Zavřít
Miroslav Horníček

Miroslav Horníček

Nejnovější články na Seznamu na téma Miroslav Horníček
  • Proženy

    Opravdová výzva nejen pro milovníky umění: Jak znáte české divadlo?

    Před 2 dny
    Miroslav Horníček řekl, že láska k divadlu začíná tím, že do něj přijdeme včas. Anton Pavlovič Čechov zase, že divadlo spojuje všechna umění a herci jsou misionáři. Oba měli pravdu. Divadlo je svět umění v nejvyšší formě a jeho návštěva společenskou událostí, která si zaslouží krásné oblečení i včasný příchod. Otestujte se, jak znáte populární a oceňované divadelní hry z českých scén.
     Komentáře
  • OnlyU

    Syn Miroslava Horníčka se utopil při natáčení Písařů. O zážitku byl herec schopný mluvit až po letech

    Před 5 dny
    Herec Miroslav Horníček zemřel v roce 2003. Bylo mu 84 let, ve svém životě toho tak stihl opravdu hodně. Na některé chvíle ale vzpomínal s bolestí v srdci a nikdy se s nimi nesmířil. Patřila k nim i tragická nehoda, při které ztratil svého jediného syna. Zdroj
     Komentáře
  • LP-Life

    Jaké je to vlastnit činžák? Dokáže vám vynést více, než si možná myslíte, navíc mají úžasnou historii

    Před 13 dny
    Jaké výhody přináší bydlení v činžáku. Zajímalo vás někdy, jaké je býti majitelem činžovního, tedy nájemního domu. Obzvlášť v dnešní době jde rozhodně o velkou výhodu.
     Komentáře
  • Česko živě

    Jiří Šlitr měl slabost pro mladé dívky, vedle jedné zemřel. Jeho smrt je ale stále nejasná

    Před 25 dny
    Jeho jméno už nikdo nevymaže z pop kultury našeho národa. Společně s Jiřím Suchým vytvořili jeden z umělecky nejvlivnějších tandemů 60. let. Divadlo Semafor se pod jejich taktovkou stalo centrem zábavy tehdejšího Československa. Osud virtuózního klavíristy však skončil předčasně. Dodnes však není jasné, jestli spáchal sebevraždu či zemřel hloupou náhodou.
     Komentáře
  • Plzeňský deník

    Tajemná místa nás vždycky něčím překvapí, říká plzeňský archeolog

    Před 26 dny
    /ROZHOVOR, VIDEO/ Záhadným archeologickým lokalitám se archeolog Filip Kasl spolu se svými spolupracovníky z Národního památkového ústavu v Plzni věnuje již několik let. Svými výzkumy se snaží prokázat u archeologických památek, u nichž není znám účel ani stáří, jak a kdy se tam žilo, pro co ve své době sloužily a kdy zanikly. Některé průzkumy z poslední doby přinesly nečekaná zjištění.
     Komentáře
  • Plzeňský deník

    Tady jsem se narodil. Výstava připomíná plzeňského rodáka Miroslav Horníčka

    Před 27 dny
    Název Tady jsem se narodil má výstava v mázhauzu plzeňské radnice věnovaná plzeňskému rodákovi, muži mnoha talentů, Miroslavu Horníčkovi.
     Komentáře
  • Prima Ženy

    Humor podle horoskopu: Které znamení zvěrokruhu je nejvtipnější?

    Před 27 dny
    Vtipkujete rádi a děláte si legraci i sami ze sebe? Nebo jste naštvaní, když se ostatní smějí něčemu, co vám nepřijde zábavné? Humor je další forma komunikace. Vypovídá nejen o tom, jaký máme vztah sami k sobě, ale i k okolnímu světu. Miroslav Horníček kdysi řekl, že smysl pro humor buď někdo má, nebo nemá. A pokud ho má, je to dar. Jak byla humorem obdarována jednotlivá znamení zvěrokruhu?
     Komentáře
  • Plzeňský deník

