Zavřít
Hermann Göring

Hermann Göring

Nejnovější články na Seznamu na téma Hermann Göring
  • Security Magazín

    Kamarádští dozorci, delikatesy k obědu. Hitlerovo vězení jako „hotel“ s nadstandardní péčí

    Před 4 dny
    Adolf Hitler byl odsouzen po neúspěšném „pivním puči“ v Mnichově v roce 1923 k pětiletému trestu ve věznici v Landsbergu. A není daleko od toho, abychom prohlásili zařízení za ,,fešácký kriminál“, který propůjčoval budoucímu nacistickému diktátorovi značné výhody.
     Komentáře
  • ArmyWeb

    Tanková divize Hermann Göring - elita pozemních sil Luftwaffe

    Před 12 dny
    Z původně malé policejní složky se v průběhu 2. světové války stalo elitní vojenské uskupení, které si vydobylo respekt nejen u ostatních jednotek Wehrmachtu, ale hlavně u nepřítele. Řeč je o příslušnících divize nesoucí jméno říšského maršála a velitele Luftwaffe Hermanna Göringa, kteří prošli prakticky všemi bojišti. Kořeny divize sahají do roku 1933, kdy se nacisté chopili v Německu moci. Někdejší stíhací eso z 1. světové války Hermann Göring tehdy získal mj.
     Komentáře
  • Frekvence 1

    27. února propukl v německém Říšském sněmu požár. Podle historiků přinesl užitek právě nacistům

    Před 27 dny
    Centrum Berlína 27. února 1933 zachvátil dým. Německá budova parlamentu neboli Říšský sněm se ocitl v plamenech. Stalo se tak v době, kdy zbývalo pouhých šest dnů do předčasných voleb. Okolnosti tohoto činu byly pak jednou z nejvýznamnějších událostí éry nástupu nacistického režimu v Německu. Dodnes se ale vedou dohady o tom, kdo za požár nesl zodpovědnost. Pojďme se na to podívat s podcastem Youradio Talk Ozvěny minulosti.
     Komentáře
  • Novinky

    Před 90 lety vzplál Říšský sněm. Pro Hitlera vítaná záminka k brutálnímu omezení lidských práv

    Před 27 dny
    Od požáru, který značně poškodil budovu Říšského sněmu (Reichstagu) v Berlíně, uplynulo 90 let. Událost z 27. února 1933 byla jednou z nejvýznamnějších a vlastně i nejzáhadnějších z období nástupu nacistického režimu v Německu. Vláda kancléře Adolfa Hitlera ji využila jako záminku k masivnímu omezování lidských práv.
     Komentáře
  • TOP 5 Zajímavosti

    Potomci elitních nacistů: Po válce je čekala drsná srážka s realitou

    Před 1 měsícem
    Většina z nich vyrůstala v blahobytu, stranou od válečné vřavy, zatímco jejich rodiče páchali ty nejhorší zločiny. Děti těch nejvyšších nacistických představitelů jako byli Heinrich Himmler, Hermann Göring, nebo Rudolf Hess, však po válce čekala drsná srážka s realitou. Jejich otcové spáchali sebevraždu, zmizeli nebo byli zatčeni a čekala je poprava či vězení. Společenský propad, vyrovnání se s hrůznou rodinnou historií a napravení své pověsti však každý z potomků prožíval jinak. Pojďme se tedy v dnešním videu podívat na příběhy pěti dětí elitních nacistů. Kde skončily a jak na své rodiče vzpomínají.
     Komentáře
  • Deník

    Jak se Hitler zmocnil německé armády? Oba své soky zdiskreditoval přes postel

    Před 1 měsícem
    Jméno Werner von Fritsch dnes už téměř nikomu nic neřekne. Jeho pád však představoval zlom v dějinách tzv. Třetí říše. Byl to vrchní velitel německé armády, který stál v cestě Adolfu Hitlerovi. Ten se ho zbavil stejně jako jeho předchůdce: útokem na jeho sexuální život.
     Komentáře
  • Rexter

    Sonderkommando Elbe: Kamikaze na německý způsob

    Před 1 měsícem
    Sebevražední piloti japonského císařského námořnictva jsou známou kapitolou druhé světové války. Jejich němečtí napodobitelé už tolik ne...
     Komentáře
  • Lifee

