Zavřít
Embryo

Embryo

Nejnovější články na Seznamu na téma Embryo
  • Techsvět

    Vědci chtějí vyrábět umělá lidská embrya, aby měli dostatek orgánů pro transplantace

    Před 21 hodinami
    Izraelská biotechnologická společnost tvrdí, že hodlá vytvářet embryonální verze lidí, aby mohla odebírat tkáně pro použití při transplantacích. Renewal Bio navazuje na nedávné pokroky v technologii kmenových buněk a umělých děloh, které předvedli vědci z Weizmannova vědeckého institutu pod vedením profesora Jacoba Hanny, jak uvádí server Technology Review.
     Komentáře
  • Feminela

    Mnozí se obávají, že se z koupeného vejce vylíhne kuře. Přitom se jedná o vyhlášenou lahůdku

    Před 3 dny
    I když se tato otázka zdá být naivní, mnozí lidé si ji stále pokládají. Najdou se takoví, kteří se bojí, že ze zakoupených vajíček se každou chvíli vylíhnou malá kuřátka. V dnešním článku si řekneme, jak to vlastně je.
     Komentáře
  • TN

    Přelom ve vědě. Výzkumníci vypěstovali první umělé embryo bez spermie i vajíčka

    Před 4 dny
    Vědci nás zřejmě nikdy nepřestanou překvapovat. Těm z Weizmannova institutu věd se podařil přelomový počin. V laboratoři vytvořili první embryo bez spermie, vajíčka a oplodnění a při výzkumu použili kmenové buňky myší. Tento úspěch může znamenat zásadní změnu nejen pro lidi, ale i pro zvířata.
     Komentáře
  • Pravda24

    Trojčata se narodila s odstupem čtyř let! Děti jsou ve věku od jednoho měsíce do čtyř let

    Před 4 dny
    Karen Marksová (35) a její manžel James Marks (37) z britského Tauntonu se vzali v roce 2014, píše deník Daily Mail. Manželé si vždy velmi přáli děti, ale přestože uplynulo několik měsíců manželského života, žena nemohla otěhotnět. Nakonec se manželé vydali k lékaři, aby zjistili, čím jsou tyto problémy s plodností způsobeny.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Vědci vytvořili první syntetické embryo. Bez vajíček a spermií

    Před 6 dny
    Vědcům se podařilo z kmenových buněk myší vytvořit embrya s bijícím srdcem a dalšími orgány. Vytvořili tak první tzv. „syntetické embryo“ v historii.
     Komentáře
  • Echo24

    Žádné vajíčko, spermie ani děloha. Vědci vytvořili první syntetická embrya

    Před 6 dny
    Vědci z Wizmann Instute of Science v Izraeli přišli na novou metodu, jak vypěstovat syntetické embryo bez oplodněných vajíček. Tato metoda by jednou mohla umožnit růst tkání a orgánů pro transplantace. Informoval o tom ABC Net.
     Komentáře
  • Techsvět

    Revoluce v rozmnožování? Syntetická embrya nepotřebují spermie, vajíčka ani dělohu

    Před 7 dny
    Vědci z izraelského Weizmannova institutu vytvořili syntetická myší embrya z kmenových buněk, čímž se zbavili potřeby spermií, vajíček a dokonce i dělohy. Poté je pěstovali až téměř do poloviny těhotenství, kdy již měli všechny orgány, včetně bijícího srdce. Tato technologie by mohla být použita k pěstování orgánů pro transplantace, píše server New Atlas.
     Komentáře
  • Receptovník

    Někteří lidé vejce raději nekupují. Bojí se, aby se z nich nevylíhlo kuře

    Před 26 dny
    Vejce kupuje dnes snad každý. Jsou skvělým zdrojem bílkovin a dalších důležitých živin. Možná jste si ale při pohledu na plata vajec někdy už položili otázku, zda je možné, aby se z nich vylíhlo kuře. Odpověď známe. Jak vzniká vejce? Vejce se tvoří v levém vaječníku slepice, během své cesty v dalších úsecích vejcovodu získává bílkoviny a albumin a následně tvoří skořápku.
     Komentáře
  • Tvůj magazín

