Zavřít
DNA

DNA

Nejnovější články na Seznamu na téma DNA
  • Deník

    Žijí ženy déle než muži? Vědci tvrdí, že ano. Přišli s vysvětlením

    Před 16 hodinami
    Vědci možná našli odpověď na otázku, proč ženy žijí déle než muži. Může za to genetika. Postupná ztráta chromozomu Y u mužů způsobuje zjizvení srdečního svalu a může vést k smrtelnému srdečnímu selhání. Výsledky studie zveřejnil portál Sky News.
     Komentáře
  • Svět2000

    Podle studie mohly miliardy blesků nastartovat život na Zemi

    Před 2 dny
    Jak Země získala fosfor potřebný k výrobě prvních molekul DNA a RNA? Odpovědí může být praskání na obloze.
     Komentáře
  • Olomoucká Drbna

    Kriminalisté vypátrali sprejera z Olomouce díky DNA. Řádil v městské památkové rezervaci

    Před 5 dny
    Díky DNA vypátrali kriminalisté sprejera, který v centru Olomouce znečistil popelnici, podlahu v klubu a kamenný schod jednoho památkově chráněného domu. Policisté našli láhev s barvou, ze které stopy DNA sejmuli. Sprejerovi nyní hrozí až tři roky vězení.
     Komentáře
  • TechFocus

    DNA nanotechnologie na vzestupu. Otevírá se oblast cíleného doručování léčiv v organismu

    Před 6 dny
    Vědci z Laboratoře biofyziky z Oddělení optických a biofyzikálních systémů přispěli do oblasti DNA nanotechnologií nedávnou systematickou analýzou. .
     Komentáře
  • Deník

    Před 40 lety zmizela ze zastávky, našli ji ubodanou. Teď případ vyřešili

    Před 7 dny
    Americké úřady obvinily muže, který má stát za brutální vraždou a znásilněním Karen Stittové z roku 1982 v Kalifornii. Odložený případ se po čtyřiceti letech podařilo rozlousknout díky pokroku ve forenzní vědě a trpělivému detektivovi. Informoval o něm deník The Independent.
     Komentáře
  • Techsvět

    Vědci vytvořili kvasinku s lidskou DNA. Výzkum má pomoci v boji s rakovinou

    Před 9 dny
    Nizozemští vědci implantovali do buněk pekařských kvasnic DNA z lidských svalů, které jsou zodpovědné za přeměnu cukru na energii. Další výzkum stále probíhá, ale tento experiment pomůže při hledání účinných způsobů léčby rakoviny.
     Komentáře
  • Techsvět

    Moderní člověk versus neandrtálec. V čem je náš mozek dokonalejší? Vědci na to přišli!

    Před 11 dny
    O novém objevu vědců nás informuje server Sciencealert a podobně jako v bajce o zajíci a želvě, i zde vítězí pomalost a jistota, jelikož vývoj klíčových částí mozku moderního člověka trvá mnohem déle než u dávno vyhynulého neandrtálce. Tento čas navíc je způsoben rozdíly v bílkovinách, které zřejmě také snižují počet chromozomových chyb, což v konečném důsledku vede ke zdravější a odolnější populaci.
     Komentáře
  • Vědátor

    Středověký mor měl původ v Kyrgyzstánu, ukázala studie

    Před 16 dny
    Nejstarší lidské varianty bakterie Y. pestis byly odhaleny v roce 1338 ve střední Asii. Jsou to také kmeny blízké místním variantám bakterie u hlodavců.
     Komentáře
  • inStory

    Studie potvrdila, o čem se dlouho spekulovalo. Alkohol opravdu urychluje stárnutí

    Před 20 dny
    Zpomalit stárnutí si přejí všichni. Kosmetické firmy se předhánějí v produktech, které zaručeně zatočí s vráskami a zpevní stárnoucí pleť, kosmetika pro muže se stala už běžnou součástí našich životů.
     Komentáře
  • Deník