    Zapomenutá historka z Luftwaffe: Čtrnáctiletý Hans vstoupil do armády, aby uživil dva mladší bratry

    Před 1 měsícem
    Luftwaffe je pojmenování letecké odnože německé armády. Její vznik inicioval v roce 1935 sám Hermann Göring. Mezi nejzajímavější příběhy z této doby patří osud Hanse George Henkeho, který se octl i na jedné slavné fotografii.
     Komentáře
  • Prima Zoom

    Gestapo a jeho velitelé za protektorátu. Neuvěříte, co to bylo za lidi

    Před 1 měsícem
    Velitelé protektorátního gestapa byli z velké části nevzdělaní. Kolik jich bylo po válce odsouzeno?
     Komentáře
  • Deník

    Druhý muž Třetí říše Göring: Založil gestapo a utápěl se v luxusu, který nakradl

    Před 2 měsíci
    Před 130 lety se narodil nacistický pohlavár Hermann Göring. Bývalý pilot byl téměř až do konce války druhým nejmocnějším mužem Třetí říše. Göring vybudoval gestapo, byl ministrem letectví a vrchním velitelem Luftwaffe. Obézní válečný zločinec, který byl závislý na morfiu, zbožňoval luxus a umění - před hosty se předváděl s diamanty, většinu cenností ale nakradl.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Když bůh hraje s vesmírem kostky. Vyšla kniha o tom, jak vědci nerozumí světu

    Před 2 měsíci
    Strašlivá závrať o zlomových vědeckých objevech byla nominovaná na prestižní Mezinárodní Bookerovu cenu. Není to ani román, ani esej.
     Komentáře
  • Armádní Zpravodaj

    Konce největších nacistických vůdců: někteří unikli, jiní se raději sami zabili, pro další si přišla spravedlnost později

    Před 2 měsíci
    Moc v nacistickém Německu držela skupina mužů věrných Adolfu Hitlerovi. A protože měli na svých rukách životy milionů lidí, smrti by neušli v žádném scénáři.
     Komentáře
  • Prima Zoom

    Nacisté u Stalingradu krutě umírali po desetitisících. Co všechno se dělo ve smrtícím kotli?

    Před 2 měsíci
    Když ofenzíva Rudé armády u Stalingradu způsobila v listopadu 1942 obklíčení německé 6. armády a jejích spojenců, zejména Rumunů, Italů, Maďarů a také Slováků, prohlásil velitel Luftwaffe Hermann Göring, že dokáže stalingradský kotel zásobovat ze vzduchu. Obklíčená vojska potřebovala denně 600 tun munice, potravin, pohonných hmot, píce pro koně, lékařského materiálu a dalších zásob. Göring přislíbil dodávat 300 tun denně.
     Komentáře
  • ArmyWeb

    Omyl německých bombardérů pomohl změnit průběh 2. světové války. Hitler se dopustil další chyby

    Před 2 měsíci
    Je fascinující sledovat, jak může historii změnit jediná událost, nebo v tomto případě spíše nehoda. Právě to se stalo během bitvy o Británii, která ovlivnila výsledek nejen této bitvy, ale zřejmě i samotné války. V létě roku 1940 stála Velká Británie proti síle nacistického Německa téměř osamocena. Německé armády se v té době valily západní Evropou a nejbližší spojenec Velké Británie, Francie, byl během několika týdnů vyřazen z války německým Blitzkriegem.
     Komentáře
  • Prima Zoom

    Zamilovaný Hitler: Láska ke slavné egyptské královně vedla k nebezpečnému rozhodnutí

    Před 3 měsíci
    Ženy, ke kterým Adolf Hitler něco cítil, by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Jedna z nich byla mrtvá faraonka.
     Komentáře
  • Security Magazín

    Ostrahu norimberského tribunálu zajišťovali také bývalí vojáci Waffen-SS z Pobaltí

    Před 3 měsíci
    V lednu 1945 se norimberský tribunál usnesl, že jakýkoli člen organizace usvědčené z válečných zločinů jako celek, a pokud se stal jejím členem dobrovolně po roce 1939, bude označen za válečného zločince. Od prosince 1946 se ale na ochraně vnějšího perimetru budovy tribunálu, rezidencí soudců, žalobců i válečných zločinců v celách podíleli bývalí vojáci pobaltských Waffen-SS. Ve službě budou pokračovat až do roku 1949.
     Komentáře
  • Prima Zoom

    Hitlerovi muži: Jak dopadli Himmler, Hess, Göring a další prominentní nacisté?

