Zavřít
Karel Veliký

Karel Veliký

Nejnovější články na Seznamu na téma Karel Veliký
  • Seznam Zprávy

    Novodobý skanzen: Jak centrum Frankfurtu povstalo z popela

    Před 9 dny
    Vystavěno, zbořeno, přebudováno a nakonec obnoveno do relativně původního stavu. Centrum Frankfurtu nad Mohanem není jediným příkladem znovuvzkříšení zničených památek, svým rozsahem však zřejmě nemá srovnatelné obdoby.
     Komentáře
  • Forum 24

    Nepotřebujeme svět bez Ruska, napsal Medveděv. Jen zapomněl, že svět nepotřebuje současné Rusko

    Před 23 dny
    Bývalý ruský prezident i premiér Dmitrij Medveděv, nynější věrný Putinův propagandista, v poměrně rychlém časovém sledu vydává prohlášení či komentáře, jejichž cílem je přesvědčit svět, ale ...
     Komentáře
  • Mix24

    Karel IV dostal ke korunovaci zuby. Proč a koho vlastně byly?

    Před 1 měsícem
    Karel IV., český král a římský císař, právem patří mezi naše nejslavnější panovníky. S jeho jménem a vládou je spojena řada legend a příběhů. Například se často zmiňuje, že byl Karel IV. velmi pilným sběratelem ostatků. Pojďme se na tuto jeho vášeň podívat trochu víc zblízka.
     Komentáře
  • Prostřeno

    Nečekané potraviny pro pravidelnou menstruaci

    Před 1 měsícem
    Když se menstruace přestává řídit kalendářem, je třeba jí trochu „domluvit“. Přenechte tento úkol petrželce nebo zázvoru. Ovšem i taková papája má skvělé přesvědčovací schopnosti.
     Komentáře
  • Martin Klapetek
    naSeznam Médium

    Islámské centrum v Cáchách je dokladem architektury šedesátých let. Můžete se sami přesvědčit

    Před 1 měsícem
    Mešita v Cáchách si uchovala inovativní pojetí exteriéru i interiéru. Především je zajímavá vzdělávací část se seminárními místnostmi, která byla navržena přímo k tomuto účelu.
     Komentáře
  • Fajntip

    Andorské knížectví: Historie a síla na vrcholu hor

    Před 1 měsícem
    Andorské knížectví je malý stát v Pyrenejských horách mezi Španělskem a Francií. Je to jedna z nejstarších nezávislých republik na světě a je známá pro svou bohatou historii a kulturu, stejně jako pro svou přírodu a turistický ruch.
     Komentáře
  • Jan Stern
    naSeznam Médium

    Černej květ jménem Mohamed

    Před 1 měsícem
    Jak islám zničil Evropu. A jak ji stvořil.
     Komentáře
  • TRAVELER
    naSeznam Médium

    Neznámá místa Prahy VI: Kostel známý z výhledů na Prahu ukrývá Svaté schody i podzemní jeskyni

    Před 2 měsíci
    Z mnoha pražských vyhlídkových míst je tento kostel zřetelně vidět. Málokdo však o něm ví něco víc. Kromě svého monumentálního interiéru ukrývá i kopii Svatých schodů z Lateránské baziliky v Římě a podzemní jeskyni.
     Komentáře
  • Nespěchej

    Jedno z nejposvátnějších míst křesťanů. Samotný objev tohoto místa byl zázrak

    Před 2 měsíci
    Slavné město Lurdy se nachází na jihozápadě departementu Hautes-Pyrénées, v podhůří Pyrenejí. Původně nenápadné městečko je nyní jedním z nejdůležitějších poutních míst.
     Komentáře
  • Prima Nápady

