Zavřít
Časopis

Časopis

Nejnovější články na Seznamu na téma Časopis
  • Seznam Zprávy

    Přemýšlíme, jak dát znovu na titulku Pitomia, říká šéf Reflexu

    Před 2 dny
    Kvůli komiksu Zelený Raoul se s nimi kdysi soudil Jiří Paroubek, kvůli karikatuře na obálce to stejné dělal Tomio Okamura. Přesto si z politiků utahují dál. „Nejlépe prodávají časopis,“ říká šéfredaktor Reflexu Martin Bartkovský.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Přemýšlíme, jak dát znovu na titulku Pitomia, říká šéf Reflexu

    Před 2 dny
    Kvůli komiksu Zelený Raoul se s nimi kdysi soudil Jiří Paroubek, kvůli karikatuře na obálce to stejné dělal Tomio Okamura. Přesto si z politiků utahují dál. „Nejlépe prodávají časopis,“ říká šéfredaktor Reflexu Martin Bartkovský.
     Komentáře
  • Big Scale Modely

    Představení modelu 1:8 Ferrari F1-2000 Michaela Schumachera + Stavba čísla 1, Centauria

    Před 13 dny
    Pojďme se trochu podívat na to, co přinese začátek roku 2026 na český trh big scale modelů. Začneme pěkně ostře, jelikož Centauria si pro nás připravila vítězný monopost Ferrari F1-2000 legendárního Michaela Schumachera v měřítku 1:8 a navíc hromadu exkluzivních dárků. 00:00 Intro 00:40 Představení kolekce 08:21 Tištěné materiály 12:30 Dárky ke kolekci 17:40 Stavba čísla 1 37:16 Výsledek 38:10 Závěr
     Komentáře
  • Hanácká Drbna

    ORAŽENÉ OBRÁZKY: Lednová dávka vtipů od kreslíře Jana Tatarky

    Před 14 dny
    Na začátku měsíce přinášíme sérii vtipů od známého kreslíře Jana Tatarky, autora komiksů a tvůrce legendárního časopisu Oraz. S kresleným humorem sbírá ceny na mezinárodních festivalech humoru.
     Komentáře
  • Finmag

    Luxus do každé rodiny. Trh s kaviárem do pěti let stoupne o polovinu

    Před 15 dny
    Kaviár je symbolem luxusu. Ale díky tomu, že dnes obvykle pochází z jeseterů chovaných uměle, se stal dostupnějším pro více lidí. A výzkumníci už pracují na tom, aby pochoutku získali šetrnějšími postupy, při kterých by nemusely umírat ryby. Důvod je nasnadě – podle odhadů vzroste trh s kaviárem do pěti let o téměř polovinu.
     Komentáře
  • Čestmír Strakatý podcast

    Tomáš Poláček. Prostopoval jsem svět, přežil malárii a 50 lysohlávek mi zbystřilo smysly

