Zavřít
Josef Gočár

Josef Gočár

Nejnovější články na Seznamu na téma Josef Gočár
  • Aktuálně

    Setkávala se tam významná jména. Škola architektury zaujme funkcionalistickými okny

    Před 3 hodinami
    Architekt Jan Kotěra založil Školu architektury v roce 1910 jako nedílnou součást uměleckého vzdělávání na Akademii výtvarných umění.
     Komentáře
  • Deník

    Architektonický skvost opět vítá návštěvníky. Nahlédněte do nádherného muzea

    Před 1 dnem
    /FOTO/ Po téměř tříleté rekonstrukci se v sobotu 1. dubna otevře Městské muzeum v Jaroměři. Funkcionalistické dílo Josefa Gočára při první návštěvě okouzlilo herce a architekta Davida Vávru, který je autorem studie a projektové dokumentace oprav.
     Komentáře
  • Deník

    Architekt David Vávra byl v okouzlení: Jaroměř má obdivuhodnou perlu

    Před 9 dny
    Po téměř tříleté rekonstrukci se v neděli otevře Městské muzeum v Jaroměři. Funkcionalistické dílo Josefa Gočára při první návštěvě okouzlilo herce a architekta Davida Vávru, který je autorem studie a projektové dokumentace oprav. Někdejší obchodní dům a současná národní kulturní památka získala po přebudování, která stálo přes 30 milionů korun, dvakrát více muzejních prostor i venkovní amfiteátr.
     Komentáře
  • České noviny

    Z rondokubistických budov v Poličce je památkově chráněn jen jeden objekt

    Před 21 dny
    Před 100 lety začaly v Poličce na Svitavsku vznikat činžovní domy v originálním československém rondokubistickém slohu. Na nábřeží Svobody byly podle návrhu architekta Václava Flégla a Oldřicha Lisky vystavěny čtyři a v ulici E. Beneše jich vzniklo pět. Ačkoli podobný soubor v tomto architektonickém stylu je v Česku výjimečný, památkově chráněný je pouze jeden objekt, řekl ČTK historik umění David Junek z Městského muzea a galerie Polička.
     Komentáře
  • Hradecká Drbna

    Základními školami v Hradci prošlo pět stovek Ukrajinců, zůstává jich necelých čtyři sta

    Před 25 dny
    Městskými základními školami ve stotisícovém Hradci Králové za poslední rok prošlo asi 500 dětí ukrajinských válečných uprchlíků. Nyní jich v základních školách zůstává 374.
     Komentáře
  • Hradecká Drbna

    Přesně před rokem začaly hradecké školy přijímat první uprchlíky. Za tu dobu nastoupilo 500 dětí

    Před 25 dny
    Přesně před rokem město Hradec Králové začalo přijímat ukrajinské děti, které umísťovalo do svých základních škol. Úplně první školou, která tyto děti přijala, byla ZŠ Jiráskovo náměstí. Během dalších dnů děti nastupovaly také na ZŠ Josefa Gočára a ZŠ Bezručova. Nakonec jich město do základních škol přijalo 500.
     Komentáře
  • Praha.center

    Pražské kino Atlas se znovu otvírá

    Před 1 měsícem
    V pražském kině Atlas, které loni na Vánoce zavřelo, se začne znovu promítat 21. března. Novými majiteli kino Atlas je několik filmařů, kteří chtějí klást důraz na umělecké a dokumentární programy.
     Komentáře
  • Novinky

    Pražské mosty jsou opomíjenými uměleckými díly

    Před 1 měsícem
    Karlův most přijíždějí do Prahy obdivovat turisté z celého světa. Málokdo se zastaví u dalších mostů přes Vltavu, přitom i ty jsou umělecky hodnotné a skrývají řadu zajímavých příběhů. Kdo se pozorně zadívá, objeví na jednom z nich barvy trikolory, další zdobí reliéfy od slavných sochařů, jiný je zase největší mostní konstrukcí ve stylu secese u nás. Pojďme se vydat na cestu po těchto skrytých uměleckých skvostech.
     Komentáře
  • Hradecká Drbna

    Většina školních jídelen v Hradci zdraží od února obědy

    Před 2 měsíci
    Ze sedmnácti městských škol v Hradci Králové zdraží obědy školákům od 1. února jedna škola. Ostatní školní jídelny ceny zvedly již v poslední třetině loňského roku nebo od 1. ledna a nyní chtějí nastavené ceny udržet.
     Komentáře
  • České noviny