    Lidská moč by se mohla stát velmi cennou! Vědci v ní totiž nalezli kmenové buňky, které by mohly regenerovat vaše vlastní tkáně

    Před 1 měsícem
    Výzkumníci, kteří jako první zjistili, že kmenové buňky v lidské moči můžou regenerovat tkáně, pokračují ve zkoumání síly těchto buněk.
     Komentáře
  • Novinky

    Vdovec smí mít dítě se zesnulou manželkou, rozhodl soud v Británii

    Před 1 měsícem
    Britský vdovec uspěl u soudu se svým požadavkem, aby s dopomocí náhradní matky směl mít biologického potomka se svou zesnulou manželkou. Napsal o tom list The Times.
     Komentáře
  • CNN Prima News

    Chtěl dítě se zesnulou ženou, soud mu vyhověl. Přála si to také, argumentoval

    Před 1 měsícem
    Britský vdovec uspěl u soudu se svým požadavkem, aby s dopomocí náhradní matky směl mít biologického potomka se svou zesnulou manželkou. Napsal o tom list The Times. Vrchní soud rozhodl, že osmatřicetiletý Ted Jennings může využít zmražené embryo, které vzniklo při umělém oplodnění. Jenningsova manželka zemřela v roce 2019, když jí ve druhém trimestru těhotenství praskla děloha.
     Komentáře
  • Refresher

    Zrušení práva na přerušení těhotenství v USA by mohlo ovlivnit i přístup k umělému oplodnění

    Před 1 měsícem
    Při umělém oplození vzniká několik embryí. Jen jedno se ale vrací zpět do těla. Pokud by Nejvyšší soud zrušil rozhodnutí v případu Roe vs. Wade, mohlo by to ovlivnit i oplození in vitro.
     Komentáře
  • Česko živě

    Roboti nás v léčbě neplodnosti nenahradí, shodují se lékaři. Dokážou ale významně pomoci

    Před 2 měsíci
    V Česku se s neplodností potýká 15–20 % párů. Naději upínají na reprodukční odborníky, kteří se na problémy s početím specializují. Těm v léčbě čím dál více pomáhá umělá inteligence – umí například vyhodnotit, které embryo má největší šanci na úspěšný vývoj v děloze matky nebo jaké spermie jsou nejvíce „v kondici“. Pravděpodobnost úspěšného těhotenství a pozdějšího porodu by díky „robotům“ mohla vzrůst o 10–20 %.
     Komentáře
  • UdálostiExtra

    Roboti nás v léčbě neplodnosti nenahradí, shodují se lékaři

    Před 2 měsíci
    V Česku se s neplodností potýká 15–20 % párů. Naději upínají na reprodukční odborníky, kteří se na problémy s početím specializují.
     Komentáře
  • CzechSight

    Objev genu zásadního pro embryonální vývoj může pomoct v léčbě rakoviny

    Před 2 měsíci
    Biologům se povedlo popsat důležitý gen embryonálního vývoje. Jeho efekt na buněčný růst může objasnit, proč dochází k abnormalitám vývoje plodu nebo co způsobuje častější výskyt rakoviny u některých jedinců. Studie byla publikovaná v časopise Nature Communications.
     Komentáře
  • Osel

    Pozor na mezeru

    Před 2 měsíci
    Na to, že si v dospělosti nejsme všichni rovni už jsme si zvykli. Nás, laiky v oboru ontogeneze asi překvapí, že už i mezi buňkami embrya si jsou některé buňky rovnější, a to již ve stadiu druhého dělení. Nejnovější poznatek o tom, co buňky v prvních krocích života směruje na budoucí dráhu ale překvapil i profesionály. Přitom je to docela prosté – hybatelem buněčné organizace by v nejranější fázi vývoje měla být specifika dostupného prostoru.
     Komentáře
  • Techsvět

    Neuvěřitelný objev v Číně: Bylo nalezeno 66 milionů let staré embryo vzácného dinosaura

    Před 2 měsíci
    Dinosauří vejce lze najít po celém světě, ale ta, která obsahují i embrya, jsou velmi vzácná. Pro paleontology je stále záhadou vývoj dinosaurů, právě proto, že nalezení jejich embryí je tak vyjímečné. S tím by mohla pomoci nová fosilie dinosauřího embrya, která byla objevena v čínské provincii Ťiang-si na jihu země.
     Komentáře
  • Deník

