Zavřít
Josef Gočár

Josef Gočár

Nejnovější články na Seznamu na téma Josef Gočár
  • i60

    Slavnostní otevření Winternitzových mlýnů v Pardubicích

    Před 2 dny
    Nedávno jsem někde v éteru zaslechla, že se v Pardubicích o posledním zářijovém víkendu koná slavnostní otevření zrekonstruovaného komplexu Winternitzových automatických mlýnů.
     Komentáře
  • Mozaika

    6 min

    Podcast
    Historik píše na základě důkazů, romanopisec podle možností. Dějiny a fikce podle Mary Chamberlain

    Před 2 dny

    ·

    6 minut

    O takzvaných ženských dějinách i o vynálezu bakelitu používaného k výrobě rádií s akademičkou a autorkou historických románů Mary Chamberlainovou
     Komentáře
  • Earch

    Umění a vzdělávání místo pytlů mouky. Co jsme viděli v Automatických mlýnech v Pardubicích?

    Před 2 dny
    Mnoho let mrtvé Automatické mlýny v Pardubicích ožily. Celý víkend tu probíhaly prohlídky, hrály kapely, promítaly se filmy. Vypravili jsme se na otevření s celou redakcí EARCH.CZ. Viděli jsme věci, které nejsou v Česku běžné: společnou práci čtyř architektonických studií, součinnost soukromého majitele, kraje a města, smysluplné využití průmyslové památky a novou architekturu v jejím sousedství. Spoustu různorodé kultury, hymnu i dechovku. Jen nám tam na nádvoří chyběl aspoň jeden strom.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Gočárova industriální perla Pardubic ožívá. Roste v ní nová kulturní čtvrť

    Před 2 dny
    Dříve mouka, dnes umění. Ve zrekonstruovaných Winternitzových mlýnech od konce září naplno funguje Gočárova galerie. A nejen to. Díky soukromé, krajské a městské iniciativě se tato národní kulturní památka mění v pulsující okrsek.
     Komentáře
  • Pardubický deník

    Inkubátor vědy, umění a kultury: Nová éra Automatických mlýnů v Pardubicích

    Před 3 dny
    Automatické mlýny v Pardubicích otevřely 29. září dveře kultuře, vzdělávání i turistickému ruchu. V areálu lze navštívit hned dvě galerie, kavárnu, kulturní centrum s multifunkčním sálem, ale i vzdělávací centrum pro děti i dospělé či turistické informační centrum. Národní kulturní památka je raným unikátním dílem Josefa Gočára, do kterého se investovalo přes 900 milionů korun s přispěním Evropské unie v přibližné hodnotě 430 milionů.
     Komentáře
  • Novinky

    Policie vyšetřuje obtěžování nezletilé dívky u hradecké školy

    Před 6 dny
    Královéhradecká policie šetří od počátku tohoto týden incident, k němuž mělo dojít před základní školou Josefa Gočára v samém centrum krajského města. Nezletilá školačka, žákyně prvního stupně, tu byla obtěžována neznámým pachatelem. Stát se to mělo krátce po začátku vyučování.
     Komentáře
  • Deník

    Hradecké školy na pozoru. Muž ohrožoval malou žákyni spěchající na výuku

    Před 6 dny
    Hradečtí policisté od pondělního rána pátrají po muži, který před Základní školou Josefa Gočára v centru města obtěžoval žákyni prvního stupně. Vedení školy o situaci informovalo rodiče a učitelé nabádají děti k opatrnosti. Podle informací Deníku zatím pachatel uniká.
     Komentáře
  • Peníze

    Symbol Živnobanky ukradli nacisté. Teď se vrací na své místo

    Před 10 dny
    Budova České národní banky v centru Prahy dostává podobu, jakou měla před 80 lety. Mříže spodních oken ozdobí emblémy v podobě písmen ŽB, které zmizely za druhé světové války. Svědectví o jejich existenci objevili pracovníci banky teprve nedávno.
     Komentáře
  • Earch

    Brutalismus, nová architektura i baroko. Den architektury nabídne čtyři stovky procházek. Rezervovat místo si můžete od pondělí