    Do paneláku bych se klidně nastěhoval, říká památkář David Tuma

    Před 1 měsícem
    Pro mnoho lidí představují domov, ale mnoho lidí je i odsuzuje. Panelová sídliště však mají svoji historii a v mnoha případech i budoucnost. A rozhodně nejsou všechna stejná. Čím víc je poznáváte, tím víc zajímavostí se o nich dozvíte.
     Komentáře
  • Krajské listy

    Julius Fučík, kvůli cirkusům a Číně nesmrtelné jméno. Svět Tomáše Koloce

    Před 1 měsícem
    Vše o novináři, kterému by tento čtvrtek bylo 120 let. Jak napsal Miloslav Švandrlík: „Poručíku Drobečkovi nejvíc zamotal hlavu desátník Břečka, který mu sdělil, že Julius Fučík napsal sólo pro fagot Starý bručoun. Břečka studoval konzervatoř, říkal si poručík zmateně, a má jistě v hudbě určité znalosti. Třeba byl Julius Fučík také skladatelem. Ale co Reportáž psaná na oprátce? O starém bručounovi v ní není ani slovo!“ (z knihy Říkali mu Terazky).
     Komentáře
  • Plzeňský deník

    Úžasný člověk Miroslav Horníček. Vzpomínky na něj nevymizí

    Před 1 měsícem
    Na plzeňského rodáka, herce Miroslava Horníčka, který by letos slavil 105. narozeniny, vzpomínají redaktor rozhlasu, majitel vydavatelství a herečka.
     Komentáře
  • Krajské listy

    Už se nedělá humor, jenom legrácky, říkal pan Horníček. A zlobil se přede mnou na ČT. Svět Tomáše Koloce

    Před 1 měsícem
    Dokončení autorova osobního svědectví o svorníku české satiry a kultury, od jehož smrti tuto středu uplynulo dvacet let.
     Komentáře
  • Krajské listy

    Žije především ten, kdo si prošel těžkostmi a překonal je, řekl mi Miroslav Horníček. Svět Tomáše Koloce

    Před 1 měsícem
    První díl autorova osobního svědectví o svorníku české satiry a kultury, od jehož smrti tuto středu uplynulo 20 let.
     Komentáře
  • Plzeňská Drbna

    Před 20 lety nás opustil legendární herec a spisovatel Miroslav Horníček, jeho rodný dům zdobí pamětní deska

    Před 1 měsícem
    Plzeňský rodák Miroslav Horníček patří mezi velikány českého humoru, oblíbené spisovatele a glosátory. Na divadelních prknech se potkával s Janem Werichem či Janou Hlaváčovou. Do srdcí televizních diváků se zapsal zejména rolí v komediálním seriálu Byli jednou dva písaři, od jehož premiéry letos uplynulo půl století let. Dnes je to také přesně 20 let, kdy Miroslav Horníček odešel do hereckého nebe. Město proto nechalo k tomuto výročí zhotovit novou pamětní desku. Umístěna je na hercově rodném domě v Karlově ulici č. 36.
     Komentáře
  • České noviny

    Herce Miroslava Horníčka připomíná na jeho rodném domě v Plzni pamětní deska

    Před 1 měsícem
    Pamětní deska z bílého mramoru připomíná ode dneška plzeňského rodáka, herce a dramatika Miroslava Horníčka na jeho rodném domě v Karlově ulici číslo 36. Město nechalo desku instalovat k letošnímu 105. výročí jeho narození, odhalena byla dnes, přesně 20 let od Horníčkova úmrtí. Slavného rodáka Plzeň připomene také výstavou na radnici, řekl ČTK primátor Roman Zarzycký (ANO).
     Komentáře
  • Kafe

    20 let od smrti Miroslava Horníčka: Slavný herec se roky trápil ztrátou syna

    Před 1 měsícem
    Je tomu dvacet let, co nás navždy opustil Miroslav Horníček. Herec dlouhé roky skrýval bolestivé tajemství, jeho syn totiž zemřel za tragických okolností a Horníček se s tím nikdy pořádně nevyrovnal.
     Komentáře
  • Prima Ženy

    Miroslav Horníček si vyčítal tragickou smrt syna. Na konci života se v noci bál být sám

