Zavřít
Embryo

Embryo

Nejnovější články na Seznamu na téma Embryo
  • Radiožurnál

    Se záchranou severního bílého nosorožce mohou pomoci i muzea po celém světě

    Před 2 dny
    Mezinárodní vědecké konsorcium BioRescue pokračuje ve snaze zachránit populaci nosorožce bílého severního. Poslední dvě samice žijí od roku 2009 v rezervaci v Keni. Nově budou experti spolupracovat s americkou genetickou společností Colossal Biosciences, která by měla pomoci rozšířit genetickou rozmanitost vytvářených embryí. Poslechněte si rozhovor s Přemyslem Rabasem, ředitelem Safari Parku Dvůr Králové, který záchranu nosorožců koordinuje.
     Komentáře
  • Hana Beneš Ápková
    naSeznam Médium

    Těhotenství je souboj matky s dítětem, v děloze probíhá hormonální válka

    Před 9 dny
    Zdá se být přirozenou součástí života, ale zdání klame. Znáte všechna skrytá rizika těhotenství? A proč připomíná spíše bitevní vřavu než idylku?
     Komentáře
  • CNN Prima News

    Převratný úspěch vědců: Vypěstovali lidský orgán v prasatech, naráží na etický problém

    Před 11 dny
    Vědcům z čínského Kantonu se podařilo v prasečích embryích vypěstovat ledviny obsahující převážně lidské buňky. Jde o první případ, kdy vědci vypěstovali lidský orgán uvnitř zvířete. Odborníci se shodují, že jde o průkopnický objev, který by mohl způsobit převratné změny při transplantacích, informuje americká stanice CNN.
     Komentáře
  • Novinky

    Další pokrok lékařského výzkumu. Umělé lidské embryo stvořili i vědci v Izraeli

    Před 16 dny
    Vědci v izraelské laboratoři vytvořili model lidského embrya, a to bez použití spermií, vajíček či dělohy. Projekt má za cíl nabídnout jedinečný pohled do raných fází vývoje zárodku a zjednodušit jeho zkoumání. Jsou tak dalším týmem ve světě, kterému se něco podobného povedlo.
     Komentáře
  • Reportér Magazín

    PODCAST: Vědci vypěstovali lidské embryo, zdražuje pivo, v Ostravě vystavili Petřkovickou venuši. O aktuálních událostech s Petrem Stančíkem

    Před 16 dny
    „Babí léto je nejmagičtější část roku,“ pochvaluje si v úvodu podcastu: „Mám tohle období, kdy čarodějnice pouštějí do větru své dlouhé vlasy, rád.“
     Komentáře
  • inSmart

    Čínští vědci úspěšně vypěstovali v prasatech lidské ledviny

    Před 16 dny
    Vědci v Číně vypěstovali v prasatech ledviny obsahující lidské a vepří buňky. Věří, že v případě nedostatku dárců by mohli lékaři v budoucnu transplantovat pacientům uměle vypěstované orgány. Jedná se ale stále o vysoce experimentální vědu, která může skončit nezdarem.
     Komentáře
  • Nedd

    V prasečích embryích poprvé rostly lidské ledviny

    Před 16 dny
    Genetici vypěstovali v prasatech lidské ledviny. Jejich experiment může pootevřít dveře do nové éry transplantací.
     Komentáře
  • Osel

    Model lidského embrya, nebo už syntetické embryo?

    Před 17 dny
    Laboratoře, které se v odborných časopisech chlubí vypěstovanými shluky buněk připomínající nejranější stádia vzniku života, rostou jak houby po dešti. Jeden takový počin z dílny izraelského Weizmannova výzkumného ústavu nabývá obrysů syntetického lidského embrya. Bioetici začínají volat o potřebě dát nový legislativní rámec takovým činnostem.
     Komentáře
  • Novinky

    Číňané vypěstovali v prasatech lidské ledviny

    Před 18 dny
    Čínští odborníci vypěstovali v tělech prasat lidské ledviny. Cílem je opět zlepšit budoucí vyhlídky na to, že se lidské orgány pro transplantace budou pěstovat uvnitř zvířat. Tento týden ve čtvrtek na to upozornil britský deník The Guardian.
     Komentáře
  • Nedd

