Zavřít
Jáva

Jáva

Nejnovější články na Seznamu na téma Jáva
  • Deník

    Mléčné moře na vlastní oči: Vzácný jev budí úžas i u samotných vědců

    Před 13 hodinami
    Nová studie přinesla svědectví námořníků a reálné snímky „mléčného moře“. Tento jev je podle listu The Guardian způsoben bioluminiscenčními bakteriemi, které spolu komunikují.
     Komentáře
  • Kupi Magazín

    Salak: Ovoce s hadí kůží by vás svým vzhledem mohlo odradit, ale to by byla chyba

    Před 2 dny
    Při pohledu na některé druhy ovoce nám okamžitě vyvstane na mysli, jaká je příroda čarodějka, že dokáže vykouzlit takové skvosty. Kdybyste spatřili ovoce s hadí kůží, možná by vás jeho vzhled mohl odradit, ale věřte, že pod svou slupkou skrývá skutečně chutnou odměnu. Salak je málo známým druhem exotického ovoce, které proslavila právě hadí slupka. Dokáže však potěšit svou chutí a zaujmout četnými zdravotními přínosy.
     Komentáře
  • iReceptář

    Co se stane s tělem, když budete každý den ráno žvýkat hřebíček: Téměř zázrak

    Před 3 dny
    Hřebíček je známé aromatické koření, které nechybí v žádné domácnosti. Ovšem jedná se také o velice významný léčivý prostředek. Prozradíme vám, proč byste měli hřebíček žvýkat každý den.
     Komentáře
  • Olomoucká Drbna

    Prostějovští hokejisté potřebovali nové logo. Vzniklo v Indonésii

    Před 1 měsícem
    Po osmnácti letech museli hokejoví Jestřábi z Prostějova změnit před novou sezonou logo klubu. Vizuální prezentaci klubu z druhé nejvyšší české soutěže zajišťuje nový znak, který má podle majitele klubu původ až v Indonésii.
     Komentáře
  • FMZine

    Voice of Baceprot: Náš hlas bude silnější a hlasitější!

    Před 1 měsícem
    Kapela mladých Indonésanek pocházejících z konzervativní muslimské komunity neměla zdaleka jednoduchou cestu za svým hudebním snem. Rozhovor. Živě na Colours.
     Komentáře
  • Jirka vysvětluje věci

    Nejtěžší práce na světě: 16 korun na hodinu, 90 kilo na zádech, nulová ochrana proti jedům

    Před 1 měsícem
    Velká fyzická námaha, chabá ochrana proti jedovatému oxidu siřičitému, 16 korun na hodinu, 50–90 kg na zádech. Tak pracují těžaři-nosiči sirných bloků, které vznikají při těžbě síry na ostrově Jáva ve vulkanickém komplexu Ijen. Proč se však do statistik nejtěžších prací nikdy nedostanou?
     Komentáře
  • Magazín Plus

    Děsivý zážitek nad oceánem. Dopravnímu letounu před čtyřiceti lety přestaly fungovat motory, cestující se ale podařilo zachránit

    Před 1 měsícem
    Nedávno tomu bylo přesně čtyřicet let od chvíle, kdy se pilotům dopravního letounu podařil opravdu nebývalý zázrak. Během letu číslo 009 britské společnosti British Airways s 248 cestujícími na palubě se totiž odehrál děsivý zážitek.
     Komentáře
  • iRozhlas

    Před 40 lety přestaly letu číslo 009 s 248 pasažéry fungovat motory. Bezpečně přistál

    Před 1 měsícem
    Přesně čtyřicet let v pátek uplynulo od jedné z nejnebezpečnějších událostí ve světové letecké dopravě. Letu číslo 009 britské společnosti British Airways tehdy nad mořem mezi Indonésii a Austrálií přestaly fungovat všechny čtyři motory. Na palubě v tu chvíli bylo přes 260 lidí. Přesto má tenhle příběh šťastný konec.
     Komentáře
  • 100+1 zahraniční zajímavost