    Před 1 měsícem
    Od smrti nezapomenutelného českého umělce Miroslava Horníčka (†84) letos uplynulo 20 let. Zatímco kolem sebe rozdával radost a smích, v soukromí prožil obrovskou tragédii, která ho poznamenala na zbytek života.
     Komentáře
  • Lifee

    20 let od smrti Miroslava Horníčka: O jediného syna Jana přišel na natáčení, nikdy se z toho nevzpamatoval

    Před 1 měsícem
    Od úmrtí Miroslava Horníčka, velikána českého humoru, uplyne 15. února již dvacet let. Horníček jako první představil českým divákům zcela nový formát zábavy - talk show. Bavil miliony, v soukromí mu ale do smíchu moc nebylo. Nikdy se nevzpamatoval ze smrti svého jediného syna.
     Komentáře
  • Asenior

    Miroslav Horníček: Saze na hrušce

    Před 1 měsícem
    Oblíbený herec, dramatik, režisér, spisovatel, výtvarník, zasloužilý umělec Miroslav Horníček (10. listopad 1918 v Plzni – 15. únor 2003 Liberec) napsal v sedmdesáti osmi letech vzpomínky, v nichž připomíná nejen dobu svého dětství a mládí prožitého v Plzni, ale také osudy své rodiny.
     Komentáře
  • FinTag

    Podpisy: Něco veselého! Miroslav Horníček

    Před 1 měsícem
    Sběratelů podpisů bylo v Česku hodně za první republiky. Komunistický režim ale přetrhnul generace trvající nit kulturnosti. Situace se však mění. FinTag.cz předkládá ukázky ze sbírky podpisů známých osobností Hany Mahlerové.
     Komentáře
  • Příběhy z kalendáře

    18 min

    Podcast
    Vodní nádrž Švihov. Voda teče do Prahy tunelem dlouhým 51 kilometrů

    Před 1 měsícem

    ·

    18 minut

    Dodávka pitné vody z vodní nádrže Švihov do Prahy začala 1. února 1973. Městu už nestačily dřívější zdroje a tak vodohospodáři vytipovali oblast na řece Želivce. Sypaná hráz je 860 metrů dlouhá a 58 metrů vysoká. Voda proudí do Prahy 51 kilometrů dlouhým tunelem. Stavěl se v letech 1965 - 1972. Vede v hloubce 8 až 150 metrů pod terénem a díky mírnému sklonu většiny úseků jím voda teče samospádem. Vodní nádrž Švihov je co do rozlohy čtvrtou největší nádrží v České republice.
     Komentáře
  • Classic Praha

    Plzeňská filharmonie zahraje na počest plzeňských rodáků

    Před 2 měsíci
    Tmavomodrý svět, Nebe na zemi, Je nebezpečné dotýkat se hvězd, Když máš v chalupě orchestrion, In the Mood, Bugatti Step, Škoda lásky a ještě mnohem víc. To vše je připraveno na vzpomínkový populárně zábavný koncert Pocta plzeňským rodákům aneb Místo narození Plzeň, který se uskuteční 8. února v Měšťanské besedě od 19:00.
     Komentáře
  • CNN Prima News

    Okouzluje, těší a dojímá. Zpívající fontána v Mariánských Lázních láká i na hit Karla Gotta

    Před 2 měsíci
    Už déle než tři desítky let je symbolem Mariánských Lázní. Okouzluje nejen hudbou. Dojímá tisíce lidí, kteří se od jara do podzimu mohou těšit jejím něžným půvabem. Tou tajemnou kráskou je Zpívající fontána. A protože přes zimu se na její hudební vystoupení můžeme nanejvýš těšit, připomeňte si její magickou atmosféru v našem článku.
     Komentáře
  • Příběhy z kalendáře

    18 min

    Podcast
    Byli jednou dva písaři. V legendárním seriálu řádili Sovák s Horníčkem

    Před 2 měsíci

    ·

    18 minut

    „Velké myšlenky jsou jako vysoké květiny, dáte je do větru, ony se zlomí… No prostě, že kytky nesnášej průvan.“ Tak zní jedna z hlášek Jiřího Sováka, která je uchována díky seriálu Byli jednou dva písaři. Premiéru měl 20. ledna 1973. Hlavní role Jiří Sovák a Miroslav Horníček, scénář Jaroslav Dietl, režie Ján Roháč. To je jádro tvůrčího kolektivu legendárního seriálu natočeném podle nedokončeného románu Bouvard a Pécuchet z pera francouzského klasika Gustava Flauberta.
     Komentáře
  • Headliner