    Před 15 dny
    „Totálně věřím lidem,“ říká novinář a spisovatel Tomáš Poláček, když mluví o svém přístupu k životu a o lidech, které potkává na svých cestách. Platilo to i naposledy, kdy se znovu vydal stopem až do Ósaky, přestože sám říká, že „stopovat se má buď v mládí, nebo ve stáří. Ne ve středním věku“. I přestože to z jeho textů může někdy působit idylicky, v rozhovoru popisuje, že stopování má svoje velké úskalí. „Lidem za svezení neplatím, ale platím jim tím, že jsem dobrý a usměvavý společník,“ říká novinář a vysvětluje, že když za den potká desátého člověka, je těžké být extrémně milý a znovu rukama i nohama vysvětlovat, kdo je vlastně zač. „Člověk navíc musí být takový, že mu nevadí, že absolutně neví, kde bude večer a kde bude spát,“ říká o nejistotě a nepohodlí spojené s takovým typem cestování, které podle něj vyžaduje specifickou povahu. Mluví proto o zvláštním stavu, do kterého se na cestách dostává. „Vždy se dostanu do nějakého módu, kdy se úplně odlehčím. Najednou nevážím sedmdesát, ale třeba patnáct kilo. Nemusím chodit na záchod a nic mě nebolí,“ popisuje moment, kdy se tělo obrní a funguje, dokud musí. Tenhle stav se podle něj zlomí až v cíli. „Během jednoho piva se mi vrátí všechno,“ říká o chvíli, kdy únava i bolesti doženou cestovatele najednou. Poláček mluví i o tom, jestli má někdy strach o svoje bezpečí. Říká, že z 283 řidičů na poslední cestě narazil jen asi dvakrát na lidi, kteří pro něj byli ohrožující a že jedinou zemí, kde se opravdu necítil dobře, bylo Kongo. Zároveň mluví o rodině - o manželce, která doma zůstávala s dětmi, když on byl měsíce pryč i o tom, že dnes už další dlouhou cestu sám neplánuje. „Ještě jednou bych jel, ale s dětma,“ říká a přiznává, že právě společné stopování s dcerou a synem je představa, která ho láká. Poláček otevřeně mluví i o své novinářské pozici a o tom, že se vždy snaží být v debatách smířlivý a slušný. Říká o sobě, že má rád Petra Fialu i Andreje Babiše, Václava Havla i Václava Klause a že tenhle jeho přístup k životu zůstává často nepochopený. „Všichni myslí, že si dělám prdel, ale já mám takovéhle celoživotní nastavení,“ vysvětluje novinář a spisovatel. V závěru se dotýká i Ruska, o němž má podle něj Česko často zkreslené představy. Mluví o setkáních s obyčejnými lidmi, kteří se k němu chovali vstřícně a zároveň říká, že o válce s nimi mluvil otevřeně - často se přitom dozvídal, že je strašlivě štve. Jak se žije s bezvýhradnou důvěrou k cizím lidem? Co stopování bere a co dává? A kde má tahle filozofie svoje limity? I o tom je rozhovor. CELÝ ROZHOVOR V DÉLCE 70 MIN. JEN NA ⁠HTTPS://HEROHERO.CO/CESTMIR⁠⁠⁠⁠ A ⁠HTTPS://FORENDORS.CZ/CESTMIR
     Komentáře
  • Médiář

    Vydavatelství A 11 se hlásí další věřitelé, novináři žádají statisíce za neproplacené faktury

    Před 15 dny
    Pohledávky přihlásili bývalá publisherka magazínu Estate & Business a exšéfredaktor CEO.
     Komentáře
  • Médiář

    Křetínský ve Francii prodal týdeník Télé 7 Jours, kupuje ho německá Bauer Media

    Před 16 dny
    Časopis vznikl v roce 1960 a nabízí televizní program, zvěsti o celebritách či kulturní tipy.
     Komentáře
  • Zahrádkář

    Kouzelné Vánoce a klidný zimní spánek vaší zahrady

    Před 29 dny
    Přejeme vám, aby vaše Vánoce naplnila vůně domácího cukroví, jehličí a především vzácné chvíle strávené v kruhu vašich nejbližších. Vážení čtenáři, zahrádkáři, letošní zahradnická sezóna je u konce a přichází čas nejkrásnějších svátků…
     Komentáře
  • Finmag

    Vlivných a mocných žen v byznysu je stále víc. Jak těžké je být šéfkou?

    Před 1 měsícem
    Podnikatelek i vysoce postavených manažerek přibývá. Jenže pomalu. Podívame-li se na pět set největších světových společností, před třiceti lety nestála v jejich čele ani jediná žena. Nyní jich je lehce přes tři desítky. Odmykáme pro vás text z aktuálního tištěného Finmagu.
     Komentáře
  • Marianne

    Kvíz: Mateřídouška slaví 80. Jak dobře znáte časopisy, které jsme hltali jako malí?