    Anýz čistí střeva i kuřácké průdušky

    Před 2 měsíci
    Anýz je bylinou ceněnou už od starověku, jeho užívání doporučovali už lékaři ve starém Egyptě. A za dob císaře Karla Velikého bylo dokonce jeho pěstování nařízeno zvláštním zákonem. V současnosti ustoupil trochu do pozadí, protože mnohem více používáme jeho příbuzné kmín a fenykl, které mají podobné účinky, ale na skvělých léčebných schopnostech mu to nic neubralo.
     Komentáře
  • Náš region

    Vědci zkoumají evoluci melodií chorálu pomocí algoritmů pro bioinformatiku

    Před 2 měsíci
    Zda jsou melodie gregoriánských chorálů opravdu původní, zjišťují vědci pomocí výpočetních algoritmů vytvořených pro bioinformatiku, sdělila v tiskové zprávě Akademie věd ČR (AV). Nový…
     Komentáře
  • Hobbykuk

    Jak vašemu zdraví prospěje obyčejný kopr

    Před 2 měsíci
    Kopr je především aromatické koření, přičemž se používají hlavně semena, případně nať. S takovým uzeným lososem chutná naprosto božsky. Současně se však jedná i o zajímavou bylinku s léčivými účinky, která je přítelem žen i vystresovaných lidí!
     Komentáře
  • DIAstyl

    Vánoce v historii času: Hazard, bujarost a někdy až kruté pověry

    Před 3 měsíci
    Vánoční svátky v dnešní době slaví katolíci, bezvěrci i jinověrci po celém světě. Odlišují se jen v národních i lokálních zvyklostech. V českých zemích jsou tradiční Vánoce neodmyslitelně spjaty s půstem, jesličkami a různými druhy věštění, mezi které patří házení boty, krájení jablek nebo lití olova. Výhradně křesťanské svátky se dnes však staly oslavou konzumu, byznysu a komerce, u které můžeme pozorovat vytrácejícího se ducha Vánoc. Věděli byste ale, co bylo tradičním jídlem našich předků, nebo odkud se vzalo zlaté prasátko?
     Komentáře
  • Befity

    Do dalšího roku s tělem bez škodlivých toxinů i zánětů

    Před 3 měsíci
    Chcete do dalšího roku vstoupit s čistým štítem i tělem? Zatímco to první je výhradně ve vašich rukou, s detoxikací by vám mohly pomoci brusinky a kopřivový čaj. Nebo máte chuť spíš na koprovou omáčku?
     Komentáře
  • Forum 24

    Ukrajinský prezident Zelenskyj převezme prestižní cenu

    Před 3 měsíci
    Prestižní Cenu Karla Velikého v příštím roce obdrží ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a ukrajinský lid. Uvedla to agentura DPA s odvoláním na pořadatele, kteří svou volbou chtěli projevit ...
     Komentáře
  • České noviny

    Cenu Karla Velikého v příštím roce obdrží Zelenskyj a ukrajinský lid

    Před 3 měsíci
    Prestižní Cenu Karla Velikého v příštím roce obdrží ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a ukrajinský lid. Uvedla to dnes agentura DPA s odvoláním na pořadatele, kteří svou volbou chtěli projevit solidaritu s napadenou zemí. Ocenění se uděluje od roku 1950 za zásluhy o Evropu a evropské sjednocení.
     Komentáře
  • Novinky

    Berlín vyzval Bělorusko k propuštění opoziční vůdkyně Kalesnikavové

    Před 3 měsíci
    Německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková ve středu vyzvala Bělorusko, aby bez odkladu propustilo z vězení hospitalizovanou opoziční aktivistku Maryji Kalesnikavovou. Podle opozičního politika Viktara Babaryky je jedna z hlavních tváří odporu proti prezidentu Alexandru Lukašenkovi v nemocnici na resuscitačním oddělení.
     Komentáře
  • Babinet

    Někdy je dobré si vzít ponaučení z historie. Jak se slavily Vánoce ve středověku?