    V historickém pivovaru v Semíně byla dokončena předindustriální varna

    Před 2 měsíci
    Spolek Gočárův Semín minulý rok pokročil s expozicemi v historickém pivovaru v Semíně na Pardubicku, kde se narodil architekt Josef Gočár. Lidé si budou moci prohlédnout například repliku původní technologie vaření piva. Při její výrobě se vycházelo z historických předloh zachovaných například v pivovaru v Dětenicích, řekl ČTK předseda spolku Leoš Kvapil.
     Komentáře
  • Novinky

    Pražské mosty jsou opomíjenými uměleckými díly

    Před 2 měsíci
    Karlův most přijíždějí do Prahy obdivovat turisté z celého světa. Málokdo se zastaví u dalších mostů přes Vltavu, přitom i ty jsou umělecky hodnotné a skrývají řadu zajímavých příběhů. Kdo se pozorně zadívá, objeví na jednom z nich barvy trikolory, další zdobí reliéfy od slavných sochařů, jiný je zase největší mostní konstrukcí ve stylu secese u nás. Pojďme vyrazit na cestu po těchto skrytých uměleckých skvostech.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Obrazem: Sedm klíčníků uzamklo korunovační klenoty. Mezi nimi naposledy i Miloš Zeman

    Před 2 měsíci
    Osmidenní výstava korunovačních klenotů se konala u příležitosti 30. výročí vzniku Česka. Přilákala téměř 34 tisíc návštěvníků.
     Komentáře
  • iRozhlas

    České korunovační klenoty se vrátily do Korunní komory. Prohlédlo si je téměř 34 tisíc lidí

    Před 2 měsíci
    České korunovační klenoty, které si v uplynulém týdnu prohlédlo téměř 34 000 lidí, jsou znovu uloženy v Korunní komoře katedrály sv. Víta. Stejně jako před začátkem výstavy se muselo sejít sedm klíčníků, aby dveře komory zamkli. Souprava, která patří k symbolům české státnosti, se vyzvedává při výjimečných příležitostech. Osmidenní výstava se konala u příležitosti 30. výročí vzniku České republiky. Spolu s nimi byla vystavena i lebka sv. Václava.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Obrazem: Od úterý budou v katedrále sv. Víta vystaveny korunovační klenoty

    Před 2 měsíci
    Veřejnost bude mít pět dní příležitost prohlédnout si české korunovační klenoty, které budou v katedrále vystaveny poprvé od roku 1955, a to v původní vitríně navržené architektem Josefem Gočárem.
     Komentáře
  • Dům a zahrada

    Korunovační klenoty budou zase k vidění. Přijďte, je to zdarma

    Před 2 měsíci
    Po pěti letech budou znovu k vidění jedinečné korunovační klenoty. Prohlédnout si je můžete od 17. až do 21. ledna v pražské svatovítské katedrále. A navíc za to nedáte ani korunu, vstup je zdarma.
     Komentáře
  • Epeníze

    Chcete vidět korunovační klenoty? Tohle se vám bude hodit

    Před 2 měsíci
    V Česku nenaleznete cennější věc. Korunovační klenoty, které nechal zhotovit Karel IV. jsou pokladem všech pokladů a spatřit by je měl alespoň jednou za život každý Čech. K vidění ale nejsou příliš často, v poslední době typicky v pětiletých intervalech. Možnost vidět je letos v lednu tak určitě stojí za zvážení.
     Komentáře
  • Skryté poklady architektury

    Budova Spolku výtvarných umělců Mánes

    Před 2 měsíci
    Prozatímní pavilony Spolku výtvarných umělců Mánes navrhli Jan Kotěra a poté Josef Gočár. Šlo však tehdy pouze o dočasné dřevěné stavby. Definitivní stánek umění vyprojektoval Kotěrův žák a dlouholetý předseda spolku Novotný v atraktivní lokalitě na místě Šítkovských mlýnů.
     Komentáře
  • Expo58art

    Nejvzácnější poklad naší země, České korunovační klenoty, budou výjimečně zpřístupněny veřejnosti

    Před 2 měsíci
    U příležitosti 30. výročí vzniku České republiky budou pro veřejnost vystaveny České korunovační klenoty. Vystavení se uskuteční v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha jako připomínka prvního veřejného vystavení v roce 1929.
     Komentáře
  • Deník