    Před 1 měsícem
    Listovali jsme jí pod lavicí, schovávali si ji do batohu a těšili se na každé nové číslo. Mateřídouška letos slaví 80 let od svého prvního vydání a to je ideální chvíle zavzpomínat na časopisy, které formovaly naše dětství. Jak dobře si je ještě pamatujete? Otestujte se v kvízu a vraťte se na chvíli zpátky do bezstarostných let.
     Komentáře
  • World History CZ

    Líbal nohy vojákům a pil z toalety. Konec největšího nacistického zvrhlíka

    Před 1 měsícem
    Streicher se do značné míry vyhýbal všem ostatním norimberským obžalovaným, mezi nimiž měl nejnižší IQ. Julius Streicher po ránu cvičil na podlaze, pak spláchl záchod a umyl si obličej záchodovou vodou, a získal tak ve věznici přezdívku „špinavý stařec“. Také si vymýšlel četná obvinění. Streicher tvrdil, že s ním po jeho zajetí spojenečtí vojáci špatně zacházeli. Podle jeho vyprávění mu nařídili, aby se svlékl, a nechali ho v cele několik dní bez oblečení. Pálili ho cigaretami a nutili ho hasit cigarety bosýma nohama. Jediná voda, kterou mu dovolili pít, byla zapáchající voda ze záchodu. Dále uvedl, že ho nutili líbat nohy černošským vojákům, aby ho později zbili bičem. Tvrdil také, že někteří vojáci na něj plivali a nutili ho otevřít ústa, aby se mu do nich slinami trefili. Navíc si Streicher stěžoval, že všichni jeho soudci jsou Židé. Většina důkazů proti Streicherovi pocházela z jeho četných projevů a článků, které byly podle žalobců natolik podnětné, že byl spoluviníkem vraždy, a tedy stejně vinný jako ti, kdo skutečně nařídili masové vyhlazování Židů. Během procesu Streicher tvrdil, že o holokaustu nic nevěděl, a prohlašoval, že je pouhým „milovníkem přirozenosti“, který chtěl pouze, aby „cizinci“ odešli z jeho země. Nicméně lhal...
     Komentáře
  • Události, komentáře

    2 min

    Podcast
    Andrej Babiš pracovně v Bruselu – Boj nastupující vlády s Green Dealem – 10 let od uzavření Pařížské klimatické dohody – Umělá inteligence „osobností roku“ časopisu Time

    Před 1 měsícem

    ·

    2 minuty

    Andrej Babiš poprvé v nové funkci v Bruselu, na stole Ukrajina - a tohle menu bude na summitu unie i jednání vlády v příštích dnech. Probereme s místopředsedou lidovců Eduardem Huliciusem a poslancem Radkem Kotenem z SPD.Proč nástup Motoristů na ministerstvo životního prostředí vyvolává tak silné emoce? Budou tu poslankyně Berenika Peštová z hnutí ANO a Gabriela Svárovská ze Zelených.Před deseti lety se podařilo uzavřít Pařížskou klimatickou dohodu. Co přinesla světu? Otázka pro francouzského velvyslance v Česku Stéphana Crouzata.Na titulní straně časopisu Time se objevila osobnost, která zásadně ovlivnila chod světa. Nemá jméno ani tvář. Umělá inteligence. Do studia přijde spisovatel sci-fi literatury Leoš Kyša známý pod pseudonymem František Kotleta, a vývojář, analytik Jan Tyl.https://www.ceskatelevize.cz/porady/1096898594-udalosti-komentare/225411000371211/
     Komentáře
  • Médiář

    Kolovratníkovy noviny porušily volební zákon, potvrdil úřad. Řeší to jako přestupek

    Před 1 měsícem
    Tištěné Spolkoviny propagovaly letos před volbami kandidáty hnutí ANO do sněmovny.
     Komentáře
  • Hanácká Drbna

    ORAŽENÉ OBRÁZKY: Prosincová dávka vtipů od kreslíře Jana Tatarky

    Před 1 měsícem
    Na začátku měsíce přinášíme sérii vtipů od známého kreslíře Jana Tatarky, autora komiksů a tvůrce legendárního časopisu Oraz. S kresleným humorem sbírá ceny na mezinárodních festivalech humoru.
     Komentáře
  • 5:59

