Zavřít
Antonín Zápotocký

Antonín Zápotocký

Nejnovější články na Seznamu na téma Antonín Zápotocký
  • CNN Prima News

    Jak rodný otec měl nás rád aneb Básně, které zazněly nad rakví Klementa Gottwalda

    Před 1 dnem
    Když byl ve čtvrtek 19. března 1953 pohřbíván Klement Gottwald, ze všech stran bylo slyšet, že to byl táta anebo otec. „Jak rodný otec měl nás rád, / do boje za náš šel prvý. / Kéž bych mu mohla srdce dát, / bušící živou krví,“ napsala nad Gottwaldovou rakví dělnická básnířka Marie Kratochvílová. A myslela to vážně. Když Gottwaldovi selhalo srdce, kdyby to prý šlo, ráda by mu darovala svoje.
     Komentáře
  • CNN Prima News

    Drama před smrtí Gottwalda: Přitížil mu Stalinův pohřeb, operovat se mělo narychlo v koupelně

    Před 6 dny
    Klement Gottwald zemřel pouhých devět dnů po svém vzoru a učiteli Josifu Vissarionoviči Stalinovi. Jeho smrt 14. března 1953 podle všeho uspíšila cesta na diktátorův pohřeb do Moskvy. Československý vůdce absolvoval vzdor důrazným doporučením lékařů obě cesty letecky, což mělo za následek fatální prasknutí syfilitické výdutě srdeční aorty. Marnou snahu zachránit Gottwaldův život zaznamenal ve svých pamětech věhlasný chirurg Josef Charvát, který byl u lůžka umírajícího po celou dobu přítomen.
     Komentáře
  • Novinky

    Devět dní po Stalinovi zemřel Klement Gottwald

    Před 6 dny
    Ještě ani nedoznělo loučení se zesnulým sovětským vůdcem Josefem Stalinem a 14. března 1953 zemřel první československý dělnický prezident Klement Gottwald. Obě smrti dělilo jen devět dní a souvisely spolu nejen kvůli reakcí občanů, z nichž mnozí opravdu cítili smutek.
     Komentáře
  • Novinky

    Prezidenti České republiky a Československa: Seznam, zajímavosti a historické milníky

    Před 11 dny
    Václav Havel, Tomáš Garrigue Masaryk, Klement Gottwald. Stáli v čele země a výrazně se podíleli na jejím směřování. Hlavou Československa i později České republiky se stali i další státníci. Připomeňte si, kdo nosil oslovení „prezident“.
     Komentáře
  • Měšec

    Jaký plat má český prezident republiky? Jaké má výsady a hmotné výhody?

    Před 11 dny
    Jaké jsou příjmy prezidenta republiky? Jaké má výsady? Jak vysoký je jeho plat a k tomu vyplácená finanční náhrada výdajů? Prezident republiky je hlavou státu (České republiky) a jejím nejvyšším ústavním činitelem. Je tradicí z dob tzv. I. republiky (1918–1938), že prezident republiky má nejvyšší plat ze všech ústavních činitelů. A to výrazně vyšší než ostatní. Šlo o to, aby se postavení prezidenta republiky v Republice československé co nejvíce přiblížilo postavení císaře v Rakousko-Uherské monarchii. A to mělo platit i pro jeho plat. Tato tradice započatá ohledně prezidenta T. G. Masaryka přetrvala nejen během tzv. I. republiky, ale i po roce 1945 a během lidově-demokratického, resp. socialistického režimu.
     Komentáře
  • Prachatický deník

    Loučení s končícím prezidentem. Návštěvy Miloše Zemana na Prachaticku

    Před 13 dny
    Miloš Zeman končí po deseti letech ve funkci prezidenta. Prachaticko navštívil několikrát a byl vůbec prvním prezidentem, který se na pár hodin zastavil v Prachaticích. V pamětní knize města lze najít první podpis prezidenta republiky u data 2. června 2016.
     Komentáře
  • Netflixer

    7 výborných filmů, které získaly Českého lva a jsou dostupné na Netflixu. Nechybí ani letošní vítěz

    Před 15 dny
    V sobotu 4. března jsme se mohli dozvědět, který nejlepší celovečerní hraný film za rok 2022 dostal Českého lva. Vítěz je kupodivu i na Netflixu a není tam sám. Jsou tam s ním i vítězové z minulých let. My jsme se na ně zaměřili a vybrali jsme pro vás 7 zajímavých tipů. Věříme, že jste je viděli, ale pokud ne, máte skvělou příležitost to dohnat.
     Komentáře
  • Čtidoma