    Víkendové tipy: Konec roku můžete oslavit projekcí, procházkou i koncertem

    Před 3 měsíci
    Přinášíme tipy, jak strávit poslední dny v roce v Královéhradeckém kraji. Závěr roku si můžete zpestřit například projekcí sestřihu nejvýznamnějších událostí krajského města, prohlídkou unikátního kostelíku, vánočním koncertem nebo třeba expozicí betlémů.
     Komentáře
  • Earch

    Kam letos za jesličkami? Představujeme kostely napříč 20. stoletím, které možná neznáte

    Před 3 měsíci
    Mají vysoké věže, promyšlené proporce, moderní tvarosloví, ale přesto je zná jen málokdo. Za kostely z meziválečné a poválečné doby stojí více i méně známí architekti, kteří jimi dokázali, že modernistický architektonický výraz nesluší jen vilám, bytovkám nebo továrnám.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Z Pardubic bude východočeský Babylon. Gočárovy mlýny se změní v pulzující čtvrť

    Před 3 měsíci
    Obnova průmyslového brownfieldu v Pardubicích ukazuje, jak může dobře fungovat spolupráce soukromého investora, města a kraje. Podívejte se.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Gočárova galerie v Pardubicích je stavebně hotová

    Před 3 měsíci
    Gočárova galerie v Pardubicích je stavebně hotová, následovat bude vybavování interiérů. První výstavy budou moct lidé navštívit v létě. Novinářům to dnes řekl náměstek hejtmana Roman Línek (Koalice pro Pardubický kraj).
     Komentáře
  • Pražská Drbna

    Pražský hrad vystaví korunovační klenoty. V lednu je lidé uvidí v katedrále svatého Víta

    Před 3 měsíci
    U příležitosti 30. výročí vzniku České republiky si lidé budou moci prohlédnout české korunovační klenoty. Vystaveny budou pět dní v lednu v katedrále svatého Víta v původní vitríně Josefa Gočára. K tomu Hrad ukázal i jejich nové oficiální fotografie.
     Komentáře
  • Earch

    Pro radost dětí i dospělých. V Červeném Kostelci se otevřelo hravé veřejné prostranství s růžovým pavilonem

    Před 4 měsíci
    V malém městě na severu Česka postavili komorní, přitom však velmi působivé veřejné prostranství. Slovenští architekti pro něj navrhli novou pavilonovou stavbu, dětské hřiště a barevné pochozí plochy, které obestupuje zeleň.
     Komentáře
  • i60

    Jak šel čas v Hradci Králové

    Před 4 měsíci
    Nejsem sice rodilý Hradečák, ale v tomto městě žiji už více než čtyřicet let. Napsala jsem o něm už řadu článků, které byly zveřejněny nejen zde na íčku, ale i jinde. Představila jsem toto město z mnoha stránek, vyfotila jsem a okomentovala kdejaký kout.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Filla a jiná těla. Pardubická galerie naposledy vystavuje na zámku

    Před 5 měsíci
    V lednu se přejmenuje na Gočárovu galerii. Hospodářskou budovu zdejšího zámku využívala od roku 1970.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Mezi kulturní památky v Ústí nad Labem přibyly hrobky a budova školy

    Před 5 měsíci
    Budovu základní školy v Palachově ulici ministerstvo kultury prohlásilo za památku. Postavena byla podle projektu architekta Josefa Gočára.
     Komentáře
  • Earch

    Konstrukce budící respekt. V areálu Gočárových mlýnů vyrůstá budova polytechnických dílen s galerií od Jana Šépky

    Před 5 měsíci
    Beton, cihla, corten – pomocí těchto materiálů naváže ateliér architekta Jana Šépky na hodnotnou industriální stavbu Winternitzových automatických mlýnů od Josefa Gočára. Nový objekt s výraznou siluetou a úctyhodnou konstrukcí se stane polopropustnou bránou areálu, který prochází zásadní proměnou.
     Komentáře
  • Hradecká Drbna

    Gočár vezme lidi v Hradci do terénu, do kobky i muzea

    Před 6 měsíci
    Josef Gočár zve všechny na prohlídku Salonu republiky. Sraz 1.října v deset dopoledne u Bílé věže. Zájemci si detailně prohlédnou architekturu významných budov a dozví se zákulisní informace z dob, kdy město vznikalo.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Hradec Králové, Střelecká: progresivní vily ve městě, které vždy věřilo architektům