    Záhadný případ Somertonského muže: Po 74 letech prý vědec odhalil jeho totožnost

    Před 21 dny
    Jde o jednu z největších záhad v dějinách Austrálie. Případ Somertonského muže je nevyřešenou kauzou neznámého muže nalezeného v roce 1948 na pláži Somerton Park jižně od Adelaide v Jižní Austrálii. Po více než sedmdesáti letech nyní vyšetřovatelé případu přišli na zásadní stopu a jeden z nich tvrdí, že konečně odhalil mužovu totožnost.
     Komentáře
  • Žena-in

    Genetická diagnostika může pomoci se založením rodiny i s léčbou zhoubného nádoru, říká odbornice

    Před 23 dny
    Stačí vzorek krve, aby v laboratoři odhalili, zda v sobě neseme genetickou zátěž, která nám může v budoucnu způsobit zdravotní potíže. Zároveň ukazuje klíč k jejich řešení. Komu a v čemu moderní věda pomáhá? O tom jsme hovořili s RNDr. Magdalenou Uvírovou, Ph.D., vedoucí laboratoře lékařské genetiky ze zdravotnické skupiny EUC.
     Komentáře
  • Vitalia

    Arsen je obávaný jed, ale taky lék. Které nemoci se s ním kdysi léčily?

    Před 23 dny
    Arsenu je dobré vyhnout se obloukem. Sloučenina arsenu zvaná arsenik patřila mezi obávané jedy travičů a ani dnes není radno si s touto silně toxickou látkou zahrávat. Málokdo ale ví, že arsen se používal také k léčbě mnoha nemocí, a to naprosto seriózně a vážně. I jedy mohou pomáhat, záleží ale na jejich množství. Jak s arsenem experimentovali naši předkové a jaké výsledky jim to přineslo? Co je to vlastně ten nechvalně proslulý arsenik, který dala svému muži do kafe Maryša? Jedná se o oxid arsenitý, jemuž se též říkalo otrušík nebo utrejch. Nejčastěji má podobu bílého prášku, který je bez chuti a bez zápachu a snadno se rozpustí ve vodě či víně, což velmi usnadňuje cílené a plánované otravy, které po staletí nebylo možné prokázat.
     Komentáře
  • inStory

    Život na Zemi nezačal tak, jak jsme si dosud mysleli. Vědci odhalili nové skutečnosti ve své poslední studii

    Před 24 dny
    O vzniku života na Zemi jsme dosud měli nějakou obecně uznávanou představu. Totiž, že k jeho vzniku stačila RNA.
     Komentáře
  • Echo24

    Lidé bezmyšlenkovitě poskytují svou DNA. Ta může sloužit k vývoji biologických zbraní, varují v USA

    Před 25 dny
    Vyhýbejte se službám testování DNA, vaše genetické informace mohou sloužit k vývoji biologických zbraní, varoval Američany člen výboru pro zpravodajské služby americké Sněmovny reprezentantů Jason Crow. Zbraně by podle něj mohly být použity účelně na určité skupiny obyvatel Spojených států amerických nebo dokonce na konkrétní jednotlivce. Informuje o tom server Fox News.
     Komentáře
  • Techsvět

    Ukrajina obdržela mobilní laboratoř, která pomáhá identifikovat oběti. Jak funguje?

