů, vyšlapat je ale stojí za to.
     Komentáře
  • Pozitivní zprávy

    Z úcty k přírodě a historii. V Česku roste přes pět tisíc památných stromů

    Před 1 rokem
    Jsou mimořádně staré, velké, vážou se na historickou událost nebo doprovázejí kulturní památky. V databázi Agentury ochrany přírody a krajiny ČR je téměř pět a půl tisíce památných stromů, z nichž podle nových dat roste 195 na území Státního pozemkového úřadu (SPÚ). Kromě toho se na pozemcích SPÚ nachází také 28 alejí a stromořadí a jedno arboretum.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Život začíná po devadesátce. Polák Zasada se vrátil do Afriky změnit historii MS

    Před 1 rokem
    Polská legenda Sobieslaw Zasada míří v 91 letech na rallye Safari. V Keni se stane nejstarším pilotem historie světového šampionátu.
     Komentáře
  • Novinky

    Slavní řezenští Vrabčáci přivítají i dívky. Poprvé za tisíciletou existenci sboru

    Před 1 rokem
    Dómští vrabčáci z německého Řezna, věhlasný katolický chlapecký sbor, zamýšlí poprvé ve své více než tisícileté historii přijmout dívky. Ve středu to sdělila televize Bayerischer Rundfunk (BR).
     Komentáře
  • Fajntip

    Život Alžběty Bathoryové, známé jako ČACHTICKÁ PANÍ a legendy o jejích zločinech

    Před 1 rokem
    Čachtická paní se narodila pravděpodobně 7. 8. 1560 v Nyírbátoru a zemřela 21. 8. 1614 v Čachticích, po čtyřletém vězení ve vlastním sídle. Jen málo žen v historii inspirovalo tolik badatelů, romanopisců a filmařů, jako tato uherská hraběnka.
     Komentáře
  • Ruik

    Okruh Paula Ricarda patří k nejznámějším. Co vše už ve své bohaté historii nabídl?

    Před 1 rokem
    O víkendu startuje Velká cena Francie na okruhu Paula Ricarda, který ve své závodní historii už nabídl mnohé. Zejména tedy okamžiky, které se do historie Formule 1 zapsaly nesmazatelným písmem.
     Komentáře
  • Ruik

    Nejhorší dresy Barcelony v historii? Vypadáme jako klauni, nadávají fanoušci

    Před 1 rokem
    Barcelona představila nové klubové dresy, které strhly obrovskou vlnu nevole. Dresy jsou extrémně kontroverzní, vedení Katalánců s tak negativními reakcemi určitě počítalo. Ovšem zřejmě ne až s takovými.
     Komentáře
  • Fajntip

    Architektonický skvost v Brně: Vila Tugendhat

    Před 1 rokem
    Funkcionalistická vila Tugendhat je dílem německého architekta Ludwiga Miese van der Rohe, který navrhl vilu pro manžele Grétu a Fritze Tugendhatových (1928). Vila byla financovaná ze svatebních darů mladých novomanželů. Oba novomanželé pocházeli z velice bohatých rodin majitelů textilních továren.
     Komentáře
  • Ruik

    Ronaldo píše historii, stává se nejlepším střelcem Eura!

    Před 1 rokem
    Je nejlepším střelcem Portugalska, vstřelil nejvíce gólů v historii Ligy mistrů a nyní si přivlastnil další cenný rekord. Hvězdný CR7 stal se historicky nejlepším střelcem evropského šampionátu.
     Komentáře
  • Fajntip

    Znáte příběh čaje? Aneb jak se dostal až na váš stůl

    Před 1 rokem
    Když se ráno probudíte, co si připravíte ke snídani? Buď kávu, nebo čaj. Tak to má drtivá většina z nás. Napadlo vás ale někdy, jak se k nám čaj dostal? Při posezení u kvalitního čaje s přáteli, známými či dobrou knihou, si vzpomeňte na příběh nápoje, který právě držíte v rukou. Vydejte se za historií čaje.
     Komentáře
  • Armádní Zpravodaj

    Pět nejlepších tanků válečné historie Velké Británie. Tanková technika, jež patřila ke světové špičce

    Před 1 rokem
    Velká Británie patří k tankovým velmocem, která se výrobě obrněnců věnuje od jejich počátku. Ačkoli její stroje byly ve své době občas překonané nepřítelem, nesmazatelně zasáhly do historie.
     Komentáře
  • Prima Zoom

    Nejtragičtější havárie v historii motorsportu stála život 84 lidí. Přesto byl závod dokončen

    Před 1 rokem
    11. červen roku 1955 se zapsal do historie jako nejčernější den motorsportu, když během automobilového závodu Le Mans zahynulo tragicky 84 osob. Pořadatelé závod přesto nechali dokončit.
     Komentáře
  • Sport