    Před 6 měsíci
    Vily vyznávající modernu či funkcionalismus se zařadily mezi to nejlepší, co v první třetině 20. století v Československu vzniklo.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Hradec Králové, Morušovka: úžasné vily byly tak luxusní, že své majitele zruinovaly

    Před 6 měsíci
    Nejstarší vilová čtvrť ve městě nabízí ohromující honosné neorenesanční domy a velkorysé funkcionalistické vily. Další díl vycházek Aktuálně.cz.
     Komentáře
  • Hradecká Drbna

    Uznávaný i zesměšňovaný: jaký byl legendární starosta František Ulrich

    Před 6 měsíci
    Pokud se řekne „legendární starosta“, většině Hradečáků vyvstane na mysl osobnost Františka Ulricha. Jak se zasadil o rozvoj města? Které vize se mu nepodařilo naplnit? A jak jej vnímali tehdejší obyvatelé města?
     Komentáře
  • Hradecká Drbna

    V Hradci Králové šlo do prvních tříd na osm stovek prvňáčků

    Před 6 měsíci
    Děti, které šly do školy úplně poprvé, mají za sebou první dva dny školního roku. V letošním roce jich do lavic usedlo v Hradci Králové osm set padesát. V předešlých letech jich bylo více. Do prvních tříd zavítalo také třicet dětí ukrajinských válečných uprchlíků. Připojily se k dalším přibližně dvěma stům padesáti ukrajinským dětem, které chodily do školy ještě před prázdninami nebo začaly nový školní rok ve vyšších třídách.
     Komentáře
  • Skryté poklady architektury

    Stavby židovských architektů v pražských Holešovicích

    Před 7 měsíci
    Oblast byla systematicky zastavována bloky činžovních nebo družstevních domů od konce předminulého století. Žilo zde hodně obyvatel německého nebo židovského původu. Židovští investoři si pak od dvacátých let minulého století vybírali pražské židovské architekty, kteří tu - zejména ve 30. letech - realizovali řadu pozoruhodných funkcionalistických staveb.
     Komentáře
  • Earch

    Perla české architektury ve výstavbě. Winternitzovy mlýny v Pardubicích se mění před očima

    Před 7 měsíci
    Winternitzovy automatické mlýny v Pardubicích pomalu vstupují do své nové éry. První části industriálního areálu Josefa Gočára, který prochází úpravami v režii několika českých architektů, budou zpřístupněny v příštím roce. Již nyní je však jasné, že půjde o jeden z největších počinů české architektury po roce 2000.
     Komentáře
  • Žena-in

    Přejete si strávit léto více aktivně? Poradíme, kam na výlety na kole ve východních Čechách

    Před 7 měsíci
    Proč zrovna východní Čechy? Jsou totiž dobrou kombinací původní historické i prvorepublikové architektury, které vévodil Josef Gočár a Jan Kotěra a zároveň se většina míst východních Čech může pochlubit krásnou přírodou. Už jen Orlické hory rozhodně stojí za návštěvu. A to nejen v létě. Z námi doporučených cyklistických okruhů se zajímavými místy pro výlet si vyberou příležitostní cyklisté i cyklističtí nadšenci.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Záviděl by i Picasso. Kubismus v české architektuře je světový pojem

    Před 8 měsíci
    Kubistická malba má domov v Paříži. Kubistická architektura zase v Praze. Domy v unikátním krystalickém stylu, který rozvíjeli architekti Chochol, Gočár či Janák, však stojí po celém Česku. Nikde jinde se tento styl neujal.
     Komentáře
  • Skryté poklady architektury

    Pozdně barokní Schweerts-Sporckův palác

    Před 8 měsíci
    Pozdně barokní Schweerts-Sporckův palác byl v polovině dvacátých let minulého století adaptován pro účely Anglobanky Josefem Gočárem. Gočár zachoval uliční průčelí, doplnil areál o bankovní halu s nástavbou s nikami a přilehlý pětipatrový trakt, v němž se zachovaly některé prvky.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Přestěhovat 19 tisíc předmětů. Východočeská galerie změní sídlo i jméno

    Před 8 měsíci
    Nově se bude jmenovat po architektovi Josefu Gočárovi. Přestavba vyjde na zhruba 400 milionů korun.
     Komentáře
  • Zprávy pro Pardubický kraj