    Ukrytá v ledovci. V Chile našli fosilii březí samice ichtyosaura, má jméno Fiona

    Před 2 měsíci
    Paleontologové uvnitř tajícího ledovce v Chile objevili zkamenělé pozůstatky vůbec prvního kompletního ichtyosaura s neporušenými embryi. Březí samice, kterou vědci pojmenovali Fiona, čekala na své objevení v ledu desítky milionů let. Jde o jednu z nejúplnějších fosilií tohoto druhu na světě.
     Komentáře
  • Pěstujme

    Mnozí se bojí, že se z koupeného vejce vylíhne kuře. Přitom se jedná o vyhlášenou lahůdku

    Před 3 měsíci
    I když se nejedná o otázku, která by byla osudová, mnoho lidí přesto zajímá, jestli je možné koupit v obchodě vejce, ze kterého se vylíhne kuře. Bohužel spousta z nás nemá vůbec tušení.
     Komentáře
  • Týdeník Hrot

    Průlomový objev: celý lidský genom lze přečíst už u raného embrya

    Před 3 měsíci
    Nová vědecká studie ukazuje, že lze se skoro stoprocentní přesností přečíst genom třídenního embrya. Jestli máme rodičům „dětí ze zkumavky“ závidět, nebo ne, je otázka.
     Komentáře
  • Pozitivní zprávy

    Záchrana nosorožců je na dohled. Vědci vytvořili již 12 embryí odebraných samicím v Keni

    Před 4 měsíci
    Populace nosorožců na planetě stále narůstá. Záchrana ohroženého druhu se daří díky tvrdým opatřením proti pytláctví i inovativním metodám asistované reprodukce. Opatření pomáhají úspěšně navýšit také populace dalších vymírajících druhů.
     Komentáře
  • WN24

    V domě protipotratové aktivistky našla policie pět embryí

    Před 4 měsíci
    Ve washingtonském domě, který údajně patřil aktivistce proti potratům, bylo podle policie nalezeno pět dětských embryí.
     Komentáře
  • Novinky

    Uhynulá samice má šanci na potomky. Záchranu bílých nosorožců podpoří kmenové buňky

    Před 4 měsíci
    Jedna z metod záchrany takřka vyhynulého živočišného druhu severních bílých nosorožců pomocí kmenových buněk nabyla na aktuálnosti. Vědci vytvořili tzv. indukované pluripotentní (embryonální) kmenové buňky získané ze samice Nabiré uhynulé v roce 2015. Šlo o poslední samici severního bílého nosorožce v Evropě.
     Komentáře
  • Lifee

    Bizarní žabí experiment: Italský kněz zasvětil život oplodňování zvířat, samcům nasazoval mini trenky

    Před 5 měsíci
    Odkud se berou děti? Jak vznikne embryo? Tyto a mnohé další otázky trápily vědce po staletí, dokud nebyly vynalezeny mikroskopy, díky kterým se mohli poprvé podívat na spermie a vajíčka. V 18. století nad stejným problémem vraštil čelo i italský kněz Lazzaro Spallanzani, jež dospěl ke svéráznému rozhodnutí. Aby všemu přišel na kloub, nasadil žabím samečkům mini trenky.
     Komentáře
  • CNN Prima News

    Nosorožci na prahu vyhynutí: Populaci vzácného druhu má zachránit umělé oplodnění

    Před 5 měsíci
    Mezinárodnímu vědeckému týmu se podařil další významný krok k záchraně téměř vyhynulých nosorožců bílých severních. Z tohoto živočišného druhu zbývají na světě už jen poslední dvě samice. Experti v říjnu a v lednu získali nová embrya, která by měla pomoci obnovit existenci tohoto druhu téměř vyhubeného kvůli pověrám. Vložení oplodněných vajíček ale nechtějí uspěchat a metodu si ověří nejprve u příbuzného poddruhu.
     Komentáře
  • Mix24