    Před 3 měsíci
    Oslavy kolem Vánoc, mají bezesporu dlouhou tradici. Začínají bujarými slavnostmi v dobách pohanského zimního slunovratu a pokračují církevní podobou k slávě narození Ježíše Krista.
     Komentáře
  • Naše krásná zahrada

    Floristé mají jasno, jaké barvy ovládnou advent 2022: prim budou hrát tlumené přírodní barvy. Jedna barva ale zůstává. Inspirujte se v naší galerii

    Před 4 měsíci
    Na čas adventu se v letošním roce můžeme těšit již poslední listopadovou neděli. Proto není radno podcenit přípravy a inspirovat se předními floristy ohledně trendů pro letošní rok. Ať už zůstanete věrni tradici, nebo obměníte sortiment dle poslední módy, nezapomínejte na nejdůležitější poselství adventu, kterým je čas zklidnění a příprav na vánoční čas, který trávíte se svými blízkými.
     Komentáře
  • Memento Historia

    Karel Martel a Pipin Krátký: Když se z majordomů stali králové

    Před 4 měsíci
    Merovejci dokázali v chaotické raně středověké Evropě vybudovat poměrně stabilní říši. Vinou špatné dědické politiky a vlastní vládcovské neschopnosti však merovější králové o svou moc přišli. Místo nich vládli jejich majordomové – kteří se nakonec sami stali králi.
     Komentáře
  • Lifee

    Svatomartinská husa: Tradice sahá až do středověku. Husa prý skončila na pekáči, neboť prozradila úkryt sv. Martina

    Před 4 měsíci
    Svatomartinská husa neodmyslitelně patří k podzimu a svátku svatého Martina, který připadá na 11. listopadu. Historie svatomartinských tradic sahá až do 5. století a vztahuje se k Martinu z Tours, který byl prvním světcem svatořečeným za svůj příkladný život a ne jako mučedník.
     Komentáře
  • Vlasta

    Znáte Plicník nebo Osladič? Byliny od A do Z. Kde je nasbíráte a co která léčí

    Před 5 měsíci
    Dějiny lidstva jsou spojené s dějinami lesa. V pravěku neexistoval člověk, který by nevyužíval jeho bohatství. Dřevo na stavbu příbytků, vodu z lesních studánek na pití, lesní plody a zvěř jako potravu, kůži zvířat na odívání. Naši předkové však v rostlinné stravě objevovali i „tajemné síly“, které je zbavovaly nejrůznějších neduhů. A postupně se učili používat byliny i na léčení.
     Komentáře
  • Týdeník Policie

    V Olomouci uctili památku policistů, kteří zemřeli při výkonu služby

    Před 5 měsíci
    Ve čtvrtek 6. října se po dvouleté odmlce způsobené koronavirovou pandemií opět uskutečnil již tradiční pietní akt k uctění památky kolegů, kteří zemřeli při plnění služebních povinností. U ...
     Komentáře
  • Nespěchej

    V lidských dějinách nenajdete magičtější a univerzálnější rostlinu: Chránila před zlem bohaté vládce i chudáky

    Před 5 měsíci
    Fenykl je jednou z nejstarších léčivých rostlin. Jeho blahodárné účinky oceňovali již před tisíci lety v Číně, Egyptě, Řecku a Římě. Ve všech svých formách je po tisíce let oblíbenou léčivou rostlinou a zdrojem potravy.
     Komentáře
  • Svět Ženy

    Isaac Newton spočítal, že konec světa nastane v tomto století: Vycházel přitom z Bible

    Před 5 měsíci
    Isaac Newton je považován za jednoho z nejvlivnějších lidí světa a geniálního vědce. Málokdo však ví, že se seriózně zabýval i alchymií a teologií. Z jeho poznatků vychází teorie o konci světa, jak jej známe. Pracoval přitom s informacemi z Bible a matematickými výpočty. Na který rok jej stanovil a co přesně se dle něj má stát?
     Komentáře
  • Expres FM