    Rok 1948: Únor bílý, Gottwald sílí. Demokraté nemuseli s komunisty prohrát tak špatně, scénář byl však jiný

    Před 21 dny
    V těchto dnech si připomínáme 75. výročí komunistického puče. KSČ vedená Klementem Gottwaldem triumfovala nad spojenou frontou demokratických stran, které zcela nepochopitelně vyklidily prostor a spoléhaly se pouze na parlamentní řešení krize. Jenže se fatálně mýlily, komunisté totiž střetnutí přenesli na ulici, kde byli neporazitelní, a puč zdárně dokonali.
     Komentáře
  • Krajské listy

    Gottwaldova finální bitva: Stáhli kalhoty a vy jste je prostě kopli. Výročí Jakuba Vosáhla

    Před 23 dny
    Poslední bitva vzplála, dejme se na pochod… Slova Internacionály, hymny mezinárodního komunistického hnutí, zní ve středu 25. února 1948 hlasitěji a zlověstněji, než kdy dříve. Únorová vládní krize byla poslední a rozhodující bitvou Klementa Gottwalda, kterou završoval svůj dvacetiletý boj o absolutní nadvládu KSČ. A po šesti dnech mělo nastat velké finále.
     Komentáře
  • Česko živě

    Český léčitel pomáhal nacistům, komunistům i Masarykovi. Film o Janu Mikuláškovi Šarlatán neřekl zdaleka vše

    Před 26 dny
    Léčil miliony lidí a k diagnóze mu postačil pohled na pacientovu moč. Nejedná se o žádnou fiktivní postavu, ani prvoplánového podvodníka. Léčitel Jan Mikulášek se totiž věnoval i těm nejvýznamnějším osobnostem své doby. „Úředně zkoušený léčitel“ pomohl Masarykovi, ale třeba také Martinu Bormannovi či Antonínu Zápotockému. Neuvěřitelný osud muže s darem od Boha jsme mohli vidět ve filmu Šarlatán.
     Komentáře
  • Krajské listy

    Volební krvák v Praze před kamerami ČT. 15 let od skandálu, po kterém radši volíme prezidenta přímo. Výročí Jakuba Vosáhla

    Před 1 měsícem
    Přímá volba prezidenta letos v lednu opět vzbudila velké vášně. A s nimi i pochybnosti, zda takto dramatická kampaň není až příliš likvidační pro naše společenské vazby. Je však vhodné připomenout si, jak může vypadat druhá možnost – volba poslanci a senátory. Je to patnáct let, co jsme ji absolvovali naposled. Za tu dobu jsme mnohé zapomněli, a v tomto případě je skleróza velmi milosrdná. Když byl 15. února 2008 Václav Klaus podruhé zvolen prezidentem, také si mnozí vydechli, že už to máme za sebou.
     Komentáře
  • Novinky

    Podívejte se, jak vypadaly známky s československými a českými prezidenty

    Před 1 měsícem
    Nově zvolený prezident Petr Pavel před časem prohlásil, že si nepřeje, aby byl jeho obličej na poštovních známkách. Pokud by u toho zůstal, byl by prvním z českých či československých prezidentů, který není na známce. Svou známku má i Emil Hácha, byť vznikla až desítky let po jeho úřadování. Jak známky s jednotlivými prezidenty vypadaly, ukazuje galerie Novinek.
     Komentáře
  • Ekonomický magazín

    Švehla: Třicet let od měnové odluky. Jaká byla mediální strategie?

    Před 1 měsícem
    Už v polovině roku 1992 bylo v centrální bance mnoha lidem jasné, že je potřeba počítat s rozdělením Československa, a tedy i s rozdělením československé měny.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Obrněná Škoda i obyčejný Renault. Čím jezdili na Hradě předchůdci Petra Pavla?