    Před 25 dny
    Ukrajina obdržela z Francie mobilní laboratoř DNA pro identifikaci obětí války, píše web Militarnyj. Vybavení daroval francouzský velvyslanec na Ukrajině, Etienne de Poncins.
     Komentáře
  • VědaŽivě

    Ruské ministerstvo obrany chce vzkřísit 3 000 let staré válečníky a jejich koně. Vzácné ostatky přišly ze Sibiře

    Před 25 dny
    Před dvěma dekádami učinili archeologové na Sibiři životní objev. V Tuvinské republice byly pohřbeny pozůstatky 3 000 let starých Skytských válečníků včetně jejich koní.
     Komentáře
  • Žena-in

    Riziko dědičných onemocnění lze odhalit ještě před početím miminka. Nosičů mutací je v populaci poměrně velké množství, říká odbornice

    Před 30 dny
    Na první pohled zdraví rodiče mohou na své děti nevědomky přenést nejrůznější vážná dědičná onemocnění. Stačí, když se sejdou partneři, kteří jsou oba nosiči mutace pro stejnou chorobu. V řadě případů tomu ale lze předejít včasným testováním předejít. Více nám o tom řekla RNDr. Magdalena Uvírová, Ph.D., vedoucí laboratoře lékařské genetiky ze zdravotnické skupiny EUC.
     Komentáře
  • Olomoucká Drbna

    Ultrafialové hrátky se sklem. Zbrašovské aragonitové jeskyně hostí expozici zvanou DNA

    Před 1 měsícem
    Skleněná umělecká díla se světelnými efekty ozvláštňují letní prohlídky Zbrašovských aragonitových jeskyní v Teplicích nad Bečvou. Jeskynní prostory zdobí různorodé výtvarné instalace už řadu let. Autoři musejí při tvorbě počítat s typickými podmínkami podzemní oblasti, kde je takřka stoprocentní vzdušná vlhkost. Aktuální výstava nazvaná DNA bude k vidění až do konce října.
     Komentáře
  • ZdravéStravování

    Za dnou stojí vysoká hladina kyseliny močové v těle. Snížit ji můžete téměř okamžitě

    Před 1 měsícem
    Kyselina močová se běžně vyskytuje v moči a v malém množství také v potu. Je koncovým produktem metabolismu purinů. Při poruchách tohoto metabolismu vznikají ledvinové kameny nebo dna.
     Komentáře
  • Vědátor

    Zemědělství se šířilo nejen kulturou, ale i geny

    Před 1 měsícem
    Mapování migrace prvních zemědělců odhalilo víc také o žalostném stavu populací lovců-sběračů. Nová práce opět otevírá debatu o tom, jestli se farmařeníšířilo spíšemigrací nebo kulturní výměnou.
     Komentáře
  • TechFocus

    Vědci vyvíjejí zařízení, jež z jedné kapky krve určí, zda pacient trpí melanomem

    Před 1 měsícem
    Zařízení, které z jedné kapky krve určí, zda pacient trpí melanomem a případně v jak pokročilém stadiu nádor je, vyvíjejí v rámci mezinárodního týmu i vědci pod vedením Jakuba Dostálka z Fyzikálního ústavu Akademie věd ČR. .
     Komentáře
  • Newstream

    Biohacking: Pětina světové populace má příliš kyseliny močové. Pomoci může půst

    Před 1 měsícem
    S nadměrným množstvím kyseliny močové v krvi je spojována zejména závažná a velmi nepříjemná dna či další problémy s ledvinami. Podle nejnovějších studií však tato látka v těle předznamenává celou řadu chorob, zejména civilizačních. Kyselina močová přitom souvisí s lidskou evolucí a bojovat odbourávat ji z těla lze různými technikami. Kyselé ovoce a zelený čaj jsou jen začátek.
     Komentáře
  • Svět2000

    Meteority přinesly všech 5 genetických písmen DNA na Zemi

    Před 1 měsícem
    Meteority mohly přinést všech 5 genetických písmen DNA na ranou Zemi. Vědci potvrzují, že klíčové stavební kameny života byly nalezeny ve vesmírných horninách.
     Komentáře
  • Svět2000

    Genetický screening může zlepšit předepisování léků

    Před 2 měsíci
    Genetické testování s cílem předpovědět, jak budou jednotlivci reagovat na léky, by mělo být provedeno bez prodlení, aby se snížilo riziko vedlejších účinků.
     Komentáře
  • Svět2000

