Zavřít
Československo

Československo

Nejnovější články na Seznamu na téma Československo
  • Extra

    Nepoddajná legenda fotbalové Sparty Jan Berger: Život ho omlátil tak, že makal za dva

    Před 2 hodinami
    Legendární fotbalový reprezentant Jan Berger (67) – otec stejnojmenného záložníka a strýc dalšího špičkového reprezentanta Patrika Bergera – měl poměrně bouřlivý osud. Jeho životem se zabývá i kniha Oty Karse s názvem Fotbalová škvára.
     Komentáře
  • MeziŽenami

    Filmová premiéra: Úsvit

    Před 9 hodinami
    Výpravné detektivní drama z doby Československa 30. let. Život moderního baťovského města převrátí naruby tajemný a hrozivý nález v areálu místní továrny. Navzdory všem se do pátrání po pravdě pustí mladá žena ředitele. Film Úsvit vznikl podle skutečného šokujícího případu, na svém kontě má řadu nadšených tuzemských i zahraničních ohlasů. Strhující výkon v hlavní roli podává Eliška Křenková.
     Komentáře
  • iBydlení

    Československá válečná loď President Masaryk skutečně existovala

    Před 10 hodinami
    V médiích i v hospodách se občas v legraci zmiňuje nápad, že by si Česká republika měla postavit letadlovou loď T. G. Masaryk a jejím prostřednictvím prosazovat své zájmy ve světě. Málokdo přitom ví, že československé ozbrojené síly v minulosti skutečně disponovaly vyzbrojenou lodí jménem President Masaryk. Jak konkrétně vypadala a jaké byly její úkoly?
     Komentáře
  • Jaroslav Král
    naSeznam Médium

    Heliodor Píka či Karel Kutlvašr: Kdo byli hrdinové druhé světové války uštvaní komunisty?

    Před 17 hodinami
    Jedním z nejhorších zločinů komunistického režimu byla perzekuce hrdinů protinacistického odboje. Celá řada těch, kteří přispěli k porážce nacismu, byla poúnorovým režimem pronásledována a v řadě případů i popravena.
     Komentáře
  • Techsvět

    Rusové vylepšují své 70 let staré sovětské tanky T-54 klecemi. Tanky se vyráběly taky v Československu

    Před 18 hodinami
    Rusové začali vylepšovat své nejstarší nasazené tanky T-54 klecemi. Tanky je to ale před zničením nezachrání, jelikož klec je malá a jsou na ní větve, které by po zásahu dronu ihned vzplály.
     Komentáře
  • knihoMolka
    naSeznam Médium

    Výprodej Mistra Gotta

    Před 20 hodinami
    Příští rok, tedy pěl let po smrti Karla Gotta, by se mělo otevřít unikátní muzeum v jeho pražské vile na Bertramce. Otázkou je, kdo do něj ještě bude chtít chodit?
     Komentáře
  • FocusOn

    Thajsko má novou vládu. Těžit by z toho mohli i čeští podnikatelé

    Před 22 hodinami
    THAJSKÝ SPECIÁL: Před rokem 1989 nebyly vztahy mezi Thajskem a tehdejším Československem nejlepší, protože naše země stála na straně komunistického tábora, zatímco Thajsko bylo na straně Spojených států. Nyní jsou ale česko-thajské vztahy velmi dobré a těží z toho i naši podnikatelé. Dobré jméno má český porcelán, ale také Linet, Tatra nebo Česká zbrojovka, říká Pavel Pitel, velvyslanec České republiky v Thajsku a Laosu.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Horor ve studni. "Spatřil jsem obraz apokalypsy. Máma měla rozbitou hlavu, chroptěla"

    Před 1 dnem
    Podcast Podivné zločiny: Pochybnosti v hororovém případu z února 1968, který se do povědomí Čechoslováků zapsal jako "Studna".
     Komentáře
  • Martin Skalský
    naSeznam Médium