    1 min

    Podcast
    Vysoký plot a domek pro hlídače. Radnici ve Slatiňanech došla trpělivost s kompostárnou

    Před 8 měsíci

    ·

    1 minuta

    Ve Slatiňanech postaví kolem kompostárny plot. Ve velkém se ji naučili využívat lidé z ostatních měst a obcí a kapacita nestačila. Radnici navíc došla trpělivost s lidmi, kteří se tam zadarmo snaží zbavit nepořádku.
     Komentáře
  • Zprávy pro Pardubický kraj

    1 min

    Podcast
    Poškození hradeb v Chrudimi je závažnější než se čekalo. V opevnění se objevila trhlina

    Před 8 měsíci

    ·

    1 minuta

    Tmavá fortna neboli Myší díra v Chrudimi zůstane nějakou dobu uzavřená. Zákaz vstupu tam platí od minulého týdne, kdy se v městských hradbách objevila prasklina.
     Komentáře
  • Pardubický deník

    Ze skladu mouky budou učebny robotiky. Automatické mlýny se mění k nepoznání

    Před 8 měsíci
    Mohutnou rekonstrukci areálu pardubických Automatických mlýnů nebrzdí ani válka, ani nedostatek materiálu. Naopak, projekt Centrálních polytechnických dílen nabývá stále zřetelnějších podob. V opravované části mlýnů vzniknou laboratoře, učebny robotiky i promítací sály s tematickými programy. Projekt města se má lidem otevřít příští rok v září.
     Komentáře
  • Hradecká Drbna

    Do hradeckých škol nastupují dělníci. Hradec Králové využije prázdniny k opravám

    Před 8 měsíci
    Na začátku letních prázdnin se v Hradci Králové každoročně vystřídají studenti s dělníky. Během července a srpna se budou opravovat střechy, podlahy v tělocvičnách, oplocení nebo okna. Většina prací vyjde na zhruba 16 milionů korun a na starosti je mají technické služby.
     Komentáře
  • Classic Praha

    Trojspolek mezi dvěma kostely

    Před 10 měsíci
    Kulturní centrum Vzlet ve Vršovicích.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Do Festivalu muzejních nocí se v Pardubickém kraji zapojí dvě desítky institucí

    Před 10 měsíci
    Od pátku 20. května do 18. června si budou moci lidé v Pardubickém kraji prohlédnout muzea a galerie v neobvyklých večerních a nočních hodinách. Do letošního Festivalu muzejních nocí se zapojí více než 20 institucí z regionu.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Skryté poklady architektury: Budova Spolku výtvarných umělců Mánes

    Před 11 měsíci
    Stánek umění od architekta Otakara Novotného je funkcionalistický komplex staveb, zbudovaný na místě bývalých Šítkovských mlýnů v letech 1928–1930.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Roztoky: Tiché údolí vydalo skvost ukrytý století pod omítkou. Vily zde měl Hamburger

    Před 11 měsíci
    Stále bohatší a náročnější majitelé si pořizovali honosná letní sídla. Některá byla až výstřední, jako třeba stavba připomínající japonský chrám.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Východočeské muzeum připravuje výstavu o architektu Josefu Gočárovi

    Před 1 rokem
    Východočeské muzeum v Pardubicích připravuje na duben výstavu o architektu Josefu Gočárovi, který byl profesně i soukromě spjatý s pardubickým regionem. Expozice představí také jeho švagra a podnikatele Josefa Binka.
     Komentáře
  • Skryté poklady architektury

    Legiobanka je nejvýznamnější pražskou stavbou českého art deca

    Před 1 rokem
    Banka československých legií je nejvýznamnější pražská stavba ve stylu tzv. národního dekorativismu má průčelí z umělého kamene a členěné polosloupy ukončené mohutnou římsou. Zdobí je plastické geometrické prvky: válce a oblouky. Parter obložený kamennými deskami na sebe upozorňuje výraznou červeno-bílou barevností.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Výstavní prostory Domu U Jonáše v Pardubicích budou mít informační systém

    Před 1 rokem
    Historický objekt, ve kterém vystavuje Východočeská galerie, bude mít informační systém a změní se také koncept expozic. ČTK to řekla ředitelka galerie Klára Zářecká, která nastoupila do funkce v lednu.
     Komentáře
  • Novinky