    Hvězdy, kterým nekoluje modrá krev jen na plátně: Kit Harrington, Justin Bieber nebo Cindy Crawford

    Před 6 měsíci
    Některé celebrity po letech zjistily, že mají královské kořeny nebo šlechtický původ. Některým se tak poštěstilo být šlechtického původu jak ve filmu či seriálu, tak i ve skutečnosti. Modrá krev však koluje i v žilách některých modelek či moderátorek. Podívejte se na celebrity a jejich více či méně vzdálené příbuzenské vztahy s královskými rodinami. Kterou…
     Komentáře
  • 100+1 zahraniční zajímavost

    Strašák jménem lepra: Nemoc, která se nevyhýbala králům ani chudákům

    Před 6 měsíci
    Známe ji jako nemoc, která činí ze svých obětí znetvořená monstra, jichž se ti zdraví panicky děsí. Bylo to tak i ve skutečnosti?
     Komentáře
  • Prostřeno

    S podzimním detoxem pomůže libeček

    Před 6 měsíci
    Co s libečkem, který pomalu začíná usychat? Chopte se lopatky a vydloubněte jeho kořen. Posiluje imunitu, rozpouští ledvinové i žlučové kameny, zpravidelňuje menstruační cyklus a detoxikuje krev. Vyzrajete s ním i na pigmentové skvrny!
     Komentáře
  • Nespěchej

    Jak se z vážených dam staly štvanou zvěří: Jejich krása a chytrost podkopávala církevní hodnostáře

    Před 6 měsíci
    Kdysi to byly vážené dámy. Míchaly lektvary života, uzdravovaly muže zraněné v bojích. V antickém Řecku měly vážnost a cenili si jich i učenci a racionálně smýšlející filozofové, kteří věděli, jakou má příroda moc (obzvláště v rukou ženy).
     Komentáře
  • iReceptář

    Lahodný nápoj z netřesku je nejlepší rozpouštědlo tuku na břiše. Jak ho vyrobit?

    Před 7 měsíci
    Netřesk střešní bývá okrasou každé skalky a tvoří barevně zajímavé růžice, které jsou navíc velmi přínosné zdraví svými blahodárnými léčivými účinky. A dokonce vám pomohou i k plochému bříšku!
     Komentáře
  • iReceptář

    Srpen je ideální na množení kosatců: Takto nové sazenice vykvetou už příští rok

    Před 7 měsíci
    Oblíbili jste si kosatce? Jsou vznešené, atraktivní a k pěstování naprosto nenáročné. Rozšiřte si jejich řady na příští sezonu. Poradíme vám, jak si je můžete sami množit.
     Komentáře
  • Memento Historia

    Longinovo kopí - bájný artefakt, jehož majitel bude vládnout světu

    Před 7 měsíci
    Kopí osudu je bájný artefakt, jehož držitel má podle legend moc vládnout světu. Kde se Svaté kopí vzalo a kdo ho v historii měl ve svém vlastnictví? A má opravdu onu kouzelnou moc? Podle tradované legendy byl Longinus římský voják, který svým kopím probodl bok Ježíše Krista visícího na kříži. Z biblického vyprávění víme, že Longinus chtěl tímto způsobem zjistit, jestli už Ježíš zemřel.
     Komentáře
  • ČT24

    První značkové zboží zřejmě byly meče. Čeští vědci popsali jejich vývoj u nás

    Před 8 měsíci
    Archeologové sestavili rozsáhlý soubor středověkých mečů nalezených na území dnešního Česka. Popsali například významné změny v technice výroby, které nastaly ve druhé polovině osmého a v devátém století a později v jedenáctém století. A objevili i zvláštnosti mečů z území Moravy. Podle expertů se o vývoji středověkých mečů dosud mnoho neví. Na projektu spolupracují Archeologické ústavy Akademie věd v Praze a v Brně a Národní muzeum.
     Komentáře
  • StoryMag

    Jak vlastně vypadal každodenní život středověkého rytíře?