    23 min

    Podcast
    Toxický pobočník Zelenského končí

    Před 1 měsícem

    ·

    23 minut

    Je to skandál, který zasahuje až do nejvyšších pater vedení válčící Ukrajiny. Andrij Jermak, šéf prezidentské kanceláře a pravá ruka Volodymyra Zelenského, podal v pátek rezignaci. Na muže s pověstí takřka všemocného politika dopadlo podezření, že byl členem skupiny, která po léta okrádala ukrajinský stát. Ohrozí odchod blízkého spojence pozici samotného Volodymyra Zelenského? Hostka: Lenka Víchová - ukrajinistka a šéfredaktorka časopisu Ukrajinský žurnál Článek a další informace**** najdete na webu Seznam Zprávy. Sledujte nás na sociálních sítích X, Instagram, Threads nebo Bluesky. Náměty a připomínky nám můžete psát na e-mail zaminutusest@sz.cz
     Komentáře
  • Médiář

    Jičínská neziskovka přichází s časopisem Postižiny, o životě s handicapem

    Před 1 měsícem
    Do jednorázové publikace přispěly novinářky z Deníku N, Seznam Zpráv i CNN Prima News.
     Komentáře
  • Finmag

    Ze zlatých cihel by už banky mohly stavět. Kdo do něj letos nejvíc investoval?

    Před 1 měsícem
    Zlato letos znovu přitahuje pozornost investorů, slouží totiž mimo jiné jako pojistka proti geopolitickým rizikům. Jeho cena za trojskou unci se ke konci října dostala až přes hranici 4 000 dolarů a drží se tam až na výjimky doteď.
     Komentáře
  • Jelizaveta Jelen
    naMédium

    Za socialismu děti místo internetu šly do trafiky. Na Ábíčko i jiné retro časopisy se stály fronty

    Před 2 měsíci
    Dnešní mládež si papírové časopisy až na výjimky nekupuje. Místo toho informace získává na sociálních sítích. Za minulého režimu ovšem nic podobného nebylo k dispozici, a tak se po škole chodilo do trafiky.
     Komentáře
  • Očima Saši Mitrofanova

    4 min

    Podcast
    Citovat Putina je téměř povinné

    Před 2 měsíci

    ·

    4 minuty

    V 70. letech minulého století byl jednou z mála sovětským režimem posvěcených zábav hurónský smích nad časopisem Korea. Ještě žil Kim Ir-sen a jeho jméno muselo být citováno v každém článku za doprovodu jednoho z povinných titulů – například Otec všech našich dětí – a muselo být vysázeno tučně.
     Komentáře
  • Deucze
    naMédium

    HROM: Vzpomínáte si na ten nejbizarnější časopis 90. let?

    Před 2 měsíci
    Každá doba má svůj bizár. Nyní vládne světu internet, který chrlí jednu šílenost za druhou, dříve taková možnost nebyla. A tak si dnešní náctiletí myslí, že vrcholem bláznivosti byla Česká soda, nebo televizní Rande. Ne - největší bizár byl Hrom!
     Komentáře
  • Podcast KONSTRUKCE

    58 min

    Podcast
    Martin Trešl, ředitel Austrotherm CZ: Chceme snižovat uhlíkovou stopu a zvyšovat komfort bydlení

    Před 2 měsíci

    ·

    58 minut

    Společnost Austrotherm CZ patří mezi přední výrobce tepelněizolačních materiálů v České republice. Ačkoli povědomí o významu kvalitní izolace postupně roste, stále existuje velká skupina zákazníků, kteří volí levnější materiály – často zdánlivě totožné, ale s parametry, které se mohou výrazně lišit a v praxi zásadně ovlivnit funkčnost i životnost stavby.„Je to paradox. U výběru jogurtu lidé tráví spoustu času, pečlivě pročítají etikety a studují každý detail. Ale když jde o stavební materiály, které mají přímý dopad na jejich zdraví i prostředí, v němž tráví většinu života, rozhodování často končí pouze u ceny,“ říká Martin Trešl, jednatel a ředitel společnosti Austrotherm CZ.Poslechněte si celý podcast, ve kterém se dozvíte více o kvalitě izolací i aktuálních trendech v oblasti tepelněizolačních materiálů.
     Komentáře
  • Finmag

    Obcházení daní pro nováčky i pokročilé: proč v Británii zazdívali okna a conversky jsou bačkory

    Před 2 měsíci
    My Češi se rádi považujeme za mistry světa v očůrávání všech možných povinností, které před nás mocnost postaví. Jenže tak úplně tomu není a svět se s námi může ve švejkování směle měřit. Přinášíme vám další ochutnávku z nového tištěného magazínu Finmag, který je právě čerstvě na stáncích.
     Komentáře
  • Super