    Vědci objevili neporušené embryo dinosaura. Tvor měří 27 centimetrů

    Před 5 měsíci
    Na konci roku 2021 svět obletěla zpráva, že v Číně bylo objeveno dokonale zachované dinosauří embryo. Výzkumník doktor Fion Waisum Ma se o něm vyjádřil jako o „nejlepším nalezeném dinosauřím embryu v historii“. Čím je tento konkrétní exemplář výjimečný a co pro vědu znamená?
     Komentáře
  • Žena-in

    Neplodné páry mají o rok delší šanci na početí miminka. Tohle všechno pojišťovny hradí

    Před 5 měsíci
    Průměrný věk, v němž se žena rozhodne poprvé otěhotnět, nadále roste. To s sebou ale přináší riziko, že to nepůjde tak snadno. S početím má v Česku problémy až čtvrtina párů. Od letošního roku se mohou pokoušet o miminko prostřednictvím pojišťovnou proplaceného umělého oplodnění o rok déle.
     Komentáře
  • 100+1 zahraniční zajímavost

    Tlustokožci ze zkumavky: Vědci vytvořili další dvě embrya ohrožených nosorožců

    Před 5 měsíci
    Mezinárodnímu vědeckému týmu se v minulých měsících podařilo vytvořit další dvě embrya nosorožců bílých severních ohrožených vyhynutím. Vědci tak již mají 14 zmrazených embryí.
     Komentáře
  • Zvířecí zprávy

    Máte-li doma andulku, máte dinosaura. Spojení ptáků s dávnými tvory potvrdil nečekaný nález

    Před 5 měsíci
    Vědci rozlouskli dlouholetý spor, jestli ptáci pocházejí z dinosaurů. Pomohlo jim k tomu zachovalé embryo oviraptora, které našli na jihu Číny. Jednoznačně podle nich potvrzuje dinosauří původ ptáků.
     Komentáře
  • Novinky

    Vědci udělali další krok k záchraně severních bílých nosorožců

    Před 5 měsíci
    Mezinárodní tým vědců BioRescue udělal další krok k záchraně takřka vyhynulého živočišného druhu severních bílých nosorožců umělou reprodukcí. V současnosti už žijí jen poslední dva exempláře těchto zvířat. Během dvou zákroků mezi loňským říjnem a letošním únorem se vědcům podařilo vytvořit dvě nová embrya severního bílého nosorožce, čímž počet embryí vzrostl na 14.
     Komentáře
  • CNN Prima News

    Záchrana nosorožců bílých severních? Zázrak se má stát pomocí umělého oplodnění

    Před 5 měsíci
    Mezinárodnímu vědeckému týmu se v minulých měsících podařilo vytvořit další dvě embrya nosorožců bílých severních ohrožených vyhynutím. Vědci tak mají 14 zmrazených embryí. Odebírání vajíček a vytváření embryí je součástí projektu záchrany nosorožců bílých severních umělou reprodukcí. Poslední dvě samice tohoto druhu na planetě Fatu a Nájin žijí v rezervaci Ol Pejeta v Keni. Obě patří Zoo Dvůr Králové, která o vytvoření dalších embryí informovala.
     Komentáře
  • Hradecká Drbna

    Vědcům ze Safari Parku a jich kolegům se podařilo vytvořit dvě nová embrya nosorožce bílého severního

    Před 5 měsíci
    Týmu BioRescue, do kterého patří i vědci ze Safari Parku ve Dvoře Králové nad Labem, se podařilo vytvořit dvě úplně nová embrya bílého nosorožce. Po tomto úspěchu jich mají vědci k dispozici celkem 14. Obě embrya byla zmrazena a v dohledné době čekají na vložení do náhradních samic nosorožce bílého jižního.
     Komentáře
  • Náš region

    Naděje pro ohrožené nosorožce! Vědci vytvořili další dvě embrya

    Před 5 měsíci
    Mezinárodnímu vědeckému týmu se v minulých měsících podařilo vytvořit další dvě embrya nosorožců tuponosých severních ohrožených vyhynutím. Vědci tak mají 14 zmrazených embryí. Odebírání…
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Fotky: Naděje na přežití vyhynulého druhu. Vědci vytvořili další embrya