    Holič z Fergany a sovětské tanky v Praze

    Před 1 dnem
    „Tak ty jsi z Československa? Vítej ve Ferganě!“ říká se širokým úsměvem podsaditý chlapík s baculatou snědou tváří s pár hlubokými rýhami.
     Komentáře
  • Testy ojetin

    Sověti neměli za komunistů čím jezdit. Zachránil je až „Žigul“. V jednom bazarovém kousku se po letech našla i tajná schránka

    Před 1 dnem
    Sovětské Žiguli bylo před rokem 1989 velice žádaným vozem. Nejen v Sovětském svazu, ale také v Československu. Byl to totiž licenční Fiat 124. Jenom o dost masivnější a odolnější. Pracovníci autobazaru našli v jednom žigulíku dokonce utajenou schránku na peníze.
     Komentáře
  • Proženy

    Žena mezi muži: Tvrdá data o tom, kdo tráví víc času v koupelně! Muži se čančají a ženy čekají

    Před 1 dnem
    A je to venku. Muži v koupelně tráví mnohem víc času než ženy. Kde se ale vlastně vzala ta pomluva, že je blokují holky každého věku?
     Komentáře
  • Novinky

    Cesta k Mnichovu: Jak se Goebbelsovy lži staly pravdou

    Před 1 dnem
    „Zrada!“ naříkali čeští a moravští básníci, když byla 29. září 1938, před 85 lety, dojednána mnichovská dohoda. Jak mohlo v demokratické západní Evropě dojít k podpisu smlouvy, která Československo připravila téměř o třetinu území?
     Komentáře
  • Příběhy 20. století

    48 min

    Podcast
    Německá válka a komunistická pomsta. Příběh odbojové skupiny bratří Mašínů (2. část)

    Před 1 dnem

    ·

    48 minut

    V noci z 3. na 4. října 1953 odešli členové protikomunistické odbojové skupiny bratří Mašínů z Československa do Východního Německa. Ctirad neboli Radek Mašín, Josef Mašín, Milan Paumer, Zbyněk Janata a Václav Švéda mířili na Západ – jak se brzy ukázalo, čekala je téměř měsíční strastiplná cesta a boj s mnohatisícovou přesilou.
     Komentáře
  • Novinky

    Elán zahraje na počest Vaša Patejdla. Přidává dva koncerty

    Před 1 dnem
    Stačilo dva a půl měsíce a jedna z nejpopulárnější československých hudebních skupin Elán vyprodala dvě největší haly v bývalém Československu. Zahraje v nich příští rok. A z úcty ke kamarádovi, zakladateli kapely Vašu Patejdlovi, jenž nedávno zemřel, přidá další dvě akce, pod názvem Pre Vaša.
     Komentáře
  • Novinky.cz: Kultura

    Elán zahraje na počest Vaša Patejdla. Přidává dva koncerty

    Před 1 dnem
    Stačilo dva a půl měsíce a jedna z nejpopulárnější československých hudebních skupin Elán vyprodala dvě největší haly v bývalém Československu. Zahraje v nich příští rok. A z úcty ke kamarádovi, zakladateli kapely Vašu Patejdlovi, jenž nedávno zemřel, přidá další dvě akce, pod názvem Pre Vaša.
     Komentáře
  • Kroska Caches
    naSeznam Médium

    Co jste, štváči bez svědomí, udělali z národa

    Před 1 dnem
    Na základě mnichovské dohody jsme ztratili zhruba jednu třetinu území, čtyřicet procent všeho průmyslu a většinu surovinových zdrojů, přervány byly dopravní spoje, zničen obranný systém.
     Komentáře
  • Novinky

    Slovenští umělci v Praze

    Před 2 dny
    Ačkoli od rozdělení Československa a vzniku dvou samostatných států uplyne v lednu už třicet let, oblast kultury a umění zůstává teritoriem, kde se oba národy stále potkávají. Důkazem je i časté hostování slovenských umělců v Praze.
     Komentáře
  • Proženy