    Vytvořena lidská embrya bez vajíček a spermií

    Před 20 dny
    Model embrya vytvořený týmem izraelských vědců odhaluje dosud neznámé informace o možném vzniku některých vrozených defektů.
     Komentáře
  • Techsvět

    Vědci vypěstovali lidské ledviny u prasat. Je to poprvé, co byl lidský orgán vypěstován u jiného živočišného druhu

    Před 20 dny
    Podle nového výzkumu, který byl tento měsíc zveřejněn v časopise Cell Press, čínští vědci úspěšně vypěstovali lidské ledviny u živých prasat. Autoři studie se chtěli zaměřit na ledviny, protože patří mezi první orgány, které se vyvíjejí a jsou běžně transplantovány.
     Komentáře
  • Echo24

    Vědci vypěstovali v laboratoři lidské embryo. Obešli se bez spermie, vajíčka i dělohy

    Před 20 dny
    Vědcům z Weizmannova institutu věd v Izraeli se podařilo v laboratoři vypěstovat „entitu“ blízce připomínající rané lidské embryo. Použili k tomu pouze kmenové buňky, nikoliv spermii, vajíčko nebo dělohu. Úspěch by mohl poskytnout etický způsob, jak zkoumat vývoj člověka v nejranějších stádiích existence, píše server BBC.
     Komentáře
  • WN24

    Vědci vypěstovali model lidského embrya z kmenových buněk. Nepotřebovali spermie ani vajíčko

    Před 21 dny
    Vědci vytvořili v laboratoři kompletní modely lidských embryí z kmenových buněk a vypěstovali je mimo dělohu. Objev otevírá cestu k pokroku v oblasti plodnosti, testování léčiv a transplantací.
     Komentáře
  • Techsvět

    Vědcům se poprvé podařilo vypěstovat embryo podobné tomu lidskému v laboratoři. Embryo dokonce uvolňovalo hormony

    Před 21 dny
    Vědci vypěstovali v laboratoři "kompletní" modely lidských embryí se všemi známými znaky, které se vyskytují u normálních embryí starých přibližně dva týdny, jak píše portál Yahoonews.
     Komentáře
  • Vlasta

    Mít potomky jen sám se sebou? Možnost nabídne umělá lidská děloha. Bez rizik to ale nepůjde

    Před 1 měsícem
    Řadu let vědci pracují na vývoji umělé dělohy, zařízení, ve kterém se mohou embrya vyvíjet téměř stejně jako v dělohách skutečných. Už se jim to podařilo například u ovcí a myší. Vytvoření lidské umělé dělohy je na obzoru. Co všechno však přinese?
     Komentáře
  • 100+1 zahraniční zajímavost

    Máma, táta a ten třetí: Proč nové techniky umělého oplodnění vzbuzují vášně?

    Před 1 měsícem
    Klasické metody umělého početí nefungují u každého. Zoufalým párům, které čekají na potomka, se však otevřely brány k novému postupu, jenž jim dává naději. Jde ovšem o velmi málo vyzkoušenou techniku, která navíc vyvolává kontroverze – už proto, že jsou k ní potřeba hned tři rodiče
     Komentáře
  • Safari

    2 min

    Podcast
    Pět nových embryí vzniklo v italské Cremoně. Projekt záchrany nosorožce bílého severního pokračuje

    Před 2 měsíci

    ·

    2 minuty

    Dvorský safari park se už 4 roky podílí na záchraně severního bílého nosorožce a teď získal z projektu BioRescue další nová embrya. Ve spolupráci s několika zahraničními institucemi připravuje i samice na roli náhradních matek. Vedoucí mezinárodních projektů dvorského safari parku Jan Stejskal o tom informoval redaktorku Danu Voňkovou.
     Komentáře
  • Ekolist

    Fotoreportáž, jak vypadá odběr vajíček u nosorožců bílých severních

    Před 2 měsíci
    V projektu na záchranu nosorožců bílých severních se nám po zákroku, který proběhl na konci května v Keni, podařilo vytvořit dalších pět embryí. Společně s embryi z dřívějška už jich je celkem 29, přičemž všechna pocházejí od vajíček odebraných od samice Fatu. Je to velký úspěch. Před několika lety jsme jen doufali, že bychom tak velkého množství mohli někdy dosáhnout. Jak takový odběr vajíček vlastně vypadá? Tady je malá fotoreportáž od Jona A. Juáreze.
     Komentáře
  • Refresher