    NAŽIVO: Koncert nebo stand-up? Sit down! Jiří Schmitzer nechal rozsvítit v sále

    Před 2 měsíci
    Miroslav Horníček kdysi řekl: „Smích v hledišti neprobouzím tím, co jsem řekl, ale myšlením pod tím a kolem toho.“ Přesně takovou metodu používal Jiří Schmitzer při svém vystoupení 17. ledna v Malostranské besedě.
     Komentáře
  • Kinotip2

    Byli jednou dva písaři: Potkali se před více než 130 lety na lavičce v Paříži a změnilo jim to život

    Před 2 měsíci
    František Diviš Bartoloměj Bouvard a Juste Roman Cyril Pécuchet se setkali řízením osudu jednoho dne na lavičce v parku a vydali se prožít zbytek života do romantického prostředí francouzského venkova.
     Komentáře
  • Krajské listy

    Nešel bys se mnou koupit boty? Manželské toccaty a fugy. Neděle Tomáše Vodvářky

    Před 2 měsíci
    Tento ženský zdánlivě bezvýznamný dotaz může mít pro chlapa při souhlasném přikývnutí dalekosáhlé důsledky. Už Miroslav Horníček kdysi zjistil, že jeho žena neříká nedůležité věci, když ji předtím prosil, aby vždy, když bude mít na jazyku cokoli podstatného, byl na to předem upozorněn. Toto pravidlo bývá bohužel mnohdy přehlíženo a důsledky tohoto opomenutí bývají když ne apokalyptické, tak aspoň průserové.
     Komentáře
  • Vlasta

    Bolek Polívka v roce 1988: Sklenka zrní, to je žitná v původním stavu!

    Před 2 měsíci
    Herec a mim Boleslav Polívka patří k nejvýraznějším tvářím naší kumštýřské scény. Není mnoho českých filmů a seriálů z poslední doby, kde by si nestřihl jednu z větších rolí, ale nepřehlédnutelný je i v rolích epizodních, na divadelních prknech a v manéži. V roce 1988 s ním vyšel v časopise Vlasta krátký rozhovor, tehdy byl herec čerstvým čtyřicátníkem a s redaktory se moc nebavil.
     Komentáře
  • Super

    Vynikající český herec a bavič prožíval obrovskou bolest. Tragická smrt syna (✝21)

    Před 3 měsíci
    Jestliže máme o někom mluvit jako o renesanční osobnosti, pak zcela jistě o Miroslavu Horníčkovi (10. 11. 1918-15. 2. 2003). Muž mnoha uměleckých talentů ovlivnil řadu oblastí kultury jako herec, režisér, spisovatel, moderátor, dramatik i výtvarník. Televizním pamětníkům se ve spojitosti s Horníčkem zcela jistě vybaví úspěšné Hovory H, které vznikly na sklonku 60. let, či legendární komediální seriál Byli jednou dva písaři (1972), kde s Jiřím Sovákem (✝79) vytvořil nezapomenutelnou dvojici roztržitých a neustále bádajících penzionovaných písařů Bouvarda a Pécucheta.
     Komentáře
  • Marianne

    Severské hygge v malé vesničce u Pardubic

    Před 3 měsíci
    Petra Tomková nás pozvala návštěvu svého kouzelného domova, kde se snaží pro svou rodinu vytvořit místo klidu a harmonie. Než se to ale podařilo, pár let si musela počkat.
     Komentáře
  • Filmové vzpomínky

    Filmový historik rozebírá zákulisní dění natáčení pohádkové klasiky Byl jednou jeden král...