    Vědci sekvenovali DNA více jak milion a půl let starého mamuta

    Před 2 měsíci
    Milion let starý genom je tady. Mamutí zuby uchované ve východním sibiřském permafrostu vytvořily nejstarší historickou DNA, která byla zaznamenána, čímž posunula technologii blízko – ale možná ne za – svým limitům. Genomická DNA extrahovaná z trojice vzorků zubů vykopaných v 70. letech 20. století identifikovala nový druh mamuta, který dal vzniknout pozdějšímu severoamerickému druhu.
     Komentáře
  • Deník

    Dýmějový mor ve středověku zabil miliony lidí. Teď vědci objevili jeho původ

    Před 2 měsíci
    Šíření dýmějového moru v polovině 14. století je považováno za nejsmrtonosnější pandemii v dějinách lidstva. Napříč kontinenty zemřely nejméně desítky milionů lidí, a to zejména v Evropě, Asii a severní Africe. Téměř sedm set let bylo kvůli nedostatku přesvědčivých důkazů záhadou, co nemoc způsobilo. Vědci se nyní domnívají, že objevili její původ.
     Komentáře
  • Fonetech

    Přežije člověk na Marsu? Ano, ale následky mohou být strašlivé!

    Před 2 měsíci
    Mise na Mars už není fikce. Jaké podmínky člověka po přistání čekají a je vůbec uzpůsoben tomu, aby na planetě dlouhodobě přežil?
     Komentáře
  • VědaŽivě

    Vědci se chystají oživit mamuta. Podnikatelé, kteří výzkum financují, mají plán, jak z nebohého zvířete „vytřískat“ co nejvíc

    Před 2 měsíci
    Řady odborníků tento nápad děsí i pohoršuje zároveň. Přesto se našli lidé, kteří výzkum podporují a vidí v něm velký potenciál.
     Komentáře
  • Dotyk

    Dna, jedna z nejhorších chorob středověku: Šílené způsoby, jak léčili bohaté

    Před 2 měsíci
    Když se řekne dna, většině z nás se vybaví otylí příbuzní na venkově v době našeho dětství a dětství našich maminek, kteří jedli velmi nezdravě a většinou jen jídlo a maso ze zabíjačky, až onemocněli velmi bolestivou nemocí, která jim postupně znemožňovala pohyb. Tato nemoc se označovala i jako nemoc králů a bohatých, právě díky konzumaci masa, a ve středověku na ni nebyl lék. Kořeny nemoci ale sahají daleko do minulosti.
     Komentáře
  • Techsvět

    Počítače, které mluví jazykem života, možná způsobí revoluci i v medicíně

    Před 2 měsíci
    Molekuly DNA místo křemíkových mikročipů. To je tajemství molekulárních počítačů, nové generace mikroskopických kalkulaček, které by v nepříliš vzdálené budoucnosti mohly vyřadit z provozu naši tradiční představu o počítačích a způsobit revoluci nejen ve výpočetní technice, ale i v medicíně.
     Komentáře
  • ZdravéStravování

    Důležité potraviny, které rozpouštějí krystaly kyseliny močové a chrání organismus před dnou či ledvinovými kameny

    Před 2 měsíci
    Koncovým produktem metabolismu purinů je kyselina močová. Běžně se vyskytuje v moči a v malém množství i v potu. Pokud dojde k poruše metabolismu, vznikají ledvinové kameny nebo dna.
     Komentáře
  • Fonetech

    Kolonisté na Marsu budou muset podstoupit úpravu DNA. Vědci stvoří skutečného Marťana

    Před 2 měsíci
    Bez genetického inženýrství se na Marsu neobejdeme, tvrdí vědci. Úpravou lidské DNA se pokusí vytvořit superčlověka, či chcete-li Marťana.
     Komentáře
  • inStory

    Vědci přišli na to, proč nejsou někteří kuřáci ohroženi rakovinou plic

    Před 2 měsíci
    Rakovina plic byla dosud jednoznačně spojována s kouřením. A stále to platí.
     Komentáře
  • CzechSight