    Fascinace nepatrnými detaily: Zárodek červeného mravence

    Před 1 měsícem
    Ohniví mravenci z rodu Solenopsis využívají ke své obraně i útokům alkaloidní jed. Pro lidi je jejich kousnutí bolestivé a menší tvorové mohou jejich útoku podlehnout.
     Komentáře
  • CNN Prima News

    Hon na luskouny a outloně? Ilegální obchod se zvířaty může ohrozit celý svět

    Před 2 měsíci
    Do Indonésie původně odcestoval kvůli ochraně drobného ptactva. Jak sám říká, motivací byla láska ke zvířatům a touha pomáhat někde, kde je to potřeba. Jeho cesta se však u malých opeřenců nezastavila. V indonéské divočině teď bojuje proti ilegálnímu obchodu se zvířaty a usilovně pracuje na ochraně kriticky ohrožených druhů.
     Komentáře
  • ArmyWeb

    Křižník USS Houston neměl proti přesile šanci – Australané si jeho statečného boje cení dodnes

    Před 2 měsíci
    Během druhé světové války se na moři odehrál velký počet více či méně známých bitev. Mezi úvodní střetnutí války v Pacifiku patří heroicky vybojovaná bitva v Sundském průlivu z přelomu února a března 1942. Jejím cílem ze spojenecké strany bylo zabránit japonskému vylodění na ostrově Jáva. Nejsilnější spojeneckou lodí zde byl těžký křižník USS Houston. Do té doby jedna z nejúspěšnějších lodí amerického námořnictva. V Sundském průlivu ji však štěstí opustilo. Přesila byla příliš velká.
     Komentáře
  • Kupi Magazín

    Kde se vzala prasátka a proč se do nich ukládají peníze?

    Před 2 měsíci
    Prasátka jsou nejrozšířenější a nejznámější podobou kasiček. Většina z nás je už od dětství nabádána k tomu, aby si do kasičky odkládala korunky. Jde o důležitý zvyk, který se promítá i do dospělosti. Napadlo vás někdy, proč mají kasičky nejčastěji tvar prasete? Jak dlouho se vůbec takové kasičky používají?
     Komentáře
  • Dotyk

    Vulkán na Jávě chrlí nebezpečnou modrou lávu. A skrývá ještě strašné tajemství

    Před 3 měsíci
    Sopky jsou velmi tajemné objekty, a jako takové lákají každého dobrodruha, o vědcích rozličných oborů ani nemluvě. Pozorovat žhavou lávu při výbuchu sopky je natolik krásná podívaná, že je škoda, že je většinou provázena nějakou katastrofou. Umíte si ale představit, že by místo oranžového ohnivého světla láva žhnula modrým světlem? Taková je láva na jedné indonéské sopce. Nejen krásná, ale i smrtelně nebezpečná…
     Komentáře
  • Dotyk

    Rybář vylovil z moře část lidské čelisti. Možná přepíše pohled na vývoj lidstva

    Před 3 měsíci
    O nových, dosud neobjevených druzích lidstva, převratných fosiliích i stále existujícím pravěkém druhu člověka vás informujeme pravidelně. Zvláštní je, že i ve 21. století se stále objevují nálezy, které by mohly přepsat evoluci v podobě, jakou ji známe. Poblíž Tchaj-wanu byla na mořském dně nalezena zkamenělá spodní čelist. Vědci fosilii pojmenovali jako Penghu 1 a podle nich by mohlo jít o primitivní typ hominina, který dosud nebyl v pleistocenním asijském fosilním záznamu rozpoznán.
     Komentáře
  • Root