    Před 3 měsíci
    Filmový historik mluví o filmu Byl jednou jeden král... a rozebírá zákulisní dění v průběhu natáčení.
     Komentáře
  • Babinet

    Hovory W – zábavný pořad s hosty. Tentokrát s hercem Václavem Vydrou

    Před 4 měsíci
    Seznamte se s jedinečným zábavným pořadem Hovory W, speciální talkshow baviče, herce a moderátora Jiřího Wericha Petráška a zpívajícího nakladatele a publicisty Pavla Mészárose. Tentokrát si do svého pořadu, který každý měsíc zpestří zajímavý host, pozvali herce Václava Vydru, se kterým zavzpomínají na jeho profesní začátky, ale i na jeho slavné rodiče a herecký klan Vydrů, řeč přijde také na jeho lásku ke koním nebo na to, co jej aktuálně čeká a jaké pracovní plány a výzvy má před sebou.
     Komentáře
  • Krajské listy

    Moje klikatá cesta k Miroslavu Horníčkovi. Album Ondřeje Suchého

    Před 4 měsíci
    Odehrálo se v dobách mé nezralé mladosti: málo přes dvacet, prvně ženat, prvně redaktorem v novinách, takže prvně ve styku s mnoha umělci, se kterými jsem najednou spolupracoval, t.j. vymáhal na nich příspěvky do časopisu Sedmička. Jedním z nich byl i Miroslav Horníček.
     Komentáře
  • ČasProŽeny

    Vzpomínka na Miroslava Horníčka a jeho povzbuzení o síle plakat i žít

    Před 4 měsíci
    Sám sobě říkal „klaun“. Měl úsměv pro druhé, ale za ním byl skryt zkoušený člověk. Lidé, kteří se smáli, až se za břicho popadali, to často ani nevěděli. Jeden příklad za všechny. Miroslav Horníček měl syna, který trpěl silnou epilepsií. Zemřel prakticky za tátovými zády.
     Komentáře
  • VipShow

    Syn mu zemřel jen pár metrů od něj: Miroslav Horníček nic netušil a odešel domů

    Před 4 měsíci
    Nezapomenutelný herec, moderátor, spisovatel a dramatik by se dnes dožil 104 let. Během natáčení slavného seriálu ho potkala ta největší rodičovská tragédie.
     Komentáře
  • Prima Ženy

    Zdeněk Řehoř si soukromí vždy střežil. Nevěru se slavnou herečkou ale utajit nedokázal

    Před 4 měsíci
    Od smrti nenápadného, zato však výjimečného českého herce Zdeňka Řehoře uplynulo 28 let. Nejvíce ho proslavil komediální seriál Taková normální rodinka nebo postava hajného v Krkonošských pohádkách. Jaké bylo soukromí slavného umělce, který se dožil 74 let?
     Komentáře
  • Moje místa

    „Záchod ucpaný chlebem se sádlem? Bylo jasné, kdo ho tam nacpal,” vzpomíná tatínek Sandry Pogodové

    Před 4 měsíci
    A já to zapřela. Jednu dobu jsem pořád lhala,” přiznává herečka. „Každý den aspoň jedna lež,” říká Blance Kubíkové. Ve škole nevydržela sedět, tak už od třetí třídy záškolničila. A na konzervatoři? „Na herectví jsem chodila, budova ,na teorii’ mě znala hlavně díky reparátům.” Jak vzpomíná na Miroslava Horníčka, kterému její tatínek dělal dvorního pianistu? Proč do ní sestra strčila tak, že vysklila okno? A co na ní obdivuje Nela Boudová?
     Komentáře
  • Příběhy z kalendáře

    19 min

    Podcast
    Jan Werich. Dokázal vnést do české kultury nesmazatelnou stopu

    Před 4 měsíci

    ·

    19 minut

    Císařův pekař, Pudr a benzín, forbíny, vila na Kampě.... to vše a mnohonásobně víc se vybaví, když se řekne Jan Werich. Tento moudrý klaun i přes nejrůznější zákazy a překážky kladené oběma totalitami 20. století dokázal vnést do české kultury nesmazatelnou stopu. Nebudeme hovořit jen o něm, neboť své nejvýraznější počiny vytvořil ve dvojici, ať již s Jiřím Voskovcem, či Miroslavem Horníčkem.
     Komentáře
  • Deník