    Před 5 měsíci
    Mezinárodnímu vědeckému týmu se v minulých měsících podařilo vytvořit další dvě embrya nosorožců bílých severních. Vědci tak nyní uchovávají 14 zmrazených embryí. V rezervaci Ol Pejeta žijí poslední dvě samice tohoto druhu.
     Komentáře
  • České noviny

    Vědci vytvořili další dvě embrya ohrožených nosorožců, celkem jich mají 14

    Před 5 měsíci
    Mezinárodnímu vědeckému týmu se v minulých měsících podařilo vytvořit další dvě embrya nosorožců bílých severních ohrožených vyhynutím. Vědci tak mají 14 zmrazených embryí. Odebírání vajíček a vytváření embryí je součástí projektu záchrany nosorožců bílých severních umělou reprodukcí. Poslední dvě samice tohoto druhu na planetě Fatu a Nájin žijí v rezervaci Ol Pejeta v Keni. Obě patří ZOO Dvůr Králové, která o vytvoření dalších embryí dnes informovala.
     Komentáře
  • Jsme

    Průvodce prvním trimestrem: Co vás čeká v prvních měsících těhotenství?

    Před 5 měsíci
    S těhotenstvím přichází vlna radosti, ale někdy také nejistoty. Žena vstupuje do zcela nového a neznámého období, kdy se její tělo začíná měnit a reagovat jinak než doposud.Co vás v prvním trimestru vlastně čeká? Co se děje s tělem a kdy jít poprvé k lékaři?
     Komentáře
  • Novinky

    Italský kněz se zpěčoval očkování. Infekci nepřežil

    Před 6 měsíci
    Don Paolo Romeo, italský kněz, který se vyhýbal vakcínám proti covidu kvůli falešnému přesvědčení, že obsahují buňky z dětských embryí, zemřel ve věku 51 let poté, co několik týdnů bojoval s koronavirem.
     Komentáře
  • Vědátor

    Embryo v egyptské mumii bylo „naloženo“ jako okurky

    Před 6 měsíci
    Nová práce ozřejmila, jak mohla 2000 let stará mumie zachovat i plod ve věku kolem 28. týdne. Zdá se, že proces mumifikace a vysušení vedl k vysoké acidifikaci zbylých tělních tekutin, a tak doslova „naložení“ plodu do kyselého „roztoku“.
     Komentáře
  • VědaŽivě

    Archeologové našli zcela neporušené dinosauří embryo. Nevylíhlé stvoření je zhruba 27 centimetrů dlouhé

    Před 6 měsíci
    Neuvěřitelně vzácné a plně zachovalé dinosauří embryo bylo nalezeno uvnitř zkamenělého vejce. Tento předmět chytal celé dekády prach v místnosti čínského muzea.
     Komentáře
  • Žena-in

    Proč si nedělat těhotenský test příliš brzy? Biochemické těhotenství je zklamáním pro tisíce žen a je mezi nimi i Kamila

    Před 6 měsíci
    Dvaatřicetiletá Kamila se s manželem Tomášem už tři roky snaží počít dítě. Mladému páru se ale zatím nedaří. Nedávno to sice vypadalo nadějně, ale radost manželům záhy zhatilo biochemické těhotenství.
     Komentáře
  • Zítřek

    Nejšílenější „pochoutky“ světa: Psí polévka, shnilý sýr s larvami nebo rybí spermie jsou jen začátek…

    Před 6 měsíci
    Jiný kraj, jiný mrav. Zjistěte, na jakých netradičních pokrmech a nápojích si pochutnávají lidé v různých částech světa. Upozorňujeme však, že místo toho, aby se vám sbíhaly sliny, budete spíš nechápavě vrtět hlavou a raději si necháte zajít chuť.
     Komentáře
  • Prima Zoom

    Unikátně zachovalé dinosauří embryo leželo 10 let v laboratoři. Prohlédněte si krásného Oviraptorosaura

    Před 7 měsíci
    Tým britských a čínských vědců zaznamenal jeden z nejzásadnějších objevů posledních let. Dokonale zachovalé embryo se totiž nedaří získat každý den.
     Komentáře
  • TechFocus

    Vypadá, jako kdyby zahynul včera. Vědci objevili dokonale zachovalé dinosauří embryo