    Postřehy z bezpečnosti: děravé záplaty pro Log4Shell

    Před 3 měsíci
    Dnes se podíváme na to, že i záplaty mohou obsahovat zranitelnosti, zavirujeme Virustotal, vydáme malware jako legitimní balíček a zakončíme to pohledem NÚKIBu na kybernetické incidenty. Ve snaze opravit zranitelnost Log4Shell zavedl AWS několik řešení, která detekují zranitelné Java aplikace a za pochodu je opravují. Tato řešení jsou určena jak pro standalone server, tak pro Kubernetes clustery, ECS (Elastic Container Service) clustery a Fargate. Řešení lze instalovat i do dalších cloudů, nebo do takzvaných „on premise“ systémů.
     Komentáře
  • Root

    Softwarová sklizeň (20. 4. 2022): minimalistický editor zdrojového kódu

    Před 3 měsíci
    Dnes si představíme prohlížeč fotografií a textur, pořídíme snímek obrazovky a vytvoříme z něj plovoucí překrytí, budeme upravovat zdrojový kód a nakonec přeložíme text v obrázcích pomocí OCR. tacent view je prohlížeč fotografií a textur postavený na knihovnách Tacent a Dear ImGui. Umožní korektně zobrazit alfa kanály a zkoumat či upravovat barvy jednotlivých obrazových bodů. Podporuje hromadné změny rozměrů, otáčení a zrcadlení snímků, generování contact sheet (flipbook) textur, prohlížení mipmap nebo aktivaci průhledného grafického rozhraní okna.
     Komentáře
  • DoDlaně

    Stručná historie mobilních telefonů: První „mobil“ vážil deset kilo!

    Před 3 měsíci
    Historie mobilních zařízení se začala psát v roce 1982, kdy společnost Nokia vyrobila první skutečně mobilní telefon.
     Komentáře
  • Dotyk

    Dělníci mysleli, že vykopali lebku paviána. Taungské dítě, ale přepsalo historii

    Před 4 měsíci
    „Bez Afriky by nebylo lidstva," pronesl Desmond Clark, archeolog a jeden z průkopníků bádání o africké prehistorii, ještě předtím, než byla nalezena tajemná lebka čtyřletého hominida. Ten žil před 2,5 miliony lety a jeho objev vyvolal revoluci v evoluci.
     Komentáře
  • Podcasty Seznam

    56 min

    Podcast
    Ondra Lang: Cesta kolem světa, Srí Lanka a práce na dálku

    Před 4 měsíci

    ·

    56 minut

    Hostem epizody je Ondřej Lang, mimo jiné zakladatel agentury Creative Handles. V podcastu jsme mluvili hlavně o cestě kolem světa, kterou podnikl se svou teď už ženou, o Srí Lance, práci na dálku s týmem po celém světě, nebo třeba o tom, proč žádost o ruku na letišti nemusí být zrovna nejlepší nápad. Odkazy k epizodě: * Creative Handles [http://creativehandles.com] * Instagram @ondrejlang [https://www.instagram.com/ondrejlang/] * Podcast Pavla Trávníčková: O životě na Jávě, cestování v Íránu i zodpovědném cestování [https://travelbible.cz/pavla-travnickova/] * Podcast Gabka Koščová: 6 měsíců práce z Asie a život digitálního nomáda [https://travelbible.cz/gabka-koscova/]
     Komentáře
  • Autoweb

    Volkswagen se stal partnerem Zoo Praha

    Před 4 měsíci
    Značka Volkswagen osobní vozy se stala partnerem Zoo Praha.
     Komentáře
  • Root

    Postřehy z bezpečnosti: zranitelné webkamery Wyze

    Před 4 měsíci
    Dnes se podíváme na zranitelnosti v kamerách Wyze, dále na opravené kritické zranitelnosti u firewallů, VPN a Apple zařízení, přečteme si o zranitelných autech a na závěr si zatelefonujeme s Europolem. Společnost Bitdefender objevila tři zranitelnosti v kamerách Wyze. První umožňuje obejít při vzdáleném připojení přihlášení. Klient při něm posílá IOCtl příkaz ID 0×2710 a po jeho obdržení kamera generuje náhodnou hodnotu, kterou následně zašifruje 16bytovou „enr“ a výsledek pošle klientovi. Ten hodnotu „enr“ zná, dešifruje tedy původní hodnotu a pošle ji kameře s IOCtl příkazem 0×2712. Pokud jsou hodnoty stejné, může klient začít s kamerou pracovat.
     Komentáře
  • TopRecepty