    Byl to podvod a vybouchla jsem: Dominika Myslivcová promluvila o válce s otcem svého syna, kterou začaly její nahé fotky

    Před 2 měsíci
    Začalo to jako trapný vtípek, vykrystalizovalo to v otevřenou válku přes sociální sítě. Když podnikatel Zdeněk Chytil sdílel příspěvky s neprodanými výtisky časopisu, pro který pózovala jeho ex Dominika Myslivcová, ona se do něj pustila s tím, že se nezajímá o jejich společného syna Deriana.
     Komentáře
  • Hanácká Drbna

    ORAŽENÉ OBRÁZKY: Listopadová dávka vtipů od kreslíře Jana Tatarky

    Před 2 měsíci
    Na začátku měsíce přinášíme sérii vtipů od známého kreslíře Jana Tatarky, autora komiksů a tvůrce legendárního časopisu Oraz. S kresleným humorem sbírá ceny na mezinárodních festivalech humoru.
     Komentáře
  • Aktuálně

    "Babišovi chybí Orbánova zuřivost." Němci si všímají také Turkovy sbírky

    Před 2 měsíci
    Česko bude pod vedením budoucího premiéra Andreje Babiše zpochybňovat některé projekty Evropské unie.
     Komentáře
  • Finmag

    Každý den odvahu! Hledejte ji v novém Finmagu

    Před 2 měsíci
    Lidem, co se bojí, se zakazuje vstup do lesů. A říkají se o nich ty nepěkné věci, co že dělají v síni či v koutě. Strach míváme každý, jde jen o to překonat ho. Šéfredaktorka Irena Jirků představuje nové číslo Finmagu, které je plné příběhů o lidech, kteří to dokázali. Nešlo ovšem o to pustit se ze síně tmou přes dvůr k domečku se srdíčkem…
     Komentáře
  • Materiály pro stavbu

    Nové vydání časopisu PERI aktuality

    Před 2 měsíci
    V novém čísle časopisu PERI aktuality pro vás společnost PERI připravila příběhy, které dokazují, že spojení technologií, zkušeností a lidského nasazení dokáže vytvářet skutečné hodnoty. Věříme, že i vás budou tyto příběhy motivovat k novým nápadům a projektům. Z obsahu : Přímý odkaz na online verzi časopisu.
     Komentáře
  • Michala Bartoníčková
    naMédium

    Časopis Playgirl před lety vyhlásil soutěž snů. Hlavní výhra – noc s Donaldem Trumpem

    Před 2 měsíci
    Donald Trump jako trofej? Ano, slyšíte dobře. Zní to jako hloupý vtip, ale v roce 1990 časopis Playgirl vyhlásil soutěž, kdy na vítězky údajně čekala noc snů s Donaldem Trumpem. Dnes by podobná akce skončila u soudu, tehdy z toho byl hit.
     Komentáře
  • ČT24

    „Smích je hlavní nepřítel diktátorů,“ říká šéfredaktor časopisu Charlie Hebdo

    Před 2 měsíci
    Deset let po krvavém útoku je redakce Charlie Hebdo pod ochranou a pracuje na utajené adrese. Přesto její šéfredaktor Gérard Biard říká, že autocenzuru v sobě necítí. Do Prahy přijel v rámci festivalu FALL a Česká televize s ním natočila exkluzivní rozhovor. Proč je důležité se umět smát – i smrti? Co se podle něj děje se svobodou slova ve světě? A proč by nikdy nezveřejnil rasistickou karikaturu? O tom mluvil v rozhovoru pro Newsroom ČT24.
     Komentáře
  • Aktuálně

    „Trump je sice idiot, skvěle ale pochopil jednu věc,“ říká šéfredaktor Charlie Hebdo

    Před 3 měsíci
    Šéfredaktor Charlie Hebdo přijel do Prahy na festival umění a literatury Fall! do pražského Centra současného umění Dox.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Na co zemřela herečka Diane Keatonová? Příčinu úmrtí oznámila její rodina