    Před 4 měsíci
    Konec války v Evropě zároveň znamenal začátek honu na prominentní nacisty a důstojníky SS a německé armády. Zatímco tisíce z nich našly azyl v Jižní Americe, zejména v Argentině, Brazílii nebo Chile, další padli do rukou Spojenců hned po válce. Jak dopadli lidé z nejbližšího okruhu Adolfa Hitlera?
     Komentáře
  • ArmyWeb

    Adolf Hitler během 2. světové války navštívil frontové linie opakovaně. Válku znal. Přesto ji prodlužoval

    Před 4 měsíci
    „Každý den,“ prohlásil Hitler ve své knize Mein Kampf, „jsem nasazoval svůj život a vždy jsem čelil smrti.“ Po přečtení takového vlasteneckého a hrdinského výroku si možná pomyslíte, že Adolf Hitler byl pak i později během 2. světové války přímo na frontě. Pravda je však úplně jiná. Několikrát se sice nacházel v blízkosti fronty, ale nikdy tam nestrávil mnoho času. Výše uvedený citát se samozřejmě týká jeho zkušeností z 1. světové války. Během 2.
     Komentáře
  • Frekvence 1

    10. listopad byl předzvěstí teroru. Neuvážený čin jednoho mladíka stal život mnoho nevinných lidí

    Před 4 měsíci
    Je to přesně 84 let, co v noci z 9. listopadu na 10. listopadu v celém Německu vypukl protižidovský pogrom, který později dostal eufemistický název Křišťálová noc. Během pár hodin nacisté vyplenili obchody, podniky a vypálili převážnou část synagog a židovských modliteben. Proč k pogromu došlo, informuje podcast Youradio Talk Ozvěny minulosti.
     Komentáře
  • Security Magazín

    Černý orel vyzval Hitlerova maršála Göringa na letecký souboj nad kanálem La Manche

    Před 4 měsíci
    Trinidadský rodák Hubert Fauntleroy Julian se v Etiopii střetl s Italy, ve Finsku chtěl během Zimní války pomoci proti sovětským hordám a nad kanálem La Manche si to chtěl rozdat v souboji s Hermanem Göringem.
     Komentáře
  • Security Magazín

    Obávané gestapo: Sledovalo, mučilo, vraždilo. U jeho zrodu stálo letecké eso z první světové války

    Před 4 měsíci
    Tajná policie Gestapo (Geheime Staatspolizei) hrála od roku 1933 v celém organismu Třetí říše klíčovou, ba mimořádnou úlohu. Gestapo také působilo v nacisty okupovaných zemích, kdy bylo nadáno celou paletou pravomocí, které mu dovolovaly se vypořádat se skutečnými či domnělými oponenty nacistického režimu.
     Komentáře
  • Mix24

    Slováci pomáhali Hitlerovi s napadením Polska. Na temnou kapitolu dějin už se zapomnělo

    Před 5 měsíci
    Málo se již dnes ví, že německá vojska nepřekročila polské hranice sama, ale pomohli jim v tom i Slováci, a to konkrétně speciálně vytvořená polní armáda s názvem Bernolák. Špatné povědomí o slovenském zapojení do napadení Polska ukazuje i fakt, že i samotný Hermann Göring se o této skutečnosti dozvěděl až před norimberským soudním tribunálem. Samotná slovenská účast nebyla při porážce Polska natolik významná, ale dobře posloužila propagandistickým účelům a otestovala sílu a funkčnost nové slovenské armády.
     Komentáře
  • Prima Zoom

    Jeden z nejpodlejších nacistů spáchal den před popravou sebevraždu. Jak to dokázal?