    Nejoblíbenějším učitelem je matematikář Marek Valášek

    Před 1 rokem
    Anketu o nejoblíbenějšího kantora Zlatý Ámos pro školní rok 2021/22 vyhrál známý učitel matematiky Marek Valášek z Anglicko-českého gymnázia Amazon v Praze. Vedle nejvyššího ocenění získal i další neméně významné ceny. Zvítězil také v anketě Ámos sympaťák, do které se zapojilo na 2690 diváků programu ČT D, a získal i cenu ČT Edu.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Východočeská galerie se bude jmenovat po Josefu Gočárovi

    Před 1 rokem
    Východočeská galerie v Pardubicích změní od ledna příštího roku jméno na Gočárova galerie. Důvodem je plánované stěhování do bývalých automatických mlýnů, které architekt Josef Gočár navrhl.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Skryté poklady architektury: Swéerts-Šporkovský palác

    Před 1 rokem
    Swéerts-Šporkovský palác je komplex budov v pražském Novém Městě s hlavním průčelím v Hybernské ulici a zadními trakty v ulici V Celnici.
     Komentáře
  • Skryté poklady architektury

    Procházka po jedné z nejvýznamnějších staveb kubismu. Co skrývá Dům U Černé Matky Boží?

    Před 1 rokem
    Jedna z nejvýznamnějších staveb ve stylu architektonického kubismu byla postavena jako multifunkční palác pro podnikatele Františka Herbsta na parcele dvou starších domů. Soška Černé madony na nároží pochází z jednoho z nich - domu rytířů Granovských - a dala stavbě jméno.
     Komentáře
  • Skryté poklady architektury

    Legendární cukrárna Myšák. Připomeňte si minulost stavby

    Před 1 rokem
    Výrazné průčelí ve stylu národního dekorativismu z umělého kamene vzniklo adaptací staršího domu, původně navrženého architektem Otto Ehlenem a později adaptovaného Osvaldem Polívkou, resp. Josefem Rosipalem. V parteru sídlila od konce XIX. století proslulá cukrárna Františka Myšáka, obnovená ve druhé polovině první dekády 21. století. Uvnitř se však dochovaly jen fragmenty původního interiéru.
     Komentáře
  • Hradecká Drbna

    Na závody psích spřežení, na venkovní kluziště nebo na procházku města s Gočárem zve nadcházející víkend

    Před 1 rokem
    Na páteční pololetní prázdniny navazují některým školákům v kraji i jarní prázdniny. Týká se to například těch z Hradce Králové. Pokud přemýšlíte kam s nimi vyrazit, pak pro vás máme několik tipů. V Safari parku pořádají speciální komentované prohlídky, Hradcem vás provede sám architekt Josef Gočár a na tradiční závody psích spřežení zve Pec pod Sněžkou.
     Komentáře
  • Hradecká Drbna

    Nový hotel u Aldisu v Hradci Králové přivítá první hosty už letos v dubnu

    Před 1 rokem
    Nový hotel před Kongresovým centrem Aldis v Hradci Králové otevře letos v dubnu. Ten nahradil starou a zchátralou budovu, která připomínala schody do nebe. Hotel od roku 2019 staví hradecká firma STAKO, která je jejím vlastníkem. Stejná společnost v krajském městě v roce 2010 otevřela také hotel Tereziánský dvůr.
     Komentáře
  • Hradecká Drbna

    Nové chodníky a opravy ve školách. Technické služby v Hradci mají na letošek velké plány

    Před 1 rokem
    Technické služby v Hradci Králové mají ve městě široký rozsah práce a povinností. Starají se například o opravy chodníků, sázejí nové stromy, obstarávají vánoční výzdobu a zajišťují provoz sportovišť. V letošním roce se hodlají zaměřit především na opravy komunikací nebo rekonstrukce škol a jejich zařízení.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Černošice: "nová šlechta" objevila venkov díky železnici. Z Prahy donesla eleganci

    Před 1 rokem
    Zdejší vily patřily k nejmodernějším své doby a zařadily se mezi klenoty evropského funkcionalismu. Zaujmou i starší domy zdobných slohů.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Spolek Gočárův Semín pokračuje v opravách historického pivovaru v Semíně

    Před 1 rokem
    Minulý rok spolek otevřel veřejnosti menší část prostor, kde se zachovaly některé původní předindustriální technologie, a dočasnou expozici o pamětihodnostech obce a jejích rodácích včetně známého architekta Josefa Gočára.
     Komentáře
Reklama