    Oblíbená remoska: Proč je s námi už skoro 70 let? Snadná obsluha, nízká spotřeba a dlouhá životnost

    Před 2 dny
    Používaly ji naše prababičky, babičky i maminky. A oblíbily jsme si ji i my. Malý zázrak, ve kterém se dá vařit, smažit i péct, má už desítky let své místo nejen v českých kuchyních. Zamilovaly si ho i hospodyňky ve Velké Británii.
     Komentáře
  • knihoMolka
    naSeznam Médium

    Největším hříchem bratří Mašínů je fakt, že přežili

    Před 2 dny
    Abychom pochopili jednání bratří Mašínů, nemůžeme znát jen jejich příběh, ale musíme se vrátit ještě víc do minulosti - až k jejich otci, generálu Mašínovi.
     Komentáře
  • Extra

    Policie po Čermákovi nahání i dezinformátorku Peterkovou. Nedostavila se k výslechu, hrozí jí velké problémy

    Před 2 dny
    Po Janě Peterkové se slehla zem. Alespoň je to patrné z videa, které se rozšířilo na sociálních sítích. Podle záběrů totiž pro nechvalně proslulou buřičku přišla policie k jejímu partnerovi domů, protože se nedostavila k výslechu. Avšak ani tam muži zákona nepochodili a ještě si jako suvenýr "od cesty" museli na místě vyslechnout celou řadu tradičních dezinformačních výlevů.
     Komentáře
  • Indian

    Last Train Home přibližuje zoufalou cestu československých vojáků Sibiří

    Před 2 dny
    Doma říkáme, že je zima jako na Sibiři, ale ani ta nejtužší zima v Československu se nevyrovná téhle ledové pustině, říká na začátku dvouminutového traileru herec Karel Dobrý v roli pobočníka hráče.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Dostalo se české sci-fi do Bodu obnovy? Nejlíp se mu dařilo za komunismu

    Před 2 dny
    Film Bod obnovy vrátil pozornost k žánru, který v posledních letech v Česku nezanechal výrazné stopy. Jeho tvůrci tvrdí, že jde o první české sci-fi po třiceti, nebo dokonce i po šedesáti letech. To by ale bylo moc pesimistické.
     Komentáře
  • CNN Prima News

    REPORTÁŽ: Půl dědiny v Česku, půl na Slovensku aneb Předvolební hádky sousedů z hraniční čáry

    Před 2 dny
    Vlevo Česko, vpravo Slovensko. „Vyhraje Fico,“ předpovídá penzista Ondrej Brezina z české strany horské obce Konečná v Beskydech. Státní hranice se tu klikatí jako had. „Vyhraje Progresivní Slovensko,“ věří Vlasta Kašíková ze slovenské části vesnice. Je to překvapení, anebo možná jen statistická náhoda. Na Konečné fandí občané ČR Robertu Ficovi, zatímco státní příslušníci SR expremiéra Fica vůbec nemusí. V celé dědině však bydlí sotva 30 lidí.
     Komentáře
  • Hanácká Drbna

    Hlavní expozice ve tvaru Československa. Podzimní Flora Olomouc připomene společné kořeny republik

    Před 2 dny
    Úvod října bude na olomouckém výstavišti patřit podzimní etapě oblíbené výstavy Flora Olomouc – Hortikomplex. Tentokrát s podtitulem Společné kořeny, který odkazuje na vztah mezi Českou a Slovenskou republikou. V tomto duchu bude stylizovaná i hlavní expozice, která vznikne na podkladu ve tvaru území obou států. Zahrnovat bude také tuny ovoce, zeleniny i tisíce rostlin či padesátku stromů.
     Komentáře
  • Security Magazín