    Před 5 měsíci
    Vrchní velitel Luftwaffe, prezident Říšského sněmu, ředitel gestapa, premiér Pruska, vrchní říšský lesník, hlavní likvidátor zabaveného majetku a nejvyšší vedoucí Národního meteorologického úřadu Hermann Göring zemřel 15. října 1946 vlastní rukou.
     Komentáře
  • Lifee

    Lepší z bratrů Göringových: Albert zachraňoval Židy, jeho třetí manželkou byla krásná Češka Míla Klazarová

    Před 6 měsíci
    Albert Göring byl pravým opakem svého bratra, říšského maršála Hermanna Göringa. Coby manažer exportu automobilky Škoda uprchl do Československa, kde spoustě zaměstnanců závodu zachránil život tím, že na dokumentech zfalšoval Hermannův podpis.
     Komentáře
  • Prima Zoom

    První proudovou stíhačku světa montovali i Češi. Podívejte se, jak řezala vzduch

    Před 6 měsíci
    Messerschmitt Me 262 Schwalbe (Vlaštovka) byl ohromujícím výtvorem německého leteckého průmyslu a jako první funkční proudový stíhací letoun na světě určil další vývoj nejen vojenského letectví.
     Komentáře
  • Security Magazín

    Fieseler Fi 167: Stroje, které měly startovat z neexistujících letadlových lodí

    Před 6 měsíci
    Letouny Fieseler Fi 167 měly vzlétávat z letadlových lodí Graf Zeppelin, nicméně ty nebyly nikdy dokončeny.
     Komentáře
  • Prima Zoom

    Slováci vtrhli do Polska půl hodiny po Hitlerovi. Na žně ale musela armáda zpátky domů

    Před 6 měsíci
    Nejkrvavější konflikt v dějinách začal nad ránem 1. září 1939. Německá vojska tehdy nepřekročila polské hranice sama. Doprovázeli je Slováci.
     Komentáře
  • Security Magazín

    První let proudového letounu v dějinách Göring ignoroval. Heinkel He 178 se neprosadil

    Před 6 měsíci
    27. srpna 1939, jen několik dnů před německým útokem na Polsko: Erich Karl Warsitz, pilot Luftwaffe přidělený na ministerstvo letectví (Reichsluftfahrtministerium) jako zkušební pilot uskutečnil první let prototypu letounu Heinkel He 178 V1, který byl ověřovacím prototypem letounu s proudovým pohonem. Šlo o vůbec první let proudového letounu v dějinách.
     Komentáře
  • Prima Zoom

    Zradil Hitlera a čelil nacistickému honu. Smrt nenáviděného Rudolfa Hesse stále vyvolává otázky

    Před 7 měsíci
    I když byl nejbližším spolupracovníkem Hitlera, během bitvy o Británii chtěl Rudolf Hess tajně vyjednat mír. Vůdce Německa byl zlostí bez sebe.
     Komentáře
  • Expres FM

    Tisícitunový tank nebo neviditelné letadlo: Hitlerovy zázračné zbraně, které měly zvrátit válku ve prospěch Říše

    Před 7 měsíci
    Druhá světová válka s sebou nesla mnoho technologických slepých uliček, a to zejména na straně Třetí říše. Adolf Hitler byl – hlavně ke konci války – posedlý myšlenkou zázračných zbraní, které budou schopny náhle zvrátit nevyhnutelnou porážku nacistického Německa. Pozemní křižník, neviditelné letadlo i zbraň, která by umožnila zmizení celých měst. Děsivé hrozby, nebo jen…
     Komentáře
  • Security Magazín

    Místo koncentračních táborů je čekala zářivá vojenská kariéra. Němečtí generálové se židovskou krví

    Před 7 měsíci
    Židé v nacistické armádě jako třeba generálové? Zdánlivě nereálná kombinace, která se však v mnoha případech proměnila v realitu.
     Komentáře
  • Prima Zoom

    Noc dlouhých nožů: Hitler chtěl být vůdcem za každou cenu. Zabil i nejlepšího přítele

    Před 8 měsíci
    Hitlerovy ambice po dobývání a uzurpaci moci vedly ke krveprolití milionů lidí. Ještě před startem druhé světové války však zabíjel i své blízké spojence. Tím nejlepším byl šéf hnědých košil Ernst Röhm.
     Komentáře
  • Security Magazín

    Hermann Göring: Chci zastřelit, ne oběsit. Nakonec spolkl ampuli kyanidu od bývalého amerického vojáka

    Před 8 měsíci
    15. října 1946 byl posledním dnem v životě Hermanna Göringa. Ten spolkl smrtící ampuli kyanidu, kterou mu měl dát bývalý americký voják, který jej střežil.
     Komentáře
  • Náš region

    Válka mohla skončit už v červenci 1944. Bylo ještě možné ji zvrátit?