    Před 9 měsíci
    O tom, jaké to bylo být rytířem, existuje řada mýtů, které nešíří jen Hollywood, ale dokonce i samotné dobové středověké legendy. V obou se objevují vyobrazení rytířů, kteří spěchají na pomoc dámám v nesnázích.
     Komentáře
  • Dotyk

    Vládu Karla Velikého provázela vesmírná záhada. K Zemi létaly zvláštní částice

    Před 9 měsíci
    Údaje o letokruzích stromů z 8. století naznačují, že na "privilegované planetě" byla odvrácena kosmická katastrofa. Zemi údajně bombardovaly podivné částice, o kterých ani Karel Veliký neměl nejmenší tušení.
     Komentáře
  • TopRecepty

    Byliny v kuchyni: Kopr vynikne nejen ve smetanové omáčce. Kde ještě jej můžete využít?

    Před 9 měsíci
    Kopr je bylinka, kterou někdo miluje a jiný nesnáší. Oblíbit si tuto voňavou rostlinku není pouze o využití do koprové omáčky. Kopr má mnohem širší využití. Co jste o něm ještě nevěděli?
     Komentáře
  • Dotyk

    Oživlý portrét: Jak v reálu vypadal Napoleon, nejcharizmatičtější vůdce historie

    Před 10 měsíci
    Svedl více bitev než Alexandr Makedonský, Hannibal a Alexandr Suvorov dohromady. Ovládl tak velkou část starého kontinentu. Sepsal také nový občanský zákoník a šířil společnou měnu. Kdo byl Napoleon Bonaparte?
     Komentáře
  • Osel

    Kde domov tvůj, Avare?

    Před 10 měsíci
    Mezinárodní tým výzkumníků z několika odborů upřesnil původ a strukturu společnosti Avarů. Kočovný kmen před téměř 1500 lety osídlil úrodnou Karpatskou kotlinu, kde založili přes 200 let trvající říši.
     Komentáře
  • Dotyk

    Vědci objevili vikinskou skříňku s neobvyklými předměty. Jejich účel je nejasný

    Před 10 měsíci
    Vikingové vzbuzují pozornost vědeckého světa i široké veřejnosti dodnes, možná dokonce daleko více než ve své době. Díky archeologickým nálezům se nám daří vyvážit i absenci psaných pramenů a postupně odhalovat jejich tajemství. V Dánsku, v záhadné pevnosti ve tvaru prstence, pojmenované Borgring na ostrově Zéland, našli vědci před šesti lety 1000 let starou vikinskou skříňku s nářadím. O co se jedná?
     Komentáře
  • Prostřeno

    Podceňování obyčejné okurky je velká chyba

    Před 11 měsíci
    Patří do čeledi tykvovitých, pochází z Indie, řadí se mezi nejstarší druhy zeleniny a výborně plní funkci výživné a osvěžující svačiny. Účinky podceňované okurky na zdraví těla, o kterých se moc nemluví, jsou šokující!
     Komentáře
  • VědaŽivě

    Farmář objevil vzácnou minci s podobiznou Karla Velikého. Umístil ji do internetové aukce, aby si mohl postavit dům

    Před 11 měsíci
    Vzácnou stříbrnou minci s podobiznou Karla Velikého našel nedávno obyčejný farmář. Má na sobě jeden z mála portrétů, které za dob krále vznikly.
     Komentáře
  • 100+1 zahraniční zajímavost

    Odkud do Evropy přišli záhadní Avaři? Odpověď nabízí genetika

    Před 11 měsíci
    Tajemné kočovné etnikum Avarů se do Evropy zřejmě dostalo velmi rychle a z obrovské vzdálenosti, ukazuje to výzkum genetiků z Institutu Maxe Plancka.
     Komentáře
  • Novinky