    Švédské létající dělo mělo zastavit útočící hordy tanků SSSR

    Před 2 dny
    Invaze Varšavské pětky do Československa v roce 1968 velmi znepokojila Švédy, kteří se obávali, že jsou další na seznamu. Rudá armáda nebyla nikdy mocnější než právě v této době. Proto švédská armáda požadovala letadlo doplňující Viggen a zaměřené na protitankový boj a podporu vojsk, které mělo v případě napadení Švédska likvidovat postupující sovětské pozemní jednotky.
     Komentáře
  • Autosalon

    Retro: České ženy toužily v 60. letech jezdit na Praseti. Na legendární Číze se dalo sedět i bokem

    Před 3 dny
    Skútr ze Strakonic s povedeným designem ukojil hlad po pohodlném jednostopém vozidle.
     Komentáře
  • Deník

    Mnichovská dohoda měla přinést mír. Vedla však k nejhorší válce lidské historie

    Před 3 dny
    „Jaká je to volba – mezi vraždou a sebevraždou!“ prohlásil v noci z 29. na 30. září 1938 československý diplomat Vojtěch Mastný, když se v hluboké noci seznámil v konferenční síni hotelu Regina v Mnichově s textem Mnichovské dohody. Od podpisu dokumentu, který v konečném důsledku znamenal zánik předválečného Československa, uplynulo 85 let.
     Komentáře
  • Garáž

    Modrá Avia. Symbol československého lehkého náklaďáku vznikl narychlo ve spolupráci s Renaultem. A vlastně i Alfou Romeo…

    Před 3 dny
    V polovině šedesátých let se na československém trhu plně projevil chybějící náklaďák lehké kategorie. Čas na vývoj vlastního vozidla už nebyl, a tak bylo nutné vsadit na licenci ze zahraničí. Výsledkem se stala Avia řady A.
     Komentáře
  • A2larm

    „Jako kostel nebo muzeum.“ Češi mají k lokálkám emoční pouto. Politici se je naopak snaží „optimalizovat“

    Před 3 dny
    Druhý díl série Kolaps české železnice se zaměřil na lokální dopravu, jejíž síť je v Česku nebývale hustá.
     Komentáře
  • TN

    Smutné výročí první republiky. Před 85 lety jí osud zpečetila Mnichovská dohoda

    Před 3 dny
    V noci na sobotu to bylo 85 let od jedné z nejtemnějších kapitol českých dějin. V noci z 29. na 30. září podepsali zástupci Německa, Itálie, Francie a Velké Británie tzv. Mnichovskou dohodu. Adolf Hitler dokázal zneužít rostoucího napětí mezi občany české a německé národnosti v pohraničí. Političtí reprezentanti evropských velmocí zase přivítali šanci, že se jim podaří odvrátit válku. Úmluva nařídila Československu vzdát se Sudet. Přišli jsme tak o zhruba 30 procent území.
     Komentáře
  • Hanácká Drbna

    TIP NA VÍKEND: Až do neděle je na nádraží v Prostějově Legiovlak. Mapuje cestu legionářů zpět do vlasti

    Před 3 dny
    Až do neděle si všichni zájemci mohou na vlakovém nádraží v Prostějově prohlédnout Legiovlak, který po několika letech opět přijel do města. Zajímavá výstava mapuje cestu našich legionářů zpět do vlasti.
     Komentáře
  • Paměť národa

    7 Čechů z 10: měli jsme se tehdy bránit

    Před 3 dny
    Podle aktuálního průzkumu by se dnes do obrany naší země bylo ochotno zapojit 39 % občanů. Před 85 lety v noci z 29. na 30. září 1938 byla podepsána mnichovská dohoda, přes milion vojáků tehdy bylo připraveno Československo bránit.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Ochota bránit zemi klesá. 85 let po Mnichovu by šly bojovat dvě pětiny Čechů

    Před 3 dny
    Ještě před třemi lety ochotu jít bránit Česko vyjádřila polovina lidí.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Místní honorace i vzpomínky na ČSSR. Škodovka startuje ve Vietnamu

