Romanovi se dostala do rukou spousta hraček. Co všechno s nimi bude provádět, by vaše děti raději neměly vidět. I když je podzim, pouštění draků Roman vyhodnotil jako pěknou blbost a raději se orientoval na kreativní činnosti. Například vyrobil státní vyznamenání, které má úplně stejnou hodnotu jako to, které bude naposledy předávat prezident Miloš Zeman v pátek 28. října.
Být nalíčená, když jdete sportovat, se zdá jako velmi nepraktická věc. Na druhé straně určitě nechcete chodit po fitku nebo běhat po parku s kruhy pod očima. Slovenská vizážistka a influencerka Lucid poradí, po jakých líčidlech sáhnout, aby make-up vydržel i během sportování.
Plíseň na stěnách v bytech je zdrojem nepříjemností. Jejich spory mohou alergikům či astmatikům způsobovat zhoršení jejich zdravotního stavu, a stejně tak mohou poškodit zdraví dětem či starým lidem.
Houbičku na mytí nádobí máme většinou uklizenou na místech okolo dřezu, aby byla kdykoliv při ruce. Slyšeli jste už o tom, že ji mnoho lidí ukládá do lednice? Je to vlastně velmi jednoduchý způsob, jak zvýšit trvanlivost potravin. Houbička tak zamezí plýtvání jídlem a také ušetří mnoho času a peněz při úklidu a nákupu nových potravin.
Máte radost pokaždé, když vyměníte starou špinavou houbičku za novou? Není se čemu divit. Životnost a především hygienické použití houbičky však můžete prodloužit správným způsobem čistění a dezinfekce. Podívejte se na způsob, jak zbavit houbičku bakterií a udělat její opakované používání o něco hygieničtější.
Oproti našim babičkám máme dnes tu výhodu, že nám s úklidem domácnosti může velmi účinně pomáhat celá řada prostředků a přístrojů. Tedy za předpokladu, že se o tyto prostředky staráme a udržujeme je v čistotě.
Najít domácnost, ve které by nebyla k dispozici alespoň jedna houbička na nádobí, je poměrně náročné. Tento tradiční kuchyňský pomocník je takřka všude. Primárně je pochopitelně určená k mytí nádobí, nicméně využít lze i jinak. Alternativ je poměrně hodně. My pro vás máme hned několik tipů, jež se vám v domácnosti budou zcela jistě hodit.
Ani záchod, ani podlaha. Největším rájem pro bakterie v domácnosti je kuchyňská mycí houbička. Potvrzuje to i nejnovější výzkum. Houbička je podle vědců pro nebezpečné organismy ideálním prostředím mimo jiné proto, že se v ní může rozvíjet množství druhů, aniž by se vzájemně ohrožovaly.
Houbička na nádobí je předmět, který používáme už dlouhé roky. Nezáleží na tom, jestli máte myčku nádobí, nebo nádobí myjete v ruce, houbička na nádobí je součástí každé kuchyně.
Podíváte-li se do kterékoli kuchyně, s největší pravděpodobností tam u kuchyňského dřezu najdete houbičku na nádobí. Kdo by ji totiž neměl po ruce, že?
Ačkoli se to může zdát poněkud překvapivé, uložení houbičky na mytí nádobí do chladničky se ukáže jako jeden z nejjednodušších způsobů, jak prodloužit trvanlivost mnoha potravin.
Že je houbička na nádobí přátelským hotelem pro nejrůznější mikroorganismy, na to odborníci upozorňují už dlouho. Teď však spočítali, že na ploše o velikosti jedné kostky cukru může bakteriálních buněk pobývat i 50 miliard!
Do domácnosti si lidé pořizují několik věcí, které potřebují k jejímu chodu. Mezi ně patří i uklízecí potřeby, s nimiž si udržují čistotu a existuje k nim několik vychytávek, jež si může každý vyzkoušet.
Pokud k úklidu koupelny používáte klasickou houbičku, kterou umýváte nádobí, je to chyba. Klasické molitanové houbičky mohou totiž v koupelně napáchat více škody než užitku.
Stolek, kterému se rozbila deska, už nemusí ležet ladem. Vyrobte si na něj desku novou a ne jen tak ledajakou. K ruce si vezměte kolo z cívky. Střed bude tvořený plexisklem a podlepený LED pásky. Zachová si tak vzdušnost a zároveň dodá příjemné tlumené osvětlení.
Houbičku na mytí nádobí najdeme v každé domácnosti. Dokonce i tam, kde za nás nádobí zpravidla myje myčka – tu a tam se totiž najde něco, co se do myčky nevejde a tehdy je potřeba umýt nádobí klasickým ručním způsobem. Napadlo by vás použít houbičku na nádobí i k jiným účelům?
Náhrobek ze žuly lze opět vrátit do pěkného stavu. To stejné platí i o jiných předmětech vyrobených z tohoto materiálu. A nejlepší na tom je, že nemusíte kupovat drahé prostředky, které jsou sázkou na nejistotu.
Kuchyňská sůl patří mezi základní vybavení kuchyně a nachází se v každé domácnosti. Používán se pochopitelně při vaření, pečení a mnohých dalších úpravách jídel. Najde si ale také mnohé jiné velmi užitečné využití. Triků se solí existuje zkrátka velké množství. Na tři nejznámější se podíváme v následujících řádcích. Třeba i vám pomohou a usnadní vám život.
Kde si myslíte, že se u vás v domě najde nejšpinavější místnost? Je to obývací pokoj, ložnice, koupelna nebo kuchyň? Pokud si myslíte, že je to koupelna, jste na omylu.
Houbička na nádobí je jeden z nejužitečnějších vynálezů moderní doby. Zbaví vás nečistot a mastnoty po použití nádobí a pomůže i jako čisticí prostředek v domácnosti. Ale může být použita mnoha dalšími způsoby, které rozhodně stojí za to vyzkoušet.
Stále jsou mezi námi tací, kteří nedají dopustit na měkký, teplý koberec, který vytvoří nezaměnitelnou domácí atmosféru. Čas od času je nutné si položit otázku, jak koberec dobře vyčistit.
Během nové studie němečtí vědci našli na 14 použitých houbičkách, které testovali, až 54 miliard bakterií na krychlový centimetr. Naštěstí mnoho bakterií bylo pro člověka neškodných, ale studie zjistila některé odrůdy salmonely a E.
Houbička, která čistí skoro sama, a dokonce bez použití saponátu? Existuje! A ne, nezměnily jsme se v teleshopping, jen jsme se melaminovou houbičku, od které slibují výrobci zázraky, rozhodly po vzoru Horsta Fuchse vyzkoušet. A takhle to dopadlo.
Okna se sama bohužel neumyjí. A krásně čistá okna rozzáří celou místnost. Zapomeňte však na zmačkané noviny. Ušetříte si tak nervy i čas. Na mytí oken i rámů jsou vhodné alkoholové prostředky, ideálně ty, které jsou určeny pro profesionální mytí. Výtečné jsou i přípravky obsahující čpavek. Sice nevoní, ale zato dobře odvedou svou práci, jelikož čpavek je vynikající odmašťovač.