    Indonéská polévka soto ayam: Je lepší než vietnamské pho? Vyzkoušeli jsme za vás

    Před 4 měsíci
    Soto ayam je nejslavnější z polévek daleké Indonésie a jedním z místních populárních pouličních jídel. Dalo by se říct, že je hodně blízkou příbuznou u nás známějšího pho, jeho kuřecí verze pho ga. Kokosové mléko ji zase spojuje s thajskou polévkou tom kha gai. Určitě se ale vyplatí vyzkoušet přímo soto ayam. A pokud jste o ní ještě neslyšeli, seznamte se, prosím!
     Komentáře
  • Krajské listy

    RECENZE Klára Wang Tylová, Ostrov duchů. Vsadím se, že si ho přečtete dvakrát

    Před 4 měsíci
    Útlá knížka s krásnou obálkou (Nikola Janíčková) a velice inteligentní kompozicí. Tolik bych ve zkratce řekl ke skládačce, kterou vydala Paseka v příjemném, brožovaném vydání. Tylová, bývalá redaktorka, později dopisovatelka z Tchaj­wanu v Lidových novinách, dala do kupy skutečně hezký obraz.
     Komentáře
  • Root

    Dlouho očekávaná novinka v Go 1.18 – generické datové typy

    Před 4 měsíci
    Mnohými vývojáři netrpělivě očekávanou vlastností jazyka Go jsou (resp. byly) generické funkce a generické datové typy. Nakonec se objevily v nedávno vydané stabilní verzi Go 1.18. 1. Dlouho očekávaná novinka v Go 1.18 – generické datové typy
     Komentáře
  • Žena-in

    Vybájený životopis proslulé krásky, orientální tanečnice a nejslavnější agentky světové války

    Před 4 měsíci
    Srovnávali ji s Isadorou Dunacanovou, i když prý příliš tančit neuměla a její tanec neměl s tím orientálním mnoho společného. Byla ale krásná, žádoucí a milovala luxus. Muže, obzvláště ty uniformované, pro něž měla zvláštní slabost, si dokázala snadno omotat kolem prstu. Svět ji znal pod jménem Mata Hari, což znamená malajsky Oko nebo také Světlo dne…
     Komentáře
  • Ekolist

    Příliš mnoho tváří problému s makaky z Mauricia

    Před 4 měsíci
    Původní domovinou makaků jávských (Macaca fascicularis) je nepřekvapivě Jáva, Bali a nejspíš i Sumatra a Borneo. A protože se jedná o velmi přizpůsobivé primáty, narazíme na ně také na v Indii, Thajsku nebo Kambodži. S pomocí lidí se dostali také na Filipíny a Palau, a nejpozději od roku 1602 se díky nizozemským obchodníkům zabydleli také na Mauriciu. Pro místní přírodu z toho ale nic dobrého neplynulo. Makak je na Mauriciu nepůvodním, invazním druhem. „V podstatě jsou něco jako krysy,“ říká ekolog Vincent Florens.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Mluvící pes a cesta z Jávy. Cenu Lipského knižního veletrhu dostal Gardi

    Před 4 měsíci
    Osmačtyřicetiletý spisovatel narozený v Izraeli napsal jednu část knihy v hebrejštině.
     Komentáře
  • HomeInCube

    Kurkuma jako výborné koření i jako zajímavá pokojovka

    Před 5 měsíci
    V asijské kuchyni nikdy nechybí tradiční, sytě oranžové koření kurkuma. Pokrmům dává chuť i barvu. Kurkuma pochází z Asie a jejímu pěstování se nejvíce věnuje Čína, Filipíny, ostrov Jáva, ale i Indie. Věděli jste, že se zároveň jedná o pěknou kvetoucí pokojovou rostlinu, kterou lze pěstovat i u nás?
     Komentáře
  • Root