    Před 3 dny
    Mladoboleslavská automobilka spustila prodej prvních vozů i ve Vietnamu. Značce mají dobré jméno udělat místní vysoko postavení ambasadoři.
     Komentáře
  • Bejvávalo

    Ti, co měli přijít, nepřišli... aneb komunistické sny z roku 1938 o tom, jak nás před Hitlerem ochrání Sovětský svaz

    Před 3 dny
    Podpis Mnichovské dohody 29. září 1938 potvrdil dlouho tušené nebezpečí, jaké pro nás představovalo Německo vedené Adolfem Hitlerem. Mnoho lidí ale také doufalo v pomoc, jakou nám několikrát slíbil „přátelský a mocný“ Sovětský svaz. Jako zajímavou ukázky této iluze vám nabízíme text, který v roce 1938, jen několik měsíců před podpisem Mnichovské dohody, vydal známý komunistický novinář Julius Fučík.
     Komentáře
  • Formackova
    naSeznam Médium

    Ode dne, kdy byl náš stát zrazen těmi, které pokládal za přátele, uběhlo přesně pětaosmdesát let

    Před 3 dny
    Do historie tato událost vešla jako Mnichovská zrada nebo také Mnichovská dohoda. Pamětníci už takřka nejsou, ale příkoří, které nám to přineslo, stále není zapomenuto.
     Komentáře
  • Čtidoma

    Zrada. Dohoda čtyř v Mnichově nás připravila o pohraničí

    Před 3 dny
    Bránit se, nebo se podvolit? Konec září roku 1938. Německá armáda za hranicemi, Hitler žádá české pohraničí s vysoce rozvinutým průmyslem. A naši spojenci – Velká Británie a především Francie – souhlasili, že velký kus Československa Německu postoupíme. Jejich představitelé se topili v bláhové naději, že tím zabrání válce s Německem.
     Komentáře
  • Security Magazín

    Ve snaze zabránit válce bylo Československo obětováno na nacistickém oltáři. Mnichovský diktát byl selháním západních velmocí

    Před 3 dny
    30. 9. 1938 krátce po půlnoci byl přijat Mnichovský diktát. Tím došlo k výraznému územnímu okleštění Československa, nicméně ani to Německu nestačilo, již 15. 3. 1939 jsou české země definitivně okupovány.
     Komentáře
  • iRozhlas

    ‚Když v noci štěkají psi, je jasné, že jdou.‘ Uprchlíci ovlivňují slovenské volby, aniž by o nich věděli

    Před 4 dny
    Sobotní parlamentní volby na Slovensku zásadně ovlivňují lidé, kteří tam nemají volební právo. Dokonce ani nevědí, že se tam nějaké volby konají. Politici ale kvůli nim dělají tiskovky a publikují zásadní prohlášení. Jedná se o migranty, kteří nelegálně přecházejí z Maďarska na Slovensko. Převaděči je nejčastěji vozí k hraniční řece Ipeľ a vesnice na slovenské straně jsou kvůli tomu vzhůru nohama. Kvůli uprchlíkům začali místní vytvářet i hlídky.
     Komentáře
  • iRozhlas

    Zachoval se Západ vůči Ukrajincům jako v Mnichově? Ušli jsme dlouhou cestu, míní historik

    Před 4 dny
    Hanba, porážka, ústup a zbabělost. To jsou slova, která se dodnes pojí s mnichovskou dohodou. Smlouvu, která znamenala postoupení Sudet Německu, přesně před 85 lety podepsali zástupci Itálie, Německa, Velké Británie a Francie. Proti výsledkům Mnichova se důrazně ohradil francouzský generál Louis-Eugène Faucher, který do té doby vedl francouzskou vojenskou misi v Praze.
     Komentáře
  • Miroslav Adamec
    naSeznam Médium

    Sovětská pomoc Československu v roce 1938 - mýtus versus realita

    Před 4 dny
    Téma sovětské vojenské pomoci Československu v případné válce s nacistickým Německem je stále diskutabilní a dodnes otevírá řadu nezodpovězených otázek.
     Komentáře
  • Ekonews