    Před 3 měsíci
    Podle zdrojů časopisu People se zdravotní stav herečky náhle zhoršil a její smrt byla velmi nečekaná.
     Komentáře
  • Médiář

    Magazín Reportér po 11 letech mění vzhled

    Před 3 měsíci
    Dřívější bílé pozadí na obálce nově doplňuje barevná plocha s titulkem hlavního článku.
     Komentáře
  • Médiář

    Anna Machová po 19 letech odchází z Elle

    Před 3 měsíci
    Českou edici lifestylového časopisu pro ženy opustila její nejdéle působící redaktorka.
     Komentáře
  • Aktuálně

    eCall v ohrožení: Starší auta přijdou o nouzové volání, je to problém na STK?

    Před 3 měsíci
    Vypnutí 2G sítě bude znamenat u celé řady relativně nových aut konec funkce automatického nouzového volání. Hledá se cesta, jak problém vyřešit.
     Komentáře
  • Finmag

    Pandemie, tornáda, válka na Ukrajině. Při humanitární krizi bychom se rozdali

    Před 3 měsíci
    Češi a Češky jsou stále štědřejší a objem jejich dobročinných darů roste. Za posledních deset let stoupl trojnásobně. Emočně nejvíce je zasáhnou mimořádné události, třeba povodně či tornáda.
     Komentáře
  • kroniQa

    Časopisy, které jsme milovali: Na ABC, Ohníček a Čtyřlístek se stály fronty

    Před 3 měsíci
    Kolik jen dětí je netrpělivě vyhlíželo v trafice nebo čekalo ve schránce? Dětské časopisy byly fenoménem, některé přežily i revoluci.
     Komentáře
  • Hanácká Drbna

    ORAŽENÉ OBRÁZKY: Říjnová dávka vtipů od kreslíře Jana Tatarky

    Před 3 měsíci
    Na začátku měsíce přinášíme sérii vtipů od známého kreslíře Jana Tatarky, autora komiksů a tvůrce legendárního časopisu Oraz. S kresleným humorem sbírá ceny na mezinárodních festivalech humoru.
     Komentáře
  • Žena

    Časopis, kterému se mladí smáli, měl jednu rubriku, jež byla na svou dobu převratná

    Před 3 měsíci
    Láska, sex a něžnosti – tak se jmenovala legendární rubrika časopisu Bravo, který u nás vycházel dlouhých 24 let a v roce 2007 byl dokonce nejčtenějším titulem pro mladé. Časopis má kořeny v Německu, kde vyvolaly otevřené články o masturbaci takový rozruch, že došlo i na cenzuru.
     Komentáře
  • Proženy

    Sedmička pionýrů, Květy nebo Dikobraz. A jaké časopisy jste před revolucí četli vy?

    Před 3 měsíci
    Dnes jsou časopisy spíše na ústupu, neboť se čtenáři ve velkém přestěhovali na internet. V dobách socialismu se ale tiskoviny četly v hojné míře, a to napříč všemi věkovými kategoriemi. Jaké magazíny schovávali školáci pod lavicí a co si kupovali jejich rodiče?
     Komentáře
  • Finmag

    Otázka hodnot, lásky a peněz. Co by mohlo posílit kulturní mecenášství v Česku?

    Před 3 měsíci
    Kulturní scéna potřebuje sebevědomější vztah k penězům. Finanční podpora není milodar. Posílit mecenášství by pomohlo zvýšení daňových odpočtů, které jsou v Česku nízké, píše Petr Vidomus v aktuálním tištěném Finmagu. Přečtěte si ukázku.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Uhrančivá jazzová zpěvačka a klavíristka Diana Krall vystoupí v Praze

    Před 3 měsíci
    Koncert dvojnásobné držitelky cen Grammy a desetinásobné majitelky kanadských cen Juno se odehraje 17. října v pražském Kongresovém centru.
     Komentáře
  • Sport

    Další milník pro tenisovou kometu. V 19 letech se objevila na obálce časopisu

    Před 3 měsíci
    Na úspěch na kurtu navazuje milník trošku jiného ražení. Kanadská tenistka Victoria Mboková se v 19 letech stala první sportovkyní na obálce časopisu Rolling Stone Africa sídlícího v největším nigerijském městě Lagos.
     Komentáře
  • Extra Host