    Sex ve vesmíru by mohl být velký problém, na který nejsme připraveni, varuje odbornictvo

    Před 2 měsíci
    Vesmírná turistika zažívá rozmach. Ještě před několika desítkami let by nás ani ve snu nenapadlo, že do vesmíru budeme létat „na dovolenou“, avšak opak se stal skutečností.
     Komentáře
  • Zdravotnický deník

    Umělá inteligence zvyšuje úspěšnost asistované reprodukce

    Před 2 měsíci
    Když si pár přeje dítě, ale nedaří se počít, zajdou na specializovanou kliniku, kde jim s úspěšným spojením pohlavních buněk pomůže lékař. Rozhodnutí, které ze zárodků ženě implantovat, představuje v celém procesu zásadní roli, neboť ani trénované lidské oko obvykle nedokáže s určitostí poznat, které embryo má větší šanci na „uchycení“ a které nikoliv.
     Komentáře
  • Novinky

    Brána k renesanci severních nosorožců je otevřená

    Před 2 měsíci
    Brána k renesanci takřka vyhynulého živočišného druhu, severních bílých nosorožců, zůstává po posledních pěti laboratorně získaných embryí letos v květnu, otevřená dokořán. Vědci, kteří disponují devětadvaceti životaschopnými zárodky nejohroženějšího savce planety, počítají se vznikem nové uměle vytvořené populace, z níž v keňské rezervaci Ol Pejeta přežívají pouze dvě samice.
     Komentáře
  • Ekolist

    Vědci vytvořili dalších pět embryí ohrožených nosorožců, vybrali náhradní matky

    Před 2 měsíci
    Mezinárodnímu vědeckému týmu se podařilo vytvořit dalších pět embryí nosorožců bílých severních, kterým hrozí vyhynutí. K dispozici tak nyní mají 29 zmrazených embryí. Vědci také vybrali dvě samice blízce příbuzného nosorožce bílého jižního, které by se měly stát náhradními matkami. Odebírání vajíček a vytváření embryí začalo v roce 2019 a je součástí projektu záchrany nosorožců bílých severních umělou reprodukcí. Poslední dvě samice tohoto druhu Fatu a Nájin žijí v rezervaci Ol Pejeta v Keni. Obě patří Zoo Dvůr Králové, která o postupu projektu ČTK informovala.
     Komentáře
  • České noviny

    Vědci vytvořili dalších pět embryí ohrožených nosorožců, vybrali náhradní matky

    Před 2 měsíci
    Mezinárodnímu vědeckému týmu se podařilo vytvořit dalších pět embryí nosorožců bílých severních, kterým hrozí vyhynutí. K dispozici tak nyní mají 29 zmrazených embryí. Vědci také vybrali dvě samice blízce příbuzného nosorožce bílého jižního, které by se měly stát náhradními matkami. Odebírání vajíček a vytváření embryí začalo v roce 2019 a je součástí projektu záchrany nosorožců bílých severních umělou reprodukcí. Poslední dvě samice tohoto druhu Fatu a Nájin žijí v rezervaci Ol Pejeta v Keni. Obě patří Zoo Dvůr Králové, která o postupu projektu dnes ČTK informovala.
     Komentáře
  • Echo24

    Revoluce v reprodukční medicíně. Vhodnost embrya vyhodnocuje umělá inteligence

    Před 2 měsíci
    Umělá inteligence přináší další inovaci v oblasti lékařství, tentokrát v léčbě neplodnosti. S novým softwarem, který pomocí algoritmu spáruje embryo s nejvhodnějším kandidátem tak, aby došlo k úspěšnému oplodnění, přišla izraelská společnost AIVF. Kliniky, kde se již software používá, zaznamenaly až 30procentní nárůst úspěšnosti umělého oplodnění.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Malby evokující embryo krokodýla či dravé ryby. Příkaský vystavuje v Gočárově galerii