    Zapíše se do historie? Dvanáctiletý zázrak se kvalifikoval na olympiádu

    Před 1 rokem
    Mezi absolutní elitou válcuje jednu soupeřku za druhou. Britská skateboardistka Sky Brownová se díky postavení ve světovém žebříčku kvalifikovala na olympijské hry do Tokia. Vše musí ještě posvětit olympijští úředníci, podle všeho to má být už ale jen formalita. Jako dvanáctiletá sportovkyně se dívka stane historicky nejmladší olympioničkou Velké Británie. Tak jako tak se zapíše do historie. Pokud dosáhne na medaili, tak také nesmazatelným písmem. To stejné platí o dvanáctileté Japonce Kokoně Hirakiové, jezdkyň mladších 15 let bude ale v japonské metropoli mezi závodnicemi víc.
     Komentáře
  • Hanácká Drbna

    Olomoučtí kriminalisté a celníci rozprášili drogový gang. Jeden z největších v historii kraje

    Před 1 rokem
    Při jedné z nejrozsáhlejších akcí v historii Olomouckého kraje kriminalisté, celníci, vojenští policisté a zásahová jednotka rozprášili organizovanou skupinu, která vyráběla pervitin. Našli drogy, zbraně, objevili šest varen a zatkli sedm mužů a jednu ženu. Všichni skončili ve vazbě a hrozí jim až 12 let vězení.
     Komentáře
  • CzechSight

    Kousek historie: Pátrání po tržním řešení změn klimatu

    Před 1 rokem
    Druhá polovina 70. let 20. století přinesla rozsáhlou vědeckou debatu o globálních změnách klimatu. Vědecká obec si však kladla jednu otázku: co bude dostatečnou motivací pro změnu lidského chování?
     Komentáře
  • Krajské listy

    Krví sepsaná historie. Vzpoura varšavského ghetta. Leon Uris a jeho legendární Milá č. 18

    Před 1 rokem
    V pořadí šestatřicátá publikace nakladatelství Zeď v podobě Urisovy Milé č. 18 (Mila 18, 1961) zaslouží velikou a časově neomezenou pozornost. Když se v roce 1943 několik židovských bojovníků, kteří ovšem nikdy nebyli k této roli připravováni, vzbouřilo proti ničení ghetta ve Varšavě, proti cestě do koncentráků na jistou smrt, nevěděli, jak tučným písmem se jednou zapíšou do tamní historie.
     Komentáře
  • Ruik

    Analýza EURO 2021: Slovensko jede na druhé ME v historii, ve skupině je spíše outsiderem

    Před 1 rokem
    Slovensko se teprve podruhé ve své historii představí na mistrovství Evropy. Před pěti lety ve Francii došli Slováci až do osmifinále, kde byli vyřazeni Německem. Letošní kádr ale už takovým optimismem neoplývá.
     Komentáře
  • Jihlavský deník

    Psaly automobilovou historii. Telčí projely skvosty mezi veterány

    Před 1 rokem
    Jaguár, škodovky, mercedesy, mustang nebo švédská značka Saab. To je jenom výčet některých automobilových značek, které se ukázaly v sobotu 5. června na telčském náměstí v rámci závodu Spring Classic. Do centra města zavítaly stroje, které psaly automobilovou historii. Druhý ročník sem zavedl zhruba stovku posádek.
     Komentáře
  • Sport

    Fraserová-Pryceová zaběhla na Jamajce stovku za 10,63 a je druhá v historii

    Před 1 rokem
    Jamajská sprinterská hvězda Shelly-Ann Fraserová-Pryceová zaběhla na mítinku v Kingstonu 100 metrů za 10,63 sekundy a je na této trati druhou nejrychlejší ženou historie. Za světovým rekordem Američanky Florence Griffithové-Joynerové z roku 1988 zaostala o 14 setin.
     Komentáře
  • GolfDigest

    Kousková se na Konopišti zapsala do historie!

    Před 1 rokem
    V sobotu vyvrcholil na Konopišti jeden z vrcholů české ženské golfové sezóny. Téměř 90 hráček z 24 zemí světa bojovalo o titul při Amundi Czech Ladies Challenge, prvním ze čtrnácti profesionálních turnajů série LETAS v roce 2021.
     Komentáře
  • Armádní Zpravodaj

    Letouny za druhé světové války byly jednodušší na výrobu aneb Top deset nejvyráběnějších válečných letadel historie

    Před 1 rokem
    Poznejte deset nejvyráběnějších stíhacích letounů v historii. Většina jich byla zkonstruována a vyráběna za druhé světové války.
     Komentáře
  • Fajntip

    Víte, kdo byli první „lidé“ ve vesmíru?

    Před 1 rokem
    Snad odjakživa nás, lidi, láká myšlenka podívat se mimo naši planetu. Noční výhled na hvězdnou oblohu inspiroval nejen spisovatele, ale i vědce a konstruktéry, kteří umožnili lidstvu nové rozměry poznání. Kdo byl jako první ve vesmíru? Prozkoumejte vesmír s námi a vydejte se na cestu poznání.
     Komentáře
Reklama