    Stáří Aleše Brichty. Kvůli obřím dluhům skončil na ulici, dnes je rád, že má na základní potřeby

    Před 4 měsíci
    Zpěvák a rocková ikona Aleš Brichta zažil velmi temné období, které ho doprovází až do dnešních dnů. Dluhy za několik milionů ho připravily o střechu nad hlavou i o veškerý majetek. V pořadu eXtra Host promluvil i o tom, co stálo za jeho pádem.
     Komentáře
  • Médiář

    Vydavatel časopisu Rolling Stone žaluje Google za souhrny od AI ve vyhledávání

    Před 4 měsíci
    Vydavatel tvrdí, že souhrny nelegálně využívají reportáže a snižují návštěvnost jeho webů.
     Komentáře
  • Česká historie
    naMédium

    Čtyřlístek: komiksová legenda, která to dotáhla až na dolarovou minci platnou na Cookových ostrovech

    Před 4 měsíci
    Pokud se dnes zeptáte čtyřicátníků, padesátníků či šedesátníků jaké komiksy znají a mají rádi, můžete se dočkat rozličných odpovědí. Jistotu máte jen jednu: odpoví vám Rychlé šípy a Čtyřlístek.
     Komentáře
  • Hanácká Drbna

    Báň radnice v Hranicích skrývala mince či fotografie módy. Věž prochází opravou

    Před 4 měsíci
    Dobové dokumenty, nejstarší z roku 1848, plakáty, časopisy, pamětní mince nebo fotografie módy či Hranic ze 70. let minulého století byly v kopuli věže Staré radnice v Hranicích na Přerovsku, která nyní prochází opravou. Uvnitř bylo celkem jedenáct tubusů, město nyní přidá dokumenty ze současnosti.
     Komentáře
  • Aktuálně

    „Dokázal, že měl pravdu.“ Putin je silnější než kdy jindy, tvrdí vlivný časopis

    Před 4 měsíci
    "Po summitu ruská média nemusela vydávat falešná prohlášení, aby zdůraznila Putinův diplomatický triumf," poukazuje Foreign Affairs.
     Komentáře
  • Finmag

    Měníme systém, vyplňujeme mezery, říkají o svých filantropických aktivitách Kušíkovi

    Před 4 měsíci
    Filantropii se už věnují řadu let, aniž by o tom doteď veřejně mluvili. Manželé Martin a Danka Kúšikovi si uvědomili, že to nejpodstatnější vzniká tam, kde se formují budoucí generace – ve školních třídách. A právě do nich směřují převážnou část úsilí, času a prostředků ze své nadační činnosti. Přinášíme další ochutnávku z aktuálního čísla tištěného Finmagu.
     Komentáře
  • Hanácká Drbna

    ORAŽENÉ OBRÁZKY: Zářijová dávka vtipů od kreslíře Jana Tatarky

    Před 4 měsíci
    Na začátku měsíce přinášíme sérii vtipů od známého kreslíře Jana Tatarky, autora komiksů a tvůrce legendárního časopisu Oraz. S kresleným humorem sbírá ceny na mezinárodních festivalech humoru.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Nový žebříček nejbohatších Čechů: kdo všechno je v elitní desítce

    Před 4 měsíci
    Nejbohatším Čechem podle webu e15.cz je s majetkem v hodnotě 393 miliard korun dědička finanční skupiny PPF Renáta Kellnerová s rodinou.
     Komentáře
  • Finmag

    Dostupné bydlení na obzoru? Odchod baby boomers překreslí trh s byty

    Před 4 měsíci
    Poválečná generace vlastní v Česku asi čtvrtinu bytů a domů. Jejich nemovitosti brzy zdědí potomci. Bytový trh tak vlivem demografie čeká turbulentní období. Jak se v něm zachovat jako investor či prodejce? Přečtěte si další ukázku z aktuálního tištěného Finmagu.
     Komentáře
  • Bubliny Katky Osičkové

    45 min

    Podcast
    Kéž by byl každý šovinistický padesátník aspoň trochu sněhová vločka, říká Bára Nesvadbová