    Před 2 měsíci
    "Pro mě jsou nejtemnějšími barvami modrá a fialová," vysvětluje autor. Výstavu nazval podle slizu vyskytujícího se v rostlinné říši.
     Komentáře
  • Prima Zoom

    Proč mají muži bradavky? Podle sexuologů nejsou k ničemu

    Před 3 měsíci
    Muži mají prsa často i větší než ženy. Mají i bradavky, ale mléko z nich neteče. Tedy až na některé formy rakoviny, při nichž se to děje. K čemu tedy mužům bradavky vůbec jsou?
     Komentáře
  • Zdravotnický deník

    Uměle vytvořená lidská embrya vyvolávají etické otázky

    Před 3 měsíci
    To, že jsme něčeho technicky schopni, nás ještě neospravedlňuje to dělat. Na reálná rizika výzkumu a vývoje lidských embryí, která vzniknou v umělých podmínkách bez použití spermií a vajíček, upozorňuje docentka Ildem Akerman, jež se na britské University of Birmingham věnuje molekulární genetice.
     Komentáře
  • inSmart

    Vědci poprvé vytvořili lidská embrya pouze s pomocí kmenových buněk

    Před 3 měsíci
    Britští vědci vytvořili lidská embrya bez použití spermií a vajíček. Nejedná se o skutečná lidská embrya, podobají se však těm v nejranějším vývoji. Tento úspěch vyvolává mezi odborníky značné kontroverze, neboť jsme už jen krok od překročení hranic etiky a zákony s tímto nepočítaly. Snaha vytvořit umělá embrya probíhá už pár let. Různé expertní týmy dokázaly přimět kmenové buňky myší, aby se zkombinovaly do podoby velmi raných embryí.
     Komentáře
  • Nedd

    Vytvořena umělá lidská embrya bez vajíček a spermií

    Před 3 měsíci
    Vědecký experiment by mohl pomoci při výzkumu dědičných poruch. Vyvolává však etické a právní problémy.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Vědci poprvé stvořili lidské embryo

    Před 3 měsíci
    Tým vědců z Velké Británie a Spojených států oznámil, že se mu podařilo vytvořit první umělé lidské embryo na světě.
     Komentáře
  • Prima Zoom

    Nakročení k umělým lidem? Vědci vytvořili první umělé embryo

    Před 3 měsíci
    Práce na umělých embryích probíhá v několika výzkumných institucích po celém světě. Kromě praktických problémů výzkum naráží i na legislativní a etické otázky.
     Komentáře
  • Novinky

    Vědci poprvé uměle vytvořili lidské embryo

    Před 3 měsíci
    Tým vědců poprvé uměle vytvořil lidské embryo. Odborníci použili kmenové buňky, díky čemuž není třeba použít vajíčka ani spermie. Jejich přelomový objev by mohl pomoci při výzkumu genetických vad nebo u prevence potratů, zároveň však otevírá závažné etické a právní otázky.
     Komentáře
  • TN

    První syntetické lidské embryo je na světě. Vědci k tomu nepotřebovali spermie ani vajíčko

    Před 3 měsíci
    Tým výzkumných pracovníků ve Spojených státech a Velké Británii tvrdí, že se jim z kmenových buněk podařilo jako prvním na světě vytvořit syntetické modely podobné lidskému embryu bez potřeby použití vajíčka a spermií.
     Komentáře
  • České noviny

    Vědci poprvé uměle vytvořili lidské embryo, objev vyvolává etické otázky

    Před 3 měsíci
    Tým vědců poprvé uměle vytvořil lidské embryo. Jejich přelomový objev by mohl pomoci výzkumu genetických poruch a prevenci potratů, ale zároveň otevírá závažné etické a právní otázky. Vědci použili kmenové buňky, díky čemuž není třeba použít vajíčka ani spermie. O studii, kterou její autoři představili na středeční konferenci v Bostonu, napsal deník The Guardian.
     Komentáře
  • Zdravé Zprávy