    Postřehy z bezpečnosti: Trump's Dumps a další fóra s karetními údaji jsou mimo provoz

    Před 5 měsíci
    Dnes se podíváme na útoky za pomocí Microsoft Teams, na otce odpojujícího rušičkou celé město od internetu, na akce ruských bezpečnostních služeb, nový botnet napsaný v Go a zranitelnost v Apache Cassandra. Bezpečnostní výzkumnící objevili, že útočníci začínají více využívat platformu Microsoft Teams pro distribuci malware. Útočníci získají, zatím neznámým způsobem, přístup do konverzací na této platformě a do chatovacích vláken přidají škodlivý dokument či spustitelný soubor. Po spuštění těchto souborů získá útočník plný přístup k systému.
     Komentáře
  • Jímeto

    Kopi Luwak: Nejdražší „natrávená“ káva na světě s podivným původem

    Před 5 měsíci
    Káva je bezesporu celosvětově nejoblíbenějším nápojem. Každý ji má rád trochu jinak. Někdo pije klasického turka, jiný miluje cappuccino, další neodolá „latéčku“. Lišíme se i v tom, jak kávu pijeme.
     Komentáře
  • Deník

    Nejhorší letecký útok proti Austrálii v dějinách: 30 minut z nebe pršela smrt

    Před 5 měsíci
    Čtvrtek 19. února 1942 se stal ve světové historii dnem, kdy druhou světovou válku poznal zblízka další světový kontinent. Ten den podniklo 242 japonských letadel ničivý nálet na Darwin – hlavní město Severního teritoria v Austrálii.
     Komentáře
  • fDrive

    Výroba Modelu X je zřejmě v problémech. Zákazníci čekají a čekají

    Před 5 měsíci
    Tesla čerstvě posunula termín dodávek objednaných Modelů X. Někteří zájemci už mají strpět více než rok a půl. Důvod není v tuto chvíli zcela jasný.
     Komentáře
  • Žďárský deník

    Java, Ogar i Stadion: v Želivě začíná výstava motocyklových veteránů, podívejte

    Před 6 měsíci
    V sobotu 13. února se v Trčkově hradu v areálu Kláštera v Želivě uskutečnila vernisáž expozice československých motocyklů.
     Komentáře
  • Vědátor

    Dávná migrace předků člověka z Afriky probíhala ve vlnách

    Před 6 měsíci
    Srovnání dvou sídlišť hominidů v Eurasii naznačuje, že odchod Homo erectus z Afriky nebyl nahodilý jev, ale opakovaná událost. To také naznačuje víc o tom, že šlo o vědomý pohyb, nikoliv souhru okolností.
     Komentáře
  • Indian

    Star Wars: The Force Unleashed si letos zahrajeme i na Switchi

    Před 6 měsíci
    Dnes už klasická akční hra ze světa Star Wars zavítá v dubnu na Switch ve formě portu verze pro Nintendo Wii. Očekávat můžeme pohybové ovládání nebo režim duelů.
     Komentáře
  • Mobilenet

    Pozor na malware Fareit, útočí v ČR na uživatelská hesla ve Windows

    Před 6 měsíci
    Prostředí kybernetických hrozeb pro platformu Windows v Česku se v lednu výrazně proměnilo. Bezpečnostní experti zaznamenali překvapivý návrat malwaru Fareit, který se na hesla českých uživatelů zaměřil téměř v pětině detekovaných případů. Zatímco v minulých měsících byl nejaktivnějším škodlivým kódem spyware Agent Tesla, v lednu na Českou republiku primárně necílil. Prostřednictvím česky označených příloh se ale tentokrát šířil spyware Formbook.
     Komentáře
  • Cestovinky