    Před 8 měsíci
    Jeden z nejpromyšlenějších pokusů o odstranění Adolfa Hitlera a tím ukončení druhé světové války proběhl 20. července 1944. Operace Valkýra, jejímž cílem měla být…
     Komentáře
  • Security Magazín

    Poslední velký souboj Schlageter roku 1941

    Před 8 měsíci
    Dne 5. prosince 1941 byl Obstl. Adolf Galland jmenován do funkce General der Jagdflieger, což znamenalo, že jeho JG 26 „Schlageter“ u Kanálu převezme Hptm. Gerhard Schöpfel, vítěz v šestatřiceti vzdušných soubojích a dosavadní velitel III./JG 26.
     Komentáře
  • Forum 24

    S Lavrovem se na setkání G20 nechtěl nikdo vyfotit. Proč se taky fotit s klaunem

    Před 8 měsíci
    Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov komentoval odmítnutí ministrů zahraničí zemí G20 pořídit si s ním společnou fotografii. Podle něj „nikoho nezval, aby se nechal vyfotografovat“. ...
     Komentáře
  • Mix24

    Jaké měli nejvyšší nacisté IQ? Vesměs to byli géniové

    Před 8 měsíci
    Během Norimberského procesu, ve němž byli souzeni nejvýše postavení představitelé nacistického Německa, byli k pomoci přizváni také psychologové a psychiatři. Právě ti podrobili jednotlivé nacistické činitele celé řadě testů. Jejich výsledky vás pravděpodobně překvapí.
     Komentáře
  • Armádní Zpravodaj

    Jules Verne pomstil Francii. První nálet na Berlín v roce 1940 byl dobrodružnou operací, která ztrapnila Luftwaffe

    Před 8 měsíci
    Akce letců z června 1940 měla posílit morálku Francie, a naopak pochroumat tu Německou. Pýcha nacistické říše měla být zasažena na nejcitlivějším místě. V Berlíně!
     Komentáře
  • 100+1 zahraniční zajímavost

    Očima protivníků: Názory spojeneckých velitelů na generalitu Wehrmachtu

    Před 9 měsíci
    Během bitev se spojenečtí velitelé utkávali s generály Wehrmachtu a na své protějšky si vytvářeli různé názory. Zatímco někteří němečtí důstojníci se u soupeře těšili úctě a vážnosti, jiní tak dobrý dojem nezanechali...
     Komentáře
  • Patriot magazín

    Ostravu za války ničily desítky bombardování, nálezy pum nejsou neobvyklé

    Před 11 měsíci
    ​Ostrava byla jako průmyslové město, které za druhé světové války dodávalo ocel a uhlí nacistickému Německu, cílem mnoha bombardování.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Vydělej si na svém Židovi

    Před 1 rokem
    Nacistická symbolika nepřestává táhnout. Jedněm dobře vydělává, druhým pomáhá ohýbat realitu.
     Komentáře
  • ArmyWeb

    Náhodné bombardování Londýna změnilo průběh bitvy o Británii a tím i celé 2. světové války

    Před 1 rokem
    Je fascinující sledovat, jak může historii změnit jediná událost, v tomto případě nehoda. Právě to se stalo během bitvy o Británii, která ovlivnila výsledek nejen bitvy, ale i samotné války. V létě roku 1940 stála Velká Británie proti síle nacistického Německa téměř osamocená. Německé armády se valily západní Evropou.
     Komentáře
  • Expres FM

    IQ nacistických důstojníků bylo překvapivě vysoké: Norimberský proces odhalil míru inteligence zvrhlých politiků

    Před 1 rokem
    Ač to mnohé možná překvapí, nejvyšší nacističtí důstojníci byli nadprůměrně inteligentní a svých krutých činů si byli plně vědomi. Tito krutí váleční zločinci byli totiž během Norimberského procesu podrobeni IQ testům a jejich výsledky odhalily u většiny německých důstojníků nečekaně vysoký inteligenční kvocient. Jak vysoké bylo IQ nacistických důstojníků a kdo obsadil pomyslné první příčky?
     Komentáře
  • ArmyWeb