    Před 18 dny
    Festival Den architektury nabídne návštěvy běžně nepřístupných budov, architektonické procházky i cyklovyjížďky, které probíhají pod vedením architektů, historiků a dalších odborníků. Většina akcí je přístupných zdarma, rezervovat místo si můžete už od příštího pondělí - rezervační systém se spouští 18. září.
     Komentáře
  • Mozaika

    17 min

    Podcast
    Jsme vlastně kočovníci. Autorské, alternativní a nezávislé divadlo JEDL vstupuje do své 12. sezony

    Před 20 dny

    ·

    17 minut

    Podzim bude u JEDLu ve znamení Jana Blažeje Santiniho. Soubor totiž pokračuje v uvádění autorské inscenace Santini, jenž postupně navštěvuje stavby, které slavný architekt navrhl. Výraznou novinkou je pak nová domovská scéna JEDLu. Jaké další novinky JEDL čekají přibližuje herečka a jedna ze tří zakladatelek souboru Lucie Trmíková.
     Komentáře
  • Mozaika

    4 min

    Podcast
    Viktor Pivovarov vystavuje Mezi já a já. Trochu kartonový deník, trochu hudba pro děti

    Před 23 dny

    ·

    4 minuty

    Ruský malíř a konceptuální umělec Viktor Pivovarov od roku 1982 žije v Praze a stal se neodmyslitelnou postavou české výtvarné scény. Čas od času překvapuje veřejnost svými obrazovými cykly s výrazně autobiografickými rysy, zvláštním melancholickým humorem a s existenciálními i erotickými podtexty. Teď v Galerii Petr Novotný v Praze 7 představuje hravou kolekci maleb na kartonech, kterou nazval Mezi já a já.
     Komentáře
  • Mozaika

    5 min

    Podcast
    Co se dělo v Automatických mlýnech, když se tam přestala mlít mouka

    Před 23 dny

    ·

    5 minut

    Pardubické Automatické mlýny, které navrhl slavný český architekt Josef Gočár, se už brzy – přesně 10 let od ukončení průmyslového provozu – promění na kulturní, společenské a vzdělávací centrum. Jejich novému a úplně jinému životu předcházela ale dlouhá cesta. Vezmeme vás na ni v našem seriálu.
     Komentáře
  • Žena-in

    Navštivte festival Den architektury a nahlédněte do zapomenutých staveb, paláců i bývalých továren

    Před 25 dny
    Za necelý měsíc odstartuje ve 135 městech a obcích v České republice a na Slovensku festival Den architektury, jehož bohatý a zdarma přístupný program zve od 29. září do 5. října na cesty po architektonických skvostech, nejmodernější architektuře i zapomenutých stavbách, do paláců i vesnických domků, bývalých továren i bankovních domů, na výpravy po věžích, klášterech a kostelech nebo mostech, sportovních stadionech, výstavních pavilonech i nemocničních budovách.
     Komentáře
  • Novinky

    Škodovy stopy z bronzu a kamene jsou věčné

    Před 1 měsícem
    Sochařská tvorba Josefa Václava Škody (1901–1949) je pevně spjatá s definováním finálního designu plastik nově vzniklé Československé republiky. Žák Jana Štursy i Otta Gutfreunda a spolupracovník architekta Josefa Gočára vytvářel alegorické motivy na fasádách domů, pomníky významných osobností, díla adorující republiku i symbolické figurativní sochy.
     Komentáře
  • Earch

    Ve své době div. Obchodní dům v Jaroměři od Josefa Gočára je znovu přístupný

    Před 2 měsíci
    Mladý architekt Gočár pro pokrokového obchodníka Wenkeho navrhl obchodní dům, který předběhl dobu. Mají tu nejstarší výtah v Jaroměři a architektonické unikáty evropského významu.
     Komentáře
  • Earch

    Kdo má šanci na cenu. Zvítězí rodinný dům, školka, radnice nebo rozhledna?