    „Na dluh nedáváme, na podpory nečekáme.“ I tak se žije v Karviné, která odchází od uhlí

    Před 4 dny
    Zhruba 20 miliard korun míří na obří projekty, které mají pomoci zlepšit život v uhelných regionech.Většinou však neřeší sociální problémy, s nimiž se regiony potýkají.
     Komentáře
  • Novinky

    KOMENTÁŘ: Mnichovské varování – Alex Švamberk

    Před 4 dny
    Výročí mnichovské dohody, od jejíhož podepsání 30. září uplyne 85 let, nabylo kvůli ruské agresi na Ukrajině na důležitosti. Opakovaně zaznívají názory, že by se mělo co nejrychleji uzavřít příměří, aby dál neumírali lidé a Ukrajina by měla Rusku odstoupit část území. Vývoj po Mnichovu však ukázal, že ustupovat zlu se nevyplácí.
     Komentáře
  • Peníze

    Haléře v Česku. Kde se vzaly a další zajímavosti z historie

    Před 4 dny
    Je to patnáct let, co se přestaly používat padesátníky a haléře tak zmizely z oběhu. Haléřové mince přitom Češi brali denně do ruky víc než století. Byly tak obyčejné a všední, že by nás nenapadlo pátrat po jejich původu. A přitom je to příběh neobyčejný.
     Komentáře
  • Prima Zoom

    5 nejlepších československých zbraní, které měly zastavit Hitlera. Němci je rádi zařadili do své výzbroje

    Před 4 dny
    Diskuse o tom, zda by se československá armáda v září 1938 ubránila německé agresi, ztroskotávají na faktu, že Němci na Československo nikdy nezaútočili. Adolf Hitler dosáhl odstoupení Sudet politickými prostředky, což stvrdila Mnichovská dohoda podepsaná krátce po půlnoci 30. září 1938.
     Komentáře
  • Forum 24

    Temné výročí. Před osmdesáti lety byla v Mnichově podepsána smlouva o našem pohraničí

    Před 4 dny
    HISTORIE / Těžkou ránu vývoji Československé republiky zasadila velká hospodářské krize v roce 1929, která citelně zasáhla pohraniční oblasti osídlené Němci. Narůstající nespokojenost a pocit, že vlád…
     Komentáře
  • Forum 24

    KVÍZ: „Vždyť my to vůbec nemuseli přijmout“ aneb Co víte a nevíte o mnichovské dohodě

    Před 4 dny
    Přesně před 85 lety, 29. září 1938, se v bavorské metropoli konala konference, jejíž závěry byly pro tehdejší Československo zdrcující – zástupci Německa, Itálie, Velké Británie a Francie po…
     Komentáře
  • Proženy

    První podzimní víkend je tu! Užijte si ve šmoulí vesničce, čarujte s Harrym nebo ochutnejte burčák

    Před 4 dny
    Deka, krb, kakao a knížka. To zní parádně, ale na schoulení se pod deku bude ještě spousta příležitostí. Počasí pořád láká ven! Spojte procházku na hradě s ochutnávkou vína, cyklovýlet s burčákem nebo vezměte děti do šmoulí vesnice.
     Komentáře
  • Cool magazín

    Honba StB na pankáče: Máničky měly své slabiny

    Před 4 dny
    Když se punk na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let dostal do Československa, stál proti němu nový protivník. Tajná bezpečnost, která zahájila celostátní akci Odpady. V tomto dílu vypráví svůj „příběh“ Alexander Križan, pracovník StB, který byl nasazen na bratislavské pankáče, píše slovenský web Dennikn.sk.
     Komentáře
  • Armádní Zpravodaj

    Leninův uvítací dárek obyvatelstvu: hladomor a kanibalismus využil ve svůj prospěch, nakonec ho „hasilo“ Československo i Amerika