    Před 1 měsícem
    Čeští prezidenti jezdili spoustou různých zajímavých automobilů. Někteří využívali zcela civilní vozy, jiní vsadili na obrněný luxus.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Obrazem: Petr Pavel a jedenáct mužů, kteří byli na Hradě před ním

    Před 1 měsícem
    Podívejte se na všechny československé a české prezidenty před generálem.
     Komentáře
  • Proženy

    Proč se smáli Martě Gottwaldové a co pěstovala na Hradě Irena Svobodová: Kvíz o prvních dámách

    Před 1 měsícem
    Jedna hrála ráda karty, druhá milovala divadlo. Jedna měla eleganci a styl a druhá se ji snažila napodobit, a byla pro smích. Jedna se téměř neukazovala na veřejnosti, druhá otevřela Pražský hrad lidem. První dámy v naší historii byly osobnosti velmi rozdílné. Otestujte si, jak dobře je znáte.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Foto: Tenkrát na Pražském hradě. Tudy se prohnaly zběsilé dějiny 20. století

    Před 1 měsícem
    Od vlády T. G. Masaryka se podoba Hradu výrazněji nezměnila. Přesto historické snímky dokazují, jak pestré bylo "prezidentské" období.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Jde se za holkama. Sestry Válovy žily v ústraní a malovaly nehledě na pravidla

    Před 1 měsícem
    Osud a dílo malířek, které odstavil režim, připomíná výstava v kutnohorské galerii GASK. A nově také kniha rozhovorů.
     Komentáře
  • Zvídavec Evy Sinkovičové

    3 min

    Podcast
    Kde leží bermudský trojúhelník a jaká tajemství ukrývá?

    Před 2 měsíci

    ·

    3 minuty

    Přitahuje milovníky záhad, přezdívá se mu ďáblův trojúhelník a mizí tam lodě a letadla. Co na to říkají vědci? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.
     Komentáře
  • Zvídavec Evy Sinkovičové

    3 min

    Podcast
    Který tunel je nejdelší na světě? Stavitelé museli řešit špatnou náladu řidičů

    Před 2 měsíci

    ·

    3 minuty

    V které zemi byste narazili na téměř tisíc tunelů? A jak se dá pečovat o psychiku řidičů při jízdě v dlouhých tunelech? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.
     Komentáře
  • Český rozhlas - Pro děti

    4 min

    Podcast
    Zvídavec Evy Sinkovičové: Víte, kdo byli naši prezidenti?

    Před 2 měsíci

    ·

    4 minuty

    Říkají vám něco jména Emil Hácha, Ludvík Svoboda nebo třeba Antonín Zápotocký? Možná ano, možna ne, byli to naši prezidenti a nejen oni, zatím jsme měli prezidentů 11.Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.
     Komentáře
  • Plzeňská Drbna

    Přesně před 56 lety zažila Plzeň mohutnou explozi. Město se stalo dějištěm největší řízené demolice domů v tehdejším Československu

    Před 2 měsíci
    Série mohutných explozí otřásla Plzní přesně před 56 lety 13. ledna 1967. Během okamžiku šlo po sérii výbuchů k zemi celkem 19 domů, podle některých zdrojů jich bylo až 21. Plzeň se tak stala dějištěm do té doby největší řízené demolice domů v tehdejším Československu.
     Komentáře
  • Proženy

    Který prezident, kromě Havla, byl vězněn a co znamená Garrigue? Ukažte se, jak znáte hlavy státu

    Před 2 měsíci
    Dnes a zítra se koná první kolo prezidentských voleb. Češi vybírají, kdo v úřadu vystřídá současnou hlavu státu Miloše Zemana. Ale jak to bylo s prezidenty v minulosti? Jací byli a co všechno o nich víte?
     Komentáře
  • Echo24

    Učili nás špionské praxi, říká Andor Šándor o škole, kterou absolvoval i Petr Pavel

    Před 2 měsíci
    Generál ve výslužbě Andor Šándor studoval v osmdesátých letech 20. století stejnou školu pro komunistické vojenské špiony jako Petr Pavel. Na rozdíl od něho však své začátky ve vojenské rozvědce popsal poměrně věcně. Vzpomínky Andora Šándora dokládají, že výroky Petra Pavla o údajné škole pro „výsadkáře průzkumníky“ či budoucí diplomaty se nezakládají na pravdě. Jednalo se výhradně o přípravu operativních pracovníků vojenské rozvědky.
     Komentáře
  • MůjLife

    Zápotocký: „Roznášet jídlo dokáže každý“ aneb Československá gastronomie od Vítězného února do sametové revoluce

    Před 2 měsíci
    Toto období české gastronomie lze bezesporu označit za dobu temna. Bohužel se dochovalo pouze malé množství materiálů, podle kterých bylo československé pohostinství vedeno. Většina z nich byla ke konci komunistické éry spálena.
     Komentáře
  • Ekolist