    Před 3 měsíci
    Nominace na Českou cenu za architekturu 2023 vyhlášeny! Je jich 31, seznam je pestrý. Již tradičně jsou zastoupeny rodinné domy, ocitla se na něm ale i škola, školka, úprava náměstí, rozhledna, kavárna nebo radnice. Zajímavostí letošního ročníku je vyrovnaný poměr projektů financovaných ze soukromých a veřejných financí. Z architektonických soutěží ale vyšly pouze čtyři. O nominovaných rozhodla v podvečer 27. 6. mezinárodní porota. V té letos zasedá například nizozemský architekt a hostující pedagog FA ČVUT Winy Maas nebo britský teoretik architektury a designu Deyan Sudjic. O tom, komu nakonec udělí hlavní cenu, se dozvíme v listopadu.
     Komentáře
  • Earch

    První dějství architektonické události roku. V Pardubicích otevřeli Gočárovu galerii v areálu automatických mlýnů

    Před 3 měsíci
    Architektonická událost roku. Tou je bezesporu letošní otevření areálu Winternitzových automatických mlýnů v Pardubicích. O víkendu proběhlo otevření první části ambiciózního projektu, na kterém spolupracuje hned několik ateliérů – nové Gočárovy galerie sídlící v industriální památce někdejší mlýnice.
     Komentáře
  • České noviny

    Gočárova galerie v Pardubicích zahajuje zkušební provoz v opravených mlýnech

    Před 3 měsíci
    Gočárova galerie v Pardubicích zahájí v pátek výstavní zkušební provoz v automatických mlýnech, který potrvá do září. Tři dny, tedy do neděle, se budou konat komentované prohlídky a další doprovodný program. ČTK to dnes řekla ředitelka galerie Klára Zářecká. Galerie získala reprezentativní prostory, konkrétně pět výstavních pater v bývalé mlýnici. Opravy národní kulturní památky stály 361 milionů korun.
     Komentáře
  • Hradecká Drbna

    Během letních prázdnin se Hradec Králové pustí do oprav prázdných škol a školek

    Před 3 měsíci
    Každým rokem je to stejné. Žáci vyzvednou vysvědčení, školník zhasne a v dalších dnech se do tříd přesunou dělníci a opraváři. Ani letos tomu v Hradci Králové nebude jinak. Během letošních prázdnin pracovníci technických služeb opraví celkem tři školy. Kromě toho pokračují práce na ZŠ Úprkova nebo ZŠ Svobodné Dvory. Samostatnou kapitolou je rekonstrukce ZUŠ Střezina.
     Komentáře
  • Novinky

    Benšova vlastní vila má francouzský esprit ve funkcionalistickém stylu

    Před 3 měsíci
    Na první pohled skromná stavba architekta Adolfa Benše ze čtyřicátých let minulého století skrývala do detailů propracovaný interiér, který byl domovem architekta a jeho rodiny dlouhá desetiletí. Jednoduché formy, prosté, ale profesionálně zpracované stavební materiály jsou pro práci talentovaného architekta příznačné.
     Komentáře
  • Žena-in

    Kubistické krásy Prahy: Kam za poznáním této architektury

    Před 4 měsíci
    Kubismus jakožto avantgardní malířský směr proslavil na počátku 20. století Pablo Picasso. V České republice, konkrétně pak v Praze, se tento směr, charakterizovaný ostrými hranami, geometrickými tvary či krystalickou strukturou, projevil i v architektuře. Na jakých místech tedy tyto stavby najdeme?
     Komentáře
  • Echo24

    Kdysi slavný jako Mucha: znovuobjevený Maškův obraz jde do aukce za 3,5 milionu

    Před 4 měsíci
    Zlatým hřebem zahradní aukce v Arthouse Hejtmánek bude znovuobjevený obraz Hra slunečních skvrn z roku 1910. Vyvolávat se bude za 3 500 000 korun. Jeho autorem je Karel Vítězslav Mašek (1865-1927), umělec kdysi podobně ceněný jako jeho generační souputník Alfons Mucha.
     Komentáře
  • Novinky

    Školy a GDPR? Zbytečná administrativa navíc, tvrdí ředitelé

    Před 4 měsíci
    Zavedení pravidel o ochraně osobních údajů (GDPR) školám podle jejich vyjádření mnoho užitečného nepřineslo. Většina oslovených zástupců institucí se shoduje, že jde o zbytečnou administrativu navíc, na kterou si už ale zvykli. Pro některé znamená GDPR zátěž a komplikace, jiní tvrdí, že jim pravidla problémy nečiní.
     Komentáře
  • Hradecká Drbna

    V Hradci Králové začala výstava fotografií cílená na architekturu 20.století ve městě