    Bahenní sopka v Indonésii utopila místní vesnice. Za její vznik může člověk

    Před 6 měsíci
    Asi každý z vás někdy viděl film, ve kterém úřadovala aktivní sopka. Jistě nám tak dáte za pravdu, že její řádění je děsivé s mnohdy nedozírnými ničivými důsledky.
     Komentáře
  • ITnews24

    Umělá inteligence AlphaCode společnosti DeepMind umí kompetitivně programovat lépe než 72 % lidí

    Před 6 měsíci
    Společnost DeepMind vytvořila umělou inteligenci s názvem AlphaCode, která je schopna psát kód pro řešení libovolných problémů, které jí byly zadány.
     Komentáře
  • WN24

    Společnost DeepMind vytvořila umělou inteligenci, která je stejně dobrá jako průměrný programátor

    Před 6 měsíci
    Společnost DeepMind, která patří Googlu, vytvořila systém umělé inteligence AlphaCode, který dokáže programovat na kompetitivní úrovni.
     Komentáře
  • Root

    Využití Redisu z jazyka Clojure pomocí knihovny Carmine (dokončení)

    Před 6 měsíci
    Na úvodní článek o knihovně Carmine, která umožňuje používat Redis v aplikacích naprogramovaných v Clojure, dnes navážeme. Ukážeme si mj. i komunikaci založenou na strategii publish-subscribe a taktéž použití front zpráv (queues). 1. Využití Redisu z jazyka Clojure pomocí knihovny Carmine (dokončení)
     Komentáře
  • Root

    Softwarová sklizeň (2. 2. 2022)

    Před 6 měsíci
    Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si vyzkoušíme software pro interaktivní tabule, napíšeme si deník přímo v terminálu, řekneme si o decentralizované komunikační aplikaci a podíváme se na klienta pro stahování souborů z torrentů. Otevřený software pro interaktivní tabule určený primárně pro školy a univerzity. Jedná se o fork Open-Sankoré vyvíjený Úřadem pro vzdělávání švýcarského kantonu Ženeva. Psát a kreslit v něm jde jak přímo na tabuli, tak přes tablet a pero nebo počítačovou myší. Mezi jeho funkce patří volné kreslení, výběr z různých typů čar, možnost psaní textu a jeho kopírování a úprava, virtuální ukazovátko, možnost zvětšování a zmenšování a spousta dalšího.
     Komentáře
  • Ekonomický deník

    Nejnebezpečnější malware na světě Emotet sílí. Ohrožuje i české sítě

    Před 6 měsíci
    Nejnebezpečnější malware na světě – Emotet – je už dvojkou mezi hrozbami pro světové i české sítě. Emotet stále sílí a už je druhým nejrozšířenějším malwarem na světě, první pozici drží nadále Trickbot. Největšímu množství kyberútoků čelí nadále vzdělávací a výzkumné organizace. Následují vládní a vojenské organizace, poskytovatelé internetových služeb a poskytovatelé spravovaných služeb.
     Komentáře
  • AutoŽivě

    Víte, jak vznikly rychlostní kamery a radary? Za jejich používání policisty může finanční krach známého závodníka

    Před 6 měsíci
    Rychlostní kamera vznikla vlastně náhodou a nebýt finančního bankrotu, nedostala by se tak rychle do běžného provozu. Za vznikem rychlostní kamery stojí známý závodník.
     Komentáře
  • Fonetech

    Stahujte iOS 15.3 a iPadOS 15.3! Apple opravuje celou řadu kritických chyb

    Před 6 měsíci
    Apple včera vpodvečer vypustil do oběhu aktualizace iOS 15.3 a iPadOS 15.3 pro svá mobilní zařízení. Updaty opravují celou řadu kritických chyb.
     Komentáře
  • Root

    Využití Redisu z jazyka Clojure pomocí knihovny Carmine

    Před 6 měsíci
    Seznámíme se s využitím systému Redis v aplikacích naprogramovaných v Clojure. Použijeme přitom knihovnu Carmine. Kombinace Clojure a Redis nám umožní jednoduše zpracovávat strukturovaná data. 1. Využití Redisu z jazyka Clojure pomocí knihovny Carmine
     Komentáře
  • Mobilenet