    Biologům se povedlo analyzovat DNA obětí ze zničených Pompejí

    Před 2 měsíci
    Vysoké teploty většinou zničí veškerou DNA, kterou živý organismus obsahuje. Vědci se to stejné domnívali i obětech pompejského neštěstí. Pokus o analýzu DNA jeho obětí však přinesl překvapivé výsledky.
     Komentáře
  • Whatnews

    DNA pro zábavu aneb Víte, odkud opravdu přišli vaši předkové?

    Před 2 měsíci
    Ze Švédska, nebo spíš z Balkánu? Vaše vlastní DNA je příruční knihovna, ze které zjistíte ledacos. Co všechno se z ní můžete dočíst díky rekreační genetice? Během let soužití se svou primární rodinou jsem si uvědomila, že o některých členech našeho rodu se víc nemluví, než mluví.
     Komentáře
  • VědaŽivě

    Smrt je nedílnou součástí života a dává mu nakonec i smysl. Těchto pět překvapivých faktů o ní ale téměř nikdo neví

    Před 3 měsíci
    Smrt se týká každého živého organismu na planetě. Některé skutečnosti, jež se jí týkají, jsou ale dosti neznámé a mnohdy překvapivé.
     Komentáře
  • Dotyk

    Podle následujících znaků poznáte, zda máte neandrtálské geny

    Před 3 měsíci
    Všichni víme, že v sobě neseme geny našich předků. K tomu nepotřebujeme znáte genetiku. Zajímalo by vás ale, jestli náhodou nejste neandrtálec více, než jste si mysleli? Za „neandrtálce“ se někdy pejorativně označuje i jedinec neslušného chování. Přitom možná máte právě vy od těchto našich přímých předků více, než jste čekali. Udělejte si malý test. Jak to?
     Komentáře
  • Zdravotnický deník

    Díky databázím DNA našly Australanky své biologické otce, kteří darovali sperma

    Před 3 měsíci
    Díky asistované reprodukci už přišly na svět miliony lidí, někteří z nich za pomoci dárcovských spermií a vajíček. Jedněmi z nich jsou i Kate Drysdaleová a Kerri Favaratová z australského Queenslandu, které se rozhodly zjistit, kdo jsou jejich biologičtí otcové.
     Komentáře
  • VědaŽivě

    Archeologům se podařil neuvěřitelný objev. Čím se dívka z kmene Inků, jejíž tělo je staré více než 500 let, liší od ostatních?

    Před 3 měsíci
    Mladá dívka ve věku 14–15 let byla obětována v době před 500 lety. Po celá staletí tak byla uložena v ledu na vrcholku 6 000 metrů vysoké hory.
     Komentáře
  • TechFocus

    Vědci objevili, že sebepoškození vlastní DNA zvyšuje odolnost rakovinných buněk

    Před 3 měsíci
    Běžně používaná radiační terapie zabíjí rakovinné buňky tím, že způsobuje rozsáhlé poškození DNA v ozařované tkáni. Mezinárodní tým včetně několika výzkumníků z Ústavu molekulární genetiky Akademie věd ČR nyní odhalil neočekávanou strategii, jak se rakovinné buňky smrti vyvolané radiací vyhýbají – samy se dále poškodí.
     Komentáře
  • Novinky

    Sebepoškození vlastní DNA zvyšuje odolnost rakovinných buněk vůči ozařování

    Před 3 měsíci
    Radiační terapie (radioterapie, ozařování) zabíjí rakovinné buňky tím, že způsobuje rozsáhlé poškození DNA v ozařované tkáni. Mezinárodní tým včetně několika výzkumníků z Ústavu molekulární genetiky (ÚMG) Akademie věd ČR odhalil překvapivou strategii, jak se rakovinné buňky vyhýbají smrti vyvolané radiací –⁠ samy se dále poškodí. Výzkum, o kterém akademie informovala v úterý, by v budoucnu mohl pomoci ke zlepšení léčby nádorů.
     Komentáře
  • Techsvět

    Na Měsíci budou banky s lidskou DNA, aby mimozemšťané mohli znovu vytvořit lidstvo. Může tam být i ta vaše!