    Před 4 měsíci
    V Muzeu východních Čech v Hradci Králové začíná výstava autorských fotografií Jiřího Zikmunda, který se tematicky zaměřuje na architekturu 20. století v Hradci Králové z netradiční perspektivy. Výstava bude pro veřejnost přístupná od pátku 12. května a potrvá do 25. června. Je součástí projektu Královéhradecký architektonický manuál (KAM), informovali na webu zástupci muzea. Vernisáž výstavy nazvané Detaily moderní architektury Hradec Králové je naplánovaná na dnešek od 17:00.
     Komentáře
  • Hradecká Drbna

    Do hradecké mateřské školy Josefa Gočára půjdou miliony, komplet se změní přípravna jídel

    Před 4 měsíci
    Během letních prázdnin plánuje město Hradec Králové zahájit rozsáhlou rekonstrukci školní přípravny jídel v Mateřské škole Josefa Gočára. Práce vyjdou na několik milionů.
     Komentáře
  • Novinky

    Dramatické tvary vily architekta Jaroslava Vondráka připomínají krásy lodi na moři

    Před 5 měsíci
    Když byla koncem devadesátých let 20. století vypsána veřejná soutěž na výstavbu rodinných domků pro stavební družstvo státních a veřejných zaměstnanců, bylo tomuto projektu určeno území ve Střešovicích. V soutěži zvítězili architekti Jan Šenkýř a Jaroslav Vondrák, který si v lokalitě i postavil vlastní vilu s výraznými tvary.
     Komentáře
  • Žena-in

    Architektonické skvosty Česka, které stojí za vidění: Kubistická Černá madona nebo opilé sklepy

    Před 5 měsíci
    Česká republika je známá svými fantastickými unikátními budovami a dechberoucí architekturou. Zařadili jsme moderní, ale i historické stavby, které stojí za pozornost.
     Komentáře
  • Koruna Vysočiny
    naSeznam Médium

    Výlety za Santinim: Od Santiniho ke Gočárovi

    Před 5 měsíci
    Na výletě okolo Vojnova Městce poznáme díla snad nejznámějších českých architektů. Uvidíme dílo Jana Blažeje Santiniho-Aichela a Josefa Gočára.
     Komentáře
  • Skryté poklady architektury

    Škola architektury Akademie výtvarných umění

    Před 5 měsíci
    Nevelkou budovu pro svou školu architektury navrhl v sousedství hlavní budovy Akademie výtvarných umění (AVU) profesor Jan Kotěra. Původně se mělo jednat o patrovou stavbu ve stylu pozdní moderny s kubistickým portálem. Rozestavěný objekt však po Kotěrově smrti ještě o patro navýšil jeho žák a nástupce prof. Josef Gočár.
     Komentáře
  • Earch

    Důsledná obnova po 100 letech. Kotěrova a Gočárova budova Školy architektury AVU prošla celkovou rekonstrukcí

    Před 5 měsíci
    V únoru 2020 proběhlo slavnostní otevření budovy Školy architektury a nových médií pražské AVU, která v roce 2019 prošla celkovou rekonstrukcí pod vedením ateliéru Skupina Marcely Steinbachové. Během rekonstrukce došlo k citlivé obnově originálních prvků, tak aby se budova od významných českých architektů Jana Kotěry a Josefa Gočára co nejvěrněji navrátila do své původní podoby.
     Komentáře
  • Novinky

    Gočárova stavba, která předběhla svou dobu. Jaroměř otevřela zrekonstruovaný Wenkeho dům

    Před 5 měsíci
    Sídlo Městského muzea v Jaroměři z roku 1911 prošlo rekonstrukcí. Na konci minulého měsíce se otevřelo opět veřejnosti. Dílo postavené podle návrhu známého architekta Josefa Gočára nechal vybudovat podnikatel Josef Wenke pro rozšiřující se rodinné podnikání. Inspiroval se moderními obchodními domy v zahraničí. Budova je dnes národní kulturní památkou.
     Komentáře
  • Novinky.cz: Bydlení

    Gočárova stavba, která předběhla svou dobu. Jaroměř otevřela zrekonstruovaný Wenkeho dům