    Stará ekologická zátěž ohrožuje v Hrádku i řeku Nisu, sanace si vyžádá 120 milionů

    Před 2 měsíci
    Zamezit kontaminaci podzemních vod a Lužické Nisy rakovinotvorným šestimocným chromem by měla v příhraničním Hrádku nad Nisou na Liberecku připravovaná sanace areálu Kortan. Ten je dlouhodobě spojený s chemickou výrobou. Náklady na odstranění staré ekologické zátěže se odhadují na 120 milionů korun. Zhruba deset procent z této sumy by na základě úterního rozhodnutí krajských zastupitelů měl zaplatit Liberecký kraj.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Zemřel poslední náčelník generálního štábu totalitní armády Miroslav Vacek

    Před 2 měsíci
    V sobotu zemřel Miroslav Vacek, poslední předlistopadový náčelník generálního štábu totalitní armády a ministr obrany ve vládách Ladislava Adamce a Mariána Čalfy. Bylo mu 87 let.
     Komentáře
  • TVguru

    Neuvěřitelný prezidentův vánoční projev. Národ se snažil přesvědčit, že Ježíšek zestárnul a má vousy

    Před 2 měsíci
    Nový pozoruhodný dokumentární film České televize „České Vánoce“ ukazuje, jak se u nás slavily vánoční svátky v minulosti a v souvislosti s tím připomíná i některé projevy československých prezidentů.
     Komentáře
  • CNN Prima News

    Když Ježíška měnili na Dědu Mráze. Ze snah Zápotockého zbyly jen rozpačité vzpomínky

    Před 2 měsíci
    O Vánocích 1952 zazněl známý projev, v němž předseda vlády a pozdější prezident Antonín Zápotocký popsal proměnu Ježíška na Dědu Mráze. Šlo o komunistický útok na tradiční křesťanské pojetí Vánoc a snahu nahradit biblickou ikonografii ruským vousatým starcem, který podle slovanské mytologie původně přivážel zimní počasí.
     Komentáře
  • Tiscali

    Ježíšek zestárl a stal se Dědou Mrázem. Pohádka, se kterou komunisté u dětí pohořeli

    Před 2 měsíci
    Uplynulo 70 let od památného pokusu československých komunistů o reformu Vánoc.
     Komentáře
  • Liberecká Drbna

    Stará ekologická zátěž ohrožuje v Hrádku i řeku Nisu, sanace si vyžádá 120 milionů

    Před 2 měsíci
    Zamezit kontaminaci podzemních vod a Lužické Nisy rakovinotvorným šestimocným chromem by měla v příhraničním Hrádku nad Nisou na Liberecku připravovaná sanace areálu Kortan. Ten je dlouhodobě spojený s chemickou výrobou. Náklady na odstranění staré ekologické zátěže se odhadují na 120 milionů korun.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Obrazem: Prezidenti a auta. Masaryk v limuzíně, Zeman se sporťákem

    Před 3 měsíci
    V limuzínách, běžných vozech či kabrioletech. Prohlédněte si fotogalerii historických snímků s československými a českými prezidenty na téma automobilismus.
     Komentáře
  • Forum 24

    Jak jsem zfalšoval úřední listinu ve Vojenské akademii Antonína Zápotockého

    Před 3 měsíci
    Životopis prezidentského kandidáta Petra Pavla s jeho epizodou studia Vojenské akademie Antonína Zápotockého v Brně, mi připomenul mé vlastní zážitky, které jsem s touto vojenskou školou měl. ...
     Komentáře
  • Hospodářské noviny

    Generál, kterého dohání komunistická minulost. Kdo je Petr Pavel?

    Před 3 měsíci
    Armádní generál ve výslužbě Petr Pavel (61) byl v letech 2015 až 2018 jako první voják ze zemí bývalé Varšavské smlouvy předsedou Vojenského výboru NATO, což je druhá nejvyšší pozice v alianci. V Česku zastával nejvyšší vojenský post v letech 2012 až 2015, kdy byl náčelníkem Generálního štábu Armády ČR.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Obrazem: Vojenské přehlídky prezidentů od TGM po Zemana

    Před 3 měsíci
    Václav Havel v památně krátkých kalhotách, Emil Hácha na narozeninách Adolfa Hitlera v Berlíně, Klement Gottwald s Lidovými milicemi a další historické snímky našich prezidentů na vojenských přehlídkách.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Psi, koně i sumci, podívejte se na fotky našich prezidentů se zvířaty