    Před 3 měsíci
    Space X právě vypustil na Mezinárodní vesmírnou stanici spoustu lidské DNA
     Komentáře
  • Tvůj magazín

    Vědci našli stavební kameny DNA a RNA v meteoritech. Co to znamená?

    Před 3 měsíci
    Studie provedené v průběhu minulého století potvrdily v meteoritech přítomnost několika nukleových bází pro uložení informace v DNA a RNA.
     Komentáře
  • Techsvět

    Lidé mohou být mimozemšťané! Vědci tvrdí, že život na Zemi může pocházet z velmi vzdálené planety

    Před 3 měsíci
    Život na Zemi může pocházet z planety bilionů kilometrů daleko, což znamená, že můžeme být mimozemšťané, píše deník The Sun.
     Komentáře
  • CzechSight

    V meteoritech byly objeveny všechny báze lidské DNA

    Před 3 měsíci
    Meteority, které spadly na naší planetu v posledním století obsahují všechny z pěti bází nacházejících se v naší DNA a RNA. Objev nahrává teorii možného vzniku života z tělesa pocházejícího mimo Zemi.
     Komentáře
  • ZdravéStravování

    Při zvýšení hladiny kyseliny močové v těle se v organismu odehrávají změny, které ho mohou těžce poškodit

    Před 3 měsíci
    Pravděpodobně jste již mnohokrát slyšeli o hyperurikémii, tedy o nadměrném množství kyseliny močové v krvi. Níže se dozvíte, co to je, proč vzniká a jak ohrožuje vaše zdraví.
     Komentáře
  • Krajské listy

    Sprostý podezřelý jako základ našeho právního systému. Komentář Štěpána Chába

    Před 3 měsíci
    Jste sprostý podezřelý? Ale samozřejmě, že jste. Každý z nás je a může se jím během okamžiku stát. Městský soud v Praze nadhodil, že by se mělo něco dělat s částí zákona o policii, který ruce zákona dovoluje odebírat DNA vzorky i podezřelým ze spáchání zločinu a následně si vzorky DNA ponechat libovolně dlouho. A to i když se podezřelý podezření úspěšně zbaví. Fascinující pak je, že pokud se zeptáte, zda policie uchovává vaše DNA vzorky, nemusí vám odpovědět. To je moc pěkné, tuze pěkné. Republika sprostých podezřelých.
     Komentáře
  • Svět Kreativity

    Muž navštívil se svou matkou bývalou partnerku a řekl jí, co si o ní myslí. Druhý den mu na dveře klepala policie

    Před 3 měsíci
    Muž si našel přítelkyni a neposlouchal, když ho před ní jeho matka varovala. O několik měsíců později si uvědomil, jak velkou pravdu měla.
     Komentáře
  • Svět Kreativity

    Dna dokáže tvrdě potrápit. Nepřehlížejte hlavní příznaky a věnujte dostatečnou pozornost rizikovým faktorům

    Před 4 měsíci
    Dna je forma artritidy, která způsobuje zarudnutí, otoky a pálení v kloubech. Dna také způsobuje ztuhlost, otok a bolesti v kloubech.
     Komentáře
  • Plné zdraví

    5 zajímavých informací o lidských genech, o kterých jste možná ještě nikdy neslyšeli

    Před 4 měsíci
    O genech se učí už žáci na základní škole, takže většina z nás určitě ví, že každý člověk je vlastně jedinečný. Tedy až na jednovaječná dvojčata, která jsou si podobná i skrze své geny. Celou genetickou informaci nazýváme genom, přičemž ten lidský obsahuje na 3 miliardy nukleotidů a až 25 000 genů. Zde je pár zajímavostí ze světa genetiky.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Češka pomohla odhalit tajemný původ dávných kočovníků. Přečetla jejich DNA