    Před 5 měsíci
    Sídlo Městského muzea v Jaroměři z roku 1911 prošlo rekonstrukcí. Na konci minulého měsíce se otevřelo opět veřejnosti. Dílo postavené podle návrhu známého architekta Josefa Gočára nechal vybudovat podnikatel Josef Wenke pro rozšiřující se rodinné podnikání. Inspiroval se moderními obchodními domy v zahraničí. Budova je dnes národní kulturní památkou.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Setkávala se tam významná jména. Škola architektury zaujme funkcionalistickými okny

    Před 6 měsíci
    Architekt Jan Kotěra založil Školu architektury v roce 1910 jako nedílnou součást uměleckého vzdělávání na Akademii výtvarných umění.
     Komentáře
  • Deník

    Architektonický skvost opět vítá návštěvníky. Nahlédněte do nádherného muzea

    Před 6 měsíci
    /FOTO/ Po téměř tříleté rekonstrukci se v sobotu 1. dubna otevře Městské muzeum v Jaroměři. Funkcionalistické dílo Josefa Gočára při první návštěvě okouzlilo herce a architekta Davida Vávru, který je autorem studie a projektové dokumentace oprav.
     Komentáře
  • Deník

    Architekt David Vávra byl v okouzlení: Jaroměř má obdivuhodnou perlu

    Před 6 měsíci
    Po téměř tříleté rekonstrukci se v neděli otevře Městské muzeum v Jaroměři. Funkcionalistické dílo Josefa Gočára při první návštěvě okouzlilo herce a architekta Davida Vávru, který je autorem studie a projektové dokumentace oprav. Někdejší obchodní dům a současná národní kulturní památka získala po přebudování, která stálo přes 30 milionů korun, dvakrát více muzejních prostor i venkovní amfiteátr.
     Komentáře
  • České noviny

    Z rondokubistických budov v Poličce je památkově chráněn jen jeden objekt

    Před 6 měsíci
    Před 100 lety začaly v Poličce na Svitavsku vznikat činžovní domy v originálním československém rondokubistickém slohu. Na nábřeží Svobody byly podle návrhu architekta Václava Flégla a Oldřicha Lisky vystavěny čtyři a v ulici E. Beneše jich vzniklo pět. Ačkoli podobný soubor v tomto architektonickém stylu je v Česku výjimečný, památkově chráněný je pouze jeden objekt, řekl ČTK historik umění David Junek z Městského muzea a galerie Polička.
     Komentáře
  • Hradecká Drbna

    Základními školami v Hradci prošlo pět stovek Ukrajinců, zůstává jich necelých čtyři sta

    Před 6 měsíci
    Městskými základními školami ve stotisícovém Hradci Králové za poslední rok prošlo asi 500 dětí ukrajinských válečných uprchlíků. Nyní jich v základních školách zůstává 374.
     Komentáře
  • Hradecká Drbna

    Přesně před rokem začaly hradecké školy přijímat první uprchlíky. Za tu dobu nastoupilo 500 dětí

    Před 6 měsíci
    Přesně před rokem město Hradec Králové začalo přijímat ukrajinské děti, které umísťovalo do svých základních škol. Úplně první školou, která tyto děti přijala, byla ZŠ Jiráskovo náměstí. Během dalších dnů děti nastupovaly také na ZŠ Josefa Gočára a ZŠ Bezručova. Nakonec jich město do základních škol přijalo 500.
     Komentáře
  • Praha.center

    Pražské kino Atlas se znovu otvírá

    Před 7 měsíci
    V pražském kině Atlas, které loni na Vánoce zavřelo, se začne znovu promítat 21. března. Novými majiteli kino Atlas je několik filmařů, kteří chtějí klást důraz na umělecké a dokumentární programy.
     Komentáře
  • Novinky

    Pražské mosty jsou opomíjenými uměleckými díly

    Před 7 měsíci
    Karlův most přijíždějí do Prahy obdivovat turisté z celého světa. Málokdo se zastaví u dalších mostů přes Vltavu, přitom i ty jsou umělecky hodnotné a skrývají řadu zajímavých příběhů. Kdo se pozorně zadívá, objeví na jednom z nich barvy trikolory, další zdobí reliéfy od slavných sochařů, jiný je zase největší mostní konstrukcí ve stylu secese u nás. Pojďme se vydat na cestu po těchto skrytých uměleckých skvostech.
     Komentáře
  • Hradecká Drbna