    Nejlepší embryo při IVF vybere umělá inteligence

    Před 3 měsíci
    Umělá inteligence údajně zvládá vybrat pro konkrétní ženu nejvhodnější embryo, a to s vyšší rychlostí a přesností než člověk. AI softwary proto už používají i tuzemské reprodukční kliniky. A díky nim se i snížují počty neúspěšných přenosů embryí.
     Komentáře
  • Čtidoma

    Lidé brzy přijdou o práci, umělá inteligence některé profese zcela nahradí. Má to i pozitiva

    Před 3 měsíci
    Opravdu umělá inteligence nahradí lidské myšlení a práci? Jak se to vezme. Vyděsit člověka je poměrně snadné. Když ale víte, jak umělou inteligenci využívat ke svému prospěchu, z apokalypsy se najednou může stát docela příjemná spolupráce. Třeba při řešení neplodnosti. Což ale  neznamená, že některé profese nezaniknou. Mezi nimi může být i ta vaše.
     Komentáře
  • Vitalia

    Umělá inteligence proniká i do umělého oplodnění. Vybere nejlepší embryo

    Před 3 měsíci
    Červen je měsícem neplodnosti, s níž se v Česku potýká každý pátý pár. Kvůli problémům s početím v posledních letech narůstá poptávka po umělém oplodnění. V procesu asistované reprodukce se začíná čím dál více prosazovat i umělá inteligence. Například při výběru nejvhodnějšího embrya. Díky tomu by se na specializovaných klinikách měl zkrátit čas, který vede k úspěšnému těhotenství. „Umělá inteligence by měla zkrátit dobu léčby. Umí totiž vybrat nejnadějnější embrya, která tak při asistované reprodukci přijdou na řadu jako první,“ vysvětluje Pavel Otevřel, vedoucí lékař největší české reprodukční kliniky Reprofit. Umělá inteligence (AI) podle něj umí díky schopnosti analyzovat a zpracovávat velké množství dat vyhodnotit, které embryo je pro ženu nejvhodnější.
     Komentáře
  • Žena-in

    Asistovanou reprodukci hradí zdravotní pojišťovna, úplně zdarma ji ale každý nezíská

    Před 3 měsíci
    Nedaří se vám počít miminko, takže zvažujete umělé oplodnění? Pokud nepatříte ke šťastlivcům, kteří nemusí hledět na peníze, nejspíš vás už napadlo, zda si to budete moci dovolit. Rozhodně ale raději nepočítejte s nulovými výdaji ani v případě, že pro bezplatný zákrok splňujete všechny podmínky.
     Komentáře
  • Kondice

    Revoluční novinka v oblasti početí. Umělá inteligence vybere nejlepší embrya!

    Před 3 měsíci
    S neplodností se v Česku potýká každý pátý pár. A když se nedaří počít dítě přirozeně, přichází na řadu poptávka po umělém oplodnění. Jenže věk žen, které se obracejí na reprodukční kliniky, neustále stoupá, a každá z nich si přeje jediné – otěhotnět co nejdříve. Umělá inteligence se stává na poli asistované reprodukce velkým hráčem.
     Komentáře
  • UdálostiExtra

    Umělému oplodnění pomůže umělá inteligence. Vybere například nadějná embrya

    Před 3 měsíci
    Červen je měsícem neplodnosti, s níž se v Česku potýká každý pátý pár. Kvůli problémům s početím v posledních letech narůstá poptávka po umělém oplodnění.
     Komentáře
  • Deník magazín

    Nový lék na rakovinu? Žena vkládá veškerou naději do preparátu z kuřecích embryí

    Před 3 měsíci
    Celý život se paní Iva starala o své dva syny, z nichž jsou dnes díky její neutuchající péči mladíci v plné síle. Pak se k ní ale štěstí obrátilo zády a onemocněla rakovinou tlustého střeva. Její šance na vyléčení z rakoviny je 50:50. Ona to ale odmítá vzdát a věří, že s převratným doplňkem stravy z kuřecích embryí nemoc přemůže.
     Komentáře
  • Deník magazín

    Umělá inteligence znamená naději i pro zdravotnictví. Je ale třeba hlídat data

    Před 4 měsíci
    Umělá inteligence může do zdravotnictví přinést mnoho pokroku. Zároveň je třeba hlídat zabezpečení dat. Aby nenapáchala víc škody než užitku.
     Komentáře
  • Newstream