    Zpackaná operace Bodenplatte – labutí píseň Luftwaffe

    Před 1 rokem
    Druhá světová válka pro německou Luftwaffe, jakožto sílu schopnou provést útočnou operaci většího rozsahu, prakticky skončila 1. ledna 1945 posledním zoufalým pokusem o úder proti spojeneckým leteckým základnám. Operace s názvem Bodenplatte měla ochromit spojeneckou leteckou sílu, a tím podpořit ardenskou ofenzivu (16. prosince 1944 - 25. ledna 1945). Špatné zimní počasí pak tuto operaci odsunulo na první možný termín, tedy 1. leden.
     Komentáře
  • CNN Prima News

    Knižní hit může být založen na lži. Historici zpochybnili tvrzení o udavači Anny Frankové

    Před 1 rokem
    V nedávné době v zahraničí vyšla kniha, která měla prozradit, kdo udal úkryt rodiny Anny Frankové. Publikace vzbudila velký zájem médií. Bohužel nyní vychází na povrch, že židovský notář Arnold van den Bergh, který měl úkryt Frankových prozradit, s tragédií neměl nic společného. Nizozemský nakladatel dokonce nechal pozastavit výtisk dalších kusů knih.
     Komentáře
  • Armádní Zpravodaj

    Messerschmitt Me 210 byl největší ostudou slavného konstruktéra. Nedalo se s ním létat, natož bojovat

    Před 1 rokem
    I mistr tesař se někdy utne – platí to i o slavných leteckých konstruktérech. Utnutím Williho Messerschmitta byl Me 210 Hornissche (Sršeň).
     Komentáře
  • Prima Zoom

    O vyhlazení židů se nerozhodlo ve Wannsee. Proč nacisté opatrně volili každé slovo?

    Před 1 rokem
    Nechvalně známá konference poblíž jezera Wannsee se odehrála v lednu roku 1942 a řada lidí může mít zmatek v tom, co přesně (a jak) se na ní řešilo.
     Komentáře
  • ArmyWeb

    Obrovský a výkonný Do 335 přišel naštěstí pozdě. Zdržení vývoje měl na svědomí Hermann Göring

    Před 1 rokem
    Dornier Do 335 „Pfeil“ (Šíp) je jedním z nejzajímavějších a současně nejvýkonnějších německých letadel z konce 2. světové války. Díky unikátnímu uspořádání svých dvou motorů, jednoho  tažného a jednoho tlačného, byl Do 335 extrémně rychlý, ale také nespolehlivý a mimořádně složitý. Ačkoli se jednalo o pokročilý stroj, zpoždění výroby znamenalo, že jich bylo vyrobeno jen několik málo kusů a žádný z nich neovlivnil výsledek války.
     Komentáře
  • Lifee

    Tajný románek nacistického vůdce: Židovka Stephanie von Hohenlohe diktátora pěkně vypekla

    Před 1 rokem
    Stephanie von Hohenlohe byla mimořádně inteligentní. Díky tomu, a s pomocí důmyslného svádění, mohla manipulovat i s těmi nejmocnějšími muži světa. Mezi ně patřil i nacistický vůdce Adolf Hitler, jemuž dokonce nevadil ani její židovský původ...
     Komentáře
  • Náš region

    Ústavní soud odmítl stížnost muže, který napsal nenávistný komentář pod fotku prvňáčků

    Před 1 rokem
    Nenávistné projevy na internetu je zapotřebí v demokratické společnosti potírat, v závažných případech i trestněprávní cestou, konstatoval Ústavní soud (ÚS). Stručným usnesením odmítl stížnost…
     Komentáře
  • Novinky

    Nenávist na internetu je třeba potírat, odmítl Ústavní soud stížnost „žertujícího“ hatera

    Před 1 rokem
    Ústavní soud odmítl stížnost muže, který byl odsouzen za nenávistný komentář, který napsal pod fotografii dětí ze základní školy v Teplicích. Soud konstatoval, že „nenávistné projevy na internetu, jako jeden z druhů projevu nenávisti, je třeba v demokratické společnosti potírat“, k čemuž lze v závažných případech využít i trestní právo.
     Komentáře
  • Echo24