    Před 3 měsíci
    Kníračka Ďula Václava Havla vešla do dějin. Psy měli i prezidenti Beneš, Zápotocký nebo Svoboda. Masaryk se nechal natáčet při jízdě na koni, ale sehnat snímek Gottwalda či Husáka se živým zvířetem snad ani není možné.
     Komentáře
  • CNN Prima News

    Smutek na Hradě: Zemřel zahradník šesti prezidentů. Od Havla se dočkal zvláštní pocty

    Před 3 měsíci
    V neděli 20. listopadu zemřel známý zahradník Pražského hradu Václav Kefurt. Ten se během své dlouholeté kariéry při práci v Královské zahradě potkal s celkem šesti prezidenty a vysloužil si řadu ocenění.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Fotky prezidentů: chrámy v Karnaku, kolchoz u Kyjeva i pivo v Bohumíně

    Před 3 měsíci
    Prezidentská kampaň je v plném proudu. Dnes proto začínáme seriál o československých a českých prezidentech minulosti. Podívejte se, jak vypadaly návštěvy a exkurze hlavy státu v letech minulých.
     Komentáře
  • Zmlsané dějiny

    Jaké pozoruhodné menu si dával prezident Zápotocký, když slavil osvobození Rudou armádou

    Před 3 měsíci
    Co je moc, to je moc. I zapřisáhlé masožrouty překvapí, jaké menu zvolil Antonín Zápotocký, milovník párků a tlačenky, k příležitosti 10. výročí osvobození Československa Rudou armádou na slavnostní oběd na Hradě. To by člověk skoro dostal chuť na mrkvový salát! Ale být vegetariánem před rokem 1989 nebyl žádný med. V hospodě jste dostali maximálně smažák nebo květák. Navíc maso a živočišný tuk byly považovány za správnou výživu pro správné chlapáky. A ne pro nějaký intelektuální fajnovky. Zkrátka jak řekl Engels: Život je forma existence bílkovin.
     Komentáře
  • Radiožurnál

    Druhý nejmocnější muž. „Slánský byl za perzekuce po únoru 1948 odpovědný víc než kdo jiný“

    Před 3 měsíci
    Rudolf Slánský hrál důležitou roli během únorového převratu v roce 1948 i poté, co se komunisté dostali naplno k moci. „Spolu s Gottwaldem, který už byl prezidentem republiky, a s Antonínem Zápotockým, který byl předsedou vlády, to byl takový mocenský triumvirát,“ vysvětluje historik Oldřich Tůma. Po šesti letech ale přišlo uvěznění a strmý pád. Poslechněte si další díl seriálu k 70. výročí jednoho z největších politických procesů 50. let.
     Komentáře
  • Deník

    Vzestup Antonína Novotného: Měl pro něj slabost samotný Chruščov. A ten jednal

    Před 4 měsíci
    Před 65 lety, dne 19. listopadu 1957, se stal novým československým prezidentem Antonín Novotný. K této funkci mu nemálo pomohl tehdejší sovětský vůdce Nikita Chruščov, který měl pro Novotného zvláštní slabost – československý politik mu totiž dost možná připomínal sebe sama.
     Komentáře
  • Forum 24

    Tvrdit, že Fiala je horší než komunista Zápotocký, je skutečně dost slabomyslné

    Před 4 měsíci
    Pokud měl někdo dosud to štěstí, že nedostal řetězový mail, tak vypadá třeba takto. Svěží a anonymní dílko líčí zločiny kapitalismu, dobro soudruha Antonína Zápotockého a nevinu Vladimira Putina. ...
     Komentáře
  • Root

    Koalice proti falšování fotografií slaví úspěch, podporu nasazuje Nikon a Leica

    Před 4 měsíci
    Falšovat fotografie by mělo být odteď zase o něco složitější, možná skoro až nemožné. Adobe, Leica a Nikon razí cestu open-source řešení, které nás zbaví manipulačních fotomontáží. Nejspíš první, kdo fotograficky manipuloval světem, byl francouzský vynálezce a fotograf Hippolyte Bayard, který již v roce 1840 vyfotil svou vlastní zinscenovanou smrt. Jinak se vcelku bez potíží dožil 86 let a zemřel až v květnu 1887, nicméně tím sotva pár let po vzniku fotografie jako takové ukázal, že tohle médium půjde snadno zneužívat k manipulacím (první fotografie se známým datem pořízení, je z roku 1825 a má se za to, že první úspěšné snímky vytvořil Nicéphore Niépce ještě o rok dříve).
     Komentáře
  • Aktuálně