    Před 4 měsíci
    Avaři se přestěhovali do oblasti dnešního Maďarska až z mongolských stepí během pouhých deseti nebo dvaceti let. Tak zní hlavní závěr velkého mezinárodního výzkumu, kterého se zúčastnila i česká vědkyně Zuzana Hofmanová.
     Komentáře
  • CzechSight

    Další milník pokořen: Vědci přečetli celý lidský genom

    Před 4 měsíci
    V roce 1990 si dal Human Genome Project za cíl rozluštit sekvenci většiny lidského genomu. Dosud ale zůstaly některé části našich chromozomů neznámé. Rozsáhlý projekt amerických vědců nyní zvládl přečíst naši genetickou informaci téměř do posledního písmenka.
     Komentáře
  • Seznam Zprávy

    Policie může odebírat a uchovávat vzorky DNA, uvedl Ústavní soud

    Před 4 měsíci
    Právní úprava odběru a uchovávání vzorků DNA od podezřelých či vězňů zůstane beze změn. Ústavní soud zamítl návrh na zrušení části zákona o policii.
     Komentáře
  • VědaŽivě

    Největší vypěstovaná brambora váží skoro 8 kilo. Mega úlovek má ale malý DNA problém

    Před 4 měsíci
    Pěstitel, který se se svou plodinou ještě nedávno ucházel o titul největší vypěstované brambory, utrpěl velkou porážku poté, co DNA rozbor ukázal pravý původ zeleniny.
     Komentáře
  • Techsvět

    Chtěli by jste vidět živého ptáka dodo? Vědcům se podařilo naskenovat jeho DNA

    Před 4 měsíci
    Vědcům se poprvé podařilo sekvenovat celý genom nelétavého ptáka Dodo, což znamená, že by jednoho dne mohl být klonován. Téměř jeden metr vysocí ptáci se kdysi toulali po ostrově Mauricius, ale v 17. století byli zcela vyhlazeni.
     Komentáře
  • TechFocus

    Vědci objevili unikátní bakterii s rozměry mouchy domácí

    Před 5 měsíci
    Biologové objevili dosud největší bakterii, která měří dva centimetry. Má neobvyklé vlastnosti, které mohou prozradit něco o evoluci komplexnějších buněk.
     Komentáře
  • Magazín Plus

    DNA legendárního Elvise Presleyho byla po jeho smrti použita ke genetickému experimentu

    Před 5 měsíci
    Presley byl nalezen ve své koupelně v jeho sídle Graceland 16. srpna 1977 a následně byl v nemocnici prohlášen za mrtvého.
     Komentáře
  • Deník

    Vědci vytvořili největší lidský rodokmen. Zjistí předky staré sto tisíc let

    Před 5 měsíci
    Vědci pomocí genetiky vytvořili největší lidský rodokmen, jaký kdy vznikl. Jednotlivcům tak umožnili zjistit, kdo byli jejich vzdálení předkové, kde žili a jak jsou přesně příbuzní s každým, kdo žije dnes.
     Komentáře
  • TechFocus

    Analýza DNA odhalila cestu alpského vlka na Moravu

    Před 5 měsíci
    V dřívějších dobách by původ zvířete zůstal záhadou. Dnešní genetika však nabízí velké možnosti.
     Komentáře
  • Techsvět

    7 teorií o vzniku života. Jak vůbec vznikl život?

    Před 6 měsíci
    Vznik života na Zemi začal před více než 3 miliardami let a postupem času se vyvinul z nejjednodušších mikrobů do oslnivé složitosti, napsal server Live Science. Jak se ale vyvinuly první organismy na jediném známém domově života ve vesmíru?
     Komentáře
Reklama