    Je to nenávistný projev, potvrdil Ústavní soud trest za komentář o prvňácích z Teplic

    Před 1 rokem
    Nenávistné projevy na internetu je zapotřebí v demokratické společnosti potírat, v závažných případech i trestněprávní cestou, konstatoval Ústavní soud (ÚS). Stručným usnesením odmítl stížnost muže, který napsal nenávistný komentář pod fotografii prvňáků teplické základní školy. Vyslechl si trest 16 měsíců vězení s podmínečným odkladem na tři roky. Usnesení je dostupné v databázi soudu.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Nenávistné projevy na internetu je třeba potírat, uvedl Ústavní soud

    Před 1 rokem
    Usnesením odmítl stížnost muže, který napsal nenávistný komentář pod fotografii prvňáků teplické základní školy.
     Komentáře
  • ArmyWeb

    Messer-Spit: Ukořistěný Spitfire s motorem z Messerschmitta létal překvapivě dobře

    Před 1 rokem
    Legenda praví, že když se během bitvy o Británii šéf nacistické Luftwaffe Hermann Göring zeptal majora Adolfa Gallanda, co je potřeba k poražení britského RAF, major mu odpověděl: "letka Spitfirů". Scéna je známá i ze skvělého filmu Bitva o Británii, kde výše uvedenou Gallandovu odpověď vmetl do tváře říšskému maršálovi fiktivní major Falke. Tomu se to příliš nelíbilo, ale mohlo se to stát skutečností, kdyby Němci využili příležitosti, která se jim naskytla jen o něco později.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Padělatelé obelstili i Göringa. Národní galerie otevřela výstavu o falzech

    Před 1 rokem
    "Přiznáváme jen ta jména, která už jsou proslavená. Všechny současné padělatele anonymizujeme, nechceme jim dělat slávu," vysvětluje kurátorka.
     Komentáře
  • Náš region

    Pod fotku prvňáčků napsal nenávistný komentář. Potrestaný muž podal stížnost

    Před 1 rokem
    Muž potrestaný za nenávistný komentář pod fotografií prvňáků teplické základní školy podal ústavní stížnost. Trest 16 měsíců vězení s podmínečným odkladem na tři roky,…
     Komentáře
  • Brněnská Drbna

    Nenávistný výrok o prvňáčcích není černý humor, řekl soud. Autor komentáře podal ústavní stížnost

    Před 1 rokem
    Vítězslav Kroupa potrestaný za nenávistný komentář pod fotografií prvňáků teplické základní školy podal ústavní stížnost. Nejvyšší soud (NS) letos muži potvrdil trest v délce šestnácti měsíců vězení s podmínečným odkladem na tři roky. Nyní jej ještě přezkoumají ústavní soudci v Brně.
     Komentáře
  • Security Magazín

    Kyanid v umělém zubu jako poslední ,,záchrana". Spravedlnost ani Heinricha Himmlera nedostihla

    Před 1 rokem
    Jak se začalo nad Třetí říší smrákat, bylo jasné, že Spojenci nezajmou zdaleka tolik prominentních nacistických představitelů, jak předpokládali. Spravedlnosti unikl také Heinrich Himmler, který v nestřežený okamžik rozkousl kapsli kyanidu v květnu 1945, kterou dobře ukryl v umělém zubu.
     Komentáře
  • Armádní Zpravodaj

    Německý Ho 229: Letadlo, které předběhlo dobu, ale k jeho sériové výrobě nikdy nedošlo

    Před 1 rokem
    Nejznámějším letadlem samokřídlem je americký bombardér B2, který má řadu unikátních vlastností. Jeho předchůdce vznikal již za druhé světové války.
     Komentáře
  • Armádní Zpravodaj

    Pouze půl druhé hodiny stačilo k popravě deseti nejhorších nacistických pohlavárů

    Před 1 rokem
    Po skončení druhé světové války byly zahájeny soudní procesy s nacistickými válečnými zločinci. Po roce byli odsouzeni a popraveni – zjistěte, jaká byla jejich poslední slova.
     Komentáře
Reklama