    Papaláši se zde ukrývali před světem. V Prezidentském domku si vybudovali i kino

    Před 4 měsíci
    Prezidentský domek, který se nachází v jihozápadní části Královské zahrady Pražského hradu, sloužil komunistickým prezidentům.
     Komentáře
  • Hlídací pes

    Svalovec Okamura a Zápotockého davy. Obrazovou manipulaci lze dnes už snadno odhalit

    Před 4 měsíci
    VIDEO. Příkladů vizuálních manipulací z historie i nedávné doby je řada. Dezinformátoři, politici ale i seriózní média v minulosti šířili fotografie či záběry, které byly počítačově upravené či zasazené do manipulativního kontextu. Jak poznat základní typy obrazových manipulací, ukazuje série minutových videí HlídacíPes.org. Když v roce 1953 tehdejší československý prezident Antonín Zápotocký promlouval k občanům z balkonu na nádvoří Pražského
     Komentáře
  • Aktuálně

    Foto: Konec obřího Stalina na Letné. Před 60 lety komunisti odstřelili svou modlu

    Před 5 měsíci
    Obrovské úsilí vynaložené nesoudným komunistickým režimem při budování pomníku sovětskému vůdci přišlo vniveč za pouhých sedm let.
     Komentáře
  • Pražská Drbna

    Na věčné časy nevydržel. Před šedesáti lety byl odstřelen pomník Stalina

    Před 5 měsíci
    Obří kamenná socha sovětského vůdce Josifa Stalina měla podle představ svých objednavatelů shlížet z pražské Letenské pláně na věčné časy. Nedlouho po slavnostním odhalení pomníku 1. května 1955 se však nad Stalinovým odkazem začala stahovat mračna. V roce 1956 totiž sovětský vůdce Nikita Chruščov přednesl proslulou řeč, v níž zkritizoval kult Stalinovy osobnosti. Českoslovenští komunisté dlouho váhali, jak na nový kurs zareagovat. K rozhodnutí odstranit Stalinovu sochu z Letné došli teprve v roce 1961. Návrh dílo postupně rozebrat byl pro svoji náročnost zamítnut, a tak byla socha na podzim 1962 natřikrát odstřelena. Demolice kolosu byla zahájena před 60 lety, 19. října 1962, a ukončena 6. listopadu 1962.
     Komentáře
  • Náš region

    Kaiser se dočká odškodnění. Bulvár o něm psal jako o příbuzném komunistického prezidenta

    Před 5 měsíci
    Vydavatelství Czech News Center (CNC) musí zaplatit 400 tisíc korun herci Oldřichu Kaiserovi za nepravdivou informaci deníku Blesk o jeho příbuzenském vztahu s československým…
     Komentáře
  • Novinky

    Vydavatel Blesku musí zaplatit Oldřichu Kaiserovi 400 tisíc

    Před 5 měsíci
    Vydavatelství Czech News Center (CNC) musí zaplatit 400 000 korun herci Oldřichu Kaiserovi za nepravdivou informaci deníku Blesk o jeho příbuzenském vztahu s československým komunistickým prezidentem Antonínem Zápotockým. V odvolacím řízení o tom rozhodl Městský soud v Praze, uvedla v úterý Česká televize (ČT). Společnost CNC je vydavatelem Blesku. Původně Kaiser vysoudil odškodnění 100 000 korun. Po zásahu Ústavního soudu ale soudy odškodnění navýšily.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    V Kladně vznikne nová obytná čtvrť se zhruba 300 byty. Propojí části Dubí a Korea

    Před 5 měsíci
    V Kladně vznikne nová obytná čtvrť zvaná Na Vysokém se zhruba 300 byty, která propojí části města Dubí a Korea. Jde o areál bývalého dolu František Josef. Nově by tam mohlo žít kolem 700 obyvatel.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Reportáž: Aby nepsali jen ti s kachními žaludky. Sjezd spisovatelů byl punk

    Před 6 měsíci
    Otevřel téma obtěžování básnířek, dal prostor romské autorce, zazněla kritika státu po roce 1989. Mladší řečníci naznačili, co považují za generační r
     Komentáře
  • Čtidoma