    Před 4 dny
    NÁZOR: Hladomor v tehdejším carském Rusku patří k největším v dějinách lidstva, a v počtu obětí se mu vyrovnají pouze války. Katastrofu však Vladimir Lenin chytře využil.
     Komentáře
  • Kroska Caches
    naSeznam Médium

    Mnichov, září 1938 - Zněl zrady zvon

    Před 4 dny
    Národ byl připraven se postavit na odpor. Bránit Československo, ohrožené Hitlerovou rozpínavostí a nenávistí.
     Komentáře
  • Tajný učitel
    naSeznam Médium

    Mnichovská dohoda aneb jak jsme si zase hráli na oběť

    Před 4 dny
    Kolem Mnichovské dohody vznikl další mýtus v našich dějinách, abychom si mohli zase pobrečet, jak za nic nemůžeme, protože my se přece chtěli bránit.
     Komentáře
  • Špeciál

    57 min

    Podcast
    Mnichovské memento aneb Proč dohodu stále vnímáme jako zradu a ponížení

    Před 4 dny

    ·

    57 minut

    Mnichovská dohoda z 29. září 1938 znamenala surové přepsání mapy Československa a stala se symbolem státu ponechaného napospas. A předznamenala tragédii, která vypukla jen o rok později.
     Komentáře
  • knihoMolka
    naSeznam Médium

    Krásná Popelka mezi brněnským vilami rozhodně stojí za návštěvu

    Před 4 dny
    Možná není tak proslulá, jako sousední vila Tugendhat, nebo tak extravagantní, jako vily nad brněnským výstavištěm, ale vila Löw-Beer patří bez diskuze mezi brněnské klenoty.
     Komentáře
  • Novinky

    Využijte Dne české státnosti k návštěvě běžně nepřístupných míst budovy Ministerstva zemědělství

    Před 5 dny
    Prohlídku běžně nepřístupných prostor včetně pracovny ministra nabízí ve čtvrtek, v Den české státnosti, Ministerstvo zemědělství (MZe), které pořádá Den otevřených dveří. Pro zájemce o návštěvu jeho historické budovy v Praze na Těšnově jsou připraveny komentované prohlídky zdarma a bez rezervace, v čase od 10 do 16 hodin.
     Komentáře
  • Finmag

    Šeď a průměr. Proč značka Made in Czech Republic netáhne a jak to změnit?

    Před 5 dny
    Někdy prodává značka výrobku, někdy jeho kvalita a někdy stačí jen to, z jaké je země. I název země či oblasti je totiž svého druhu značkou. Takovou, že některé firmy dokonce předstírají, že v takové zemi sídlí, jen aby na nich ulpěl punc kvality. U značky Česko to bohužel neplatí. Ale dá se to změnit.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Foto: Fanatické Němky, masakry a uprchlické tábory. Tak vyháněli Čechy z pohraničí

    Před 5 roky
    "Jde o varování nejen pro Čechy a Němce, ale i pro jiné evropské národy," říká historik Marek.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Obrazem: 85 let od mnichovské dohody. Historické snímky z podpisů i vítání Hitlera

    Před 5 roky
    Druhá světová válka přišla pouhých dvacet let po té první. Připomeňte si atmosféru Mnichova 1938 na historických fotografiích.
     Komentáře
  • Aktuálně

    Tyhle pevnosti chránily v roce 1938 republiku. Vyzkoušejte si virtuální prohlídku

    Před 5 roky
    Během mobilizace v roce 1938 byl pěchotní srub Březinka plně vybaven a vyzbrojen. Je příkladem unikátního systému opevnění v někdejším Československu.
     Komentáře
  • Aktuálně

    "Byli jsme a budem!" Jak Češi stavěli mohutné opevnění. Mladou republiku nespasilo

    Před 10 roky
    Během pouhých tří let vyrostlo podél našich hranic i ve vnitrozemí 227 izolovaných pěchotních srubů, pět mohutných dělostřeleckých tvrzí.
     Komentáře
Reklama