    Vědci zjistili, odkud přišli Avaři do Evropy

    Před 11 měsíci
    Mezinárodní tým genetiků, archeologů a historiků, včetně Zuzany Hofmanové z Ústavu archeologie a muzeologie Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně, získal první lidská genomická data, která ukazují na původ Avarů. Výzkum DNA z kosterních nálezů pomohl určit, že přišli ze severovýchodní Asie.
     Komentáře
  • JenProCestovatele

    Co navštívit ve Veroně? Tipy na výlety ve městě Romea a Julie

    Před 11 měsíci
    Nejslavnějším městem severní Itálie jsou bezesporu Benátky. Verona by jim však měla začít šlapat na paty – je architektonicky cenná a plná romantiky. Proto se také dostala na seznam světového dědictví UNESCO. Navíc se tam lehko dostanete právě i z Benátek. Kvůli čemu konkrétně město Veronu navštívit?
     Komentáře
  • Dotyk

    Jak žili rytíři ve středověku: K chudým se chovali strašně, obzvláště k ženám

    Před 11 měsíci
    Představa středověkého rytíře coby galantního k dámám a šlechetného srdcem i činy se pravděpodobně velmi liší od reality. To, jak rytíře vidíme my, je zřejmě poznamenáno mnoha mýty hollywoodských filmů. Každodenní den i život středověkého rytíře ale vypadal velice odlišně. A rozhodně to nemělo se vznešeností ani šlechetností mnoho společného.
     Komentáře
  • TopRecepty

    Francouzský sýr brie miloval už císař Karel Veliký, i když na něm málem zničil to nejlepší!

    Před 1 rokem
    Jméno získal po historickém francouzském regionu východně od Paříže. Brie, jemný měkký sýr s ušlechtilou plísní na povrchu a s lehce máslovou chutí se vyrábí od raného středověku.
     Komentáře
  • Lifee

    Nevěra ve středověku: Ženám hrozila jízda na oslu nebo smrt, muži v klidu podváděli dál

    Před 1 rokem
    Náboženství mělo ve středověku opravdu velký vliv na myšlení lidí. Skoro ve všech aspektech života se odkazovalo na Písmo svaté. Výjimkou nebylo ani manželství. Pokud v něm došlo ze strany manželky ke zradě, jinými slovy nevěře, padaly opravdu kruté tresty.
     Komentáře
  • Dotyk

    Kde je Svaté kopí, nejzáhadnější předmět starověku: Měl ho Karel IV. i křižáci

    Před 1 rokem
    Zatímco Svatý grál se středověkým rytířům nikdy najít nepodařilo, v případě hledání kopí, kterým římský setník Longinus probodl Ježíše na kříži, byli úspěšní až příliš. Údajných Svatých kopí se v historii našlo hned několik, otázka ale je, které z nich je to pravé.
     Komentáře
  • iReceptář

    Jak na ztvrdlou hořčici: Trik našich babiček ji spraví a ještě vylepší chuť

    Před 1 rokem
    Vysvitlo sluníčko a vy jste si usmysleli, že budete opékat buřty, ale zjistili jste, že vlastníte jen hořčici, která je ztvrdlá nebo zaschlá? Máme pro vás trik, jak z ní znovu udělat poživatelnou a chutnou záležitost. Neuvěříte, jak málo stačí!
     Komentáře
  • Games

    Geniální středověká strategie Crusader Kings III dostala první velké rozšíření. Co si o něm myslíme?