    Děkoval mu i Steven Spielberg. Ladislav Rychman by se dožil 100 let

    Před 5 měsíci
    Natočil první český filmový muzikál Starci na chmelu, první hudební videoklip Dáme si do bytu, o kterém fandové tvrdí, že byl i první na světě. Ladislav Rychman, jenž by minulý týden oslavil sté narozeniny (narodil se 9. října 1922), se tak u nás stal zakladatelem několika filmových či televizních žánrů. Přitom nedokončil ani jednu vysokou školu.
     Komentáře
  • Plzeňská Drbna

    Rodný dům Miroslava Horníčka ozdobí pamětní deska věnovaná této legendě divadla a televizní zábavy

    Před 5 měsíci
    Radní města rozhodli o umístění pamětní desky na rodný dům Miroslava Horníčka v Karlově ulici v Plzni. Po tomto slavném rodákovi už nese například jméno foyer Malé scény Nového divadla. V loňském roce také nechalo město zrestaurovat lavičku ve Smetanových sadech, kde Horníček rád sedával. Příští rok to bude už 20 let od hercova úmrtí.
     Komentáře
  • Příběhy z kalendáře

    21 min

    Podcast
    Jiří Šlitr. Ďáblu z Vinohrad bylo pro tvorbu vyhrazeno pouhých 45 let

    Před 5 měsíci

    ·

    21 minut

    Doktor klavír nebo také Ďábel z Vinohrad, to jsou přezdívky skladatele, ale také výtvarníka Jiřího Šlitra. Přestože mu pro tvorbu bylo vyhrazeno pouhých 45 let, zanechal za sebou stovky písňových melodií, především na texty Jiřího Suchého a Pavla Kopty, ale také velké množství výtvarných děl. Byl skvělým komikem, což mohl zúročit ve svém sólovém představení Ďábel z Vinohrad. Právě výročí premiéry této inscenace si připomeneme v Příbězích z kalendáře.
     Komentáře
  • Příběhy z kalendáře

    24 min

    Podcast
    Brigitte Bardot. Z femme fatale mluvčí živočišné říše

    Před 6 měsíci

    ·

    24 minut

    Brigitte Bardot se narodila 28. září 1934 v pravé poledne. Sama říkala, že si vybrala hodinu, kdy je nejvíc světla. Slavné iniciály B.B. se poprvé objevily pod její fotografií v magazínu Elle. Dívka s černou sametovou mašlí ve vlasech a rudými našpulenými rty nadchla filmaře. Před kamerou stála dvacet let. A v “nejlepších letech” se rozhodla odejít, aby celý svůj další život věnovala opuštěným a týraným zvířatům. Nadace Brigitte Bardot dnes pomáhá v sedmdesáti zemích světa.
     Komentáře
  • Náš region

    Na rodném domě Miroslava Horníčka v Plzni bude pamětní deska

    Před 6 měsíci
    Plzeň chce dát pamětní desku na rodný dům slavného rodáka, herce Miroslava Horníčka v Karlově ulici. Rozhodli o tom radní města. V únoru uplyne…
     Komentáře
  • Zprávy pro Královéhradecký kraj

    1 min

    Podcast
    Krkonoše budou opět čisté. Do terénu totiž vyráží dobrovolníci spolu se strážci národního parku

    Před 6 měsíci

    ·

    1 minuta

    Krkonoše prochází dobrovolníci v rukavicích a s odpadkovými pytli. Vyrazili do terénu společně s pracovníky národního parku, aby uklidili hory po letní turistické sezóně. Nejčastěji se poblíž cest a v příkopech objevují PET lahve, plechovky a velkým problémem jsou papírové kapesníky a vlhčené ubrousky. Přesto je podle ochránců přírody odpadků naštěstí rok od roku méně.
     Komentáře
  • Zprávy pro Královéhradecký kraj

    1 min

    Podcast
    „Dobré a ještě lepší jitro.“ Na rozhlasového vypravěče, spisovatele Františka Nepila, vzpomíná dcera

    Před 6 měsíci

    ·

    1 minuta

    „Když se ozval jeho hlas, zabránilo to člověku spěchat,“ říkal o Františku Nepilovi Miroslav Horníček. Na tatínka - velkého vypravěče, autora kouzelných pohádek i moudrých knížek pro velké - bude v sobotu 17. září 2022 v podvečer v památníku Antala Staška ve Stanovém u Vysokého nad Jizerou vzpomínat etnografka PhDr. Helena Mevaldová.
     Komentáře
  • Headliner

    HOBITÍN: Jaké bylo století podle elegána Miloše Kopeckého?