    Dítě tří rodičů, robotické oplodnění vajíčka, testování embrya. Pomoc k otěhotnění prožívá boom

    Před 4 měsíci
    Soukromé kliniky pro asistovanou reprodukci čili pro pomoc rodičům k otěhotnění už léta prožívají celkový rozmach. Ne náhodou do nich ještě ve svém předpolitickém období investoval i Andrej Babiš. A stále se objevují postupy, které obor posouvají k netušeným možnostem.
     Komentáře
  • Dotyk

    Život začíná zábleskem světla. Vědcům se podařilo natočit nečekaný jev v momentu početí

    Před 4 měsíci
    Párům, podstupujícím oplodnění in vitro, svitla nová naděje. A to doslova. Vědci z lékařské fakulty Northwestern University Feinberg zjistili, že v okamžiku oplodnění vajíčko jasně zazáří. Největší záblesk přitom produkují nejkvalitnější pohlavní buňky.
     Komentáře
  • Čtidoma

    Kachní embryo, čerstvý mozek opice či shnilý žralok. Jídla, ze kterých nám je zle, jsou jinde pochoutkou

    Před 4 měsíci
    Dobrou chuť, pokud právě obědváte. K cestování samozřejmě patří také objevování kouzla místní kuchyně. Gastronomie, to je také součást kultury. Některé země se však doslova předhánějí v nejpodivnějších pokrmech, které ochutnají jen opravdu otrlí jedinci. O jaké dobrůtky jde?
     Komentáře
  • Techsvět

    Vědci vytvořili z opičích kmenových buněk struktury podobné embryím a umístili je do děloh opičích samic

    Před 5 měsíci
    Čínští vědci použili opičí kmenové buňky k vytvoření struktur podobných embryím. Takto v laboratoři vyvinutá embrya se po vpravení do samice jeví jako nejranější stádia těhotenství. Cílem tohoto výzkumu je prohloubit naše znalosti embryonálního vývoje a tvorby raných orgánů bez etických dilemat spojených s používáním lidských embryonálních buněk, píše web Modern sciences.
     Komentáře
  • Babinet

    Renomovaný embryolog Daniel Hlinka zakládá vlastní kliniku. Na Clayo Clinic využije revoluční umělou inteligenci

    Před 5 měsíci
    Přední česko-slovenský embryolog Daniel Hlinka zakládá vlastní IVF kliniku. Pod značkou Clayo Clinic od dubna v prostorách na pražském Smíchově poskytuje kvalitní služby v oblasti reprodukční medicíny. Pod jednou střechou tak zúročí zkušenosti ze své téměř čtyřicetileté praxe i vlastní automatizovaný systém CATI (Cognitive Automation of Time-lapse Images) založený na umělé inteligenci.
     Komentáře
  • 100+1 zahraniční zajímavost

    Zvláštnosti klokaního rozmnožování: Náročná cesta klokaního embrya na svět

    Před 5 měsíci
    Klokani jsou pověstní zvláštnostmi svého rozmnožování. I u těch největších druhů klokanů netrvá březost déle než měsíc.
     Komentáře
  • Lifee

    Kanibal a lupič Peter Niers: Černou magií a pojídáním embryí měl získat nadlidské schopnosti

    Před 5 měsíci
    Legendy o Peteru Niersovi nejsou možná tak známé jako ty o Alžbětě Báthory a Vladu Napichovači, přesto to neznamená, že by nám z nich nevstávaly hrůzou vlasy na hlavě. Tento kanibal měl v 16. století usmrtit až 544 lidí, včetně těhotných žen.
     Komentáře
  • Babyweb

    Aby se vajíčko uhnízdilo

    Před 6 měsíci
    Příčiny neplodnosti mohou být různé. Je-li problém v pevnějším obalu vajíčka, může pomoci tzv. asistovaný hatching. O co jde?
     Komentáře
  • KrásnéŽeny

    Pár misionářů oslavuje rasovou různorodost. Jejich děti se od sebe nemohou více lišit