    Pozor na nebezpečné přílohy v e-mailech, varují experti a uvádí příklady

    Před 6 měsíci
    Nejčastěji detekovaným škodlivým kódem zůstal spyware Agent Tesla, na který mohli uživatelé opět narazit v e-mailové příloze s českým názvem. V prosinci se ale v Česku objevil také malware Snake Keylogger, který mimo celé řady mechanismů využívaných k odcizení hesel přenáší zcizená data přes e-mail, protokol FTP nebo platformu Telegram.
     Komentáře
  • iReceptář

    Co udělá s tělem lžička skořice na lačno každý den?

    Před 6 měsíci
    Skořice je po staletí oblíbené koření. Mnozí z nás ji mají spojenou s oblíbeným svařákem či s pečením cukroví. Víte však, že je zároveň skvělým lékem na spoustu zdravotních problémů? Nejenže nakopne vaše tělo i mysl, ale zlepšuje i náladu a působí jako přírodní afrodiziakum. Dopřejte si tento malý zázrak denně a uvidíte!
     Komentáře
  • Novinky

    První virus vznikl vlastně omylem. Vytvořili ho, když chtěli chránit diskety

    Před 6 měsíci
    Jak velmi snadno se může ušlechtilá myšlenka zvrtnout v něco škodlivého, se na vlastní kůži mohli přesvědčit před 36 lety bratři Basit Farooq Alvi a Amjad Farooq Alvi z Pákistánu. Chtěli vytvořit nástroj proti nelegálnímu kopírování jejich disket, ve skutečnosti se ale z jejich práce stal první počítačový virus, který se nakonec zcela vymkl kontrole.
     Komentáře
  • LepšíJá

    Dvojice adoptovala štěně se stejným handicapem, jako mají sami. Po krátké době udělalo neuvěřitelný pokrok

    Před 7 měsíci
    Sign Duo je přezdívka úžasného páru, který spolu randí od puberty. Dnes dospělí Ryan a Ellen se snaží lidem ukázat, jak mohou žít v klidu spolu, přestože je Ryan hluchoněmý. Nyní do rodiny přibyl přírůstek v podobě Javy, hluchého štěněte pitbula, kterého pár učí pokyny pomocí znakové řeči.
     Komentáře
  • JenProCestovatele

    Jakarta v Indonésii: Hlavní město kultury, které se však potýká se znečištěním

    Před 7 měsíci
    Hlavní město Indonésie Jakartu většina z nás zná jako pojem ve školním atlase světa.
     Komentáře
  • Security Magazín

    Pestré osudy německého ponorkáře: potopil vlastní loď, prohrál přímý souboj s tankerem a svedl krvavou bitvu s korvetou

    Před 7 měsíci
    Peter-Erich Cremer sloužil v námořnictvu od roku 1932. Začínal na křižnících a torpédoborcích, stoupal v hodnostech a v únoru 1940 se stává kapitánporučíkem a v srpnu velitelem ponorky U-152. O rok později přechází na U-333, ponorku typu VIIC, s níž po výcviku v Kielu nastupuje službu v sestavě 3. ponorkové flotily ze základny La Pallice v La Rochelle. Kromě řady úspěchů zažil také tři nepříjemně dramatické chvíle.
     Komentáře
  • Novinky

    Počet odhalených softwarových zranitelností letos přesáhl rekordních 19 000

    Před 7 měsíci
    Počet nově odhalených softwarových zranitelností v letošním roce přesáhl 19 000, přičemž loni to bylo 18 352. Letošní číslo je nejvyšší v historii. Zranitelná místa v softwarových systémech mají navíc, jak ukázal případ aktuálně odhalené zranitelnosti Log4Shell, stále závažnější a globálnější dopady. Vyplývá to z aktuálních údajů z The National Vulnerability Database (NVD).
     Komentáře
  • Dotyk