    Po 68 letech vyšel z vězení, rodina i přátelé jsou po smrti. Je negramotný a má velké přání

    Před 6 měsíci
    Antonín Zápotocký se stává 2. komunistickým prezidentem ČSR, byla založena Zoologická zahrada města Brno, zemřel Josif Vissarionovič Stalin. Psal se rok 1953 a Joseph Ligon nastoupil do vězení jako patnáctiletý puberťák. Usvědčený dvojnásobný vrah se teď snaží začlenit zpět do společnosti, která je od té, kterou znal, dramaticky odlišná.
     Komentáře
  • Náš region

    V roce 1949 jí na hranicích zastřelili otce. Žena se dočká odškodného

    Před 7 měsíci
    Ministerstvo spravedlnosti vyplatí přes 100 tisíc korun ženě, jejíhož otce, západoněmeckého občana, v roce 1949 zastřelili českoslovenští pohraničníci. Informoval o tom advokát Lubomír Müller…
     Komentáře
  • Ekonomický deník

    Ministerstvo spravedlnosti odškodnilo ženu, jejíhož otce v roce 1949 zavraždili českoslovenští pohraničníci

    Před 7 měsíci
    Ministerstvo spravedlnosti přiznalo 11. srpna odškodnění ženě, jejíhož otce před 73 lety brutálně zavraždili českoslovenští pohraničníci. Vrahovi udělil milost prezident republiky Antonín Zápotocký. Ministerstvo spravedlnosti dceři zavražděného nyní přiznalo odškodnění ve výši 100 303 korun. Dne 22. října 1949 pracoval západoněmecký občan Franz Stauber (nar. 1919) spolu s dalšími lesními dělníky na bavorské straně státní hranice.
     Komentáře
  • Refresher

    Ministerstvo vyplatí přes 100 000 korun ženě, jejíhož otce zastřelili pohraničníci v roce 1949

    Před 7 měsíci
    Podle zákona přiznal ženě stát 100 000 korun jako náhradu usmrcení otce, 200 korun za náklady trestního řízení, 83 korun jako náhradu ušlého výdělku a 20 korun za náklady vazby, uvedl advokát.
     Komentáře
  • TV Polar

    Galerie Dukla patří výstavě fotografií Viktora Koláře st. Jde o snímky, které ještě nikdy nebyly vystaveny

    Před 7 měsíci
    Galerie Dukla patří výstavě fotografií Viktora Koláře staršího s názvem Prezidenti, umělci, dělníci a ti další. Jde o fotografie, které ještě nikdy nikde vystaveny nebyly.
     Komentáře
  • MůjLife

    Nevýrazný „fešák Tony“ vylezl po zádech Gottwalda i Zápotockého, aby Pražské jaro strávil už jako nýmand. Lidu se po jeho smrti stýskalo po závanu demokracie

    Před 7 měsíci
    Dalšího komunistického prezidenta si dnes představíme v rámci naší série o zvěrstvech v čele naší země.
     Komentáře
  • Patriot magazín

    Prezidenti, dělníci, umělci a ti další. Galerie Dukla představuje málo známé fotky Viktora Koláře staršího

    Před 7 měsíci
    ​Ostravského fotografa Viktora Koláře zná asi každý, kdo propadl fotografii. Kdo však zná fotografie jeho otce, který měl do znárodnění v Ostravě fotoateliér a věnoval se celý život dokumentární fotografii? Málokdo.
     Komentáře
  • Bejvávalo

    Rok 1922: Antonín Zápotocký a naši komunisté: všechny odpůrce popravíme!

    Před 7 měsíci
    Jaké byly schůze komunistů za časů první republiky? Historický článek z roku 1922 vám jednu takovou schůzi, vedenou pozdějším prezidentem Antonínem Zápotockým, podrobně přiblíží.
     Komentáře
  • Drbna

    Před 100 lety se narodil technik Jan Vlček, hlavní konstruktér Aera Vodochody

    Před 8 měsíci
    Jan Vlček, který se narodil 10. července 1922, byl v letech 1966 až 1978 hlavním konstruktérem Aera Vodochody. Zabýval se konstrukcí proudových letadel a významně se podílel na vývoji cvičných letounů L-29 Delfín a L-39 Albatros, které ve své době patřily ke světové špičce a díky nimž bylo Aero do roku 1989 největším světovým výrobcem cvičných proudových letounů.
     Komentáře
Reklama