    Před 7 měsíci
    Vědci nalezli paleontologický poklad, fosilii dinosauřího embrya, díky jemuž překvapivé zachovalosti vypadá tvor zkroucený uvnitř, jako kdyby zahynul teprve včera. Zkamenělé embryo ukazuje evoluční vazby mezi moderními ptáky a vyhynulými dinosaury.
     Komentáře
  • 100+1 zahraniční zajímavost

    Úžasně zachovalé embryo oviraptora potvrzuje dinosauří původ ptáků

    Před 7 měsíci
    Paleontologové našli zatím nejlépe zachované embryo dinosaura. Je staré 72 až 66 milionů let a podle autorů objevu vrhá nové světlo na souvislost mezi chováním moderních ptáků a dinosaurů.
     Komentáře
  • Magazín Plus

    Vědci objevili zcela unikátní fosili. Takto zachovalé embryo dinosaura ještě nikdy nenašli

    Před 7 měsíci
    V Číně bylo objeveno dosud nejvíce zachovalé embryo dinosaura, které kdy bylo nalezeno. Podle paleontologů, kteří zkamenělé embryo uvnitř vejce objevili, je nález starý nejméně 66 milionů let.
     Komentáře
  • Techsvět

    Dokonale zachovalé dinosauří embryo nalezené ve zkamenělém vejci

    Před 7 měsíci
    Zkamenělina dinosauřího embrya pojmenovaného Baby Yingliang, jehož stáří se odhaduje mezi 72 a 66 miliony let, byla nalezena v jižní Číně. Je pozůstatkem teropodního dinosaura zvaného oviraptorosaur a stav zachování embrya spolu s jeho umístěním uvnitř vejce činí z fosilie pozoruhodný nález, informuje server Cnet.
     Komentáře
  • Deník

    Mládě dinosaura uvízlo v čase. V Číně našli nejzachovalejší vejce s embryem

    Před 7 měsíci
    Perfektně zachovalé vejce s embryem dinosaura staré sedmdesát milionů let. Takový unikát v úterý představil světu tým vědců z Británie, Číny a Kanady. Pozice mláděte naznačuje, že se chystalo vylíhnout stejným způsobem, jako se líhnou dnešní ptáci. Dle odborníků se jedná o nejzachovalejší exemplář dinosauřího embrya, jaký mohl svět doposud spatřit.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Vědci objevili dokonale zachovalé embryo dinosaura. Chystal se na vylíhnutí jako kuře

    Před 7 měsíci
    Zkamenělina dinosauřího vejce ležela dlouhé roky v muzeu, než vědce napadlo podívat se pod skořápku.
     Komentáře
  • Nedd

    Neuvěřitelně zachované embryo dinosaura. Vypadá, jako by zemřelo ‚včera‘

    Před 7 měsíci
    Poloha dinosauřího embrya ukazuje, že se chystalo vylíhnout.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Nevídaný objev. Dinosauří embryo v dokonale zachovalém stavu

    Před 7 měsíci
    Nejlepší dinosauří embryo, které kdy bylo nalezeno. Tak vědci mluví o zkamenělině dinosauřího mláděte schouleného ve vejci. Objev jim umožnil lépe pochopit spojení mezi dinosaury a moderními ptáky.
     Komentáře
  • Refresher

    V Číně našli perfektně zachovalé dinosauří embryo

    Před 7 měsíci
    Embryo je staré nejméně 66 milionů let.
     Komentáře
  • Refresher

    Malířka Alena Kupčíková si kvůli dyslexii prošla peklem: Učitelé jí vyhrožovali

    Před 8 měsíci
    Malířka a sochařka Alena Kupčíková (45) se objevila ve 13. komnatě, kterou vysílá Česká televize. Prozradila mimo jiné to, že se u ní v první třídě objevila dyslexie a dysgrafie a byla kvůli tomu terčem posměchu. Výtvarnice se těmto dětem dnes snaží pomáhat speciálním slabikářem.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Roboti se poprvé umí sami rozmnožovat. Dělají to na styl Pac-Mana