    Před 6 měsíci
    Nová pozoruhodná kompilace představuje jednu z legend československého divadla. Očekávaně se na ní vypráví a vtipkuje, ale hodně se i zpívá.
     Komentáře
  • TVguru

    100 let od narození herecké legendy Miloše Kopeckého. Tragické události v jeho životě jej dovedly k těžké duševní nemoci

    Před 7 měsíci
    Miloš Kopecký patří mezi nejvýznamnější osobnosti naší kinematografie. Za svůj život vytvořil neuvěřitelných 800 filmových postav. Osud si s ním ale občas pohrál a do cesty mu zkřížily těžké zkoušky.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Skoro vše, co namluvil a nazpíval. Vychází komplet nahrávek Miloše Kopeckého

    Před 7 měsíci
    Dvojalbum se objevuje u příležitosti 100. výročí narození herce, který byl známý z Nemocnice na kraji města nebo Limonádového Joea.
     Komentáře
  • České noviny

    U příležitosti stého výročí narození Miloše Kopeckého vyjde komplet nahrávek

    Před 7 měsíci
    U příležitosti stého výročí narození herce Miloše Kopeckého, které připadne na 22. srpna, vyjde komplet nahrávek z archivu Supraphonu, České televize, Českého rozhlasu, Opusu a také soukromých sbírek. Dvojalbum pod názvem Miloš Kopecký – Známá i neznámá tvář v bezmála 20 hodinách nabídne téměř vše, co legendární herec během své umělecké dráhy namluvil a nazpíval sám či se svými spoluhráči. Úvod obou CD tvoří řada písní zpívaných Kopeckým včetně hitu Mackie Messer. ČTK o tom informoval Vladan Drvota z vydavatelství Supraphon.
     Komentáře
  • Kinotip2

    Fenomén Bakaláři: 16 sérií, 561 příběhů napsaných převážně na náměty diváků, oblíbení herci a stále populární reprízy

    Před 7 měsíci
    Bakaláři se dostali na televizní obrazovky už v roce 1972 a řadě lidí starší generace právě tyto krátké a humorné povídky utkvěly v paměti z dětství a mládí. Pořad, který se původně jmenoval Kufr za dveřmi, byl brzy přejmenovaný na Bakaláři vědy manželské, a nakonec se chytil zkrácený název Bakaláři.
     Komentáře
  • Vlasta

    Retro z Vlasty! Jiří Suchý v roce 1989: Přežili jsme svou teoretickou smrt

    Před 8 měsíci
    Těsně před Sametovou revolucí, v říjnu 1989, vyzpovídala redaktorka Vlasty Miluše Zindelová zakladatele Semaforu Jiřího Suchého. Spolu s hudebníkem Ferdinandem Havlíkem se zasloužil o to, že se 30. října 1959 zrodila neopakovatelná vůně nového divadla, která je nedílnou součástí jakéhosi „semaforismu“, poetismu několika posledních desetiletí. Její důstojnou nositelkou je kromě obou spoluzakladatelů také herečka Jitka Molavcová.
     Komentáře
  • Karlovarská Drbna

    Čestné občanství Mariánských Lázní získá spisovatel Vladimír Páral

    Před 8 měsíci
    Čestným občanem Mariánských Lázní na Chebsku se stane spisovatel a místní obyvatel Vladimír Páral. Rozhodli o tom zastupitelé města při příležitosti spisovatelova jubilea. Páral letos v srpnu oslaví 90 let. Slavnostní akt se uskuteční před zahájením festivalu Knižní Lázně, který se koná od 29. do 31. července, informovala mluvčí destinační agentury KIS Mariánské Lázně Elena Sorokina.
     Komentáře
  • TVguru

    Jiří Krampol se zamiloval do krásné princezny, ta mu však řekla, ať si něco políbí. Jeho sen se tak rozplynul

    Před 9 měsíci
    Herec a moderátor Jiří Krampol prozradil, proč se vlastně stal hercem. Jakkoliv to vypadá, že si nejspíše svůj životopis trochu přibarvil, Milena Dvorská jeho verzi potvrdila.
     Komentáře
  • Prima Ženy

    Režisér Ján Roháč zažil velkou lásku s Hegerovou. Jak jeho rodině pomohl Karel Gott?