    Před 4 měsíci

    ·

    45 minut

    Knihy Báry Nesvadbové bývají o lásce a vztazích, ale jsou mezi nimi i ty určené dětem nebo zajímavé rozhovory s lékaři. Ostatně k lékařům má blízko od narození, narodila se dvěma psychiatrům. Byla šéfredaktorkou několika časopisů, věnuje se filantropii, nedá dopustit na svou rodinu a přátele a je velkou milovnicí zvířat. Změnil se jí život po padesátce?
     Komentáře
  • ČT24

    Z vědeckých podvodů se stal mezinárodní průmysl, varuje výzkum

    Před 5 měsíci
    Do vědy pronikly organizované skupiny, které tvoří propojený systém, v němž figurují vydavatelé, časopisy, editoři a další hráči, a vydávají falešné články. Na tento „průmysl“ upozornili autoři nového výzkumu poté, co prostudovali tisíce různých prací a „prolustrovali“ jejich autory.
     Komentáře
  • Finmag

    Tam, kde voní bábovka od babičky. Pražská kavárna boří mýty o seniorech

    Před 5 měsíci
    Kavárna Stará škola na pražském Andělu dýchá příjemnou atmosférou. Staré školní lavice, kompoty na policích, jemné květinové vzory na stěnách. Vlastně až tady si uvědomíte, že ve většině kaváren stojí za pultem mladí lidé, zatímco zde jsou to senioři. A to není jediné, co překvapí. Zakoustněte se s námi do netradičního byznys příběhu z tištěného Finmagu, který pro vás mimořádně odemykáme jako ochutnávku celého tématu sociálního podnikání.
     Komentáře
  • Médiář

    Časopis Hrot mění vedení, novou šéfredaktorkou je Sára Goldbergerová

    Před 5 měsíci
    Dosavadní šéfredaktor lifestylového měsíčníku Tomáš Otta přechází do kreativního vedení.
     Komentáře
  • Finmag

    Miliardy na mušce. Brusel mění financování obranného průmyslu

    Před 5 měsíci
    Ambiciózní plán s názvem ReArm Europe, který vyhlásila Evropská unie, by měl zvýšit připravenost starého kontinentu na bezpečnostní hrozby. Zároveň přispěje k vývoji technologií, jež najdou uplatnění také v civilním sektoru. Píšeme o něm v článku v aktuálním tištěném Finmagu. Přečtěte si jeho ukázku.
     Komentáře
  • ČT24

    Vlivná studie o klimatu má vážné chyby, autoři se omlouvají a opravují

    Před 5 měsíci
    Prestižní vědecký časopis Nature by mohl stáhnout druhou nejvíce citovanou klimatickou studii loňského roku. Píše to agentura AFP, podle které výsledky výrazně ovlivnily chyby ve výpočtu. Původní zjištění byla tak překvapivá, že to ve vědecké komunitě vyvolalo silnou reakci a vedlo to k přezkoumání studie. Přezkum našel několik chyb, autoři nalezené omyly přiznali, a dokonce je přivítali jako důkaz, že věda dokáže pracovat s omyly.
     Komentáře
  • Hanácká Drbna

    ORAŽENÉ OBRÁZKY: Srpnová dávka vtipů od kreslíře Jana Tatarky

    Před 5 měsíci
    Na začátku měsíce přinášíme sérii vtipů od známého kreslíře Jana Tatarky, autora komiksů a tvůrce legendárního časopisu Oraz. S kresleným humorem sbírá ceny na mezinárodních festivalech humoru.
     Komentáře
  • Extra Host

    Marnotratný Babiš za svou podobiznu nabízel majlant, slavný kreslíř popsal detaily bizarní nabídky

    Před 5 měsíci
    Měl to být týden zaslouženého klidu u moře, místo toho ale přišel neodbytný telefonát od Andreje Babiše. Karikaturista Štěpán Mareš má spoustu zábavných historek s politiky, především pak s expremiérem, který malíře během zahraniční dovolené přesvědčoval, aby okamžitě přiletěl zpátky do Česka. V pořadu eXtra Host prozradil, že mu dokonce nabídl soukromé letadlo, jen aby vše proběhlo podle jeho představ.
     Komentáře
Reklama