    Před 6 měsíci
    Manželé, kteří se angažují v misionářské činnosti, se rozhodli dát domov dětem, jež by jinak neměly šanci vyrůstat v rodině. Adoptovali si však nejen dvě děti, ale nakonec i dvě embrya.
     Komentáře
  • Neposlušné Tlapky

    Kuře se může vylíhnout, i když je skořápka vejce narušená, ukazuje experiment

    Před 6 měsíci
    Kuřata se nemusejí líhnout pouze z vajec, což se snažili prokázat i studenti z Japonska. Navíc se zdravé kuře může vylíhnout i v případě, že vejce je od samotného počátku otevřené. Jak je to možné? Podívejte se na experiment, který jedinečnost skořápky vyvrátil.
     Komentáře
  • Dotyk

    Vědci stvořili hybrida z člověka a slepice. Lidská DNA nadiktovala slepici nový nervový systém

    Před 6 měsíci
    Na otázku, jak u člověka vznikají rané vývojové vady, se snaží vědci odpovědět téměř sto let. Ve výzkumu jim však bránil etický zákon, který zakazoval práci s lidskými embryi, staršími více než 14 dní. Odborníci si tak na pomoc vzali slepičí zárodky, na něž naše buňky naklonovali.
     Komentáře
  • Fonetech

    Vědecký průlom? Na svět přišli první potomci, kteří mají dva otce a žádnou matku

    Před 6 měsíci
    Japonský vědec tvrdí, že se mu podařilo přivést na svět myši, které získaly svou dědičnou informaci od rodičů stejného pohlaví.
     Komentáře
  • Bety

    Úspěšnému umělému oplodnění brání konzumace alkoholu

    Před 6 měsíci
    Úspěšnost umělého oplodnění může být poměrně vysoká. Ovšem teď se ukázalo, že velikou překážkou v zahnízdění embrya je alkohol. Nikoli však konzumován ženou, ale jejím partnerem! Budoucí tatínci, to pivo si raději odpusťte!
     Komentáře
  • ČasProŽeny

    Paris Hilton poprvé ukázala miminko

    Před 7 měsíci
    Paris Hilton a její manžel Carter Reum se podělili o první rodinné fotografie se svým malým synem Phoenixem, který se narodil teprve minulý měsíc. Paris a Carter se vzali v roce 2021 po více než dvou letech randění. Snímky s miminkem zveřejnili poté, co dědička prohlásila, že má připravená další embrya a doufá, že budou mít další děti, uvádí Dailymail.
     Komentáře
  • Naše zdravotnictví

    Nový patent řešící neplodnost. Pro pacientky může být díky vstupu investora dostupný již do dvou let

    Před 7 měsíci
    Problém neplodnosti ročně postihuje přes 48 milionů párů po celém světě. Týká se hlavně žen nad 40 let, kterým se s věkem snižují i šance na otěhotnění umělým oplodněním. Hrozí zdravotní rizika nebo vrozené vady dítěte. Nadějí těchto párů pro úspěšné umělé oplodnění by mohl být nový patent biotechnologického start-upu Fetus, který je součástí skupiny FABA Capital.
     Komentáře
  • Poznat svět

    V mořích se začali objevovat dvouhlaví žraloci. Mohou být nebezpeční?

    Před 7 měsíci
    Dvouhlavé či vícehlavé příšery známe z mýtů a legend, pohádek. V živočišné říši se čas od času narodí plazi nebo savci se dvěma hlavami. Po více než dvě desetiletí se objevují také dvouhlaví žraloci. Příčina této mutace nebyla zatím s jistotou prokázána, ale lze říci: za vším hledej člověka.
     Komentáře
  • Náš region

    Brněnští vědci pomáhají ženám s neplodností

    Před 7 měsíci
    Masarykova univerzita v Brně s dalšími partnery převádí do praxe patent nové metody, která by měla pomoct zvýšit úspěšnost umělého oplodnění.
     Komentáře
  • KrásnéŽeny

    Žádné cizoložství! Přesto se páru bělochů narodila trojčata tmavé pleti

    Před 8 měsíci
    Pár Aaron a Rachel Halbertovi jsou hrdými rodiči pěti malých dětí. Manželé jsou běloši a všech jejich pět dětí jsou černoši.
     Komentáře
Reklama