    Většina školních jídelen v Hradci zdraží od února obědy

    Před 8 měsíci
    Ze sedmnácti městských škol v Hradci Králové zdraží obědy školákům od 1. února jedna škola. Ostatní školní jídelny ceny zvedly již v poslední třetině loňského roku nebo od 1. ledna a nyní chtějí nastavené ceny udržet.
     Komentáře
  • České noviny

    V historickém pivovaru v Semíně byla dokončena předindustriální varna

    Před 8 měsíci
    Spolek Gočárův Semín minulý rok pokročil s expozicemi v historickém pivovaru v Semíně na Pardubicku, kde se narodil architekt Josef Gočár. Lidé si budou moci prohlédnout například repliku původní technologie vaření piva. Při její výrobě se vycházelo z historických předloh zachovaných například v pivovaru v Dětenicích, řekl ČTK předseda spolku Leoš Kvapil.
     Komentáře
  • Novinky

    Pražské mosty jsou opomíjenými uměleckými díly

    Před 8 měsíci
    Karlův most přijíždějí do Prahy obdivovat turisté z celého světa. Málokdo se zastaví u dalších mostů přes Vltavu, přitom i ty jsou umělecky hodnotné a skrývají řadu zajímavých příběhů. Kdo se pozorně zadívá, objeví na jednom z nich barvy trikolory, další zdobí reliéfy od slavných sochařů, jiný je zase největší mostní konstrukcí ve stylu secese u nás. Pojďme vyrazit na cestu po těchto skrytých uměleckých skvostech.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Obrazem: Sedm klíčníků uzamklo korunovační klenoty. Mezi nimi naposledy i Miloš Zeman

    Před 8 měsíci
    Osmidenní výstava korunovačních klenotů se konala u příležitosti 30. výročí vzniku Česka. Přilákala téměř 34 tisíc návštěvníků.
     Komentáře
  • iRozhlas

    České korunovační klenoty se vrátily do Korunní komory. Prohlédlo si je téměř 34 tisíc lidí

    Před 8 měsíci
    České korunovační klenoty, které si v uplynulém týdnu prohlédlo téměř 34 000 lidí, jsou znovu uloženy v Korunní komoře katedrály sv. Víta. Stejně jako před začátkem výstavy se muselo sejít sedm klíčníků, aby dveře komory zamkli. Souprava, která patří k symbolům české státnosti, se vyzvedává při výjimečných příležitostech. Osmidenní výstava se konala u příležitosti 30. výročí vzniku České republiky. Spolu s nimi byla vystavena i lebka sv. Václava.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Obrazem: Od úterý budou v katedrále sv. Víta vystaveny korunovační klenoty

    Před 8 měsíci
    Veřejnost bude mít pět dní příležitost prohlédnout si české korunovační klenoty, které budou v katedrále vystaveny poprvé od roku 1955, a to v původní vitríně navržené architektem Josefem Gočárem.
     Komentáře
  • Dům a zahrada

    Korunovační klenoty budou zase k vidění. Přijďte, je to zdarma

    Před 8 měsíci
    Po pěti letech budou znovu k vidění jedinečné korunovační klenoty. Prohlédnout si je můžete od 17. až do 21. ledna v pražské svatovítské katedrále. A navíc za to nedáte ani korunu, vstup je zdarma.
     Komentáře
  • Epeníze

    Chcete vidět korunovační klenoty? Tohle se vám bude hodit

    Před 8 měsíci
    V Česku nenaleznete cennější věc. Korunovační klenoty, které nechal zhotovit Karel IV. jsou pokladem všech pokladů a spatřit by je měl alespoň jednou za život každý Čech. K vidění ale nejsou příliš často, v poslední době typicky v pětiletých intervalech. Možnost vidět je letos v lednu tak určitě stojí za zvážení.
     Komentáře
  • Skryté poklady architektury

    Budova Spolku výtvarných umělců Mánes

    Před 8 měsíci
    Prozatímní pavilony Spolku výtvarných umělců Mánes navrhli Jan Kotěra a poté Josef Gočár. Šlo však tehdy pouze o dočasné dřevěné stavby. Definitivní stánek umění vyprojektoval Kotěrův žák a dlouholetý předseda spolku Novotný v atraktivní lokalitě na místě Šítkovských mlýnů.
     Komentáře
  • Expo58art