    Před 8 měsíci
    Před dvěma lety vyvinuli badatelé ze třech amerických univerzit včetně Harvardu první živoucí roboty na světě. Od té doby už udělali poměrně slušný pokrok a nově naučili roboty dokonce se i reprodukovat.
     Komentáře
  • Jímeto

    Balut: Kachní embryo jako pochoutka z Filipín prorazilo do gastronomie

    Před 8 měsíci
    Zatímco pro nás může být pouhá představa, že bychom něco takového vůbec měli dát do pusy, naprosto nechutná a odporná, na Filipínách jde o tak populární pokrm, že se o něm často hovoří jako o národním pouličním jídle.
     Komentáře
  • Fit s rozumem

    Co je dobré vědět o umělém oplodnění a léčbě neplodnosti

    Před 8 měsíci
    Neplodnost jako jedna z civilizačních chorob výrazně ovlivňuje život dnešní společnosti. Význam fenoménu neplodnosti dokládají čísla – v Česku se s nezdary v oblasti početí potomka aktuálně pere každý pátý pár. Odborníci na neplodnost proto připravili návod, který pomůže odhalit příčiny neplodnosti a poradí také, jak případná léčba probíhá.
     Komentáře
  • CNN Prima News

    Žena porodila cizí dítě. Otec měl podezření na záměnu embryí kvůli tmavší pleti dcery

    Před 9 měsíci
    Nejobávanější noční můru mnohých rodičů prožily dva páry z amerického Los Angeles. Při umělém oplodnění ve zkumavce totiž klinika omylem zaměnila jejich embrya, ženy tak porodily cizí dítě. Že došlo k záměně, zjistily až několik měsíců po porodu. Podle svých slov zažily trauma, s nímž se jen těžko dokážou vyrovnat. Kliniku se proto rozhodli zažalovat.
     Komentáře
  • Pravda24

    Noční můra dvou maminek z Kalifornie. Na klinice si spletli embrya! „Náš svět se začal hroutit.“

    Před 9 měsíci
    Takovou noční můru byste nepřáli ani svému největšímu nepříteli! Kalifornský pár Daphna (43) a Alexander (41) devět měsíců toužili po tom, aby se vyvinula holčička, která se narodila při umělém oplodnění. Když vyšlo najevo, že na klinice pro léčbu neplodnosti si embrya spletli a Daphne implantovali embryo úplně jiného páru, nemohli tomu uvěřit. "Tehdy se nám začal hroutit svět." - řekli.
     Komentáře
  • Euro

    Umělá inteligence začíná v tuzemsku vybírat embrya pro asistovanou reprodukci. Má se díky ní narodit víc dětí

    Před 9 měsíci
    V brněnské klinice Reprofit pořizují speciální kultivační inkubátor pro vývoj embryí pro umělé oplodnění. Vybírat ta nejlepší bude umělá inteligence. Podle databáze výrobce by pravděpodobnost úspěchu umělého oplodnění a pozdějšího porodu mohla stoupnout o 10 až 20 procent.
     Komentáře
  • Ekolist

    Samice nosorožce bílého severního Nájin nebude dávat vajíčka na záchranu druhu

    Před 9 měsíci
    Samice nosorožce bílého severního Nájin již nebude dávat vajíčka pro záchranu druhu. Dvaatřicetiletá Nájin žije v rezervaci Ol Pejeta v Keni a je posledním ze dvou nosorožců bílých severních na planetě. O ukončení odběrů vajíček od Nájin rozhodl mezinárodní tým, který se snaží druh umělou reprodukcí zachránit, uvedla zoo Dvůr Králové, které obě poslední samice nosorožců bílých severních patří.
     Komentáře
  • Svět Ženy

    Po šesti dětech porodila jako jediná žena na světě zdravá osmerčata, která všechna přežila. Co vše musela překonat svobodná matka čtrnácti dětí?

    Před 10 měsíci
    Zkuste si představit, že máte pečovat o čtrnáct dětí najednou a být na ně většinu času úplně sami. Takový život si zvolila Nadya Sulemanová, která po šesti dětech porodila osmerčata. Přestože se mohlo zdát, že si ukousla příliš velké sousto, nakonec se Nadya se svou rolí matky dokázala popasovat dobře.
     Komentáře
Reklama