    Před 1 rokem
    Královský dvůr otevírá své brány.
     Komentáře
  • Dřevostavitel

    Nejstarší strom Evropy byl objeven náhodou. Jeho stáří všechny udivilo

    Před 1 rokem
    Během pátrání o horské vegetaci narazili úplnou náhodou na strom, který se ukázal být tím nejstarším v Evropě. Co se o něm ví? A kolik je mu let?
     Komentáře
  • Liberecká Drbna

    Unikátní repliku císařské koruny Napoleona Bonaparte vystavují v Turnově

    Před 1 rokem
    Od zítřka bude k vidění v Muzeu České ráje v Turnově replika císařské korunovační koruny Napoleona Bonaparte. Kopie vznikla na přání soukromého sběratele. Za jejím zhotovením stojí uznávaný šperkař Jiří Urban společně s Evou Mrákotovou Víškovou.
     Komentáře
  • Novinky

    V Turnově vystaví kopii Napoleonovy císařské koruny

    Před 1 rokem
    V Klenotnici muzea Českého ráje v Turnově bude od pátku k vidění mimořádné šperkařské dílo, věrná kopie císařské koruny, kterou se v roce 1804 nechal Napoleon Bonaparte v katedrále Notre Dame korunovat francouzským císařem. Originál koruny je uložený v Louvru, kopii po roce a půl práce vytvořili věhlasný turnovský zlatník Jiří Urban a šperkařka Eva Víšková - Mrákotová.
     Komentáře
  • Náš region

    Jedinečná příležitost! V Turnově můžete spatřit kopii císařské koruny Napoleona Bonaparta

    Před 1 rokem
    Od čtvrtka 13. ledna bude v Klenotnici turnovského muzea krátce vystavena kopie císařské koruny Napoleona Bonaparta, kterou po více než ročních přípravách a realizaci…
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Turnovské muzeum vystaví kopii císařské koruny Napoleona Bonaparta

    Před 1 rokem
    Turnovské muzeum od čtvrtka vystaví repliku císařské korunovační koruny Napoleona Bonaparta, kterou vytvořil uznávaný šperkař Jiří Urban ve spolupráci s Evou Mrákotovou Víškovou.
     Komentáře
  • České noviny

    Turnovské muzeum vystaví kopii císařské koruny Napoleona Bonaparta

    Před 1 rokem
    Turnovské muzeum od čtvrtka vystaví repliku císařské korunovační koruny Napoleona Bonaparta, kterou vytvořil uznávaný šperkař Jiří Urban ve spolupráci s Evou Mrákotovou Víškovou. V klenotnici muzea bude 23 centimetrů vysoká koruna ze zlaceného stříbra o průměru 18,5 centimetru do 6. února. Podle Urbana bylo asi nejnáročnější vytvořit kopie antických rytin v kameni.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Lidé si mohou vybrat návštěvu betlému podle průvodce

    Před 1 rokem
    Lidé se budou moci od Štědrého dne opět přijít podívat do kostelů na postavené betlémy s vyobrazením Ježíšova narození.
     Komentáře
  • České noviny

    Cenu Karla Velikého příští rok získá Cichanouská a její kolegyně

    Před 1 rokem
    Cenu Karla Velikého příští rok získají běloruské opoziční političky Svjatlana Cichanouská, Veronika Capkalová a Maryja Kalesnikavová za svoji odvahu a nasazení v boji za svobodu a demokracii. Dnes to oznámili zástupci Společnosti Karla Velikého, která prestižní evropské ocenění uděluje.
     Komentáře
  • Aktuálně

    V Orlických horách postavili spaní ve včelíně. Je to zážitek na celý život, říká pár

    Před 1 rokem
    Na účinky včel se spoléhal už Karel Veliký. Pár v Orlických horách s nimi nabízí víkendový odpočinek. Člověk cítí jejich vibrace, když spí nebo snídá.
     Komentáře
  • Expres FM

    Jak by vypadaly slavné historické osobnosti v dnešní době: Napoleon by splynul s davem, William Shakespeare by se podobal seriálovému herci

    Před 1 rokem
    Napadlo vás, jak by vypadaly v dnešní době slavné historické osobnosti, které známe jen z obrazů? Grafik Hidreley si s touto myšlenkou pohrál, podívejte se na výsledek. Jak se vám líbí podoba dnešní Alžběty I., Kateřiny II. Veliké či Napoleona?
     Komentáře
Reklama