    Nejvzácnější poklad naší země, České korunovační klenoty, budou výjimečně zpřístupněny veřejnosti

    Před 9 měsíci
    U příležitosti 30. výročí vzniku České republiky budou pro veřejnost vystaveny České korunovační klenoty. Vystavení se uskuteční v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha jako připomínka prvního veřejného vystavení v roce 1929.
     Komentáře
  • Deník

    Víkendové tipy: Konec roku můžete oslavit projekcí, procházkou i koncertem

    Před 9 měsíci
    Přinášíme tipy, jak strávit poslední dny v roce v Královéhradeckém kraji. Závěr roku si můžete zpestřit například projekcí sestřihu nejvýznamnějších událostí krajského města, prohlídkou unikátního kostelíku, vánočním koncertem nebo třeba expozicí betlémů.
     Komentáře
  • Earch

    Kam letos za jesličkami? Představujeme kostely napříč 20. stoletím, které možná neznáte

    Před 9 měsíci
    Mají vysoké věže, promyšlené proporce, moderní tvarosloví, ale přesto je zná jen málokdo. Za kostely z meziválečné a poválečné doby stojí více i méně známí architekti, kteří jimi dokázali, že modernistický architektonický výraz nesluší jen vilám, bytovkám nebo továrnám.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Z Pardubic bude východočeský Babylon. Gočárovy mlýny se změní v pulzující čtvrť

    Před 9 měsíci
    Obnova průmyslového brownfieldu v Pardubicích ukazuje, jak může dobře fungovat spolupráce soukromého investora, města a kraje. Podívejte se.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Gočárova galerie v Pardubicích je stavebně hotová

    Před 9 měsíci
    Gočárova galerie v Pardubicích je stavebně hotová, následovat bude vybavování interiérů. První výstavy budou moct lidé navštívit v létě. Novinářům to dnes řekl náměstek hejtmana Roman Línek (Koalice pro Pardubický kraj).
     Komentáře
  • Pražská Drbna

    Pražský hrad vystaví korunovační klenoty. V lednu je lidé uvidí v katedrále svatého Víta

    Před 9 měsíci
    U příležitosti 30. výročí vzniku České republiky si lidé budou moci prohlédnout české korunovační klenoty. Vystaveny budou pět dní v lednu v katedrále svatého Víta v původní vitríně Josefa Gočára. K tomu Hrad ukázal i jejich nové oficiální fotografie.
     Komentáře
  • Earch

    Pro radost dětí i dospělých. V Červeném Kostelci se otevřelo hravé veřejné prostranství s růžovým pavilonem

    Před 10 měsíci
    V malém městě na severu Česka postavili komorní, přitom však velmi působivé veřejné prostranství. Slovenští architekti pro něj navrhli novou pavilonovou stavbu, dětské hřiště a barevné pochozí plochy, které obestupuje zeleň.
     Komentáře
  • i60

    Jak šel čas v Hradci Králové

    Před 10 měsíci
    Nejsem sice rodilý Hradečák, ale v tomto městě žiji už více než čtyřicet let. Napsala jsem o něm už řadu článků, které byly zveřejněny nejen zde na íčku, ale i jinde. Představila jsem toto město z mnoha stránek, vyfotila jsem a okomentovala kdejaký kout.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Filla a jiná těla. Pardubická galerie naposledy vystavuje na zámku

    Před 11 měsíci
    V lednu se přejmenuje na Gočárovu galerii. Hospodářskou budovu zdejšího zámku využívala od roku 1970.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Mezi kulturní památky v Ústí nad Labem přibyly hrobky a budova školy

    Před 11 měsíci
    Budovu základní školy v Palachově ulici ministerstvo kultury prohlásilo za památku. Postavena byla podle projektu architekta Josefa Gočára.
     Komentáře
  • Earch

    Konstrukce budící respekt. V areálu Gočárových mlýnů vyrůstá budova polytechnických dílen s galerií od Jana Šépky

    Před 1 rokem
    Beton, cihla, corten – pomocí těchto materiálů naváže ateliér architekta Jana Šépky na hodnotnou industriální stavbu Winternitzových automatických mlýnů od Josefa Gočára. Nový objekt s výraznou siluetou a úctyhodnou konstrukcí se stane polopropustnou bránou areálu, který prochází zásadní proměnou.
     Komentáře
Reklama