    Před 9 měsíci
    Režisér Ján Roháč (✝48) prožil sice krátký, zato ale velmi plodný život. S jeho jménem je spojena řada nezapomenutelných televizních pořadů, filmů i divadelních představení. Umělec, od jehož narození právě uplynulo 90 let, měl slabost pro ženy. Jeho velkou láskou byla například i Hana Hegerová (†89).
     Komentáře
  • Krajské listy

    Nedbalá elegance, mírná arogance a věčná touha po obdivu mladých žen. O soukromí ale pořád nemluví. Horká židle Marka Vašuta

    Před 9 měsíci
    Na červené pohovce v Show Jana Krauze usedl nejspíš proto, že ho na Primě čeká od podzimu role v seriálu Dobré zprávy, kterému je třeba již nyní dělat reklamu. Jinak se totiž podobným pohovkám dost vyhýbá. Ani tentokrát toho o sobě moc neprozradil, s Janem Krausem se spíš vzájemně špičkovali.
     Komentáře
  • Ústecký deník

    Snímky přes kravské oko. Ústecké muzeum přiblíží dílo Karla Gottsteina

    Před 10 měsíci
    Unikátní širokoúhlé fotografie Ústí. Podivné snímky skrz kravské oko. Konstrukce nestandardních fotoaparátů na koleni. Spolupráce na kulisách slavného českého filmu Počestné paní Pardubické. To všechno si spojujeme s výjimečným ústeckým fotografem – experimentátorem Karlem Gottsteinem.
     Komentáře
  • Krajské listy

    Klauni nejsou, ale šašků je! říkal Jan Werich už v roce 1957. Album Ondřeje Suchého

    Před 10 měsíci
    Ve hře Voskovce a Wericha Balada z hadrů v jedné své předscéně takto rozhovořili Jan Werich a Miroslav Horníček (odehrávalo se v roce 1957 v Divadle ABC): HORNÍČEK: Jedno mi vysvětlete, že tenkrát byli klauni a byli šašci a už nejsou? WERICH: Já bych si nebyl tak jistej. Tedy klauni nejsou, ale šašků je! Jéje! Šaškem se totiž může stát leckdo a kdykoliv, aniž by chtěl a aniž by si to přál. Anebo aniž by o tom věděl. Kdežto klaun? To je řemeslo, to je metié!...
     Komentáře
  • OnlyU

    Miroslava Horníčka postihla při natáčení tragédie. Pár metrů od něj se utopil jeho syn

    Před 11 měsíci
    Miroslav Horníček byl vždy tváří laskavého televizního humoru. Jeho dílo, na které byl nejvíce pyšný, bylo zároveň jeho prokletím. Na natáčení seriálu Byli jednou dva písaři totiž zemřel jeho syn Jan. I přesto byl ale projekt dokončen.
     Komentáře
  • inStory

    Stella Zázvorková by slavila 100 let. I když prožila tragédie, na život nezanevřela

    Před 11 měsíci
    Zázvorková se narodila 14. dubna 1922 v Praze.
     Komentáře
  • Berounský deník

    V Hořovicích je k vidění vůbec největší výstava věnována Miroslavu Horníčkovi

    Před 11 měsíci
    /FOTOGALERIE/ V prostorách Galerie Starého zámku v Hořovicích proběhla v pátek 1. dubna vernisáž k životu a kolážím herce, spisovatele a výtvarníka Miroslava Horníčka. Jedná se o vůbec největší výstavu věnovanou oblíbenému herci a tvůrci.
     Komentáře
  • Classic Praha

    Konečně! Angela Merkel ocenila ukrajinskou dirigentku, která se ujala taktovky na legendárním operním festivalu

    Před 1 rokem
    Ukrajinská dirigentka Oksana Lyniv.
     Komentáře
Reklama