    Záhadné bloky Tjipetir: Objevují se na evropských plážích, stopy jdou k Titaniku

    Před 7 měsíci
    Záhada tjipetirských bloků je fenomén, s nímž se potkávají lidé již desítky let po celé Evropě, kdy na plážích nacházejí v písku podivné tmavé tabulky s nápisem TJIPETIR. Tjipetir (výslovnost číp-a-teer) je vesnice na západní Jávě v Indonésii. Jak se záhadné čerené gumové tabulky na pláže dostávají a co znamenají?
     Komentáře
  • Root

    Postřehy z bezpečnosti: vánoční nadělení aneb nejen Log4j

    Před 7 měsíci
    Zatímco všichni před vánoci balí dárky, IT pracovníci svorně kontrolují, zda nemají v systému nezáplatovaný framework Log4j, který by mohl zneužít třeba nový ransomware BlackCat, navržený téměř k dokonalosti, a nadělit jim pěkné starosti.
     Komentáře
  • Armádní Zpravodaj

    Potopení australského křižníku HMAS Sydney dodnes opřádají záhady. Co se doopravdy stalo?

    Před 7 měsíci
    Záhada křižníku HMAS Sydney byla zapeklitá. Všech 645 členů posádky prohlásili za nezvěstné, nikdo neví, kam se námořníci ztratili.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Největší průšvih teprve přijde. Zranitelnost spustila pandemii kyberútoků

    Před 7 měsíci
    Bezpečnostní díra v populárním nástroji umožnila hackerům napadnout servery po celém světě. Správci teď záplatují své servery, zatímco útočníci hledají zranitelná místa a vymýšlejí další způsoby, jak na problému vydělat.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Smrtící erupci sopky zřejmě zavinil déšť. V budoucnu může být hůř

    Před 7 měsíci
    Počet obětí erupce indonéské sopky Semeru už vystoupal na 48. Tamní vědci za příčinu katastrofy minulý týden označili déšť. Souvislost počasí a vulkanické činnosti přiblížil Seznam Zprávám Petr Brož z Geofyzikálního ústavu AV ČR.
     Komentáře
  • Novinky

    Hackeři masivně zneužívají novou chybu. Ohrožuje to celou společnost, burcoval NÚKIB

    Před 7 měsíci
    Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) vydal reaktivní opatření kvůli závažné kybernetické hrozbě. Může mít dopad na fungování celé společnosti a může ohrozit i systémy organizací, které nespadají pod kybernetický zákon. Opatření vydal kvůli rychle se šířícím pokusům o zneužití zranitelnosti knihovny Apache Log4j sloužící pro aplikace v jazyce java nebo webovské stránky.
     Komentáře
  • Mobilenet

    ČR je 8. nejvíce zasaženou zemí světa extrémně nebezpečnou slabinou Log4j

    Před 7 měsíci
    Analytický tým společnosti ESET zaznamenává průběžné snahy o zneužití zranitelnosti označované jako Log4j. Dle aktuálních dat se Česká republika nachází na osmém místě v přehledu všech zemí dle četnosti pokusů o zneužití.
     Komentáře
  • České noviny

    NÚKIB vydal opatření kvůli závažné kybernetické hrozbě

    Před 7 měsíci
    Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) vydal reaktivní opatření kvůli závažné kybernetické hrozbě. Může mít dopad na fungování celé společnosti a může ohrozit i systémy organizací, které nespadají pod kybernetický zákon. Opatření vydal kvůli rychle se šířícím pokusům o zneužití zranitelnosti knihovny Apache Log4j sloužící pro aplikace v jazyce java nebo webovské stránky. Opatření obecné povahy formou veřejné vyhlášky oznámil NÚKIB na webu. Celkový počet zranitelných systémů lze v tuto chvíli podle úřadu pouze odhadovat, nicméně celosvětově půjde o vyšší stovky milionů.
     Komentáře
Reklama